Het groene oog van Baa-AI. Branden. £xic?Uvaact /?a io nuk s afronxAs GELU/DSS/GflAAL VERBODtH Het Luchtvaartmuseum groeit Vliegtuigbouwers verleenen medewerking. DtaaQ en Aanécd INVRIEZEN VAN 26.000 ZWARE VARKENS. Inschrijving voor slachten en*, gegund. De Veehouderijcentrale heeft gisteren met goedkeuring van mintiter Deckers, het los sen, slachten, keuren, vóórkoelen en laden van uit de markt te nemen en in te vriezen zware varkens gehéél opgedragen aan den laagsten inschrijver voor 19 y} cent per 100 kilo geslacht gewicht, plus 20 cents rijks keurloon. Tot dusver werd voor dit werk een ver goeding toegekend van 1.75 plus 20 cents keurloon! De eigenlijke verwerkingskosten zijn dus thans gedaald van 1.75 op 19 '4 cent, dus tot één negende deel van vroeger. Het plan is, gedurende drie maanden 2000 varkens per week in te vriezen, dus in to taal 26.000 varkens of circa 3)^ millioen kilo geslacht gewicht. Door thans te laten in schrijven, in plaats van een door den crisis- accountantsdienst berekende vergoeding te gevèn, bespaart de Veehouderijcentrale dus een bedrag van pl.m. 54.000 in drie maan den tijd! Het „Handelsblad" teeken bij dit bericht het volgende aan: Wie deze laagste inschrijver is, is ons nog niet bekend doch het moet uit den aard der zaak een zeer groote fabriek zijn, die in het verleden extravagante winsten heeft ge maakt, want een inschrijving van 19 cent plus keurloon, dus totaal 39 X cent, ligt be neden den kostprijs: deze ligt in de buurt van 80 cents plus keurloon, dus in totaal een gulden (tegenover de vroegere „vergoeding" van 1.75 plus keurloon, dus 1.95). Nogmaals wijze wij er Op, dat op deze wijze de vroegere bacon-contractwinsten door dezen inschrijver worden gebruikt om nu het contract verdwenen is de klei nere ondernemingen dood te drukken. Slechts het Landbouwcrisisfonds spint hier bij garen. Gerekend naar den kostprijs heeft de Cen trale vroeger 35.000 te veel betaald voor een zelfde quantum, als zij thans wil gaan invriezen. Ten slotte spreken wij als onze meening uit, dat het niet zal komen tot een invrie zing van 26.000 zware varkens, die Op grond van de marktpositie. PAARD KWAM ALLEEN THUIS. Voerman lag zwaar gewond op weg. Te Wehl is de 22-jarige Zweers. toen hij van zijn wagen sprong, gevallen. Hij kwam onder een van de wielen terecht en bleef zwaar gewond liggen. Het ongeluk werd eerst bemerkt toen paard en wagen ZOndér voerman thuis kwa men. Een half uur later vond men den on gelukkige Op den weg liggen. Hij is een na- bijzijnde woning binnengebracht. Zijn toe stand is zoo ernstig, dat hij niet mag worden vervoerd. Het slachtoffer heeft een hersenschudding en bovendien is de linkerborstkas ingedrukt waarbij drie ribben in de longen zijn ge drongen. BESLAG OP GRIEKSCH STOOMSCHIP. De deurwaarder Joh. M. van Twuijver te Amsterdam heeft gister op verzoek van een werf te Rotterdam beslag gelegd op het Grieksch stoomschip „Mount Kitheron" Van de Stoomvaartmij. Kulukundis Bros., gev. te Syra. Het schip, dat 4000 ton meet, bevindt zich in een dok van de Amsterdamsche Droog dokmaatschappij en is aan den ketting ge legd voor een vordering van de werf op de scheepvaartmaatschappij voor herstelwerk zaamheden aan een schip van dezelfde on derneming VLOOTAAL.WOEZENIER JELGERSMA GAAT HEEN. De vlootaalmoezenier, pater J. A. P. Alba- da Jélgersma O.F.M., heeft uit zijn functie ontslag gevraagd. Zoodra dit verzoek offi cieel is ingewilligd, zal zijn benoeming vol gen tot pastoor te Franeker. 3 1/2 EN 3 PROCENT LEENINGEN NOORDHOLLAND. Bij de inschrijving op de 3 1/2 procent leening is voor conversie een iets grooter aantal 4 procent obligatiën aangemeld, dan er 3 1/2 procent obligatiën beschikbaar zijn, zoodat er op deze inschrijving een reductie zal moeten worden toegepast; op de vrije inschrijving kan derhalve geen toewijzing plaats vinden. Op de 3 procent 10-jarige leening is voor een zoodanig bedrag ingeschreven, dat de toewijzing uiterst gering zal zijn. HOOG WATER IN HET BINNEN-IJ. Het water in het binnen-IJ te Amsterdam staat op het oogenblik 13 om beneden A.P., dit is ongeveer 25 c.M. boven normaal. Deze hooge waterstand is het gevolg van den aan houdenden westelijken wind, waardoor men te IJmulden niet kan spuien. Hierdoor is het ook niet mogelijk het water der Am sterdamsche grachten te loozen, zoodat da verschillende stadssluizen moesten worden gesloten en de schepen derhalve moeten schutten. Het electrische gemaal te Zeeburg en het stoomgemaal te Schelllngwoude zijn in wer king gesteld om het overtollige water kwijt te raken. Dergelijke hooge waterstanden op het IJ komen in den winter meermalen voor. PRINSES JULIANA EN PRINS BERNHARD. Door den minister van defensie is ter kennis van de Kon. Landmacht gebracht: le. dat bij Kon. besluit aan H. K. H. prin ses Juliana der Nederlanden na de voltrek king van Haar huwelijk met Zijne Door luchtige Hoogheid Prins Bernhard van Lippe Biesterfeld de titel is verleend van Prinsés van Lippe-Biesterfeld, met dien verstande, dat Zy dien zal voeren na der. naam Mecklenburg; 2e. dat bij Kon. besluit aan Z. D. H. Prins Bernhard Leopold Frederik Everhard Julius Coert Karei Godfried Pieter van Lippe- Biesterfeld na de voltrekking van het huwe lijk van H. K. H. Prinses Juliana der Ne derlanden met Prins Bernhard voornoemd de titel is verleend van Prins der Neder landen, met het praedicaat van Koninklijke Tl oogheid. Dienvolgens zal Prinses Juliana voortaan zijn te noemen: „Prinses Juliana der Neder landen, Prinses van Oranje-Nassau, Hertog in van Mecklenburg, Prinses van Lippe- Biesterfeld" en Prins Bernhard: „Prin Bernhard der Nederlanden, Prins van Lippe-Biesterfeld". DRIE INBREKERS AANGEHOUDEN. De Arnhemsche politie heeft drie per sonen gearresteerd, die zich schuldig hebben gemaakt aan een reeks diefstallen in kantoren en magazijnen, waar zij o.m gepoogd hebbe" de brandkasten te forcee ren. Zy zijn hierin evenwei, doordat -.ij blijkbaar niet over het goede gereedschap beschikten, niet geslaagd. Wel is komen vast te staan, dat zij bij een smid betere werktuigen hadden besteld. Nog voordat zij deze te hunner beschikking hadden werden zij ingerekend. Men neemt aan dat thans alle deelnemers aan de in 1937 in Arnhem gepleegde inbraken thans in hechtenis zijn genomen. ZUIDERZEEFONDS. Verschenen is het voorloopig verslag over de begrooting van het Zuiderzee- fonds voor 1937, waaraan het volgende is ontleend: Enkele leden betoogden, dat de Aan neming van deze wetsvoordracht inhoudt bewilliging in het bedijken van den noord-oostelijken polder, hetwelk een be drag van ongeveer 70 millioen zal vor deren. Naar aanleiding hiervan spraken 2ij nogmaals hun leedwezen er over uit, dat met die bedijking een aanvang zal worden gemaakt voordat het eindrapport van de „commissie drinkwatervoorziening westen des lands" zal zijn verschenen en ter zake kundigen de gelegenheid zullen hebben gehad, hun oordeel omtrent dat rapport uit te brengen. Als waarschuwend voorbeeld van een maatregel, welks gevolgen men niet heeft overzien, noemden deze leden de uitdie ping van de Oude Maas tusschen het Scheur en Dordrecht, na dewelke de hoe danigheid van het water in onze beneden rivieren heel wat slechter is geworden, zeer ten nadeele van waterleidingen, tuin bouwbedrijven en industrieën. Verder stelden zij de vraag, of de ten vorigen jare zoo bijzonder sterke kust aantasting den minister reden heeft gege ven tot een onderzoek, in hoeverre de onttrekking van duinwater de aantasting van kust en duinen bevordert. Sommige leden spraken, met het oog op de eerlang te verwachten aanbesteding van de bedijking van den noordoostelijken polder, de hoop uit, dat de inschrijving ook voor andêre maatschappijen dan de maatschappij tot uitvoering van Zuider zeewerken zou zijn opengesteld. Voorts achtten zij raadzaam, dat die aanbesteding niet als een geheel zou worden be schouwd, doch derwijze zou geschieden, dat ook op kleinere gedeelten kan worden ingeschreven. Verscheidene leden uitten opnieuw hunne beduchtheid over de werkzaamheid van de stichting „Joodsche arbeid" In de Wieringermeer, omdat huns inziens de kans blijft bestaan, dat de Joodsche kolo nisten aldaar zullen trachten hier te lande emplooi te vinden. NEDERLANDERS. DIE NIET UIT DUITSCHLAND TERUGKOMEN. Een geheimzinnige geschiedenis. In den loop van de vorige week maakte de 42-jarige W. C., uit Venlo een zaken reis naar Dortmund. Tot dusverre is hij niet teruggekeerd. De familie, die in Duitschland inlichtingen vroeg naar zijn mogelijke verblijfplaats, kwam, ondanks alle moeiten, niet te weten, waar C. ver toefde. Men meent echter uit verkregen infor maties te mogen concludeeren, dat C. door de Duitsche politie is aangehouden en waarschijnlijk te Muenster verblijft. Men heeft zich ook nog in verbinding ge steld met den consul-generaal te Düssel dorf. Deze heeft echter geen definitieve inlichtingen omtrent de aanhouding kun nen verschaffen. Kort voordat C. zich naar Duitschland wilde begeven, had C. een dringend tele fonisch verzoek gekregen, dat van zijn zwager, zekeren P. S. uit Lobbericht afkomstig zou zijn, om naar Lobberich te komen. C. heeft toen zijn reis naar Dort mund via Lobbericht, een plaatsje tus schen Venlo en Viersen, gemaakt, ten einde aan het verzoek te voldoen. Bij aankomst te Lobberich werd C. echter onmiddellijk gearresteerd. Het stond vrij wel vast, dat niet zijn zwager, doch iemand anders hem telefonisch had opgeroepen. Men wordt té meer in deze meening ver sterkt, omdat P. S., daags na de aanhou ding van C., door de politie van zijn bed werd gelicht en eveneens in bewaring werd gesteld. Officieele inlichtingen heeft men echter niet kunnen bekomen. Intusschen werd het geval nog geheim zinniger, toen de hotelhouder M„ die C. goed kende, uit Lobberich werd opgebeld met het dringend verzoek voor een ern stige gebeurtenis, welke zou hebben plaats gehad, over te komen. Daar de heer M. op dat moment geen tijd had, verzocht hij den heer S. uit Venlo om zich naar Duitschland te begeven en zich te Lobberich op de hoogte te stellen van wat er voorgevallen was. De heer S. werd bij aankomst aldaar eveneens gear resteerd, doch later vrijgelaten. Het bleek toen, dat de vrouw van P. S. uit Lobbe rich, die In hevige ongerustheid verkeer de, ten einde raad zich tot haar kennissen te Venlo had gewend. Door bemiddeling van den consul te DUsseldorf tracht men licht te brengen in deze geheimzinnig geschiedenis BOERDERIJ AFGEBRAND. Hedennacht is brand ontstaan in de boer derij met garage van de familie Kersten te Malden b(j Nijmegen. Het huis ia eigendom van den heer Hacks De familie was in diepe rust toen de brand ontdekt werd. Het gezin K., dat uit vele kinderen bestaat, kon slechts met moeite redden. Gelukkig zijn er geen slachtoffers te betreuren. De geheele Inboedel, welke slechts laag verzekerd is, werd een prooi der vlammen, terwijl het zoo goed als nieuw huia geheel uitbrandde. Het huis was verze kerd. Op het laatste oogenblik heeft men nog een groote vrachtauto uit de vuurzee wete nte redden. Er wordt een onderzoek naar de oorzaak van den brand ingesteld. MINISTER SANDLER OVER ZIJN REIS NAAR BELGIE EN NEDERLAND. Na terugkeer te Malmö van zijn bezoeken aan Brussel, den Haag en Kopenhagen, heeft minister Sandler aan de pers ver klaard. dat zijn reis een particulier karak ter droeg, doch dat hij natuurlijk van zijn ontmoeting met zijn Belgische, Nederland- sche en Deensche collega's gebruik ge maakt had om in het algemeen van ge dachten te wisselen over actueele kwes ties, en in het bijzonder de mogelijkheid o i de samenwerking der Oslo-staten uit te breiden. In de drie hoofdsteden had hij groote belangstelling te dien aanzien geconsta teerd en den indruk gekregen, dat de huidige toestand gunstiger wordt beoor deeld, dan eenigen tijd terug. Hij wees er op. dat het bezoek, dat hij in Maart in Londen zal brengen in geenerlei verband staat met de reis, die hij thans heeft gemaakt. Sandler verklaarde, dat de ontvangst, die koning Gustaaf te Brussel was bereid, buitengewoon hartelijk was geweest. Het contact, dat Sandler met de politieke persoonlijkheden van verschil lende partijen had gehad, duidelijk de sympathie der Belgen voor Zweden had getoond, en de minister was van meening, dat de opvattingen omtrent de algemeene politiek en de beoordeeling van den inter nationalen toestand der beide landen elkaar zeer dicht benaderden. Sandler wees er tenslotte op, dat de democratische grondslag van de sociale Orde naar zijn meening in België eveneens beschouwd wordt als een bijzonder be langrijke band der beide landen. DE METEOOR VAN 31 JANUARI L.L. Mededeeling van het Kon. Ned. Met. Instituüt. Van den meteoor, welke Zondagavond 31 Januari j.1,, omstreeks 20.35 uur de aandacht trok, voornamelijk in het Zuid- Oostelijk gedeelte van ons land, ontving het Kon. Ned. Met. Inst. in den loop van deze week een 40-tal berichten uit 32 plaatsen. Uit deze mededeelingen blijkt, dat wij hier zeker met een groöten meteoor (in de wereldruimte zwevende steenen e. d. die in den aardschen dampkring tengevolge van hun groote snelheid gaan gloeien en verdampen) te maken hebben gehad, ge tuige het sterke licht, dat hij tenslotte verspreidde (waarnemers in Lochem en St. Oedenrode bij voorbeeld maken mel ding van sterke verlichting van de om geving met zelf6 schaduwvorming, en een helderheid waarbij men lezen kon), terwijl de baan hoogstwaarschijnlijk over Hil versum en Eist (Betuwe) zal hebben ge- loopen en In de omgeving van Nijmegen het dichtst bij de aarde moet zijn geweest. Gezien de ongunstige omstandigheden een zwaarbewolkte hemel zonder ster ren was 't voor de meeste waarnemers niet mogelijk de richtingen, waaruit de meteoor kwam en waarin hij verdween, voldoende nauwkeurig vast te 6tellen; ook liepen de tijdstippen, waarop het ver schijnsel gemeld werd. vrij sterk uiteen. Dit zijn dan ook de redenen waarom er niets te zeggen valt over de hoogte en de ligging van de meteoorbaan. Dank zij de uitvoerige en nauwkeurige kleurenbeschrijvingen, de vermelding van het uiteenspatten van dezen meteoor, en het al of niet voorkomen van een staart zal het echter mogelijk zijn op deze ver schijnselen bij gelegenheid uitvoeriger terug te komen. UIT EEN SILO GEVALLEN. Doodelijk ongeluk te Zwijndrecht Op het terrein van de N.V. Vereenigde Oliefabrieken te Zwijndrecht is Vrijdag morgen de werkman W. B., wonende aan de Mauvestraat aldaar, uit een 12 meter hoogen silo naar beneden gestort. Zwaar ge wond werd de man naar 'n ziekenhuis ver voerd, waar hij bij aankomst was overleden ZILVERVOS ONTVLUCHT. Een groote schadepost. In Zwolierkerspel is achter den Agnieten berg een farm, waar zilvervossen worden gekweekt. Een van de dieren, een zeer fraai exemplaar, welks vacht een waarde van omstreeks 300 vertegenwoordigt, is Don derdag ontsnapt. De eigenaar en zijn hel pers hebben geruimen tijd gepoogd, het dier weer te grijpen, doch zijn hier niet in ge slaagd. Bij de openbare school, waarheen de vos was gevlucht, dacht men Reintje te kun nen grijpen, doch juist toen men meende het dier ingesloten 'e hebben, maakte het een sprong van verscheidene meters en Vluchtte verder naar de schietbanen. Het zal stellig niet meevallen het ontvluchte dier te van gen, tenzij de honger het dier, dat niet ge wend is zyn eigen voedsel te zoeken, weer naar het hok terug drijft. ONZE POSTVLUCHTEN. Het K. L. M.-vliegtuig „Perkoetoet" is op de uitreis in Bandoeng geland. 0 W uur vóór zonsopgang djn gsluidwlgnalsn vtrbo- dsn: knipport dan mot do koplichton alt ottontiosoin! DE „TOEKAN" HEEFT PECH. Moeilijkheden met één der motoren kort na het verlaten van de Engel- sche kust. Het toestel op het vlieg veld te Eastchurch geland. Gisteren heeft het K. L. M.-vliegtuig „Toekan", een Douglas D.C. 2, dat om tien uur van het vliegveld Croydon was vertrok ken, even na het verlaten van de Engelsche kust moeilijkheden gekregen aan een der beide motoren. De bestuurder, te Roller, die bemerkte, dat de motor niet goed liep, besloot toen, om alle risico's te vermijden, naar Engeland terug te keeren. Hij zette koers naar het dichtstbijzijnde vliegveld te Eastchurch (Sheppy), dat zich 70 K. M. ten Oosten van Croydon bevindt, en dat hij na korten tijd. vliegende op één motor bereikte. Zonder moeite zette te Roller daar het toestel op den grond. De acht passagiers, de vier leden der be manning en de postzakken zijn met taxi s naar Croydon vervoerd. Met het volgende K. L. M.-toestcl is de onderbroken reis toen voortgezet. In den loop van den dag is technisch per soneel van Schiphol te Eastchurch aange komen om den defecten motor onder handen te nemen. Men was van meening, dat de motor ter plaatse gerepareerd zou kunnen worden en men hoopte daar reeds vandaag mee gereed te zijn, zoodat het toestel dan naar Neder- md zal kunnen terug vliegen. (Van onzen R-redact«ur.) „Wat wij willen? Vasthouden wat er bestaat en krijgen wat er bestaan heeft. Niet alleen de noviteiten op het gebied der luchtvaart willen wij in ons bezit krijgen, maar ook de historische reli- quien, die her en der onder de menschen verspreid zijn". Aldus sprake kolonel der genie b.d. J. H. Walaard Sacre, secretaris van de Konink lijke Nederlandsche Vereeniglng van Lucht vaart welke vereeniging reeds geruimen tijd eenige jaren doende was om te komen tot een museum voor de luchtvaart, welke ideeën in de laatste maanden een meer vasten vorm hebben aangenomen en wellicht binnen afzienbaren tijd het museum tot stand zal komen. Over de plaats waar het zal komen kan ik u nog niet veel zeggen. Het is de bedoeling dat op Schiphol een gebouw ter beschik king gesteld zal worden maar geheel in kruiken en kannen is dat nog niet. Wel heeft de gemeente Amsterdam het goedgevonden dat nu reeds het, voor het museum afgestane goed, opgeslagen wordt in Kraaiveld, een voormalige boerderij, door den havenmeester van Schiphol, den heer Dellaert. Eenige da gen geleden kreeg ik een brief van hem dat er nog niet zoo heel veel te schiften was, maar.... dat kan nog komen! Medewerking van autoriteiten. De autoriteiten ik mag het wel zeggen zijn enthousiast voor het plan. Met be williging van den minister van defensie, hebben wij van de luchtvaartafdeeling ta Soesterberg en van den Marinevliegdienst belangrijke toezeggingen gekregen. Motoren, onderdeelen en oude vliegtuigtypen zouden wij in bezit kunnen krijgen. Fokker beloofde ons een complete serie modellen van vliegtuigen, zoowel militaire als civiele, die hij zoo in den loop der jaren ontworpen heeft. Het zijn modellen op vrij groote schaal eh zullen ongetwijfeld een bezienswaardig heid op zichzelf zijn. De Spin, Fokkers eerste creatie, die het vorig jaar op Schiphol ter gelegenheid van zijn jubi leum vervaardigd was en waar inder daad ook nog mee gevlogen is, krijgen wij ook in ons bezit. Ook Koolhoven deed toezeggingen. Schenking der K.L.M. De K.L.M. zal ons een vliegtuig van het F. 7-type geven. Hetzelfde dus als het toe stel de H.N.-A.C.C. waarmede van Weerden Poelman, van der Hoop en van der Broeke hun roemrijke tocht gemaakt hebben naar Indië. Het toestel staat in een der K. L.M.-hangars en zal daar voorloopig wel blijven ook. Verder ligt het ln de bedoeling dat er in het museum maquettes komen van de ver schillende vliegterreinen en natuurlijk al lerlei curiosa die degenen onder de particu- lieren, die ze in hun beïit hebben, ons mis schien wel willen afstaan voor het goede doel. Aanbiedingen hebben wij al gekregen en nog meerdere zullen nog wel volgen, naar ik hoop. Bedruipt museum zichzelf? Het ligt geenszins in de bedoeling het mu seum heel grootsch op te zetten. Wij willen absoluut iets „duurs" vermijden en ik ge loof dat als het museum op Schiphol komt, wij 'waarlijk toch op een druk bezoek mogen rekenen. Per jaar komen er 4 tot 500.000 bezoekers op deze luchthaven waarvan per slot van rekening een behoorlijk aantal toch ook wel interesse zal hebben voor alles wat er alzoo op het gebied der luchtvaart bestaan heeft en bestaat. De, uit die bezoeken voortvloeiende gel den, kunnen ons een heel eind helpen om de onkosten aan het in stand houden van het museum verbonden, te bestrijden. Natuur lijk, voor de oprichting is geld noodig maar ik meen te moeten bestrijden dat daar zoo een heel groot bedrag medo gemoeid zal zijn. Zooals ik u reeds zei.... wij zijn er nog niet heelemaal maar ik hoop en vertrouw er op, dat de totstandkoming niet zoo heel erg lang meer op zich zal laten wachten". (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 35 cent bi) vooruit betaling. Gebruikte Haard te koop. NICO VAN VUURE, Zaadmarkt 50. Zoo goed als nieuwe Kinderwagen en trékwagentje te koop. Bevr. JOH. P. HORST, Nieuwesloot 4, Alkmaar. Te koop tegen bill. prijs kinderwagen (fabrikaat van Werven Meppel). EENDRACHTSTRAAT 8. Te koop zoo goed als nieuw verlovings ringen, gouden colliers, gouden heeren en dameshorloges. S. W. VET, Verdronkenoord 5. Te koop z. g. a. n. Damesrijwiel met torpedonaaf 13, Heerenrijwiel met tor pedonaaf 13, Damesrijwiel 10, Jongens- en Meisjesrijwielen, eiken leeftijd. S E. Coersen „Rijwielhal", Vrouwenatr. 4. Schrijfbureaux te koop: pracht zwaar eiken Bureaux 23.60, moderne Kinder wagen z. g. a. n. 14. best Heerenrijwiel 7.50, prima Divan 7.50. J. L. Sostman Jr., Verkooplokaal Ridderstraat 10. Koopjes Gebr. rijwielen: Damesrijw. als nieuw 10.509.50, enz. „Cyrus" zwaar Dienstrijwiel 13.50, Meisjesf. 8.50, enz. NIEROP, Heerenstraat 10. Te koop gevraagd: oud papier, couranten en boeken. Lompen, flesschen, enz. worden van huis afgehaald 1 gulden per 100 K.G. of 1 cent per kilo. L. DE JONG en ZOON, Oudegracht 48, Alkmaar. Prima Singer Handnaaimachine met garantie 18, Moderne Inzinkbare Naai machine met houten onderstel z. g. a. n. (koopje), beste Mangel, enz. DEKKER, Laat 182. Diverse soorten Closetstoelen, zeer ge schikt voor zieken of hulpbehoevenden (koopjes), prima veerenbed 7.50, solied brauokastje, kinderstoel 2 enz. DEKKER, Laat 182. Te koop gevraagd een Accugeljjkrichter. Brieven met omschrijving en prijsopgave onder letter K 953 bureau van dit blad. Te koop 1 mooie groote haardkachel wijnrood f 25, dito kleine wijnrood en groen 15. witte en zwarte fornuizen 7.8020, soliede kachels vanaf 4. S. VISSER, Smederij, Kooimeerlaan. Te koop 2 antieke doofpotten. Sigaren magazijn de Alkmaarsche Bokser, Laat 77, hoek Groot Nieuwl. tegenover Kapelkerk. Wij koopen Oude Radiotoestellen en Onderdeelen in tegen hooge prijzen. Brieven onder letter L 954 aan het bureau van dit blad. 123. Nu was het nog maar een kleinig heid om Jet uit haar moeilijke toestand te bevrijden. Dc dokter wierp haar een van de lianen toe, zoodat Jet zich daarlangs kon laten zakken. Maar toen dokter Berg man omkeek, deed hij een verschrikkelijke ontdekking. 124. Tusschen het hoge geboomte be woog een grote staart, bezet met scherpe punten. Het leek warempel wel de staart van een draak. Vooruit, schreeuwde de dokter, maak dat je wegkomt En iedereen zette het op een lopen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 18