Weer Griep? ^xooüicicuit Tlieuws StaaUtoUdi Branden. Verkeersongelukken. EGMOND BINNEN URSEM WINKEL KOEDIJK BROEK OP LANGENDIJtf ZUIDSCHARWOUDE AKKERTJES Ge «uit verbaaid en ver tin*ASr^Mfe kr#ch,i®e werkin9 Voorde» ,.te ondervinden. neten 7. T l' ",le ""^eid W geien. Ze kosten slechts 58 cent per 12 stuki. loren gegaan, maar ook schatten zijn ver- m r ™aarv°or meer schepen z}jn gebouwd. Met die schepen is helaas niet veel meer verdiend en de jaren 1930-1938 zullen ge boekstaafd blijven als een diepe depressie, ale onze vloot ernstig heeft gedund en ver zwakt. De Nederlandsche tonnenmaat liep terug van 2.953.000 b.r.t. in 1931 tot 2.400.000 b.r.t. eind 1936, dat is met 19 pCt., terwijl de we reld vloot met 11 pCt. verminderde. Spr. herinnerde er echter aan, dat Neder land in 1901 2.1 pCt. van de wereldtonnage bezat, in 1914 3.2 pCt., in het topjaar 1931 4.6 pCt. en thans nog bijna 4 pCt., waarmede het de 8ste plaats inneemt De economische beteekenis van de koop vaardij voor Nederland is af te meten aan enkele cijfers. Vóór de reorganisaties van de laatste ja ren bedroeg het gezamenlijk aandeelenkapi taal ongeveer 300.000.000, waarbij aan obli gatie- en andere leeningen nog omstreeks 100.000.000 in het bedrijf was. Spr. wees vervolgens op den grooten in vloed van de koopvaardij op de werkgele genheid in tal van bedrijven. Niet in cijfers uit te drukken zijn de voor- deelen voor onzen handel van de geregelde lijndiensten op nagenoeg alle landen der wereld. Een zeer bijzondere staal van samenwer king vormt de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart Mij., die kort na den oorlog door de acht grootste reederijen is opgericht met het doel, gezamenlijk de routes te be varen, die nog niet tot de vaste diensten van een van hen behoorden. Thans worden door deze maatschappij lijnen geëxploiteerd op Oost-, West- en Zuid-Afrika, Britsch- Indië, Oost-Azië en Australië. In de crisisjaren zijn wij harder achter uitgegaan in tonnenmaat dan de andere lan den; de verliezen zijn door het valutaver- schil belangrijk grooter geweest, welk ex tra-verlies niet door meer subsidie is opge heven; vele andere landen steunen de ree derijen direct en indirect in veel sterker mate dan Nederland; de nieuwbouw heeft 8 jaren nagenoeg stilgestaan en voor de nood zakelijke vlootvernieuwing ontbreekt het kapitaal, terwijl thans de bouwprijzen zoo hoog zijn, dat nu voor een schip 23 tot 40 pCt meer betaald moet worden dan 2 jaar geleden. De schepen, die toen goedkoop ge bouwd hadden kunnen worden, souden in deze en de komende maanden goede winsten hebben gemaakt 8pr. gaf hiema een overzicht van de in de crisisjaren getroffen steunregelingen en wees ook op de bijzondere hulpverleenin gen, o.a. een groot crediet voor den bouw ven de „Nieuw-Amsterdam". De vraag is nu: „Wat zal de toekomst ons brengen?" of liever „Wat zullen wij in de toekomst veroveren, want de open zee heet nog altijd vrij. Die verovering is moeilijker dan te voren, want de nieuwe economische politiek in vele landen leidt tot subsidieering en vlagbevoorrechting met alle middelen. Toch kon spr. besluiten met een cijfer reeks, die toonde, dat de wil om te varen een belangrijke factor is in den wedstrijd ter koopvaardij. De groote economische voordeelen, die de koopvaardij voor het land oplevert, zijn een sterke prikkel om naar meer „baet" te stre ven en er de „cost" voor over te hebben. BIJ EEN INBRAAK 1000 GE8TOLEN. Inbrekers hebben in den afgeloopen nacht een goeden slag geslagen in een garage van de firma Vroom en Dreesmann in de Val kenburgerstraat te Amsterdam. Zij hebben uit een kast een bedrag van ruim 1000 meegenomen, nadat zij zich door openslui ting toegang hadden verschaft. De bestellers van deze firma dragen na hun laatsten rit het ontvangen geld niet meer af, maar ber gen dat in een kast in de garage, om het den volgenden dag af te rekenen. Dit geld, zoo als we zeiden ditmaal meer dan 1000, was hedenmorgen verdwenen. TUIN AMEUBLEMENT VOOR HET VORSTELIJK PAAR. De heer B. H. van Doorn, tuinmeubelfa brikant te Maartensdijk (U.) is opdracht verstrekt tot levering van een tuinameuble ment, bestemd als geschenk aan het vorste lijk paar voor het paleis Soestdijk. Het ameublement bestaat uit een tafel, bank en vier fauteuils. Het geheel wordt geschilderd in gebroken wit. UITSLAANDE BRAND TE WILD EK V ANK. Gistermorgen is brand uitgebroken in de dubbele behuizing, bewoond door de fami lies J. Stadens en N. Pik te Wildervank. Bij de familie Staders lag de echtgenoote ziek te bed en slechts met groote moeite kon men haar in veiligheid brengen. Het vuur breidde zich snel uit en weldra liepen aan grenzende perceelen gevaar door de vlam' men te worden aangetast. De brandweer wist den brand evenwel te beperken tot de dubbele behuizing, welke geheel uitbrandde In een der kamers stond een kachel te branden, waarboven kleeren hingen. Ver moedelijk hebben deze kleeren vlam gevat, waardoor de brand is veroorzaakt. Van den inboedel kon niets worden gered. Verzeke ring dekt de schade. UITSLAANDE BRAND TE HAARLEM. Gisteravond heeft een felle uitslaande brand gewoed in de woning van de familie Akersloot aan de Bakenessergracht 26 te Haarlem. Voorbijgangers zagen omstreeks zeven uur dichte rookwolken uit de ramen van de eerste verdieping komen en waarschuwden brandweer. Toen deze verscheen sloegen vlammen reeds uit het dak. Met vier stra len op de waterleiding werd het vuur be streden, maar de brandweer kon niet voor komen, dat de eerste verdieping en de zolder geheel uitbrandden. De benedenverdieping kreeg veel waterschade. Daar de bewoners afwezig waren kon de oorzaak van den brand niet worden vastgesteld. ZWARE BINNENBRAND TE SCHEVENINGEN. Omstreeks half vier gistermiddag is een zware binnenbrand uitgebroken in de wo ning van den heer K., Kapelplein 1 te Sche- veningen. De hoofdbewoners waren buiten de stad, doch in de keuken waren, toen de bran.ct uitbrak, een dienstmeisje en een werkster aan het werk. Deze werden gewaarschuwd door een overbuurvrouw, dat er vlammen sloegen uit de eerste etage. Vermoedelijk had men hier met kortsluiting als oorzaak te doen. Met twee motorspuiten had de brandweer het vuur snel onder de knie. De eerste etage en de zolderverdieping zijn nagenoeg geheel uitgebrand. Gelijk vloers is er zeer veel waterschade. VIERJARIG MEISJE DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is het vierjarig dochtertje van de fam. Bosma te Hijkersmilde (Dr.) op den Rijksstraatweg te Smilde door een personenauto aangereden. Het meisje was op slag dood. AUTO TEGEN EEN PUI. Gistermiddag is in de Kerkstraat te Loon op Zand (N.Br.) een personenauto met flin ke vaart tegen de woning van de wed. L. A. Moonen gebotst, die daar een kruideniers winkel drijft. Het raam van de ftan den winkel grenzen de huiskamer werd Ingedrukt en ook eenige meubelen, die bij het raam stonden, werden vernield. Een en ander veroorzaakte vanzelfspre kend veel consternatie. De automobilist heeft hiervan gebruik gemaakt en is er ijlings van door gegaan. De wagen was aan de voorzijde beschadigd en had o.m. een in gedeukt spatbord. VERBETERING VAN DEN RIJKSWEG TE HEILOO. Woensdagmiddag vergadert de raad der gemeente Heiloo. Behalve de begrooting voor 1937 komt o.m. in behandeling een voorstel inzake het verleenen van mede werking aan het rijk, ten behoeve van het verbeteren van den Rijksweg. Het rijk zal vóór 1 Januari 1939 den Rijksweg van Stationsweg tot Kerklaan ver beteren en ter weerszijden van dit wegge deelte een rijwielpad en verhoogd voetpad aanleggen. De gemeente zal den grond, hier voor benoodigd en eigendom van de ge meente, kosteloos aan het rijk afstaan en in genoemd weggedeelte een rioleering aan leggen. Bovendien verleent de gemeente een bij drage van 85 in de kosten van verbetering. JAARVERGADERING BLOEMBOLLEN VEILING „WEST-FRIESLAND". Te Bovenkartpel hield de bloembollen- veilingsvereeniging „West-Friesland" haar jaarvergadering onder leiding van den heer K. Berkhout. Deze constateerde in zijn openingswoord, dat men over het afgeloopen jaar tevreden kon zijn, in het bijzonder wat betreft de gladiolenveilingen. De gladiolen gingen vlpt van de hand tegen prijzen die het dubbele waren van het vorig jaar. Spr. meende dan ook, dat ondanks alle belem meringen de bloembollenteelt van alle talèken van tuinbouw nog de beste uit komsten had gegeven. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de totaal-omzet over 1936 had bedragen 1.004.360.03, terwijl door het surplus-fonds uit de veiling was genomen voor een bedrag van 410.756.34. Het aan tal leden was met ruim 200 gedaald en bedraagt thans 2247. De rekening 1936 werd goedgekeurd, waarbij weliswaar een tamelijk exploita- tie-tekort bleek, doch dit kon geheel wor den weggewerkt door de opbrengst van het product, dat aan de veiling was ver- Een 5-tal bestuursleden, dat periodiek moest aftreden, werd herkozen. De sala rissen van voorzitter en secretaris bleven ^Een"propaganda-speech van den heer Leo Bijvoet, voorz. der Ned. Gladl°len- vereeniging, had tot resultaat, dat ver scheidene leden zich als lid van deze or- gaEenlge vKellen, welke hierna werden behandeld, Hepen vlug onder den ^ame door Zoo werd o.m. een motie aangeno men waarin er bij de regeering op wordt ^SiSSm «toog de volle 85 pet uit- Kng uit het surplus-fonds te verkry- genDe veilingskosten voor leverbaar werden wederom bepaald op 5 pet., be- i ii~;" r i Mei 1938, die voor plantgoed SWTWti per 1 Nov 1937. Vom Set ophouden van leverbaar zal een X pet Ï„vÏ het ophouden van plantgoed 1 pet. ir rekening worden gebracht. BÜ de rondvraag werden nog enkele za ken naar voren gebracht. Tooneel. Zondagavond gaf de dezen winter op- geirchte tooneelvereehiging „Vrienden schaar" haar eerste tooneelultvoering in café „Het Haasje". Ofschoon dan de vereeniging nieuw en het talent van het meerendeel der spelers onbekend, bleek men veel vertrouwen in het gezelschap te hebben, tenminste de zaal was eivol .En niemand zal in zijn ver wachtingen teleurgesteld zijn geweest, in tegendeel. Er werd opgevoerd „Mijnheer de Sena tor. De titelrol was in uitstekende handen bi) den regisseur, den heer van Elven. Een prachtig type van een-hèt-geheele-gezin- regeerende-schoonvader. Ook voor de an dere speelsters en spelers, waarvan meer dere voor de eerste maal voor het voet licht verschenen, niets dan lof. De per sonen werden zeer goed uitgebeeld en de rollen zaten er uitstekend in, zoodat er zeer vlot en ongedrongen werd gespeeld. Het tooneel zag er keurig uit en de toi letten van de spelers en vooral van de speelsters waren buitengewoon goed. De Gebroeders Beentjes van Egmond- binnen zorgden met hun „Jolly Jazz Boys" voor vroolijke muziek tusschen de bedrij ven en ln de pauze en niet te vergeten op het bal, waarmee deze avond sloot, een allergezelligst bal, dat ook onder de goede leiding stond van den heer van Elven. Tooneelultvoering. Zondagavond gaf de r. k. tooneel ver eeniging van St. Bavo in de zaal van de wed. P. Th. Oudejan3 een uitvoering. Opgevoerd werd een blijspel „Tropen- adel". Zooals gewend bij deze vereeniging werd er keurig en vlot gespeeld, trouwens dat bewees het hartelijk applaus na elk bedrijf. Er is ook hartelijk gelachen, vooral om het spel van den heer J. de Boer. die op uitmuntende wijze de hoofdrol vervulde. Na afloop bracht de eere-voorzitter der vereeniging de heer N. Oud de vereeniging dank voor het genotene en deed een beroep op haar ook voor de pas opgerichte afdee- ling tot uitzending van zwakke kinderen, de kas te helpen -vullen, waarna de voorzit ter van den bond van groote gezinnen de heer G. Seyts op keurige wijze dank bracht voor den prettigen avond en voor de steeds ondervonden financieele hulp, Na afloop volgde een gezellig baL Uitvoering Friae Kryte. Door de Frise Kryte werd Zondagavond een openbare bijeenkomst gehouden in de zaal van den heer K. Zeeman te Lutjewin kel, welke bijeenkomst zich in een vrij goede belangstelling kon verheugen. Na ope ning door den voorzitter, den heer B. Span, werd het Friesche Volkslied door allen ge zongen, waarna door hét Selskip Friso uit Alkmaar het tooneelztuk „Dlr wier ris., ten tooneele werd gebracht. Het tooneelstuk werd door de aanwezigen met groote aan dacht gevolgd, terwijl de verschillende rol len op uitstekende wijze werden vertolkt. Het Selskip Friso, kan, evenals 't vorig jaar. op een goede opvoering terugzien en het werd na afloop dan ook een ware ovatie ge bracht. De grime was toevertrouwd aan den heer Visser uit Alkmaar, welke blijk heeft gegeven zijn vak in de puntjes te verstaan. De bijeenkomst werd gesloten door den voorzitter, die de tolk van allen was toen hij hartelijk dankte voor het gebodene. Een gezellig bal hield de aanwezigen nog geruim en tijd bijeen. K ling. De door de tuinbouwveraeniging „De West" op 1 Februari 1937 gehouden kool telling gaf tot uitslag, dat aanwezig waren 115 wagons roode kool, 61 wagons gele kool, 157 wagons Deensche witte kool, 21 wagons uien, 12000 K.G. peen. Op 20 November 1936 waren de cijfers 181 rood, 111 geel, 224 wit, 34 uien, 17000 K.G, peen, de wagons gerekend op 10000 K.G. Langed. Groenten-Centrale. Het bestuur der L. G. C. kwam Maan dag in vergadering bijeen in het betaal- kantoor. Wegens ziekte van burgemeester Slot rustte de leiding in handen van den heer J. C. Duif te Sint Pancras. Medegedeeld werd dat over de maand November was geveild voor een bedrag van 70.659.32 en over Dec. 46.142.79. De omzet over 1936 heeft bedragen 1.162.904.97. Van de Groenten- en Fruit-Centrale waren nieuwe voorschriften binnen ge komen aangaande het veilen der prO' ducten. Door aanschaffing der benoodigde exemplaren zullen deze aan ieder lid wor den uitgereikt. Het juiste gewicht per K.G. moet voor alle producten op het bordje der aanvoerders staan aangegeven, verbo den is het administratief en op monster veilen. Bij uitzondering is toegestaan het op monster veilen wanneer het water dicht is; draaien er dan producten door, zoo worden deze niet overgenomen door de regeering. Op een vraag o i de groene kool op ande re plaatsen ook per K.G. geveild wordt, werd bevestigend geantwoord. Van den Exporttursbond was een ver zoek ingekomen om de kwaliteit der aan gevoerde koolsoorten op het bordje aan te dulden met 1, 2 en afwijkend. Uit de discussie bleek dat zulks in de practijk moeilijkheden zou opleveren daar het beste doorschot, wat onder 2 verstaan wordt, toch zeer verschillend aangevoerd zal worden. De secretaris merkte op dat dit toch zoo zal blijven en drong er te dien opzichte op aan dat men niet te lang wacht met zijn doorschot te veilen, doch men kome op tijd opdat het product onder 2 gerangschikt kan worden en niet voor afwijitend. Voor moeilijkheden met het lossen kan men zich naast den keurmeester beroepen op betaalmeester en bestuur. Goedgevonden werd het verzoek toe te passen. Van de Ver. De Koophandel was er een verzoek dat de aanvoerder op zijn bordje vermeldt het aantal stuks per 100 K.G. voor de koolsoorten met een speling van 2 stuks, vervolgens dat dagelijks door een keurmeester steekproeven worden geno men van een zeker percentage der aan voerders of het gewicht juist is wat het aantal kilogrammen weer geeft op het bordje. Opgemerkt werd dat de speling voor kleine kool ondoenlijk 16, terwijl daarnaast nog enkele vragen naar voren kwamen over de strafmaat. Bepleit werd een prac- tische toepassing waarna het verzoek werd aangenomen. In verband met het verouderde type afmijn-toestel ter veiling, hetwelk nóg al eens haperde, was bericht binnen geko men dat de aan te brengen verandering 1200 moest kosten ert een nieuw toestel 3600. Waar echter het toestel den laat sten tijd weer zeef goed voldoet, hetwelk als oorzaak gezocht moet worden in de warmte die van de kachels uitstraalt, wetd besloten alsnog te wachten. Goedgevonden werd aan de Correspon denten van den Planten-ziektenkundigen dienst weer een subsidie te Verstrekken van. 25. Medegedeeld werd dat de alg. Verg. van het Centraal bureau gehouden zal worden op 12 Maart a.s. De heer Hoogland (Sint Pancras) merk te op dat er zulk een groot verschil is in den export- en importprijs der kool in Duitschland. Komt dit verschil ten goede aan de Inkóop-eerttrale in Duitschland of verdwijnt het in de zakken van den im port- of exporteur? Spr. zou gaarne zien dat er dan ook een klein gedeelte komt in de zakken der tuinders, b.v. wanneer 1/3 der aangevoerde kool voor een hoogeren prijs verkocht wordt voor Duitschland, zou dit meerdere omgeslagen moeten worden op de resteerende 2/3. Spr. werachte dit echter niet met uitschakeling der koop lieden, De gedachte wordt nu gewekt dat voor dumpingsprijzen ingevoerd wordt. De secretaris merkte op dat alles in Duitschland over het Centrale Inkoop- Bureau gaat, doch de handelaren voeren het uit. Het invoeren tegen dum pingsprijzen is niet juist, daar Duitschland wil koopen tegen den wereldmarktprijs; 2 prijzen stellen is echter niet mogelijk. De heer Wagenaar (Koophandel) merk te nog op dat iedere importeur in Duitsch land een bedrag aan geld krijgt waarvoor hij kan koopen. Nu de kool echter goed koop is in Holland, legt de Inkoop-Stelle er op de greng wat op. De heer Kramer (Zuidscharwoude) drong er op aan, gehoord het gesprokene, dat ae minimumprijzen verhoogd worden. Dit is noodig om een gezonden nandel te krijgen in binnen- en buitenland. De heer Wagenaar mérkte op, dat de prac tijk leert, de minimumprijzen niet te ver- hoogen. België heeft door de minimum prijzen Zelf veel kool gezet en nam dan ook niets af. Wordt het nog hooger opgevoerd, dan zal het er toe leiden, dat daar nog meer kool gezet wordt. De secretaris merkte op, dat men de marktplaatsen, door niet te experteeren, verliest, terwijl Denemarken zoo klaar staat, om onze markten te veroveren. Verhooging der minimumprijzen zal dan ook niets geven. De heer Glas (Groentencultuur) sprak zich er voor uit om het exporteeren zoo groot mogelijk te doen zijn. We moeten onze plaat sen behouden, zei spr., al was het voor prijzen, die nu voor veevoeder gemaakt worden. De heer Wagenaar merkte op, dat in Weenen de kooi betrokken wordt uit Tsjecho-Slowakije voor veel lagere prijzen dan waarvoor men ze hier moet inkoopen en dat deze kool, geteeld van Hollandsch zaad, even goed is als hier vandaan. De heer Hoogland stelde voor, den ver- goedingsprijs te verhoogen met weglating der minimumprijzen, opdat de handel vrij kan koopen voor lagere prijzen. De heer Stennenberg zeide in dit verband, dat de distributie van kool voor de werk- loozen pl.m. 300 kost aan de regeering. Wanneer men den handel vrij liet en deze geiden beschikbaar stelde voor verhooging der vergoedingsprijzen, was dit een stap in de goede richting, terwijl daarnaast de con sument goedkoopere kool verkreeg, wanneer de handel niet gebonden was. Na nog eenige discussie, waarin door den heer Kramer nogmaals werd voorgesteld de minimumprijzen te verhoogen, werd tot stemming overgegaan, waaruit bleek, dat het voorstel werd verworpen met 17 stem men tegen en 7 voor. Het voorstel-Hoogland daarentegen werd aangenomen met 22 voor en 3 tegen, wat alzoo op de agenda geplaatst zal worden van de algemeene vergadering van het Centraal Bureau. Meegedeeld werd de aanschaffing van 6 nieuwe bascules. Vervolgens werd voorlezing gedaan van de overeenkomst met den nieuwen betaal meester. Hieruit stippen we aan dat het salaris evenals voorheen zal bedragen 6/10 van een omzet tot 2X millioen gulden 1/10 van hetgeen daarboven wordt omgezet. 6/10 van den steun tot 350.000 en 5/10 daarboven. Door den heer Kramer werd bij de rond vraag opgemerkt dat enkele personen door de inspectie der belastingen zijn lastig ge vallen betreffende het inhouden der geheele belasting van geveilde producten. Verzocht zal worden denzelfden maatstaf toe te passen als bij de arbeiders geschiedt en wel een zeker percentage tegelijk. Betreffende het verkoopen van kool uit de hand werd er door den secretaris op ge wezen dat men voor het verkoopen eerst (Niet officieel) 5de klasse, 10de lijst Trekking van Dinsdag 1 Februari 1937 Hooge Prijzen 100.000.— 10095 1.000.— 11104 15230 400.— 1686 3072 3133 3141 5732 18176 20O 713 3886 8931 11204 17850 100 2381 4724 6S92 6743 8972 10214 14025 17889 18214 19493 Prjjsen van 70.— 118 145 255 297 413 525 706 709 712 770 807 814 1016 1059 1072 1459 1617 1687 1806 1822 1875 1992 2075 2270 2312 2497 2597 2781 2802 2966 3136 3393 3467 3492 3523 3571 3594 3777 3798 3826 3834 3860 3940 4009 4346 4389 4486 4528 4657 4768 4810 4824 4936 4957 5161 5176 5207 5368 5504 5605 5760 5955 6001 6010 6032 6041 6046 6152 6349 6391 6407 6477 6555 6590 6602 6649 6699 6713 6714 6825 6839 6861 7075 7257 7289 7317 7359 7434 7447 7467 7513 7804 7690 7761 7795 7910 8230 8275 8314 8383 8543 8555 8568 8731 8943 8975 9018 9128 9145 9367 9396 9458 9702 9770 9773 9784 9792 9893 9896 9939 10032 10094 10160 10178 10218 10539 10550 10600 10712 10800 10806 10931 11158 11287 11314 11353 11381 11452 11714 11742 11764 11787 11860 12021 12179 12445 12570 12626 12650 12694 12696 12878 12880 12883 13004 14041 14126 14129 14184 14236 14286 14385 14493 14496 14515 14584 14593 14666 14770 14787 14906 14937 14989 14990 15289 15402 15509 15566 15610 15661 15762 15831 16066 16089 16138 18189 16235 16270 16464 16546 16620 16650 16808 16872 16959 17077 17187 17264 17278 17429 17434 17538 17551 17606 17614 17816 17895 18526 18781 18847 18993 19126 19132 19177 19221 19288 19405 19526 19573 19599 19612 19623 19820 19911 19980 20125 20226 20373 20379 20469 10504 20563 20576 20708 20741 20802 20884 Nieten 51 79 80 100 105 171 281 295 325 337 393 403 415 423 502 535 563 579 603 608 643 682 695 735 739 763 771 817 821 831 836 849 887 939 1014 1051 1124 1132 1173 1217 1230 1242 1372 1377 1398 1429 1431 1442 1483 1487 1488 1501 1516 1546 1574 1619 1631 1668 1731 1738 1743 1778 1787 1824 1837 1838 1914 1942 1953 1983 1993 2009 2017 2023 2024 3026 2033 2085 2143 2201 2202 2221 2228 2236 2271 2274 2302 2323 2340 2351 2352 2389 2409 2429 2593 2603 2627 2658 2678 2683 2707 2832 2851 2897 2936 2965 3004 3054 3071 3080 3117 3147 3148 3154 3205 320» 3279 3285 3387 3447 3452 3498 3502 3611 3544 3545 3560 3563 3625 3650 3664 3741 3782 3784 3821 3823 3842 3912 3923 3932 3947 3957 4019 4033 4079 4081 4106 4154 4161 4187 4269 4370 4452 4462 4465 4474 4489 4518 4539 4545 4546 4628 4642 4652 4699 4733 4789 4819 4846 4850 44852 4864 4866 4950 4992 5020 5025 5046 5082 5083 5116 5118 5135 5172 5173 5184 5229 5230 5239 5294 5348 5426 5456 5470 5475 5533 5546 5551 6557 5569 5579 5584 5608 5641 5658 5693 5763 5824 5891 5915 5945 5981 6005 6021 6050 6166 6182 6226 6251 6262 6269 6270 6281 6283 6340 6345 6352 6359 6369 6381 6401 6413 6415 6449 6480 6587 6616 6643 6650 6712 6716 6824 6844 6879 6912 6948 7017 7026 7027 7069 7071 7076 7086 7176 7192 7211 7215 7224 7339 7255 7314 7347 7351 7423 7438 7448 7453 7495 7523 7562 7591 7620 7645 7676 7704 7706 7712 7723 7740 7756 7779 7812 7826 7924 7999 8015 8043 8065 8081 8098 8122 8135 8159 8209 8231 8235 8249 8251 8269 8284 8290 8321 8327 8395 8419 8422 8474 8516 8518 8551 8565 8627 8681 8733 8748 8756 8777 8786 8787 8842 8882 8907 8978 8997 9003 9021 9025 9040 9060 9072 9096 9123 9126 9181 9206 9231 9269 9273 9319 9350 9393 9451 9518 9538 9638 9664 9690 9748 9754 9794 9801 9873 9942 9962 9985 9992 10000 10057 10068 10073 10093 10126 10143 10146 10231 10266 10269 10316 10368 10370 10400 10413 10468 10475 10527 10532 10635 10645 10684 10705 10744 10754 10757 107G6 10774 10796 10631 10844 10858 10917 11016 11023 11052 11061 11103 11142 11180 11214 11235 11247 11261 11338 11393 11409 11431 11514 11517 11523 11536 11582 11642 11674 11879 11728 11730 11816 11845 11864 11873 11882 11900 11909 11965 11997 12006 12029 12057 12070 12154 12157 12209 12313 12323 12477 12510 12512 12536 12568 12575 12577 12613 12632 12682 12695 12703 12732 12765 12770 12796 12802 12866 12927 12947 12970 13033 13055 13083 13091 13193 13194 13220 13221 13229 13243 13252 13279 13288 13306 13334 13335 13339 13415 13431 13446 13451 13471 13617 13651 13659 13713 13734 13844 13880 13937 13958 13963 14053 14096 14102 14139 14230 14233 14235 14239 14250 14273 14320 14368 14380 14397 14480 14525 14541 14659 14796 14812 14833 14866 14927 14960 14982 15006 15034 15061 15082 15091 15110 15227 15238 15267 15294 15312 15316 15329 15413 15451 15481 15562 15601 15624 15628 15661 15701 15752 15760 15811 15828 16917 15925 15928 15935 16034 16041 16046 16055 16110 16202 16253 16254 16261 16298 16313 16345 16403 16447 16500 16505 16513 16552 16639 16643 16715 16727 16897 16948 16965 16980 17150 17152 17163 17198 17215 17217 17332 17342 17367 17395 17444 17453 17457 17477 17479 17480 17496 17616 17521 17547 17644 17660 17673 17674 17683 17763 17781 17784 17802 17809 17852 17854 17864 17865 17932 17934 17948 18000 18031 18118 18171 18189 18235 18266 18322 18326 18331 18383 18496 18497 18548 18608 18622 18656 18708 18725 18821 18828 18839 18848 18849 18891 18974 18983 18994 19031 19048 19066 lbüfib 1ÜU84 19102 19140 19156 19159 19173 19189 19196 19224 19251 19369 19392 19441 19475 19503 19525 19543 19548 19569 19576 18600 19627 19653 19654 19661 19674 19697 19775 19781 19800 19867 19872 19904 19907 19940 19956 19974 20020 20024 20069 20095 20142 20149 20159 20213 20215 20266 20289 20299 20344 20345 20383 20422 20423 20433 20441 20452 20473 20476 20515 20547 20619 20634 20639 20687 20682 20702 20704 20717 20748 20750 20766 20787 20895 20959 20966 20974 20682 20986 Verbeteringen 5de klasse, 6de lyst: 18718 m. vraagt aan den koopman of hy bonnen heeft. Een schrijven zal nogmaals gezonden worden aan de betrokken autoriteiten aan gaande bestrijding koolduiven. Op een daartoe gedane vraag werd mee gedeeld dat binnenkort uitbetaling zal ge schieden der zieke aardappelen. De heer Stennenberg verzocht het aan brengen van glas in de veiling, in verband met de koude. De secretaris wekte de vereenigingen in het Geestmer-ambacht op, tot intensieve bestrij ding der ratten. Landverhuring. Maandagavond werd in het lokaal van den heer Th. Rijper alhier een publieke ver- huung gehouden van landerijen der ge meente Zuidscharwoude. Deze landerijen

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7