SPORT EN WEDSTRIJDEN. De beslissende eindstrijd aangebroken J^ooutciaal 7lieuws rijksveldwachters. NOORDSCHARWOUDE ZUIDSCHARWOUDE OUDORP WIERINGEN WARM EN HUIZEN HEERHUGOWAARD TEXEL ZUIDSCHARWOUDE WINKEL Alcmaria's wedstrijd tegen Bloemendaal. Alkmaar-Alkmaarsche Boys, DE EERSTE KLASSERS DE TWEEDE KLASSERS DE DERDE KLASSERS DE VIERDE KLASSERS Langs de N.H.V.B.-velden. Bjj besluit van den minister van, justitie zijn de rijksveldwachters C. Kuïk te Berk hout, A. Beek te Schoorl, A. van Iperend te Callantsoog en H. C. Boerema te Sijbecar- spel benoemd tot rijksveldwachter brigadier titulair. VEREENIGING VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. Onder voorzitterschap van dr. A. H. van Gelder hield gisteravond in „Het Oranje Hotel" de afd. Bergen en omstreken van de Vereeniging voor facultatieve lijkver branding een algemeene ledenvergadering, die goed bezet was. Uit het verslag van de secretaresse penningmeesteresse, mevr. Boschvan Werkum bleek dat de 1 Januari 1935 met 48 leden opgerichte afd., op 1 Januari j.1. reeds 98 leden telde. De financiën waren gunstig. 1 Januari 1937 was er een saldo in kas van 93. Na rapport namens de commissie belast met het nazien der rekening, uitgebracht door den heer Krom, werd de rekening goedgekeurd. De begrooting voor 1937 werd in ont vangsten en uitgaven vastgesteld op 171. Mevr. Boschvan Werkum werd bij acclamatie als bestuurslid herkozen. Nadat de heer M. W. van Gulik een toe lichting op de crematieverzekering had gegeven, werd de film van de vereeniging vertoond. Deze film toont den gang van zaken bij het crematorium en het colom- barium te Westerveld en doet vooral uit komen, dat de vereeniging opkomt voor het recht van crematie. Wie lid wordt van de vereeniging spreekt zich niet uit voor de crematie van eigen stoffelijk overschot, doch steunt de vereeniging in den strijd om voor hen die dit wenschen de mogelijkheid daartoe te verkrijgen en daarvoor ook erkenning in de wet te bereiken. A.R.-kiesvereeniging. Bovengenoemde vereeniging vergaderde Donderdagavond in de kleine zaal achter de Geref. kerk. Voorzitter was de heer P. F. Slot. Behandeld ward o.a. de candidaatstel- ling voor de Tweede Kamer. Door den heer J. Heeringa werd een inleiding gehouden over het onderwerp: „Is de christelijke poli tiek in gevaar?" Op deze inleiding volgde een aangename discussie. Door den voorzit ter werd hierna op de gebruikelijke wijze gesloten. Teraardebestelling C. Swager Caz. Vrijdagmiddag vond onder zeer groote belangstelling de ter aardebestelling plaats van wijlen den heer C. Swagre Caz. Aanwe zig waren talrijke personen uit handelaars-, tuinbouw- en veilingskringen, alsmede het bestuur en de leden van de zangvereeniging „Crescendo'',-, wrik laatste zoowel bij het sterfhuis als op het kerkhof, aan weers kanten stonden opgesteld toen de stoet pas seerde op de overledene een laatste groet te brengen. Een schat van bloemen dekte de baar. Door den consulent der Ned. Herv. ge meente, ds. Bloemhof, werden aan de groeve eenige ontroerende woorden gesproken. Diep onder den indruk verlieten de tal- looze aanwezigen de begraafplaats. Nogmaals de brand bij De Geus. In ons verslag van den brand bij den heer P. de Geus in den nacht van Donder dag op Vrijdag vermeldden wij, dat de motorbrandspuit van de gemeenschappe lijke lichtbedrijven zoo laat bij den brand aankwam, dat zij geen dienst behoefde te doen. Dit was wel een eenigszins vreemde situatie, waarover wij in dien nacht geen verdere inlichtingen konden bekomen. Thans is ons echter het een en ander mee gedeeld, waardoor dit laat komen wordt verklaard. Het is namelijk een gevolg ge weest van het feit, dat de accu van de auto leeg stond, waardoor het onmogelijk was, het vehikel aan den gang te brengen, noch door starten noch door slingeren. Verscheidene personen hebben het ge probeerd de auto aan den gang te krijgen, doch het gelukte niet. Ten einde raad werd besloten de auto van den heer Smit voor de brandspuit te spannen en deze op deze manier aan den gang te krijgen. Dit gelukte, echter ten koste van een bumper. Toen kon de reis van de gasfabriek tot de brand, een af stand van een of twee minuten, worden aangevangen. Men was evenwel te laat. Dit doet echter de vraag rijzen of het niet gewenscht is, dat maatregelen worden ge troffen, dat een dergelijke gang van zaken niet meer mogelijk is, bijv. door de bestu ring van de spuit aan een of twee personen op te dragen en er niet deze of gene, die ook wel eens met een auto rijdt er op af te sturen. Nu was de brandweer bij machte het vuur zonder de hulp van de motorspuit te keeren. Het had ook anders kunnen zijn. De toestand in het Geestmer- ambacht. Van bevoegde zijde wordt ons mede gedeeld, dat in een dezer dagen te Haar lem gehouden vergadering onder leiding van Gedeputeerde Kooiman verdere be sprekingen zijn gevoerd over de verbete ring van de economische toestanden in het Geestmerambacht. Op deze vergadering waren verschillende tuinbouworganisaties vertegenwoordigd door eenige function- narissen. De plannen voor den te stichten proef- polder werden aan een bespreking onder worpen, waarbij de noodige toelichtingen werden verstrekt en de gelegenheid werd gegeven tot het doen van aanwijzingen. Over de plaats waar de proefpolder zou moeten komen is men het nog niet geheel eens geworden. Door verscheidene heeren werden mogelijke plaatsen aangewezen en de wenschelijkheden hiervan bepleit. Van een en ander zal door de deskundigen stu die worden gemaakt, waarna wel tot de definitieve vaststelling van de plaats zal worden overgegaan. Bij deze besprekingen kwam ook nog naar voren of het. niet ge wenscht was op twee plaatsen een proef bedrijf te stichten om zoo volledig moge' lijk te worden ingelicht. Nadere mededeelingen worden door de tuinders wel met belangstelling tegemoet gezien. In de te Alkmaar gehouden ver gadering werden de plannen van de beide ingeniers wel naar voren gebracht, doch een goed inzicht in deze materie is bij de meeste tuinders nog niet aanwezig Dat er wel belangstelling voor de mogelijkheden van deze plannen bestaat blijkt wel uit het feit, dat een der afdeelingen, gezamen lijk een excursie zal houden naar de stre ken, waar de ruilverkaveling reeds in practijk is gebracht. Hervatting werkverschaffing, Met ingang van Maandag 8 Februari a.s. zal opnieuw een aanvang worden ge maakt met het uitdiepen der polderslooten in deze gemeente. Eveneens zal met in gang van denzelfden datum weer een aan tal werklooze arbeiders uit deze gemeente worden tewerkgesteld bij de Rijkswerk verschaffing te Schoorl. Beide werkverschaffingsobjecten wer den in den loop der vorige week tènge- volge van de ingetreden vorst stopgezet. Goed afgeloopen, Vrijdagmiddag om 12 uur, bij het uit gaan der r.k. school, liep het ongeveer 6-jarig dochtertje van den heer S., alhier, vlug het schoolplein over, de straat op, waar juist een luxe-auto vanuit het dorp aan kwam rijden. Het meisje werd door het achterspatbord van de auto omverge worpen en kwam juist in een plas terecht, waar het bleef liggen. Het kind werd da delijk opgenomen door den timmerman S. V., die juist passeerde. Bij onderzoek bleek, dat het ongeluk, dat zich nogal ernstig liet aanzien, nog goed was afgeloopen; het kind had slechts een bloedende neus bekomen. Den chauffeur van de auto treft geen schuld. Sluiting voor de scheepvaart. Met ingang van 1 Maart a.s. zal de schutsluis in den afsluitdijk te Den Oever, en de brug aldaar, alsmede vele andere sluizen in den Wieringermeerpolder, des Zondags voor de scheepvaart gesloten blij ven. Op werkdagen kan te Den Oever van nam. 9 uur tot voorm. 5 uur niet worden gepas seerd. Op algemeen erkende christelijke feestdagen ^eldt hetzelfde als voor den Zondag. Begrafenisver. „De Laatste Eer". Donderdagavond hield de begrafenis- vereeniging „De Laatste Eer" haar jaar vergadering in de zaal van den heer Slikker. Medegedeeld werd dat de leeftijdsgrens van de dragers is bepaald op 65 jaar. Nieuwe leden, gerekend vanaf 1 Jan. '37 tot 50-jarigen leeftijd, betalen 5 in- leggeld, van 50 tot 60 jaar 10; boven 60 jaar worden geen leden meer aangenomen. Uit het jaarverslag vermelden wij dat 8 begrafenissen door de vereeniging wa- ror verricht. De heer A. Nicolai is benoemd tot re servedrager en de heer Jac. Met is aange steld voor kinderbegrafenissen met als reserve de heer W. Mink. De vereeniging telde op 1 Jan. '37 509 ledtn met als 364 betalende en 165 niet betalende. Een tevredenheidsbetuiging is ontvangen over de werkzaamheden van aanspieker-voorlooper en de dragers. Rekening en verantwoording. De ont vangsten hadden bedragen 903.21, uit gaven 916.57, nadeelig saldo 13.36. Met goedvinden van het bestuur van de Ver. van Vrijz. Prot. Belangen is een reseive gevormd van 65, onder voor waarde dat dit bedrag niet anders mag worden besteed dan voor kleeding. De heeren Dissel en P. de Groot werden met bijna algem. stemmen herkozen als bestuurslid. Besloten werd om de contributie met 25 cent per lid te verhoogen per jaar en om de verplichting tot betaling van contribu tie te doen ingaan op 17-jarigen leeftijd (het was 18 jaar). Het bestuur zal trachten door propagan da de vereeniging uit te breiden. De heer A. Mink vroeg of de mogelijk heid bestond om van klasse A in klasse B te worden ingeschreven. Dit verzoek werd toegezegd doch het bestuur meende hier voor een leeftijdsgrens te moeten trekken. Een voorstel werd gedaan om op de eerst volgende bondsvergadering naar voren te brengen om de dragers w.o. werkloozen bij uitvoeren van die functie niet in hun loon worden gekort door de gemeente (werk verschaffing). Geslaagd. Voor het examen belasting-consulent, door het Nederlandsch Instituut van Be lasting-consulenten op 6 Januari j.1. te Amsterdam aangenomen, slaagde o.m. onze plaatsgeroot de heer C. Koster. Hooge prezen geboden. Omtrent den aankoop van gere gistreerde rammen en schapen door Fran- sche schapenfokkers op Texel, vernemen we nog, dat de Fransche koopers zeer hooge prijzen hebben geboden, er worden zelfs prijzen genoemd voor enkele con- trölerammen van 250 en voor ooien tot 70 per stuk. Gekocht is er echter tot heden niet voor dien prijs. „Kunst na Arbeid". In de Donderdagavond gehouden jaar vergadering van het fanfare-corps „Kunst na Arbeid" werden de aftredende bestuurs leden J. C. Oudendijk en C. Berkhout met algemeene stemmen herkozen. Men besloot deel te nemen aan het bonds- concours, terwijl in principe werd besloten aan een nationaal concours deel te nemen. Rattenvangst. Tijdens het opruimen in 'n varkensboet bij den heer Keetman alhier merkte men een groot aantal ratten onder den betonnen vloer. Om hiervan bevrijd te worden zette men de ruimte onder den betonnen vloer onder water en haalde men een hond, die in een ondeelbaar oogenblik niet minder dan een 35-tal ratten doodbeet, terwijl een groot aantal wisten te ontsnappen. VoetbaL Na den sensationeelen Zondag, waarop het Oranje-elftal een gelijk spel bevocht tegen het Duitsche elftal, gaan wij mor gen weer competitie spelen. Men weet, dat reeds twee kampioe nen bekend zijn, men weet ook, dat an dere beslissingen spoedig verwacht kun nen worden en het ziet er naar uit, dat wij dit jaar vlugger gereed komen dan gewoonlijk. Vandaar, dat wij weer be kerwedstrijden krijgen! Om ons echter tot de huidige competitie te bepalen, Be Quick en Ajax zijn reeds kampioen, Go ahead zal misschien weldra volgen en in de twee overige afdeelingen zal pas na den laatsten Zondag bekend zijn, wie titelhouders zijn. Daarnaast komen dan weldra de degrada tie-clubs, die straks nog een voor haar niet bijzonder prettig verlengstuk van de com petitie krijgen. Ook zij zullen spoedig be kend zijn. En zoo wordt het einde van de competitie belangrijk voor vele clubs. Alleen de twee kampioenen en een groepje „middenmoo- ters" hebben weinig belang meer bij de resteerende wedstrijden. En hun.... sup porters helaas ook niet! Afdeeling I. R.C.H. is hekkesluiter en speelt morgen thuis tegen Blauw-Wit. We gelooven graag, dat de Haarlemmers zicfc tot het uiterste zullen inspannen, maar wij kunnen niet aannemen, dat Blauw-Wit zal verliezen. Zoodat dan in deze afdeeling alles in kan nen en kruiken is: Ajax kampioen, R.C.H. op de 10e plaats. De rest der wedstrijden is van zeer on dergeschikt belang. Wie weet, kan Ajax in Amsterdam tegen Xerxes niet de beide puntjes halen; overigens kunnen D.F.C. en D.H.C. hun resp. thuiswedstrijden tegen Excelsior en Stormvogels in overwinningen omzetten. Afdeeling II. Feijenoord of D.W.S.? Algemeen wordt verwacht, dat beide clubs geen punt meer verliezen en er een beslis singswedstrijd noodig zal zijn. En dus wint Feijenoord morgen van Z.F.C. en D.W.S. van V.S.V. Feijenoord laat zich natuurlijk op eigen veld niet kloppen door het zwak3te zusje en ofschoon V.S.V. op eigen veld D. W.S. ontvangt, moeten de Amsterdammers toch beide punten kunnen veroveren. Met dus nog twee verliespunten meer voor Z.F.C. hebben de andere clubs weinig meer te vreezen. Daar is de Haagsche ontmoeting H.B.S.V.U.C., welke in een Bakhuijs-zege eindigt, K.F.C. zou thuis tegen Haarlem een gelijk spel kunnen bevechten en Sparta— H.-D.V.S. geeft nog een goede kans aan de oude Rotterdamsche club. Afdeeling III. Go ahead heeft nog een behoorlijken voor sprong op Heracles, maar moet toch oppas sen, dat ze niet nogmaals verliest. Een ge lijk spelletje gaat nog en dat zou deze keer P.E.C. kunnen behalen. Want de Zwolsche ploeg is ook in Deventer een lastig te bespe len tegenpartij en al geloven wü in een zege van Halle c.s., een gelijk spel zou niet al te verrassend zijn. Heracles zal thuis natuurlijk wel van Tu- bantia kunnen winnen, al blijft ook hier op passen de boodschap en zoo zal de onderlin ge afstand dus gelijk blijven. N.E.C. krijgt bezoek van de Ensch. Boys, die het laatste kansje manhaftig zullen ver dedigen. Of dat met het noodige succes ge paard zal gaan, valt te betwijfelen, vooral, waar Z.A.C., thuisspelende tegen Wagenin- gen, een goede kans op den inzet heeft. Enschedé zou een goede beurt maken, door thuis A.G.O.V.V. te kloppen. Een moei lijke, maar zeer schoone opgave! Afdeeling IV. Slechts drie wedstrijden in het Zuiden, be langrijk voor de betrokken clubs. Noad krijgt bezoek van Roermond en waar de lilburgers nog een goede kampioenskans hebben, verwachten wü natuurlijk een zege op het niet al te sterke Roermond. Eindhoven zou zich een heel eind in vei ligheid kunnen stellen, door thuis Juliana te kloppen. Er bestaat een goede kans, dat het zoover komt. N.A.C. staat veilig, maar is aan haar stand verplicht, om Bleyerheide te kloppen. Afdeeling V. Be Quick, de kampioene, duwt Leeuwar den natuurlijk met een flinke nederlaag huiswaarts. Dat is de eenige zeer positieve voorspel ling in dit gewest Want in al de andere ge vallen is de strijd meer open, niet zoo direct in theorie, maar wel in de praktijk. Velocitas, thuis spelende tegen Achilles, krügt bijvoorbeeld een zeer zware dobber, want de Asser voorhoede kon in twee wed- strüdenvüftien keer doelpunten en zal dus ook morgen wel een paar doelpun ten maken. En de Asser-defensie liet zich in die twee wedstrijden niet éénmaal pas- seeren en zal ook morgen niet gemakkelijk te verrassen zyn. Sneek zal vermoedelük ook al speelt ze thuis wel te zwak zijn voor Veendam, maar de kat, die in de benauwdheid zit Enfin, Veendam heeft de buit nog niet bin nen. Tenslotte FrieslandHoogezand, twee di recte degradatie-candidaten dus. Dat belooft een zenuwwedstrijd te worden over welke afloop totaal niets te zeggen valt Alcmaria naar Bloemendaal. Nog drie wedstrijden moeten onze withemden spelen en de tegenstanders van morgen staan er precies zoo voor. En nu is het merkwaardig, dsTl de wed- stryd van morgen juist de belangrükste is voor beiden. Want hoe is de situatie: Alcmaria heeft 5 verliespunten min der dan Bloemendaal, dat dus in het allergunstigste geval Alcmaria nog met één punt zou kunnen passeeren, als het alles won en Alcmaria alles verloor. Zou Bloemendaal echter één van die drie wedstrijden verliezen, dan ls Alc maria voor haar onbereikbaar. Dat kan morgen gebeuren of dat hen in een der twee resteerende wedstrijden gebeuren. In het laatste geval zou de spanning nog een paar weken blijven. Wy houden in dit geval nu eens niet van die spanning en zouden dus zeggen: Alcma ria, zorgt, dat die spanning morgenavond voorbü is. Dat kan theoretisch heel gemak- kehjk, want in dit geval is een gelijk spel reeds voldoende. Immers, dan blyf de voor sprong 5 punten, hetgeen precies voldoen de is. Moeten wy bet dus op een gelyk spel houden? Of moeten wü hopen op een over winning? Het tweede geval is eervoller, veel eervoller zelfs. Maar wy kunnen ons voor stellen, dat men morgen speciaal alles op de verdediging zet, vooral als het Alcmaria eens zou mogen gelukken, om een kleine voor sprong te behalen. Is er kans op, dat Alcmaria zich in veilig heid stelt? Dat is de meest belangrijke vraag. En dan wyzen wü op den uitslag tegen de Spartaan. Wat toen kon, moet ook thans mogelyk zyn. Daarom rekenen wy in elk geval op een puntenverdeeling en hopen wü op een kleine, maar verdiende overwinning van onze stadgenooten. Het laatste kan echter alleen, als het geheele elftal 90 minuten lang blakert van vechtlust. Wü wachten af Er speelt zich in Haarlem verder nog een aardige moeting af: E.D.O.H.F.C. Waar H.F.C. thans geen kans heeft op het kam pioenschap, meenen wü, dat een enthousiast spelend E.D.O. met de zege gaat strüken. Veel hangt in dit verband af van den uitslag H.R.C.—'t Gooi. De Helderschen zyn momenteel uitstekend op dreef en het zal 't Gooi zeker niet meevallen. De mogelyk- heid van een verrassing is er en E.D.O. kan er voordeel van hebben. De Spartaan zou thuis B.F.C. kunnen kloppen en daarmee in veiligheid kunnen komen en A.F.C. zal er wel voor zorgen, dat de Kennemers met leege handen huiswaarts moeten keeren. Tweede klasse B. In de tweede klasse A krügen de leiders geen al te moeilüke wedstrüd te spelen: Hilversum speelt thuis tegen O.V.V.O en Velox in eigen home tegen West-Frisia. Wü rekenen op flinke overwinningen van de beiden ontvangende clubs. Z.V.V. speelt thuis tegen haar buurtge- noote O.S.V. en kan wellicht ook een puntje veroveren, terwül W.F.C., in Utrecht tegen Hercules uitkomende, met een puntenver deeling tevreden is. AlkmaarAlkmaarsche Boys en KinheimZaandijk Voor morgen staat voor de kaasstad de tweede derby de return-match Alkmaar Al km. Boys op het programma, dat alleszins een sportevenement bü uitnemend heid is. In de eerste plaats toch gaat het nog zoo'n beetje om de suprematie van de kaasstad derde klassers. De boys als oudste derde klasser zün het natuurlük aan hun eer verplicht te win nen en hun „stand" daarmede wat op te houden; daar staat echter tegenover, dat de groen-witte benjamins ook eens heel graag willen laten zien, dat ze in de derde klasse- afdeeling nog voldoende kunnen meekomen en.... zeer gaarne daarby revanche willen nemen op de-wat-Zuidelyker-op geleden 2O-nederléag. Helaas, waren dit bchter maar de eenige factoren! Er is nog iets-anders! Beide ploegen zijn nog niet geheel veilig ten aanzien van de onderste plaats enkunnen dus de winst punten nog heel goed gebruiken. Winnen de rood-witten, dan zün ze onbereikbaar voor nummer 9 en 10, doch... dan wordt de po sitie voor de groen-witte Westerweg-bewo- ners er niet beter op. Weten echter de jeugdige derde klassers te winnen, dan moe ten beide ploegen nog wat oppassen en uit do resteerende wedstrijden mogelyk nog enkele punten vergaren. Dit laatste hangt natuurlük geheel af van de verdere verrich tingen van Purmersteün. Hoe het morgen ook moge zijn, we spre- ken den wensch uit, dat het een enthousias ten, doch eerlüke en faire strijd mag worden, waarbü men vooral de hoofden „koel" tracht te houden. Moge een talryk publiek ten aanzien van dit laatste de spe lers een waardig voorbeeld geven! Hc* de uitslag zal zün? -Opdat de sterkste moge winnen! Wy willen er nog even op wijzen, dat het bestuur van Alkmaar maatregelen genomen heeft, om het publiek niet in het natte gras te laten staan. Men heeft met behulp va» planken een vloer gemaakt, die een waar borg is voordroge voeten. Een niet minder belangrük treffen doch dan ten aanzien "an de bovenste plaats, is de ontmoeting Kinheim—Zaandük.De Zaan- kanters beschikken uit 15 gespeelde wed strijden over 23 punten, terwül de ex-tweede klassers uit 14 wedstryden 21 punten heb ben vergaard, waaruit dus blykt, dat beide ploegen over nagenoeg dezelfde gunstige resultaten beschikken. Het zal daar in Vel- sen-Noord dan ook geducht spannen. Moge- lük nemen de Kinheimers met een zeer klein verschil revanche op de aan den Zaankant geleden 43-nederlaag. Nog een belangriike ontmoeting ls het treffen PurmersteijnAssendelft, waarbü de hekkensluiters wel de gelegenheid krü gen, te laten zien, dat de jongste overwin ning bü Succes op Wleringen, heusch geen vergissing" is geweest. Hollandia ontvangt Succes, wat immer een moeilüke opgaaf beteekende. Misschien dat de Hooreneezen nu eindelijk eens met de gekke gewoonte breken en voor de volle winst zullen zorg dragen. Helder gaat naar Beverwyk en zal stellig revanche willen nemen op de op eigen terrein geleden smadelüke nederlaag (40). Mogelijk lukt het. Texel ontvangt D.T.S., waarbü tevens van verschillende kanten de gelegenheid be staat, de kampioenen te huldigen. Nu de eilanders vrü van „zenuwen" kunnen zün, zullen ze het wel wat gemakkelüker tot een overwinning kunnen brengen, waarom we de Oudkarspelieren dan ook niet veêl kans geven. M.F.C.- krügt bezoek van Schages en de Medemblikkèrti zullen het wel weer tot eenige winst brengen. Nieuwe Niedorp zal het bezoekende Andük wel niet veel kans geven, terwül verder in het treffen Strandvogels—Watervogels, de gastheeren het onderspit zullen delven. Voor de eerste klasse A en tweede klasse B, een betrekkelük onbe langrijk programma. Oudorp I— Egmondscbe Boys. Lastige uit wedstrijden voor Dirkshom en Alkmaar III. Ziezoo, Koning Vorst heeft weer het veld moeten ruimen en is naar z'n üspaleis teruggetrokken. King Soccer kan dus weer zyn scepter zwaaien ala, ja ais tenmin ste nu Pluvius die de laatste dagen op de diverse velden weer geducht heeft huis ge houden, niet te veel roet in de koninklÜke „voetbal-pap zal gooien. Groote hoeveel heden vocht hebben verschillende terreinen in een tweede hands moerasje herschapen en een enkele stortbui is ongetwyfeld vol doende, om den telegrafist een drukken Zondag-morgen te bezorgen. Daar enkele ploegen, die we met de eer volle naam van runners up mogen betitelen, een vrüen dag hebben, blijft er vooral in de eerste klasse A en tweede klasse B niet veel belangrijks over, of het zou in de eerste klasse A het treffen Vrone I—O.S.V. m moeten zün, een stryd van lyders tegen leiders. Vanzelf sprekend staan de Vronianen voor een zeer zware taak en we zouden geneigd zün reeds dadelijk voor de groen-zwarten mannen uit Pancras een nieuwe nederlaag te voor spellen, was het niet, dat we enkele weken geleden van Vrone, bü het sterke Bergen, een onverdiende 3—2 nederlaag kregen te noteeren. En wat toen mogelük was, zou dat dan ook nu. niet, echter met dit verschil, dat nu in eigen omgeving gespeeld moet worden. Kom Vronianen, probeert het nog eens! Bergen I gaat naar W.F.C. IV en indien de Bergeharen op hun tellen pasen, notee- ren >,we een hieuwe zege voor de „duinkan- ters", waarbü ze hun mooie positie dan weer wat verstevigen. C.S.V. I zal tegen het bezoekende Alcma- iia IV trachten wat meer veilig te komen n aanzien van de onderste plaats. Een Poging, die wel eens lukken kon} terwül Beemster I_z.V.V. III de punten mogelük netjes deelen. In de tweede klasse B hebben niet alleen de derde elftallers van de Boys een vrijen dag, doch ook Z.V.V. IV en K.V.V. IV, zoodat er aan den kop niets byzonders kan gebeuren. w.R.C. I ontvangt Assendelft Hl en zou het tot een zege kunnen brengen, evenals Uitgeest II, dat bezoek van W.F.C. VI krügt. Z.F.C. VI—Westzaan II konden de punten wel eens deelen. De tweede klasse D laat een belangryk treffen zien, daar het eidende Egmondsche Boys I een bezoek

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 14