Het groene oog van Baa-AI. £a*uU en Juitièouu Verkeersongelukken. Branden. delftsche banketbakkerij f het vakpersoneel der bijzondere scholen sterk ingekrompen is. Dikwijls werd het zonder eenig wachtgeld aan zijn lot overge laten. Wij zijn van meening, dat door een vrij eenvoudige uitbreiding van dit artikel éen eind gemaakt kan worden aan deze hoogst onbillijken en onhoudbaren toestand. Het hoofdbestuur betreurt het, dat deze vrij ingrijpende en omvangrijke wijziging van de lager-onderwijswet niet is aange grepen om enkele verbeteringen aan te brengen, die gewenscht zijn met het oog op den toestand van het onderwijs en de om standigheden, waarin het onderwijzend per soneel verkeert. We zouden willen aandringen op belang rijke verlaging van de leerlingenschaal in art. 26. Hierdoor zou bij verschillende kleinere plattelandscholen aan een schier onhoud baren toestand een einde worden gemaakt en voor enkele honderden jonge werklooze onderwijzers, die nu al jaren lang op arbeid wachten, zou eenig perspectief komen. In de wet zal weder moeten opgenomen worden de vroegere bepaling, die de kwee- keling met akte uitsloot van zelfstandigen klassearbeid. Herplaatsing van wachtgelders worde zooveel mogelijk bevorderd. De talrijke beroepsprodecures voor Ged. Staten, Kroon en commissie van beroep heb ben de laatste jaren wel aangetoond, dat men niet zonder meer aan school- en ge meentebesturen kan overlaten, te bepalen, wie op een bepaald oogenblik voor af vloeiing in aanmerking komt, zonder dat herhaaldelijk gevaar voor willekeur dreigt te ontstaan. De organisaties bij het christelijk onder wijs hebben met groote zorgvuldigheid een regeling ontworpen. Het komt ons gewenscht voor, deze af- vloeiïngsregelen thans in de wet op te nemen. Overweging verdient hiernaast de vraag, of het geen aanbeveling verdient tegelijker tijd bepalingen in het leven te roepen, die bevorderen, dat een billijke volgorde wordt in acht genomen, wanneer straks de vele duizenden, die op een plaats wachten, tot de school geleidelijk kunnen worden toege laten. Adressant acht het wenschelijk ook voor de bijzondere onderwijzers een instantie voor hooger beroep in te stellen. Voorts wordt gevraagd een betere rege ling met betrekking tot de medezeggenschap van bijzondere klasseonderwijzers. Adressant meent, dat het mogelijk zal zijn bovenstaande desiderata te betrekken bin nen het kader van de voorgenomen wijzi ging en dat hiermede een opbouwend werk gedaan zou kunnen worden als inleiding tot een tijd, waarin veel hersteld kan worden van hetgeen in jaren van depressie werd af gebroken. BROOD MET VERGIF GESTROOID. Tuinder te Waddinxveen wilde schadelijke vogels dooden. De politie te Reeuwijk bij Gouda heeft een einde gemaakt aan een wreede hande ling van een tuinder, die tot bescherming van zijn producten, brood met vergif uit strooide, waarvan een vergiftiging op groote schaal met vele slachtoffers onder de vogels het gevolg is geweest. Een tuinder uit Waddinxveen heeft aan den Nieuwdorperweg te dezer plaatse een spinazie-kweekerij. Hij ondervond veel schade van musschen en vinken, die op zijn groente afkomen. Om dit te bestrijden, heeft hij op tal van plaatsen in zijn kas, die open is, in vergif gedrenkt brood gestrooid. Zijn opzet slaagde, de vogels aten het brood, het geen hun dood beteekende. Maar onder de dieren waren ook beschermde vogels en zoo kwam de tuinder in aanraking met de po litie, die terstond aan de verdelgingsmetho de een einde maakte. Een halven dag heeft het vergiftigd brood in de kas gelegen, maar intusschen waren reeds vele slachtoffers gevallen. In den tuin en in de omgeving op weilanden, in de sloot en in boomen zijn in totaal 'n klein honderd doqde vogels ge vonden. Ongetwijfeld zijn nog meerdere vo gels, die verder weg hebben kunnen vlie gen, gestorven. Het brood is in beslag genomen en opge zonden om te kunnen vaststellen, welk ver gif is gebruikt. Tegen den tuinder is pro ces-verbaal opgemaakt. ZESDUIZEND GULDEN GESTOLEN. Verduistering te Rotterdam. In de Kortebrandstraat te Rotterdapi heb ben inbrekers een goeden slag geslagen in de woning van een bejaard echtpaar. Zij hebben uit een geldkistje niet minder dan 6000 gulden gestolen. Het echtpaar K. was Zaterdagavond om streeks halfzeven uit huis gegaan om een bioscoopvoorsteling bij te wonen, waar ze pas om halftwaalf weer van terugkwamen. In huis was het nog een vrij groote wan orde, omdat de oudjes pas waren verhuisd. Er stonden nog kisten in de kamers en ver scheidene kasten waren nog niet ingeruimd Tot hun schrik echter bemerkten ze, dat in de voorkamer de reeds op orde gebrachte linnenkast totaal overhoop was gehaald en nog grooter was hun ontstelling toen het geldkistje, dat in deze kast geborgen was. verdwenen bleek te zijn. Na eenig zoeken vonden ze het geldkistje in de achterkamer op tafel staan. Het was opengebroken en het geld niet minder dan 6000 was er uit verdwenen. De dieven schijnen met behulp van val- sche sleutels te zijn binnengekomen. OPHEFFING LOCOMOTIE VENDEPOTS. Naar wij vernemen worden met ingang van 22 Mei a.s. de locomotievendepóts der Ned. Spoorwegen te Almelo en Stadska naal opgeheven. NEDERLANDSCHE VEGETARIERSBOND. Het hoofdbestuur van den Nederland- schen Vegetariërsbond heeft dezer dagen een adres aan den minister van sociale zaken gezonden, waarin verzocht wordt aan steuntrekkende vegetariërs bons voor plantaardige margarine te willen ver strekken. HET PRINSELIJK ECHTPAAR TE WEENEN. Een toevallige ontmoeting met den hertog van Windsor en de Prinaes Royal. Door een toeval hebben Zaterdagmiddag in hotel „Bristol" te Weenen, Prinses Ju- liana en Prins Bernhard den hertog van Windsor en zijn zuster ontmoet. Onze prinses en haar gemaal hadden in de groote eetzaal van het hotel de lunch gebruikt. Zij wilden juist met' de lift naar boven gaan om hun kamers op te zoeken, toen uit de naar beneden komende cabine de hertog van Windsor en diens zuster, prinses Mary met haar echtgenoot de graaf van Harewood naar buiten traden. De Brit- sche gasten hadden geluncht in de vertrek ken, welke tegenwoordig in hotel „Bris tol" steeds voor den hertog van Windsor disponibel worden gehouden. De begroeting tusschen Prinses Juliana en Prinses Mary was buitengewoon har telijk. De beide prinsessen omhelsden el kaar en bleven een tiental minuten in ge animeerd gesprek. Prinses Mary droeg reeds haar reiscostuum. Zij was met haar echtgenoot op weg naar het Westbahnhof om daar den trein te nemen, welke hen naar Londen zou terugbrengen. De hertog van Windsor, bij wien zij op kasteel Enzes feld hadden gelogeerd, bracht hen naar het station. Prinses Juliana en Prins Bernhard heb ben 's morgens bij stralenden zonneschijn het leek wel voorjaarsweer verschil lende Weensche bezienswaardigheden be zocht. Zij waren in de Hofburg, het vroegere keizerlijk paleis der Habsburgers, waar hun aandacht vooral uitging naar de vertrekken waar keizer Frans Josef gewond heeft. Ook bewonderden zij de kostbare voorwerpen in de keizerlijke schatkamer. Daarna bracht het vorstelijk echtpaar een bezoek aan de Spaansche rijschool, waar een speciale voorstelling van de be roemde paardendressuur voor de hooge be langstellenden werd gegeven. Des namiddags bezochten Prinses Juliana en Prins Bernhard de St. Stephanusdom en de daaronder liggende eeuwenoude cata comben, waar de Weeners vroeger hun doo den bijzetten. Toen het paar in het hotel was terugge keerd, is de prinses op haar kamer gaan rusten. WATER IN DE MAAS VALT. Gevaar geweken. Er is een einde gekomen aan den was van het Maaswater. De Zuidoostenwind, die wat nachtvorst meebracht, heeft tevens tot gevolg gehad, dat het water sedert Zaterdagochtend ongeveer 60 e.M. gevallen is. De doorvaart onder de Maasbrug te Blerick bedraagt zeven meter, zoodat ook de hoog op het water liggende Rijnschepen weer ongehinderd kunnen passeeren. Als het weer van het oogenblik aan houdt, kan de rivier binnen twee dagen op normaal peil zijn. ERGERLIJKE VERW AARLOOZINO. Onmenschelijke behandeling van en idiaten jongen. De rijksveldwacht te Wehl (Geld.) heeft een inval gedaan ten huize van den land bouwer N., wonende aan de Plantage aldaar. Sinds langen tijd liep er onder de buren van den landbouwer een gerucht, dat er iets niet in orde moest zijn met den onge- lukkigen zoon van den boer, een imbeciele jongen van ongeveer twintig jaar, die stom is. De buren zagen den jongen niet meer. Toen de rijksveldwacht in de boer derij een inval deed, deed zij daar een vreeselyke ontdekking. In een nauw hok, waar het licht slechts door een klein ruitje toegang had, lag de jongen opgesloten. Het eenige meubel was een bed, gevuld met stroo, dat onbeschrijfelijk vervuild was. De boer verklaarde 'egenover de poli tie, dat de jongen reeds anderhalf jaar op deze wijze opgesloten is geweest. De bur gemeester heeft maatregelen getroffen om den jongen aan betere handen toe te ver trouwen. HONDERDJARIGE TE BEEKBERGEN. Mevrouw de weduwe M. J. van Altena Knaap te Beekbergen (gemeente Apeldoorn) hoopt morgen haar lOOsten verjaardag te vieren. Zij is nog helder van geest; haar gezondheidstoestand laat echter het laatste jaar te wenschen over. CONSUMPTIEIJS-BERE1DERS. Vakbeurs en congres in de Resi dentie. Morgen, Woensdag en Donderdag houdt de Ned. Bond van Consumptieijsbereiders in gebouw „Amicitia" te Den Haag haar 4e algemeene vergadering. Op het congres, dat Woensdag d.a.v. wordt gehouden zal de heer A. Swaan, chef van den voorlichtingsdienst van den Kon. Ned. Middenstandsbond een prae- advies uitbrengen over de „De wensche- lijkheid van een wettelijke regeling van den markt- en straatverkoop van con sumptieijs". Begrafenisstoeten hebben nu officieel voorrang, 't Getuigt van weinig eer bied bi) sommige weggebruikers voor 's menschen Hitsten gang, dat dit voorschrift in de wet moest komen! En omdat samenwerking en beleefd heid langs den weg voor veilig ver keer onmisbaar zijn, rekent de A. N. W. B. op üw medewerking en op üw goede voorbeeld! JAMBOREE-BROCHURE „U KOMT". Van 31 Juli10 Aug. staat Neder land in hot brandpunt van de wereld. Men schrijft ons: Dat de wereld-jamboree dit jaar in Nederland zal worden gehouden mag ge noegzaam bekend worden geacht. Maar hoe het daar uit gaat zien, wat padvinders doen en vooral dat het publiek toegang zal hebben tot deze jamboree en het kamp leven van nabij kunnen gadeslaan, is zeker nog niet algemeen bekend. De propagandadienst van de 5e wereld jamboree besloot daarom tot de uitgave van een jamboree-brochure. De laatste week van Februari wordt deze brochure in het district Amsterdam en na begin Maart door geheel Nederland in een op laag van honderdduizenden exemplaren verspreid. Duizenden en duizenden pad vinders, zoowel de welpen, verkenners als voortrekkers zullen daartoe districtsge- wijze door de propagandaleiders georga niseerd worden. In vele steden zullen marschen gemaakt worden door alle padvinders, waarbij de eerste exemplaren der brochure aan het stadsbestuur zullen worden aangeboden. De actie in een district duurt niet lan ger dan een week. De brochure gaat onder de suggestieve titel „U komt" in zee en wordt daarom door de jongens de „U komt"-brochure genoemd. De omslag draagt een verkenner boven op Je aardbol, lachend wijzend op de plaats waar Nederland ligt, dat van 31 Juli tot 10 Augustus het middelpunt der we reld padvindersbeweging zal zijn en waar toe de belangstelling van zoovele buiten staanders getrokken zal worden. De grijze Chief Scout die op 22 Februari 80 jaar wordt, schreef in het Hollandsch de uit- noodiging „U komt naar de wereld jamboree in Holland? Wij ook." Dan volgen de pagina's vol foto's, die een beeld geven van de jamboree's gehou den sinds 1920 in Londen, Kopenhagen, Birkenhead en Godollo. Prachtige natuur opnamen laten dan zien waar in Juli de 5e wereld-jamboree zal komen. Vele bladzijden geven een kijkje op het doel en karakter der padvindersbeweging in al haar geledingen van: verkenners, zeever kenners, welpen en voortrekkers. Beelden en beschrijvingen volgen van de patrouillewedstrijden de leiderskam pen, de padvinderspers en van de voorbe reidingen welke thans reeds getroffen worden. Op de welpenpagina's ziet me", zoowel H. K. H. prinses Juliana op den raadsrots temidden der welpen als ko ningin Elizabeth van Engeland te midden van gebrekkige padvinders. Elke pagina eindigt met de suggestieve roep: „U komt." Terwijl de laatste pagina een menschen- menigte toont waarvoor de figuur van de verkenner met vlag van de bekende jam boree affiche, wijzend op de overtuigde wekroep: „En 'och komt u." Wie deze aantrekkelijke brochure ge lezen heeft en dat zullen er binnenkort vele honderdduizenden zijn, komt onge twijfeld tot het besluit: Maar natuurlijk kom ik daar ook. Ik ga ook naar die iam- boree, want dat wil ik zien. ONZE NEUTRALITEIT T. O. V. DUITSCHLAND. Duitsch commentaar op de ver klaring van minister de Graeff. Het Duitsche Nieuwsbureau verneemt uit welingelichte kringen te Berlijn, ten aanzien van de verklaring van den Nederlandschen minister van bui- tenlandsche zaken, de Graeff inzake dat deel van de rede van den Führer van 30 Januari, waarin deze verklaarde dat Duitschland bereid was, Ne d e r 1 a n d en België te erkennen als onaantastbare en neutrale gebieden en als zoodanig te ga randeeren, dat de opvatting van Neder land geenszins in tegenstelling is met de opvatting van Duitschland over het recht van andere staten een vrije beslis sing te nemen. De Fürer heeft in zijn rede, aarop de verklaring van minister d e Graeff betrekking heeft, ook nadruk kelijk te kennen gegeven dat het tot stand komen van een dergelijke overeenkomst afhankelijk is van den wensch van ederland. De Duitsche bereidwillig heid de onaantastbaarheid van Neder- a n d evenzoo te garandeeren als die van België houdt natuurlijk op, waar Neder land van meening is, dat het overeenkom stig zijn internationale positie geen wensch te kennen moet geven in de richting var het Duitsche aanbod. Men begrijpt in Duitschland dit stand punt van Nederland volkomen. De Führer heeft in dezelfde rede in een ander verband ook gezegd, dat iedere staat zelf moet beslissen over zijn eigen veiligheid en over den vorm en mate hiervan. Voor Duitschland is slechts een ding van belang: in alle openbaarheid te heb ben duidelijk gemaakt, dat het op iedere wijze bereid is de onschendbaarheid van Nederland te garandeeren en hier door grondig een eind te hebben gemaakt aan alle gepraat over een andere opvatting van Duitschland. IN HET WATER GEREDEN EN VERDRONKEN. De 22-jarige H. Seen, die te Vlaaiuut- gen woonde, verliet den lanklichter Olst, liggende aan den steiger van de Nieuwe Matex. De jongeman reed op een fiets en had een accu bij zich. Toen hij Zartedag niet aan boord terug keerde. ging de schiper informeeren, en toen bleek, dat de jongeman des nachts niet thuis was geweest. Op vermoeden van verdrinking is de politie toen gaan dreg gen en heeft 's middags eerst de fiets en daarna het lijk van den verongelukte op gehaald. Waarschünlijk is de jongeman in de duisterm', van het smalle pad ge raakt en in de Maas gereden. OP ONDERGELOOPEN LAND VERDRONKEN. Op ondergeioopen land achter Nedei - landsch Mettray te Eefde is de landbou wersknecht H. uit Zutphen verdronken, toen hij met den landbouwer W. bezig was in een klein bootje een grootere boot weg to sleepen. H. sloeg achterover in he water en verdronk. W., die zijn knecht poogde te redden, raakte ook te water. Hij kon zich echter aan een tak vast houden, totdat omwonen den met een derde boot ter plaatse kwamen om hem uit zijn benarde positie te be vrijden. TRAMBOTSING TE AXEL; VIER GEWONDEN. Zaterdagmiddag is benoorden Axel (Zeeuwsch-Vlaanderen) een trambotsing voorgevallen, waarbij een viertal perso nen letsel opliep. Uit Sas van Gent kwam een diesel-elec- trische tram van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maatschappij op den gewonen tijd Axel binnen en zonder vertraging werd de reis naar Terneuzen voortgezet. Op de wisselplaats benoorden het spoor wegstation Axel moest de bestuurder van de Dieseltram stil houden en wachten op den goederentrein van dezelfde maat schappij, welke uit Zaamslag in aantocht was. De bestuurder reed echter door en 100 meter verder in. een bocht van de baan, waar bovendien het uitzicht door een daar staand huis wordt belemmerd, zag hij plotseling tot zijn grooten schrik den goederentrein met een vijftiental wa gens aankomen. Krachtig remmen kon een botsing niet meer voorkomen en met een hevigen schok reden beide trams op elkaar in. In de dieseltram zaten drie passagiers, van wie één geheel ongedeerd bleef. Een van de beide anderen, mevr. de wed. dr. Gerritsen uit Axel, bezeerde een dijbeen, kreeg een lichte hersenschudding en snij- wonden aan gelaat en handen; de heer A. de Feyter, wethouder van Zaamslag, liep een hersenschudding en zware hoofdwon den op. Van het personeel bleef de be stuurder ongedeerd, doch de tramjongen, de jeugdige conducteur, E. van den Berge, brak een sleutelbeen en kreeg snijwonden. Van het personeel van den goederentrein liep de machinist geen letsel op. Maar de conducteur-rangeerder P. Riemens kreeg een lichte hersenschudding, snijwonden en kneuzingen. De materiëel- schade was vrij groot. De dieseltram werd aan de voorzijde inge drukt, terwijl ook de locomotief een fik- schen deuk aan den voorkant kreeg. De eerste wagen kwam tegen de locomotief te staan, beiden ontspoorden. De overige wagens weerstonden den schok en bleven in de rails. AUTOBOTSING ONDER ROS MALEN. Zaterdagmiddag te ongeveer vier uur is op den rijksweg 's-Hertogenboscb-Nijme- gen, te Hintham onder de gemeente Ros malen, een personenauto door onopgehel derde oorzaak met kracht ingereden op een stilstaande, met steenkolen geladen vrachtauto van den heer J. van Crey uit Rosmalen. De vrachtauto werd een eind- weegs voortgestooten en kwam naast den weg in het bouwland terecht. De perso nenauto werd zwaar beschadigd. Een 6- jarig voogdijkind dat achter in de auto had gezeten, werd door den schok tegen het dak geslingerd en ernstig gewond. Zijn begeleidster heeft eveneens ernstige kwetsuren gekregen. De chauffeur kwam er slechts met lichte verwondingen af. Het kind en de dame zijn vervoerd naar het Groot-ziekengasthuis te 's-Hertogen- bosch. FELLE BRAND IN ZAANDAM. In den afgeloopen nacht heeft te Zaan dam een felle uitslaande brand gewoed, die, dank zij het feit, dat het windstil was. geen gelegenheid kreeg zich in deze omgeving van houten huisjes uit te breiden. Om half drié ontdekte het echtpaar de Boer, wonende aan het Schapenpad, dat het naast hun huis staande timmerbedrijf van den heer M. van der Steen in brand stond. Spoedig bleek, dat de brand reeds eenigen tijd woedde en zich verplaatste naar de wo ning van de Boer. Met achterlating van al hun hebben en houden moest de familie man vrouw en twee jonge kinderen woning verlaten. pe intusschen aangekomen brandweer bestreed krachtig het vuur, dat zich tel te. gen de lucht afteekende. Zij kon echter niet verhinderen, dat de woning van de fa. milie de Boer geheel uitbrandde. De beien, dende perceelen, bewond door de familiej van Alphen en Schols, liepen brand- ,n waterschade op. Het timmerbedrijf van den heer van der Steen, waarvan alleen aantal machines was verzekerd, ging geheel verloren. De woningen, noch de inboedels, van de omwonenden, waren tegen brand verxe- kerd. Ten tijde, dat het timmerbedrijf fci een paar houten woningen werd uitga- oefend, heeft de brandverzekering gewei gerd, hen te verzekeren. De oorzaak van den brand is onbekend. IN LICHTER LAAIE. Zondagochtend is te ongeveer kwart ovtr vier een hevige brand uitgebroken in de banketbakkerij van den heer A. G. Zim- merman in de Choorstraat te Delft, Toen de politie-brandweer ter plaatae var- scheen, stond de bakkerij in lichter laaie, terwijl er groot gevaar voor uitbreiding be- stond. Reeds hadden de zolderbalken van het aangrenzende oude-dameshuis vlam gevat. Dank zij het kranige optreden van de brandweer kon het vuur beperkt blijven tot de bakkerij, welke echter geheel uitbrand- de. In winkel en woonhuis werd veel water schade aangericht. Te ruim zes uur kon de brandweer inruk ken, waarna nog enkele politiemannen voor de nablussching bleven. Verzekering dekt de zeer aanzienlijke schade. EMIGRATIE VAN LANDBOUWERS NAAR DE DOMINICAANSCHE REPUBLIEK. Naar aanleiding van de onlangs door de Nederlandsche pers verspreide berichten in zake de mogelijkheid tot emigratie naar de dominicaansche republiek, welke mededee* ling was overgenomen uit de Poolsche na tionalistische pers, ziet het consulaat der dominicaansche republiek zich genoodzaakt te verklaren, dat deze berichten als tendso- tieus en overdreven beschouwd moet» worden. DE ORGANEN VAN IN- EN UITVOER Adres van het comité van graan- handelaren. Het comité van graanhandelaren heeft aan den minister van landbouw en visscherfl een brief gezonden met betrekking tot het aandeel van organisaties uit het landbouw bedrijfsleven aan den in- en uitvoer. Bij de behandeling van de begrooting ven het landbouwcrisisfonds 1937, aldus adres sante, is het streven tot uiting gekomen om aan „organisaties uit het landbouwbedrijfs- leven" een ruim aandeel te geven aan den in- en uitvoer van producten en benoodigd- heden van landbouw en veeteelt, waarbij verwezen werd naar de stelling, dat die handel meer en meer van staat tot staat zou geschieden, met uitsluiting van den indivi- dueelen handel, alsmede naar ruiltransacties, die door regeeringen worden afgesloten, waarbij die bedrijfsorganen een rol zouden moeten vervullen. NED. INDUSTRIE- EN HANDELSRAAD VOOR LAND- EN TUINBOUW. De Nederlandsche industrie- en handels- raad voor land- en tuinbouw organiseert een demonstratieve vergadering op Woens dag 24 Februari a.s. te één uur in een der zalen van den dierentuin, te 's-Gravenhage. Blijkens den oproep strekt deze vergade ring om de particuliere industrie en handel, verband houdende met land- en tuinbouw in de gelegenheid te stellen uiting te geven: o.a. aan de meening, dat de hierbij betrok ken bedrijfstakken recht hebben op daad werkelijk overleg en een neutrale behande ling van rechtmatige bezwaren en wenschec en aan de overtuiging, dat de regeering bü het treffen der landbouwcrisismaatregeUn en hunne uitvoering, bij het totstandbrergen van .wetten en besluiten, waarbij deze groe pen geïnteresseerd zijn, alsmede bij het slui ten van handels- en betalingsovereenkom- sten met andere landen, meer dan tot dus ver geschiedde, rekening dient te houden met de positie van de particuliere industrie en handel en hun voortbestaan en krachtige ontwikkeling dient te bevorderen, in de eerste plaats door hen zoo weinig mogelijk moeilijkheden in den weg te leggen. 137. Intusschen ontdekten dokter Berg man en zijn gezelschap de eene opslag plaats na de andere. Hier waren allemaal rijkdommen opgestapeld aan oliën en stoffen. Het was duidelijk dat de Ameri kaan hiervan de eigenaar was. 138. Hassan was intusschen vol bezorgd heid voor de kinderen. Hij vond het nogal roekeloos van zijn meester om Tonny en Jet in deze gevaren te brengen en hij had zich dan ook vast voorgenomen een oogje in t zeil te houden.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10