NV Het lot Voor den vrede I j s. I.AKENMAN ZOON'S BANK Wed S T VOrderin* °P de West de Cacao- en Chocoladefabrek wl!f te Enkhuizen, als voornaam «t est*Fnsia 403.885. De lijst van i crediteur baten zijn nog niet voUa^toeJd?'791' r>E 100.000 OP NO. 10095 GEVALLEN Hagenaar met heel lot de gelukkige De honM dC Ha,gsche Courant: Aï'ttXd'*"'""lsdwS1-- 10095. gevallen op no. een der «ttamt.iJ? Verkocht door den collecteur zHn w? f' dCn heCT J- de die hon kAnt0u0r reeft in het *ebouw der Noord- .jaar— He gelukkige bezitter van het heele lot is ev?n,'ns bi den Haag woonachtig. De heer de Jongh vertelde ons nog aardige bijzonderheid. °P Januari 1837, plaatste zijn groot vader, de heer Iz. Abzn. de Jongh, die even eens collecteur was, een advertentie in de ..Alkmaarsche Courant'". Hierin werd mede- deeling gedaan, dat hij Iz. Abzn. de Jongh in de eerste klasse der toen loopende loterij, de hoogste prijzen waren gevallen, t.w. f 20.000, 2500 en f 100. Precies honderd jaar later, op denzelfden dag, deed de klein zoon, de heer J. de Jongh, een advertentie opnemen in ons blad, waarin loten en ge deelten van loten in de Staatsloterij te koop werden aangeboden. Of deze plaatsing van advertenties op denzelfden datum met een tusschenruimte van een eeuw aanleiding voor Vrouwe For- tuna is geweest, thans den hoofdprijs bij den heer de Jongh te doen vallen, weten wij niet. Merkwatrdig is het in ieder geval wel! den voorzitter aan. Vervolgens tal van ge gevens inzake de verrichtingen van het Handelsregister (waaruit o.a. blijkt, dat het aantal ingeschreven zaken op 1 Jan. 1937: 11118 bedroeg). Hoe zeer dit Handelsregister voor velen een goede bron voor het ver krijgen van inlichtingen is geweest, wordt aangetoond door het desbetreffende over zicht. Hieruit blijkt immers, dat de gegevens van het Handelsregister sedert zijn instel ling in het jaar 1921 in 86.340 gevallen wer den geraadpleegd. De bladzijden 25-37 geven een beeld van de vele en veelzijdige werkzaamheden der Kamer, welke, mede als gevolg van de hui dige crisiswetten, wederom belangrijk blij ken te zijn toegenomen. Uit het financieel overzicht stippen wij aan. dat de laatste rekening en verantwoording in ontvangsten en uitgaven sluit met een bedrag van ruim 25000. In de algemeene beschouwing wordt een interessant overzicht gegeven van hetgeen inzake den aanleg van en de verbetering in de wegen en kanalen in dit district is tot stand gekomen. Belangwekkend is voor ons district vooral ook het uitvoerig overzicht (met vele sta tistieken) omtrent de zuivelproducten. Wij lezen daarin o.a., dat de uitvoer van alle soorten kaas in 1936 heeft bedragen 56.840 tons, ter waarde van 23.398 000 (in 1935 totaal 61.052 tons ter waarde van 23.464.000) Verder wordt een beschrijving gegeven van den handel in grove tuinbouwproducten en bloembollen. Ook omtrent de andere bedrijfsgroepen (als middenstand, seizoenplaatsen, schapen houderij, scheepvaart, bouwbedrijven etc. etc.) kunnen min of meer uitvoerige gege vens in dit verslag dat, zoover de voor raad strekt kosteloos aan belanghebbenden wordt verstrekt worden aangetroffen. LICHTBESCHERMING VOOR DE PLATTELANDSGEMEENTEN. Het bestuur van het comité der vereeni- gingen van burgemeesters en secretarissen in de voormalige kantons Hoorn, Purmerend Alkmaar en Schagen had gistermiddag in paviljoen Kinheim een vergadering be legd, teneinde kennis te kunnen nemen van hetgeen de heeren ir. A. H. v. Leeuwen uit den Haag en A. H. v. Batenburg uit Ooster- bleek hadden te vertellen over den lucht beschermingsdienst. Aan den oproep hadden zeer velen ge hoor gegeven en deze werden met de beide sprekers welkom geheeten door den voor zitter van het comité, mr. D. Breebaart. Ir. van Leeuwen wees er in zijn inleiding op, dat het onderwerp „luchtaanvallen actueeler is dan ooit en dat men in verband daarmee terstond vraagt: hoe staat het met de luchtbescherming, op welks gebied daad werkelijk nog weinig vorderingen zijn te constateeren Niets doen, zooals sommigen zeggen, is een gevaarlijk idee. want lucht bescherming is noodig en noodzakelijk, ook al, omdat de volgende oorlog zoo'n dienst buitengewoon urgent zal maken. Er moeten dan maatregelen genomen kunnen worden en dat kan, als alles in vredestijd goed is voorbereid en als men individueel ook zijn maatregelen heeft genomen, terwijl de ver schillende diensten geheel zijn georgani seerd. Spr. ging vervolgens na, welke gevaren vanuit de lucht kunnen komen. Dat zijn de gewone bombardementen met granaten, dat zijn brandbommen en dat zijn gasbommen. En voor elk van deze gevaren ging spr. na, hoe groot de kans is op vernietiging en tevens hoe groot de kans is op levens behoud. Daarbij stond hij stil bij de schuil plaatsen en wees op het nut van kelders, die echter goed geconstrueerd moeten worden. Als voorbeeld vertoonde spr. een teekening van een bestaanden kelder onder een groot magazijn en wees daarbij op de genomen maatregelen. Tenslotte wees hij op het nut van het bezit van kelders in gewone huizen en kwam eindelijk tot de conclusie, dat het platteland in dezen veel voordeelen heef' boven de steden. Tot diezelfde conclusie kwam ook de heer v. Batenburg, die speciaal wees op de noodzakelijkheid van decentralisatie der bedrijven, maar tevens op de moeilijkheid, om dan de mobiliteit der diensten te hand haven. Behalve dat moeten de verbindings diensten perfect zijn en men moet daarbij gebruik maken "an telefoon, ordonnansen; optische verbindingen en radio-amateurs. Spr. noemde de reactie der bevolking de kern van het geheele vraagstuk der lucht bescherming en wees op de groote moeilijk heid, om de bevolking duidelijk te maken, hoe ernstig deze zaak behandeld en be oefend moet worden. Voor elke gemeente moeten andere, bijzon dere maatregelen getroffen worden, zoodat algemeene richtlijnen niet voldoende zijn En elk hoofd van den luchtbeschermings dienst in een gemeente moet de heele kwes tie goed bestudeeren en moet daarna de bevolking als 't ware vertrouwd maken met dezen dienst. Hoe dat laatste moet gebeuren, is wel heel verschillend, en de spreker gaf daarvan tal van voorbeelden, welke als waardevolle wenken voor de aanwezigen waren te beschouwen. Na een kort dankwoord van den voorzit ter, werd de vergadering gesloten. DE CABARET-REVUE „KLANKEN PARADE". Het A.B.C.-Cabaret uit het Leidscheplein- theater te Amsterdam, een buitengewoon goed cabaret, dat onder leiding staat van Louis Gimberg, brengt nu eens wat anders. En dat dit „wat anders" groote belangstel ling bij het publiek heeft, blijkt wel uit het feit, dat het A.B.C.-Cabaret 't Leidscheplein- theater 5 maanden achtereen kon bespelen Men kan hieruit concludeeren dat het gebo- dene zeer goed moet zijn, want om in Am sterdam 5 maanden achtereen voldoende be langstelling te trekken, is niet zoo eenvou dig. Auteurs van deze werkelijk geestige Cabaret-Revue zijn: Wim Kan, Louis Gim berg, Louis Borel, Pierre Perin, Jan v. Ees enz. Muziek van Han Beuker. Medespelenden: Louis Gimberg, Corrie Vonk, Lau Ezerrr.an, Tilly PerinBouw meester, Wim Kan, Beuker en Denijs, Fientje Berghegge Maria Marletto e.a. De Telegraaf schreef over de voorstel- lingen in Amsterdam o.m.: Wiet het A.B.C. niet kent is analfabeet; en zoo zou men met recht kunnen noemen een analfabeet in de kunst met een kleine k. degene die nog geen kennis heeft gemaakt met het A.B.C.-Cabaret. „Beschaafd Caba ret" is een versleten uitdrukking geworden, doch indien gij nog .n staat zijt haar op de juiste waarde te schatten, dan is zij d kwalificatie voor Louis Gim berg's troepje. handelsbelang of voor een internationaal concern, hetgeen vaak beteekent bloed en tranen, misdaad of ongeluk en nogmaals dat is een „zaak", welke de vrouw niet in teresseert. Wanneer wij dus aannemen, dat onze maatschappij eenzijdig georiënteerd is, dan volgt daaruit, dat in wezen de vergoding van den staat, zooals wij dat in fascisme er. nat. socialisme zien, anti-vrouwelijk is. En wat zien we heden ten dage? Het typische verschijnsel, dat de massa psychologie in dienst van den staat gesteld wordt en dat is werkelijk met genialiteit uitgevoerd. De vrouw, gevoelig voor zymboliek, kan meegesleept worden en wordt in dezen staatsvorm gemobiliseerd voor een dreigen den, komenden oorlog. Nu treedt de figuur van den „leider" op en weloverwogen wordt gespeculeerd op de vrouwelijke zijde der bewondering. Elke vrouw zoekt in haar leven een held Daar ligt het raffinement in het begrip „leider". Denk in dit verband aan de millioenen trouwringen, die in Italië geofferd zijn op het altaar van den held Mussolini, m.a.w. een massale huwelijks ontrouw. En dat is de fatale functie van den leider. De mannen van het fascisme specu- leeren op het begrip vrouw als „moeder" en als „deerne" en dat wordt onderstreept door hetgeen men in Duitschland zegt: „Wat 't slagveld is voor een man, is het kraambed voor de vrouw". Begrijpen de moeders wel, dat men haar kinderen tot oorlogs-slachtoffers wil maken? En waar iedere man in de vrouw wil zien (lees er Ibsen of Dostojewski op na) „de moeder", de beschermster, daar mag men thans aan de vrouwen vragen: Redt ons, vrouwen, om een volgenden misdaad te voorkomen!! (Applaus.) Deze avond werd besloten met zang van mevr. EriksBuys, waarna de presidente met woorden van dank deze bijeenkomst sloot, ervan overtuigd zijnde, dat, wat ds Padt betoogd had, gesproken had tot het verstand en vooral tot het hart. Mogelijk aldus mevr. v. d. VeenWilson, zal door deze rede de vrouw dichter gekomen zijn tot het ware wezen van de vrouw. De politie had verboden aan den uitgang een collecte te houden. WAAR IS DE FIETS? M. de Redacteur. Verzoeke beleefd plaatsing van onder staande. Vrijdagavond 30 Januari had ik even op de Zaadmarkt bij Ligthart mijn fiets tegen den muur gezet. Vijf minuten later was hij verdwenen. Ik ben een arme musicus en heb toch al groote moeite om den kost voor mijn gezin te verdienen. Nu ik mijn fiets kwijt ben, weet ik geen raad Vriendelijk verzoek ik den dief mijn fiets weer op zijn plaats te zetten, want ik kan ze niet missen en kan geen andere koopen. Met vriendel. dank voor de plaatsing. O. BAUER. BEGIN VAN BRAND JAARVERSLAG DER KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR HOLLANDS NOORDERKWARTIER OVER 1936. Der gewoonte getrouw verscheen ook nu reeds in Januari het uitvoerig verslag van den secretaris der Kamer, den heer D. J. Scheffel, over het afgeloopen jaar. Bij lezing van de beschrijving van diverse bedrijfstakken blijkt bet, dat deze helaas over het algemeen nog verre van rooskleurig waren. Slechts in de beschou wingen, gewijd aan den handel in wo vee (schapen) kan een opgewekte stemmmg worden beluisterd. Bij het doorbladeren van dit bijna hon derd bladzijden tellend werkje treffen wy allereerst de volledige nieuwsjaarsrede van Ds. N. Padt (Zutphen) spreekt voor den Alg. Ned. Vrouwen-Vredebond, afd. Alkmaar. Voor de rede van Ds N. P a d t uit Zutphen, die gisteravond in de dancing van de Harmonie" sprak voor den Alg. Ned. Vrouwen-Vredebond, afd. Alkmaar, bestond groote belangstelling. De zaal was zoo goed als geheel bezet. Langs de wanden waren transparanten gespannen, waarop o.m. te lezen viel: „Vrede is welvaart, oorlog vernietiging; „Gij zult niet dooden"; „Waar de wegen des rechts eindigen, begint de oorlog" enz. enz. De presidente, Mevr. v. d. Vee n Wilson, opende deze openbare vergade ring met een hartelijk woord van welkom haar vreugde erover uitsprekend, dat er zooveel belangstellenden waren. Onze stadgenoote mevr A. Eriks—Buys zong allereerst een tweetal liederen v»n Schubert, welke zuiver en gevoelvol ten ge hoor" werden gebracht en in groote stilte werden aangehoord. Mej. Hoyer begeleidde de zangeres op kunstzinnige wijze op den vleugel. De beide dames mochten een fraaie bouquet witte seringen in ontvangst nemen. Ds. N. Padt, hierop het woord verkrijgend wees erop, dat hij het onderwerp „Wij man nen; Gij, vrouwen" zou behandelen binnen het kader van den vrede Spr. haalde naar aanleiding hier van een gedeelte aan uit 't boek van Otto Wein.gei „Geschlecht und JKarakter", waarin hy aan toont dat „een vrouw-restloos" of „een man- restloos" niet bestaat. Wil men derhalve een gelukkig, harmonisch huwelijk, d^n moeten als eerste voorwaarden zijn. e< mar. met vrouwelijken inslag en een vrouw met mannelijken inslag. Dat is de zoogen. mensch X 2"-formule. Zij moeten eikaars volkomen complement vormen en als d?t niet zoo is, dan zal een dergelijk huwelijk onvermijdelijk mislukken. Uit het boek van Weiniger volgt tevens dat onze maatschappij een overwegend man nelijke maatschappij, derhalve een on evenwichtige maatschappij is geworden. Zelfs door het vrouwenkiesrecht is dit euvel niet uit den weg geruimd. Want he den ten dage geldt nog steeds de oude zegswijze, dat „vrcuwen prijzen, wat man nen wijzen" en hierin ligt de grondfout. Het gevolg van deze mannelyk-o verheer- schende maatschappij is, dat het begrip kracht" een element van overheerschende beteekenis is geworden. In dit verband noemde spr. b.v. de waan zinnigheid van een Zesdaagsche, waarover zelfs ook vrouwen in extase geraken. Een vervolg hiervan is de verheerlijking van het abstracte, b.v. de verheerlijking van den staat. En in wezen „ligt" deze verheer lijking de vrouw in het algemeen niet. Een man kan warm loopen voor het nationale OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ, LANGESTRAAT 85, Nieuwe aanwinsten; lijst 23. Katholicisme. 282 A 19 Adam, K. Het wezen van het katholicisme. 1936. 282 L 43 Leo XIII. Rerum novarum; encycliek over den toestand der werklieden. 1926. 282 M 23 Marchant, H. P. Hoe kwam ik er toe? 1936. 282 P 78 Potters, P. Verklaring van den katechismus der Ned. bisdom men. 1928-'31. 7 dln. 282 S 58 Sertillanges, A. D. Catechismus voor den ongeloovige. 1936.2 dln. Radio. 654 A 22 Aisberg. E. Maar nu begrijp ik de raditf! 1936. 655 R 69 Roorda 'Zr., J. Radiotechniek 1936. Bouwkunde-Bouwkunst. 694 Z 45 Zwiers, L. Handboek der bur gerlijke bouwkunde; houtcon structies; 6e dr. 1929. 700 N 34 Nieuwenkamp, W. O. Inland- sche kunst van Nederlandsch Oost-Indië. Dl. 1. Bouwkunst van Bali. 1926. Dl. 2. Beeldhouwkunst van Bali. 1928. 720 O 40 Ottenhof, F. Goedkoope arbei derswoningen. 1936. Teekenen-Schilderkunst-Filmkunst. 740 C 33 Colijn in de caricatuur. 750 P 71 Poortenaar, J. Rembrandt. 1936. 778 J 44j Jordaan, L. J. Joris Ivens. 1931 Reisbeschrijvingen. 910.8 K 98 Kuyle, A. Het land van de dorst. 1935. 910.8 S 73 Sörensen, J. Fridtjof Nansen sage. 1932. (J.) 910.9 S 31 Schendel, A. van Avonturiers. 1936. 914.1 F 18g Feith, J., en Ch. gl. Behrens. Zwerftochten door ons land. Album. Gelderland. 914.1 F 18nZwerftochten door ons land. Album „Noord-Holland". 915 K 72 Komakichi Nohara. Japan zoo als het is. r936. Naslagbibliotheek. Catalogus van rijksuitgaven. 1935. Periodiek, Het Nederlandsche 1936; naamlijst. Tabel der laagste en hoogste koersen 1935; uitg. De Lange en de Moraaz. (g.) Encyclopaedie, Rechtskundige Dl.2. 1936. Elzinga, J. J. B., en A. J. de Jong. Nieuw Nederlandsch woordenboek volgens de spel- ling-Marchant. 1934. Abram, Ch. Nederlandsch-He- breeuwsch woordenboek. 1936. Wie levertAdresboek van fabrikanten en leverancier van artikelen, machines en mate rialen. 1936, (g). Riemann, H. Musik-Lexikon: 1909. (g.) Premsela, M. J. Lectuurgids voor moderne Fransche letter kunde. 1936. Burg-Schaumburg, D. Minerva- Lexikon berühmter Persönlich- keiten aller Zeitalter. 1929. N.B. (J.) beteekent ook voor jongeren, (g.) geschenk. CORRESPONDENTIE. H. A. T. S., alhier. Wanneer U Uwe op merkingen over een voetbalverslag in een minder wysgee.-ig kleedje steekt zullen wij en ook onze lezers misschien kunnen begrijpen wat U eigenlijk bedoelt te zeggen. Sportredactie Alkm. Crt. M. de redacteur, In Uw blad van Dinsdagavond stond het volgende berichtje te leien: Om 9 uur gisteren werd aan de politie bericht, dat boven den ketel in de Karper- ton kaasfabriek aan de Kaarsemakersgracht alhier, eenige houten balken aan het smeu len waren geraakt. Met een paar Totaal-bluschapparaten is een begin van brand bedwongen. De buitenstaander ral dit berichtje gele ien en voor kennisgeving aangenomen heb ben, dit was echter niet het geval met de „insiders", daar achter dit berichtje méér schuilt dan menigeen zou vermoeden. Ter verduidelijking het volgende schrijven aan den raad van 26 October 1936. Geven met verschuldigden eerbied te ken nen, ondergeteekende en onderteekenaars van bijgaande lijst, allen bewoners van Dijk, Kanaalkade en omgeving, dat zy sedert geruimen tijd, om het juis ter uit te drukken, reeds vanaf 2 Januari 1936. van de stookinstallatie der Karperton- kaasfabriek, ingebouwd tusschen perceelen gelegen aan Dijk, Kaarsemakersgracht en Kanaalkade, zeer veel hinder in den vorm van rook, asch en roetvlokken ondervinden, terwyl bovendien meerdere malen groote stukken brandend stookmateriaal (of roet) over de omliggende huizen dwarrelen, (zooals dat b.v. j.1. Vrijdagmiddag nog in hevige mate 't geval was) waardoor brand gevaar voor perceelen in de omgeving niet uitgesloten is. Gedacht wordt b.v. aan de stallen welke zich in de onmiddellijke nabijheid van de fabriek bevinden, dat, hoewel brandgevaar niet denkbeel dig is, de meer directe hinder ondervonden wordt van den bijna voortdurenden asch- en roetregen, waardoor zij genoodzaakt zijn deuren en ramen regelmatig gesloten te houden, teneinde te voorkomen dat men overal vette roetvlekken en asch aantreft. dat reeds eerder bij den heer Grondsma door eenige omwonenden hiertegen gepro testeerd werd, waarbij dan de toezegging werd ontvangen dit euvel te zullen verhel pen; verder dan een toezegging is men ech ter niet gekomen, zoodat op een vrijwillige medewerking niet gerekend behoeft te wor den. Reden waarom zij zich thans tot Uwen raad wenden met het beleefd verzoek maat regelen te willen nemen, waardoor aan de zen onhoudbaren en gevaarlijken toestand ten sooedigste een einde komt. welk adres van 17 handteekeningen was voorzien. Als gevolg hiervan vervoegden zich en kele raadsleden by eenige onderteekenaren en werd hem het „heuglijke feit" medege deeld, dat de heer Grondsma ten spoedigste afdoende maatregelen zou nemen, bestaan de in het aanbrengen van een gasstook installatie. Het adres werd ter afdoening in handen van B. en W. gesteld, die den directeur van Bouw- en Woningtoezicht, den heer Vos, een onderzoek opdroegen. Dit had plaats, doch hierbij bracht deze naar voren, dat de asch- en roetregen per soonlijk door hem moest worden geconsta teerd, daar de mogelijkheid bestond dat die hinder van een andere inrichting afkomstig was. Resultaat van een en ander is, dat thans na 3 maanden de toestand nog precies de zelfde is, waardoor de omwonenden nog steeds genoodzaakt zijn deuren en ramen bijna regelmatig gesloten te houden. Het blijkt meer en meer, dat in deze Karperton-affaire uitsluitend met persoon lijk belang en niet met het algemeen belang rekening wordt gehouden. Ten slotte nog een bewijs voor boven staande bewering: De heer Vos is in den treure bekend met den onhoudbaren toestand in mijn perceel, veroorzaakt door „den hinder van zéér ern- stigen aard" van de Karpertonfabriek. Thans is genoemde fabriek, dank zij het advies van den heer Vos, vergunning ver leend tot het doen verrichten van over werk, waardoor in de fabriek met de hinder veroorzakende machines met ingang van Maandag j.1. wordt gewerkt, onafgebroken, van 's morgens 6 (zes) uur tot 's avonds 11 (elf) uur. Voegt men daarbij dat „de voorbereiden de werkzaamheden" in de fabriek 1 uur voor den officiëelen werktijd mogen begin nen en 't „opruimen" 's avonds ook nog ongeveer een half uur in beslag neemt, dan bewijst een eenvoudig rekensommetje dat onc'ergeteekende thans van 's avonds 12 uur tot uiterlijk 's morgens 5 uur van zijn nachtrust mag genieten. Men praat wel eens van „dictatuur", maar wordt deze thans in Alkmaar niet reeds ge- ruimen tijd door eenige heeren ambtenaren uitgeoefend? Is het geen schande en een aanfluiting van het Recht, dat hier een toestand wordt getolereerd, die niet alleen materiëele scha de veroorzaakt, maar vooral physiek moor dend is? Met dank voor de plaatsing, FELDMANN, Kanaalkade C 10. J!uMicaties HOUCKEMA LEEN, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van belang hebbenden, dat bestuurders-collatoren van het Houckema Leen te Boliward voorne mens zijn over te gaan tot het begeven van een studiebeurs. Bloedverwanten van den Leenstichter, die op 16 Februari a.s. niet Jonger dan 12 noch ouder dan 23 jaren mogen zijn, zijn benoembaar indien sy uit eigen middelen of die hunner ouders de studiekosten niet kunnen dekken en afstand doen van even- tuëele andere beurzen. De aanmelding moet schriftelijk geschie den, onder overleging van een geboorte akte, uiterlijk 16 Februari a.s. bij den secretaris ds. C. A. Paap te Bols- ward. De begiftigde zal vrij zijn in de keuze van studierichting. De datum van het vergelijkend examen wordt nader bekend gemaakt. Alkmaar, 3 Februari 1937. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienst plicht wegens kostwinnerschap be treffende den hieronder genoemden persoon, de uitspraak gedaan, achter zijn naam ver- méld: JAN ADOLF SERPENTI, lichting 1936, Uitspraak: voor goed vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettelijken verte genwoordiger; b door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettelijken vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, met re denen omkleed, worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de door zending aan de Koningin zorgt Alkmaar, 3 Februari 1937. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Jhheepstiiditujen STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. „Nederland". Johan de Witt thuisr. te Genua 3 Febr, Tawali, Java-New York Line, v. Sint Vin cent 2 Febr. Talawatti, Silver Java Pacafic Line, van Oosthaven 31 Janu. Simaloer, thuisr. v. Padang 1 Febr. Bengalen, Silver Java Pacific Line, te Cal- cutta 1 Febr. SSucqediihe Stand ALKMAAR. GEBOREN: Anna Maria Theresia, d. van Wilhelmus Adrianus Engels en Josephine Wilhelmine Bernhardine Verburg. OVERLEDEN: Antonius Johannes, z. van Martinus Swin- kels en Wilhelmina Visser, 1 jaar. JiacAtkcUhtm DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 3 Febr. 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 218 Vette kalveren, le kw. 58 64 cent, 2e kw. 5257 cent en 3e kw. 46 51 cent per K.G. levendgew.; 51 Nuchtere kalveren 711; 245 Varkens, vleeschvar- kens, wegende van 90110 K.G. 3054 cent, zware varkens 5253 cent en vette varkens 5253 cent per K.G. slachtgew. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 3 Febr. 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Zeeuwsche: bonte en blauwe 2.502.75, eigenheimers 1.902.10, Bevelanders f 1.902.10 en poters 1.60 1.70; Friesche borgers f 22.10. De ove rige prijzen waren onveranderd. Aanvoer 195000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Febr. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 37000 K.G. Roode kool f 1.40—f 2.90; 111000 K.G. Gele kool f 1.201.70; 43000 K.G. D. witte kool 1—/ 1.20; 17000 K.G. Uien 1— 1.30, grove f 1.20f 1.30, drielingen 1 1.10; 4600 K.G. Peen 1.40—f 1.70; 2175 K.G. Bieten 0.90—f 1.60, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 3 Febr. 1937. (Noordermarktbond). 51300 K.G. Roode kool 1.40—2.80; 44300 K.G. Gele kool 1.20—1.50; 45800 K.G. D. witte kool 1— 1.10; 7600 K.G. Uien 0.90—1.50, Drielin gen 1.10, Groote f 1.501.60; 3200 K.G. Peen 1.90, kleine 60 ct., alles per 100 K.G. EIEREN VEILING TEXEL. TEXEL, 1 Febr. 1937. Op de heden gehou den eierenveiling waren in totaal 48202 st. kippeneieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 5056 K.G. (per 100) f 2.90 3.30, 58—62 3.30—3.60, 62—66 3.50— 3.80, 66—70 3.70—4. De eierenpryzen waren gemiddeld 20 cent per 100 hooqger dan vorige week. TEXEL, 1 Febr. 1937. Op de heden gehou den weekveemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 2 Koeien f 160180; 7 Kal veren 812, 7 Biggen f 8—10, 45 Kip pen f 0.701. WARMENHUIZEN, 2 Febr. 1937. Roode kool f 1.603.20, Gele kool 1.40—/ 1.50, Deensche witte kool 1 1.20, Uien f 1.30 1.40, Grove uien ƒ1.60, Peen 1.80f 2. Aanvoer: 19300 K.G. Roode kool; 2350 K.G. Gele kool; 1000 K.G. D. witte kool; 1450 K.G. Uien en 1400 K.G. Peen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3