Het groene oog van Baa-AI. BROEK OP LANGENDIJK SCHOORL WIERINGERWAARD BERGEN ST. PANCRAS EGMOND AAN ZEE OBDAM NOORDSCHARWOUDE ZUIDSCHARWOUDE SCHAGEN GROOTSCHERMER WINKEL JUooiHciaai Tlieums Jaarvergadering C. B. T. B Dinsdagavond kwam de afd. Langen- dijk en omstreken van den Chr. Boeren- en Tuindersbond bijeen onder presidium van den heer H. Glas, die in zijn opening wees op de moeilijkheden waarmee de tuin bouw heeft te worstelen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledental 87 bedraagt. Gere leveerd werden verschillende zaken, waar in was meegewerkt om tot verbetering te geraken van den bestaanden toestand. Naar aanleiding van een vraag op welke gronden de Groente- en Fruit-Centrale geen verruiming toestaat van teelt-ver gunningen, werd medegedeeld dat als basis was aangenomen de grondslag van 1933. Vrijgekomen teeltvergunningen zijn uitgegeven in 1935 en 1936, voor 1932 is nog niets bekend. Heel moeilijk zal het zijn deze te verkrijgen wat zijn oorzaak wel zal vinden in den desolaten toestand waarin de tuinbouw verkeert. Het financieel verslag van den pen ningmeester gaf een ontvangst aan van 203.08 en een uitgaaf van f 145.07, saldo 49.01. Bij monde van den heer K. Dekker werd medegedeeld dat de boeken en bescheiden in orde zyn bevonden. De heer A. Slot Kok bracht verslag uit van de gehouden vergadering der Holl. Brabancsche afdeeling. In de plaats van den heer C. Timmerman die niet herkiesba-ir was. werd in het be stuur gekozen A. Slot Kok. Een voorstel van het bestuur om een secretaris-penningmeester te kiezen (naast het bestuur) voor de tuinbouwschool, on dervond nog al Teenige bestrijding, daar het bestuur tevens schoolbestuur is en ook be last met de zaken de tuinbouwschool be treffende, zoodat het voorstel overbodig geacht werd. Opgemerkt werd echter dat het hoofd zakelijk is voor het afdoen van verschil lende tusschentijdsche zaken, de school be treffende, waarvoor niet ieder oogenblik een bestuursvergadering belegd kan worden. Waar dit nogal eenige routine vereiscbt, ook de financieele aangelegen heden met de overheid, is het gewenseht dat niet ieder oogenblik persoonsverwis seling plaats vinde, maar dat de functio naris benoemd worde voor den tijd van 5 jaren, die tevens herkiesbaar is. Tot stem ming overgaande werd de heer C. Timmer man, die thftns de zaken als zoodanig waarneemt, gekozen. Vervolgens kwam aan de orde een nieuwe contributieregeling, die vanwege den bond verplichtend werd opgelegd. Het bestuur kwam dienaangaande met twee voorstellen ter tafel. 1. Een vast contributie van 1.50 per jaar plus een heffing van 0.35 per yt H.A met verplichte abonnement op het Plat teland; 2. Een minimum-contributie van 1 per jaar plus een heffing van 0.30 per Vt H.A. zonder abonnement Platteland. Uit de gevoerde discussies bleek dat er verschillende bez varen bestonden tegen de verhooging. daar deze te zwaar drukt op de kleine bedrijven. Waar echter de noodzaak gevoeld werd dat er toch iets ge beuren moest, werd tot stemming over gegaan en sprak men zich uit voor het tweede voorstel. De heer Jb. Wagenaar merkte op. wan neer soms telers van late aardappelen dete laten denatureeren, de kosten daar voor vrij zijn tot 75 K.G. boven dit kwantum zijn controlekosten verbonden De heer A. Slot Kok sprak de wensche- lijkheid uit dat het kringbestuur gekozen wordt uit de vergadering. Zal nader onder de oogen worden gezien. De heer Witteveen, hoofd der tuinbouw school, deed mededeeling over het verloop der gehouden lessen; 7 leerlingen behaal den het diploma. De 4 klassen worden door resp. 10, 16, 8 en 10 leerlingen gevolgd. Opgewekt werd om de belangstelling voor het tuin- bouwonderwijs warm te houden. Een ieder worde propagandist en overtuige ook an dersdenkenden van het groote nut dezer school, als zijnde voor het practische leven onmisbaar. Spr. memoreerde ten slotte nog een be zoek met de leerlingen aan de nieuwe be waarmethode van kool bij de firma Slot Bonnet, waar iedere kool afzonderlijk hangt aan een ijzeren haakje. Spr. zag in deze methode veel goeds wat betreft het niet zoo vlug rotten van het product dan wanneer het op stapel ligt in de boet. Daarna sluiting. king werd besloten de contributie voor- leopig op 3 per jaar te stellen. Enkele ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen, in verband waar mee zeer uitvoerige beschouwingen werden gehouden. Bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren Jb. Mosk, H. Sijbrands en F. Zwaag. Laatstgenoemde is niet herkiesbaar, omdat deze zijn zaak heeft overgedaan. De voor zitter vond het jammer dat de heer F. Zwaag de vereeniging gaat verlaten. Her kozen werd de heer H. Sybrands. Gekozen werd inplaats van den heer Jb. Mosk, die ook niet herkiesbaar was, de heer P. Mar- rees. Daarna werd voor den heer F. Zwaag, in twee vrije stemmingen, de heer G. van Zoonen gekozen. Bij de sluiting werd hartelijk dank ge bracht aan den heer Zwaag, die het secre tariaat gedurende elf jaar met volle ambitie heeft waargenomen. Middenstandsvergadering. Dinsdagavond vergaderde de afd. Wie- ringerwaard van de Handeldrijvende en Middenstandsvereeniging in het lokaal van den heer R. Breed onder leiding van den heer C. Rezelman Jz. Bij de opening sprak de voorzitter den wensch uit dat het in 1937 voor de vereeniging crescendo mag gaan. Uit het jaarverslag noteerden we dat er 2 algemeene en een huishcudelyJ e vergade ring werden gehouden. Het ledental vermin derde met twee, terwijl er één nieuw lid is bijgekomen. De rekening van den penningmeester werd nagezien door de heeren Jb. Haverkorn en C. Dekker. Eerstgenoemde deelde mede dat de ontvangsten, met inbegrip van het saldo van het vorig jaar 40.43, hebben bedragen f 85.43. Uitgaven 53.11. Er is alzoo een Pater de Greeve over: De strijd om het fatsoen. Nog nooit, zoolang we vergaderingen en spreekbeurten hebben bijgewoond, hebben we zulk een toeloop van menschen gezien als Dinsdagavond, toen er door het actie comité van de R.K. standsorganisaties een bijeenkomst was belegd in de zaal van den heer Schuijt, waar als spreker zou optreden pater Henri de Greeve. 't Bleek, dat vooral de katholieken van heinde en verre waren opgekomen om naar de rede van den be kenden spreker te luisteren, doch ook veie niet-katholieken. Het onderwerp: De strijd om het fatsoen, had mogelijk wel zijn oorsprong in de klach ten, welke worden geuit over het minder goed gekleed zijn van strandbezoekers. We hadden al eenigszins het gevoel, een straf predikatie te moeten aanhooren over het niet ingrijpen van de overheid in deze ma terie. Doch dit viel mee. Pater de Greeve deed zich kennen als iemand, die inziet, dat met een donderrede niets en met een waar schuwend woord veel is te bereiken. Hij toonde zich een buitengewoon begaafd spre ker, die den takt bezit, om bij een gemengd auditorium, zooals hier, niet onbillijk te zijn jegens andersdenkenden. Daarbij werken zijn stem en manier van spreken mede, dat hij de menschen tot het laatste oogenblik boeit. Toen in de overvolle zaal een jonge man door de warmte bevangen, moest wor den weggevoerd, iets dat de aandacht af leidt, vertelde spreker, dat hij vroeger een leeraar had gehad, die altijd de aandacht vroeg door de woorden: „Na main kaike!" Zonder deze woorden te bezigen, heeft de spreker de macht, om de aandacht steeds op zijn persoon te houden, wat er ook in de omgeving zou voorvallen. Nadat de voorzitter, de heer Kaag, met gepaste woorden en den chr. groet den avond had geopend, kreeg de heer de Greeve het woord. Zijn onderwerp vond hij niet ge makkelijk. Gaarne hoort men over wantoe standen een donderrede. Men is belust op iets pikants, op relletjes, doch wat bereikt men hiermede? Zij die 't raakt, zijn er vaak niet en zijn ze er wel dan gaat een straf predikatie langs hen heen. Wanneer er ech ter zielen verloren dreigen te gaan door verkeerde toestanden, is 't noodig dat er gesproken wordt, doch spreker zal dit kalm en met overleg doen en de zaak dieper aan boren. Hij zou aantoonen, dat de nieuwere stroomingen in het maatschappelijk leven niet vreemd zijn geweest aan het verslech teren van de menschen. Er speelt zich in de wereld niets af, of er is een oorzaak, een bron van dit gebeuren te vinden. We hebben de menschen in den loop der tijden zien veranderen, oude rich tingen gingen heen, nieuwe staan op, iets wat we hebben te aanvaarden. Geld, liefde en 't eigen ik spelen een rol, en vooral deze drie dingen hebben zeer veel veranderd ten kwade. Er wordt iets aan de zielen ver nield. God geeft aan den mensch 't leven met zijn nooden en behoeften, doch die gave moet geëerbiedigd worden en de orde waar in 't geschapen is. En zoo is 't heden niet. Er waart een wervel van waanzin rond, men schen hebben hun zelfbeheersching en daar mede hun zelfrespect verloren. Spreker zou geen opsomming van statistieken en verha len opdischen, doch wilde wel zeggen dat de vrije opvatting van het leven zich niet mag uiten op strand en in 't bosch. De angst voor onze jeugd verergert met den dag. De za ligste oogenblikken voor de moeder zijn die wanneer de ouders hun kinderen van 15 a 16 jaar overgeven aan de wereld. Wat zal er van hen worden? De verleidingen z(jn vele. Verkeerde lectuur, 't strandleven enz. De wereld is zóó geworden, dat we voor elke aanraking met het leven bevreesd moeten zijn. Door de wereld siddert iets huivering wekkends op sexueel gebied, 't chr. denken en t hooger leven gaan verloren. Revuegirls, films en vele dingen daaraan gelijk, ook de wereldoorlog, zijn de bron geworden van veel sexueel verval. En niet alleen in de wy- ken der armen, neen, tot in de hoogste'krin gen van het society-leven ontdekt men het geestelijke verval. In deze zaak speelt de vrouw een groote en een gevaarlijke rol. Spreker ging nader hierop in. Vroeger was de vrouw moeder in de eerste plaats. Thans is het 't vrouwelijk streven naar schoonheid. Voorheen was de deugd 't schootje wat de vrouw sierde, thans is de schoonheid der vrouw een deugd geworden. Voor 't herstel van een deugdzame maatschappij wenschte de spreker den gulden middenweg van 't le ven. Heel verkeerd noemde hij, wat op 't strand en in bosch te zien is somtijds, dyh minstens even gevaarlijk vond hij het iemel- achtige en conservatieve leven met den domper als wapen. In de eerste plaats sprak hij tegen zijn ge- loofsgenooten. Hij wenschte hen te zeggen, van 't geestelijk verval te zoeken. Zeg niet: wat kunnen we als eenling doen? Er bestaat geen massa. De gemeenschap wordt ge vormd uit eenlingen. Laten we, zoo eindigde spreker, door woord en daad. doch vooral door 't gebed, trachten te bestrijden en te veranderen, wat de wereld thans afbreekt. Als geloovigen, vooral in 't vereenigingsle- ven, ligt een mooi terrein voor ons braak. Ojj 't platteland van Noordholland, waar nog zooveel onbedorvens is naast 't vele verkeer de, trachten we dan te behouden wat goed is en te verbeteren wat verloren dreigt te gaan. De rede werd, vooral door de vele katholieken, luide toegejuicht. In de pauze zong een zangkoortje onder Tenslotte werd na breedvoerige discussie het reglement voorgelezen en daarin vastge legd, dat de adviseur iederen dag moet in- formeeren naar den toestand van het lijk. Uit het jaarverslag stippen wij aan: Ont vangsten 1 Jan. 1937 f 2908.51, 1 Jan. 1930 was dit 2799.28, vooruitgang 109.23. De vereeniging bestaat nu 13 jaar en is begon nen met een schuld van 1100. De vereeni ging heeft zich met de uitvoering belast voor 21 leden en 4 niet-leden. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de aftredende heeren J. v. d. Ham, D. Buis man- en J. Wever, met algemeene stemmen werden herkozen. Het contract met den heer Wolfswinkel leiding van den heer van Baar uit Warmen- zai worden opgezegd. Het begraven per auto huizen. Naar we later vernamen waren er velen teruggekeerd die geen plaats konden krij gen. De voorzitter sloot met een woord van harteüjken dank aan spreker, burgemeester, wethouders en gemeenteraadsleden voor is goedkooper dan per wagen, 17.50 voor een lijkwagen en 12 voor een lijkauto. Geprobeerd zal worden in Alkmaar een goedkoopere uitvoering te krijgen. De heer Kloosterboer wilde, dat de bijko mende kosten van een begrafenis door de vereeniging worden betaald. Thans wordt hunne belangstelling en eindigde met den rondgezegd door degenen, die het kunnen chr. groet. Ingekomen personen R. A. de Groot, R.K., ambtenaar G. E. W., Meerweg 19, van Amsterdam. M. E. Dop meijer, R.K., dienstbode, Kleine Dorpsstraat 13, van Amsterdam. J. M. Mulder. N.H., rijkstelefoniste, Bergerweg 41, van Alkmaar. J. van Loenen, geen, tuinbouwarbeider, Jan Oldenburglaan 48, van Bovenkarspel. D. Mac Gillavry, geen, arts. Natteweg 9, van Amsterdam. M. Rekvoort. R.K., onder wijzeres, Loudelsweg 20, van Midden-Afrika F. van 't Sant, R.K., onderwijzer, Oude Prinsweg 7, van Berkhout. J. Kooij, N.H., dienstbode, Lijtweg 33, van Amsterdam. D. Leguit, N.H., zonder beroep, Verl. Geest- weg 49, van Castricum. F. Douma. geen dienstbode, Kanaaldijk 31, van Hensbroek. A. M. Ven, geen, kantoorbediende, Kerke- dijk 7, van Den Helder. M. P. Thie (Wed. C. Th. Pool), N.H., zonder beroep, Midden- Geestweg 9, van Alkmaar. J. A. Bonse- laar, D.G., slager, Studler van Surcklaan 15, van Callantsoog. T. Berkenpas, N.H., dienstbode. Komlaan 6, van Zijpe. H. Selinger, Chr. Gem. zonder beroep, Hee renweg 25, van Amsterdam. C. M. Bos (Wed. C. Stam), N.H., huishoudster, Groene weg 3, van Alkmaar. A. J. van den Broek, R.K., religieuse, Loudelsweg 20, van Ven huizen. A. Kuiper, N.H., zonder beroep, Komlaan 14, van Amsterdam. Voorts 9 leerlingen voor het Pensionaat. Vertrokken personen. K. K. Rustenburg, R.K., manufacturier, naar Medemblik. A. M. T. Groenwoud, R.K., zonder beroep, naar Velsen. A. Zijl, G.K., dienstbode, naar Amsterdam. H. Nak, N.H., huishoudster, naar Naarden. G. J. Visser, R.K., zonder beroep, naar Boskoop. H. de Ridder, geen, kok, naar Amster dam. A. C. Morsch, R.K., timmerman, n. s-Gravenhage. J. H. Ascherman, N.H., chauffeur, naar Amsterdam. P. Eoerdijk, R.K.. dienstbode, naar Anna-Paulowna. E. Mosk, N.H., geleidster, naar Zeist. J. Wynjeterp, N.H., dienstbode, naar Zuid- Afrika. H. Bredewout, N.H., dienstbode, naar Alkmaar. J. Beeldman, N.H., lood gieter, naar Zuid-Afrika. G. Hop, N.H., monteur, naar Eibergen. G. P. van der Loo, R.K., broodbakker, naar Goes. B. M Beerents, R.K., zonder beroep, naar Alkmaar C. M. Beerents, R.K., zonder beroep, n. Alkmaar. A. Vrijborg, N.H., machinist zeevaart, naar Renkum. A. Schotten, R.K., dienstbode, naar Alkmaar. F. Smit, N.H., kapper, naar Boxmeer. C. Glas, N.H., dienstbode, naar Noordscharwoude. C. R. E. van Breemen, R.K., zonder beroep, naar Heiloo. C. S. Bruseker, R.K., zonder beroep, naar Amsterdam. C. E. J. van Delden, R.K., zonder beroep, naar Zwolle. C. M. Reus, R.K., zonder beroep, naar Berk hout. E. Brandjes, R.K., zonder beroep, naar Uitgeest. B. S. Staude (echtg. J. Wolter), E.L., zonder beroep, naar Duitsch-' land. A. Govers, N.H., houtvester, naar Ned. Oost-Indië. G. Tol, R.K., dienstbode, naar v. o. w. N. M. Buis, N.H., zonder beroep, naar Amsterdam. T. Keetman, N.H., zonder beroep, naar Groningen. S. J. Kattemolle. geen, geleidster, naar Utingera- deel. J. H. Scholte, R.K., zonder beroep, naar Amsterdam. A. G. H. Lansen, R.K., zonder beroep, naar rioogkarspel. J. G. Geval, H.A., chauffeur, naar Amsterdam. N. Wokke, R.K., zonder beroep, naar Den Helder. J. W. Klokkemeyei, D.G., zonder beroep, naar Heiloo. N. Fey, N.H., kinder verzorgster, naar Huizen (N.-H.) R. J. van V achem, geen, zonder beroep, naar Ned. Oost-Indië. E. van Wachem, geen, zonder beroep, naar Ned. Oost-Indië. betalen en minder kapitaalkrachtigen moe ten zich dit ontzeggen. Spreker wenschte meer gelijkheid. De heer Wever onderschreef dit voorstel. Ten slotte werd besloten, dat het bestuur dit verder zal uitwerken en er dan een ver gadering over zal worden belegd. De heer de Ruiter wilde, dat degenen, die gaan verhuizen naar een andere plaats waar geen vereeniging is gevestigd, verspreid lid van de vereeniging kunnen blijven. Dit werd echter door de vereeniging verworpen. Controleur steunverleening. De door den minister van defensie voor controleur voor steunverleening en werk verschaffing in de Egmonden aangewezen sergeant-majoor-instructeur H. Brand van het 7de Reg. Inf. te Harderwijk, is met in gang van 1 Februari ter beschikking der ge meenten Egmond aan Zee en Egmondbin- nen gesteld. Hij is gedetacheerd te Egmond aan Zee en zal daar dus wonen. Gratis radio. Opmerkzaam gemaakt door geregelde storing in het radio-distributienet heeft de exploitant J. H. Kareis controle uitge oefend. Daarbij bleek, dat de storing ver oorzaakt werd door H. Sch. in de Zuider straat, die zelf een aansluiting gemaakt had en dus gratis radio genoot. De heer Kareis heeft by de politie deswege een klacht in gediend, zoodat de gratis radio den heer Sch nog wel duur te staan zal komen. Huis ter Duin in 1936 en 1937 In het kinderherstellingsoord Huis ter Duin van de vereeniging Ziekenzorg te Am sterdam zijn in 1936 totaal 308 kinderen verpleegd. Het aantal verpleegdagen was 9880. Dit jaar zal Huis ter Duin op 22 Febr. weder zyn poorten openen. De eerste groep kinderen wordt dan opgenomen en blijft tot 25 Maart, om dan weder plaats te ma ken voor een nieuwe groep. Reeds thans zyn voor het jaar 1937 alle uit te zenden groe pen volgeboekt. In totaal zijn voor dit jaar 373 aanvragen tot uitzending van kinderen ingekomen. Crisis-publicatie. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteits klasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 25 Januari 1937 tot en met 30 Januari 1937 1.20 per 100 kg. zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in datzelfde tijdvak gedenatureerd bedraagt de steun vergoeding 0.70 per 100 kg. De steunvergoeding voor veldboonen, welke blijkens de dateering van het dorschbriefje in bovengenoemd tijdvak zijn gedorscht, is vastgesteld op 1.75 per 100 kS< 10,-7 's-Gravenhage, 3 Februari 193*. H. Bakker t. Overleden is de heer H. Bakker, een voor aanstaand figuur in het katholieke vereeni- gingsleven ter plaatse. Vooral in den tuin bouw trad de heer Bakker op den voorgrond en zoo was hjj o.m. voorzitter van de R.K. tuinbouwvereeniging en van de afd. L.T.B. Gedurende tal van jaren had de heer Bak ker ook zitting in den gemeenteraad. batig saldo ad 32.32. De penningmeester I dat bij niet-katholieken al evengoed goede werd gedechargeerd. en weldenkende menschen zijn als Dij de In verband met het feit, dat het saldo katholieken en dat ook by de katholieken elk jaar minder wordt, wordt het byna vaak de bron van zeer veel van wat onze noodzakelijk geacht de contributie te ver hoogen. De voorzitter noemde een bedrag van 7 a 8 cent per week. Wanneer het over de dubbeltjes gaat komen de tongen los. Vanuit de vergadering werd b.v. 50 cent per jaar genoemd, dan bestaat er kans dat men de leden behoudt. Na breedvoerige bespre- maatschappy bederft, wordt aangetroffen Het tegengaan van 't verkeerde is niet aan hem. De overheid, de gemeentebesturen, zijn hier de aangewezenen. Doch laten die dat dan ook aanpakken, hard tegen hard. De bezem er over en 't vuil bij 't vuil! Doch aan de menschen is 't om de bron Memento Mori. Dinsdagavond werd door de begrafenis- vereeniging „Memento Mori" haar jaarver gadering gehouden in het lokaal van den heer Bouwstra. Voorzitter was de heer J. v. den Ham. Mededeelingen. De rouwkamer, waarover onderhandelingen zyn gepleegd, bleek te duur te zyn. Aanbiedingen van kisten zijn ingekomen van verschillende firma's. Een dankbetuiging was ingekomen van den pas toor van Oudorp, voor de keurige uitvoering der begrafenissen. Bij de aanbieding van kisten vroeg de heer J. Kloosterboer of de adviseur gerech tigd is, tegen provisie, vertegenwoordiger te zijn voor een kistenfabriek. Spreker keurde dit ten sterkste af. Vóór alles moet de adviseur geen voorkeur kunnen geven aan een firma welke hem provisie betaalt. De heer Heines ontkende, dat door hem provisie werd genoten van de kistenfabriek. De heer Kloosterboer kon het niet bewij zen, doch bleef van meening dat dit zoo moet zijn. Na een opgedane ervaring meende spreker te kunnen constateeren dat, als de kist door tusschenkomst van den heer Heines is gele verd, meer werk door hem aan de uitvoering wordt besteed. C. Swager C. Az. t Wegens het plotseling overlijden van den heer C. Swager C. Az. besloot het bestuur van de zangvereeniging „Crescendo' Woens dagavond uit piëteit de wekelijksche repe titie niet door te laten gaan. Wijlen de heer Swager was jaren lang lid van „Crescendo" en heeft tevens langen tijd zitting gehad als bestuurslid. Ongeval. De arbeider C. R., die werkzaam was op de motorschuit van den heer Oud, kwam op een oogenblik te vallen, met gevolg, dat één' zijner ribben gekneusd was, terwijl hy een blessure kreeg aan zijn rechterhand. Hij was genoodzaakt zich onder dokters behandeling te stellen. Geref. knapen- en mcisjesver- eeniging. De geref. knapenvereeniging „Samuel" en de geref. meisjesvereeniging „Het Mosterdzaadje" hielden Maandagavond haar gecombineerde jaarvergadering in de groote zaal achter de geref. kerk. De lei ding berustte bij den heer R. Schuil, hoofd der chr. school. Na de gebruikelijke ope ning en 't welkomstwoord brachten ver schillende afgevaardigden hun beste wenschen. Na het houden van twee in leidingen volgden verschillende voor drachten, afgewisseld door zang. Het ge heel was een zeer gezellige bijeenkomst. Kooltelling. Bij de per 1 Februari gehouden inventa risatie van stapelproducten by de tuinbouw vereeniging „De Toekomst' alhier bleek, dat de voorraad als volgt was: Roode kool 34 wagons; gele kool 77 wa gons; Deensche wittekool 45 wagons; uien 22 wagons; peen 13 wagons. Totaal 191 wagons. Bij de telling van November 1936 was de voorraad: Roode kool 48 wagons; gele kool 114 wa gons; Deensche witte kool 61 wagons; uien 35 wagons en peen 27 wagons. Totaal 285 wagons. Praatavond. De tuinbouwvereeniging „De Toekomst" hield Dinsdagavond in een lokaal van de o. 1. school alhier een praatavond, waar de heer Van Herwynen, ambtenaar van den Plantenziektenkundigen Dienst te Sint Pan- cras sprak over de erfelijkheid bij planten. Voor dezen praatavond bestond vrij veel belangstelling. Aangezien het onderwerp nog niet geheel behandeld is, zullen nog meerdere avonden worden gehouden. Overgeplaatst. De heer R. H. Suurmeyer, ontvanger der Registratie en Domeinen te Schagen. is als zoodanig overgeplaatst naar Geertruiden- berg. Loop der bevolking over 1936. De totale bevolking bedroeg op 31 Dec. 1935 486 m. en-458 vr., totaal 939 pers. Vermeerdering door geboorte 8 m. en 4 vr., totaal 12 pers.; door vestiging 22 m. en 18 vr., totaal 40 pers vermeerdering dus van 30 m. en 22 vr., totaal 52 pers. Vermindering door sterfte 6 m. en 3 vr., totaal 9 pers.; door vertrek 23 m. en 22 vr., totaal 45 pers.; vermindering dus van 29 m. en 25 vr., totaal 54 pers. De bevolking bedroeg op 31 Dec. 1936 487 m. en 450 vr., totaal 937 pers. In 1936 werden voltrokken 10 huwelijken. Aantal levenloos aangegevenen 2. Loop der bevolking. De bevolking was op 31 Dec. 1935 980 m. en 860 vr., totaal 1840; vermeerdering door geboorte 15 m. en 14 vr., totaal 29, elders geboren 1 m., door vestiging 83 m. en 53 vr., totaal 99 m. en 67 vr., is 166 personen. Vermindering door overlijden 9 m. en 7 totaal 16, elders 1 vr., door vertrek 61 m. en 63 vr., totaal 144, of 90 m. en 71 vr. totaal 161 personen. De bevolking was dus op 31 Dec. 1936: 989 m., 856 vr., totaal 1845 personen. Voltrokken huwelijken 11. 119. Jet gaf met de pagaai een duw tegen de wal en liet het bootje zo met kracht op de stroom meedrijven. Dan greep ze met beide handen een overhangende tak beet Cn "ir' f011 flinke zwaai zat ze op de stam, een funk eind van het monster vandaan. tü I-.1?11 kwam de hulp van alle kan- n jk- De Amerikaan had een door waadbare plaats in de rivier gevonden. 'J schoot Jet te hulp, terwijl van de an- ue zijde dokter Bergman, Ronny en Has- idü kwamen aanzetten.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10