i r. Verzwakt Nederland weerstaat Duitschland ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 1 FEBRUARI 19i; Twee keer haalde Oranje een achterstand in. GOEDÉ WEDSTRIJD. Nabeschouwing. De meening van anderen. SPORT EN WEDSTRIJDEN Voetbal. m Na een- spannenden wedstrijd, in zee; hoog tempo gespeeld, is het Neder landsch elftal er op het nippertje geslaagd een gelijk spel tegen de Duu- schers te bewerkstelligen, en daarmede is het aantal uitwedstrijden, waai in Oranje achter elkaar ongeslagen bleef, tot 12 opgevoerd. Het trotsche record is ongebroken gehandhaafd, maar het hing in het Rijnstadion dezen middag wel aan een heel dun draadje. Voor het Duitsche elftal is het een minder pret- tige verrassing geweest, dat Neder landsche doelpunt iri de allerlaatste mi nuut, waardoor een zekere overwinning - teloor ging. Het gelijke spel is voor het Neder- landsch elftal een buitengewoon ver dienstelijke prestatie, gezien het feit. dat het 'n zeer zwaren uitwedstrijd be trof, alsmede het onverwacht moeten spelen met drie debutanten. Maar in de nabeschouwing zullen wij hierop terug komen. De wedstrijd. Een vriendelijk winterzonnetje bescheen het Rijnstadion waarheen wij ons reeds vroeg hadden begeven. De aanvang der ontmoeting was op half drie (Duitsche tijd) bepaald, doch reeds twee uren van te voren waren de eerste toe schouwers gekomen. In het Stadion was de organisatie behoor lijk geregeld. De muziek van de Rijksweer bracht onvermoeid vroolijke marschliederen ten gehoore. Natuurlijk moesten de Nederlandsche spe lers en officials van te voren nog het veld keuren en zelfs de directeur van het Am- sterdamsche stadion Jan van der Berg kwam eyen een kijkje nemen. Hij als expert mocht er niet aan ontbreken! Dat veld had een harden ondergrond met een door den dooi weeke oppervlakte, het geen het veld „zwaar" bespeelbaar maakte. Even voor half drie werd jer luidspreker in het Nederlandsch bekend gemaakt, dat Smit en Weber niet zouden meespelen, en dat voor hen resp. Heetjans en Wilders in vielen. Men voélde als het ware het reagee- ren in ongunstigen zin van de vele duizen den Nederlanders, die de tribunes bevolk ten, bij het vernemen van deze mededee- ling. Niettemin bleek het „legioen" nog op timistisch gestemd te zijn, want niet lang daarna schalde over het stadion het zoo wel bekende lied „Wij zijn niet bang". Men had de sympathieke gedachte beide elftallen tegelijk te laten opkomen en zoo verschenen de beide aanvoerders Szepan en van Heel tegelijk met hun mannetjes op het veld. Met den scheidsrechter en de grens rechters in het midden stelden allen zich met het front naar de eeretribune op. De rijksweer speelde het Wilhelmus, meegezon gen door alle aanwezige Nederlanders. En het Duitsche publiek bleef niet achter, don derend klonk het „Deutschlandlied" gevolgd door de eerste strophe van het Horst Wessel- lied in het Stadion. Scheidsrechter Leclercq riep de beide aan voerders tot zich, Szepan was de gelukkige en de Duitscher koos den wind, die over de lengte van het veld stond, mee. Om vijf minuten over half drie bracht Bakhuijs den bal aan het rollen. De opstelling was: Duitschland Jakob Janes Münzenberg Gellesch Goldbrunner Kitzinger Hohmann Szepan Lehner Friedel Günthe.r Scheidsrechter Leclercq (Frankrijk). van Nellen Bakhuijs Wels Heetjans v. Spaendonck Van Heel Anderiessen Paauwe Caldenhove Wilders Halle Nederland. Reeds dadelijk werd in hoog tempo ge speeld, waarbij de eerste aanvallen door ne Nederlanders werden geleid. Het spel werd goed opengehouden en vooral van Nellen kreeg vele ballen toegespeeld, waarmede hij steeds goed werk deed. Het spel was nau welijks enkele minuten oud, toen een voor zet van den D.H.C.'er bij van Spaendonck belandde, die in vollen ren naast schoot. De eerste tegenaanval van Duitschland was reeds direct gevaarlijk, toen Halle over een ver naar voren gespeelden bal heen rol de, doch het leder ging gelukkig uit. De Duitschers kwamen echter terug, kort sa menspelend, tik-tak ging de bal van voet tot voet, steeds in de breedte. Daardoor kregen onze backs voortdurend gelegenheid door goed opstellen de aanval len te breken en de eigen voorhoede met verre trappen aan het werk te zetten. Hier stelde Bakhuijs van Spaendonck in de ge legenheid een schot te lossen, doch wederom zocht de Rotterdammer het doel op de ver keerde plaats. Janes werd bij een oer Ne derlandsche aanvallen geblesseerd, doch van emstigen aard was het niet, want spoedig speelde hij weer op volle kracht mede. Langzaam maar zeker kwamen de Duit schers in de meerderheid en Guenther kreeg een prachtige gelegenheid de score te ope nen. Caldenhove redde op het laatste mo ment. Nauwelijks was men aan Hollandsche zijde van den schrik bekomen, of een prach tig opgezette aanval der Duitschers weid besloten met een keihard schot van Szepan hoog in het linkerhoekje, maar Halle wierp zich met een sprong naar den bal, tipte hem met de handen er uit, het leder vloog tegen de lat, sprong terug in het veld, maar het gevaar was verdwenen. Een formidabel schot van den Schalkespeler. Uit onze aan- teekeningen blijkt, dat in deze periode het initiatief aan den kant der Duitschers was. We noteerden een moeilijke situatie voor het Hollandsche doel, toen na een hoek schop Halle nog juist kans zag een schot over de lat te tippen. Direct daarna ontsnap te ons doel op het nippertje aan een door boring, toen Guenther, die geheel vrij voor doe] stond, met een keurig geplaatst schot Halle dacht te verrassen. Maar hij had bui ten den waard, in casu Wilders, gerekend, want de laatste dook op het laatste moment op de doellijn op. Het tempo aan beide zijden bleef zeer hoog opgevoerd. Waren de Duitschers mis schien iets sterker in het veld, hoewel niet bepaald gevaarlijk, van een bepaald over wicht was toch geen sprake. Nu eens zweefde de bal voor het Nederlandsche dan weer voor het Duitsche doel. Een voorzet van Wels werd keurig door Bakhuijs inge kopt, maar doelman Jakob was op zijn post. De Oranjehemden kwamen terug en van Heel kreeg een kans om te schieten, maar de bal ging naast. Was in den beginne van Nellen het meest aan het werk gezet, nu kwam er een periode-Wels. De kleine rechts buiten, zwaar gedekt door Muenzenberg, wist zich herhaaldelijk vrij te spelen. Na 20 minuten wist hij zijn bewakers weer eens te verschalken, plaatste keurig voor doel, keeper Jakob liep uit, stompte den bal het veld in, Wels schoot weer in, maar Janes kopte den bal uit den doelmond. Weer pas seerde Wels Muenzenberg, een pass naar Bakhuijs volgde, maar het schot van onzen midvoor bezorgde Jakob geen moeilijkhe den. Dank zij het wisselende spel in het veld droeg de strijd van den beginne af een spannend karakter, waarbij uitstekend voet bal werd te zien gegeven. Duitschland leidt Zoo ging het eerste half uur voorbi. en nog steeds was de score blank. Op een moment, dat Paauwe den linksbui ten Guenther even vrij spel liet, kreeg de laatste een kans, zijn schot kwam te gen de lat terecht, de terugspringende bal werd door Lehner opgevangen, even aarzelde onze verdediging met ingrijpen en de bal lag al achter Halle. Een mooi doelpunt was het niet, maar gaf de verhouding op dat moment goed weer. We vreesden, dat deze achterstand een nadeeligen invloed op het moreel van onze ploeg, toch al ietwat geschokt door het feit, dat op het laatste moment twee invallers moesten worden opgesteld, zou hebben. Want Duitschland bleef na dit doelpunt sterk in den aanval, maar telkenmale werd het spel te kort gehouden, zoodat onze ver dediging volop de gelegenheid kreeg zich tijdig te herstellen, in te grijpen en weg te werken. Toch zag Hohmann kans een hard en zuiver schot te lossen, dat Halle echter keurig stopte. Bij het wegwerken liet hij den bal even uit de handen vallen, doch de Duitschers profiteerden niet van het foutje van onzen doelman. De minuten verstreken snel, zoo leek het althans voor den neutra len toeschouwer, wel een bewijs overigens welk een spannend karakter deze wed strijd had. De gelijkmaker. Op het moment, dat iedereen zich reeds verzoende met de gedachte, dat de rust met een 1O-voorsprong der Duitschers zou in gaan, kwam de gelijkmaker. Wels zette een van zijn bekende keu rige boogballetjes voor het Duitsche doel, Jakob liep uit, raakte den bal aan, doch kon het leder niet stevig grijpen. Van Nellen was toegeloopen, nam den bal op den voet, schoot in. Muenzenberg trachte het schot nog uit doel te hou den, doch de bal was de lijn reeds ge passeerd. Van Spaendonck gaf voor alle zekerheid den bal nog een trapje extra. De gelijkma ker was gescoord. In de resteerende vijf minuten voor de rust kwamen de aanvallen slechts van Ne derlandsche zijde, een schot van van Nel len belandde juist in de handen van Jakob en toen was het pauze. De tweede helft. Om vijf minuten over half vier werd het spel hervat. Oranje nam dadelijk het heft in handen, zou het een berucht kwartiertje worden? Een kopbal van Bakhuijs, uit een voorzet van Wels, stopte Jakob wel, doch hij beging de fout den bal uit de handen te laten vallen. Muenzenberg wist toen niet beter te doen dan het leder tot hoekschop te trappen. Deze eerste hoekschop werd spoedig gevolgd door een tweede, welk- door Jakob het veld werd ingestompt. Het overwicht van Oranje duurde echter niet zoo heel lang, en al spoedig golfde het spel op en neer, met de Duitschers nu gevaarlijker dan vóór de rust om het eenvoudige feit, dat zij het open spel toepasten. Vooral Lehner, de gevaarlijke rechtsbuiten, werd aan het werk gezet. Hij aarzelde niet zelf te schieten en eenmaal zag Halle zich ge dwongen het scherpe schot in den hoek tot corner te verwerken. We kregen den indruk, dat beide elftallen het consigne hadden ge kregen alles op alles te zetten en wellicht werd men daarbij geleid door de gedachte, dat de ploeg, die het eerst er in zou slagen een doelpunt te maken, groote kans op de uiteindelijke zege zou hebben. Beide middenlinies bleven voortdurend achter en bewaakten de aanvalslinies ste vig. Szepan vervulde echter bij de Duit schers op schitterende wijze de rol van verbindingsspeler, waardoor de gapingen in het Duitsche elftal niet zoo groot waren. Goldbrunner bewaakte, evenals voor de rust, Bakhuijs nauwlettend en slechts zelden heeft onze middenvoor zich in deze ontmoe ting kunnen vrijspelen. Eenmaal slaagde hij er wel in, toen loste hij uit moeilijke positie een verraderlijk schot, maar deze kogel werd door Jakob vallende gered. Het was onbegrijpelijk, dat op een dergelijk zwaar veld het hooge tempo door alle spelers vol gehouden kon worden. De Duitsche aanval len bleven een open karakter behouden, maar Caldenhove en Wilders muntten in deze periode boven alle anderen uit. Bak huijs probeerde het in zijn eentje, doch zijn schot ging over. Duitschland leidt andermaal. Het was bepaald jammer, dat door een fout van Halle de strijd bijna een beslissende wending zou krijgen. Na een half uur spelen gaf Szepan een afgeme ten pass aan Lehner. Deze was door van Heel vrijgelaten, een fout van den Rot terdammer zou men zeggen, doch daar komen wij in onze beschouwing nog over terug. Even bracht de Duitsche rechtsbuiten den bal op, van vrij verren afstand loste hij een hard laag schot, recht op Halle aan. Onze doelman gleed uit, viel over den bal heen en de Duit schers hadden vrij onverwacht de lei ding heroverd. De Duitschers namen het spel even in handen en menigeen vreesde nog voor een derde doelpunt. Vijf minuten voor tijd kop te Goldbrunner, zich bukkend, en trapte Bakhuijs tegelijk naar den beil. De Duitsche spil, die den geheelen wedstrijd zich voor treffelijk van zijn taak, Bakhuijs te bewa ken, gekweten had, werd aan het neusbeen- tje gewond. Hij was gedwongen het veld te verlaten en met tien man speelden de gast- heeren de ontmoeting uit. Szepan nam on middellijk de spilplaats in en bewaakte Bak huijs even trouw als Goldbrunner daarvóór had gedaan. Nog gelijk! Heetjans raakte twee minuten voor het einde gekwetst en we zagen hem op het middenveld rondstrompelen toen van Heel met een laatste inspanning een aanval opzette. Schitterend bracht de Rotterdammer den bal op, gaf op het juiste moment aan Wels over. Deze schoot onmiddellijk met een boogballe- tje voor, van Spaendonck, Janes en keeper Jakob sprongen tegelijk naar den bal. Van Spaendonck slaagde er in den bal met het hoofd in doel te werken en 55 seconden vóór het einde had Neder land gelijk gemaakt. Nauwelijks was er afgetrapt, of de heer Leclercq blies het eindsignaal. Hét is, wij schreven het reeds, een zeer zwaren uitwedstrijd voor het Nederlandsch elftal geweest. De Duitschers kwamen goed voorbereid in het veld met den vasten wil de öranjeploeg, dat in geheel Europa ge vreesde elftal, te overwinnen. Het was voor de gastheeren een eerezaak te zegevieren en nochtans is men daar niet in geslaagd. Dit Duitsche elftal was met al zijn fouten en gebreken toch als heel sterk te bestempe len en in een uitwedstrijd tegen een derge lijke ploeg een gelijk spel te behalen is een hoogst verdienstelijke prestatie, een ver richting van het Nederlandsch elftal, welke nog lang in herinnering zal blijven. Daar kwam nog bij, dat onze ploeg op het laatste moment gewijzigd moest worden. Men wilde geen risico met Weber en Smit loopen in verband met hun blessures. Im mers invallers worden volgens de tegen woordige bepalingen der F. I. F. A. niet toe gestaan. Drie nieuwelingen zaten er dus in het elftal, een experiment, hetwelk men door de omstandigheden eenmaal moest ne men. Over Wilders en van Spaendonck kan men best tevreden zijn. Minder is dat het geval met Heetjans, die zich in dit milieu nog niet volledig heeft kunnen aanpassen, hetgeen overigens volkomen begrijpelijk is. Men miste Smit wel heel erg. De voorhoede had in de nieuwe formatie beslist aan kracht ingeboet, met de snelle bewegelijke schot- vaardige Smit in het elftal. Nu eens inge trokken positie spelend, dan weer mee met de andere voorhoedespelers optrekkend, was onze aanval zeker gevaarlijker geweest De Duitsche tactiek. De Duitsche tactiek kwam op het volgen de neer. In de eerste plaats moest Bakhuys ge schaduwd worden en het dient gezegd, Goldbrunner heeft zich op uitnemende wij ze van zijn taak gekweten. De momenten, dat Bakhuys zich inderdaad vrij heeft kun nen bewegen, waren te tellen. Dientengevol ge was ook zijn schot lam gelegd en moesten de doelpunten van de andere spelers komen. Het was zooals van Nellen ons na den wedstrijd schertsend zeide: „Voor doelpun ten maken, hebben wij geen midvoor noo- dig. Dat zullen de Duitschers wel bemerkt hebben!" Onze meening is, dat met Smit ir. de aanvalslinie de Duitsche verdediging het veel en veel zwaarder te verantwoorden zou hebben gehad en doelman Jakob heel wat meer en zeker ook moeilijker werk zou hebben moeten opknappen. De Duitsche backs dekten onze buitenspe lers, de spelers der middenlinie het binnen- trio, een tactiek waartegen men heel moei lijk het juiste tegenspel kan vinden. Snel open spel is dan het parool met de drie doortastende en schotvaardige binnenspe- lers en daarover beschikte het Nederlandsch elftal ditmaal niet. In technisch opzicht was er niet zoo heel veel verschil tusschen beide elftallen te ont dekken. Het prachtige kopwerk der Duit sche verdediging viel in het bijzonder op. Beide ploegen speelde met het noodige enthousiasme. Het tempo was vrijwel voort durend zeer hoog en dat nog wel op een zwaar veld. Een en ander droeg er veel bij aan dezen wedstrijd een spannend en tevens aantrekkelijk karakter te verleenen. Een zeer zwak punt in het Duitsche elftal echter was de spelopvatting in de voorhoe le Voor de rust het korte in de breedte uit gevoerde spel waarin men steeds bleef vol harden. Het gevolg was, dat onze achterhoede en de middenlinie volop gelegenheid kregen dit peuterig spel te breken. Een domme machine noemde Lotsy na den wedstrijd 't voorhoedespel onzer tegenstanders. In de tweede helft heeft men in sommige periodes het spel meer over de vleugels ge gooid, waardoor o. i. de aanvallen der gast heeren een veel gevaarlijker karakter kre gen. En nu komen wij op een punt, dat van heel groot belang in dezen wedstrijd is geweest. Waarom hebben en van Heel en Bas Pauwe de vleugelspelers zoo vaak ongedekt laten staan? Zij hebben dit geriskeerd om zooveel mogelijk den aanval te steunen om het vijftal niet aan zijn lot over te laten. Als men dat weet, kan men niet meei spreken over een tekort aan tempo van van Heel. Integendeel, wat onze aan voerder dezen middag weer verzet heeft, grenst aan het ongelooflijke. En dat risico genomen moest worden, is wel duidelijk gebleken uit het feit, dat de grondleger van het tweede Nederland sche doelpunt van Heel is geweest! Wij hebben van verschillende zijde hooren opmerken, dat Duitschland meer in den aanval is geweest en daarom wellicht een kleine overwinning wel verdiend had. De Duitschers hebben misschien wel het grootst aantal malen den bal in bezit gehad, maar veel resultaten heeft dat niet voor hen op geleverd. Duitschland heeft dezen middag getoond, op welke wijze de spelers hun energie kun nen verspillen. En doelpuntten beslissen nog altijd een wedstrijd. Die van Duitschland waren verre van fraai. Het eerste ontstond uit een fout onzer verdediging, het tweede uit een blunder van Halle. De Nederland sche doelpunten waren van beter gehalte, al ging ook hier de doelverdediger niet geheel vrjj uit. De spelers. Doelman Halle was doelman Halle van Dublin of Parijs niet. Hij heeft inder daad fouten gemaakt. Het tweede doelpunt was een blunder welke ons haast den wed strijd had gekost. Niet, dat hij slecht zijn doel verdedigd heeft in deze ontmoeting, maar hij zal zelf moeten toegeven: een van zijn beste wedstrijden was het niet. En dan drukken we ons heel voorzichtig uit. Op de rechtsbackplaats stond Wilders. Door de schouderblessure van Weber moest hy plotseling invallen. Van debutanten koorts hebben wij niets kunnen bemerken. Hij was daar te vinden, waar de strijd het felst woedde. Zijn ingrijpen was hoogst be trouwbaar, zijn wegwerken zeer verdienste lijk. Alleen hem ontbreekt de routine; de fijne puntjes moeten nog in zijn spel komen Een uitstekend debuut. Caldenhoven was vooral in de tweede helft prachtig op dreef. We hebben hem den laatsten lijd in competitiewedstrij den nog al eens minder goed op dreef ge zien, doch wat de D.W.S.'er dezen middag presteerde, stempelde hem tot een der beste spelers van het veld. In de middenlinie was van Heel de beste. Zijn 54ste internationale wedstrijd is er weer een van uitstekend gehalte geweest In tempo schoot hij geenszins te kort. Zijn techniek en routine brachten hem redding in de moeilijkste oosities. Dat staaltje van doortastend en tactisch opbrengen in de laatste minuut van den wedstrijd: we zullen er nog lang van genieten. Anderiessen ïeeft op ouderwetsche wijze op het middenveld geopereerd. Dat wil zeggen, de Ajacied was overal, zwoegde van begin tot einde, deed nuttig werk vooral in verdedigend opzicht. Dat hjj het vaak tegen het geraffineerde samenspel der Duitschers niet kon bolwerken, was vanzelfsprekend ei behoeft hem heusch niet als tekortkoming te worden aangewreven. Ook Bas Pauwe kan op een goeder wedstrijd terugzien. Hij was taai en vast houdend, werkte hard en geestdriftig, heef: technisch uitstekend gespeeld. Hij liet soms wel iets te veel te vleugelman vrij spel, maai hii kwam gemakkelijk in de verleiding dooi het feit, dat Szepan overal was behalve op de linksbuitenplaats. In de voorhoede werd Bakhuys zwaar gedekt. Wij hebben zijn spel reeds ontleed, al moeten wij de leiders en hem zelf toch den raad geven, meer initiatief in het veld te toonen door b.v. plotseling als midvoor te verdwijnen en eens achter den aanval te spelen, eens vaker met de binnenspelen, van plaats te verwisselen, waardoor de spe ler, die hem bewaakt, de kluts kwijt raakt. Daardoor zou o.i. Bakhuys zelf meer kansen krijgen. Drie, hoogstens vier maal hebben wij hem een schot zien lossen, en ook het openen naar de vleugel werd hem in de meeste gevallen volkomen belet. Van Spaendonck heeft hard ge werkt. Hij zal tegen het einde wel volkomen uitgespeeld zijn geweest. Dat hij niettemin in de laatste minuut de energie had met her hoofd den gelijkmaker te scoren, bewijst dat hij een speler met groot doorzettingsver mogen is. Ook zijn debuut is zeer verdien stelijk geweest. Wels was menigmaal zijn bewakers te vlug af. Zijn voorzetten zijn altijd afgeme ten zuiver en de wijze waarop hij zijn mede werking aan het laatste doelpunt verleende heeft toch wel aangetoond, dat hij èn dooi zijn snelheid èn zijn goeden kijk op het spel altijd een gevaarlijk speler in onze voor hoede blijft. Heetjans was de minste van het vijf tal. Hij paste nog niet in dit milieu, soeelde van Nellen soms de onmogelijkste ballen toe, was ijverig, maar deed toch weinig productief werk. Er zal wellicht in de toe komst een goede kracht in hem schuilen, maar gistermiddag hebben wij dat nog niei kunnen ontdekken. Van N e 11 e's spel leed er onder, dal was duidelijk. Maar niettemin heeft ook de D.H.C.'er in deze ontmoeting uitstekend voldaan. De Duitschers waren stuk voor stuk spe lers met groote technische capaciteiten. Sze- p an is een speler, zooals er slechts weinigen op de Europeesche voetbalvelden rondloo- pen. Zijn technisch kunnen is ongeëvenaard, zijn tactiek echter niet altijd de goede. Hij opereert achter de voorhoede, bouwt de aanval op, maar is niet aanwezig als de aanval wordt afgewerkt, hetgeen een ver zwakking van de kracht der voorhoede be- teekent. De midvoor Friedel is geducht tegen gevallen. Hohmann was veel gevaarlij ker. Hij en Lehner vormden de beste vleugel van de ploeg. Vooral de snelle rechtsbuiten heeft prachtig gespeeld. Beide doelpunten heeft hij gemaakt, een nieuw bewijs, dat de buitenspelers vaak de meeste kansen voor scoren krijgen. De middenlinie was van uitstekende kracht. De beide kanthalfs waren spelers van klasse. De verdediging was uitstekend. Zoowel James alsMeuzenberg waren moei- lijk te passeeren, startte snel, werkte den bal altijd zoo spoedig mogelijk weg. Over doelman J a c o b zullen de Duitschers zelf ook wel goed te spreken zijn. Hij stompte veel, doch liep te vaak en vooral ontijdig uit, waardoor enkele malen zeer précaire situaties voor het Duitsche doel ontstonden. Scheidsrechter L e c 1 e r q heeft op uit stekende wijze de ontmoeting geleid. Hij maakte slechts weinig foutjes en die waren nog zeer onbeteekenend. De stand. De stand van de serie wedstrijden tus schen Duitschland en Nederland is thans: Nederland 15 5 6 4 3331 Duitschland 15 4 6 5 3133 (Van een specialen A.N.P.-verslaggever.) Het was begrijpelijk, dat de stemming bij de Nederlandsche officials na afloop heel wat opgewekter was dan die der Duitschers. Toen wy in de catacomben van het Stadion kwamen ontmoetten wij allereerst de voor zitter der keuze-commissie van den K.N.V.B., den heer Herberts, die het een buitenge wone prestatie vond dat het Nederlandsche elftal al twaalf maal in het buitenland niet was geslagen. Volgens den heer Herberts is het een typisch Hollandsche eigenschap om op de meest ongelegen momenten een doel punt te maken. Die momenten waren van middag vlak voor de rust en een minuut voor het einde waar te nemen. De heer Herberts was ongetwijfeld tevre den over de verrichtingen van zijn spelers, vooral als men bedenkt dat er eigenlijk drie reserves in het veld stonden, maar aan den anderen kant is het ook een bewijs, dat de reservespelers van het Nederlandsche elftal weinig in kracht voor de internationalen behoeven onder te doen. Het was jammer voor Hall, het was niet een van zijn beste wedstrijden. Van Spaendonck heeft uitste kend voldaan. En wat te zeggen van het Duitsche spel? Geweldig zijn de middelen die de Duitsche voetbalbond aanwendt wat betreft de voorbereiding der spelers. Daar zijn onze oefeningen op het Haagsche V.U. C.-veld nog maar primitief bij. Het spel van het Duitsche elftal mag misschien prachtig voor het publiek zijn, maar het faalt op het beslissende moment. De heer K. J. J. Lotsy noemde de Duitsche voorhoede een stomme machine, vooral voor de rust. Het resultaat noemde hij bevredi gend voor Nederland tegen dit Duitsche elf tal op een vreemd veld een gelijk spel te t, s I k el I* f »- •r f at ir-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9