IVOROL Het minsle tandbederf Twee personen verdronken. Auto in den Amsterdamschen singel. Verkeersongelukken. Branden. en de schoonste tonden, indien U poetst met de antiseptische tandpasta Tube 60 «n 40 ct. Doos 20 ct. een Om half twaalf is gisteravond auto, komende van het Spui op den Singel te Amsterdam door de zware leuning, die daar langs de Gracht staat, in het water gereden. De wagen ver dween onmiddellijk geheel onder water. Van het toesnellende publiek sprongen dadelijk drie burgers in het water. Zij doken, om te trachten de deuren open te krijgen en de menschen, die zich in den wagen bevonden, te redden. Hun pogingen slaagden niet, want zooals zij zeiden, stond de wagen op zijn kop in de Gracht en de deuren waren open te krijgen. Een aantal auto's aan de overzijde van de gracht wierpen het licht van hun schijnwerpers over het water om reddingspogingen gemakkelijker te ma ken. Nadat de brandweer met behulp van een kraan eenigen tijd gepoogd had, de auto boven water te brengen, slaagde zij er na 25 minuten in den wagen op te halen. Het bleek een kleine vier persoonsauto te zyn. waarin zich de lichamen bevonden van den heer en mevr. da S. Q., wonende in de Vij zelstraat te Amsterdam. De toestand den wagen, die met den radiator naar bene den in het water had gestaan, wees er op dat de inzittenden vergeefsche pogingen hadden gedaan, zich te bevrijden. In de auto werd een hamer gevonden, waarmee de voorruit was ingeslagen. In het zeildoek van de kap wac een gat, waardoor de inzittende dame getracht had uit den wagen te komen. De directeur van den geneeskundigen dienst, dr. Heijermans, moest van beide slachtoffers den dood constateeren en deed hun stoffelijk overschot overbrengen naar het Binnengasthuis. De politie, die onder leiding stond van commissaris Jutte van het Bureau Singel, ging zekerheidshalve nog eenigen tijd door met dreggen, welke arbeid na eenigen tyd door een politieboot werd overgenomen De oorzaak van het ongeval is thans nog onbekend. De auto heeft wel groote snelheid gehad, doch is een eind verder dan de bocht, door het hek gevlogen. De politie heeft eeni- gé ooggetuigen omtrent de mogelijke oor zaak gehoord. De heer en mevr. d. S. kwamen terug van een tocht naar Haarlem. De heer da S., die aan het stuur heeft gezeten, gebruikte geen alcohol, zoodat de oorzaak niet in deze rich ting kan worden gezocht. Het tragisch ongeval trok veel belangstel ling van het op dat uur huiswaarts keeren de publiek, dat zwijgend aan beide zijden van de gracht bij het dreggen zien. volle in het bedrijf te kunnen meewerken. Daarom is het wenschelijk, de bedrijfsvaar- digheid van de hierbedoelde arbeiders zoo veel mogelijk weer op het gewenschte peil te brengen. Bij den minister is nu de vraag gerezen of het niet mogelijk zou zijn, centrale werk plaatsen aan dit doel dienstbaar te maken, zonder daarbij aan de bestemming dezer werkplaats voor de jeugdige werkloozen af breuk te doen. Gedacht is aan een regeling, waarbij de centrale werkplaats gedurende drie middagen in de week voor oudere werkloozen wordt opengesteld, terwijl op deze middagen de gewone deelnemers geen toegang hebben, maar dan dezen tijd door het volgen van cursussen of anderszins nut tig besteden. De voor hen verloren gegane uren op de Centrale Werkplaats kunnen zij eenigermate inhalen, aldus schrijft de mi nister, door des morgens een uur vroeger te beginnen. De leider en de werkmeesters dienen ook aanwezig te zijn tijdens het verblijf der ouderen. In het algemeen zal men de keuze dienen te beperken, zoo gaat de aanschrijving ver der, tot werklooze arbeiders tusschen 25 en 40 jaar, die, voordat hun werkloosheid op trad, een groot aantal jaren geroutineerde vakarbeiders zijn geweest en van wie moet worden verwacht, dat, indien zij zonder meer in het bedrijfsleven worden opgeno men, zij moeilijkheden zullen ondervinden door hun gedaald arbeidsvermogen. Het is dus niet de bedoeling aan ongeschoolden een vak te leeren of pan geschoolden een ander vak bij te brengen, dan waarin zij opgeleid zijn. Ook dient niet tot het organi- seeren van dezen cursus voor ouderen te worden overgegaan, wanneer niet naar het oordeel van de leiding van de Arbeidsbeurs ter plaatse het vooruitzicht bestaat, dat de in aanmerking komende werklooze vak arbeiders inderdaad binnen afzienbaren tijd geplaatst zullen worden. Er dienen dus strengere eischen te worden gesteld dan voor de toelating van de jongeren tot de Centrale Werkplaats. Vergoedingen worden aan deze ouderen niet gegeven. Wanneer de genoemde voorwaarden ver vuld en voldoende oudere werkloozen aan wezig zijn, die voor deze cursussen in aan merking komen, stelt de minister er prijs op, van burgemeester en wethouders een afzonderlijke begrooting te ontvangen van de uitgaven, welke speciaal in verband met dezen cursus voor de ouderen ten behoeve van de Centrale Werkplaats moeten worden gedaan. Aan dezen cursus kunnen ook deelnemen jongere werkloozen, die wegens het berei ken van den 25-jarigen leeftijd de Centrale Werkplaats moesten verlaten. dat zy inplaats van normaalfilms, hun pro- gramir.as samenstellen uit smalfilms. Tot voor korten tijd werd de smalfilm alleen door de amateurs gebruikt en was er geen sprake van, dat beeld en geluid tegelijk opgenomen konden worden. De Ned. Bioscoopbond, die over de ver huur van films beslist, maakte het aan de nieuwe onderneming onmogelijk om over films of journaals te beschikken. Daarom moest de directie voor het actueele nieuws een eigen opnemingsdienst inrichten, terwijl met organisaties als de Cineone-onderneming in het buitenland overleg werd gepleegd en zoodoende de beschikking werd verkregen over voldoende films. Ook teekenfilms en zelfs gekleurde kunnen gemaakt worden. Werden eerst Kodak-chroom-opnemingen gebruikt, sedert enkele maanden kunnen, na een uitvinding van den Rotterdammer A. von Barsy, copieën in kleur gemaakt worden. Om de bedrijfskosten zooveel mogelijk te drukken, besloot de directie een reeks kleine theaters in te richten en die bij series van vijf tegelijk in bedrijf te stellen. Vermoedelijk een maand later worden dan de Cineone's (Cinema voor ontwikkeling in Nederland) in Groningen, Tilburg, Utrecht, Eindhoven en Den Haag in gebruik ge nomen. Het plan is in totaal 37 van dit soort bioscopen te openen. Ze zullen alle 200 tot 250 plaatsen hebben. Publicaties VERPACHTING VAN KERMISTERREIN TE ALKMAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR zullen op DINSDAG 9 FEBRUARI a.s., des namiddags te 1.30 uur, ten Stadhuize aldaar, bij openbare inshrijving doen VERPACHTEN: Terreinen voor standplaatsen van Ker- misinrichtingen (w.o. begrepen het terrein van het vroegere Stadsziekenhuis, gren zende aan de Paardemarkt, ter grootte van ongeveer 60 x 50 M., benevens het Hofplein voor een STOOMCAROUSSEL of andere inrichting) voorts van 8 paling stallen en 2 kindcrdraaimolens, waarvan 1 op de Laat en I op de Korte Nieuwe- sloot, gedurende de Kermis van 21 Augustus tot en met 29 Augustus 1937 aldaar te houden, Inshrijvingsvoorwaarden zijn kosteloos bij den Commissaris van Politie (Bureau Kerkplein, Afdeeling „Kermis") te Alk maar, verkrijgbaar. £cutds en Juitéouw soorten van smaak. Zezijnalleeven verrukkelijk ^Buitenland stond toe MINISTER SANDLER REEDS HEDEN IN DEN HAAG. Voor besprekingen met de ministers Colijn en de Graeff. De Zweedsche minister van buiten- landsche zaken, Sandler, is heden in den Haag aangekomen, waar hij be sprekingen zal voeren met de ministers Colijn en de Graeff. Het bezoek van minister Sandler. Naar wij vernemen, houdt het bezoek, dat de Zweedsche minister van buitenlandsche zaken, de heer Sandler, morgen, terugkee- rende uit Brussel, aan zijn Nederlandschen ambtgenoot, minister de Graeff, zal bren gen, generlei verband met de geopperde ge dachte eener nauwere economische samen werking tusschen de zoogenaamde Oslo- Staten, doch moet de komst van den lieer Sandler louter begrepen worden als de In lossing van de reeds geruimen tijd geleden door den Zweedschen minister gedane be lofte om een vriendschappelijk bezoek aan den heer de Graeff te brengen op zijn terug reis van België naar Zweden. De heer Sandler zal dan ook slechts enkele uren in de residentie toeven, waar hü ten huize van minister de Graeff de lunch zal gebruiken. DE„CONDE" NAAR ANTWERPEN GESLEEPT. Het Fransche .s. „Conde" dat gisteren nabij Terneuzen in aanvaring is gekomen met het Zweedshe s.s. „Bullaren" is door de Bergers dichtgemaakt en zooveel mo gelijk lensgepompt. Vervolgens is het schip vlot gebracht en naar Antwerpen opgesleept. SCHRIFTELIJKE VRAGEN AAN DEN MINISTER. Mr. van Vessem (N.S.B.) heeft de volgen de vragen gericht tot den minister van bui tenlandsche zaken: 1. Heeft de minister kennis genomen van de zinsnede in de op 30 Januari j.1. door den Duitschen leider en rijkskanselier uitgespro ken rede, luidende: De Duitsche regeering heeft voorts aan België en Holland verzekerd, dat zij bereid is deze staten te allen tijde als onaantast bare neutrale gebieden te erkennen en te garandeeren". 2. Is de minister bereid mede te deelen; a. Wanneer en in welken vorm de desbe treffende verzekering door de Duitsche re geering is gegeven; b. Hoe deze verzekering luidt? HERSCHOLING DER OUDERE WERKLOOZEN. De Centrale Werkplaatsen voor jongeren hiervoor benut. De minister van Sociale Zaken, mr. M. Slingenberg, heeft aan de besturen van de gemeenten, waar Centrale Werkplaatsen zijn gevestigd, dit zijn er ongeveer 30 een rondschrijven gezonden, waarin de. mi nister de aandacht van de gemeentebesturen vraagt voor de kwestie van de „herscholing" der oudere werkloozen. De niet ongunstige ontwikkeling van de arbeidsmarkt, welke hier en daar te bespeu ren valt, kan wellicht, zoo staat in deze circulaire, een aantal oudere werkloozen een kans geven om weder in het bedrijfsleven te worden opgenomen. Nu doet zich echter het verschijnsel voor, dat de langdurige werkloosheid in sommige gevallen een nadeeligen invloed heeft uit geoefend op de geschiktheid om weer ten INBRAAK TE ROTTERDAM. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben inbrekers hun slag weten te slaan in het administratiekantoor van den heer de Z. gevestigd aan het Burgemeester Hofmansplein te Rotterdam. Aangezien de politie nergens sporen van braak heeft kunnen ontdekken, wordt vermoed, dat de ongewenschte gasten met valsche sleu tels zijn binnengekomen. In het kantoor is alles aan een nauwgezet onderzoek onder worpen. De dieven schijnen evenwel met de gebruiken van en de situatie op het kantoor eenigszins op de hoogte te zijn geweest, want in de brandkast had kort tevoren een groot bedrag aan bankpapier gelegen. Deze bankbiljetten waren even wel juist dien dag naar een veiliger be waarplaats overgebracht. Toch hebben de dieven een behoorlijke buit weten 'e maken. Er bevond zich in de safe een be drag van ongeveer vijfhonderd gulden aan specie. De brandkast hebben zij a la sar dine opengemaakt, waarna zij zich over ae specie hebben ontfermd. De justitieele afdeeling van het bureau Nassaukade stelt een nauwgezet onder zoek in. JAN BIJL OVERLEDEN. Gisteren is te Den Helder overleden Jan Bijl, redder van een zeer groot aantal drenkelingen en oud-sonipper van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Mij. Hjj redde meer dan 250 shipbreukelingen. Jan Bijl was ridder in de orde van Oranje Nassau, bezat de bronzen en zilveren red dingsmedaille der koningin en het zilve ren kruis van Oostenrijk. Bijl heeft behal ve als redder, ook verdienstelijk werk gepresteerd als duiker, o.a. met den be kenden Rotterdammer Sperling. t De teraardebestelling is a.s. Zaterdag e Huisduinen. VEERTIG NIEUWE BIOSCOPEN. Cineone begint met twee smal film-theaters te Rotterdam. In „Het Volk" lezen wij: Wij hebben reeds bericht over de interes sante onderneming der Cineone-theaters, die weldra bijna veertig nieuwe bioscoop theaters in ons land zullen openen, die buiten den Bioscoopbond staan. Rotterdam krijgt de primeur van deze bioscopen, die beginnen met de vertooning van actualiteiten en leerfilms. Binnenkort zal de Maasstad twee bios cooptheaters rijker zijn. die niet opvallen door grootte of fraai interieur, maar in zooverre afwijken van de bestaande theaters, AMERIKAANSCHE TOERISTEN NAAR NEDERLAND. Afgifte van Intern. Rijbewijzen geregeld. De A. N. W. B. meldt ons: Meermalen is melding gemaakt van de bezwaren, welke bij Amerikaansche auto mobilisten bleken te bestaan om bij een bezoek aan Europa in een Nederlandsche haven te landen, welke bezwaren met name golden den eisch der Nederlandsche autoriteiten, dat deze automobilisten voor het verkrijgen van een internationaal rij bewijs een verklaring van een Nederland schen arts dienden over te leggen. Tot ons genoegen kunnen wij thans mededeelen, dat, als resultaat van lang jarige bemoeiingen onzerzijds, deze bepa ling thans zoodanig is gewijzigd, dat het intern, rijbewijs mag worden afgegeven aan de bewoners van de landen, welke niet zijn toegetreden tot het Verdrag van Harijs (in hoofdzaak de Vereenigde Staten van Amerika) uitsluitend op vertoon van hun geldig nationaal rijbewijs en mits voor de verkrijging daarvan een medisch onderzoek noodig is geweest. Hiermede is aan het bezwaar der Ame rikanen tegemoet gekomen, hetgeen in het belang van het Amerikaansch bezoek aan Nederland zéér is toe te juichen. AUTO RIJDT EEN TOLHUIS IN PUIN. Op den verkeersweg BeilenAssen is bij de beruchte brug over het Oranje kanaal een auto, bestuurd door den tandarts Rodermond uit Assen in volle vaart een tolhuis binnen gereden. De wagen moet een groote snelheid heb ben gehad. Op de brug reden de rechterwie- len van den wagen van het middenbrugdek en stootten tegen den eenige centimeters hoogeren kant. De bestuurder bleef zijn stuur niet meester, met het gevolg, dat te auto een ruim twintig meter verder staand tolhuis ramde. Een stuk muur werd geveld en de auto drong de woning binnen, tot groote ontsteltenis van vier menschen, die zich hier aan tafel bevonden. Een naaima chine en een tafeltje vlogen van den eenen hoek van het vertrek naar den anderen. Stukken steen suisden door de lucht en wol ken stof vulden de heele kamer. Licht en vonken schoten in het rond, doch gelukkig werd niemand gedeerd. Ook de heer R., die alleen in den wagen zat kreeg geen noemenswaardig letsel. De auto werd nog erger dan de woning ver nield. ERNSTIG MOTORONGELUK. Op den Provinialen weg HulstWals oorden is gistermiddag omstreeks vijf uur te Kuitaart in de gemeente Hontenisse (Z.) een ernstig motorongeluk voorge vallen. De motor- en rijwielhersteller Jos. L., die te Kuitaart zijn bedrijf heeft, doch nog by zijn ouders te Hengstdijk woont, slipte door de gladheid van de keien met een motor, welke hij in reparatie had en wilde probeeren. Voorbijgangers troffen den jongeman 5n bewusteloozen toestand naast het motor rijwiel. Hij had een been gebroken en een zware hersenshudding bekomen. Zijn toe stand was van dien aard, dat hem de h.h. sacrementen der stervenden werden toe gediend. Het slachtoffer is naar huis ver voerd en wordt daar verpleegd. CHOCOLADEMEEL ALS VEEVOEDER GEVAARLIJK? De Rijksveeteeltconsulent, ir. L. de Vries, schrijft ons: Ondanks verschillende waarschuwingen is er in Noordholland in de afgeloopen maanden vrij veel chocolademeel vervoerd o.m. aan rundvee en varkens. De waav- schuwingen in de afgeloopen maanden De- troffen litteratuur-mededeelingen en dan veelal nog van buitenlandschen oorsprong. Ruim een week terug ontving ik bericht van den assistent van den landbouwvooi lichtingsdienst, werkzaam op Texel, dat de eerste vergiftigingsverschijnselen tengevolge van het voeren met chocolademeel daar waren geconstateerd. Ik heb dienaangaande nadere inlichtingen ingewonnen bij den dierenarts, die zoo welwillend was, mij en kele bijzonderheden mede te deelen. De betrokken dierenarts werd bij 5 geval len geroepen, waarvan twee bij koeien en de overige bij varkens. De verschijnselen varieerden: huidaan doeningen, verlamming, plotselinge dood. Geval 1. De betrokken dierenarts werd ontboden bij een veehouder, die meende, dat een schot lijdende was aan „melkziekte", wat natuurlijk niet het geval kon zijn. Deze schot had plotseling een verlamming ge kregen, had gedurende geruimen tijd pl.m. 750 gram chocolademeel per dag naast an der voer gehad. De koe werd tegen vergif tigingsverschijnselen hiervan behandeld en genas. Geval 2. Hulp ingeroepen bij zieke var kens; een zeug was reeds gestorven ('s avonds gezond, 's morgens dood). Geval 3 en 4. Hulp ingeroepen bij nog ge zonde koeien, gezond wat betreft eetlust er,z., welke lijdende waren aan veel jeuk, de huid vertoonde een viezen korstigen uitslag. Ook hier werd chocolademeel gevoerd. Geval 5. Hier betrof het een veehouder, die in 3 jaar tijds plm. 6000 K.G. cacaomeel vervoerd had en voortdurend om de waar schuwingen gelachen had. Deze had plotse ling een varken van 350 pond dood, de andere varkens waren afwijkend. Deze voerde 700 gram per dag per dier. Na be handeling knapten de andere varkens op, Wij gelooven, dat de mededeelingen van deze recente gevallen uit eigen provincie als waarschuwing meer effect zullen sortee- ren dan artikelen met litteratuur-mededee lingen. Ten overvloede deelen wij nog mede, dat het gevaar of wel de giftige werking wordt veroorzaakt door de theobromine. een alkoloid, zooals de theine in thee enz. Cho colademeel moet dus als een niet ongevaar lijk voedermiddel worden beschouwd. HET PROCES TE MOSKOU. Slechts zes der ter dood veroordeel den terechtgesteld? Het gerucht gaat, dat slechts zes der tijdens het proces te Moskou ter dood ver oordeelden terecht gesteld zijn, daar de an deren niet anders dan agents-provocateur? van de Gepoe waren. HERTOG VAN WINDSOR WOONT CONCERT BIJ. De hertog van Windsor, de echtgenoote van bondspresident Miklas, alsmede ver scheidene leden van de Oostenrijksche regeering en het diplomatieke corps hebben gisteravond een groot concert in de Brit- sche legatie te Weenen bijgewoond. AARDBEVING GEREGISTREERD. Het observatorium te Tarente in Italië heeft gistermorgen een aardbeving opgetee- kend, waarvan het centrum 500 K.M. naar het Oosten is gelegen. WORDT DE LUSITANIA GELICHT? In het komende voorjaar zal men een poging doen om het in den wereldoorlog tot zinken gebrachte s.s. „Lusitania" te lichten. De plaats, waar het schip ligt, is precies vastgesteld, de romp van het schip zou nog in vr(j goeden staat verkeeren. PROCES TEGEN NATIONAAL- SOCIALISTEN IN POLEN. Uit Kattowitz wordt gemeld, dat het districtsgerechtshof begonnen is met de ge rechtelijke behandeling van het proces tegen de tweede groep leden der illegale „natio- naal-socialistische arbeiders beweging". De dertig beschuldigden moeten zich ver antwoorden terzake van pogingen de veilig heid van den staat aan te tasten. FELLE BRAND TE SCHINVELD Omstreeks vier uur is gistermiddag brand ontstaan in een der stallen, behoorende tot de boerderij van den landbouwer W. Die deren, aan de Merkelbeekstraat te Schin- veld. Het vuur greep snel om zich heen, en in minder dan geen tijd hadden zeven stallen, welke opgetrokken waren uit beton en steen, vlam gevat. De plaatselijke brandweer legde drie slan gen uit om den brand te bestrijden en na eenigen tijd blusschen slaagde zij er in het vuur te beperken tot de stallen. Deze stallen zijn geheel uitgebrand. De zich in de stallen bevindende vijf varkens, twee koeien en tien biggen kwamen in de vlammen om. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. De aangerichte schade, wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. De boerderij was van de stallen geschei den door een spouwmuur. De brandweer heeft weten te voorkomen, dat de vlammen oversloegen. STEUN AAN KLEINE BOEREN. Wie er voor in aanmerking komen. In aansluiting aan het gepubliceerde om trent den te verleenen steun aan kleine boeren kan worden medegedeeld, dat nader besloten is, evenals het vorige jaar bij het eventueel toekennen van een bijdrage geen rekening te houden met het aangeslagen zijn in de gemeentefc ndsbeiasting. De regeling is thans aldus: Een extra-steunuitt eering zullen zij ont vangen, wier hoofdberoep in den landbouw ligt, met dien verstande: a. dat zij bij de inventarisatie in de maand Mei 136 niet minder dan 1 H.A. en minder dan b H.A. cultuurgrond in gebruik hadden; b. dat zij niet zijn aangeslagen in de in komsten- of vermogensbelasting voor het belastingjaar 1936/37; c. dat zij in het tijdvak van 1 September 1936 tot 1 Februari 1937 in totaal gedurende niet meer dan 5 weken in een van rijkswege gesubsidieerde werkverschaffing opgenomen zijn geweest of steun heoben genoten inge volge een door den minister van sociale zaken goedgekeurde steunregeling; d. dat zij sedert 1 Januari 1937 niet aange sloten zyn geweest bij de werkloozenkas eener vereeniging, gesubsidieerd ingevolge het werkloosheidsbesluit 1917. DRIJVEND METEOROLOGISCH OBSERVATORIUM IN DEN STILLEN OCEAAN. Op de werven te Harima bij Kobe is gisterochtend de kiel gelegd van een drij vend meteorologisch observatorium, dat in het zuidelijk deel van den Stillen Oceaan en ook in de Noordelijke wateren zal worden gebruik.. DE GRIEP WOEDT NOG HEVIG IN ENGELAND, verleden week 1155 gevallen met doodelijken afloop. Het aantal sterfgevallen ten gevolge van de griep heeft in de afgeloopen week 1155 bedragen in de groote steden van Engeland en Wales. Te Londen alleen reeds waren er 154 ge vallen met doodelijken afloop. AMERIKAANSCHE EXCESSEN. Kinderhuwelijk gerechtelijk ontbonden. De kinderrechter heeft gisteren bevel ge geven tot ontbinding van het huwelijk tus schen een meisje van twaalf en een jongen van negentien jaar, binnen 24 uur nadat zij In den echt verbonden waren. DREIGENDE SPOORWEGSTAKING IN CANADA. De organisaties van de Canadeesche spoor wegarbeiders hebben het rapport verwor pen van de verzoeningscommissie, die aan beval de loonsverlaging van 10 pet. te verminderen tot 7 pet. voor 1 November a.s. Het ligt thans in het voornemen een stemming te houden onder de vakvereeni- ginsleden, in totaal 100.000 man. CENTRALE FOKVEEDAG. In de op 1 Maart in het Park Hotel te Hoorn te houden algemeene vergadering van den Bond van Rundveefokverenigingen in Noordholland, stelt het bestuur o.m. voor om ook in 1037, zij het dan op beschei dener schaal dan in 1936, een Centrale Fok- veedag te houden. In 1936 heeft dezen dag aan het fonds 1000 gekost, waarvan 700 aan geldprijzen en f 100 voor vervoers- bijdragen. Het bestuur is ditmaal voornemens om in geen geval meer dan 700 voor den Cen trale Fokveedag uit te geven. De begrooting van den bond wijst voor 1937 in ontvangst en uitgaaf een bedrag aan van t 2809. GEEN ZENDINSTALLATIE IN DE DUITSCHE AMBASSADE TE HOUDEN. De „Daily Herald", die Dinsdag melding maakte van berichten, volgens welke m de Duitsche ambassade een zendinstallatie zou worden aangebracht, heeft thans vernomen, dat er slechts sprake is van een bijzondere soort van ontvangtoestel. De ambassade heeft medegedeeld, dat de ontvangst met een gewoon toestel zeer ge brekkig was in verband met de ligging van het gebouw. DE ZIEKTE VAN KROONPRINS MICHAEL. Het herstel van kroonprins Michael heeft een normaal en bevredigend beloop. De voeding wordt vergemakkelijkt door het feit, dat de eetlust meer en meer terugkeert. Uit chirurgisch oogpunt gezien kan de ziekte als geweken worden beschouwd. Daar de prins evenwel griep heeft opgeloo- pen, zijn de geneesheeren van meening, dat het verstandig is, dat de prins nog eenige dagen het bed houdt.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7