'Buitenland „Eenheid door democratie". Een viertal sprekers in Den Haag aan het woord. Glimlachje Auto op vier menschen ingereden. Tooneelgezelschap heeft auto-ongeluk. Vier leden van tooneelgezelschap- Laseur op den Hemweg gewond. De ziekte van den Paus verergerd. De pijnen zeer sterk toegenomen. Toch heeft men de hoop nog niet opgegeven. DE AMERIKAANSCHE AUTOMOBIELSTAKING. Gedeeltelijke overeenstemming bereikt. t In het gebouw voor kunsten en weten schappen te Den Haag is gisteravond een door de afdeeling Den Haag van de Neder- landsche beweging voor eenheid en demo cratie georganiseerde propagandavergade- ring gehouden. De waarnemend voorzitter, ir. E. W. Ha verman, sprak een kort woord ter verwelko ming en inleiding, waarna achtereenvolgens mr. J. J. R. Schmal, mr. G. A. Boon, mevr. W. A. L. RosVrijman en de heer W. Drees de doelstelling en het streven van „Eenheid door Democratie" uiteenzette. Mr. Schmal, die zich op zijn christelijk' historische beginselen beriep, betoogde, dat de eenheid van het Nederlandsche volk langs democratischen weg zal komen en dat deze eenheid ver uitgaat boven het biolo gische. „Leven en laten leven", aldus spr. kan men alleen in een democratisch land. in de dictatuur „wordt" men geleefd en aar tegen wilde spr. een waarschuwen e s em laten hooren: je weet wel, wat je he niet wat je krijgt. Wij strijden minder voor een of anderen democratischen vorm dan wel voor mocratische idee, welke wij re encn beste, dat wij van onze vaaeren geerfd Spreker stelde tot devies: cK&ÏS besloot met «j £>Joor de vaderlandsche democratie PP Mr G A. Boon schetste het gevaar van eerwereldoorlog, dat thans grooter is dan menigeen denkt, achttien jaren na den vrede van Versailles. Spreker waarschuwde tegen het bolsjewisme zooals dat zich in Rusland heeft ontwikkeld en tegen de schijn-democratische gezind he i d der Neder landsche communisten A^dsJ.letn3Pr- een waarschuwende stem tegen het natio- naal-socialisme hooren. Hij aanvaardt niet de keuze: Mussert of Moskou. Mussert heeft gezegd, dat hij, wanneer hij aan het bewind zal zijn, wel zal afrekenen met degenen, die hem hebben bestreden. Voor mij aldus spreker zal de rekening er dan wel mooi uit zien. Het deed spreker genoegen dezen avond mede aan de bestuurstafel den heer Drees te zien zitten, met wien hij zoo vaak den politieken degen heeft gekruist, en met wien hij' dat stellig nog meermalen hoopt te doen. Men kan echter, aldus spreker, eerbied heb ben voor elkanders overtuiging. Spreker ging verder na in hoeverre het Nederlandsche nationaal-socialisme verwant is aan 't Duitsche. De N.S.B. zoo heeft de heer van Geelkerken verklaard kent geen ariër, doch hij gaf toe, dat de 150 joden, die lid van die beweging zijn, zich daar geens zins op hun gemak gevoelen. De N.S.B. werkt met dezelfde massa-suggestie-midde len als het Duitsche systeem, doch zij heeft nu iets aparts, namelijk de 4500 kilo we gende klok, welke door Mussert zal worden geluid, maar waarvan Hitier weet, waar de klepel hangt. Hoezeer het Nederlandsche volk eensge zind is, bleek nog zeer onlangs bij de prin selijke huwelijksfeesten. De eenige leider van het Nederlandsche volk, zoo besloot spreker, blijve het Huis van Oranje, en wij willen in eenheid door democratie strijden, opdat wij ons land aan onze kinderen kun nen overleveren als een land waar vrijheid en welvaart heerschen. (Langdurig applaus.) Na afloop van de pauze deelde de voorzit ter mede, dat reeds 145 nieuwe leden waren toegetreden. Vervolgens was het woord aan mevrouw RosVrijman, die de beteekenis van vrij heid van denken schetste voor het Neder landsche volk en de Nederlandsche bescha ving. Een handje vol Geuzen heeft hier on der leiding van een prins zonder land de in leiding gegeven tot een tachtigjarigen strijd voor onze vrijheid, met de daarop gevolgde volledige overwinning. Spreekster hoorde onlangs een Duitsche vrouw zeggen: wij be hoeven niet te denken, want er is er één, die voor ons denkt. Een volk, dat zoo redeneert, noemt spreekster een arm volk. Wij behoo- ren onze vrijheid van vergadering, onze vrijheid van vereeniging. van kunst, weten schap en opvoeding te verdedigen tegen dic tatoriale invloeden. Spreekster deed een beroep op de vrouwen om de kinderen te helpen beschermen voor een africhtsysteem. Voorts zeide spreekster, dat in ons land de sociale toestanden en de voorziening tegen werkloosheid voorbeeldig mogen worden genoemd. Wij wenschen niet aldus spr. dat hier straks iemand zal voorschrijven, wat van het evangelie wel mag worden verkondigd, omdat het past in het systeem van een bepaalden leider, en wij wenschen niet het gevaar te loopen, dat Christus zal worden verbannen omdat zijn lichaam Joodsch was. Liever, zoo besloot spreekster, zouden wij hand in hand de zee in loopen, Denk erom, dat je mijn kousen niet vuil maakt, hél Veilig voor Griep en Keelpijn De antiseptische tandpasta Ivorol zuivert den mond van bacteriën en vermindert besmet tingsgevaar in tijden van griep en verkoud heden. dan te roepen: „Heil meneer zoo en zoo" (Langdurige toejuichingen). De heer Drees zeide, dat allen, van verschillende politieke gezindheid hier ve~- eenigd, willen strijden voor het behoud van onze geestelijke vrijheid. Spreker hekelde het communisme, dat met elk begrip van vrijheid in strijd is <_n dat de politieke tegenstellingen tot ondra gelijke scherpte opzweept. Nationaal-socia lisme en communisme werken echter elkan der in de hand. Dictatuur sluit elke normale ontwikkeling onwrikbaar af en zij leidt tot onderdrukking. De weg van elke dictatuur is geplaveid met moord en misdaad, hetgeen spreker toelichtte met voorbeelden zoowel uit Duitschland en Italië als uit Sovjet-Rus land. Daartegenover stelde spreker de demo cratie, die aan ons allen de gelegenheid biedt om zich over ons staatkundig beheer uit te spreken. De vrijheid van ontplooiing en van organisatie heeft een ontzaggelijke waarde, ook te midden van economische el lende. Wij hebben aldus spreker geen behoefte aan een man die ons voorschrijft hoe wij mogen denken, geen behoefte aan concentratiekampen en verbanningsoorden, aan rassen- en volkerenhaat. Den strijd voor onze staatkundige waarden zullen wij blijven voeren door eenheid in verscheiden heid, vrijheid en democratie. (Applaus.) De vergadering ging daarop uiteen. DE MANGKOENAGORO BIJ DE FIRMA ASSCHER. De Mangkoenagoro heeft gisternamiddag in gezelschap van zijn gemalin, dochter en secretaris, een bezoek gebracht aan de diamantslijperij der firma I. J. Asscher aan de Tolstraat te Amsterdam. De hooge gasten werden aan den ingang van het gebouw ontvangen door de heeren A Asscher en J. Asscher. Vervolgens begon de rondgang langs de verschillende afdeelingen der fabriek, waar bij de vorst door beide genoemde directie leden werd voorgelicht Achtereenvolgens bezocht men de zagerij, de snijerij en de slijperij, zoodat de hooge bezoekers een goeden indruk kregen van het bewerkingsproces, dat zij met groote aan dacht hebben gevolgd. Tenslotte werd het gezelschap op het hoofdkantoor een collectie bijzonder fraaie ruwe en geslepen steenen getoond, welke de grootse bewondering wekte. Nadat eenige ververschingen waren aan geboden is de Indische vorst naar het .Amstel Hotel" teruggekeerd. Eén persoon, één ernstig en twee licht gewonden. Gisteravond Is de 35-jarige autover huurder J. P. uit Grauw (Z.-Vl.) te Kieldrecht op een aantal menschen in gereden, waardoor één persoon gedood en drie anderen gewond werden. Een aantal leden van de zangvereeni- ging „Broedermin" te Kieldrecht (op de Belgische grens) bevond zich gister avond ln café „De Vrachtwagen" van den heer E. Lambin te Kieldrecht. Toen het gezelschap, dat in genoemd café feestvierde, wilde vertrekken, passeerde een motortram. Hierna stak een groepje van vier heeren den weg over. Uit tegenoverge stelde richting naderde een personen auto, bestuurd door den 35-jarigen auto verhuurder J. P. uit Grauw. De bestuur der, die verblind was door de lichten van de motortram, reed op het gezel schap in. Alle vier personen werden tegen den grond geslingerd. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. Het bleek echter, dat de heer C. Verplancken uit Kieldrecht reeds was overleden. De drie overigen waren gewond, waarvan de 45-jarige L. Deb- bauts, eveneens uit Kieldrecht, zeer ernstig. Men vreest voor zijn leven. Daar zich in de buurt geen ziekenhuis bevindt, werden de gewonden naar hun respectieve woningen in Kieldrecht overgebracht. Het stoffelijk overschot van den heer Verplancken, die gehuwd was en vader van drie kinderen, werd naar het lijkenhuisje vervoerd. De auto is in beslag genomen, terwijl de bestuurder werd gearresteerd. Op den Hemweg, ter hoogte van de Mariahoeve te Amsterdam, is gis termiddag tegen vijf uur een ernstig verkeersongeluk geDev.rd, waarbij vier leder van het tooneelgezelschap van Cees Laseur, dat op weg was naar Leeuwarden, zijn gewond. De acteur Chr. Baaij, wonende te Heemstede, is er het ergst aan toe. Hij is met zware hoofdwonden naar de Mariastichting te Haarlem ver voerd. Zijn toestand is naar men ons gisteravond mededeelde, gunstig. Mevr. v. d. Bosch-Soes.nan, wonende te Amsterdam, liep ontvellingen op en eenige ernstige snijwonden. ij is na in het Wilhelinagasthuis te verbonden, naar huis gebracht. Mevrouw Bertha Westering-v. d. Ervi, kreeg schaafwonden aan beide boenen. Ook zij is in het Wilhelminagasthuis verbonden en naar haar woning vervoerd. De acteur Lucas Wensing, is eveneens licht gewond. Hij kon echter per taxi naar zijn woon plaats te Hilversum gaan. Op genoemd tijdstip reed een tractor via een oprit den Hemweg op. De chauf feur had zijn richtingwijzer uitstaan en wilde in de richting Amsterdam rijden. Bovendien gaf hij signalen. Van de zijde van de stad kwamen met vrij groote snelheid twee luxe auto's aan, waarin zich het gezelschap-Laseur be vond. De chauffeur van den voorsten wa gen zag plotseling de tractor op den weg verschijnen. Hij remde zoo krachtig moge lijk, doch de tweede wagen kon niet zien, wat er voor den eersten op den weg ge beurde, remde niet tijdig, doch poogde nog links langs den eersten wagen en de tractor te schieten. Dit gelukte echter niet DE GESCHENKEN VOOR HET PRINSELIJK PAAR. Bezichtiging opengesteld 23 Januari. tot De hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage brengt onder de aandacht van belangstellenden, dat de gelegenheid om de huwelijksgeschenken van H. K. H. prinses Juliana en Z. K. H. prins Bern- hard te bezichtigen in het paleis aan den Kneuterdijk, blijft opengesteld tot en met 23 Januari a.s., telkens van 10 tot 12 uur en van 1 tot 4 uur n.m. Het aantal bezoekers per dag blijft nog steeds zeer groot, zoodat er voortdurend een file van wachtenden aanwezig is, die vooral tusschen 2 en 3 uur n.m. zoo groot is, dat dan de achtersten in de rij dikwijls niet meer voor 4 uur binnen kunnen zijn. Om teleurstelling te voorkomen wordt daarom, vooral aan bezoekers, die van buiten de gemeente komen, aangeraden om, zoo mogelijk, voor hun bezoek de morf,eruren te kiezen en dan tijdig aan wezig te zijn. DE RIJKSTELEFOON NEEMT TOE IN GROEI. Meer nieuwe aansluitingen in 1936 dan ooit tevoren. De m voeiing van het gesprekker tarief voor de telefoon, met zijn lage grondabon- nementen ter vervanging van het zooveel hoogere k.assentarief, met inbegrip van een bepaald aantal gesprekken per maand, deed in 1930 het aantal nieuwe telefoon aansluitingen met een sprong omhoog gaan. Het bereikte in dat jaar het voor Neder land ongekend hooge aantal van 17294 nieuwe aansluitingen. Daarvoor was men steeds beneden de 10.000 gebleven. In de jaren 19301932 daalde als ge volg mede van de economische inzinking dit aantal veer even snel. Het was in 1932 reeds teruggevallen tot 12205. Nadien vond weder 'n langzame stijging plaats: 1933: 13120 nieuwe aansluitingen. 1934: 14457 nieuwe aansluitingen. 1935: 15517 nieuwe aansluitingen. Tengevolge van geleidelik getroffen nuttige tariefsmr.atregelen langzame ver betering in de economische omstandig heden en intensieve propaganda is in 1936 een totaal bereikt dat alle voorgaande ja ren slaat, n.L 19119 nieuwe aansluitingen. Dat de technische dienst zich beijvert om gelijken tred te houden met dezen immer wassenden st "oom van aanvragen, bewijst het feit, dat c oor dezen dienst, in 1936 in totaal 19062 nieuwe aansluitingen tot stand werden gebracht. De aanleg is dus vrywel bijgebleven met de aanvraag. BEKNELD IN EEN MENGAPPARAAT. Het slachtoffer bezweken. Gistermiddag is in de stoomzeepzie- dery „De Hamer" te Gouda van de firma T. P. Viruly en Co. een doodelijk ongeluk geschied. In een van de zeepketels was het mengapparaat in de zeepbrei vastge- loopen. Ten einde de storing te ver helpen, begaf de 34-jarige arbeider van V. zich in den ketel. Hierbij moet hij vergeten hebben de machine, wel ke het apparaat in werking brengt, uit te schakelen, want toen hij de zeep brei van den bodem had losgewerkt, kwam het apparaat in beweging en geraakte de man ernstig .ekneld. Toen men den ongelukkige had bevrijd, bleek zijn toestand hopeloos. Tijdens zijn overbrenging naar het van Iter- son-ziekenhuis is van V. bezweken. Hij laat een vrouw en vier kinde ren na. HR. MS. KRUISER „DE RUYTER" IN GOEDE CONDITIE. Geruchten over gebreken vol doende weerlegd. Naar wij van bevoegde zijde verne men is een recent persbericht, volgens hetwelke de kruiser „De Ruyter" ernstige gebreken zou vertoonen en men in de marine reeds van een échec van dezen kruiser zou gaan spreken, geheel uit de lucht gegrepen. De reparaties, die aan het einde der garantie-vaarperiode hier te lande, in Nieuwediep werden uitgevoerd, over treffen niet de normale voorzieningen, welke aan een nieuw schip, dat op het punt staat naar Indië te vertrekken, worden uitgevoerd. Algemeen wordt in de marine, instede van een échec, van een groote aanwinst van onze weermacht door het gereed komen van Hr. Ms. „De Ruyter" gesproken. en met een zwaren slag botste de auto tegen het achtergedeelte van de tractor, De eerste auto was tijdig tot staan ge komen, doch de chauffeur kon niet ver hinderen, dat ook deze wagen nog in lichte botsing met het zware voertuig kwam, waardoor enkele ruiten braken. De tweede wagen is vrywel geheel ver nield. De acteur Baaij, die op de achter bank zat met mevr. v. d. Bosch-Soesman en mevr. Bertha Westerink-v. d. Erve, sloegen door de tusschenruit. De chauffeur van de auto werd licht gewond. In de eerste auto, waarvan de inzitten den met den schrik vrij kwamen, bevonden zich mevr. Dresselhuijs, mej. Keezer en de acteurs G. Tersteeg en G. Schildt. Onmiddellijk waarschuwde men den ge neeskundigen dienst en de politie, die de gewonden naar het ziekenhuis transpor teerde. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. De ongunstige wending, die sinds eenige dagen in den gezondheidstoe stand van den paus te constateeren valt, is de eerste ernstige inzinking na het herstel, hetwelk begin der vorige week intrad. In den loop van gistermiddag werd de toestand zóó ongunstig, dat men zich op nieuw zeer bezorgd begon te maken. Den geheelen middag bleef Pius XI met gesloten oogen op bed liggen. Herhaaldelijk hoorde zijn omgeving hem gebeden fluisteren. „De pijnen in het been zyn gewoonweg moordend," verklaarde de zegsman van United Press. Professor Milani heeft dan ook bepaald, dat de massage en de heete compressen. die men tot dusver heeft toegepast, onmiddel lijk gestaakt moeten worden, daar deze be handelingswijze den patiënt thans te veel pijn berokkent. Ondanks deze verergering in den toestand heeft men in het Vaticaan de hoop echter nog niet opgegeven, daar het hart van den paus buitengewoon sterk is. De arbeiders en de directie van de Car- rosseriefabrieken te Detroit zijn tot over eenstemming gekomen zoodat het werk morgen zal worden hervat. Overigens is in den toestand geen wijzi ging gekomen en duurt de algemeene sta king voort. Gouverneur Murphy, de minister van arbeid, miss Perkins en de arbeiders leider John Lewis trachten te Washington een formule te vinden welke het mogelijk maakt, de onderhandelingen te hervatten. De politie gebruikt traangas tegen stakers. De politie heeft gebruik gemaakt van traangas om een tweeduizendtal stakers uit een te drijven, die zich verzameld hadden voor een Carosserie-fabriek, waar niette genstaande de staking in de automobiel industrie nog gewerkt werd. Toch zijn de stakers erin geslaagd de Carosserie-fabriek tot sluiten te dwingen. HET POOLSCH-LITHAUSCHE GRENSINCIDENT. Het officieele Lithausche persbureau deelt mede, dat de grenspaal zich nog steeds be vindt op de plek, waarheen de Polen dezen hebben verplaatst en dat de Poolsche grens wachters in de omgeving versterkingswer- ken zouden zijn gaar. aanleggen. Naar het schijnt wenschen de Lithausche autoriteiten het incident tot geringen om vang te beperken en door de wettelijke autoriteiten te doen regelen. Tweede uitnoodiging van Lithauen tot bespreking van het grens incident. Het Lithausch telegraaf agentschap be richt, dat de chef van het Lithausche dis trict waarin het grens-incident zich heeft voorgedaan, een tweede uitnoodiging heeft gericht tot zijn Poolschen collega het inci dent te bespreken. De Poolsch districts-chef antwoordde, dat hy door ziekte niet onmiddellijk op het voorstel in kon gaan en stelde voor, dat het onderhoud 25 Januari a.s. zal worden ge houden. Lithauen heeft hierin toegestemd. De grenspaal, welke door Polen is ver plaatst, is nog niet op de oude plaats terug gebracht en op Poolsch gebied, ongeveer 100 meter van den paal, is een nieuwe loop graaf aangelegd. EEN REDE VAN DEN DUITSCHEN GEZANT v. HASSELL. Over de ontplooiing van de vlag der Europeesche eenheid. De Duitsche ambassadeur te Rome, von Hassell, heeft gisteravond in de universiteit een lezing gehouden over „de Europeesche zending van Duitschland en Italië". Hij verklaarde, dat de beide landen „zoo wel op geestelijk als op politiek en oecono- misch gebied al hun vereende krachten moeten geven, wil Europa aan vernietig'ng ontkomen". Hij voegde daaraan toe, dat een der essen- tieele taken was Spanje voor Europa te be houden en Rusland terug te winnen voor de Europeesche gedachte. Hy besloot: „daarvoor moet Europa de levensvormen vinden van een nieuwe poli tiek, welke het in staat kan stellen het libe rale kapitalisme in het westen en het niet- Europeesche bolsjewisme te liquideeren. Het zal dan de vlag der Europeesche eenheid moeten ontplooien". Crisis-publicatie. INZAGE TOEWIJZING3LIJSTEN 1937. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord-Holland maakt bekend, dat de toe wij zingslysien 1937 bij onderstaande adressen en op vermelde uren ter inzage zullen liggen: voor biggemnerken: District 15, op 27 Januari en 3 Februari 1937, van '5 tot 17 uur, ten huize van den kantoorhouder A. TESSELAAR, Basser- weg A. 74, Heer-Hugowaard. District 17, op 27 Januari en 3 Februari 1937, van 9 tot 11 uur, ten GEMEENTE HUIS Ursem. District 21, op 27 Januari en 30 Januari 1937, van 9 tot 11 uur, ten huize van den kantoorhouder J. SCHUYT, Stationsstraat 83, Heiloo. HET SCHEEPSONGELUK BIJ NOORWEGEN. De „Venus" verliest contact met de „Trym". Tengevolge van den hevigen sneeuwstorm heeft het postvaartuig „Venus" het contact met het stoomschip „Trym" verloren. On danks alle aangewende pogingen kon de „Venus" het in nood verkeerende Vaartuig niet terug vinden. De „Trym" drijft nog steeds, doch kan tengevolge van de weers- omstandigheiden geen radioberichten meer ontvangen. Bemanning van de „Trym" tracht reddingboot uit te zetten. Uit Haugesund wordt gemeld, dat de „Venus" het in nood verkeerende stoom schip „Trym" weder zou hebben gevonden. De bemanning zou trachten een reddings boot te strijken, terwijl de „Venus" olie op de golven werpt. Zeer onstuimige zee. De bemanning van de „Trym" moest af zien van haar pogingen met de reddings booten de „Venus" te bereiken, daar de zee zeer onstuimig was. De „Venus" deelde per radio mede, dat zy zou trachten twee sloepen uit te zetten om de bemanning van het in nood verkee rende schip op te pikken. Om vijf minuten over half twaalf gister avond heeft de „Trym" draadloos medege deeld, dat haar toestand van minuut tot mi nuut erstiger werd. De „Venus" kan er niet in slagen de boo ten uit te zetten, terwijl de bemanning voortgaat olie op de golven te werpen, die de „Trym" geheel dreigen te vernietigen. TOENEMENDE REXISTISCHE PROPAGANDA IN BELGIE. De leider der rexisten, Leon Degrelle, voert zijn propaganda op. Een week lang zullen er eiken avond in Brussel groote bijeenkomsten worden gehouden. In het sportpaleis heeft gisteravond de eerste daar van plaats gevonden, waar 9000 personen aanwezig waren. De door Degrelle gehouden toespraak werd levendig toegejuicht. De vergadering ging zonder incidenten uiteen. VOLMACHTEN VOOR ROOSEVELT VERLENGD. Beide huizen keuren het wets ontwerp inzake de presidentieele volmachten goed. Zoowel de Amerikaansche senaat als huis van afgevaardigden hebben het wetsontwerp goedgekeurd inzake verlenging van het wisselkoers-stabilisatiefonds en de volmacht van president Roosevelt tot verdere deva luatie van den dollar. Het is thans ter teekening van den presi dent voorgelegd. PROTEST DER BELGISCHE REGEERING TE ROME. Inzake de kwestie-Degrelle. De kabinetsraad heeft het antwoord der Italiaansche regeering onderzocht op het mondeling protest der Belgische regeering met betrekking tot de aan Degrelle ver leende vergunning tot gebruik der Italiaan sche radiozenders voor propaganda-doel- einden. Daar het eerste protest geen resul taat had opgeleverd, heeft de Belgische regeering vandaag nieuwe inlichtingen ver zocht, die onbevredigend werden geacht. De regeering heeft dan ook besloten een nieuw protest in te dienen, ditmaal schriftelijk. Kort geleden heeft Degrelle medegedeeld, dat hij zich binnenkort naar Turijn zal be geven om het woord te voeren. INSTRUCTIE TEGEN TROTZKIISTEN- CENTRUM GESLOTEN. Verschillende sabotagecentra waren ingesteld. Het openbaar ministerie der Sovjet-Unie heeft medegedeeld, dat de instructie tegen het Trotzkiïsten-centrum gesloten is. Uit deze instructie is gebleken, dat dit centrum sabotage- en terreurgroepen heeft gevormd, die in verschillende bedrijven werkzaam zyn geweest, o.a. in die, welke voor de na tionale verdediging arbeiden. Ook zijn da den van terreur voorbereid tegen den lei der der Sovjet-Unie en van de regeering. Deze zelfde groepen hebben ook spionnage verricht ten gunste van zekere buitenland- sche mogendheden. Verder bracht de instructie aan het licht dat de werkzaamheid van het centrum ge richt was op het saboteeren der militaire agressie tegen dit land en het verleenen van steun aan buitenlandsche aanvallers met het oog op annexatie vang rondgebied. Ook bleek zy gericht te zijn op omverwer ping van de Sovjetmacht herstel van het kapitalisme en overheersching der bour geoisie in de Sovjet-Unie. De beschuldigden zijn: Piatakov Radek, Sokolnikov Norkine, Chestov, Stroilov, Tourok, Grache, Pouchkine en Arnold. De acte van beschuldiging is met het dos sier overhandigd aan het militaire college van het opperste gerechtshof der Sovjet- Unie ter behandeling in openbare zitting. De zaak zal den 23-sten Januari voorkomen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7