Het groene oog van Baa-AU £uchtoaact Rechtszaken Rucgediike Statui Jiimst en Wetenschap Jotmeel Arrondissement» Rechtbank te Alkmaar. Glimlachje Than B 8 van Jb. Posch en andere. In alle leeftijdsgroepen produceerden de dieren met erkende afkomst meer dan de „wilden" Het aantal dieren met erkende" afkomst 't'.igt, niettegenstaai.de den grooten leden toeloop, sneller dan dat der „wilden". Was in 1930 nog 51.9 pCt. der gecontroleerde dieren van onbekende afkomst, thans is dat tot 32.1 pCt. gedaald. Bijzonder werden de die ren met hooge productie vermeld. 8 vaarzen produceerden in normale melkperioden meer dan 140 K.G. vet, 11 twenters meer dan 180 K.g., 3 derdekalvers boven 180 K.g. en 28 oudere koeien boven 200 K.G. Onder deze beste producenten zijn er twee welke reeds 5 jaar achtereen aan deze eischen vol deden, n.1. Zwartje B van S. Kalverboer te Stompetoren en IJlster 19 van E. Dz. Govers te Alkmaar. Drie andere verstonden deze kunst reeds 4 maal, deze zijn het eigendom van Jn. Blauw Pz„ Jb. Hoogland, beicis te Stompetoren en E. Dz. Govers te Alkmaar. Als de hoogste vaars werd genoemd Gretha 4 van J. Kalverboer te Oterleek, gevende 4390 K.G. melk met 3.90 vet. De beste twenter was Ruth 4 van Jn. Blauw Pz. te Stompetoren, gevende 5489 K.G. melk met 3.50 vet. De beste derde kal ver, Geertje 21 van D. Glynis Cz., Zuidervaart, produceerde 6346 K.G. melk met 3.23 vet. Bijzonder werd vermeld de zeer hooge opbrengst van 'n oudere koe, welke daarmede de kampioen houdster der vereeniging sedert de oprich ting werd. Albertje van E. Dz. Govers produ ceerde in 370 dagen van afkalven tot af kalven, waarvan zij er 330 gemolken werd, 8707 K.G. melk met 4.03 vet, is 351 K.G. vet. Gerangschikt naar hun beste resultaat waren er vijf met gemiddeld 78 punten. Slechts 4 dieren kwamen boven 80 punten. Uit de inventarisatie was gebleken, dat, wat de dierbezetting betreft, deze per H.A. nog vrijwel gelijk was aan die vóór de crisis maatregelen, n.1. 1.073 melkkoe per H.A. met 0.632 stuks jongvee. Geklaagd werd over het veel te groote aantal stieren. Van een 4-tal dezer werd ge constateerd, dat zij overwegend koekalveren verwekten, van 4 anderen juist het omge keerde. -Bij de besprekingen over de komende bondsvergadering gingen stemmen op om te trachten in 1937 den fokveedag in Alkmaar te krijgen, war.neer daarvoor een goed ter rein beschikbaar werd gesteld. Uriot (werktuigkundige) en H. J. Siemer (radio-telegrafist). De post voor het toestel moet uiterlijk vanavond te Amsterdam zijn. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Het is de laatste week weer heel wat minder geworden met de grove tuinbouw producten. De aanvoeren werden weer wat grooter, doordat er nu volop gelegenheid was om te laden, doch ook de hoeveelheid kool, welke doordraaide, werd hoe langer hoe grooter. Duizenden en nog eens duizen den kilo's blijven dagelijks onverkocht. De laatste dagen van de week was het heel erg. Te Broek op Langendijk draaiden Vrijdag al 20 wagons door. Als men dan de cijfers wan de inventarisatie der tuinbouwproduc ten per 1 Februari ziet, vraagt men zich af, wat er terecht moet komen van dien voor raad, welke nog in de schuren ligt opgesl? gen. Het ziet er naar uit, dat dit niet veel zal zijn. Er zit geen schot in. Vooral Deen sche witte kool en gele kool is zeer goed koop. Werd er voor de gele kool in het begin van de week nog wel eens tot S 1.50 en 1.60 per 100 K.G. gemaakt, de laatste dagen was men al blij, als men 1.20 per 100 K.G maakte en niet onverkocht bleef. Een enkel partijtje werd eens met een of twee dubbel tjes meer betaald, doch dit beteekende niet veel. Met de Deensche witte kool, waarvoor in het begin nog 1f 1.20 was te bedin gen, liep het ook terug tot op den minimum prijs van 12. De laatste dagen werd niet één partijtje tegen een hoogeren prijs van dc hand gedaan. De roode kool houdt zich naar verhouding nog het best. Daarvoor kan men dagelijks nog prijzen van f 2.503 per 100 K.G. no- teeren voor de allermooiste kwaliteiten hoewel de prijzen deze week wel iets zijn teruggeloopen. De grootste kool ging weg voor den minimumprijs van 1,40, terwijl een groot gedeelte van den aanvoer werd verhandeld voor ongeveer 2. Voor groene kool werd deze week van 1.20—3.60 per 100 K.G. betaald. Deze prijzen handhaven zich heel goed. De aan voeren blijven nog maar steeds doorgaan. Een enkel partijtje spruitkool ging van de hand voor 4.70f 5 per 100 K.G. De uien gingen deze week een weinig achteruit. Te Broek op Langendijk althans. Er werd niet meer besteed dan 1.40 per 100 K.G. Te Noordscharwoude lagen de prijzen op het zelfde niveau, maar daar werd tot 1.50 per 100 K.G. betaald. Grove uiten gingen vrijwel met de middelsoort op en neer. Enkele dagen waren ze iets grager en noteerden wij prijzen van 1.60—1.70 per 100 K.G. Het was echter meestal 1.301.40 per 100 K.G. Drielingen van uien gingen weg voor f 1f 1.40, terwijl nep, waarvan slechts een paar partijtjes aan de markt kwamen, 5.20 5.50 per 100 K.G. kon maken. Voor peen noteerden wij iets lagere prjj zen. Te Broek op Langendijk was de maxi mumprijs 1.80 per 100 K.G. Te Noord scharwoude werd een partijtje van de hand gedaan voor 2.20, doch meestal ging het om prijzen van f 1.40f 1.80. Kleine peen t 0.801. Bietenprijzen gaven geen ver andering te zien, 1.40—1.70 voor de mooiste partijen. De grootsten werden ver kocht voor 0.50. Aardappelen komen er nog niet veel Slechts op een paar dagen was er een wei nig aangevoerd. De prijs van de blauwe aardappelen varieerde van f 1.602.30 pe: '00 K.G., blauwe eigenheimers brachten f 2.10—f 2.60 op. DE RIETVINK NAAR INDIE. Woensdagmorgen 10 Febr. a.s. zal het K. L.M.-vliegtuig Rietvink van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning van dit vliegtuig zal be staan uit de heeren C. Blaak (gezagvoer der), H. Fuchs (tweede bestuurder), W. ONZE POSTVLUCHTEN. De Djalak (uitr.) landde te Singapore. De Nachtegaal (uitr.) bereikte Basra en de Kievit (thuisr.) arriveerde te Jodhpoer. DE KWAK OP SCHIPHOL. Het Indië-vliegtuig Kwak is gisteravond om zes uur op Schiphol geland. BRANDEND VERKEERSVLIEGTUIG WEET VEILIG TE LANDEN. Gisteren is tijdens den vlucht brand ont staan aan boord van een verkeersvliegtuig der Pan-American Airways Do Brazil. Het toestel had dertien passagiers en een be manning van vier koppen aan boord. De piloot verloor geen oogenblik zijn tegenwoordigheid van geest, keerde om en zette fullspeed koers naar Victoria, vanwaar het toestel vertrokken was. Hij mocht er in slagen zijn toestel veilig neer te zetten. Uitspraken. Jan Sch., schipper, wonende te Haarlem, o\ertreding wet op de evenredige vracht- verdeeling; hooger beroep vonnis kanton rechter te Alkmaar, luidende 25 of 10 dagen. Eisch bevestiging kantonrechterlijk vonnis. Uitspraak: conform. Jan Sch., als voren, onttrekking van goederen aan wettelijk beslag. Eisch 3 weken gevangenisstraf. Uitspraak: 3 weken voorwaardelijk met 2 proefjaren. Jan KL, vischventer, wonende te Mon nikendam; niet voldaan aan ambtelijk stopbevel en poging tot doodslag. Eisch 1 jaar gevangenisstraf. Uitspraak: 3 maanden gev. straf. DIEFSTAL VAN ELECTRICITEIT. Geen „houtgehalte" maar „goud gehalte". Een Amsterdamsche huisvrouw had zich gister voor den Amsterdamschen politierech ter te verantwoorden wegens „diefstal" van electriciteit ten nadeele van de gemeente. Zij had geknoeid aan den meter en houten guldens gebruikt om haar meter te over' reden licht in haar woning te brengen. Een controleur rook echter lont en ont' dekte de houten betalingsmiddelen. „Ik dacht niet, dat zooiets nu zoo'n kwaad zou kunnen. Bovendien heb ik de schade vergoed, dus Dus hebt U de gemeente bestolen, viel de politierechter ijlings en overtuigend in. De officier mr. Bosch week niet van zijn gewone qualificatie af: „Een hoogst ernstig misdrijf". „Al is de gulden nu gedevalueerd, hij heeft toch nog een goudgehalte en geen „houtgehalte", meende de openbare aan klager deskundig te moeten opmerken. „Ik vraag zes weken gevangenisstraf'. De grijze huisvrouw, de politierechter en de tribune schrokken, maar het vonnis stelde weer gerust, 7 boete en een maand voor waardelijk. De juffrouw was erg over de justitie te vreden en deed onmiddellijk afstand. Even snel troostte de officier zich: al legde de poli tierechter geen zes weken op, toch moet verdachte 7 betalen „afstand". DE DOODSLAG OP DEN UTRECHTSCHEN MEUBELMAKER. Dader tot acht jaar veroordeeld. De Utrechtsche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den drie en twintig jarigen chauffeur-monteur, die op 26 Januari terecht heeft gestaan wegens dood slag op den Utrechtschen meubel maker, wiens lijk hij in het Merwede kanaal had geworpen. De Utrechtsche rechtbank veroor deelde verdachte tot een gevangenis straf van acht jaar. De officier had vijftien jaar gevan genisstraf met ter beschikking stel ling van de regeering geëisht. Stoornis in het spel, omdat er een eitje tusschen de ping-pong- ballen terecht gekomen was. AKERSLOOT (Januari). Geboren; Johannes Jozef, z. van P. Terluin en F. Kerssens. Geertruida Ca- tharina, d. van R. Swart en A. Blom. Anna ornelia, d. van P. J. Groen en J. M. G. Klaver. Gehuwd: A. J. Wagemaker en M. C. Baltus. Ondertrouwd: J. Volger en J. Zaal. Overleden Jaobus Anthonius Dek ker, 1 jaar, zoon. van B. Dekker en C. M. Baltus. Theresia Maria Kaandorp, 1 aar, d. van S. C. Kaandorp en M. G. de Wildt. G. C. Shut, 73 jaren, weduwe van Jn. Sinnige. OUDE NIEDORP (Jan.) Geboren: Pietertje Guurtruida d. van J. Koeman en N. Silver. Theodorus Jaco- bus z. van M. Jansen en A. C. Schuyt. Ge- rardus Johannes z. van T. J. Wit en C. M. Jannes. Maria Eva d. van A. Groen en B. Wagner. Alida Theresia d. van H. van der Eng en A. C. Veldman. Getrouwd:: Lourencius van de Nes te Beemster en Maria Alida Dekker. Klaas Blokker te Nieuwe Niedorp en Louisa Catharina de Wit. Overleden: Marijtje Vet, oud 68 j„ wed. van J. Blom. Jacob Koopmans, 42 j„ echtg. van H. Tas. CASTRICUM (Januari). Geboren: Johannes Gerardus Jacobus, z. van G. Rozemeijer en G. M. Kuijs. Jo- hanna Margaretha, d. van G. A. Schermer en D. M. Korver. Henderika Margaretha, d. van J. J. Mulder en H. M. Hopman. Catharina Maria. d. van P. de Nijs en A. Brakenhoff. Matthias Johannes, z. van G. de Nijs en M. Koot. Peter Maria, z. van J. E. Wahlen en M. A. Dalderup. Petrus Ja cobus, z. van J. Veldt en A. Kroone. Kla- sina Maria, d. van J. Wokke en A. Tromp. Jacoba Johanna, d. van K. Beentjes en J. Castricum. Liesje, d. van J. Bastiaan en G. Maarsse. Neeltje, d. van R. Moes en E. Schenk. Johannes Cornelis Maria, z. van G. Twisk en G. Meijne. Overleden; Trijntje van Duin, 65 jaar, wed. van G. Brakenhoff. Liesebeth Tan- nike van Essen, 66 jaar, wonende te Amster dam. Elisabeth Kuijs, 88 jaar, wed. van J. Zonneveld. Jannetje Tijms, 52 jaar, echtg. van P. Ooms. René Alphonse David, 38 jaar, wonende te Amsterdam. Cornelis Lucas Bouwer. 23 jaar, wonende te Amsterdam. Pieter Ooms, 47 jaar, wed. van J. Tijms. Teunis Blomberg, 54 jaar, echtg. van E. Daub. Petrus Beentjes, 38 jaar, echtg. van W. J. IJpelaan. Pieter Kleij, 83 jaar, wonende te Wormer. Petrus Gerardus Trel, 76 jaar. wonende te Amster dam. Jan Jans, 65 jaar, wonende te Am sterdam. Anna Catharina Sophia Elisa beth Groepenhoff, 26 jaar, wonende te Am sterdam. Jacob de Graaf. 85 jaar. Al bertus Weelink, 46 jaar, wonende te Am sterdam. Jacoba Geertruida la Fèbre, 57 jaar, echtg. van A. M. Benders. Jannetje Bijl, 76 jaar. wonende te Den Helder. Adelbertus Dirkson, 77 jaar, echtg. van A van Velzen. Gerben Antonius Fluitman, 68 jaar, echtg. van J. van Schepen. Antje Beentjes, 73 jaar, echtg. van H. Zoontjes. Johannes van Giersbergen, 84 jaar, wonende te Amsterdam. Dirk Postma, 63 jaar, wo nende te Amsterdam. Anna Netta Lou- man, 79 jaar, wonende te Amsterdam. Dirk de Winter, 77 jaar. echtg. van M. Lute Nicolaas Johannes Theodorus Heemskerk, 47 jaar, wonende te Haarlem. Louis Pen ningoud, 39 jaar, wonende te Amsterdam. Henri Adriën Jean Ipenburg, 72 jaar, wonen de te Amsterdam. Simon van Waart, 67 jaar, wonende te Den Helder. Lourens de Graaf, 73 jaar, wonende te Zuidscharwoude Sara Jeanette van Tonderen, 78 jaar wonende te Egmond aan Zee. Nicolaas Johannes Langenkamp, 76 jaar, echtg. van M. B. Bosma. Zestien buitenlandsche schilders, ditmaal Italianen, zijn uitgenoodigd aan deze exposi tie deel te nemen. Hierbij is veel interessant werk. Ook vermelden wij nog de verschei dene plastieken in gips en brons. Een exposé te geven van de geheele ten toonstelling zou te ver voeren. Deze is alleen dienende, de belangstelling op te wekken voor een bezoek aan het Sted. Museum te Amsterdam. Zooveel van wat hier geboden wordt, is verkregen door strijd, zorg en op offering. Dat manifesteert wel zeker de lief de tot het leven in alle vormen, dus ook tot den mensch en daarom, zegt Kees Heinsuis, één van de inzenders, in zijn kort woord, is het jammer, dat men in het bestier der we reld den kunstenaar geen plaats inruimt, noch hem aangaande de leidende problemen van den dag om raad vraagt. Het beeld der maatschappij zou er niet alleen humaner en rechtvaardiger, doch vooral geordender en practischer uitzien. DE ONAFHANKELIJKEN 1912—1937 JUBILEUMTENTOONSTELLING. Men schrijft ons: Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der vereeniging van beeldende kunstenaars wordt in het Sted. Museum te Amsterdam een tentoonstelling gehouden van werken harer leden. Alkmaar wordt vertegenwoor digd door Koos Stikvoort, een vaardig kun stenaar, die zeer zeker in onze stad nog meer aandacht verdient Hij komt uit met een drietal werken: Interieur smederij, Bin nenplaatsje en Kaasmarkt te Alkmaar. Dit werk overheerschende toon bruin en grijs is vooral gericht op het beelden van stemming. Als zoodanig trof ons het binnen plaatsje en ook de smederij, waar de wer king tusschen licht en schaduw wonderlijk is. In de catalogus, waar ieder lid der vereeniging iets zegt over Kunst en over de Onafhankelijken, schrijft Stikvoort: „Praten over Kunst ligt niet op mijn pad Een kunstkenner zeide eens: Je praat beter met verf. (Mr. W. C. Bosman)". Inderdaad deze schilder heeft ons iets te vertellen van een eigen leven der dingen dat wij vaak achteloos voorbijgaan. Een bron van schoonheid en schoonheid beleven is ge lukkig zijn. Nel Kluitman exposeert eenige teekenin gen en de oud-Alkmaarder Dirk Smorenberg heeft twee doeken ingezonden: Loosdrecht sche plas en Funteplas. Weinig gecompli ceerd werk. Water, lucht en aarde. Helder en klaar. Het wolkenspel boven de Loos drechtsche plas boeide onze aandacht. Filarski komt uit met twee bloemstukken Frans Huijsmans evenzoo met twee schil derjjen: „Schafttijd op de Veluwe" en Ve luwsch landschap. Vooral het eerste munt uit door teekening en kleur. Een knap colorist toont zich Wim Wijn man in „Moeder en kind". Hij neemt wel een aparte plaats in wat kleur en techniek be treft. Het is ons al eerder opgevallen, dat het werk van den schilder C. J. Maks wint aan glans en rijkdom van kleur, als het kunst licht ontstoken wordt, wat ons de overtui ging geeft dat dit werk ook bij kunstlicht is ontstaan. TOSCANINI KOMT NAAR NEDERLAND. Het residentie-orkest dirigeeren. De wereldberoemde Italiaansche diri gent Arturo Toscanini heeft aan een desbetreffende uitnoodiging van het bestuur van het Residentie-orkest ge volg gegeven en zich bereid verklaard, twee concerten te geven met het Resi dentie-orkest en wel op Donderdag 4 Maart te 's-Gravenhage en Zaterdag 6 Maart te Rotterdam. Dit is de eerste maal, dat Toscanini in Nederland zal dirigeeren. KUNSTKRING „HET SCHOUWSPEL". „Liefde aan die Kaap in van der Stel se tijd". De kunstkring „Het Schouwspel" had gisteravond in „De Rustende Jager" te Bergen een extra voorstelling georgani seerd, waar „Die Suid-Afrikaansche Stu dente-Toneel van Stellenbosch" het histo rische spel in drie bedrijven van dr. Henri Cronjé ,,'n Liefde aan die Kaap in van der Stel se tijd", onder leiding van Anton Ver- heyen opvoerde. Hoewel de zaal bevredigend bezet was, hadden wij, nu er zooveel belangstelling in ons opleeft voor het Zuid-Afrikaansche broedervolk, een grooter bezoek verwacht. De Zuid-Afrikaansche studenten, die 15 December in ons land kwamen, heden voor Het Nederlandsch Verbond en de Zuid-Afrikaansche Vereeniging in Amster dam hun laatste voorstelling geven en Za terdag in Londen voor de Hollandsche Kolonie spelen, geven dit historische stuk, om de stamverwantschap in ons land met de Zuid-Afrikanen te verstevigen. De ondergrond van hun streven is een sympathiek idealisme. Het stuk, dat gespeeld wordt in costu- mes uit het begin van de 18e eeuw, voert ons terug naar den tijd, toen de Fransche Hugenooten als gesloten groep, in de Hol landsche nederzetting te Groot Draken- stein nog met heimwee voor het oude vaderland vervuld waren, terwijl de jon geren zich in het nieuwe vaderland reeds thuis begonnen te gevoelen. Onder gouverneur van der Stel, die de Fransche Hugenooten onheusch bejegende, groeit dermate de ontevredenheid onder hen, dat zij in het geheim een adres op stellen aan de Compagnie in Holland. De gouverneur komt daar achter, stuurt zyn landraad er op af, dien wij zien ver schijnen in net gezin van een zwaartillen- den Hugenoot, de Savoye, dezen en zijn vrienden in staat van beschuldiging stelt en van hen eischt, dat zij een stuk teeke nen, waarin zij hun tevredenheid uit spreken over den gouverneur. De Hugenooten weigeren, doch een van hen, een jonge boer, die de verloofde *s van de dochter \an Savoye, teekent wel. Aangezien hij ooi het protest had ge- teekend, wordt hij voor een verrader ge houden. De Savoye wordt daardoor geknakt, doch zijn dochter blijft in den jongen man gelooven. Wanneer de oude boer, door verbeurd verklaring van zijn bezit, in den ergsten nood verkeert, verschijnt een Fransch zee officier, die reeds eerder op de hoeve kwam, en eveneens op de dochter verliefd was, doch van haar had afgezien omdat zij hem bekend had, van Pierre, den jongen boer, te houden, en hij maakt bekend, dat Pierre geen verrader is, doch slechts uit list het tweede stuk had geteekend, omdat hij daardoor in staat was, zonder verden king het petitionnement aan boord van een Fransch marineschip te brengen dat er voor zorgde dat het in handen van de Compagnie terecht kwam met als gevolg dat „alles rech kom''. Wij maken in dit stuk dus kennis met boerentrouw, Fransche ridderlijkheid en gouvernementeels hardheid. Het wakkere troepje heeft het stuk na tuurlijk en verdienstelijk gespeeld en getoond, dat dit stuk voor dilettanten, die den inhoud juist aanvoelen, zeer geschikt is. Hoewel de tooneelaankleeding wat al te simpel was, hebben wij toch met de moeilijkheden van deze pioniers meege leefd. Wij moesten echter ervaren dat het grootste deel van het gesprokene van onze Zuid-Afrikaansche stamverwanten verloren ging en dat dit 18 eeuwsche Hol- landsch voor ons allesbehalve gemakkelijk is te volgen. Meermalen hadden wij dan ook het ge voel ergens in hit buitenland, waar een zwaar dialect gesproken wordt, een voor stelling bij te wonen. De avond kreeg daardoor echter een eigenaardige bekoring. Het doet zelfs prettig aan, de oude Huge noot te hooren zeggen: „Ik kan soms ver lang naar huis, verlang jij ook nie" en zijn buurman te hooren antwoorden: „Jij moes blijf hier in die West." Ongetwijfeld dragen avonden als deze er toe bij dat onze Nederlandsche taal ver breid wordt. Bovendien staat men in zijn geest in eerbied stil bij de stoere Hollan ders uit het verre verleden, die met vol harding groote moeilijkheden wisten te overwinnen en voor hun nakomelingen een nieuwe wereld wisten te scheppen. Velen bleven op het bal, waaraan ook de Zuid-Afrikaansche Studenten deel namen. A. B. C.-CABARET. „Klankenparade" in ,,'t Gulden Vlies". Men kan langen tijd getwijfeld hebben, of het in het kleine Nederland wel mogelijk was cabaret te aanschouwen, dat zich op eenigerlei wijze kon meten met wat op da Internationale markt van de kleinkunst te koop was, na het zien van de „Klanken parade" van het A. B. C.-cabaret bestaat daaromtrent geen onzekerheid meer. Het A. B. C.-cabaret (o. L v. Louis Gimberg) is gedecideerd het beste, dat er momenteel in Nederland op dat gebied te zien is en da velen, die daarvan gisteravond in „'t Gulden Vlies" getuige zijn geweest, zullen dit moe ten beamen. Met een vlotheid en actie, werden chan son en sketch ten tooneele gevoerd en in weinige oogenblikken was men geboeid doo< hetgeen zich achter het voetlicht afspeelde Daar stond dan de groote acteur Louis Gimberg als conferencier en hoe voortref felijk ging hem dit af. Hij toch was de on misbare schakel in den ketting van de ver schillende cabaret-scènes en hij had een kerncollectie artisten tot zijn beschikking, waarmee hij in subliem samenspel beschaaf de kleinkunst bracht, welke zich meten kan met het beste, wat men daarvan in het bui tenland kon waarnemen. Wij denken hierbij aan de weergalooss „Jalouzie Internationale", zoo rijk aan fijnen humor, zoo temperamentvol en fraai van dictie als men zelden meemaakt. Louis Gim berg en Maria Marlette gaven ons hier eenige oogenblikken van uitmuntends Kunst en terecht kunst met een groote K. Doch „de Familie in blik" van Tilly Perin- Bouwmeester, Fientje Berghegge, Lou Ezer- man en den auteur Wim Kan was eveneens van bijzonder gehalte, een knappe persiflage op den O. W.-er uit den na-oorlogschen tijd. En hoe rijk van geest en spel was Corry; Vonk! Nog altijd een artiste van het hoog ste plan, die zoowel in den humor als in den ernst treffend kan uitbeelden, wat haar man (Wim Kan) voor haar schreef. Han Beuker en Wouter Denijs vormden een klankrijken achtergrond en hun beider vleugelspel ontlokte vele ovaties, zoodat toe giftjes niet konden uitblijven. Het eenige bezwaar, dat men zou kunnen opperen, zou zijn de opmerking, dat het repertoire lang niet overladen genoeg was voor de toeschouwers, maar het A. B. C.- revue gezelschap zou hieraan tegemoet kunnen komen, door spoedig weer eens in Alkmaar op het podium te verschijnen. Het zij zoo. 127. De reuzen-waraan was de aarts vijand van de grote aap, die daarstraks nog zijn poten naar Jet had uitgestrekt. Iedereen had natuurlijk gedacht, dat de aap de bedoeling had gehad om haar te doden. Maar het dier had helemaal geen kwade bedoelingen. 128. En nu hij de mensen door de waraan bedreigd zag, kwam hij opzetten als red der in de nood. De aap was zo sterk, dat hij met gemak een paar flinke palmbomen uit de grond trok, en daarme ging hij de waraan te lijf.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9