Waar het recht zijn loop heeft. ASPIBIN 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 Hadiopcoqeamma 3©©©©®©® ALKMAARSCHE COURANT van WOENSDAG 20 JANUARI 1937 Als koning George VI gekroond wordt. Tribunes worden gebouwd. Arrondissemenis-Rechtbank ie Alkmaar helpt snel en zeker buisjes van 20 tabl. 70 cent zakjes van 2 tabl - 10 cent (Van onzen Londenschen correspondent). Londen, 18 Januari. Wandelaars in St. James's Park en in de Mali kunnen overal stapels balken zien liggen, die een schuchter begin vormen van de tribunes, die in de stad worden opgericht, nu de kroningsdatum van George de Zesde nadert. Dat is zoo ongeveer alles, wat naar buiten valt waar te nemen, maar achter de schermen zijn de organisatoren, nu de trooncrisis haar oplossing heeft gevonden en het nieuwe jaar zijn intrede heeft gedaan, met spoed aan het werk. Na al de ellende, die het Engelsche koningshuis sedert het sterven van George de Vijfde heeft meegemaakt, verlangt men algemeen naar de komende feestelijkheden, die alles wat op dit gebied in Londen is gebeurd, zullen overtreffen, Het is moeilijk, zoo niet onmogelijk, om na te gaan, in hoeverre de monarchale gedachte onder de trooncrisis heeft geleden, vast staat, dat de Engelsche regeering (die altijd psychologisch inzicht heeft getoond en dit in haar politiek tot uiting weet te bren gen) niets zal nalaten, wat kan dienen om koning George even populair te maken als zijn voorganger; dit is dé kans. En nu de Middellandsche Zeecrisis over haar hoogte punt heen is het ziet er althans zoo uit kan men met wat minder bezorgdheid aan het feesten gaan. Waarvan de economische toestand ook weer opknapt. Men verheelt zich niet dat de „opleving'' voor een groot deel aan de bewapeningsindustrie is toe te schrijven, maar toch staart men zich op dit punt ook weer niet blind. Zoo is men dus opgewekt aan het organi- seeren, de regeering met de hoop op een politieken-, de handelswereld met de hoop op een financieelen buit. Een politieke buit wordt het, omdat dit de eerste konings kroning wordt, waaraan het gehééle Empire deelneemt, een deelname, die veel sterker belooft te worden dan tijdens het zilveren jubileum van George V, dank zij de communicatiemiddelen van vandaag. Geld stroomt naar Londen. Men heeft reeds vernomen, dat het verlies dat de handelaars in Edward-souvenirs hebben geleden, voor een deel is goedge maakt door de vraag die hier na de troons afstand plotseling naar ontstond. „Men" redeneert nog steeds in Engeland: sedert de feestelijkheden tijdens het regeerings- jubileum is alles beter gegaan. Nu kan het ons koud laten of deze redeneering econo misch is te verantwoorden of dat er andere oorzaken in het spel zijn; de suggestie, dat het dus na de kroning nóg beter moet wor den, zal niet nalaten, het hare uit te werken. En dan is er een zeer reëele factor aan te wijzen: het Londensche seizoen, dat officieel in Mei begint, maar practisch toch wel pas in Juni goed van stapel loopt, wordt een maand vervroegd; iedereen die zich dat permitteeren kan, zal probeeren, tenminste vóór twaalf Mei, den kroningsdatum, aan wezig te zijn, waarbij uit het buitenland een stroom van geld binnenkomt Juist voor de overzeesche bezoekers (en dat zijn zij waar de handel hoop op vestigt) is het seizoen bijna twee maanden verlengd. Scheepvaart maatschappijen op de U. S. A. en Canada hebben extra vaarten ingelegd en donken alle „cruises" dit jaar te annuleeren; in de weken voor de kroning zullen o.a. niet minder dan twintig schepen uit New-York binnenkomen, en van een afnemen van het enthousiasme na koning Edwards aftreden is, in de boekingen althans, niet veel te merken, naar men ons meedeelt. Uit Australië schat men het aantal be zoekers op tien a vijftienduizend, die gaan natuurlijk niet meteen weer weg, na de halve wereld te zijn omgezwalkt; de kans bestaat dat zij, na een tijdje in Londen „het anker te hebben uitgeworpen", ook een toer over het continent gaan maken. Iets waar onze actieve V. V. V.'s zeker rekening mee zullen houden. Verschillende compagnies hebben „expresse"diensten ingelegd, en er wordt beweerd, dat dit jaar voor de Engel sche scheepvaart tenminste gaat herinneren aan de bloei-jaren voor den oorlog. Staan- en zitplaatsen overal. De deconfiture van de handelmaatschappij de Ruiter, die zoo juist in de betrokken kringen bekend wordt, en de omstandigheid, dat de Haagsche tribunes bij het huwelijk van prinses Juliana ongeveer „kaal" waren (tot de politie het publiek er gratis op toe liet) zal wel een al te groot gejubel hier tegen gaan, toch, wij meldden het reeds aan het begin van onzen brief, is men reeds bezig de planken aan te sjouwen, waar zit plaatsen zullen komen voor een klein half millioen menschen, die, naar men verwacht, hiervoor ongeveer 5.000.000 zullen be talen. Men schat dat de prijzen tusschen twintig en tweehonderd gulden per plaats zullen vallen. Voor plaatsen tegenover Westminster Abbey wordt het „bagatel" van dertig pond gevraagd. Nu de belangstelling veel geweldiger is dan in 1911, toer koning George V gekroond werd, en de halve wereld naar Londen schijnt te komen om die reeks van feesten mee te maken, heeft men de oude, „traditio- neele" route, die de kroningsstoet volgt, natuurlijk aanzienlijk verlengd, de stoet zal door Regent Street en Oxford Street gaan, tot groote vreugde van de winkeliers na tuurlijk. Maar Piccadilly is er uit gelaten, wat een geweldige schadepost wordt voor de bewoners van de huizen tegenover Green Park. Beroemde clubs, groote hotels die allen anders aan den weg lagen dien de kroningsstoet volgt, zijn opeens „uit de mode" bij het bespreken van plaatsen, en lijden ongeveer voor een millioen gulden schade. Daarentegen is nu het welbekende British Industries House in Oxford Street reeds voor één dag verhuurd voor het zoete prijsje van 7000. Een overladen feestprogramma. Met één dag feest is het echter nog niet afgeloopen. Het „officiëele feestprogramma" ziet er overladen uit, dat begint al op 5 Mei met ontvangsten ten hove, 12 Mei kroning, 23 Mei verjaardag van Queen Mary, 9 Juni verjaardag van den koning, wat alles ge paard zal gaan met groot vertoon naar bui ten. Tusschen 5 Mei en 22 Juli zien wij zes- en-twintig feestdagen op het programma staan, dat is haast te veel van het goede! Dat tenslotte H. K. H. prinses Juliana en prins Bemhard overkomen is een feest op zichzelf voor de vier duizend landgenooten in Londen, en een extra programmapunt voor de Engelschen, want ons vorstenhuis, van oudsher hier zeer geliefd, heeft na het huwelijk van onze prinses aan populariteit indien mogelijk nog gewonnen. Een roekeloos automobilist. Eenigen tijd geleden stond voor de Alk- maarsche rechtbank terecht de koopman A. H. uit Den Helder wegens een noodlottige aanrijding, door zijn schuld veroorzaakt nabij de Groote Sloot onder Schagerbrug. De H. was n.1. met zijn auto tegen den slager T. Ott uit Schagerbrug aangereden, terwyl deze laatste toch voorrang had en terwijl bovendien het uitzicht ter plaatse voor verdachte geheel vrij was. De zaak was destijds aangehouden, omdat de verdediging, waargenomen door mr. Lange veld, het wenschelijk achtte het slacht offer dat toen nog niet van de opgeloopen kwetsuren genezen was te hooren. Slager Ott was thans verschenen en ver telde de toedracht der zaak. Veel nieuws kwam hierbij niet aan het licht, en het bleek nog dat het verweer van verdachte, als zou den heer Ott van plan zijn geweest te wachten, in het geheel geen grond had. De officier van justitie eischte ten slotte een hechtenisstraf voor den tijd van 3 maanden. Uitspraak 27 Januari. Onfortuinlijke taschjesdieven. Het was feest geweest op 29 November in het Wapen van Heemskerk in Alkmaar. Vele danslustigen waren naar het café van Van Gijzen getogen om hun danslust bot te kunnen vieren. Zelfs uit Hoorn was een drietal jongelui naar Alkmaar gekomen, n.1. de bakkersknecht H. de Boer en de gebr. W. C. en J. J. V., die blijkbaar in Hoorn niet genoeg vertier konden vinden en naar Alkmaar trokken. Aanvankelijk vonden de gebroeders V. het in het Wapen van Heemskerk nog wat stil en ze trokken er maar weer op uit om te gaan onderzoeken, of er wellicht elders in de stad wel „wat te doen was". Zoo werd een bezoek gebracht aan de cafétaria in de Langestraat en eenige café s. Na al deze omzwervingen geraakten de broers eindelijk weer in café van Gij zen, waar het inmiddels zeer vroolyk toeging. Jammer was het, dat hun omzwervingen door Alkmaar een leelijk gat in hun porte- monnaie hadden geslagen. Toen zy dan ook hun reisgenoot de Boer ontdekten, vroegen zij hem allereerst om een biertje, doch deze besliste hierop afwijzend. „Nu, dan zouden ze wel ergens anders probeeren een gratis consumptie op te scharrelen", was het ant woord geweest. En warempel, eenigen tyd later trof de Boer zijn reisgenooten weer aan, die weer over voldoende geld bleken te beschikken om zichzelf op allerlei lekkers te tracteeren. Op zichzelf vond de Boer dit in het geheel niet bijzonder, doch anders werd het, toen hy ontdekte, dat er een drietal dames- taschjes werden vermist. Het zonderlinge gedrag van de broers was gedurende de verschillende danspartijen niet onopgemerkt gebleven en de aandacht was dus allereerst op hen gevestigd. Na een speurtocht wer den inderdaad de drie vermiste taschjes, waaruit inmiddels het geld was verdwenen, gevonden. Het verder ingestelde onderzoek wees uit, dat Willem V. gezien was by hét tafeltje, waar op een stoel een taschje lag, toebe- hoorende aan mej. Brakenhof uit Bergen. Willem V. was tijdens het dansen even op den stoel waarop het taschje lag, gaan zitten en was even later opgestaan, daarbij kenne lijk iets onder zijn jaspand verbergend. Daarna had hij zich naar het balcon begeven, zoogenaamd om een luchtje te scheppen. Later waren alle drie taschjes op dit balcon teruggevonden. De beide verdachten ontkenden den dief stal hardnekkig. De officier van justitie was evenwel overtuigd dat de diefstal door Willem V. bewezen was. Ook ten aanzien van Johann J. V. was spr. de overtuiging toegedaan, dat deze zich aan diefstal had schuldig gemaakt, doch het bewijs hiervoor was te zwak, in verband, waarmee spr. tegen J. J. V. vrijspraak vorderde. Tegen Willem C. V. eischte de officier een gevan genisstraf voor den tijd van 1 jaar. De verdediger, mr G. A. de Lange, die voor J. J. V. optrad, sloot zich by het requisitoir aan, terwyl de verdediger van Willem C. V. vrijspraak pleitte. Uitspraak 27 Januari Expediteur in hooger beroep. Op 14 September had er naby het abat toir te AJkmaar een aanrijding plaats tusschen een uit de richting Den Helder Let op oranje band en Bayerkruis komende autobus en een vrachtauto, komen de van het terrein van het abattoir. De autobus werd bestuurd door den chauffeur P. Mulder uit Amstelveen, terwijl de vracht auto bestuurd werd door den expediteur H. C. A. uit Den Helder. In verband met deze aanrijding heeft de bestuurder van de vrachtauto eenigen tijd geleden voor den kantonrechter te Alkmaar terecht gestaan, en was deswege veroordeeld geworden tot een geldboete van ƒ6 of 4 dagen hechtenis. Omdat A. van meening was, dat de schuld niet bij hem, doch by den autobuschauffeur moest worden gezocht, was hij van dit von nis in hooger beroep gekomen. Opnieuw kwam vast te staan, dat de vrachtauto van het terrein van het abattoir was komen rijden met de bedoeling de richting Den Helder in te slaan. Toen de bestuurder van laatstgenoemd voertuig reeds met zijn voorwiel op den weg stond, zag hy de van Den Helder komende autobus naderen, waarop hij plotseling stil was blijven staan. De autobuschauffeur, die in de veronderstelling verkeerde, dat A. door zou rijden, had een beweging naar rechts ge maakt met de bedoeling om achter A. langs te rijden. Daar A. evenwel niet doorreed, was de bus tegen de vrachtauto aangebotst. Het verweer van A. was dat hij niet eer der vrij uitzicht over den weg had gehad, voor zijn voorwielen op het wegdek stonden. Uit het verhoor van den getuige L. Webster, politieagent te Alkmaar, bleek echter, dat A. reeds ruim uitzicht'had wanneer zijn voor wielen zelfs nog voor het fietspad stonden. De officier achtte tenslotte geen nieuwe gezichtspunten aan den dag gekomen en vond de betrekkelijk geringe geldboete, die de kantonrechter had opgelegd, zeer redelijk en requireerde derhalve bevestiging hier van. Uitspraak 27 Januari. Het eeuwige conflict met de crisis- centrale's. De tuinder C. R. uit Hoorn had voor den kantonrechter te Hoorn terecht gestaan wegens het telen van vroege aardappelen, zonder dat hy in het bezit was geweest van een geldige teeltvergunning van de crisis- landbouwcentrale. In verband hiermee was hy veroordeeld geworden tot 10 of 5 dagen hechtenis. Het bleek bij de behandeling voor de rechtbank dat R. herhaaldelijk had gepro beerd een vergunning te krijgen en inder daad reeds eenmaal een vergunning had overgenomen, doch thans werd hem geen vergunning meer uitgereikt omdat hy nog te jong was. Aangezien de kwestie door R. reeds tot in hoogste instantie uitgelokt was en de be handeling geen nieuwe gezichtspunten aan den dag had gebracht, vroeg de officier van justitie bevestiging van het kantonrechter- lijk vonnis. Uitspraak 27 Januari. De wilde autobusdiensten. Tenslotte stond terecht de expediteur H. J. J. v. K. uit den Helder, die voor den kan tonrechter te den Helder terecht had ge staan in verband met 't onderhouden van 'n zoogenaamden „wilden autobusdienst" tus schen den Helder en Rotterdam en deswege was veroordeeld tot een geldboete van 40 of 10 dagen hechtenis. Van K. was in hooger beroep gekomen, omdat hij van meening was dat zyn dienst niet tot de zoogenaamde „wilde diensten" gerekend mocht worden. Bovendien vond hij de straf voor een, naar zyn meening, principiëele uitspraak te hoog. Verdachte beriep er zich in zyn verweer op dat hy slechts gezelschapsdiensten den HelderRotterdam v.v. organiseerde, waar bij dan alleen in den Haag passagiers wer den opgenomen of uitgelaten. Zijn verweer werd evenwel geheel teniet gedaan door de verklaring van eenige passagiers, waarvan er een o.a. van den Helder naar IJmuider. was gereisd en daarvoor in Velsen was uit gestapt, om later met een terugkeerende bus van den heer v. K. weer naar den Heldei«| terug te keeren. Van fooitjes aan den chauffeur was geen sprake geweest, terwijl de passagier toen zij haar reisbiljet aan het kantoor van de fa. v. K. in den Helder kocht duidelijk gezegd had tegen de bediende dat zy in Velsen wilde uitstappen. Ook kwam vast '.e staan dat sommige pas sagiers eerst 2 of drie dagen later waren teruggekeerd. De officier van justitie achtte het beroep van verdachte geheel ongegrond. Het ver weer van verdacht.?, dat zijn personeel bui ten zyn medeweten en goedkeuring gehan- Donderdag 21 Januari. HILVERSUM, 1875 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pL 10.Morgenwij ding. 10.15 Onbekend. 10.30 Om roeporkest en gr.pl. 12.30 Gr.pl. 1.30 Kovacs Lajos' orkest. 2.Omroep orkest. 3.Naaicursus. 3.45 Gr.pl. 4.Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Postzegelpr. 4.45 Voor de kin deren. 5.30 Kovacs Lajos' orkest en orgelspel. 6.30 Sportpr. 7.Voor de kinderen. 7.05 Avro-dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.ANP-ber., mede- deelingen en gr.pL 8.15 Concertge bouw-orkest en solist. (In de pauze gr.pl.) 10.20 „Amsterdam heeft grootste plannen" (gr.pl., toespra ken en reportage). 11.ANP-ber. Hierna tot 12.Avro-dansorkest. HILVERSUM, 301 M. (8—9.15 en 11—2— KRO, de NCRV van 10 11.en 2.12.uur). 8.9.15 en 10.Gr.pL 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30—12— Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en gr.pl. 2.Handwerkles 3.3.45 Orgel spel. 4.Bijbellezing. 5.Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Radiotooneel voor de kinderen. 6. Cello en piano. 6.45 Causerie. 7— Ber. 7.15 Gr.pL 7.45 Rep. 8— ANP- ber. 8.15 Oratorium-uitz., mmv. so listen, het Deventer Chr. Gem. koor en verst Deventer Strijkje. (9.45 Gr.pl. en 10.ANP-ber.) 11.15 12— Gr.pL DROITWICH, 1500 M. 11.25—11.50 Gr.pl. 12.10 BBC-Welsch-orkest en zang. 1.05 Sopraan en bariton. 1.35 J. Reynders' orkest. 2.20 Voor de scholen. 3.10 Men talking, causerie. 3.35 Sted. orkest Bournemouth, m. m. v. solist. 5.05 Gr.pL 5.35 Roy Fox en zijn Band. 6.20 Ber. 6.40 Boek- bespr. 7— BBC-orkest, mmv. so list. 8.Revue-progr. 9.Causerie over de ontwikkeling van 't theater. 9.20 Ber. 9.40 Pianovoordr. 10.05 DecL 10.29 Kerkdienst. 10.40 Het Bridgewaterkwintet. 11.20 BBC- Dansorkest. 11.5012.20 Dansmu ziek (gr.pL) RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.40 Gr.pL 9.50 Orgelconcert. 11.20 Om roeporkest. 2.50 Gr.pL 4.50 Zang. 5.20 Radiotooneel. 8.20 Vocaal kwintet „Do Sol". 8.50 Programma gewijd aan het Engadin. 10.20 Ka mermuziek. 11.2012.35 Pascal- dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Omroeporkest 7.50 E. Börschel's orkest. 9.20 Volks liederen concert. 11.20 Fabrieks- orkest 12.35 Omroepkleinorkest 3.20 Omroep-Amusementsorkest. 4.20 Viola en piano. 5.20 Orkest- concert 6.20 Gr.pL 7.30 Omroep orkest. 9.5011.20 Landesorkest Gouw Württemberg-Hohenzollern en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.; 12.20 Gr.pL 12.50 Salonorkest en cabaret 1.30 Omroeporkest en ca baret. 2.2.20 Gr.pL 5.20 Klein- orkest 6.50 en 7.20 Gr.pL 8.20 Om- roepsymph.-orkest 10.3011.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 Om roeporkest. 1.30 Gr.pL 1.50 Viool recital. 2.102.20 en 5.20 Gr.pl. 6.35 Omroepkleinorkest 7.35 Gr.pL 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Oude muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Reichsparteitag der Ehre 1936. 9.20 Ber. 9.50 Trioconcert 10.05 Weerber. 10.2011.20 Dansmuziek (gr.pl.) GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.0.50, Norman- dië 9.5011.20, Parijs R. 11.20 13.05, Brussel VI. 13.05—14.20, Lu xemburg 14.2014.50, Parijs Radio 14.50—15.20, Keulen 1520—16—, Lond. Reg. 16.16.50, Keulen 16.50 19.Beromünster 19.21.20, Boedapest 21.2022.20, Brussel VL 22.20—22.35, Boedapest 22.35—23.25, Parijs R. 23.2524. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Parijs R. 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35— 15.35, Droitwich 15.3518.20, Lu xemburg 18.2019.Droitwich 19—22.45, Lond. Reg. 22.45—24—. Lijn 5: Diversen. deld zou hebben, hield volgens spreker hee- lemaal geen steek, daar verdachte dan zijn personeel wel van te voren ingelicht zou hebben, wat wel en wat niet mocht Hier is zeer duidelijk een georganiseerde dienst geweest met de bedoeling te concurreeren tegen de spoorwegen, ook al poogt de ver dachte het karakter van openbaar middel van vervoer hieraan te ontnemen. De offi cier was van meening dat de opgelegde straf feitelijk te gering was geweest en meende dat met meer kracht dient te wor den opgetreden weshalve spr. een geldboete van 100 of 50 dagen hechtenis eischte De verdediger, mr. van Leeuwen, bestreed op formeele gronden dat het hier een open baar middel van vervoer zou hebben ge golden en concludeerde tot vrijspraak. CONCURRENTIESTRIJD TUSSCHEN GOOISCHE NACHTWAKERS. Zij gunden elkaar niet het licht in de oogen. Voor het Hof te Amsterdam stond gisteren de Bussumsche nachtwaker A. K. terecht, verdacht van poging tot zware mishande ling. De rechtbank had hem tot vier maanden veroordeeld. Er heerscht in het Gooi de laatste jaren een scherpe concurrentiestrijd tusschen twee nachtveiligheidsdiensten. Herhaalde lijk kwam het tot conflicten, met het ge volg, dat een der partijen voor de rechtbank terecht moest staan wegens beleed iginp, mishandeling of overtreding der politie verordening. Dezen keer stond de nachtwaker A. K. te recht voor het Hof; zijn vader was Maandag middag juist door de rechtbank veroordeeld wegens het onbevoegd uitoefenen van een nachtveiligheidsdienst te Huizen. Verdachte bewaakte in den nacht van 5 op 6 Mei 1935 een villa aan den Hilversum- schen weg te Laren. In het holst van den nacht kwam zijn concurrent D. het terrein op. Verd. hitste zijn twee honden tegen hein op, trok een mes en wilde hem een steek toebrengen. De concurrent had zich ver dedigd met een stuk ijzer, dat hij op het terrein had gevonden. President: Is er geen vergunning noodig van B. en W. om een nachtveiligheidsdienst uit te oefenen? 't Was het beste, wanneer aan beide partijen de vergunning werd af genomen. Dan kon er eens wat versch bloed in die affaire gebracht worden. We hebben voor de rechtbank en het hof al zooveel nachtwakers gezien, die een concurrentie strijd voeren De verdachte verklaarde in hooger beroep te zijn gekomen, omdat hij volkomen on schuldig is. De agent van politie Geurt was dien avond in de buurt, hij kwam even na D. het ter rein van de villa op, dat op dat oogenblik werd bewaakt door verd. Er ontstond ruzie en verd. had, aldus getuige, een mes getrok ken, waarmede hy een stekende beweging naar D. maakte. Getuige had hem ontwapend en gear resteerd. Verd. ontkende te hebben gestoken. Dat was volgens hem onmogelijk, omdat hij in de eene hand een lantaarn en in de andere een hondenlijn had. De concurreerende nachtwaker D hand haafde zyn lezing. Hij had recht om het materiaal bij de in aanbouw zijnde villa te bewaken. De advocaat-generaal mr. J. Versteeg requireerde op juridische gronden vernie tiging van het vonnis van de rechtbank; daar het afschrift van het sluiten van het vooronderzoek niet aan verd. is beteekend, is de officier niet ontvankelijk in zijn vor dering. Hoewel tijdroovend, aldus spr., zal tegen verd. een nieuwe dagvaarding moe ten worden uitgebracht. De verdediger, mr. P. van 't Hof Stolk, pleitte vrijspraak. Arrest 2 FebruarL DIEFSTAL VAN SCHAPEN EN PLUIMVEE. Tegen verdachte zware straffen geëischt. De Haagsche rechtbank behandelde giste ren een aantal zaken tegen verdachten, die zich schuldig hadden gemaakt aan diefstal len, subs. heling van schapen, kippen enz, voornamelijk in de omgeving van Wasse naar en in het Westland. De stucadoor A.V.M. en de vischhandelaar H. W., beiden gedetineerd, hadden zich te verantwoorden wegens diefstal van kippen en bovendien wegens heling van schapen- vleesch. Beiden ontkenden. Als getuigen traden behalve de benadeel den ook mede-verdachten op, wier verkla ringen door de verdachten fel werden be streden. Een 17-jarige zoon van M., die bij de politie bezwarende verklaringen tegen zijn vader had afgelegd, kwam ter zitting hierop terug. Tegen van M. luidde de eisch in een der zaken twee jaar en in een volgende zaak 1 y2 jaar gevangenisstraf. Tegen W., die slechts in één zaak terecht stond, werd twee jaar geëischt. De opperman C. J. M. S. en de betonwer ker F. J. Z., die als getuigen in de vorige zaak optraden en op hun beurt wegens diefstal van schapen, kalkoenen en kippen terecht stonden, hoorden ieder één jaar ge vangenisstraf, waarvan zes maanden voor waardelijk, tegen zich eischen. De koopman C. N. v. d. L., gedetineerd, die terecht stond wegens heling, zou vol gens de getuigenverklaringen het gestolene hebben vervoerd, hetgeen hij ten stelligste ontkende. Eenige getuigen a decharge verklaarden, dat verdachte op de door getuigen genoem de tijdstippen thuis aan het kaartspelen was. Het O.M. eischte twee jaar gevangenis straf. Mr. Heskes uit Leiden pleitte voor dezen verdachte vrijspraak met onmiddel lijke in vrijheidsstelling. Na raadkamer beval de rechtbank de op heffing van de preventieve hechtenis en bepaalde de uitspraak op 2 Februari. TRAMBESTUURDER VOOR DE RECHTBANK. Een Amsterdamsche tramconducteur stond gister in hooger beroep voor de recht bank aldaar. Hij zou schuld hebben aan een aanrijding tusschen een door hem bestuur den motorwagen en 'n vrachtauto, welk ver keersongeval gebeurde op 11 Juli j.L in de Frederik Hendrikstraat. De auto sloeg om, persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De kantonrechter had den bestuurder veroordeeld tot 25 boete. De man verklaarde, dat de aanrijding z.L aan den bestuurder van de auto te wijten was. Verdachte had uit alle macht geremd, stroom uitgeschakeld en zand gestrooid. De hoofdinspecteur van de gemeentetram, de heer Schut, bevestigde de verklaring. Kort na het ongeval was hij ter plaatse gekomen. Hy had de remmen gecontroleerd en gezien, dat er een zandspoor van circa 10 M. was. De snelheid van den motorwagen was on geveer 25 K.M. geweest.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9