Aqmda HEILOO HEEMSKERK UITGEEST Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdag (behalve morgen Zaterdag) eer ste hoofdnummer Lied van de jeugd (rom.) hoofdrol Bobby Breen; 2e hoofdnummer Zaken zijn zaken (hum.); hoofdrol Joe E. Brown. Toegang voor alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer derde episode van De fluisterende schaduw (sens.); hoofdrollen Bela Lugosi en Jack Perrin Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Oké, mr. Deeds! (amus.-film); hoofdrollen Gary Cooper en Jean Arthur. Toegang voor eiken leeftyd. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur, Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Geen vrouwen meer (rom.); hoofdrollen Joan Crawford en Robert Montgomery. Toe gang boven 18 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, hali 3, matinee. Vrijdag 22 Januari. 8 uur, dancing Harmonie, vergadering afd. Alkmaar Int. Roode Hulp; spreker L J. E. de Lange, deel. J. Lemaire Jr. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, voor de Volks universiteit, film „Een reis door Zuid-Ame- rika" met toelichting van mr. Regout. Zaterdag 23 Januari. 8 uur, Harmonie, uitvoering Kracht en Vlugheid. tugal vervaardigd zijn. Dit gevaar van bui ten moet moedig bestreden worden. Voorts heeft de regeering medegedeeld, dat uit de talrijke telefoongesprekken, die met de autoriteiten in de provincie gevoerd zijn, gebleken is, dat alles in het land rus tig is. Nog voortdurend bomaanslagen. Behalve de ontploffing, waarvan reeds melding is gemaakt, zyn gisteravond nog drie bommen ontploft. De eerste te Barcarena, de andere te Caxias. In beide gevallen is eenige schade aan gebouwen aangericht. De derde bom is ontploft te Beirolas in een opslagplaats van oorlogsmateriaal, doch in dit geval is niets beschadigd. Arrestaties. De gisteravond naar aanleiding van de terroristische aanslagen verrichte arresta ties betreffen personen, die zich ophielden in of nabij de gebouwen, welke door de bomaanslagen werden getroffen. De arrestaties dragen slechts een preven tief karakter, daar het niet waarscnijnlijk schijnt, dat de daders ter plaatse zijn ge bleven. De politie denkt, dat het aantal terroristen klein is, daar het geheim der operaties niet was uitgelekt. 1Pggtste betichten (Ongecorrigeerd.) TE WATER GEREDEN EN VERDRONKEN. In den afgeloopen nacht is een wielrijder te Wildervank, tengevolge van de glad heid van den weg, in het Oosterdiep ge reden en verdronken. De politie had het lijk hedenmiddag om half twee nog niet opgehaald. Waarschijnlijk is het met den vry sterken stroom weggedreven. Het vermoeden ligt voor de hand dat de verdronkene ds. Huizinga is, baptisten- predikant te Muntendam. Ds. Huizinga had gisteravond een spreekbeurt in Valthermond vervuld. Na afloop hiervan heeft hij zich per fiets huiswaarts begeven. Hij is niet in zijn woonplaats aangekomen. JAPANSCHE REGEERINGSCRISIS. Landdag wordt ontbonden. Het telegraafagentschap Domei meldt, dat het Japansche kabinet in zijn zitting be sloten heeft den landdag te ontbinden. De bladen hebben dit belangrijke nieuws in extra-edities bekend gemaakt. In politieke kringen te Tokio acht men dit besluit van groote draagwijdte. Men ge looft, dat de regeering intusschen stappen zal nemen om de herhaling van een botsing tusschen de partijen en de militairen in den nieuwen landdag te voorkomen. Politieke kringen zijn algemeen van op vatting, dat de ontbinding van den landdag een overwinning is van het standpunt der militairen. RIJKSAMBTENAAR AAN GEVOLGEN VAN AANRIJDING OVERLEDEN. De rijksamtbenaar J. Lap, die gisteravond op den weg naar Gemmenich (België) door een auto, geladen met gesmokkelde boter, werd overreden, waarbij hij ernstig gewond is in het ziekenhuis te Heerlen overleden. De politie is er in geslaagd de vier man nen, die bij deze smokkelaffaire betrokken zijn geweest, nog gisteravond aan te hou den. Twee hunner zijn te Vaals, en twee te Aken aangehouden. De mannen, vier Ne derlanders, zijn uit de mijnstreek afkomstig Gebleken is nog, dat de rijksambtenaar een zgn. „voorrijder" van den auto met smokkelwaar wilde controleeren. Op het oogenblik, dat hij tot de controle wilde overgaan werd hij door den smokkelenden wagen overreden. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. Van Strien te Tallinn. De Ford-equipe A. van Strien en F. Die pen, die Tallinn heeft uitgekozen als start plaats voor den sterrit naar Monte Carlo is hed-n in de Esthlandsche hoofdstad aan gekomen. De wegen waren uitstekend ge weest, de wagen heeft in goeden staat de startplaats bereikt. De bemanning bevindt zich in de beste conditie. ZEVEN RIJDERS NAAR NOORWEGEN. Zaterdag 23 Januari vertrekt uit Gro ningen een aantal rijders der Nederlandsche vereeniging tot bevordering van het hard rijden op de schaats voor training naar Ha- mar. De Nederlandsche rijders zullen 4 weken in Noorwegen verblijven. De namen der rijders zijn: Lo Geveke te Leeuwarden, J. Havekotte te Diemen, J. van Zijl te Oudkarspel, J. Visser te Steen- wijk, Joh. van der Pol te Steenwijk, W. Buttinger te Amsterdam en A. Kooistra te Beilen. HAAR MEVROUW VERMOORD. Dienstmeisje voor de rechtbank 8 maanden geëischt. Voor de rechtbank te Assen werd hedenmiddag wederom behandeld de zaak tegen de dienstbode Eike V. uit Meppel, die op Zondag 3 Mei 1936 mevr Stern te Meppel in haar bed met een hamer het noofd insloeg. Op 28 September 1936 werd deze zaak ook voor de rechtbank te Assen behandeld. Na dat toen de deskundige dr. Audier te Assen een rapport over den geestestoestand van de verdachte had uitgebracht waarin hij tot de conclusie kwam, dat het meisje absoluut ontoerekenbaar was, eischte de officier van justitie acht jaar gevangenisstraf met ter beschikking stelling van de regeering. De officier kon zich toen niet met het rapport van den deskundige vereenigen. Wel achtte hij het meisje in hooge mate verminderd toerekeningsvatbaar. Nadat de rechtbank toen in raadkamer was geweest, deelde de president mede, dat alsnog aan prof. W. N. van der Scheer en dr, S. van Mesdag, beiden te Groningen, zou worden verzocht als deskundigen rapport uit te brengen over den geestestoestand van verdachte. De rechtbank was thans in het bezit van dit zeer omvangrijke rapport waarin deze beide deskundigen tot de conclusie waren gekomen, dat in Iet algemeen de vraag, of er van ziekelijke storing van de geestver mogens sprake is, ontkennend moet worden beantwoord. Wel bestaat er bij verdachte aanlegstoring, welke tot disharmonische ontwikkeling heeft gevoerd. Verdachte was tijdens het misdrijf onder zoodanigen invloed van affectieven toestand, dat het feit haar slechts in ver minderde mate kan worden toegemeten. Haar moreel gevoel is zoo slecht ontwik keld, dat zij ter beschikking van de regee ring moet worden gesteld. De deskundige achtten 't niet noodig en ook niet gewenscht dat verdachte in een krankzinnigengesticht wordt geplaatst. Dr. Audier werd weer als getuige-des kundige gehoord. Thans had hij kennis kun nen nemen van alle stukken, hetgeen voor dien niet het geval was en nu was hem ge bleken, dat er by verdachte veel meer over leg is geweest en dat het meisje inlichtingen had verzwegen of verkeerd had ingelicht. Nu kwam hij ook tot de conclusie, dat ver dachte verminderd toerekenbaar moet wor den geacht. Hij kon zich geheel met het rapport van de beide andere deskundigen vereenigen. De officier van justitie persisteerde ge heel by zijn requisitoir in eerste behande ling en eischte weer acht jaar ge vangenisstraf met ter beschikkingstelling van de regeering. Uitspraak over veertien dagen TUmuHciaal Uieums De Onderl. Begrafenisver. „Heiloo", hield Donderdagavond haar jaarvergadering in café Admiraal. De nieuwe voorzitter, de heer G. Smits, opende en deelde de mutatie in het bestuur mede. Het jaar 1937 was een gunstig jaar. Slechts 4 leden zijn overleden. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden tal stationnair bleef, nl. 178. De heer Veen bracht rapport uit over de financiën. De ontvangsten waren 521.15, de uitgaven 507.42, saldo 13.73. De heeren P. Oud en J Schager werden herkozen. De voorzitter deelde mede, dat het dragers- en aanspre kerstal is uitgebreid. Niettemin blijft het ta rief even laag, hetgeen juist de kracht der vereeniging is. Afgeweken is van art. 5 der statuten, door, zonder goedkeuring der leden, bedragen uit te geven boven de 25. Goedkeuring werd gevraagd en verleend over deze afwijking. Indien de financiën het toelaten kreeg het bestuur machtiging om den secretaris en penningmeester een grati ficatie te geven. Breedvoerig werd gespro ken over de uitbreiding van het ledental. Het bestuur kreeg mandaat om een bedrag van 25 uit te trekken voor reclame (circu laires). Gewenscht was 'n vasten propagan dist aan te stellen. Bij de rondvraag vroeg de heer van der Sluis, hoe de andere vereenigingen op ons gebied werken. De voorzitter zeide, dat wy de eenige vereeniging zyn. De andere zyn facultatieve instellingen, hoe ze werken, weet niemand. De heer Admiraal zou con tact willen zoeken met den heer P. Kaan dorp om meer vasten voet te krijgen bij de katholieken. Het bestuur zal de gegeven wenken ter harte nemen. De grenswijziging. Voor den bijraad, welke gekozen moet worden ingevolge de grenswijziging Alk maarHeiloo, is één lyst ingediend, zoodat de 11 personen bij enkele candidaatstel- ling zijn gekozen verklaard. De namen zijn: A. Dekker Azn., Jac. Dekker, mej. A. Elzer, J. Glas, jhr. H. van Foreest, K. Hareman, J. W. F. Meijer, A. M. Middel- hoff, M. J. G. van Rossum, J. Rus Jzn., A. Schrooder. Paarden- en hitten-fonds. De leden dezer hier gevestigde vereeni ging, welke echter hare bemoeiingen uit strekt zoowel ten Noorden als ten Zuiden dezer plaats, hield Donderdagavond hare jaarvergadering in Flora. Na de openingswerkzaamheden kwam de financier aan 't woord. Kassaldo per 31 Dec 1935 331.47. Ontvangsten f 1923.96, uitga ven 1785.25. Bezit per 31 Dec. 1936 rond genomen 470. In 1936 zijn 12 paarden gestorven, waar van de opbrengst der kadavers f 842.49 be- somde, terwijl aan schade f 1399.50 is uitbe taald. Het totaal aantal ingeschreven dieren be droeg 182 st., welke te samen voor 25.480 verwaarborgd zyn, terwijl de vereeniging 201 leden telde. De omslag bedroeg 38 per mille tegen 15 in 1935. Het verschil vond zyn oorzaak om de reservekas wat steviger te maken, wat de goedkeuring der aanwezigen kon wegdragen. Tijdens bestuursverkiezingen werden de aftr. leden, de heeren C. Baltus, L. Kranen donk en Y. Schuyt zoo goed als met alge meene stemmen herkozen, terwijl na de rondvraag als naar gewoonte de zoo zeer op prijs gestelde verloting van diverse gereed schappen plaats vond. Ondergrondsche telefoonkabel. Woensdag is men begonnen met de werkzaamheden van het leggen van de on dergrondsche telefoonkabel vanaf het nieu we gebouwde huisje in het Westergeest naar Akersloot. De werkzaamheden verloo- pen zeer snel zoodat het werk binnen zeer korten tijd verricht zal zijn. JUMicaties AANSCHAFFING SCHOOLBOFKEN JULIASCHOOL (ULO) EN ST. JOSEPHSCHOOL (GLO). BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat de Raad dier gemeente in zijn vergade ring van 21 Januari 1937 heeft vastgesteld het navolgende besiuit: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien twee adressen dd. 24 October 1936 van het Bestuur der R.K. Meisjesscholen alhier, verzoekende gelden uit de gemeente kas te willen verstrekken voor de aanschaf fing van Schoolboeken e.d. voor de Julia- school (ulo) en St. Josephschool (glo); Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bijlage Nr. 2 tot het verslag van 's Raads handelingen; overwegende, dat onder de aanvrage voor de Juliaschool (ulo) o.a. voorkomen 28 exemplaren Deutsches Idiom en 15 exem plaren Noordhoffs Blinde Atlas voor het Mulo, doch dat door inwilliging van deze aanvrage de normale eischen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, zouden worden overschreden; dat overigens de aanvragen voldoen aan de in artikel 73 der Lager-onderwijswet 1920 gestelde eischen; Gelet op de artikelen 72 en 75 dier wet, alsmede op artikel 4 der Wet van 4 Augus tus 1933, Stbl. nr. 414, zooals deze wet nader is gewijzigd; Besluit: I. de medewerking voor de aanschaffing van 28 exemplaren Deutsches Idiom en 15 exemplaren Noordhoffs Blinde Atlas voor het Mulo ten behoeve van de Julia school (ulo) te weigeren; II. de medewerking voor de aanschaffing van de overige schoolboeken e.d. voor de Juliaschool (ulo) en voor de St. Josephschool (glo) te verleenen; III. de uit het besluit onder II voortvloeien de uitgaven te zijner tijd nader te rege len by suppletaire begrooting. Binnen dertig vrye dagen, te rekenen van heden, kan ieder ingezetene en het school bestuur van dit besluit in beroep komen by Gedeputeerde Staten van Noordholland. Alkmaar, 27 Januari 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. ïBucq etLijke Stand ALKMAAR. GEBOREN: Jan Willem August, z. van Jan Leeuwangh en Engelina Wilhelmina Stoop. Clothilde Dina Maria, d. van Gerard Leonard Paleari en Johanna Ferdinanda Maria van Giezen. Mathilda Agatha, d. van Wijnandus Pe trus Johannes Beemster en Maria Jong. ONDERTROUWD: Willem Frederik Le Fèvre en Alida Sophia Elfring. Johan Gerard Wiese en Maria Adriana Lodewyk. OVERLEDEN: Keunje Boon, wed. van Cornelis Bruin, 71 jaar. Stad en Omqemnq DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 51.000 K.G. De markt vertoonde ditmaal een ietwat wonderlijk beeld, aangezien de hoogste markt gelijk was aan die van de vorige week 21.per 50 K.G. terwijl de middenmarkt 17.50 vorige week 18.een halve gulden lager was, en de laagste markt 0.50 hooger no teerde. De handel was stug, zoodat zelfs een stapel onverkocht bleef. Op de kaasbeurs waren ook ditmaal slechts 8 aanvoerders verschenen. Het grootste deel bleef daar onverkocht. De hoogste prijs was daar 19.doch die werd slechts gemaakt voor een partijtje van een kleine fabriek te Twisk, ongeveer 500 kaasjes. De moeilijkheid voor de kaasbeurs blijft, dat daar slechts een paar kooplieden verschijnen, zoodat verschillende fabrieken daar de gega digden voor hun product missen en na de beurs dit moeten afzetten tegen wat de boer noemt een afbraakprijs. De kaasbeurs in Alk maar zal dan ook bij dezen voortgang niet te handhaven zijn. Hat aantal voorstander, brok kelt af. Meerdere fabrieken koeren naar markt terug. Een vraagstuk, dat ook ongetw.) eld onze producenten interesseert, werd, blijkens ee verslag in het „Weekblad voor Zulve en Han del", voor de Groningsche rechtbank e an deld, waarom wij dit hieronder laten volgen. Wat is September-kaas? Een kaashandelaar te Groningen verkocht Edammerkazen, welke hij door zijn leverancier had doen stempelen met het woord „Septem ber" en die hij verkocht tegen een lageren prys dan waarvoor naar zijn concurrenten meenden goede September-kaas op dat oogenblik was te leveren. De Rijkszuivelinspectie ontving daarover een klacht, nam een der kazen in be slag, welke naar later bleek op 30 October 1935 gemaakt was. Daar in Noord-Holland de koeien in 1935 vroeg gestald waren en er was geble- ken, dat door den kaashandelaar te'Groningen ook kazen als September-kaas waren ver kocht, welke belangrijk later waren bereid dan de in beslag genoirene, werd proces-verbaal opgemaakt en had E. J. te Groningen zich des wege voor de Rechtbank aldaar te verant woorden, beklaagd van het plegen van oneer- 1','ke concurrentie (art. 328bis W. v. Str.). Bij de eerste behandeling bleek onder de opgeroepen getuigen weinig eenstemmigheid te beslaan omtrent het begrip September-kaas en werd de zaak daarom verdaagd. Op 14 Jan. j.1. werd de zaak voor de tweede maal behandeld, waarbij als getuigen-deskundigen werden ge hoord de Rijkszuivelinspecteur uit den Haag en de heer de Wolff Peereboom, kaashandelaar te Alkmaar, die de betreffende kaas aan den be klaagde had geleverd. De Rijkszuivelinspecteur verklaarde als September-kaas te beschouwen, kaas gemaakt in September en nog eenige weken daarna. Hoe lang na September hangt van de omstan digheden af. Het kan tot half October, doch ook nog wat langer gaan, doch het moet in ieder geval nog graskaas zijn. Op de vraag van den President of September-kaas kaas van een bepaalde kwaliteit is, antwoordt getuige ont kennend en zegt, dat men September-kaas in verschillende kwaliteiten kan hebben, doch dat het een bepaald type kaas is. De heer de Wolff Peereboom verklaart, dat het begrip September-kaas niet aan 'n zekeren bereidingstijd is gebonden. Wanneer hij in December kazen kan laten maken, die aan de eischen voor September-kaas kan voldoen, dan verkoopt hij die rustig voor September kaas. Evenmin ziet deze getuige er iets in, om in Augustus vervaardigde kaas als Mei-kaas te leveren. De Rijkszuivelinspecteur daaromtrent nader gevraagd, gaf als zijn meening te kennen, dat de handel soms eenigszins ruimere opvattingen huldigt omtrent wat oorbaar is, dan de ambte lijke instanties. Dat is indertijd cjk wel geble ken, toen vele handelaren er blijkbaar ook gee bezwaren in zagen, kazen, bereid uit ma gere melk te mengen in de partijen volvette -s en alles als volvette kaas te verkoopen, waardoor de naam van onze kaas in het bui tenland toen zeer heeft geleden en wat aanlei ding gaf tot de instelling van de kaascontrole en het aanbrengen van merken op de kaas, die het vetgehalte in de droge stof aangeven. In de handelingen van den getuige, den heer de Wolff Peereboom, die Augustus-kaas wel voor Mei-kaas verkoopt en in die van den beklaag de, die andere dan zuivere najaars-graskaas September-kaas verkoopt, ziet getuige gevaren voor den reëelen handel en voor den naam onzer kaas en heeft hij daarom indertijd opdracht gegeven tegen verdachte proces verbaal op te maken. De Officier van Justitie requisitoir nemende achtte het bewezen, dat hier kaas als Septem ber-kaas is verkocht, die daarvoor niet kon doorgaan en vraagt daarom veroordeeling van den beklaagde tot 25.boete subs. 25 dagen hechtenis. HET PLAN-DETERDING. Het aankoopen van kaas. Over den aankoop van het kaasoverschot ingevolge het plan-Deterding deelde men aan de N. R. Crt. van bevoegde zijde het volgende mede: Een gedeelte van de diverse soorten kaas wordt in den zomer en nazomer in de pak huizen neergelegd voor den verkoop in een volgend jaar. Dit is het zgn. opzetten van de kaas, waarbij de prys op het moment van opzetten en de verwachte verkoops mogelijkheid in het volgende jaar uiteraard een groote rol spelen voor het bepalen van de kwantiteit. Door verschillende factoren waren er ditmaal zeer groote partyen op gezette kaas. De verkoopmogelijkheden waren door verminderden export zeer klein. Niet alleen voor de opzetters zouden hieruit groote fi- nancieele nadeelen voortgevloeid zijn, maar ook voor de producenten omdat zoo lang deze onverkochte voorraad boven de markt bleef hangen dit den prys zou drukken. Om deze redenen heeft de heer Deterding be sloten om naar schatting ongeveer de hoe veelheid die als overschot moest worden aangemerkt, aan te koopen. De opdracht tot aankoopen en verzenden van deze kaas heeft de vertegenwoordiger van den heer Deterding, dr. ir. Dyt, aan de Producent te Gouda verstrekt. Deze firma heeft 2 mill. kg. kaas aange kocht, waarby rekening is gehouden met de diverse voorraden van de verschillende soorten, die verdeeld waren over de kaas- produceerende firma's. Deze kaasaankoopen hebben in een zeer kort tijdsbestek plaats gehad om te voorkomen dat er een prijs stijging ontstond. Nadat de Producent de kaas had aange kocht is ze door diverse keuringscommissies ter plaatse aan contróle onderworpen. De kaas aangekocht in Zuidholland en Utrecht by diverse grootere en kleine handelaren wordt aan de pakhuizen van den Producent afgeleverd, waar ze aan een tweede con tróle wordt onderworpen, verpakt en ver zonden wordt. Per dag verzendt men uit Gouda onge veer 70,000 K.G. De kaas in Noordholland en Friesland aangekocht wordt vandaar verzonden. We vernamen verder nog, dat de levering die nu al reeds 11/2 week plaats vindt, zal duren tot 3 of 4 Februari, op welken datum de geheele kwantiteit afgeleverd zal zyn. Weec&eddU naar waarnemingen, verricht in den morsen van Vrijdag 22 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 781,2 m.M. te Happaranda. Laagste barometerstand 728,1 m.M. te Vestmanör. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 23 Januari: Matige tot krachtige, tijdelijk afnemende zuidwestelijke tot zuidelijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring; aanvanke lijk nog kans op regen; weinig verandering in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Regenachtig vrij zacht weer. De hoogedruk is in het geheele oosten weer in beteekenis toegenomen, zoodat meer dan dertig graden vorst in Lapland en tegen de twintig graden ten oosten van de Golf van Riga voorkomen. De depressie trok, in beteekenis afnemend, noordwestwaarts, een vry diepe secundaire trekt over Schotland, een ondiepe over de Golf van Biscaye. De vochtige warme strooming uit het zuidwes ten heeft zich nu tot boven het vorstgebied in midden-Duitschland uitgebreid. In de lagen boven 2200 m. en op de Alpentoppen vriest het nog maar minder dan gisteren. De Britsche eilanden hebben stormachtigen zuidelijken wind met veel regen, aan de westkusten werd meer dan twintig m m. af getapt. Ook in Frankrijk stormt het om het Kanaal met regen, in het midden waaien matige tot krachtige zuidelijke winden, hier en in Engeland werd het zeer zacht In Duitschland ligt de grenslijn van het vorst gebied ongeveer van Hamburg naar Mün- chen, de strenge vorst is naar Polen en de Randstaten teruggetrokken. Geheel Scandi navië is onder de vorst, maar in Zweden is de rticht bijna overal betrokken en in Fin land valt sneeuw. Ook in zuid-Noorwegen woedt een sneeuwstorm. Aanvankelijk is hier te lande nog zacht en regenachtig weer te wachten met vrij veel wind. LICHT OP! Hedenavond oor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.58 uur tot 7.25 uur licht op. RIJW'IELDIEVEN AANGEHOUDEN. Nadat door een handelaar alhier gister avond bij de politie mededeeling was ge daan dat hy even te voren van een per soon een tweedehandsch damesrijwiel had gekocht, welke koop hy echter achteraf niet vertrouwde, wist de recherche even later op straat dien persoon aan te houden. Bij een daarna ingesteld onderzoek bleek deze een valschen naam te hebben opge geven, doch woonachtig te zyn te Bergen, waar bedoeld rijwiel eergisteren blijkens een aangifte bij de politie aldaar was ontvreemd. De aangehoudene heeft bekend de dader van dezen diefstal te zijn en tevens nog de diefstal van een tweede rijwiel aldaar toegegeven. De dader is ter beschikking gesteld van den burgemeester van Bergen. De politie aldaar heeft in verband daar mede nog een tweeden verdachte te Ber gen aangehouden. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Aan de Alkmaarsche Exportveiling werd heden de eerste rabarber aangevoerd door den heer P. Vogelaar te Warmhuizen. POSTZEGELS ONTVREEMD? De groote postzegeltentoonstelling, welke in „De Nachtegaal" alhier wordt gehouden en zich in een zeer groote belangstelling mag verheugen, heeft ook bezoek gehad van de afd. West-Friesland van Postzegelver zamelaars. Het is voor de Hoornsche lief hebbers een mooie avond geworden, waarop echter één schaduw rustte, n.1. het feit, dat er uit de ruilboekjes zeer veel exemplaren, waarschijnlijk door ontvreemding, zijn ver dwenen. Een scherpere contróle ware hier wel gewenscht. NIEUWE HONDENRASSEN. Lezing door den heer P. M. C. Toepoel. Voor de afdeeling Alkmaar en omstreken van de Nederlandsche Kennelclub „Cyno- philia" hield de bekende hondenexpert P. M. C. Toepoel gisteravond in hotel Proot een lezing. Gezien de belangstelling, die den laatsten tijd in Alkmaar en omgeving voor de hondensport schijnt te bestaan, hadden we meer publiek verwacht, maar toch was een behoorlijk aantal belangstellenden aan wezig, toen de heer Toepoel, na een zeer ruim Alkmaarsch kwartiertje, het woord kreeg. De heer Toepoel begon te zeggen, dat alle rassen, die voor den modernen kynoloog gewoon en zelfs al verouderd zijn, eenmaal als nieuw ras op tentoonstellingen zijn ge komen en op de beroemde Engelsche ten toonstelling de „Cruft" verschijnen jaarlijks nieuwe rassen. Op de tentoonstellingen van de vorige eeuw kwamen rassen, die we op het oogenblik met den besten wil niet meer thuis kunnen brengen, omdat de omschrij ving in de catalogi hopeloos verhaspeld werd. Pa6 in de laatste vijftien jaar zyn alle mogelijke nieuwe rassen op de internationale

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2