1 JVcffftrifwi/ Hitmvs %mst ut Wetenschap Jlechts-iakeK Verkeersongelukken. Branden. HEILOO OUDORP LANGENDIJK ZUIDSCHAP WOU DE BEPGEN GROOTSCHERMER STOMPETOREN HEEMSKERK BURGERBRUG 't ZAND Wat Uw snelheidsmeter 9 U niet vertelt* bonificatie op tarwebloem. Kantongerecht te Alkmaar. Glimlachje STATIONS-BEAMBTE DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagavond is op den Rijksweg te Sittard de stationsbeambte A. J. Gruyters toen hij, gezeten op zijn rijwiel, den weg wilde oversteken, door een hem achterop rijdende personenauto, bestuurd door den 20-jarigen N. H., gegrepen en eenige me ters meegesleurd. Met een hersenschudding, een been breuk en een ribben fractuur bleef het slachtoffer, dat vijftig jaar oud is, op den weg liggen. Een te hulp geroepen genees heer kon slechts den dood constateeren. FELLE BRAND TE NIJMEGEN. Zaterdagavond werd de brandweer ge alarmeerd voor oitslaanden brand in de Molenstraat te Nijmegen. In een aangebouwd pand, eigendom van den heer Vaassen, waarin een fotozaak zou worden gevestigd, was voor de eerste maal de kachel gestookt. Daarbij was schoorsteenbrand ontstaan, welke zich tot den winkel had uitgebreid. De winkel ruimte brandde bijna geheel uit. Door een luchtkoker drong het vuur ook naar boven, waardoor eenige schade op de eerste ver dieping werd aangericht. De brandweer, die met groot materiaal uitrukte en daarbij hinder van de gladheid der wegen onder vond, bestreed het vuur met eenige stra len en wist de .chade tot de winkelruimte en een deel van het bovenhuis te beperken. De schade beloopt eenige duizenden guldens. Gelukkig waren de kostbare voorraden foto-artikelen in een achter den winkel gelegen magazijn opgeslagen en bleven zij aldus gespaard. Het huis was tegen brandschade verzekerd. OUDE VROUW VERBRAND. De 80-jarige echtgenoote van den heer D. Vonk te Brandwijk kwam Zaterdagmiddag met haar kleeren te dicht bij de kachel waardoor deze vlam vatten. Zelf heeft ze nog getracht met dekens de vlammen te dooven. Haar huisgenooten vonden haar even later met ernstige brandwonden. Ge neeskundige hulp mocht niet meer baten, in den nacht van Zaterdag op Zondag is zij aan de opgeloopen verwondingen overleden. HUURSTAKING TE BEVERWIJK. Solidariteit met ontslagen huur- ophaler de oorzaak. De bewoners van het zoogenaamde „Pruys-dorp", gelegen tusschen den Hof- landerweg en Heemskerkerweg, weigeren, naar het Volksblad meldt, sedert eenigen tijd de huishuur te betalen. Deze „huur- staking" vond haar oorzaak in het ontslag van den heer P. H. S. Satony, die tot op zichter van deze woningen was aangesteld en zijn taak blijkbaar tot volle tevreden heid van de huurders vervulde. De huur- staking berust dus op solidariteitsoverwe- gingen. De woningen zijn een aantal jaren ge leden gebouwd door den heer P. P. Pruys vandaar het „Pruys-dorp" en gin gen over aan de Naamlooze Vennootschap „Januariua", gevestigd te Rotterdam. Deze vennootschap stelde een ander aan om de huur te innen, doch de huurders weigerden dezen man het geld ter hand te stellen. In een vergadering bespraken de huur ders de te voeren actie en uit hun midden werd een comité gevormd, dat de kwestie met de directie van „Januarius" zou be spreken. Dit onderhoud had echter geen resultaat. Het vermoeden werd geuit, dat de di rectie zich tot het gemeentebestuur heeft gewend, daar alle „huurstakers" een brief van B. en W. hadden ontvangen, waarin de betrokkenen over hun optreden werden onderhouden. Hierbij dient ver meld, dat ongeveer negentig procent van de „huurstakers" werkloos is. Over deze kwestie is een onderhoud a-r.gevraagd bij B. en W„ dat werd toege- staan. Op de gehouden vergadering werd uit voerig gediscussieerd, allerlei klachten over en gebreken aan de woningen wer den te berde gebracht en men besloot de huurpenningen, te reserveeren, tot van de zijde der directie een bevredigende oplossing was verkregen. AFGESLOTEN WEGEN. De K. N. A. C. meldt, dat op de volgen de wegen werkzaamheden het passeeren wel mogelijk maken, doch bemoeilijken. SchoorlStolpen nabij Petten en Stolpen. BRAND TE MEDEMBLIK. Het manufacturenmagazijn F. Wilkens te Medemblik is Zaterdagavond geheel door brand verwoest. Terwijl de bewoners afwezig waren, is de brand te tien uur uitgebroken. De brandweer bestreed het vuur met verscheidene stralen, doch kon niet verhinderen, dat het pand geheel in vlammen opging. De omliggende perceelen konden worden gespaard. Verzekering dekt de schade. Tooneeluitvoerin?. De St. Josephgezellenclub gaf Zondag avond voor een uitverkochte zaal een uit voering. Opgevoerd werd „Lord Demon", sensationeel detectivespel in vijf bedrijven van Heinrich Hauben, vrij bewerkt door Gerard Nielen, met Lord Demon (J. Kaan dorp) in de hoofdrol. Het stuk stelt den strijd voor tusschen commissarissen van po litie, die den handigen lord er onder willen brengen en hem ontmaskeren. Tooneel, decor en grimeering waren bij zonder goed. Voor den aanvang en onder de pauze vergastte de club van den heer M. A. Idema ons op muziek. Begonnen als mond orgelclub kwamen later harmonica, slagwerk groote en kleine trom er bij en thans is het een club die er mag zijn. Resumeerende kunnen we zeggen„dat men er in is geslaagd om de aanwezigen een genoeglijken avond te geven. De oud-directeur kapelaan Njjs, die ook aanwezig was (en spontaan werd begroet) heeft eer van zijn werk gehad. Een gezellig bal besloot den avond. Feestavond Tuindorpbewoners. De Tuindorpers, die een gemeenschap op zich zelf vormen, bewijzen wat eensge zindheid vermag. Met den jaarlijkschen ver lichtingsavond van de V.V.V. zorgen ze voor een verlichting die den toets der critiek kan doorstaan en dan hebben ze jaarlijks hun feestavond. Zoo ook Zaterdagavond in de Rustende Jager. Deze avond is geen die men kan bezoeken tegen entree, 't Is een gezel lige avond door en voor de Tuindorpers. En op hun avond is er een programma die er mag zijn. Een geheel bezette feestzaal, keu rig versierd en een enthousiast meeleven met elkander. Ziedaar wat bereikt is. En die kunst verstaan de Tuindorpers. Leening goedgekeurd. B. en W. hebben aan de V.V.V. (voor instandhouding van het Sportgebouw) goed keuring verleend voor de uitgifte van 2000 loten. Het is het streven van de V.V.V. om het gebouw zoo laag mogelijk te verhuren aan die vereenigingen die Sport en Kunst beoefenen. Een gift voor de armen. De strenge koude en geringe huisbrand zijn oorzaak geweest, dat het r.k. armbestuur (dat Zondag 24 Jan. in een collecte in de kerk 416.20 bijeenbracht) een ruime gift heeft geschonken aan de armen in de pa rochie. Ook het Mobilisatiekruis, afd. Heiloo,, heeft zijn leden met een gift in natura ver blijd. Niettemin is niet alle leed geleden. Er is ook groote behoefte aan dekking en klee ding. Ook heeft de gemeente zich niet onbe tuigd gelaten, nu de vorst het werk heeft verhinderd. Zaterdag is de steunregeling in werking getreden. Gladde wegen. De spiegelgladde wegen hebben menige auto parten gespeeld. Aan den Rijksstraat weg tegenover het Slemppad zijn heel wat auto's van den weg geraakt. Een afgeladen auto uit de Zaanstreek kwam te glijden en raakte in de beek. Met vereende krachten wist men het vehikel weer op den weg te krijgen. Voorts zijn er vele auto's van den weg ge gleden en bekwamen aevrij. Persoonlijke on gelukken vielen niet voor. Aan den Heerenweg was de toestand on houdbaar. Spiegelgladde weg(en) en geen zand strooien. Tientallen fietsers kwamen te vallen. Zondagmorgen was men echter al vroeg met de zandstrooier in de weer en het euvel van gladheid was spoedig geweken. Een ongeluk dat goed afliep. Door de gladheid der fietspaden reed Zaterdag de oude heer H. op den Rijks straatweg, toen een autobus van de A.T.O. uit Utrecht naderde. Daar de fietser door de naderende autobus bang werd, kwam hij te vallen en wel op enkele meters van de autobus. De chauffeur had de keus óf den man te overrijden óf tegen een boom te rijden. Hij koos het laatste en voorkwam een ernstig ongeluk. De oude heer kwam met den schrik vrij, doch de autobus werd beschadigd en kon niet verder. Onderling Veefonds. Het Onderlinge Veefonds hield Vrij dagavond jaarvergadering in café Roozing. De directeur, de heer P. Bakker, opende met een korte inleiding. De heer Sengers deed rekening en ver antwoording. Het was een gunstig jaar. Slechts 12 koeien waren afgekeurd. Het nadeelig saldo van het vorig jaar a 26 was nu een voordeelig saldo van 143.14. De ontvangsten waren aan omslagen 1581.57, aan afgekeurd vee 599.50, diversen 33.60, totaal 2214.67. De uit gaven waren: uitkeering afgekeurd vee 597, veearts 20, diversen 454.53, saldo 143.14. Ir, de vrij groote uitgaven „diversen" was het salaris van den secre taris-penningmeester over 2 jaar. In het bestuur werden herkozen de heeren P. Bakker, directeur, W. van Westerop, correspondent en A. J. Sengers, secr.-penningmeester. Het bestuursvoor stel om tuberculeus reageerende koeien op te ruimen en 90 pet. van de getaxeerde waarde uit te keeren, ontlokte eenige dis cussie. De bedoeling van het voorstel was om, zoo mogelijk, betere kwaliteit dieren te krijgen. Uit de bespreking bleek dat Neerlandia" aan afgekeurde koeien nog 30 uitkeert, doch dat is alleen voor die boeren die melk aan genoemde fabriek leveren. Ook bestaat er nog een verzeke ring „De Eersteling" die eveneens 30 uitkeert, doch daarvoor betaalt men pre mie. De heer Pepping zeide dat de koeien die verzekerd zijn niet vervoerd mogen worden, naar Purmerend bijvoorbeeld. De directeur sprak dat tegen. Alleen moeten ze onder controle geslacht worden. Er bleek nog al meeningsverschil te be staan over de 30. Wanneer een veehou der zijn vee verzekert, dan heeft hij en niet het fonds recht op die 30. De direc teur z^ide, dat het voorstel is 90 pet. uit te betalen, los van de 30. Die is dan voor het fonds. De heer Westerop zeide, dat het kardi nale punt is, of de boer daarmede genoegen neemt. Breedvoerig werd besproken of het fonds dan de reageerende koeien zal uitbe talen. Het is lang niet zeker of ze dood gaan. Het komt voor, dat men koeien met een oormerk (afkeuringsmerk) op de markt verhandelt en oogenschjjnlijk mankeeren ze niets. De directeur vermoedde, dat we het eerste jaar wel meer koeien zullen krijgen, die af gemaakt moeten worden, doch dan ver betert de veestapel en dien kant moeten we uit. Het voorstel werd goedgekeurd met deze restrictie, dat het alleen geldt voor dieren, die nu verzekerd zijn. Gewenscht dat men uitkijkt bij aankoop. Dieren met een afkeuringsmerk kan het fonds weige ren. Voor opname in het veefonds is de rege ling thans, dat de dieren, die zijn aangekoent, na 8 dagen zijn verzekerd. Die termijn leek den heer C. de Groot (den voorsteller) te lang. Hij stelde voor om bij aankoop, wan neer ze zijn goedgekeurd, ze dadelijk op te nemen. Het bestuur nam het voorstel over, met deze restrictie, dat ze, zoolang de cor respondent ze niet heeft goedgekeurd, voor risico van den kooper blijven. Na uitvoe rige bespreking werd het voorstel goedge keurd, ingaande 1 Februari 1937. Bij de rondvraag vroeg de heer C. Hartog, hoe lang men risico heeft bij verkoop De directeur zeide van 6 weken. Voor t.b.c. reageerende koeien schijnt dit een jaar en 6 weken te zijn. Uit dien hoofde is het ge wenscht om ze, na den verkoop, nog 6 weken in het fonds te laten. Op voorstel van den secretaris werd besloten om een voorjaars vergadering te houden en alsdan de eenigs- zins verouderde statuten en huishoudelijk reglement aan de orde te stellen. Tooneeluitvoering. Zondagavond gaf de r.k. tooneelvereeni- ging „Kolping" in het Vereenigingsgebouw te Oudorp de eerste opvoering van het tooneelstuk: ,,'t Kan nou üje", een blijspel in drie bedrijven door den heer J. Verhoe ven. Het stuk bleek uitstekend ingestudeerd te zijn onder leiding van den regisseur, den heer A. Tamis. Vooral mogen we wel even vermelden de uitmuntende vertolking van de moeilijk hoofdrol van „Sandwichman", doch zeer zeker verdienen de overige spelers een compliment. Tuschen de bedrijven door werd uitste kende muziek ten gehoore gebracht door „The Cheese Boys" uit Alkmaar. Na het tooneelstuk werd nog een ver loting georganiseerd met diverse prijzen, w.o. een heerlijke taart, waarna een ieder voldaan huiswaarts keerde. Gladde wegen. Het dooiweer van Zaterdag was voor de autorijders allesbehalve een pretje. Wij vernamen, dat een vrachtrijder met z'n auto in den kant geraakte, zoodat hij niet verder kon. Men deelde ons mede, dat de laatste bus ruim anderhalf uur te laat aankwam, ten gevolge van de spiegelgladde straat. Vergadering S. D. A. P. In de vergadering van de afd. S. D. A. P. alhier werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester ongewijzigd goedgekeurd en vastgesteld. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. Kist herkozen. In de plaats van den heer P. Gutter, die zich niet herkiesbaar stelde, werd mevr. Dirksvan den Abeele gekozen. Balmasqué in ,,'t Oranje-hotel". Zaterdagavond is in het „Oranje-hotel" een balmasqué gehouden, welke allerge noeglijkst is verloopen. De zaal was keu rig en met veel zin voor goeden smaak versierd en dit heeft er niet weinig toe bijgedragen om het feest geheel te doen slagen. De muziek heeft zich kranig ge weerd en onvermoeid de gemaskeerden en ongemaskeerden ten dans genood. Van de costuums was over het alge meen genomen veel werk gemaakt cn tot zeer laat bleven de feestvierenden in ge zellige stemming bijeen. De jury bestond uit de dames mevr. v. VuurenKonings en mevr. Smient- Broers en de heeren A. v. Vuuren, J. Smient en J. Smit. De prijzen zijn als volgt uitgedeeld: le prijs, mooiste dame (de nacht); 2e prijs, mooiste dame (theemuts); le prijs, origineelste dame (sneeuwpop); le prijs komische dame (koekvenster); le prijs, origineelste heer (Bridge-kampioen); 2e prijs, origineelste heer (Hollandsche heer); le prijs, damespaar (ster en maan); le prijs, dame en heer (Volendammer p-ar); le prijs, komisch heerenpaar (moeder en Jantje); troostprijs, baan veger. De heer Delloyaux kan in ieder geval op een goed feest terug zien en de aan wezigen zullen dit balmasqué in zijn hotel niet spoedig verjeten. Ziekenfonds „Concordia". Onder voorzitterschap van den heer F. Koster hield Vrijdag het onderlinge zieken fonds „Concordia" zijn jaarvergadering ten huize van den heer H. H. v. Truijen. Het jaarverslag van den heer IJ. Molenaar liet nogal een optimistisch geluid hooren. Het jaar 1936 gaf een batig saldo van 124.83, een voordeel voor de kas, maar tevens een bewijs, dat het aantal ziektege vallen niet onrustbarend groot was. Er werden 32 uitkeeringen gedaan aan 7 leden, 14 volle uitkeeringen en 18 aanvullende. Het verslag wijdde eenige waardeerende woor den aan den vertrokken voorzitter, den heer J. Kuijn Sr. De rekening van den heer A. Schermer werd in goede orde bevonden. De totale ontvangsten waren 2549,76, de uitgaven 217,81, zoodat 31 Dec. 1936 in kas was 2331,95. De aftredende bestuursleden, de heeren R. Koster en A. Schermer, werden herkozen. In de vacature-Kuijn werd voorzien door de benoeming van den heer D. Koning Pz'i. na loting met den heer P. Klinkhamer. Het bestuur stelde voor de uitkeering te laten op 6 per week. De heer Poeser stelde voor 7. Na stemming werd het voorstel- Poeser aangenomen. Het bestuursvoorstel, een nieuw lid toe te laten, werd door de algemeene vergadering verworpen. De rondvraag leverde niet veel op, waar na sluiting volgde. Uitvoering Crescendo. De zangvereeniging „Crescendo zal Zondag een uitvoering geven in café Kam- steeg. Hebben wij van vorige jaren de be* e herinneringen, het nieuwe programma be looft weer heel veel. Werken van Mozart, Mendelssohn, Bonset en Kersbergen wor den gezongen, terwijl als slotnummer de prachtige wals „Donauzangen" van Inovici ten gehoore zal worden gebracht. Ter af wisseling komt de beroemde goochelaar, buikspreker, enz. Antonini, zijn proeven van kunstvaardigheid ten beste geven. Het is te hopen, dat „Crescendo" met haar eminenten directeur, de heer J. Zaal, de belangstelling en velen moge trekken. Ned. Tuindersbond. Vrijdagavond kwam de afd. Ned. Tuin dersbond in café Flora bijeen. In zijn openingsrede wijdde de voorzitter enkele woorden van nagedachtenis aan het over leden lid, den heer A. Brands. Ook herhinnerde spr. aan het 5-jarig be staan der afdeeling. Deze werd in 1932 op gericht met 32 leden, thans telt de afdeeling er 50. Goedgevonden werd, dat de secretaris der zusterafdeeling te Assendelft eerlang een lezing zal houden over zijn reis in Rusland, mits deze causerie vrij is van politiek. Voorgesteld werd, om bij B. en W. een plan in te dienen, om ook diepspitten in werkverschaffing te doen geschieden. Goed gevonden. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten 115,67 en de uit gaven 117,84 hadden bedragen. De afdeeling zal op de eerstvolgende provinciale jaarvergadering geen voorstellen indienen. Tijdens de rondvraag werd uit de bijeen komst geïnformeerd naar een nieuwe methode van veilen, n.1. per K.G. en niet meer per fust. De voorzitter zei, dat hierover reeds met de veilingdirecties besprekingen zijn ge voerd. Misschien dat voor de streek Kenne- merland toch nog een uitzondering zal ge maakt worden, alhoewel enkele leden dit veilen per K.G. een voordeel voor de in brenger dachten. Auto glijdt tegen huis. Een auto van onzen plaatsgenoot C. K. garagehouder, is in den nacht van Zaterdag op Zondag j.1. door de gladheid van den weg van de helling bij de groote brug te Schagerbrug gegleden en kwam daarbij terecht tegen het winkelhuis van den heer Dekker, waarvan de deur werd ontzet De auto werd beschadigd en is den volgenden morgen uit zijn „glibberige" positie bevrijd. W. de Leeuw Jz. t In den ouderdom van 66 jaar is te 't Zand na een kortstondige ziekte, overleden de heer W. de Leeuw Jz., sinds 1 Mei 1906 is hij gemeente-opzichter van Zjjpe geweest. Een groot aantal sterfgevallen. Het aantal overlijdens-akten was het vorig jaar buitengewoon groot. In den regel bedraagt dit per jaar ongeveer 55; thans niet minder dan 73. Een bepaalde oorzaak van het hooge sterfte-cüfer kan niet worden opgegeven, hoewel de heerschende griep in December 1936 wel invloed op het aantal sterfgevallen heeft uitgeoefend. Als uw snelheid verdubbelt, wordt de remweg (afstand, waarbinnen u stopt) viermaal zoo groot: die wetenschap is méér waard dan het besef, dat u 60 of 70 km per uur rijdt! Denkt daar eens aan voor u den snelheidsmeter II te hoog laat oploopen! NATIONALE BOEREN-TUINDERS- EN MIDDENSTANDSPARTIJ. Te Utrecht is Zaterdag een algemeene vergadering gehouden van de Nationale Boeren-, Tuinders- en Middenstandspartij, onder leiding van mr. C. Vervoorn. De voorzitter wees in zijn openingsrede op het belang der a.s. verkiezingen ook voor boeren, tuinders en middenstanders en op de noodzakelijkheid van aaneensluiting van alle boeren, tuinders en middenstanders. Besloten werd: 1. In alle kieskringen een lijst in te dienen; 2. De samenwerking met de actie voor den kleinen boer, groep- Tromp, goed te keuren; 3. Te trachten tot samenwerking te komen met organisaties met gelijk doel; 4. Een op de vergadering aangenomen motie betreffende de huidige landbouwpolitiek aan den minister van land bouw en visscherij te zenden; 5. Krachtige propaganda te voeren. Na nog enkele besprekingen van huishou- delijken aard werd de vergadering gesloten MONOPOLIERECHT VERSCHE APPELEN. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de Nederlandsche Groenten- en Fruitcen- trale gemachtigd is, de periode van 1 Maart30 Juni, gedurende welke onthef fing wordt verleend ten aanzien van het monopolierecht voor versche appelen tot een bedrag van 2 cent per K.G. bruto voor die versche appelen, die zijn voortgebracht in de Vereenigde Staten van Noord- Amerika of in die landen, die op het stuk der heffingen recht hebben op behande ling als meest begunstigde natie of voor- loopig de facto een behandeling als zoo danig genieten, voor 1937 met 1 maand te vervroegen en derhalve te doen ingaan op 1 Februari a.s. Een en ander blijft gebonden aan ee maximum hoeveelheid en wel een voor eiv land voor genoemde tijdvakken gezamen lijk vast te stellen kwantum, dat gelijk"' aan de in het jaar 1934 in dat land voort' gebrachte en in ons land ingevoerde hoe veelheid versche appelen. Uit het bovenstaande volgt, dat <}e verlaging, behalve op den invoer uit a Vereenigde Staten, van Noord-Amerikg* mede van toepassing zal zijn op dien uit Australië. België, Canada, Chili, Duitse land, Frankrijk, Groot-Brltannië, it,^' Luxemburg, Polen, Spanje. Tsjecho Slowakije en de Unie var. Zuid-Afrika. De Centrale heeft het recht bij invoer deugdelijke bewijzen omtrent de juisthe - van het aangegeven land van oorsprong te eischen. Naar wij van bevoegde zijde vernemen fe met ingang van 1 Februari a.s. de bonificatie op tarwebloem A en tarwebloem B vastge- steld op 0.50 per 100 K.G. Tevens wordt de speciale prijs van T.C.. tarwe met ingang van 1 Februari a.s. ge. bracht van f 9.40 op f 10 per 100 K.G., de bonificatie op ongebuild tarwemeel wordt daaraan aangepast. COMITÉ VOOR NEDERLANDSCHE KUNSTTENTOONSTELLINGEN IN HET BUITENLAND. Bij beschikking van den minister van on- derwijs, kunsten en wetenschappen is be- noemd tot lid van het Comité voor Neder- landsche kunsttentoonstellingen in het bui- tenland L. Gestel, kunstschilder te Blari- cum, vroeger te Bergen. Uitspraken van de Strafzitting van Vrijdag 29 Januari 1937. Overtredingen van de motor- en rijwielwet; J. Th. D. te Bergen boete of 1 week tuchtschool. C. J. B. te AH- maar, 2 boete of 2 dagen hechtenis. F. V. H. te IJmuiden, P. S. te Alkmaar, F. H. Koedijk, Chr. B. te Bergen, B. A. te Alk maar, A. B. te Castricum, ieder 3 boete a( 3 dagen hechtenis. J. K. te Amsterdam, R v. L. te Alkmaar, R. A. te Heiloo. G. S. te St Maarten, ieder 4 boete of 4 dagen hechte nis. A. G. te Schagen 3 en 2 boete of 3 en 2 dagen hechtenis. J. de V. te Alkmaar, K. H. te Anna Paulowna. ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. N. J. T. te Harenkarspek 4 en 2 boete of 2 en 1 dag hechtenis. N. T. te Harenkarspel, 4 en 2 boete of 4 en 2 dagen hechtenis. W. C. R. te Ter Aar, m. V. te Bergen, ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis. N. B. te Schagen, 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. H. M. M. v. d. W. te Beets, H. S. te Alkmaar, ieder 10 boete of 8 dagen hechtenis. Overtredingen van de politie verordeningen: R. S. te Alkmaar, 4 boete of 1 week tuchtschool. J. v. B. te Hei loo, K. W. S. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. V. te Purmerend, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. M. V. te Bolsward, P. K. te Alkmaar, J. K. te Bever wijk, B. de B. te 't Zandt, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. S. te Deventer, O. H. te Deventer, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. O. C. H. te Deventer, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtredingen van artikel 453 van het Wetboek van Strafrecht: C. K. te Alkmaar, S. B. te Franeker, ieder 6 boete of 6 dagen hech tenis. Overtredingen van de jachtwet: L. J. S. te EgmonS aan den Hoef, 8 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van de arbeidswet: J. de B. te Alphen a. d. Rijn, 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. S. te Uitgeest, 5 x 2 boete of 5 x 1 dag hech tenis. Overtredingen van het Ka naalreglement: DJ. van L. te Eek en Wiel, 2 x f 0.50 boete of 2 X 1 dag hechtenis. D. van W. te Wijk bü Duurstede 2 x 1 boete of 2 x 1 dag hechtenis. Overtreding van het Cri* sistuinbouwbesluit: A. Z. te de Rijp, 5 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de Wet op openbare vervoermidde len: N. de M. te Amsterdam, 8 boete of dagen hechtenis. Overtreding van de V u u f* wapenwet: B. B. te Schagen, f 8 boete of 6 dagen hechtenis, met verbeurdverkls* ring van het inbeslag genomen geweer. Kan je niet uitkijken voor je boven komt!

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8