zelfstandig Meisje lOeeeAetUfU Stad etiÜmg«vmg. Jiidschciftm JiucQectiike Stand MadU&etichtm AdoedetUiên nette Jongens Meisje, nette Pakmeisjes. WINKELHUIS 4 EEN GOED COUPEUR STELT NIET TELEUR. SPAANDER A CO. 10 pCt. KORTING. U itverkoopende' Middenstanders. „Wij leven vrij, wij leven blij 1" Karperton-Kaasfabriek N. V., klein slaapkamertje. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag 27 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 777,8 m.M. te Ingö. Laagste barometerstand 737,8 m.M. te Valentia. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 28 Januari: Matige, later tijdelijk krachtige, oostelijke tot noordoostelijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt met opklaringen; weinig of geen neerslag; matige tot lichte vorst des nachts; overdag lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Buitenlandsch weeroverzicht. Voorloopig kans op aanhouden van de vorst. De kern van hoogedrukgebied trok van de omgeving van de Finscbe Golf naar Lap land. De barometer is rond de Oostzee en de Botnische golf aanzienlijk gedaald, doch thans is over Finland de luchtdruk weer stijgende. Intusschen heeft zich het hooge drukgebied naar de omgeving van IJsland verder uitgebreid. De vorst bleef over Zwe den, Noorwegen, Finland, de Randstaten, Polen en oost-Duitschland nog zeer streng tot streng. Over Denemarken, midden-, zuid en west-Duitschland vroor het matig, in oost-Nederland licht. De secundaire depres sie, welke gisteren over ons land lag, is ge heel verdwenen. Over Frankrijk en het Ibe risch-schiereiland is de luchtdruk weer flink gedaald ten gevolge van het indringen van een vrij diepe depressie uit het zuidwesten. De temperatuur is in noord-Frankrijk wat lager, in zuid-Frankrijk wat hooger gewor den, Over de Britsche eilanden is de toe stand weinig veranderd. De geschetste lucht' drukveranderingen deden in het noorden van ons land den oostenwind in kracht af nemen, in het zuiden kromp de wind van west via zuid naar oost. Tijdelijk is zelfs verder draaiing naar noordoost te wachten met toeneming van de windkracht. Zoo doende kan weer aanvoer van koude lucht uit het oosten plaats vinden, waarmede de vorsttoestand bestendig blijft. De neerslag kansen zijn gering, tijdelijke opklaringen zijn te wachten. LICHT OP1 Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.06 uur tot 7.19 uur lieht op. De winkeliers Klagen wel eens over de sleèhte tijden en beschouwen zich als de grootste slachtoffers \an deze crisiperiod Maar zij vergeten dan toch, dat juist zij het zijn aan wie Vadertje Staat zijn groot ste en teederste zorgen gewijd heeft. Wie zou er voor de nachtrust van den bakker en zijn gezellen zorgen als er niet wettelijk bepaald was, dat er 's morgens geen versch brood mag worden geleverd En hoe zou een winkelier zijn avond- en Zondagswandelingetje kunnen maken als de Staat en zijn dienaren er niet nauw lettend voor waakten, dat precies op tijd de winkeldeur gesloten moet wezen. Er mag wel in automaten verkocht wórden maar de winkelier heeft er voor te zorgen, dat die overdag reeds geveld wprden opdat hij des 's avonds niets van zijn rust zal behoeven te missen. Men zou kunne i aanvoeren, dat dit alles terwille van het personeel geschiedt, ma, r men vergeet dan dat ook de zelfstandige kleine winkelier, die in deze, voor velen toch reeds zoo moeilijke tijden, nog iets zou kunnen en willen verdienen onder al deze wetten en verordeningen valt en dat hij verplicht is achter de ruiten van zijn win keldeur hardnekkig van nee te schudden als zijn beste klant om vijf minuten over acht pogingen doet om binnen te komen Nog kort geleden is uitgemaakt, dat een winkelier in een gratis koopuur niet eens iets van zijn eigen inventaris mag weg geven en het valt slechts toe te juichen, dat dergelijke altruïsten tegen zich zelf in be scherming worden genomen. Den laatsten tijd hebben de midden standers er nog een bezoeking bij gekre gen. Blijkbaar is de Staat van oordeel, dat zij nog lang niet genoeg verzorgd en beschermd worden en men heeft aan onze nijvere ingezetenen precies voorgeschre ven wat zij al dan niet op hun ruiten mogen zetten en in hun etalage bekend mogen maken. Zij mogen hun uitverkoopen en dan nog slechts tusschen 1 Januari en 1 Fe bruari en tusschen 15 Juli en 15 Augustus slechts aankondigen opder den naam ..opruiming", saamgekoppeld met een der woorden: jaarlijksche-, halfjaarlijksche- seizoen-, balans- en inventarisopruimin- gen. Een winkelier, die het in zijn hoofd zou krijgen om per advertentie of in zijn etalagekast bekend te maken, dat hij een uitverkoop inplaats van een opruiming houdt, is een misdadiger, die niet streng genoeg gestraft kan worden en verschei dene winkeliers te dezer stede zijn door den kantonrechter dan ook al tot zware geldboeten veroordeeld. De politie speurt nauwkeurig naar opschriften in en buiten de étalages en wee den man die zich ver gistte of een verkeerd woord gebruikte omdat hij op het laatst zelf niet meer wist wat hij nu al of niet zou mogen publicee- ren. Voor de couranten is al deze overdreven Staatszorg heelemaal niet prett'g omdat vele middenstanders uit angst voor de een of andere overtreding \f niet durven adverteeren of van de couran ten verwachten dat deze bij elke adver tentie zelf als wegwijzer in den doolhof zullen optreden. Nog kort geleden bereikte ons de ad vertentie van een zaak, die naar de over zijde van de straat zou worden verplaatst en daarvan kennis wilde geven. Wij ge- looven niet dat er al een wet afgekondigd is, welke ook dat het verplaatsen of het mededeelen daarvan verbiedt, maar 'n dezelfde annonce werd ook medegedeeld dat er koopjes in diverse nader aangege ven goederen waren te krijgen. Het oud-vaderlandsche liedje „Wij leven vrij, wij leven blij op Neerland's dierb'ren grond" mag uit den bundel „Kun je nog zingen, zing dan mee" wel geschrapt worden want er is geen middenstander meer, die van vrijheid en van blijheid kan spreken. De hierboven bedoelde winkelier, die een goede staatsburger is, geen geld voor hooge boeten over heeft en geen tijd heeft om in de gevangenis te zitten, ging voor alle securiteit nog even met zijn adverten tie naar de politie. En gelukkig, want het bleek daar, dat hij op het randje van de zonde had gestaan en op het punt was een zoo groote over treding te begaan, dat hij binnenkort met naam en toenaam in de justitieele regis ters zou zijn ingeschreven. De winkelier mocht namelijk wel ver huizen maar hij mocht ondanks het feit dat wij in den uitverkooptijd leven niet bekend maken, dat hij ook koopjes kon leveren op straffe van een nog veel groo- ter koopje, dat hem dan in het statige ge bouw op den Geestersingel zou worden ge leverd. Want zoo redeneerde althans de politie als men adverteert dat men gaat verhuizen en tegelijkertijd dat men koop jes heeft, dan zou het publiek kunnen denken, dat men koopjes heeft omdat men gaat verhuizen en alleen omdat men zooiets zou kunnen denken is de man, die dergelijke gedachten opwekt al strafbaar en zullen er deurwaarders en heeren met zwarte toga's in actie moeten komen om na te gaan welk offer er gebracht zal moeten worden opdat het rechtsgevoel van het Nederlandsche volk niet geschokt zal worden gelaten. Het gevolg is dat deze middenstander alleen maar adverteerde dat hij koopjes had en nog eens apart zal bekend ma".en dat hij verhuisd is. Wij mogen dankbaar zijn dat vrouwe Justitia zoo waakzaam de misdaad speurt, dat wij ons hier in alle opzichten veilig kunnen gevoelen. DE GLADDE WEGEN. Enkele ongelukken. Toen het gister avona begon te dooien en er een weinig neerslag viel, was het te voorzien, dat de morgen gladde wegen zou brengen. Dit was trouwens gisteravond reeds het geval, zoodat de automobilisten zich met groot levensgevaai voortbewogen. Vooral op den Rijksstraatweg onder Heiloo en Limmen was het erg slecht, ónder Alk maar werd dit beter, omdat men daar vroegtijdig zand had gestrooid. Op der. Bergerweg was het vanmorgen levensgevaarlijk. De weg was spiegelglad. Het rijwielpad kon niet bereden worden, terwijl de auto's langs den weg kropen. Vooral op het ge vaarlijke gedeelte tusschen het voormalig tol en de Alkmaarsche grens hadden de voetgangers en de automobielen de groot ste moeite vooruit te komen. Om half negen rukten de zandauto's uit en met behulp van zandstrooiers werd de weg berijdbaar gemaakt. De politie was zoo actief tm hedenmor gen de bewoners te waarschuwen, dat ze krachtens de verordening verplicht zijn zand of asch te strooien. Men leze hiervoor de publicatie in ons nummer van gister. Het is 'n daad van goeden burgerzin om zich aan deze verordening te houden, om dat men daardoor ongelukken kan vooi komen. Fietser gevallen. Hoe gevaarlijk net fietsen bij deze glad de wegen is, ondervond hedenmorgen om half elf de heer Jager uit Heiloo, die bij de Vierstaten tegenover het café Nol, zoo danig kwam te vallen, dat hij een been brak en per ziekenauto van de firma Pouwels naar het St. Elizabethziekenhi is moest worden vervoerd. Door een autobus geraakt. Vanmiddag geraakte op den Rijksstraat weg de autobus van de firma van Geelen en van Berkhof aan het glijden, met het gevolg, dat de wielrijder Poelstra werd aangereden en met een schouder- en beenfractuur per ziekenauto naar het St. Elisabethgesticht moest worden vervoerd. Den chauffeur treft, ook naar het oordeel van den heer Poelstra, geen schuld, aange zien hij door den gladden weg de macht over de bus verloor. massa ontslag in den wieringermeerpolder. Tengevolge van de ingevallen vorst zijn pl.m. 1000 arbeiders ontslagen bij de Cul tuur-maatschappij in den Wiei ingermeer polder. Slechts een aantal voorwerkers is aan het werk gehouden voor werkzaamhe den in de landbouwschuren. Overigens ligt alle werk in den polder stil. Den arbeitW* is aangezegd, zich te laten inschrijven bij de Arbeidsbeurs. Een deel hunner moet daarvoor naar Wieringen, de anderen naar Medemblik. Voor den polder beteekent deze late winter een groote tegenvaller, daar zij die lid zijn van een landarbeidersorganisatie eerst een waChtweek moeten doormaken, terwijl de anderen, niet-georganiseerden, geen recht hebben op steun. Ook de bouwvakarbeiders, werkzaam bij de in aanbouw zijnde vijftig boerderijen, samen ongeveer 300 menschen, zijn ontsla gen. In de Wieringermeèr hoopt men alge meen, dat Thialf spoedig zal plaats maken voor Pluvius. VERZOEK VAN ZUIVELBEWERKERS AAN NOORBHOLLANDSCHE FABRIEKEN. De vakgroep zuivelbewerkers van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf heeft aan de be sturen en directies van 35 zuivelfabrieken in Noordholland verzocht voor 19371938 de loonen en arbeidsvoorwaarden, voor zoover ze een behoorlijk peil hebben bereikt, te handhaven, met dien verstande, dat, indien door de depreciatie van de gulden de kosten van levensonderhoud met 5 of meer percent stijgen, ook de loonen met een gelijk per centage worden verhoogd FEESTVIERING IN DE BEEMSTER. 325-jarig bestaan van den polder. Ter viering van het 325-jarig bestaan van den polder de Beemster, zullen de herden kingsfeesten bestaan uit de volgende on derdeden: een tentoonstelling van het Beemster vee, een land- en tuinbouwde- monstratie, een tentoonstelling van zuivel producten, een revue, een kinderfeest en feestavonden. Onderhandelingen zijn gaande over een Concourshippique. N. R. V„ AFDEELING ALKMAAR. De groote cabaret-avond. Wij herinneren er nog aan, dat de afdee- ling Alkmaar van de Ned. Reisvereeniging Zaterdagavond in het Gulden Vlies haar groote feestavond houdt. Deze keer komt het Haagsche cabaretgezelschap „de Vuur pijl" dezen avond verzorgen en wie zich herinnert, hoe de verschillende persbeoor- deelingen luiden (wij namen deze pers stemmen reeds Woensdag j.L op) die weet, dat deze avond een zeer bijzondere wordt Het cabaretgezelschap„de Vuurpijl", staat op een uitzonderlijk plan en zal ongetwijfeld de bezoekers Zaterdagavond een prachtige avond bezorgen, een avond, de N. R. V. waardig! VRIJZINNIG HERVORMD ZANGKOOR. Het Vrijzinnig Hervormde Zangkoor, directeur Gorn. Jonker, geeft Donderdag avond in de Harmonie een donateurs-uit voering. Het programma bestaat uit zang nummers voor koor en solisten, terwijl verder eenige voordrachten en sketches ten tooneele zullen worden' gebracht. HOE EEN KORTE REIS LANG KAN DUREN. De motortrein van gistermiddag 3.10 uit Warmenhuizen kwam pas om 5.20 aan het station alhier binnen, doordat even buiten Warmenhuizen de luchttoevoer voor den motor plotseling totaal onvoldoende werd en ondanks alle moeite, door den wagenvoer der en den conducteur gedaan, niet verder kon worden gereden. Een roode vlag werd aan den wagen gehangen en daar stond menin afwachting van de locomotief, die uit Alkmaar was aangevraagd om het weigerachtige voertuig te halen. Een juf frouw uit Warmenhuizen, die naar Alkmaar dacht te gaan, stapte maar weer uit en keerde terugDe twee andere passagiers bleven wachten. Een uur na het vertrek van het station Warmenhuizen stond de wagen nog maar een 100 meter voorbij de halte Oudewal, de belangstelling opwekkend van zeer velen uit het dorp. Eindelijk kwam de langverwachte loco motief: zij was meegekomen met een stoomtram, die in den gewonen dienst naar Schoor] ging. Die tram ging ook op den gewonen tijd weer terug, even vóór dat de „veronge lukte" motortram in Schoorl aankwam Laatstbedoelde moest daar weer wachten op een goederentram, die onderweg was naar Warmenhuizen: immers de gewone dienst moest doorgaan, over den veron gelukten wagen bekommerde men zich slechts in zooverre, dat men hem weer in Alkmaar terug moest hebben, wannéér kwam er minder op aan. Om die reden was 't natuurlijk ook, dat men aan de halte Koedijk-Noord nadat men eindelijk uit Schoorl was vertrokken wéér moest wachten, ditmaal op de personentram voor Schoorl, welker passagiers (grootendeels uit Alkmaar komende scholieren) lachend en joelend de motortram met een locomo tief er vóór passeerden. Daarna kon het in één ruk doorgaan naar Alkmaar, waar men om 5.20 uur aan kwam. De reis Warmenhuizen-Alkmaar, welke normaal 2. minuten duurt, had nu 2 uur 10 minuten gevergd. EMAGOSAS. Dezer dagen gaf deze vereeniging een zeer goed geslaagde en gezellige feestavond in „Het Gulden Vlies". Nadat de voorzitter, Nic. Akkerman, met een korte toespraak in goed-gekozen bewoordin- ge den avond had geopend, ving het program ma aan met twee door den -heer P. Helder goed gespeelde stukken op den vleugel. Werd de beide vorige jaren dit nummer door den tegen woordigen voorzitter verzorgd, de vereeniging toonde dit jaar, dat zij nog andere uitstekende krachten op dit gebied als leden telt. De oud-leerlinge der Ulo-school, Mies van der Veen, die vorig jaar reeds veel succes oogstte met haar dans, gaf dezen keer een Ga votte IV'1 en luchtig zweefde zij over het toonccl cn had aan bet eind een uitbundig applaus in ontvangst te nemen, dat nog aan groeide, toen de voorzitter haar met enkele hartelijke dankwoorden een bouquet aanbood. Van de andere nummers, die voor de pauze op het programma stonden en vlot achter elkaar werden gebracht, noemen we de „Cri noline, een oud, aardig nummertje, met nieu we op den feestavond toepasselijke woorden, en waarvoor Gerie Boon met haar uit de plooien der crinoline te voorschijn komend „kroost" een hartelijk applaus oogstte. In een extra-nummer, dat werd ingelascht, liet dezelfde jongedame met Aat Koudenburg ons hooren, hoe mooi goed gezongen „school liedjes" toch wel kunnen zijn. Samen zongen de beide meisjes nog als toegift: „Silver threads among the gold", wat door de jeugd in de zaal blijkbaar nog meer werd gewaardeerd dan de beide vorige liederen. Heel aardig was verder de Japansche dans, uitgevoerd door een aantal meisjes in kimono. Onder het licht der gekleurde schijnwerpers maakte dit nummer door de verzorgde aanklee ding een exotischen indruk. De „Radio-scène" wekte door de eigenaar dige combinaties van met het toestel opgevan gen zinnen in alle hoeken der zaal een onbe daarlijk gelach, zoodat de pauze begon in een vroolijke stemming. Tijdens deze pauze gaf de oud-leerling Bert Eggers onder groot enthousi asme eenige nummers op zijn instrument. Na de pauze kregen we nog een tooneelstukje, „De Waarzegster", dat vlot werd gespeeld. Wij hebben met groot genoegen naar deze nog zoo jonge amateurs geluisterd. Aan de dames en heeren, die bij het instu- deeren der verschillende nummers leiding had den gegeven, werd naast een welverdiend woord van dank, een souvenir aangeboden. Nic. Akkerman, die naast zijn eigenlijke taak aL voorzitter, een groot aandeel had in de ver zorging van het programma, door het begelei den op de piano van alle dans- en zangnum mers, dankte namens de vereeniging aan het eind van het programma alle medewerkenden en belangstellenden. Een gezellig bal, waar men zich echt „onder elkaar" gevoelde, hield de meerderheid der aanwezigen, zoowel jongeren als ouderen, nog tot twee uur bijeen. (Wanneer Emagosas ons nog eens een ver slagje toe tuurt, hopen wij het wat vroeger te ontvangen. Red. Alkm. Crt.) MOEDERMELK-BUREAU. Zuster M. Koekman, directrice van het Cen traal Ziekenhuis, schrijft ons: Het is de Alkmaarsche moeders wel bekend, dat voor baby's niets beter is dan moedermelk. Ook weten zij wel, dat zwakke en zieke baby's v -1 grootere kans van genezing hebben, als zij moedermelk krijgen. Doch niet elke moeder is zoo bevoorrecht haar lieveling dit zoo be langrijk voedsel te geven en welk een teleur stelling en verdriet dit met zich meebrengt 1 -nnen het best moeders begrijpen; want nu is haar baby op kunstvoeding aangewezen. En daar een flesschenkind minder bestand is tegen ziekten en infecties, zijn wij er toe gekomen een oplossing te zoeken voor die misdeelde kindertjes, en dat weten vele Alkmaarsche moeders nog niet. Op verzoek va doctoren heeft ondergetee- kende zich bereid verklaard om moedermelk in ontvangst te nemen. Moeders, die een over vloedige toevoer hebben en het toch moeten afpompen (om lasten te voorkomen), kunnen het beter benutten dan het weg te gooien. Zonder nadeel kan men het voor andere moe der'.: kroost afstaan en de voldoening smaken, dat zij hierdoor meer leed verzachten dan zij zelf vermoeden kunnen. Menig ziek, zwak of te vroeg geboren kleintje is door dit afgestane vocht reeds gered. De moedermelk wordt afge haald, in weck-fleschjes gedaan, gesteriliseerd, snel afgekoeld en in de koelkast bewaard, zoo dat 't voor onbeperkten tijd bruikbaar blijft en ter beschikking voor elk Alkmaarsche kleintje, dat het noodig blijkt te hebben, gereed staat. Bijna een jaar zijn wij hier nu reeds mee bezig en hoewel wij veel moedermelk ontvingen, bleek toch, dat de behoefte voor de kleintjes grooter is, dan de voorraad moedermelk, die versterkt werd. Op het oogenblik hebben twee heele kleine couveuse-kindertjes kans gezien den tamelijk grooten voorraad op te maken en staan alle fl.schjes leeg in den kelder. Reden, waarom ik een vriendelijk doch driiT gend beroep doe op de moeders, die helpen kunnen. Het Kind. Uit het jongste nummer van het paeda- gogisch tijdschrift „Het Kind" noemen wij een artikel over Roswitha Bitterlick (met fraaie illustraties), een verhandeling over „De graphologie als hulp bij de opvoeding" door G. Pfeiffer-Mauz, terwijl ook het ge schrevene over „De bakerrijmen in eere hersteld" door de redactie zeer interessant is. Elly O. Bom schrijft over „Moeten wij onze kinderen sprookjes voorlezen?" en mevr. L. S. Vorstman-Cramer von Baurn garten uit Anna Paulowna behandelt „Linkshandigheid en stotteren", terwijl mevr. E. R. Jacobs-Kisch een artikel wijdt aan „Het Kinderlied, stiefkind op de les rooster". Meerdere zeer lezenswaardige artikelen maken het geheel tot een keurige opvoed' kundige collectie beschouwingen over alles, wat voor het kind van belang is. De illu straties en teekeningen zijn als altijd me zorg uitgezocht. Perspectieven van wordende cul tuur. Het Januari-nummer van het maandblad „Perspectieven van wordende cultuur" (uitg. „De Driehoek", Bosch en Duin, post Den Dolder) bevat wederom een serie goe de artikelen. Van de hand van dr. C. J. Schuurman lezen wij een artikel „Hygiëne van den geest"; Richard Weiss schrijft over „Een wereld zonder geest", terwijl B. Gasau „Enkele herinneringen aan a.s. Neill School Summerhill" neerschrijft. Het artikel van Lau Trauhena over „Iets over woordgebruik" bevat zeer veel lezens waardige bijzonderheden over dit onder werp. Het nummer bevat nog de rubriek „Boekbespreking", waardoor het geheel waardig besloten wordt. Uit het feit, dat dit tijdschrift in steeds breeder kringen gele zen wordt, moge afgeleid worden, dat hier in een behoefte voorzien wordt. ALKMAAR. GETROUWD: Simon Dingerdis en Jacoba Admiraal. OVERLEDEN: Pieter Broertjes, wedr. van Antje Ooms, 92 jaar. Jan Smit, gehuwd met Trijntje Govers oud 54 jaar. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 27 Jan. 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 90000 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 27 Jan. 1937. (Noordermarktbond). 44800 K.g. Roode kool 1.40—3; 4800 K.G. Gele kool 1.20— 1.40; 24800 K.G. D. witte kool 11.10; 5700 K.G. Uien: gele drieling 1.10, gele uien 1.30f 1.50, grove 1.401.70; 1050 K.G. Peen 1.90, kleine 80 cent, alles per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Jan. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 2550 K.G. Aardappelen: Eigenheimers 2.40, Blauwe Eigenheimers 2.502.60; 21000 K.G. Roode kool 1.40—3.20; 625 K.G. Boerekool 11.20; 55000 K.G. Gele kool 1.20—1.30; 32000 K.G. D. witte kool 1; 1675 K.G. Groene kool 1.60—3.70; 16000 K.G. Uien 1 1.30, Drielingen 1, grove 1.20—1.50; 2650 K.G. Bieten 0.00— 1.70; 3100 K.G. Peen 1.60f 2, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 26 Jan. 1937. Roode kool ƒ.1.40—2.90; Gele kool 1.20—1.40; D. witte kool 11.10; Drielingen 1.10, uien 1.20f 1.50, grove uien f 1.501.60. Aanvoer: 28300 K.G. Roode kool; 18400 K.G. Gele kool; 30800 K.G. D. witte kool; 4950 K.G. Uien. Geboren: ANTON, zoon van H. J. ANDERSSON. A. C. ANDERSSON— DE BAKKER, Amsterdam, 26 Jan. 1937, Nieuwpoortstraat 102.1 Heden overleed onze ge liefde Znster, Behuwdzuster en Tante LUMINA ANKRINGA. in den ouderdom van 63 jaar- Uit aller naam, J. ROMIJN. C. ROMIJN— ANKRINGA. Alkmaar, 27 Jan. 1987. Wildemanshofje. Door den heer Rechter-Commissaris in het faillissement vanP. J.Oolders administrateur, te Alkmaar, is be paald 1. dat de termijn, binnen welken de schuldvorderingen moeten zijn ingediend, eindigt 20 Februari 1937 2. dat de verificatie-vergadering zal worden gehouden op Woensdag 10 Maart 1937, des voorm. IOVj uur, in het Gerechtsgebouw, Gees tersingel, Alkmaar. Alkmaar, 26 Januari 1937. Mr. J. BELONJE, Curator, (kantoor: Oudegracht 178). Voor direct gevraagd R.K., Lyceumstraat 21. B. z. a. een 24 jaar, voor dag of dag en nacht, zelfst. kunnende werken, v.g.g.v, Br. onder letter N 933, Burean van dit Blad. Inl. ook Tel. 3706. Handelskade 121, Alkmaar, vraagt wegens uitbreiding ▼an IS—20 jaar, en Jongens zich aan te melden Donderdag tusschen 10—12 uur. Meisjes zich aan te melden Don derdag tusschen 2—4 uur. Een net dienstmeisje vraagt Brieven zoo spoedig mogelijk met opgaaf van prijs onder lett. L931, aan het bureau vandit blad. Snaarmanslaan 62 TE HUUR, thans nog kruidenierswinkel, die naar een heel anderen kant van de stad ver plaatst wordt. Te bevragen: VOGELENZANG 18.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3