ONDRAGELIJKE BRANDWONDEN Het groene oog van Baa-AI. KLOOSTERBALSEM Waar het recht zijn loop heeft. i!i?nbeur?.t d10r kokend heete o//«*n Znnri il and Opheel en al wond Ik was ten einde raad en huilde £ucfUuaact Onze IKolcmën anden 'JuiaBouw DE VELLEN HINGEN ERBIJ Dank zij KLOOSTERBALSEM koml *l|n hand weer goed In orda m,, u. va AKKER-S Nasleep van jongste ijs-periode. UIT DE PURMER. Bij den Amsterdamschen politierechter. Branden. boerenbehuizing afgebrand. Verkeersongelukken. Arrondissements-Rechtbanh te Alkmaar lindbergh te rome. +**01 l*nde °"drageliike pijnen. Mijn man heeft mijn hanj dadeliJk oerbonden met Kloosterbalsem, welke we altijd "oor ons kleintje in huis hebben. U kunt ar zich geen voorstelling van maken, noe dat ineens heerlijk verzachtte. Ik geef u de heilige vertekering, dat ik zelf verstomd sta over het wonder. Binnen 14 dagen was mijn hand weer „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand- en snfl wonden Ook ongeëvenaard als wrjjlmldde! bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroef doos 35 et Potten: 62^4 et en f 1.04 iiinw onri De „Daniël Goedkoop" terug gekeerd. De ijsbreker „Daniël Goedkoop", die Maandagavond van Schel! ingwoude was vertrokken om een geladen dekschuit naar Huizen te vervoeren en gisteren nog steeds niet te Amsterdam was teruggekeerd, ij gisteravond laat bij de Oranjesluizen aan gekomen. Het schip kon het vele ijs heel moeilijk verwerken. De „Brakzand" kan Schiermonnikoog niet bereiken. De rijksveerpont „Brakzand" varende van Oostmahorn naar Schiermonnikoog, welke gistermorgen te ruim elf uur, na enkele da gen geen dienst te hebben gedaan in ver band met de enorme ijsmassa's, van Oost mahorn was vertrokken, heeft Schiermon nikoog niet kunnen bereiken. De „Brak zand" heeft zich tusschen het ijs geen weg kunnen banen en keerde onverrichterzake te Oostmahorn terug. Ongeveer alles, wat bakker is in Purme- rend, kwam er aan te pas en het was dus eigenlijk een vakkwestie. Zij ontstond in de Pullman-express, welke rechtstreeksche door verbinding geeft met des Purmerpolders hoofdstad. Bakker Die zat al „Rooken", toen de bakkers En en Gene hun plaatsen kwa men zoeken en het, ter voorkoming van alle eventualiteiten, raadzaam oordeelden „Niet rooken" te gaan zitten. Desondanks kwam er natuurlijk een onhoudbaar einde aan de sigaar van bakker Die, en terwijl de ex press door de landouwen stoof, kregen de niet-rookers bezoek van bakker Die, waar bij de conversatie, voor zoover betrefi laatstbedoelde, leidde tot het gebruik van de woorden loonbederver en uitbuiter. „Was dat vanwege de concurrentie?" vroeg de rechter. Maar de getuige, die een breed ontwikkeld dramatisch talent bleek te be zitten, schudde op edele manier het hoofd. „De verdachte is gezel bij zijn papa; Ik ben patroon!" Toen gaf de beleedigde een aangrijpenden monoloog. Hij was, zeide hij, gesard en ge nard, etc., hij was geaffronteerd, uitge lachen, hij had er den pastoor al eens over geschreven en toen, in de Pullman-express, waren het slechts de gedachten aan zijn ge zin geweest, die er hem van weerhielden zich aan bakker Die te vergrijpen. En de getuige, die ook zijn pijp had weggelegd om den vrede te bewaren, beaamde dit ten volle: de beleedigde bakker had veel van den gezel te verduren gehad. Maar toen het de beurt was aan den bak ker, die van „Rooken" naar „Niet rooken" was overgekomen, kwamen er van zijn kant stukken ijzer en emmers water op het tapijt, zoodat men ging vermoeden, dat het bakkers leven in Purmerend niet al te vreedzaam is en de voorraad gist niet te gewenschter plaats wordt aangewend. Het was zoover gekomen zelfs, dat men bij het uitgaan van de kerk zich lasterlijke opmerkingen had veroorloofd ten aanzien van nieuwe hoofd deksels, dje den één een sieraad op de kruin en den ander een doorn in het oog waren. Maar er blijkt wel uit, dat de Purmerend- sche bakkers, eenmaal den strijd aangebon den, geen wapens ongebruikt en geen hoed onverlet laten en dus kranige kerels zijn. „Weet u hoe het allemaal komt?" vroeg de verdachte. Omdat de rechter het niet wist, mocht hij den sluier over dit drama oplich ten. Het was, vertelde hij, op den dag, dat prinses Juliana werd geïnstalleerd als voor zitster van het Roode Kruis; toen heeft onze colonne ter eere daarvan een oefening ge houden. „Bij die gelegenheid heb ik den getuige in een steegje een pak slaag gegeven! be kende de verdachte. „U had zeker gewonden noodig! veron derstelde de officier, maar de gezel ging er niet op in. Hij was bereid dat pak slaag des noods nog voor zijn rekening te nemen, maar die scheldwoorden in de Purmer-ex- press, daar was hij zich niet bewust van Ten hoogste had hij iets gezegd van dezelfde strekking. En de strekking eenmaal toege- gegeven, kan hij natuurlijk niet ijvt kwaad zijn, dat de rechter hem vijftien gul den boete oplegde. Daar zal hij het in ge moede wel mee eens worden al netee- kent dat nog heelemaal niet, dat er nu voortaan in Purmerend zoet broodjes ge iak- ken zullen worden. (Hbld.j HET ISOLEMENT VAN HET EILAND MARKEN. Nog een tocht over het ijs? Voor het eiland Marken is het er na den dooi niet beter op geworden. Een groep Mar kers heeft voor de laatste maal den tocht over het ijs naar Monnikendam gemaakt en de post, benevens een kleinen voorraad le vensmiddelen naar het eiland overgebracht, De reis kostte toen reeds bovenmensche- lijke inspanning en was zeer gevaarlijk. Het ijs is practisch niet meer begaanbaar en de verbinding met het vasteland is thans weer geheel verbroken. Op het eiland doet gebrek aan diverse levensmiddelen zich reeds gevoelen. Ver schillende artikelen, waaraan absoluut be hoefte bestaat, liggen te Monnikendam ge reed om overgebracht te worden. Ondanks het feit, dat de tocht met levens gevaar gepaard zal gaan, heeft de particu liere vrachtschipper de Groot, die ook in de voorgaande ijstochten een belangrijk aan deel had, in samenwerking met den heer J. Bouwmeester te Monnikendam, het plan op gevat om vandaag toch nog te trachten over het ijs het eiland te bereiken. In geen geval zal men echter de reis in de haven van Monnikendam kunnen aan vangen. De levensmiddelen zullen daarom in den Noordhoek van het Monnikendam mergat nabij Katwoude op de slede geladen worden. De bevolking van Marken hoopt, dat een stevige wind spoedig een einde aan haar isolement zal maken door voortstuwing van de onbetrouwbare ijslaag naar de Friesche kust. IN 1911 HEEFT ROTTERDAM ZIJN TUNNEL. Contract voor den bouw geteekend Gistermiddag is op het stadhuis te Rot terdam op plechtige wijze het contract voor de tweede oeververbinding, de tunnel, ge teekend. Na jaren van besprekingen is dit voor Rotterdam zoo belangrijke werk een feit geworden. Toen de betrokken instanties de handtee- keningen hadden geplaatst, hield de burge meester een korte toespraak, de belangrijk heid van dit contract in het licht stellend. Namens de aannemersfirma's sprak mi. Telders enkele woorden van dank. Deze fir ma's zullen een nieuwe N.V. stichten, ge- heeten N.V. Maastunnel. Het contract draagt den aannemers op den bouw van den tunnel voor twee-banig autoverkeer met verkeer voor wielrijders en voetgangers voor de totale som van 11.382.000. In totaal zal worden gerekend met een maximum van 1100 werkdagen, zoodat de tunnel, ongedachte tegenslagen meegere kend, op 1 Januari 1941 voor in gebruik ne ming gereed zal zijn. VRIJHEID VAN ARBEID VOOR DE VROUW. Actie naar buiten in verband met de a.s. verkiezingen. Een dezer dagen vergaderde, onder voor zitterschap van mej. dr. M. E. A. de Jong, het comité „ter verdediging van de vrijheid van arbeid voor de vrouw", waarbij twintig organisaties zijn aangesloten. Besproken werd de vraag, of het mogelijk, wenschelijk of nuttig zou zijn een speciale actie te voeren in verband met de a.s. ver kiezingen. Daar de aangesloten vereenigingen tot zeer uiteenloopende richtingen behooren, spreekt het vanzelf, dat geen politieke actie gevoerd zal kunnen worden. Uit de discus sies, waaraan afgevaardigden van bijna aile oiganisaties deelnamen, bleek echter wel, dat men het over het algemeen gewenscht achtte de aandacht te vestigen op den vrou wenarbeid. Besloten werd den besturen der aangeslo ten vereenigingen machtiging te vragen don Kamercandidaten een uitgebreide documen tatie omtrent den vrouwenarbeid toe te zen den, waarbij dan tevens gewezen zou wor den' op de verslechtering van het nijver heidsonderwijs en de inkrimping van werk gelegenheid voor vrouwen door de bezuini gingen op het bewaarschoolonderwijs. Voorts zal de mogelijkheid onder het oog worden gezien om de kiezeressen op eenigs- zins groote schaal in te lichten omtrent verschillende onderwerpen, het vrouwen vraagstuk rakende. Daar de nadeelige gevolgen voor de vrou welijke werkzoekenden der regeerings-cir- culaire, meer bekend onder den naam circu laire-de Wilde, zich meer en meer gaan af- teekenen, werd met klem aangedrongen op waakzaamheid in deze. Het comité werd machtiging verleend, indien daartoe aanlei ding zou zyn, de noodige stappen by de re geering te doen om deze circulaire inge trokken te krijgen. Tenslotte werd het comité gemachtigd den aangesloten vereenigingen voorstellen te doen, wanneer het door minister Slingenberg onlangs aangekondigde wetsontwerp tot ver deeling van den beschikbaren arbeid optre den noodzakelijk zou maken. Gistermiddag ontdekte werkvolk, dat in de op eenigen afstand van de boerderij gelegen schuur bezig was met machinaal dorschen, dat brand was ontstaan in de boerenbehui zing van J. van Kessel aan den heikant te Groesbeek. Gelukkig waren vrij veel ar beiders in de schuur en zij slaagden er in het vee in veiligheid te brengen. Door krachtig optreden van de brandweer van Groesbeek kon de schuur worden behouden. De boerenbehuizing, de geheele inventaris en een deel van den oogst ging in vlammen op. De schade wordt gedeeltelijk door ver zekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. BRAND BIJ HECK TE ROTTERDAM. Door tot heden onbekende oorzaak is in den afgeloopen nacht omstreeks twee uur brand uitgebroken in het pand van Heck's lunchroom aan den Coolsingel te Rotterdam, directie de heer D. Reese. De gérant van de zaak, de heer N. J. Follmer, die boven de lunchroom woont, werd omstreeks genoemden tijd gewekt door een scherpe brandlucht. Toen hij be neden eens poolshoogte ging nemen, bleek de luchroom vol rook te staan. Hij waar schuwde onmiddellijk de brandweer en politie, die een onderzoek instelden. Het bleek toen, dat niet de lunchroom brandde, doch dat in den kelder onder de lunchroom brand moest zijn uitgebroken. In dezen kelder was o.a. ondergebracht de installatie voor de centrale verwarming. Het pand, dat met den gevel aan den Coolsingel ligt, wordt aan één zijde begrensd door een smalle gang, die met een bocht op de Sluiskade uitkomt. Dit was een geluk, aangezien de brandweer thans van twee kanten tegelijk het vuur kon insluiten. Het vuur had zich snel uitgebreid en sloeg over naar de gelijkvloers gelegen kleedkamers van het personeel. Hier'ligt ook de lunch room, maar de brandweer, die zeer krachtig met vijf stalen het vuur bestreed, slaagde er in, den brand in zijn voortgang te stuiten, zoodat de lunchroom geheel vrij van brand kon worden gehouden. Zij kreeg wel eenige waterschade. Personeel van de afdeeling brandblusch- middelen heeft met rookmaskers een onder zoek ingesteld; de gemeentelijke geneeskun dige dienst was met een auto ter plaatse. Er hebben zich evenwel geen persoonlijke on gelukken voorgedaan. De politie heeft voor een doelmatige af zetting zorg gedragen, daar er, ondanks h-t late uur, nog vrij veel belangstelling was. Alles was verzekerd. DOOD LANGS DEN WEG GEVONDEN. Gistermiddag is langs den weg te Beetster- zwaag in bewustelooien toestand een man gevonden, die vermoedelijk door de tram is aangereden. De man werd naar het ziekenhuis over gebracht, waar hij zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. De burgemeester van Opsterland stelt een onderzoek in naar de oorzaak en verzoekt hen die inlichtingen kunnen verstrekken deze hem te willen mededeelen. ONZE POSTVLUCHTEN. Het K. L. M.-vliegtuig de „Kievit" is te Bandoeng geland. De positie der postvliegtuigen is Kievit (uitreis) te Bandoeng, Perkoetoet (uitreis) te Jodhpoer, Edelvalk (thuisreis) te Bagdad. DJALAK NAAR INDIE VERTROKKEN. Vanmorgen, vijf minuten over half acnt, is het K.L.M.-vliegtuig Djalak van Schiphol vertrokken voor den tocht naar Indië. Aan boord zijn vier passagiers, t.w. twee voor Calcutta, één voor Batavia en één voor Alexandrie. Medegenomen is 302 K.G. briefpost, 3? K.G. pakketpost en 277 K.G. vracht. Onder weg stappen nog zes reizigers in, waarvan één voor het traject RomeAlexandrie er. één JodphurSingapore en vier voor het traject RangoonBangkok. IR. DE KOK VLIEGT NAAR INDIE. Het vertrek van Ypenburg. Hedenochte - 4 om kwart over acht is ir. J. E. F. de Kc, c, directeur-generaal van de koninklijke met zijn eigen vliegtuig, verge zeld van den heer H. M. Schimdt Crans, chef-instructeur van de nationale lucht- vaartschool van het vliegveld Ypenburg vertrokken. De heer de Kok neemt in de burgerlijke luchtvaart een vooraanstaande plaats in. Hij is o.a. voorzitter van de koninklijke Neder- landsche vereeniging voor luchtvaart en bovendien een ervaren sportvlieger, die al vele zakenreizen binnen en buiten Europa met zijn eigen machine heeft gemaakt. De thans aangevangen reis naar Neder- landsch-Indië onderneemt de heer H. de Kok niet alleen als zakenman, maar is ook bedoeld als een vacantie-vlucht. Kolonel Lindbergh heeft na zijn aankomst op het vliegveld Littoria een compagnie sol daten van de luchtmacht geinspecteerd. Hij begaf zich daarop met zijn vrouw naar Rome, waar hij in een der voornaamste ho tels zijn intrek heeft genomen. Heden zil hij bij het aanbreken van den dag opstijgen om de reis naar Egypte voort te zetten. BRAND IN TABAKSSCHUREN. Inlander gedood. Door blikseminslag is op de onderneming Folan Hardjo (Klaten) bij Semarang een tabaksschuur tot den grond toe afgebrand. Van een tweede schuur werden 18 kamers vernield. Een Javaan, die in de nabijheid stond, verd op slag gedood. DF. EXPORT VAN VARKENS- Varkenshandeiaren protesteeren bij den minister. De Nederlandschc Bond van varkenshan delaren heeft den minister van Landbouw en Visscherij telegrafisch medegedeeld, van zeer vele kanten klachten te hebben ont vangen, dat de veehouderij centrale levende varkens boven zouterwicht laat aankoopen voor den export voor het plan-Deterding. Het gevolgde systeem wijkt af van dat betreffende den export van runderen en levert een groot nadeel op aan de varkens handelaren. De bond verzoekt den minister dan ook vanaf heden de aankoopen voor export via den vrijen varkenshandel bver de varkens- markten te doen plaats hebben. Een droevige historie. De landbouwer J. Tensen uit Oterleek ontmoette eenigen tijd terug een jongeman de arbeider M. H., zonder vaste woonplaats, die hem om onderdak kwam vragen. De levensomstandigheden van H. bleken der mate te zyn, dat Tensen besloot zich over hem te ontfermen en zoo werd H. opge nomen in den hulselijken kring van den heer Tensen, waar dan door hem werk werd verricht voor gratis kost en inwoning, ter- wijd hij een zakgeld van twee kwartjes per week ontving. Eenigen tijd geleden in December van het vorige jaar n.1. had H. zich vervoegd bij den manufacturier H. v. Ham te Oterleek om een bestelling goederen ten name van een inwoonster van Oterleek, die hiervoor een speciaal briefje zou hebben meege geven. De heer v. Ham, gaf dan ook in vol vertrouwen allerlei goederen als overhem den, dassen, sokken etc. mede, doch later bleek, dat de bedoelde juffrouw absoluut geen opdracht aan H. had gegeven tot het koopen van de bewuste kleedingstukken en dat deze ze voor zichzelf had gehaald. Aan gezien de twee kwartjes per week niet vol doende waren geweest om kleeren te koopen had H. dezen weg gekozen. De officier van justitie, die het strafrech terlijk verleden van verdachte memoreerde, vroeg een gevangenisstraf voor den tijd van 8 maanden. De verdediger, mr. van Leeuwen, schetste allereerst de tragische levensomstandigheden van H. Door vader en moeder verwaarloosd was verdachte van kwaad tot erger ge komen. Bovendien gold het hier een oplich ting inzake goederen die verdachte voor zich zelf noodig had, als kleeren en etens waren. Pleiter vroeg tenslotte schorsing van de zaak tot het doen instellen van een re- classeeringsonderzoek en zoo mogelijk tot het uitbrengen van een psychiatrisch rap port. Ook de echtbank bleek deze meening toe gedaan en de zaak werd aangehouden tot 2 Maart a.s Een schipper in moeilijkheden. De schipper J. S. uit Arnhem had voor den kantonrechter te Alkmaar terecht ge staan in verband met het feit, dat hij op 23 Juli een lading steenen vervoerd had in zijn schip „Johanna Christina", zonder dat hij hiertoe een vergunning had van de com missie voor evenredige vrachtverdeeling. Verdachte was toen veroordeeld geworden tot 20 of 10 dagen hechtenis. Verdachte was in hooger beroep gekomen omdat hij van meening was, dat hjj wel ver gunning had. Het bleek n.1., dat hij uitslui tend vrachten vervoerde voor de fa. de Wild te Alkmaar en ditmaal had het een vrachtje gegolden van een buitenstaander en blijk baar had S. aan de fa de Wild een bedrag van 15 betaald om tijdelijk aan zijn ver plichtingen tegenover deze onderneming te worden ontheven. De officier van justitie achtte geen enkele reden aanwezig om het vonnis van den kan tonrechter te wijzigen en vroeg derhalve bevestiging daarvan. Dezelfde schipper S. had op 14 Augustus zijn schip waarop, eveneens in verband met een overtreding der wet op de evenredige vrachtverdeeling, door de politie beslag was gelegd, aan dit beslag onttrokken. In deze zaak eischte de officier van justi tie een gevangenisstraf voor den tijd van 3 weken. Uitspraak in beide zaken 9 Februari. Moderne strooperij. Een moderne tak van strooperij wordt den laatsten tijd nogal eens uitgeoefend in onze jongste provincie, de Wieringermeei. Hazen schijnen daar nogal veel voor te komen en het blijkt voor een automobilist niet zoo erg moeilijk te zijn door middel van zijn auto lampen een haasje te verschalken. Dit was blijkbaar het geval geweest met de vischventers J. K. en J. Wals uit Monnikendam, die op doorrit van Gronin gen naar Monnikendam de Wieringermeer passeerden. Doch tegenover moderne stroopers- rr.ethoden stelt de politie moderne methoden tot het betrappen van de overtreders en J. K. ontdekte dan ook op een gegeven mo ment voor zich een rood zwaaiend lichtje, dat hem kennelijk beduidde te stoppen. In plaats van aan dit bevel te voldoen gaf K vol gas en was, ondanks het feit, dat na het eerste roode lichtje met bijbehooren- de jachtopziener nog twee obstakels in den vorm van met controle belaste ambtenaren verschenen, met verhoogde snelheid door gereden, zoo zelfs, dat de drie personen zich alleen door snel opzij springen, in veilig heid konden stellen. Doch ook met deze mogelijkheid bleek rekening te zijn ge houden, want hierna doemde voor den voortstuivenden K. plotseling een andere auto op, die kennelijk de bedoeling had hem in zijn wilde vaart te stuiten, een poging waarin hij dan ook wonderwel slaagde. In verband met bovengenoemde gebeur tenis had K. zich te verantwoorden wegens poging tot doodslag subs. toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, benevens het niet gehoorzamen aan een ambtelijke sommatie. Verdachte beriep er zich op, dat hij ge dacht had met bandieten te doen te hebben, daar er volgens hem tegelijk met het licht signaal geschoten zou zijn. Bovendien voer de hij aan, dat alle drie personen op een kluitje gestaan zouden hebben. Hij had trou wens heelemaal niet gestroopt en de haas die in zijn auto was ontdekt, op den weg gevonden. Het getuigenverhoor leverde evenwel ge heel andere gezichtspunten en het bleek dat verdachte reeds lang te voren op zeer vreemde wijze op den weg had gereden, terwijl de politie-ambtenaren ongeveer 60 M. uit elkaar had gestaan. De officier van justitie was van meening dat het hier een ernstig misdrijf gold waar tegen met kracht moet worden opgetreden. Het fabeltje van de bandieten was volgens spreker geheel en al verzonnen. Spr. vroeg ten slotte een gevangenisstraf voor den tijd van 1 jaar. De verdediger mr. S. de Jong uit Amster dam voerde allereerst aan dat de gedachte van K. dat het een paar bandieten waren geweest die hem hadden willen aanhouden, op het eerste gezicht dom moge schijnen, van een ander standpunt bezien is het toch ook wel weer aannemelijk te maken. De poging tot doodslag achtte pleiter in het ge heel niet bewezen, daar het hier niet in de bedoeling van verdachte lag de politie beambten dood te rijden, doch meer om hen weg te jagen, een poging waarin men in dergelijke gevallen dan ook altijd slaagt. De verdachte staat trouwens in zijn dorp zeer goed bekend, en iemand die willens en wetens iemand wil doodrijden zou allicht eerder iets op zijn kerfstok hebben gehad. Pleiter vroeg ten slotte aanhouding van da zaak tot het doen uitbrengen van een rap port aangaande verdachte. Uitspraak 9 Februari. DE FRAUDE BIJ DE B.V.L. TE VLISSINGEN. De verdediger van den heer P. G. Laernoes te Vlissingen heeft een ver zoek tot ontslag uit de voorloopige hechtenis ingediend. De instructie is thans gesloten, doch het zal nog wel eenigen tijd duren, voor met de openbare behandeling der zaak een aanvang wordt gemaakt. Zooals bekend wordt de heer L. ver volgd wegens verduistering en valsch- heid in geschrifte. ONBEVOEGD UITOEFENEN VAN DE GENEESKUNDE. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde gisteren den fabrikant van geneesmiddelen H.J.E., te Oegstgeest, overeenkomstig den eisch van den officier, tot drie geldboeten van vijf en zeventig gulden subs. drie maal twintig dagen hechtenis, wegens het onbe voegd uitoefenen van de geneeskunde. Ver dachte had eenige patiënten, die aan tuber culose leden, behandeld. De kantonrechter had hem drie geldboe ten van tien gulden opgelegd. Een bus vol drukwerk weer de daag lyksche penitentie, Oe wijze winkelier plaatst liever een advertentie. 117. Plotseling voelde Hassan een schok door al zijn leden gaan. Boven in de bo men, die over de rivier hingen, zag hij een reusachtige aap, die zijn beide harige armen naar het mensje uitstrekte. Nog een ogenblik en het dier zou haar grijpen. 118. Sidi Bergman, schreeuwde Hassan in vertwijfeling. Maar dokter Bergman gaf niet eens antwoord meer. Hij had zelf al gezien welk een vreeselijk gevaar zijn dochtertje bedreigde. Hij rukte een stok van een boom en schreeuwde Jet toe: Kijk boven je! Gevaar!

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7