AKKERTJES Het groene oog van Baa-AI. De toestand in het Geestmerambacht. Grieperig Qemeeateraden Ged. Staten zullen aan Prov, Staten voorstellen een proefpolder te maken. Een belangrijke vergadering. AKKER-CACHETS) ZIJPE a Thans zien we een toeneming van de dictatuurgedachte. Het is onjuist, dat het nat.-socialisme in Duitschland een gevolg i« van de Fransche politiek na 1918, even min als de revolutie van het laatst der 18e eeuw in Frankrijk een gevolg was van misstanden onder het vorige regiem. Groen van Prinsterer heeft dit helder uiteengezet Het ontstond uit nieuwe stroomingen in het denken der menschen. Zoo is het ook met het fascisme. Men zag in de 19e eeuw alles in 't licht der rationa listische idee, ook het parlementarisme. In- tusschen waren er ook vele wetenschappe lijk gevormden, die het rationalisme niet in staat achtten in alle opzichten bevrediging te schenken. Zij zochten hun toevlucht bij het irrationalisme, dat leert, dat er in de volksziel instincten leven, machtiger dan al het andere. Dat is de grondslag van het fas cisme. Spr. releveerde, dat de verwarring op al le terreinen in de wereld samenhangt met het fiasco van geestelijke overwegingen. •Het liberalisme heeft zijn bezielende kracht in West-Europa verloren, niet uit gebrek aan bekwame leiders, maar omdat het de persoonlijke vrijheid op het schild verhief, theologische stellingen verwierp, geen oog had voor de organisthe banden door God in de schepping gelegd, en niet rekende met de zonde. Spr. ging hier uit voering op in. Wij hebben zien opkomen de soc. demo cratische gedachte en wat is er van overge bleven? Er is niemand meer, die durft be weren, dat het socialisme met stelligheid komt zooals op den nacht steeds weer de dag volgt. Het socialisme is bezig onder te gaan, omdat het den mensch niet nam zoo als hij is. Vreemd noemde spr. het, dat in christe lijke kringen de meening voorkomt, dat de draad van het socialisme moet worden op gevat en dat men er een chr.-socialisme van maakte. Maar, zei spr., als men het uit gangspunt van Marx niet aanvaardt, kari men ook niet gelooven aan datgene, wat op dit uitgangspunt is gebouwd. In den ondergang van het liberalisme en den achteruitgang van het socialisme ligt een les voor ons, zei spr. De democratie spr. noemde haar de constitutioneele ont wikkeling staat het sterkst in de landen, waar het Calvinisme ingang vond. Zij is niet geboren uit de Fransche revolutie, want de democratische gedachte leefde reeds vele, vele jaren daarvóór. Prins Willem de Zwijger voelde haar reeds. Spr. haalde in dit verband aan een pl.m. 50 jaar gele den verschenen geschrift van wijlen dr. Kuyper, waarin duidelijk gemaakt wordt hoe de overheid gebonden is aan de wet, aan hooger belangen, een opvatting ge grond op het Oude Testament, welk boek daardoor minder geschikt is voor voorstan ders van de dictatuur. Spr. schetste hoe volgens de juiste opvat ting de regeering openbaarheid heeft te ge ven aan alles en controle op alles is toege staan, wat wel zeer in strijd is met de dic tatuur-gedachte, volgens welke er slechts één leider is. Het streven van onzen tijd is het zoeken van een juistea vorm voor de bedrijfswet- geving. Spr. maakte duidelijk, dat de be drijven eigenlijk een gemeenschap vormen, omdat de handeling van den één de daad van den ander bepaalt. Vandaar dat wetten noodig waren in het belang van allen (bv. winkelsluitingswet). De oplossing in deze wetgeving moet ge zocht worden in christelijke lijn, elke an dere moet ondeugdelijk worden geacht of heeft deze ondeugdelijkheid reeds bewe zen. Jammer is het dat in de vorige eeuwige het christendom zich van dit terrein terug trok. Thans leven wij weer op een keerpunt der tijden en te hopen is dat het christelijk beginsel /zijn kracht zal toonen en, bege leid door het licht der Openbaring, den weg zal vinden voor overheid en volk. Juist on ze tijd heeft groote behoefte aan ware christelijke staatkunde, gebonden aan Gods woord, gevende vrijheid van cftitwikkeling. Het komt er nu maar op aan, of ons leven te midden van de bewogenheid dezer tijden geleid wordt door een vasten gang. Het is daarom noodig ons volk met die christelijke staatkunde op de hoogte te brengen en te doen zien, wat haar staatslieden hebben weten te bereiken en hebben doen behou den. Nergens ter wereld heeft men een zoo goede oplossing gevonden voor het onder- wijs-vraagstuk, nergens is de geestelijke vrijheid van den arbeid zoo goed gewaar borgd als in ons land. Dat alles denken wij aan de zonen en dochteren, die bezield wa ren met geestelijke goederen, mannen en vrouwen, die gesteund werden door den arbeid en het gebed van velen. Zeker, we zullen met ons chr. beginsel geen heilsstaat krijgen, want wij kunnen slechts een gedeelte van het Koninkrijk Gods op aarde krijgen, maar onze arbeid moet daarop gericht zijn. Aan het einde van zijn rede ging de heer Smeenk voor in gebed, waarop, na ge meenschappelijk gezang, door de chr. Film centrale de „Huwelijksfilm" vertoond werd. Zij begon met de verloving en het huwe lijk der koningin en gaf dan voorts de vreugde onder het volk weer bij de geboor te der prinses. Uit het leven van prinses Juliana werden tal van foto's gegeven, waarna de aandacht voornamelijk bepaald werd bij haar verlovingstijd en huwelijk. Een goede film, die een flink applaus oogst te. Het was alleen maar jammer, dat het geen geluidsfilm was. Aan het einde werden door de aanwezi gen staande twee coupletten van het Wil helmus gezongen, waarna om ruim half elf de kerk leegliep. Zooals wij in ons vorig nummer reeds mededeelden, heeft gister in het Gulden Vlies een vergadering plaats gehad, bij eengeroepen door Ged. Staten dezer pro vincie, ter bespreking van maatregelen, welke genomen kunnen worden ter ver betering van den economischen toestand in het Geestmer-Ambacht. Deze vergadering was zeer druk bezocht, de zaal was geheel bezet. Aanwezig waren o.a. vier leden van het college van Ged. Staten, de heeren Kooi man, Michels, Polak en Bomans; ae dir.- generaal voor cje werkverschaffing en steunverleening mr. Draaijer, ir. Smeding dir. Wieringermeerpolder, de inspecteur van den tuinbouw W. van der Plassche, de tuinbouwconsulent ir. Rietsema, de rijks bedrijfsconsulent C. Brakman, het hoofd van den plantenziektekundigen dienst ir. van Poeteren, ir. G. J. Lienesch, de raad van bestuur van de ontginningsmaatschap pij in Noordholland, de Statenleden de heeen van Dok, Stapel, van de Vall, Sietsma, C. Thomassen, W. de Boer en P. Keulemans, de griffier van de Prov. Staten mr. A. Stufkens, de dir.-hoofdingenieur van den prov. waterstaat Thomese en eeni- ge hoofdambtenaren van dien dienst; ver tegenwoordigers van den raad van advies van den economisch-technologischen dienst voor Noordholland; vertegenwoor digers van de gemeenteraden van Broek op Langendijk, Noord- en Zuidscharwou- de, Oudkarspel, St. Pancras, Warmenhui- zen, Koedijk en Harenkarspel; idem van verschillende land- en tuinbouworganisa ties, het hoofdbestuur van de H. M. v. L., den L. T. B., C. B. T. en Ned. Tuindersbond, de vereeniging tot bevordering van den landbouw in Hollands Noorderkwartier, de Langendijker Groentencentrale, de Centrale Veilingsvereeniging Warmenhui- zen en omstreken, den Noordermarktbond, 32 waterschappen in de betrokken streek, alsmede van de K. v. K. en F. in Hollands Noorderkwartier en de rijkscommissie van advies voor werkverruiming en werkver schaffing in Noordholland. De opening. De leiding der vergadering berustte bij den heer D. Kooiman, lid van Ged. Staten, een in deze streken bij de landbou wende bevolking bekende figuur. Hij heet te de aanwezigen welkom, opmerkende, dat de vergadering wel een zeer belang rijke was. Hij wees erop, dat Ged. Staten tot dusver met belangstelling het werk ter verbetering van den economischen toestand in het Geestmer-Ambacht hebben gadegeslagen en herinnerde aan de verga dering aan den Langendijk, samen geroe pen door verschillende land- en tuinbouw organisaties en ook bijgewoond door spr. en den heer A. W. Michels, waar de toe stand in de betrokken streek werd be sproken. Ged. Staten meenen nu, dat hetgeen de verschillende instellingen doen, in één bedding dient te worden geleid en namen daarom het initiatief tot het samenroepen van deze vergadering, waar tot spr.'s vol doening naast verschillende rijksautoritei ten ook de meerderheid van Ged. Staten aanwezig was. Het doel is en moet zijn al het mogelijke te doen om de moeilijkheden van het Geestmer-Ambacht op te heffen, niet alleen die van den koolbouw, maar ook die welke veroorzaakt worden door plantenziekten. Ged. Staten zijn van oordeel, dat het verantwoord zal zijn, dat de provincie zich financieele opofferingen getroost ten be hoeve van de alleszins belangrijke taak, welke men zich ten doel stelt, mits ook het rijt: niet achterwege zal blijven Spr, dacht hierbij vooral aan verruiming van werkgelegenheid in het Ambacht en de omgeving, zulks naast andere geopperde plannen: vermindering van het waterop pervlak door demping van slooten, be strijding van plantenziekten, wijziging in de cultuur, enz. Spr. wekte op. geen enkel plan te ver werpen alleen omdat het misschien nieuw zou zijn, en ried aan alles te onderzoeken. Hij herinnerde aan de plannen van den heer Zeeman in verband met verbetering van de toestanden in het Geestmer-Am bacht en zeide dan, de regeling dezer ver gadering besprekend, dat de te houden inleidingen allicht onderwerp van be spreking kunnen zijn in de verschillende landbouwvergaderingen. De heer A. J. B a c k e r s, administra teur, chef van de le afd. ter prov. griffie, die het secretariaat dezer vergadering waarnam, las hierop een lijst voor van namen van aanwezigen en van hen, die sympathie hebben betuigd met het doel van deze vergadering. De inleidingen. Vervolgens werden de beide inleidingen gehouden, waarvan wij in ons vprig num mer reeds een resumé gaven. De voorzitter, de beide inleiders dankend voor hun betoog, wekte op om vooral zich af te vragen of men er iets voor kan gevoelen om een proefpolder aan te leggen volgens advies van ir. Mesu. Spr. meende te mogen zeggen, dat Ged. Staten plannen daartoe wel zullen willen steunen. De besprekingen. De eerste, die naar aanleiding van de inleidingen het woord vroeg, was de heer J o h. d e V r i e s uit Sint-Pancras, na mens het kringbestuur Langendijk van den Ned. Tuindersbond. Spr. bepleitte de mogelijkheid te onderzoeken van export van tuinbouwproducten naar Rusland. Nu dat land onlangs ook groote hoeveelheden haring kocht in ons land, stond het voor spr. vast, dat daar ook behoefte bestaat aan onze tuinbouwproducten. Verder beval spr. aan het oog te houden op het telen van sojaboonen, maar daarbij moet er speciaal op gelet worden in de goede soort te blijven. De teelt van mais (vooral suiker-mais als groente) werd eveneens door spr. aanbevolen. Het maken van een proefpolder aan den oostkant van het Ambacht achtte spr. be zwaarlijk met het oog op de daar aan wezige veenlaag. De heer C. B o r s t Jz. uit Oudkarspel, kwam op voor de belangen van de tuin ders, die op een met hypotheek bezwaard bedrijf wonen. Wordt zoo'n bedrijf ont eigend, zal dan de hypotheekgever het geld ontvangen? Het gevolg zal dan zijn, dat de betreffende tuinders hun bedrijf zullen kwijtraken. De heer ir. Rietsema juichte het plan-Mesu ten zeerste toe. De kosten zal men nader onder het oog moeten zien. Het plan opent nieuwe mogelijkheden: men krijgt peilverlaging en nieuw land. voor de aanpaasingsmogelijkheden van groote beteekenis. Men zal verschillende cultures beter en gemakkelijker kunnen uitoefenen op het dan vaste (thans losse) land. Klimatologisch noemde spr. het Geest mer-Ambacht niet de beste streek voor fruitcultuur voor ons land. Het idee van een proefpolder beval spr in aller aandacht aan. De heer W. v a n Dok roemde de wijze waarop Ged. Staten de zaak van het be lang van het Geestmer-Ambacht hebben aangepakt. Noodzakelijk is de medewer king van zoo\ eel mogelijk inwoners van de betreffende streek, waartoe men de consequenties van de plannen moet ken nen. Goed inzicht van hetgeen er zal moe ten gebeuren is daartoe vereischt. Om de medewerking van belanghebbenden te krijgen achtte spr. het wenschelijk een „raad van advies" te vormen, welke zal moeten bestaan uit een lid van den raad van elke betrokken gemeente, en idem van het bestuur van de land- en tuin bouworganisaties. Die raad van advies zal een kleinere commissie moeten benoemen, welke de verschillende vraagstukken moet onderzoeken en bespreken. Spr. wees daarbij op de vraag hoe de schuldverhou ding kan worden geregeld, welke in vele gevallen thans niet juist geacht moet worden, tengevolge van de waardever mindering der bedrijven. Bij verkaveling zal het noodzakelijk zijn ook een weg door het Geestmer-Ambacht te leggen, waaraan ook weer veel vragen vastzitten ten aanzien van het belang dat de verschillende eigenaren daarbij hebben. De vooruitzichten voor de fijnere groen- tenteelt zijn naar spi;.'s meening veel gun stiger dan die voor de grovere groenten; hij wees daarbij op de ontwikkeling der teelt van grove groenten in Duitschland. De heer Kliffen (vertegenwoordiger van den Noordermarktbond) bracht hulde aan den heer Zeeman voor de voortva rendheid, waarmee hij zijn bekende plan heeft op touw gezet, en voorts roemde spr. de werkzaamheid van Ged. Staten in deze kwestie. Intusschen zijn de thans geopende perspectieven niet ande s dan waarover de tuinders in het betrokken gebied reeis zes jaren lang broeden. Concrete mede- deelingen omtrent de lijn waarlangs ver betering zal worden verkregen, werden niet gegeven. Bij verkaveling vreesde spr. dat we weer terug gaan naar den land bouw, waarbij veel arbeidskraente» over bodig zullen worden. Tuinders, zooals door den heer Borst bedoeld, zullen zeer worden geduDeerd. Daarnaast zullen de belangen van de kleine huurders in het geding komen, om dat de vrees bestaat dat er te veel groote bedrijven zullen worden gevormd. Intusschen wilde spr. gaarne medewer ken aan het verkrijgen van verbeteringen, hoewel een en ander, door hem aangege ven, goed overwogen moet worden. Een proefpolder leek spr. goed, maar men moet daarvoor de juiste plaats zien te vinden; volgens spr. dient het proefbedrijf niet te komen aan den oostkant van het Ambacht. De heer B - 1 d e r, voorzitter van de tuinbouw vereeniging Broek op Langen dijk, vroeg of de proefpolder niet moet zijn gelegen op de plaats, welke voor den grooten polder geschikt wordt geacht. De thans gedachte plaats is niet daér bedoeld en is dat nu wel juist? De heer W. B u 11 e r (Koedijk) betoog de, dat men zich bij wijziging van de cul tuur moet toeleggen op cor.serveering en koeling van groenten door één groote organisatie. Dat zal den afzet bevorderen vooral in het buitenland. Spr. juichte het maken van een proef polder toe. maar niet de plaats, waar men dezen heeft gedacht. Hij oordeelde vesti ging bij den nieuwen weg beter. De heer P. Slot Az. te Broek op Lan gendijk, memoreerende het diepe verval van den tuinbouw in deze omgeving in ue laatste jaren, bracht een woord van waar deering aan Ged. Staten voor de wijze waarop zij de tuinbouwbelangen behar tigen. Spr. was het eens met den heer Kliffen en was eenigszins bevreesd voor de groote plannen, thans ontwikkeld. Goed onder oogen zien ervan zal noodzakelijk zijn. Spr. was vóór het aanleggen van een proefpolder. De voorzitter wenschte wel, dat het Ged. Staten zou zijn gegeven met con crete plannen te kunnen komen, nadat de belanghebbende bewoners van het Geest- mer Ambacht in zes jaren de oplossing van de moeilijkheden niet hebben kunnen vin den. De ervaring zal hierbij een woord moeten spreken en hiertoe zal het maken van een proefpolder veel kunnen bijdra gen. Omtrent de plaats waar die gevestigd zal moeten worden, kunnen de verschi - lende deskundigen zich nog beraden. °f en in welke mate het bedrijf moet worden gewijzigd, zal ook nog nader onder het oog moeten worden gezien, evenals de belan gen van de door den heer Borst bedoelde personen. Ged. Staten zullen stellig over wegen of niet de belangen van de eigena ren zoowel als die van de hypotheekgevers behartigd kunnen worden. Intusschen is ook dat een kwestie van uitvoering. Bij spr. kwam de vraag op of het nood zakelijk is een commissie in te stellen als door den heer van Dok bedoeld. Zouden Ged. Staten niet beter voeling kunnen houden met de gemeentebesturen en de organisaties op land- en tuinbouwgebied in het Geestmer-Ambacht (waarbij mis schien de grootste waterschappen zouden kunnen worden ingeschakeld)? Bovendien zou iedere andere belanghebbende te allen tijde een of ander punt aan de orde kun- n stellen. Deze wijze van werken zou allicht vlugger gaan dan via een groote commissie. Ged. Staten zullen voorstellen een proefpolder te maken. Allereerst achtte spr. noodig, dat een beslissing wordt genomen of er al dan niet 'n proefpolder zal moeten worden gesticht en zoo ja, dan zou dit zóó spoedig moeten worden uitgesproken dat Ged. Staten de eerstvolgende zitting van de Prov. Staten daartoe een voorstel zouden kunnen doen. Uit de algemeene instemming met het ge opperde plan meende spr. te mogen op maken, dat men het eens is over het be lang van den proefpolder. Spr. gaf hierbij de verzekering dat Ged. Staten zeer ont vankelijk zijn voor wenken en vragen. Hetgeen over de inleiding van den heer Fuhri Snetlage is opgemerkt, zal worden overwogen. Spr. wees er nog op, dat men niet moet denken, dat Ged. Staten nu ineens alle moeilijkheden zullen kunnen doen ver dwijnen. De heer Mesu merkte op, dat de plaats van vestiging van den proefpolder nog niet is vastgesteld, m. a. w.: daar kan nog over worden gesproken. Wat de belangen van de kleine hypo theekhouders betreft, zei spr., dat, zooals ook elders (in oostelijk Nederland) is gebleken, overleg tusschen hypotheekgever en -nemer zal worden bevorderd. De klei ne menschen zullen zeker niet worden uit geschakeld. Met den heer Kliffen was spr. het eene. dat het plan geen oplossing brengt van de moeilijkheden, maar het kan den duur er van bekorten. De arbeidskrachten, welker overtolligheid men vreest, zullen naar spr.'s meening wel weer werk vinden in dezelfde streek en hetzelfde werk. De voorzitter zeide nog. dat de bezwaren van de belanghebbenden ern stig zullen worden overwogen en dat deze lieden bij groepen zullen worden gehoord. Spr. dankte nog de inleiders en de an dere sprekers voor hun woorden en voorts allen voor hun opkomst en sloot daarop de bijeenkomst met de hoop op een succes vollen strijd tegen de moeilijke economi sche toestanden in het Geestmer-Ambacht. Zoo rillerig, soo koortiig, geen wonder met dat slechte gure weer en al die zieke menzenen om U heen. Weeit Gij echter verstandig en neem dadelijk 'n "AKKERTJE'' en vanavond voor 'i naar bed gaan weer 'n "AKKERTJE" (Akker-Cachet). Tien tegen één dat Ge daai> mede alle narigheid voorkomt en morgen gezond en frisch opstaat, want de "AKKERTJES" werken buitengewoon bij griep, gevatte koude, rheumatiaehe pijnen, spier- en zenuwpijnen. Verdrijven ook direct hoofd- pijn, migraine, tand- en kiespijn. r l]TP Per 1B stuks slechts 52 cent Nt DE Dl AN05CM PPODUCT GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het Bureau van Politie aan het Kerk plein is aangifte gedaan van het vinden van de navolgende voorwerpen tusschen 8 en 16 Januari 1937, welke aldaar aijn terug te bevragen des Woensdags en Zaterdags tus schen 11 en 1 uur: Rozenkrans; huissleutel; gymnastiekpan- talon en schoenen; wollen das. Aan de adressen van onderstaande inge zetenen zijn de volgende voorwerpen terug te bevragen, gevonden tusschen 8 en 16 Januari 1937: Licht beige handschoen, J. de Jong, Uiten- boschstraat 79; houtsnijhamer en nijptang, J. Kuis, Stationsstraat 34; rijwielplaatje in étui, C. de Rover, Ned. Bank, Heul; porte- monnaie met huissliutel en kleingeld. De Haas, koster Groote Kerk; rozenkrans, L. Agricola, Kennemersingel 28; belasting plaatje in étui, J. Bijl, Westerlaantje 3; portemonnaie met 3 ct., Jonkert, Hekelstraat; mondstuk van een muziekinstrument en een portemonnaie, Ekkel, Breedstraat olie spuitje, De Haas, Koorstraat 4; bruin glacé handschoen, M. Houtkooper, Westdijk 4; defecte damesring, S. de Haan, Clarissen- buurt 4; Boekje Grondwetsherziening, J. Verkade, Emmastraat 50; belastingplaatje, R. Stoop, Snaarmanslaan 147; dameshand- taschje met inhoud, Cornelissen, Schermeer- straat 8; grijze leerrn handschoen, J. Baas, Rijksstraatweg 194 te Heiloo; portemonnaie met kleingeld, C. Schot, Uitenboschstraat 70; belastingmerk, winkel Marees Oudes, Payglop 11; bruine kinderschoen, R. Wale- wijn, Houtweg 18; damestasch met hand schoenen, Buers, Langestraat; handwarmer, P. Loover, Baansingel 45; bonthandschoen, J. ter Horst, Stationsstraat 62; portemonnaie met eenig kleingeld, C. Termaat, Nieuwe- sloot 43; 19 ledige kisten en 2 bussen, als mede 1 pak zakken, P. J. de Groot, Filarski- weg 13 te Bergen, gevonden in Uitgeest; gele nappa handschoen, J. Atsma, Stations weg 26; rieten boodschappcntasch, G. Roos, Burg. Bosstraat 24, dameshandschoen, G. Jongebloed, Heerenweg 10 te Oudorp; das speld, A. Poeze, 2e Landdwarsstraat 26; pakje met boezelaar, J. Hoogland, Forestus- straat 10; polshorloge. J. Overman, Snaar- manslaan 45; lichtbruine glacé handschoen. Van t Hof, Anjelierstraat 2; half pond ham in doosje, J. v. d. Peet, Drebbelstraat 7. Men wordt dringend verzooht na het te rugbekomen van zyn eigendom dit mede te deelen aan het Bureau van Politie. Dinsdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer Breebaart. In zijn openingswoord bracht deze hulde aan de nagedachtenis van het onlangs over leden raadslid, den heer F. de Boer Czn. Voorts hoopte spr., dat de gemeente-secre- taria spoedig van zijn ziekte zal herstellen, terwijl hij verder allen een gelukkig nieuw jaar toewenschte. Daarna werd o.m. medegedeeld, dat van den minister bericht was ontvangen, dat niet mag worden toegestaan op de kasuitkeerin- gen aan de werkioozen een brandstoffentoe- slag van 1 per week te geven, zooals in de vorige raadsvergadering was besloten. De Zijper Bestuurdersbond wees in een adres op de omstandigheid, dat de tegen woordige regeling in de werkverschaffing vergeleken bij het vorige jaar voor de werkioozen aanmerkelijk ongunstiger is, waarom op een betere regeling werd aan gedrongen. De voorzitter deed de toezegging, dat a.s. zomer na stopzetting van de werkverschaf fing, aandacht zal worden geschonken aan de gevolgen van de rouleerregeling. In een vorige raadsvergadering was be sloten subsidie te verleenen aan den cursus voor jeugdige werkioozen te 't Zand. De begrooting was nog niet ingekomen, zoodat aan dit raadsbesluit geen verdei e uitvoering gegeven is kunnen worden. Medegedeeld werd, dat voor lj$ H.A. ge meenteland, gelegen te Schagerbrug, drie gegadigden waren en dat dit stuk land ten slotte is verhuurd aan den heer Kuit te t Buurtje voor de som van 120. Aan de commissie ter beoordeeling van te verleenen bijdragen in de contributie van het ziekenfonds zeide de voorzitter*— zal geen uitbreiding worden gegeven. B. en 'V. hebben zich in deze aangesloten bij de com- 97. Onmiddellijk begaf dokter Bergman zich naar de politiepost om te verzoeken den Amerikaan te arresteren en verhoren. Terstond zond de commissaris er twaalf man op uit om den Amerikaan op te sporen. 98. Deze keek tamelijk verbaasd toen hü zoo plotseling gearresteerd werd. Hij keek echter nog verbaasder, toen hij hoorde dat men hem verweet dat hij meer af wist van het verdwijnen van Jet Bergman.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10