In dezen GRIEP-tyd Het groene oog van Baa-AI. DE HUIDIGE TIJD EN DE KATHOLIEK IN ONZE DAGEN. staat Gy èlk «ogenblik aan besmetting Moot. Neem daarom eiken avond een AntitKiJt.. Daarmede voorkomt Gydftdeinfeetied^reet want "AKKERTJES"zyn echte GRIEP-besttgders die een GRIEP in weinige dagen verdryveni Provinciaal nieuws Rede van Pater Henricus O.C. te Bergen. Een nieuwe maatschappij met een nieuwen mensch. OUDORP WINKEL HEILOO SCHAGERBRUG NOORDSCHARWOUDE ST. MAARTENSBRUG Officier: En hoe lang is de rembaan bij die snelheid? Getuige: Ongeveer 25 meter. Officier: Dan is het gevaarlijk om mat dat oude materiaal zoo snel in de stad te rijden. Getuige: 't Materiaal is niet zoo oud. Officier: Nu, dan moet u er maar eens in gaan zitten. Is de rembaan bij nieuw mate riaal ook zoo lang? Getuige: Wat noemt u nieuw materiaal? Officier: Waarin je niet zoo heen en weer schudt. Nadat de officier zyn weinig vriendelijk oordeel over de tram had gegeven, requi- reerde hij tegen verdachte het vonnis van den kantonrechter (een geldboete van 25.) Mr. H. G. Stibbe pleitte vrijspraak. Vonnis 2 Februari a.s. ONBEVOEGD UITOEFENEN DER GENEESKUNDE. Kwakzalver staat terecht. De Amsterdamsche rechtbank behandelde gistermiddag de strafzaak tegen H. J. E., fabrikant van geneesmiddelen te Oegstgeest. Hem waren drie gevallen van onbevoegd uitoefenen der geneeskunde ten laste gelegd. Op 5 Mei j.1. had hij in zyn zittinglokaal aan de Prins Hendrikkade drie personen, lijden de aan tuberculose onderzocht en medi cijnen voorgeschreven. De kantonrechter had hem veroordeeld tot drie geldboeten van 10, daarby over wegende, dat verd. in ieder geval verlich ting van de kwaal kon brengen. Wederom heeft hy o.m. drie getuigen ge dagvaard. Zij verklaarden door verd. te zyn onderzocht en geneesmiddelen te hebben ontvangen. De eerste getuige, een juffrouw, vertelde, dat zij geen baat bij doktoren had gevonden. Thans is zij geheel hersteld. Een winkelmeisje had dezelfde ondervin dingen opgedaan. Zy was tien maanden verpleegd in een der ziekenhuizen. Daarna was zij naar verd. gegaan en volgens haar verklaring was zij thans geheel hersteld. De verdachte beriep zich op de noodzake lijkheid om zijn medicijnen toe te dienen: de doktoren aldus verdachte kunnen niet helpen en ik wel. De officier van justitie vorderde driemaal 75 boete. subs. 3 X 20 dagen hechtenis. Vonnis 2 Februari. POLITIEKE PROPAGANDA MET LUCHTBALLONNETJES. Voor de Arnhemsche rechtbank hebben gistermiddag drie Arnhemmers terecht ge staan wegens beleed iging van een bevriend staatshoofd, waarbij op een niet-alledaag- sche wijze anti-fascistische propaganda was gemaakt. Men liet n.L bij westenwind bal lonnetjes op, waaraan pamfletten waren be vestigd. Aan den eersten verdachte, den 36-jariget, opperman Th. L. uit Arnhem, was ten laste gelegd, „dat hij in of omstreeks Augustus 1936 door bevestiging daarvan aan met een gas, lichter dan lucht, gevulde gummibal lons en door het in de buitenlucht oplaten van een en ander bij westenwind heeft ver spreid, en om verspreid te worden in voor raad heeft gehad een aantal gedrukte pam fletten, waarin een beleediging voorkwam van het hoofd van den bevrienden staat Duitschland in diens hoedanigheid, zulks terwijl hy wist of ernstige reden had om te vermoeden dat in dat geschrift zoodanig be leediging voorkwam, komende toch daarin o.m. na den aanhef: „Seit Hitier in Deutïch- land regiert" de navolgende passus voor, welke voor Adolf Hitier in zijn hoedanig heid van rijkskanselier en leider var Duitschland beleedigend is: „Zu den tiber zehntausend von der S.A. und S.S. und Gestapo erschlagenen Menschen kommen die om 3 Juni 1934 von Hitier ermordeten eige nen Kameraden". De verdachte bekende. Hij had vier tot vijfhonderd van dergelijke ballonnetjes in samenwerking met de medeverdachten S. en B. gevuld met waterstof-gas en deze van het balcon van zijn huis opgelaten. De subst. officier van justitie, mr. graaf van Limburg Stirum, eischte een week ge- vangenistraf evenals tegen den tweeden verdachte, den 39-jarigen reiziger E. S. te Arnhem, wegens het medehelpen aan het vullen en oplaten der ballons. Tegen den derden verdachte, den 03-iari- gen machine-bankwerker E. J. B. uit Arn hem, werd vrijspraak geëischt wegens ge brek aan bewijs. Mr. S. de Jong uit Amsterdam voerde de verdediging en kwam na een uitvoerig plei dooi tot de conclusie, dat in al deze zaken vrijspraak moest volgen. Uitspraak in al deze zaken op 2 Fe bruari a.s. De voorzitter deelde mede, dat alle voor bereidende werkzaamheden voor de verkie zing zijn verricht, terwijl de candidaa'.stel- ling voor de commissie reeds heeft plaats gevonden. Deze commissie is bij enkele car- didaatstelling al benoemd verklaard, zoodat. een stemming niet meer noodig is. Het schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van Ged. Staten, d.d. 23 Dec. '36, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot aankoop van een aangeleg- den ventweg met trottoir langs den Frie schen weg van de N.V. Jac. Met te Alkmaar voor de somma van één gulden, werd voor kennisgeving aangenomen. Eveneens werd voor kennisgeving aange nomen een schrijven van Ged. Staten, d.d, 23 Dec. '36, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot aangaan van een geldlee ning groot f 24000 tegen een rente van 4 pet. met de N.V. Maatschappij voor Ge, meente-Crediet te Amsterdam, met een jaar- lij ksche aflossing van 600. Verder was binnengekomen een schrijven van hetzelfde college, d.d. 23 Dec. '36, hou dende niet-goedkeuring van het. in den vorigen raadsvergadering genomen besluit tot verlenging van een geldleening groot 23000 voor den tijd van 5 jaren en tegen een rente van 4 1/4 pet. bij de Spaarbank te Rotterdam. Genoemd college was n.1. van meening, dat de rente te hoog was en dat de te verlengen termijn van 5 jaar ook niet juist was. Dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. Hierna kwam aan de orde een schrijven van de N.V. Maatschappij voor Gemeente- Crediet te Amsterdam, d.d. 12 Jan. '37, hou dende aanbieding van een geldleening groot 23000 tegen een rente van 4 pet. en een jaarlijksche aflossing van f 1000, terwijl geen afsluitprovisie e.d. berekend zou worden. De voorzitter deelde hierbij mede, dat in verband met het niet-goedkeuren van bovengenoemde geldleening met de Spaar bank te Rotterdam, onmiddellijk bij diverse banken pogingen in het werk zijn gesteld, teneinde een nieuwe geldleening te verkrij gen, met als gevolg deze gunstige aanbie ding van de N.V. Maatschappij voor Ge- meente-Crediet te Amsterdam. Daarom stelden B. en W. den raad voor deze aanbieding te accepteeren, waarmede de raad accoord ging. Verder was binnengekomen een schrijven van Ged. Staten, d.d. 6 Jan. '37, waarin nog enkele aanmerking werden gemaakt op de gemeente-begrooting voor den dienst 1936 De voorzitter adviseerde namens B. en W, aan de gemaakte aanmerking te voldoen en de begrooting weer ter goedkeuring in te zenden. Hiertoe werd besloten. Verder was binnengekomen een schrijven van hetzelfde college d.d. 12 Jan. '37, hou dende aanmerkingen op de ontwerp-begroo ting der gemeente voor den dienst 1937. De begrootingscommissie zal hiervoor nog een bijeenkomen, teneinde over de aan merkingen te beraadslagen. Aldus besloten. De voorzitter deelde hierna mede, dat in verband met de in den vorigen raadsver gadering gedane verzoek van den heer Staa om bij den minister aan te dringen op een verhooging van het uurloon van f 0,27 in werkverschaffing de minister van soc, zaken op een desbetreffend schrijven van B. en W. heeft geantwoord, dat dit niet kon worden toegestaan. Wel werd toegestaan, zooals by alle andere werkverschaffings objecten ,een verhooging van het loon met 10 voor degenen, die in z.g. tarief wer ken, zoodat hiervoor dan 29.7 cent per uur wordt verdiend, terwijl verder nog laarzen toeslag en één gulden brandstoffenbiislag wordt verleend. Dit schrijven werd eveneens voor kennis geving aangenomen. Als laatste punt kwam aan de orde een schrijven van de tuinbouwvereeniging „De Zuid" te St. Pancras, verzoekende te willen bevorderen, dat de tuinders in deze ge meente, die hiervoor in aanmerking komen, kunnen baggeren op andermans terrein. Hiervoor werd de volle medewerking toe gezegd, teneinde ook in deze gemeente de gewenschte baggerregeling te verkrijgen. Qemeente "aden De raad dezer gemeente vergaderde Maandagavond te half acht in een openbare vergadering onder voorzitterschap van den burgemeester Bos. Afwezig was de heer Staa wegens ziekte. De voorzitter heette de raadsleden harte lijk welkom en wenschte hun met hunne gezinnen een voorspoedig en gezegend Nieuwjaar. De heer Staa zag naar hij schreef het loon in werkverschaffing gaarne Zaterdags uitbetaald. De voorzitter deelde nog mede, dat hier aan niets te doen is, omdat het uit te betalen loon eerst zorgvuldig uitgerekend dient te worden, alvorens het wordt uitgekeerd. Spr. vond dit overigens een goede methode, aan gezien de steungelden eveneens op Dinsdag worden uitbetaald. Als nu het loon op Zater dag uitbetaald zou worden en de werkloozen weer in de gewone steunregeling terugval len, dan zouden zij 10 dagen moeten wachten alvorens hun steun te ontvangen. Hierna las de voorzitter voor een schrij ven van de Ged. Staten van Noordholland, d.d. 9 Dec. '36, verzoekende een commiss'e uit de ingezetenen te benoemen, teneinde advies uit te brengen over het voorstel van Alkmaar tot grenswijziging dier gemeente met de gemeente Oudorp. In een vergadering van de R.K. Sociale Actie, onder leiding van den heer Schouten, die in zijn openingswoord de katholieken op wekte, om het bezoek aan de ontwikkelings avonden te bevorderen, sprak gisteravond in de Rustende Jager pater Henricus O.C., over het onderwerp: Wij en het Nu. Spr. ving zijn betoog aan, met erop te wij zen, dat wy in een tijd leven van geweldige beslissingen. Wie onzen tijd wint, schrijft ge schiedenis voor tientallen jaren. Wij staan, zoo zeide hij, voor een dubbele wereld, die van elkander afzwemt, aan den eenen kant de grof verstoffelijkte mensch; aan den an deren kant een klein heldendom met het reinste idealisme. In onzen tyd is het een dreigen om den geheel aparten geest, die in onze dagen hangt. Wij staan voor een aparte inleiding, voor harde sociale, economische verhoudingen en voor een tragisch kader, waarin honderden menschen moeten leven. De huidige geest is een geest van vlakheid, een geest van af wezigheid, een geest van zelfgenoegzaam heid en een geest van bedilzucht. Men vraagt niet meer: „Wat is waar?", maar: „Wat heb ik eraan?" Men vraagt: „Is het leuk", „smaakt het lekker" en „wat kost het". Men heeft uit het oog verloren de hiërarchie van de waarde. Men stikt in de problemen en Europa dreigt krakend ineen te .vallen. Maar men juicht, omdat men het zwem pakje heeft gezien van „Rie" van de Olym piade. De menschen zyn geworden tot levend be graven baantjesjagers. Men heeft geen staal meer in het bloed, mist ruggegraat en durft het leven niet aan. In Duitschland maakte spr. het mee, in goed practiseerende katholieke familie, die na de totstandkoming van het Derde Ryk tot hem verklaarden: „Wij doen er niet meer aan; er zal toch geen God wezen; en als hij er is, staat hij toch aan den kant van Frankrijk". Laten wij toch begrijpen, dat het katho- liek-zyn niet beteekent: „Wonen in een sprookjes-villa, maar in het: „Ik durf iets, - k ben niet bang". God verkiest niet, zich naast de kikker, waarmede men experimenteert, te laten plaatsen. Als men God vinden wil, moet men God zoeken op de knieën en zich klein maken en bidden, want God weerstaat den trotsche en hoogmoedige. Wij moeten den bliksemafleider niet afschaffen, maar daarbij niet blijven hangen. Er is nog reden genoeg, tot God te bidden, die met ons de geschiedenis schrijft. Spr. kan zich als 60-jarige niet voorstel len, dat het vóór 25 jaar mogelijk was, dat katholieken, wanneer vijf bisschoppen aa lang aarzelen eindelijk hebben gemeend, te moeten ingrijpen en zeggen: „Gij moogt niet bij de N.S.B. blijven en als gij daaraan be langrijken steun verleent, dan moogt gij uw Paschen niet houden", tot een publieken weerstand zouden kunnen komen. Dit is een symptoom, dat splinternieuw is. Uitvoerig besprak spr. de huidige ero- thiek, de moderne kerkvervolging, de erger nis, de mislukte opvoeding en het jammer lijke leegloopen in onze dagen. Voor spr. was het een openbaring ge weest, dat Wibaut met zyn boek heeft wil len betoogen, dat, wanneer Nederland nog iets van de reinheid wil redden, het zich moest gedragen naar zyn boek. Voor spr. staat vast, dat jongens en meisjes goed zyn, maar dat men ze niet dooreen moet knoeien. De groote machten in onze dagen, aldus spr., zijn de radio, de film, de groote pers en de theaterkunst en met groote overtui ging wekte spr. de katholieken op, deze machten niet te verwaarloozen, al betreur de hy het, dat er in de groote pers een ge brek aan radicale richting valt waar te ne men. Met klem betoogde hij, dat men Rusland in de gaten moet houden. Veel, wat Rus land wil, is katholiek, maar het goddelooze van Rusland is het groote gevaar. Met huivering in de ziel heeft spr. ge voeld, dat velen in Nederland zich van den katholieken priester afwenden, omdat men in hem niet vond, wat men in hem zocht. Spr. wil gaarne in de eerste rijen staan van de mea-culpa-priesters, maar moet pro testeeren tegen de stelling, dat elke priester konkelt met de ryken en knielt voor den geldzak, want in algemeenen zin is dat niet waar. Inplaats van afgeven op de priesters doet men beter, te bidden om heilige geleer den en sociaal-voelende priesters. Sprekende over de kerkvervolgingen in Rusland, Mexico, Spanje en Duitschland, noemde spr. de kerkvervolging in Spanje beestachtig, maar die in Duitschland ge vaarlijker, omdat de geschiedenis leert, dat, zoo gauw als er Roomsch bloed vloeit, en er martelaren komen, er ook weer katholiek nieuw leven ontstaat. Duitschland is geraf fineerder en 6luwer; daar geldt het parool: „Geen martelaren maken". Men zet daar hoogstens een onbekend kapelaantje vast, maar blijft van Faulhaber af, en maakt van de kerk een misdadiger. Men jaagt de kerk terug tot in de sacristie en voor deze verfijnde kerkvervolging is spr. banger, want voor jonge menschen, die weigeren, zich by de Hitier-jugend aan te sluiten, beteekent dit, dat ze verdachten zyn en dat ze geen carrière kunnen maken. Spr. begreep de Nederlandsche regeering niet, die nog steeds nalatig blijft in het be vrijden van de werkloozen van de ledigheid. Dit schept een bizarre, sociale, economische situatie. De maatschappij is ziek, zoo vervolgde spr. en noch de heelmeester „Communisme" noch de heelmeester „Fascisme" in zyn ver schillende vormen kunnen de maatschappij redden. Wij weten niet, wat Gods plan is met Europa, maar wy weten, dat God met ons katholieken als pen, een stuk heerlijke toekomst schrijven zal, want in katholiek Nederland raakt iets los en begint men in te zien, dat idealisme en offerzin krachten zijn, die niet verwaarloosd mogen worden, dat voor den katholiek moet gelden: „Trouw tot in den dood" en dat hy, als het 't be ginsel geldt, nooit breekt of buigt. Wy moe ten ons als werkelijke katholieken geheel in liefde geven en wanneer wij dat gedurende 1900 jaren van Christendom hadden gedaan, dan zaten wij niet in de crisis en was de wereld niet in twee legerkampen verdeeld. Uitvoerig betoogde spr., dat God aan Europa een profetische roeping heeft gege- ►ven. Jong-Europa had dat begrepen en juichte „Hosanna". Nu in het midden-Euro pa hoort men „Kruisigt Hem". Europa heeft zich ontworsteld aan den Christus en het zóó ver gebracht, dat de geheele geldwereld, de diplomatie, de economie ijskoud langs het Christendom heengaan. Wij moeten met de jongeren de actie van den biddenden Christus en God, weer terugbrengen naar Europa. De drie grootste organisaties zyn in de eerste plaats de katholieke kerk, in de tweede plaats misschien de Loge en in de derde plaats de organisatie van de godde- loozen. Meer in den breede betoogde spr., dat men het laatste niet mag onderschatten, erop wijzende, dat een derde van Amster dams katholieken reeds geen Paschen meer houdt. Vele Nederlanders zijn overtuigd, dat de kerk een mislukking is. Daarom moet er een nieuwe Pinkster-uitbarsting komen, ten eer ste een kerkelijke en ten tweede een maat schappelijke. Wij moeten bidden om be wuste warme, militante, dinamische katho lieken. Spr. is katholiek, omdat hij met zijn nuchtere hersenen in de studie en voorge licht door God en Diens genade tot het dui delijk begrip is gekomen, dat wie de volle waarheid aandurft katholiek moet wezen. Men moet katholiek zijn krachtens eigen overtuiging. Dan zal er iets komen van de daadkracht. De eigendomsverhoudingen moeten radicaal herzien worden, niet ont eigend, maar gewijzigd. Er moet harmonie komen tusschen kapitaal en arbeid. Er moet komen een opheffing van het proletariaat Ook de pauper moet een bezit-kans maken en als de eenvoudige man van het volk sterft, mogen de achterblij venden niet in de zorgen zitten. Er moet een rechtvaardig loon komen en tenslotte moeten wij naar sociale ordening heen. De productie-methode, het winst-milieu, de prys vorming en de handelsmoraal moet katholiek worden. Ons leven moet christelijk zijn in de volle praktijk. Katholiek zijn be teekent: de aarde veroveren en met een stukje welvaart naar den hemel gaan. Europa brandt en wij moeten dien brand blusschen, maar daarbij niet te autoritair, maar naar den geest vrij zijn en het goede van de nieuwe stroomingen overnemen en ons richten naar het Quadragesimo Anno en het Rerum Novarum. Wy moeten niet met hatelijke dingen werken, maar de men schen met een warm hart tegemoet treden en rood beduiden, dat, wat zy voor goeds hebben, ook wy bezitten, maar dat onze basis beter is. Spr. was overtuigd, dat de echte demo cratie zelfs nog niet ontdekt is. Wij moeten leeren een juist gebruik te maken van recht en vrijheid en het is beter, hervormingen van boven af in te voeren dan door revolu ties van onderop. In maatschappij en politiek kan er een soort vrijheid zyn, die de vrij heid naar het schatvot brengt. Wij moeten de regeering niet meer belasten, maar ont lasten, en de maatschappij belasten. Wij willen bouwen bedrijfschappen en een nieuwe maatschappij met een nieuwen mensch, den diep-christelyken mensch. Wanneer de wereld nog over 25.000 jaar draait, dan zal niemand nog iets weten van den idealist Stalin en den fantast Lenm, maar dan zal internationaal nog gezongen worden het lied van onze internationale: „Aan U, o Koning der eeuwen". (Applaus!) De voorzitter bracht namens de ver gadering den spreker dank voor zijn leer zame rede en sloot met den christelijken groet. A. J. J. v. Hulzen, A. Ploeger, C. Leeseman, A. Leusink en J. Spaans. Bespreking verzekering geiten. Uit de be spreking bleek, dat men op het oog had een vrije verzekering met inleggeld en mannde- lijksche contributie. Besloten werd, dat de risico een bezwaar kan zijn. Het kan gebeu ren en er werd besloten om een onderlinge verzekering in het leven te roepen. Een commissie werd benoemd, bestaande uit de heeren C. Leeseman, A. Ploeger en A. Hulzen. Besloten werd om van afdeelingen met prima fokdieren, jonge bokken aan te koo- pen, om hier bloedverversching te krijgen. Verworpen werd een voorstel om jonge geiten op te fokken, wel werd overwogen om een beperkt begin te maken voor reser- vedieren bij sterfgeval. Besloten werd een lezing te laten houden met lichtbeelden. Na een drukke rondvraag volgde sluiting. Gemeenteveldwachter benoemd. •By beschikking van den commissaris van de koningin in de provincie Noordholland is tot bezoldigd gemeenteveldwachter alhier benoemd de heer Harm Veldhuis. Geitenfokvereeniging. De geitenfokvereeniging „Heiloo" hield Maandagavond een druk bezochte jaarver gadering in „De Onderneming", onder voor zitterschap van den heer A. van Hulzen. Uit het jaarverslag bleek de bloei der vereeniging. Er zyn 48 leden met 70 geiten, het laatste is een gevolg van de verarming der bevolking, die op deze wyze de gezins inkomsten kan vermeerderen. De rekening sloot in ontvangsten en in uitgaven met 104.95, saldo 38.87. Inplaats van zooals de convocatie vermeldde, stelde de heer Leeseman voor om het geheele bestuur te laten aftreden. De secretaris vond het on juist. Niettemin stelde de voorzitter het voorstel-Leeseman aan de orde. De voorzit ter vroeg of het fungeerende bestuur 2ich disponibel stelde. Een algemeen stilzwygen volgde. Hierna werden gekozen de heerei. Staats pensionnee ring. In het „Wapen van de ZUpe" wehd een propaganda-avond gegeven door de afd. Schagerbrug van den Bond voor Staa,' cn- slonneering, waarb'J de humoristen Daan Pool en Tommy Bouman hun medewerking verleenden. De voorzitster, mej. W. Krul, sprak er !n haar openingswoord haar genoegen over uit, dat zoo velen waren opgekomen. Het pro gramma van Daan en Tommy werd vervol gens en met veel succes afgewerkt. Er werd echt genoten van het gebodene. Ten slotte wekte dc voorzitster op tot het deel nemen aan de reizen naar het a.s. Demon stratief Congres te den Haag, waarna de geslaagde avond werd besloten met een ge zellig bal. Vergadering R.K. Staatspartij. In de vergadering van de R.K. Staats party werden de volgende personen in al fabetische volgorde candidaat gesteld voor de Tweede Kamer: pater dr. de Beaufort, Chr. v. d. Bilt, Jac. Groen Az., Loerakker en E. J. M. StumpeL Als candidaat voor de kringvergadering werd de heer Jb. Weel van Zuidscharwoude candidaat gesteld. Besloten werd nog om met de andere Lan- gendyker afdeelingen een paar goede spre kers te vragen voor de a.s. verkiezingen, waarna sluiting volgde met dank voor de aangename besprekingen. Propaganda-avond. In een der zalen van café Kossen alhier werd een propaganda-avond gehouden van de afd. St. Maartensbrug van den Bond voor Staatspensionneering. Als spreker voor de zen avond was uitgenoodigd de heer C. de Vries uit Dirkshorn, voorzitter van de Fede ratie Noordholland. Bovendien was het be kende duo Hofman aanwezig, dat voor het „vrooiyke gedeelte" van het programma zorgde. De heer de Vries wee» in zyn inte ressante rede op de plicht van ieder lid ten opzichte van den Bond en wekte allen op deel te nemen aan het Demonstratief Con gres, dat te Den Haag zal worden gehouden. De afd. „St. Maartenburg" kan terugzien op een geslaagden propaganda-avond. 93. En zo gebeurde het dat dokter Berg man alleen thuiskwam, tot grote verba- zi van Tonny, diéf niet begreep waarom Jet er niet bij was. Toen dokter Bergman hoorde dat Jet hem tegemoet was gegaan, snelde hij naar buiten, gevolgd door Tonny. 94. Hij dacht niet meer aan de edel steen en de Hindoe kreeg vrij spel om in het huis van den dokter rond te loeren en alle kasten en laden open te maken. Gelukkig echter had de man geen flauw vermoeden van de geheime bergplaats.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10