Het groene oog van Baa-AI. Ook al griep? AKKERTJES Jieck School yköoinciaal '/Hemos HEERHUGOWAARD (1). AKKEP.CACHETS ST. PANCRAS Glimlachje URSEM BEVERWIJK WARM EN HUIZEN HEILOO WIERING ER WAARD SCHAGERBRUG Oostenrijksche Duitsche Italiaansche Hongaarsche Engelsche Belgische (4); (8); (2); (1); (1) en 8 Echtscheidingen werden ingeschreven. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 12—19 JAN. 1937. Nieuwe zaken: Broek op Langendijk: Betaalkantoor Lan- gedyker Groentenveiling, Dorpsstraat. Noordscharwoude: P. Blom, Handelskade 17, kistenmakery. Wijzigingen: Alkmaar: P. Deugd Co., Perronstraat 2. sigarenfabriek; vennootschap ontbonden. Zaak wordt door beide vennooten, ieder voor eigen rekening voortgezet. Firma H. W. Holsmuller, Voordam, gros- sierderij in koloniale waren; uittreding pro curatiehouder. H. de Roos, Scharloo 3, winkel in Ver- kade's artikelen; overgegaan aan D. Kramer, welke deze zaak als filiaal voortzet. Behangelselpapierfabriek van Rath Doodeheefver N.V., gevestigd te Amster dam; fiL gevestigd te Alkmaar, Konings weg 16. N.V. Scheepswerven „Nicolaas Witsen Vis", Trailerfabriek Alkmaar, Eilandswal 10; aan het bedrijf toegevoegd: fabricatie van reis- en kampeerwagens onder den handelsnaam „Sapco"-reiswagens. Broek op Langendijk: N.V. Eerste Hol landsche Groenten-export Mij. in liq., Dorps straat 136, liq. geëindigd. Den Helder: Fa. M. A. Grunwald Zn., Kanaalweg 7576; acte van vennootschap gewijzigd. J. Geervliet, Spoorstraat 25, makelaar in onroerende goederen; zaak verplaatst naar Velzen-Noord, Wijkerstraatweg 2. Nieuwe Niedorp: J. L. van Herwerden, Hoogzijde C 50, graanhandel en graanma- lerij; mede-eig. uitgetreden. Texel: L. Bakker, Oosterend, Peperstraat 46. uitgever van- en grossierdery in prent briefkaarten; overgegaan aan de N.V. Boek handel en Drukkerij voorheen Langeveld de Rooij. Opheffingen: Alkmaar: W. Boddeke, Kweerenpad 17, scheeren en haarsnijden. Alkmaarsche Lichtreclame Centrale, Mos- terdsteeg 4. handel in lichtreclame en aan verwante artikelen. J. G. Molenaar, Bisschop Bottemanne- straat 25, schildersbedrijf. Bergen: J. Beeldman, Verl. Geestweg 12, erkend gas-waterfitter. Die hoofdpijn, dat gevoel van nek sljn en die pijnen overal sullen dan snel verdwijnen met Volgens recept een Apotheker Dumont krijgen, zij vergeten echter, dat vroeger hier als maximum gold 3,30 en later 3,50 Staat dus de productie voorop, aldus rpr, het exterieur mag niet geheel en al worden vergeten. Dit kan leiden tot verzwakking en degeneratie. Hierbij moeten we er ook om denken, dat we ieder dier eerst 2 jaar jaar een mislukking is geworden, omdat het bezoek uitermate gering was, zoodat de uit gaven niet door de inkomsten werden ge dekt. Daarom wilde spr. voorstellen dit jaar zen avond te laten vervallen. De heeren Bakker en v. d. Kolk betrem isixi ucimcu, uak WC leder Uivl CCJ1 Jnu* i 111 den kost moeten geven, voordat we wat terug den dit. Eerstgenoemde stelde n oot j krijgen. Bovendien is de productie het de ouden van dagen gratis per auto te De notulen werden hierna voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit de ingekomen stukken'"bleek, dat bij de stierenkeuring in 1938 waarschijnlijk ook 1-jarige fokvereenigingsstieren afgekeurd zullen kunnen worden, die voor exterieur niet minstens 75 punten behalen. Hiertegen werd door verschillende leden bezwaar gemaakt. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H. Wuis met algemeene stemmen als penning meester herkozen, terwijl in de vacature van den heer S. Borst, die niet herkiesbaar was, de heer A. Oudhuis werd benoemd. Daar de penningmeester ongesteld was. werd besloten, dat een commissie bestaande uit de heeren A. Kuiper en W. Bakkum, bij hem aan huis de rekening zou nazien De agenda van de bondsvergadering was nog niet toegezonden, zoodat deze niet 'ton worden besproken. Als afgevaardigden naar de bondsvergadering werden aangewezen de heeren A. Blauw en P. van Langen. Voor den keuringsrondgang in Zuid wer den benoemd de heer P. van Langen en L van Graft, terwijl voor het Noordeinde de heeren Oudeman en Schroder werden aan gewezen. hoogst op 7 1 8-jarigen leeftijd, zoodat het dus zeker van belang is om sterk vee te fokken, te meer daar ieder dier ten slotte toch op de slachtbank komt. Hier zijn echter groote bezwaren, daar groote vleesch- en melkproductie elkaar uitsluiten. Hierbij moeten concessies worden gedaan. Er bestaat echter verschil van in zicht over de vraag in welke mate combi neeren mogelijk is. Spr. besloot zijn inleiding met er op te wijzen, dat speciaal op het gebied van het aanschaffen van stieren veel te lichtvaar dig wordt te werk gegaan. De voorzitter dankte den heer de Vries namens de vergadering, waarna rondv.aag en sluiting volgden. Kinderoperette „De Sneeuwkoningin" Vrijdagavond werd door de kinderzang klasse van de gemengde zangvereeniging .Zanglust" onder leiding van den directeur J den heer H. J. Zaal een uitvoering gegeven in het café van den heer Bouwstra. De zaal was tamelijk goed bezet. len, terwijl de laatste voorstelde voor pauze een propagandarede te houden voor het tweede gedeelte van den avond de muziekvereeniging te vragen, zoodat de on kosten van dien avond tot een minimum beperkt kunnen blijven. Onder dankzegging werd een en aangenomen. By het sluiten werd een hartelijk woord van dank gebracht aan den heer Sijbrands, die jarenlang penningmeester van de afd is geweest, voor het vele werk dat hij in de loop der jaren heeft gedaan. ander H.U.G.O. Zondagavond gaf de muziekvereeniging H.U.G.O. onder leiding van haar dirigent, den heer P. A. van Mever haar winteruit- voering in het lokaal van den heer Rus. De avond werd opgeluisterd door het optreden van het „Haarlemsch Klein-Cabaret". Er was niet zooveel publiek als wij anders op deze uitvoeringen gewend zijn. Dit lag echter niet aan H.U.G.O., want er was zoo als altijd een welverzorgd programma, dat over het algemeen goed werd uitgevoerd. Wat het optreden van het Haarlemsch Klein-Cabaret betreft, dit ensemble wist eerst niet erg te boeien, doch later kreeg vat op het publiek en hield dit tot laat in den avond in de stemming. De avond werd met een gezellig bal be sloten. Rundveefokvereeniging. Vrijdag hield de plaatselijke rundvee fokvereeniging „Samenwerking" haar jaar vergadering in het lokaal van den heer Rus. De voorzitter, de heer P. Blauw Sr., open de met een kort woord van welkom in het bijzonder aan de genoodigden niet-leder. Het deed spr. genoegen, dat zoo velen op d" vergadering aanwezig varen, waarbij hij er c.p wees, dat de vergatleiing wegens het 10- jorig I es taan der vereer ;<yng een bijzonder karakter had. In verband hiermede zou de heer de Vries een lezing houden over het on derwerp: De meest gewenschte richting in de rundveefokkery". Het afgeloopen jaar, al dus spr., was, ondanks den slechten econcmi- schen toestand, voor de vereeniging niet slecht. In het begin van het jaar gaven 4 boeren met een flink aantal koeien zich als lid op, wat wijst op den bloei der vereeni ging. De grasgroei was in het afgeloopen jaar goed, ook de hooibouw was bevredi gend, maar de zuivelprijzen waren beneden de verwachting, terwijl de prijzen van het voer hoog zijn. Spr. eindigde met den wensch uit te spreken, dat 1937 voor de leden een beter jaar zou worden. Ik heb je van nacht al gezegd, dat ik niets gedronken had! Je kunt nu toch zelf zien, dat 't waar is ik een recht lijntje geloopen y Resultaten in de afgeloopen jaren. Vervolgens bracht de controleur, de heer K. Reyne, een uitgebreid verslag uit over het werk en het resultaat der vereeniging in de afgeloopen jaren. Spr. gaf eerst een productievergelijking over de jaren 1927 tot en met 1935, daar de melklijsten over 1936 nog niet konden wor den afgesloten. Hierdoor moest de vergelij king worden gebaseerd op het jaar 1935, dit door zijn drogen zomer en de aangekondigde melksteunbeperking niet best was. Deson danks bleek het verschil met 1927 duidc'ijk De gemiddelde productie per koe per jaar was 35 K.G. melk en 9 K G. vet grooter ge worden, het aantel melkdagen verminderde met ongeveer 13. De productie per melkdng bedroeg in 1935 vijftig gram vet meer per koe dan in 1927. Neemt men een gemiddel de van 290 melkdagen. dan beteekent dit bij den tegen woord igen prijs van 1.40 per K.G. vet een meerdere opbrengst van onge veer 20 per koe per jaar. De kosten voor de vereeniging bedragen per koe f 5, zoodat 15 overblijft. Vervolgens gaf de heer Reyne een over zicht van enkele bedrijven, die door de ge registreerde fokkerij een grooten vooruit gang vertoonden. By de keuring naar exterieur bleek, dat in 1927 het gemiddeld aantal punten 76.4 be droeg, terwijl in 1935 een gemiddelde van 77,5 werd behaald, dus ook hier is eenige vooruitgang merkbaar. Gedurende de afgeloopen 9 jaren stonden in de vereeniging 75 stieren ter dekking be schikbaar. Spr. wees er op, dat men het beste doet bij het houden van een stier com binaties te vormen. Hierop bracht de voorzitter den heer Reyne dank voor zijn uitgebreid en leer zaam verslag, waarna de heer de Vries het woord kreeg voor het houden van zijn lezing. Lezing ir. de Vries. De heer de Vries merkte op, dat zijn p- derwerp zeer moeilijk is, vooral daar Je oordeelen der deskundigen niet geheei parellel loopen en dit is toch feitelijk voor leder district noodzakelijk, daar eerst dan sprake kan zijn van leiding. Als uitgangspunt kan men nemen de stel ling, dat die richting de beste is, waarbij de mogelijkheden tot de grootst mogelljKe financieele baten het grootst zijn, doe', d't zegt niet veel. Als eerste eisch kan gesteld worden, dit wij krijgen een groote productiviteit in de melkproductie. Dit heeft den grootsten in vloed op het financieele resultaat, al zyn er ook andere omstandigheden waarop moet worden gelet, want het gaat ten slotte 'och om de netto onbren^st, u~t m°esfe bf-'in;; heeft de boer daarom by een van nature melkrijken veestapel. Voor dien boer, die voor de consumptie werkt, is het van b.~* m-' belang, dat hij een zoo groot mogelijke plas melk krijgt, als hij maar het minimum vetgehalte be reikt. De industrie betaalt tegenwoordig echter naar het vetgehalte, dit is voor de fokkers een prikkel om te trachten dit te verhoogen. Nu is het de vraag of deze factoren niet tegengesteld werken. De praktijk heeft naar sprekers meening echter doen zien, dat dit niet het geval is Er zijn al zooveel dieren met een groot aantal K.G. melk en toch een hoog vetgehalte, dat deze mogelijkheid vast- staat. Maar het omeekeerde komt nog veel vaker voor. Meestal brengt een grooter B. V. L.-bUeenkomst. Dezer dagen had ln café Jb. Mulder de feestvergadering van den B. V, L. afd. Ur- sem plaats. Tegenwoordig waren 30 leden, alsmede 4 bestuursleden en de secretaris van de gewestelijke commissie, de heer Ottenbros. De voorzitter heette allen har telijk welkom, ln het bijzonder den heer Ottenbros en hoopte dat de nieuwe secre taris van het gewest met alle afdeclingen en die van Ursem in het bijzonder prettig In zijn openingsrede riep de heer Volkers I Zou samenwerken, als voorzitter de aanwezigen het welkom De voorzitter roemde de groote saamho toe, inzonderheid aan mevr. Zaal, onder I righeid der leden en bracht hulde aan den wiens leiding de dansen zijn ingestudeerd, I plaatselijken leider, den heer S. Schaap, die alsmede aan genoodigden van de zusterver- veel werk belangeloos voor de afdeel.ng eeuiging te Heerhugowaard De zoo bij uitstek mooie kinderoperette werd nu ten tooneele gebracht. Al direct kwam het vrijmoedige en ongekunstelde, waarmede de kinderen zich op het tooneel bewogen, naar voren. De zang was allerliefst, zelfs van de aller kleinsten. Hun ongeschoolde stemmetje» werden door het publiek met genoegen gehoord. Om allen te noemen zou natuurlijk on doenlijk zijn. Alle kinderen hebben uitste kend spel gegeven, het gaf blijk van ern stige 3tudie, en voorbereiding. De verzorging van het tooneel en de costumes waren boven alle lof verheven. De heei en mevrouw Zaal hadden ten volle het warme applaus wat volgde ver diend. Na afloop werd door de kinderen aan den heer Zaal een boekwerk overhandigd, terwijl mevr. Zaal en mevr. van Kampen een fruitmand werd aangeboden. De heer Zaal dankte voor het warme applaus en de geschtnken. Daarna richtte hij het woord tot het pu bliek. Het blijkt, dat de avond bijzonder is geslaagd, doch het spijt my, aan het slot een anderen toon te moeten laten hooren. U allen, zeide hij, is bekend, dat het repetitie lokaal der vereeniging volgens raadsbesluit is opgezegd. Dit is voor de vereeniging wel bijzonder onaangenaam. Spr. verzocht om de sympa thie voor de vereeniging ln daden om te zetten én een actie op touw te zetten, om deze zaak ongedaan te maken. WelJicht zijn er menschen in ons midden, die een middel aan de hand weten te doen om de heeren tot andere gedachten te brengen. Persoonlijk ben ik er van overtuigd, dat van onze zijde geen enkel motief aanleiding kan geven, om het besluit tot opzegging te rechtvaardigen. Deze woorden werden door een krachtig applaus gevolgd. v De heer Jb. Kloosterboer las hierna een verzoekschrift voor, dat aan den raad kunnen worden gericht, indien de zigen hiermede accoord gaan. Spontaan werd een commissie gevormd, om handteekeningen voor adhaesiebetuiging by het verzoekschrift te voegen. De muziek onder leiding van den heer Verburgt behoorde een extra complimentje toe. Zy toch ook hebben medegewerkt om dezen avond tot een genotvolle te maken. Rijwieldiefstal. De zwijntjesjager* zijn in onze gemeente nog steeds aan het werk. Onbeheerd staande rijwielen zijn echter al niet genoeg meer. Nu werd wederom een rijwiel van de wed. Kloosterboer uit een schuurtje ontvieemd Dit Is reeds het vijfde geval in eenige weken. Het is te hopen, dat de politie de daders spoedig zal vinden. zou aanwe- heeft verricht. Nadat de heer Ottenbros nog een uiteenzetting had gegeven over de be schikbaarstelling der prijzen en aangespoord had tot een actief leven ln de afdeeling werden de prijzen door den burgemeester uitgereikt. De 1 eerste pryzen vielen ln volgorde ten deel aan: 1 Jac. Schaap. 2 C. Schaap, 3 P. Oudejans, 4 H. Langedijk, 5 L. Borst, 8 G. Hoogewerf, 7 Jac. Tessel, 8 Jn. de Boer, 9 Jn. Mulder, 10 P. Nooy. Loop der bevolking over 1936. Het zielental dezer gemeente was op 1 Januari 1936: 1442, n.1. 751 m. en 691 vr. In den loop van het jaar vermeerderde de bevolking door 46 geboorten, 27 j. en 19 m.: vermeerdering door vestiging 57, n.1. 58 m. en 29 vr.; vermindering door overlyden 15, n.1. 7 m. en 8 vr.; door vertrek 87, n.1. 44 m. en 43 vr., zoodat op 1 Januari 1937 de be volking bedroeg 1443, nl„ 755 m. en 688 vr Aantal gesloten huwelijken was 6. Bolbloemen aan 't Centrum. Met de bolbloemen lente in Januari gaat het, wat de aanvoeren betreft, in ge stadig tempo opwaarts. Half Februari zitten wy in 't hartje, daar dan alle getrokken bloemsoorten present zijn. Zaterdagmiddag waren de pryzen als volgt: Present van Oostenrijk 2130 cent, Brillant Star 1421, Ariadne 1620, Ibes 1824, Rose la Reine 15—24, Fred. Moore 1324, La Reine Max 1422, Rose Precoge 1626, King of the Red 2530, King of the Yeliow 1423, Duc de Berlin 1015, Proserpine 1117, Duc Wit Max 1217, Duc Scarlet 8—13, Mon Tressor 1525, William Copland 2034, William Pitt 40—60 c., A Pierson 1627, Cour 'd Or met bol 1824, idem zonder bol 2332, Von Tubergcn 3036, Toreador 1424, Murillo 1828, Div. Narcissen 1428. id. Hyacinthen 2075 c„ alles per dozyn. Gele crocus per pak 12—16 c., Druifjes 915. K. J. C.-tooneel. Voor een matig gevulde zaal gaf het K. J. C.-tooneel een uitvoering in het pa tronaatsgebouw. De kapelaan opende dezen avond met een welkomstwoord en gaf een korte verklaring van het op te voeren too- neelstuk. Als eerste nummer van het pro gramma zongen eenige schooljongens een paar liederen onder leiding van den heer S. Rosing. Daarna werd opgevoerd het stuk ,Epip hamia", van Henri Ghéon. In de verschillende bedrijven werd een beeld gegeven van: De tocht der Drieko ningen", „De komst bi) koning Herodes" en de aanbidding bij de stal van Bethlehem". Ondanks het feit, dat alle tooneellsten be neden de 17 jaar waren, hebben ze iets goeds te zien gegeven. R.K. Sportver, H.S.V. Naar wij vernemen is de bekende veld- looper C. Bakker, die reeds tienmaal het kampioenschap van Noordholland en twee maal het kampioenschap van Nederland in deze tak van sport veroverde, gisteravond gekozen tot voorzitter van bovengenoemde sportvereen'ging. De heer C, Bakker was aantal K.G. melk een lager vetgehalte mee I reeds enkele maanden aan deze vereeniging en omgekeerd, maar noodig is dit niet. Het verbonden als trainer, ideaal, dat wij ons als doel moeten stellen, is beiden te verhoogen. Om dit gestelde doel te bereiken komt het aan: le op doelbewuste paring en 2e op selectie, d.w.z. het aanhouden en opruimen van kalveren, waarbij ook nog vele andere factoren een rol spelen. De eigenschappen van den stier zijn hier ook zeer belangrijk. Bij het koopen van een stier is het echter voor de fokkers onmoge lijk verbetering van alle eigenschappen te krijgen. Het is hierbij nog vaak een af- Afd. Wieringerwaard Bond voor 8taat*pen*ionneering. De afd. hield Zaterdag haar jaarlijksche algemeene vergadering in het lokaal van den heer P. Schenk. De voorzitter, de heer Limpers, gat gele genheid tot het uitbrengen van diverse ver slagen. waren aftredende bestuursleden waren de wegen van goede tegenover minder goede heeren Limpers en Sijbrands (herkiesbaar) eigenschappen. Dit komt in de praktijk neer en de heer Verblauw (niet herkie*baar) fin non wnnrtrluron/T J _1I y-, uwewnui op een voortdurend corrigeerend werken waarbij men nu eens deze, dan weer gene richting uitgaat. Het bereiken van een hoog vetgehalte is niet zoo moeilijk. De moeilijkheden komen pas wanneer men dit wil combineeren met een groot aantal kilogrammen melk. Sommigen beweren, dat men niet hooger Ven gaan dan een vetgehalte van 3,80 om tevens 'n groote hoeveelheid melk te kunnen Gekozen werden de heeren H. Limpers, P. Harder en C. v. d. Kolk Jr. Tot afgevaardigde en plaatsvervanger voor de a.s. bondsvergadering werden geko zen resp. de heeren Limpers en Bakker. Tot afgevaardigde en plaatsvervanger van de Federatievergadering de heeren v. d. Kolk Jr. en Harder. Vervolgens wees de voorzitter er op hoe de eerste jaarlyksche Propaganda-avond dit Ballonwedstrijd. By dc Oranjefeesten op 7 Januari zijn alhier door de schoolkinderen ballonnetjes opgelaten. Van deze ballonnetjes zijn er momenteel 5 stuks terugontvangen. Het ballonnetje van mej. L. Koordes heeft hiervan de groot ste reis gemaakt; het is n.1. terecht gekomen nabij Szegedin in Hongarije en heeft een afstand van ongeveer 1400 K.M. afgelegd. Reeds op 8 Januari 1937 is het teruggezon den, zoodat de reis niet lang heeft geduurd. De overige ballonnetjes zijn terecht geko men nabij Münster (Duitschland), in Kas sei (Duitschland), in Daarle (O.) en Alme lo (O.) AFSCHEID VAN DS. VAN DIJK VAN ZIJN GEMEENTELEDEN IN DE NED. HERV. KERK TE OUDKARSPEL. Men schrijft ons: Het volle kerkgebouw getuigde er wel van hoe zeer deze scheldende predikant ge liefd was en met hoeveel weemoed men hem moet zien gaan. Werd dit onder de aanwezigen oprecht beseft, ook den predikant zelf viel het was duidelijk merkbaar dit afscheid zwaar. Nadat hü Psalm 84 3 had laten zin gen en na het gebed den drie en twintigsten Psalm had voorgelezen, werd gez, 19 4 ge zongen. Deze op de situatie zoo toepasselijke liederen werden met den grootsten eerbied gezongen, waarna ds. van Dijk overging tot het noemen van zyn tekst, die stond opge- teekend in den eersten brief van de Corin- thiers, 3e hoofdstuk vers 10. Spreker memoreerde met hoeveel vreugde hij gekomen was en toonde aan hoe droef heid zijn hart, by hat gaan, vervulde te meer daar de redenen van het vertrek uit sluitend te zoeken waren buiten het gemeen- televen om nj. in het feit, dat er geen maatschappelijk bestaan te vinden was. Daarom is spreker dankbaar, dat ook de gemeente dit vertrek niet heeft gewild. In aansluiting op zijn tekst verklaarde toen ds. van Dijk hoe hy de grondslagen voor een vruchtbaar geloofsleven gelegd had en hoe het nu aan de anderen was er op voort te bouwen. Bij zün aankomst had hij niet veel bouwstoffen aan mogen treffen spoedig echter mocht een contact tusschen hem en de gemeente geconstateerd worden en er kon toen vruchtbaar gewerkt worden. Veel is er beleefd in de jaren, dat de scheidende predikant deze gemeente heeft gediend; veel strijd en leed maar ook vael troost, geloof en sterkte voor de ziel heeft de tijd gebracht. Met weemoed herinnert de predikant aan de onvergetelijke kerstfeesten en dank baarheid welt in hem omhoog, nu bij mag zien, dat toch iets van de blijheid, dia hij hoopte te brengen, inderdaad gebracht is. Als nu de gemeente maar niet vergeet de grondslagen vast te houden. Het bouwen moet door ieder afzonderlijk gebeuren. De kerk was te beschouwen als dc steiger om het gebouw der geestelijke kracht, dat in het hart zetelt Om de kerk als zoodanig gaat het dan ook niet, maar om het woord, dat levend ia ge worden in de harten. Niet uitsluitend de kerk is te beschouwen als geestelijk cen trum. Hier is dat ook vooral de vrouwenver eniging geweest. Hoe is daar meegeleefd met het gesprokene, door hoeveel daden van barmhartigheid heeft zij getoond haar taak te hebben begrepen. Vrijheid, die niet gebonden is aan het hoogste, ontaardt in slavernij. Hoe grooter de vrijheid, hoe grooter de verantwoorde lijkheid. Allerlei stroomingen zyn door onze ge meente gegaan, ze komen van buiten, ze hooren aan den tijd, maar geen zal da ver lossende broederschap in de maatschappij naderbij kunnen brengen, als niet de mensch zelf verandert. Ligthart zeide: De mensch is vry om Gods wil te doen en zoo gaan wy dan in vrijheid, den weg, die ons door den Christus wordt gewezen. Als tusschenzang gaf ds, van Dijk op gez. 237 4 en 5. Het communisme profeteerde een betere wereld door dictatuur en andere dictaturen werden baar reactie. Maar de vrijheid is al leen te verwachten van het vertrouwen dat geduld heeft tot de mensch zelf den klop- penden Christus zün deur zal ontsluiten. Hoe ook de stroomingen zullen zyn voor 91- Ze verloor de goede weg en kwam aan de rivieroevers terecht, waar het heel erg moera**ig was. Haar voeten zonken in de bodem weg. Ze had er natuurlijk geen flauw vermoeden van dat de Ameri kaan en enige handlangers ook in de buurt waren. 92. Deze mannen stonden vreemd te kij ken, toen ze opeens de stem van een nteisje hoorden, die angstig om hulp riep. Amerikaan snelde toe, gevolgd door de r -fcei's, maai' in de duisternis konden ze mets onderscheiden.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10