Agenda VAN HOUTENS AMERICO'S EEN CHOCOLADELICATESSE ^Binnenland 1 iLaatste iecicfiten Weecèecicht Stad w OmqeoiM} Installatie burgemeester van Castricum. (Vervolg van pag. 4, 2e blad.) BERGEN alkmaar zal een tweede leening sluiten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De gevangene van het Haaien-eiland (sens hoofdrollen Warner Baxter en Gloria Stuart Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Onschul dige meisjes (dram.); hoofdrollen Merle Oberon, Miriam Hopkins en Joel McCrea. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Haar grootste schat (amus.); hoofdrol Franziska Gaal. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, hal<" 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdagmiddag, hoofdnummer De laatste ronde (rom.-sens.); hoofdrollen Marion Davies en Clark Gable. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 16 Februari. 8.30 uur, de Unie, psychometrische seance door den heer Benedict. 8 uur, Oranjehotel te Bergen, lezing met lichtbeelden over Rome, voor de V.V.V. Woensdag 17 Februari. 8 uur, Harmonie, voor de S.D.A.P., rede van ds. Banning over „Vrijheid of dicta tuur?" 8 uur, Harmonie, vierde voordrachtavond voor het Nut; filmvertooning. STRUBBELINGEN IN AMERIKA. Staat van beleg te Anderson en omgeving. In het gebied van Madison, (in de V. S.) waartoe Anderson en Alexandria behooren is de staat van beleg afgekondigd. Duizend man van de nationale garde zijn te Ander son aangekomen, waar zij patrouilleeren. Er zijn dertien personen gearresteerd. De manschappen der nationale garde hebben een groot aantal auto's aangehou den, die uit Michigan kwamen met drie honderd vakvereenigingsleden. De bedoe ling van deze personen was te Alexandria te betoogen. SNEEUWSTORM IN NOORD-JAPAN. Op Hokkaido en Aomori in Noord-Japan heeft een felle sneeuwstorm gewoed, waar door het verkeer ernstig werd belemmerd. Men is ernstig bevreesd over het lot van het vrachtschip „Otaru Maru", metende 1464 ton, dat Zaterdagavond S.O.S.-seinen uit zond. Als positie werd opgegeven 40 mijl ten Zuiden van Yatsusobe in de prefectuur Aomori. De „Heiyie Maru" snelde te hulp, doch heeft niets van de „Otaru Maru" kun nen ontdekken, zoodat men vreest, dat het schip is gezonken. Verder is Zaterdagavond het vrachtschip „Fuki Maru" op reis van Yokohama naar Hokkaido aan den grond geloopen. Het schip is evenwel weer vlot gekomen. Tenslotte drijft nog een vrachtschip, de „Daizen Mura", metende 3857 ton, met ma- chineschade stuurloos rond in de nabijheid van Hokkaido. De marineautoriteiten heb ben torpedojagers opdracht gegeven de schepen te hulp te snellen. RUSSISCH SPION GEARRESTEERD. Te Tana in het Noorsche graafschap Fin mark is een zekere Eduard Ermi Belgonen, een Noorsche staatsburger van Russischen oorsprong, gearresteerd, beschuldigd van spionnage. Uit het onderzoek bleek, dat Belgonen zich op geheimzinnige wijze aan boord van een Sovjet-Russische sleepboot had begeven om naar Rusland te gaan. Na zijn terugkeer uit de Sovjet-Unie had hij de beschikking over aanzienlijke sommen Noorsch geld en de politie stelde verder vast, dat Belgonen te Moskou onderricht heeft gekregen in de behandeling van een draadloozen zender. Belgonen heeft bekend. Het Tana-gebied is van groot strategisch belang. ONEENIGHEID ONDER DE ZIONISTEN. 70 Jeugdige joodsche revisionnisten zijn te Jeruzalem de bureaux van het Jewish Agency binnengedrongen en hebben daar de vensters en het meubilair kort en klein ge slagen. 37 hunner zijn gearresteerd. Zij beweren, dat het Joodsche agentschap jegens hen partijdig gehandeld heeft door hun van de immigratievergunningen der regeering niet een grooter gedeelte ter be schikking te stellen. Naar Havas meldt, zijn de laatste twee weken ongeveer 50 Arabieren gearresteerd, die verdacht werden van medeplichtigheid aan de terorristische actie. Tijdens het weekeinde zijn vier aanslagen gepleegd, o.a. één die geen resultaat had op een ge heel bezette autobus op den weg naar Jeru zalem. STAAT VAN BELEG IN HONDURAS. Groot aantal terechtstellingen? Voor geheel Honduras is de staat van be leg afgekondigd. In het land zou volgens reizigers, die per vliegtuig uit Tegucigalpa zijn aangekomen, een revolutionnaire ge zindheid tot uitdrukking zijn gekomen. De leider der oppositie, Justo Umano, zou met een honderdtal goedgewapende man nen op de Oostkust zijn geland om den op stand te ontketenen. Een aantal notabelen, onder wie vrouwen, is, naar men verklaart, in de gevangenis op gesloten. Verscheidene personen zouden terechtgesteld zijn. BURGEMEESTER KRIJGT ONGEVRAAGD VERLOF. Handelingen, die niet door den beugel kunnen. In de kleine Westbrabantsche gemeente Standdaarbuiten heeft de jongste gemeente raadsvergadering een opzienbarend verloop gehad. Het werd daarin namelijk bekend, dat de burgemeester jhr. Verheyen, die sedert een vijftal weken buiten functie is, niet vrijwillig maar op last van hoogerhand met „verlof is gegaan. De raadsleden meenden niet anders, dan dat jhr. Verheyen deze vergadering weer zou presideeren, maar tot hun groote ver bazing deed de oudste wethouder voorlezing van een telegrafisch bericht, verzonden door het provinciaal bestuur te Den Bosch, waar in werd medegedeeld, dat het aan den burgemeester verleende verlof voorloopig met tien dagen werd verlengd. Er ontstond een eenigszins verwarde dis cussie, waaruit bleek, dat zoowel van de zijde der politie als door verschillende in woners klachten waren ingediend in verband met handelingen van den burgemeester, die niet toelaatbaar werden geacht. De commissaris der koningin in de provincie Noordholland heeft daarop zelf een onderzoek ingesteld en van den uitslag daarvan den minister van Bin- nenlandsche Zaken op de hoogte gesteld. De wethouders hebben zoowel te Den Bosch als in Den Haag nadere inlichtingen verschaft. Naar de ingekomen klachten schijnt voorts ook de marechaussée een on derzoek in te stellen. Waar de klachten op neerkomen, is niet medegedeeld, want de hoogere autoriteiten hebben den wethou ders geheimhouding hieromtrent gelast. De bevolking van Standdaarbuiten zien in spanning de komende dagen tegemoet. LAATSTE GANG ZANDVOORTSCHE REDDERS. Op de begraafplaats Tegen half twee Zaterdag stond te Zand- voort een enorme menschenmassa op de al- gemeene begraafplaats de rouwstoet af te wachten, waarmee het stoffelijk overschot van Jan Molenaar naar zijn laatste rust plaats gebracht werd. Daar waren burge meester van Alphen, wethouders en raads leden van Zandvoort, bestuurders van de N. Z. Hollandsche Reddingmaatschappij, en vertegenwoordigers van de plaatselijke com missies dezer maatschappij van schier alle kustplaatsen, waar reddingbooten gestation- neerd zijn. Daar was ook de burgemeester van Egmond aan Zee, de heer Eyma, de heer Oud uit IJmuiden, schipper Kramer van de reddingboot „Neeltje Jacoba" en zijn mannen, schipper Van der Plas uit Egmond aan Zee met leden van de bemanning van de reddingboot aldaar en tal van anderen van het reddingswezen. Ook vertegenwoor digers van den Nederlandschen Bond tot Redding van Drenkelingen. Toen de kist op de schouders der roeiers grafwaarts was gedragen en de baar onder een schat van bloemen was opgesteld, trad allereerst de burgemeester van Zandvoort, de heer H. van Alphen, naar voren, die zeide, niet veel te behoeven te vertellen, hoe de gemeente met dit ongeluk meeleeft. Wij kunnen spreken, aldus de burgemeester, van een donkeren Woensdag in Zandvoorts historie. Spr. schetste vervolgens Jan Mole naar Jan van Huig zooals de Zandvoor- ters hem noemden als een ronden kerel. Als voorzitter van de plaatselijke com missie van de N. Z. Hollandsche Redding maatschappij gingen spr.'s gedachten uit naar acht jaren geleden, naar wat men in Zandvoort de Salento-dagen noemde. Toen bepaalden de mannen van de reddingboot, dat zij er niet door konden, waarmede spr. wilde aangeven, dat de schipper Woensdag wist wat ie dee<" en niet roekeloos maar de zee inging. De burgemeester nam afscheid van Jan Molenaar met de woorden: Zandvoort zal je nooit vergeten. Rust zacht. DE REDEVOERING VAN DR. GOEBBELS. De meening van de Osservatore Romano. De „Osservatore Romano" protesteeit tegen de beweringen door den Duitsche rijksminister van pers en propaganda, dr. Göbbels, in zijn jongste redevoering uitge sproken, waarin hij den Heiligen Stoel zou hebben verweten niet vertegenwoordigd te zijn bij de regeering van Burgos en de katholieke kerk en dat zij afzijdig zou staan in den strijd tegen het communisme. De „Osservatore Romano" wijst er op, dat na de toespraken van den heiligen vader en de herderlijke brieven van de bisschoppen in Duitschland, Frankrijk, Nederland, Bel gië en Engeland geen twijfel kan bestaan over de houding van de kerk tegenover het bolsjewisme en dat de aanval terzake van de vertegenwoordiging te Burgos „van allen grond ontbloot is". Het blad geeft toe, da* tusschen den Heiligen Stoel en de regeering van Burgos betrekkingen werden aange knoopt, hetgeen overigens ook blijkt uit de zoojuist verschenen Annuario. Onder de buitenlandsche vertegenwoor digers wordt de markies van Magaz de offi cieuze zaakgelastigde genoemd bij de regee- ring van Burgos, terwijl de aartsbisschop van Toledo, kardinaal Gomay Tomas, staat aangegeven als de voorloopige officieuze vertegenwoordiger van den Heiligen Stoel te Burgos. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 14 tot en met 20 Februari vastgesteld op 80 cent per kilogram, behoudens tusschentjjd- sche wijziging. (Ongecorrigeerd.) DE OVERVAL OP DE POSTAUTO. Verdachte ingesloten. Naar wy vernemen is de dezer dagen in verband met den overval op de postauto in de Jan Pieterszoon Coenstraat te Den Haag gearresteerde kellner J. A. E., na voor den officier van justitie te zijn voorgeleid, in het Huis van Bewaring ingesloten. VLIEGDIENSTEN VAN EN NAAR SCHIPHOL GESTAAKT. Gevolg van den zwaren mist. Als gevolg van den zwaren mist konden vanmorgen op Schiphol geen vliegtuigen landen, terwijl ook geen enkel vliegtuig van de geregelde diensten vertrokken is. Ook in het middaguur was er nog geen 500 meter zicht, zoodat het zich liet aanzien, dat de verschillende diensten voor den geheelen dag gestaakt zouden worden. Op Eelde, Twente en Waaihaven was de toestand niet veel beter. GEHEIMZINNIG VLIEGTUIG BOVEN WEENEN. Een geheimzinnig vliegtuig is boven Weenen verschenen en heeft in de lucht letterteekens geschreven, die door den wind onleesbaar verwoeien. Twee eskaders jacht vliegtuigen stegen onmiddellijk te Aspern en Wiener Neustadt op. Zoodra zij echter de lucht in waren gestegen verdween het geheimzinnige toestel in noordelijke rich ting. Men beschikt op het oogenblik over geen enkele aanwijzing omtrent de identi teit van het vliegtuig. Men denkt, dat het buitenlandsch toestel is. Een sikkel en hamer? Het verschijnen van het geheimzinnige vliegtuig wekte groote sensatie, te meer daar de wind weliswaar de geschreven letter teekens verwoei, maar toch duidelijk was, dat het toestel een sikkel en hamer had willen teekenen. Het teeken verwoei echter tot een p. Het was een kleine tweedekker, die een zeer groote snelheid had. Het toestel werd achtervolgd door vliegtuigen van de Ween- sche politie en niet, zooals eerst gemeld werd, door jachtvliegtuigen. PRINSELIJK PAAR BLIJFT TE WEENEN. Vertrek wederom uitgesteld. Terwijl H. K. H. prinses Juliana en Z. K. H. prins Bernhard oorspronkelijk reeds gisteren de Oostenrjjksche hoofd stad zouden verlaten en dit vertrek toen werd uitgesteld tot heden, vernemen wij thans, dat het prinselijk echtpaar ook den dag van vandaag nog in de oude Donaustad wenscht door te brengen, waar het zoo veel vindt, dat de belang stelling gevangen houdt. Gisteravond hebben prinses Juliana en prins Bernhard een tooneelvoorstelling bijgewoond in 't Duitsche Volkstheater. Voorts hebben de prins en de prinses een bezoek gebracht aan het Kunsthis torisch Museum, waar de prinses voor namelijk verwijlde in de zaal der oude Nederlandsche meesters Rübens, Rem- brandt en van Dijck. Ook de vermaarde Weensche collectie van werken van den ouden Breughel wekte de volle bewon dering van onze prinses. Verder heeft het prinselijk paar de fraaie zalen van de Nationale Bibliotheek bezichtigd. Vanavond zullen prinses Juliana en prins Bernhard een feestopvoering bij wonen van de „Fledermaus" in de Groote Opera, welke opvoering gegeven wordt ter gelegenheid van het feit, dat de Weensche meesters zeventig jaren ge leden zijn wereldberoemden Donau- walzer componeerde. Deze opvoering zal door de radio worden uitgezonden, zoodat de Nederlandsche luisteraars vanavond de gelegenheid zullen hebben dezelfde muziek te beluisteren als de prinses en de prins. Voor zoover tot dusverre bekend is, zullen H. K. H. prinses Juliana en Z. K. H. prins Bernhard morgenochtend om negen uur naar Zeil am See vertrekken. Het oudste raadslid spreekt. De heer Aukes sprak hierop als oudste raadslid de volgende rede uit: 15 Februari 1937. Het kan geen verwon dering baren, dat deze datum, deze plaats en deze plechtigheid mijn gedachten terug doen gaan naar den lOden November 1936, toen ik als oudste lid in jaren van den Raad dezer gemeente een kort woord van diepen eerbied en eerbiedigen dank namens den Raad mocht wijden aan den in Castricum's waarachtig belang verrichten arbeid van Uw nog altijd door den Raad en Inzeze- tenen diep betreurden ambtsvoorganger, wijlen Burgemeester Lommen. Waar, volgens Gods bestel, ernstig en plichtgetrouw werk nooit of te nimmer tot stilstand mag worden gebracht, moge deze korte herinnering aan den gezegenden ar beid van Uw ambtsvoorganger, tevens een graadmeter zijn voor de gevoelens, welke deze Raad zijn nieuwen Burgemeester toe draagt en die hij mij opgedragen heeft voor U te vertolken. Het is mij dan ook een groot voorrecht, Mijnheer de Burgemeester, na de plechtige installatie door onzen oudsten Wethouder, en Uw feitelijke aanvaarding van Uw hoog ambt in deze gemeente, de eerste te mogen zijn, die U geluk wenscht met deze aanvaar ding eener voor U geheel nieuwe loopbaan. en U welkom te heeten in ons wondermooi Castricum, dat door zijn bijzondere ligging bij zee en bosch en duin in het Westen, en zijn schilderachtige polders in het Oosten, dank zy de verkorting van afstanden door autoverkeer en electrische verbinding, voor beschikt was, om zich in een tijdruimte van nog geen kwart eeuw te ontwikkelen van een kleine, onbekende plattelandsgemeente tot een ontluikende badplaats en een ge zocht woonoord voor forensen. De hier geschetste positie van Castricum moge misschien aanleiding geven zekere ge- wenschte bestuursmaatregelen in een be paalde richting te stuwen; de uitvoerige schildering van den algemeenen toestand, waarin deze gemeente zich bevindt, zooeven door den loco-burgemeester gegeven, de eigenaardige plaatselijke toestanden en vooral de bijzondere nood der tijden zullen de oplossing der bestuursproblemen tot zeer moeilijke vraagstukken maken. Diepgaande kennis van thans bestaande toestanden en heldere inzichten in nieuwe maatregelen, om de nog altijd niet tot vol komen ontplooiing gekomen welvaart van onze gemeente te bevorderen, zullen daartoe uit den aard der zaak noodwendig vereischt worden. En 't is juist daarom, dat de Raad zijn vol le vertrouwen wil stellen in zijn nieuwen Burgemeester. Immers, van U is ons bekend, dat het bur gemeestersambt door U uit roeping wordt geambieerd en dat uw technisch-ambte- lijke kennis op een zeer hoog peil staat: terwijl uit Uw levensbeschrijving, in tal van bladen geplaatst, mag afgeleid worden, dat Gij, als burgemeester, de persoonlijke eigen schappen bezit, die een burgemeester tot 'n goed burgemeester maken. De Raad acht daarom de leiding der be sprekingen in de openbare Raadszittingen bij U in goede handen; maar hij vertrouwt evenzeer, dat de leiding van het college van Burgemeester en Wethouders waar het geldt het vaststellen van de richtlijnen, volgens welke de gemeentelijke huishouding zal opgezet worden, in de beste handen zal zijn. Hartelijk hoopt de Raad, dat dit vertrou wen schenken aan zijn Burgemeester, door den Burgemeester met gelijke munt zal worden betaald. Ten slotte, Mijnheer de Burgemeester, spreekt de Raad den wensch uit, dat Uw moeilijke en veel omvattende arbeid zal worden bekroond door meerderen bloei van Uw gemeente; en dat Gij bij dien ernstigen en verantwoordelijken arbeid vaak steun zult vinden van beterere èn hoogere midde len dan waarover de mensch beschikt. (Applaus). De secretaris spreekt. De secretaris, de heer van Lunen, zeide het volgende: Op dit moment is aan mij de vereei en- de taaK u te mogen toespreken namens het geheele personeel der gemeente. U is thans een taak op de schouders ge legd die niet licht genoemd kan worden. De waarnemend burgemeester heeft u al in zijn installatierede gesproken over de moeilijkheden welke u hier wachten. Het ligt niet op mijn weg deze nader te om- scnrijveii. Ik acht het my echter daarom temeer een aangename taak u de verzekering te geven dat u bij de vervulling van uw bur gemeestersambt steeds op de hulp en volledige medewerking van de ambtena ren en allen die in dienst zijn van de ge meente zult kunnen rekenen. Onder burgemeester Lommen heeft het personeel steeds zijn plicht gedaan en dankbaar herdenkt het nog de wijze waar op hij voor hun belangen is opgekomen. De ambtenaren hopen van harte dat u voor hen zult zijn een goed burgemeester, die, als het noodig is, hen op feilen en tekortkomingen wijst, maar daarnaast, als het gemeentebelang dat toelaat, hen zult steunen waar dit noodig of gewenscht is. Mag ik eindigen met den wensch dat het u gegeven moge zijn veel in het belang der gemeente tot stand te brengen, waardoor èn gemeente èn bevolking gediend zullen zijn. (Applaus). Een dankwoord van den burge meester. In zijn dankwoord zeide de burgemees ter dat hij zich volkomen kon vereenigen met de door het oudste raadslid uitge sproken meening, dat zijn taak geen een voudige was. De heer Aukes heeft de vol komen medewerking van den raad toege zegd en die van spr. verzocht. Ook spr. hoopt daardoor de belangen van het rijk en de gemeente te dienen. Uit de woorden van het oudste raadslid heeft spr. beluisterd, dat hij het goed meent en uit naam van alle raadsleden met zijn hart sprak en den wensch uitte, dat spr. s toekomstige loopbaan in deze gemeente af zal zijn. Spr. dankte hierna nog den secretaris en de ambtenaren. Ook voor hen, zoo zei de spr., zal ik trachten een goed burge meester te zijn. Zoo noodig zal ik hen op hun feilen wijzen. Zelf hoop ik er niet te veel te maken. Waar gewerkt wordt wor den fouten gemaakt, maar daarom is het nog niet waar dat daar waar fouten ge maakt worden wordt gewerkt. Wanneer er echter fouten gemaakt worden, dan zal ik het echter zoo beschouwen dat ze ge maakt zijn omdat er wordt gewerkt. (Ap plaus). Spreker verklaarde hierop de openbare zitting voor gesloten. Na de sluiting van de openbare vergade ring zijn er verschillende hartelijke toe spraken gehouden. Door pastoor Goes, namens de r.-k. parochie; door burgemees ter Nieuwenhuijzen namens spr.'s ambt- genooten uit de omliggende gemeenten die aanwezig waren; door dr. Kruger namens den kerkeraad van de christelijke gemeen te en door mr. van Kinschot, burgemeester van Alkmaar en verschillende anderen. Burgemeester Sloet beantwoordde de huldigende woorden op treffende wijze. Hierna werden ververschingen rond gediend. Te half twee verzamelden de autoritei ten, de raad en de burgemeester en familie zich aan een gezamenlijke lunch in hotel Bloksma. Te 3.30 u. werd daarna op 't raadhuis door den nieuwen burgemeester de gelegenheid gegeven aan vereenigingsbesturen en par ticulieren zich aan het gemeentehoofd te presenteeren, van welke gelegenheid door een groot aantal ingezetenen werd ge bruik gemaakt. Het fraaie op de Castricummer drukke rij vervaardigde receptieboek was voor zien van een door Castricumsche dames ge- borduurden band. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 15 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 772,0 m.M. te München. Laagste barometerstand 731,3 m.M. te Janmayen. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 16 Februari: Zwakke tot matige, later waarschijnlijk verder toenemende zuidwestelijke tot zuid oostelijke, later waarschijnlijk weer ruimen de wind; betrokken tot zwaar bewolkt met regen; weinig verandering in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht Aanvankelijk regenkansen later opklarend weer. Een diepe depressie trok in de afgeloopen dagen via IJsland naar het oosten. Haar kern ligt thans oostnoordoostwaarts van Jan mayen. Zij tastte het hoogedrukgebied over Scandinavië flink aan. Langs de Noorsche kust viel matige tot lichte neerslag. In het binnenland van Zweden en over Finland heerscht nog strenge vorst. De hooge druk king in het zuidwester verplaatste zich naar centraal-Europa. Over Polen, zuid-Duitsch- land en Oostenrijk is de vorst meest licht. In onze omgeving passeerde in den afge loopen nacht een vlakke secundaire, die lichten regen bracht en daarna mist over geheel Nederland en omgeving. Boven de Britsche eilanden, waar de temperatuur flink gestegen is, bevindt zich thans een rug van hooge drukking. In het zuiden is er de lucht nog betrokken, over Schotland is het opklarend. Ten westen van Ierland na dert een vrij actieve depressie, die storm op der. oceaan veroorzaakt. Bij de beoordeeling van het toekomstig weersverloop over onze omgeving, moet met de nadering van deze secundaire ernstig rekening worden gehou den. Waarschijnlijk zal zy krimpenden en geleidelijk toenemenden wind veroorzaken. De kansen op regen zijn groot. Na het pas- seeren van deze depressie volgt opklarend weer. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en alle andere voertuigen van 17.42 uur tot 6.46 uur licht op. Raadsvergadering. Naar wy vernemen is tegen Woensdag 24 Februari a.s. des namiddags half acht door den burgemeester een raadsvergade ring uitgeschreven. De politieverordening- De V. V. V. heeft een adres aan den raad gericht, waarbij zij uiteenzet dat zij het, in verband met de gerezen moeilijkhe den nopens de redactie en de interpretatie van art. 6 h. van de gemeentelijke politie verordening, van algemeen belang en in het belang van de tijdelijke bezoekers der ger meente in het bijzonder acht, dat de redac tie van bedoeld artikel door den raad zoodanig worde gewijzigd, dat uit derzel- ver bewoordingen nimmer zal kunnen wor den gelezen of opgemaakt, dat hetzelve inhoudt een verbod tot parkeeren in deze gemeente. Dat zy echter van meening is, dat boven de inwilliging van dit bovenom schreven verzoek, er de voorkeur aan moet worden gegeven en zulks op gelijke gron den, dat de raad er toe besluit uit de ge meentelijke politie verordening alle de zoodanige bepalingen te schrappen, die een materie regelen, welke reeds i. c. door het motor- en rywielreglement is geregeld, wordende zoodoende iedere onduidelijkheid en onzekerheid te dezer zake onmogelijk. Met het oog op den gunstigen stand der geldmarkt zeggen b. en w. in bijlage No. 30 is het gewenscht de 4 PCt. obligatie leeningen 1907, 1931 en 1934, per resto (na aftrek van de per 1 Maart 1937 verschuldigde aflossing van de leening 1931) groot respectievelijk 5000—, 1.361.000— en 2.655.000.— te converteeren door het aangaan van een 3 pCt. leening. Berekend naar een minimum-koers, t'ien b. en w. in besloten zitting zullen mededeelen, zal de nieuwe leening ten hoogste 4.155.0C0.moeten bedragen. Van den uitslag van de inmiddels te

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2