Alkm. Boys-Texel 6-0. Uitslagen. Go Ahead vijftien malen oostelijk kampioen. P.S.V. voor de zesde maal kampioen. mkening met de vier gemaakte doelpun- En bij Alcmaria? v. Wierineen u - hoewel hij te weinig gesteund een prettige party op de mid-voor-plaate en schoot veel en uit alle standen Met succes! lïiei Dan was voor het eerst Hamstra weer present en in de eerste helft fungeerde Wi alszwerver. Dat was lang niet mis al vergeten wy niet, dat hij den bal somT t* lang bij zich hield. Maar hij gafTni^ kwamen0016 ballCn' Wa8fUit doelP"ntln Zou Hamstra de zware taak van zwer- ve[" in competitiewedstrijden kunnen volbrengen? Het zou niet kwaad zijn. De Jong als linksbuiten was ook al zeer actief en zette flink voor, terwijl op de rechts-binnenplaats eerst Rampen stond, die na de rust vervangen werd door Scha per. Rampen was beter, vlotter vooral en de Elftalcommissie kan wellicht nog veel plezier van hem hebben. Keppel was Keppel; d. w. z. als hy wat deed, gebeurde dat goed. Overigens had hy te vaak een afwachtende houding En Rootring zat op de tribune. Wat niet erg was, maar tóch, hy hoort in het elftal thuis. En als wij dan bedenken, dat Keuris een goede reserve-doelman is, en verder even nagaan, hoe oud de spelers zijn, dan zien wij hier een werkelijk jong Alcmaria- elftal, waar wat van te maken is! De wedstrijd zelf werd in de beste ver standhouding gespeeld en geleid door scheidsrechter Hoek, die dit zeer verdien stelijk deed. In de eerste minuut reeds hadden beide elftallen een keer gedoel punt, daarna hernam Alcmaria de leiding en pas ver in de tweede helft werd het weer 22. De laatste vijf minuten kwa men de doelpunten zeer snel; Alcmaria maakt nog twee keer een doelpunt, doch beide keeren wist R. C. H. gelijk te maken. Van een mooie friendly game, waarin de Boys, de vierde klasse kampioenen een „voetbal-lesje" gaven. De Alkmaarsche Boys benutten hun vrijen Zondag voor het spelen van een vriend- schappelijken wedstrijd tegen Texel, dat op zulk een overtuigende wijze het afdeelings- kampioenschap heeft behaald. En wat van meer belang was, de rood witten maakten er een zeer goede oefening van en lietèn heel goede dingen zien. De opneming van Hartog in de halflinie evenwel op de spilplaats, zal ongetwijfeld voldoening hebben geschonken. Weliswaar kleefden nog fouten aan zijn spel welke speler is volmaakt? doch hij had wel een zéér goed begrip van zijn belangrijke taak. Mooie passes en verre boog-ballen op de vleugels, gaven veel productiviteit aan het rood witte aanvals-werk, terwijl het kop- werk ook verdienstelijk te noemen is. Pater, die naar de rechtsbinnenplaats was verhuisd, deed vanzelfsprekend nog wat onwennig, doch en dit is wel een zeer voorname factor hij bleek een verdien stelijk verbindings-speler te zijn en het zeer voortreffelijke spel van Indri dien we be ter op dreeg zagen dan ooit te voren kwam ongetwijfeld voor een groot deel ook hem toe. En Mulders?Ja, die bezette de linksbinnen-plaats. We weten, dat men van hem meer verwachtte, dan hij werkelijk te zien gaf. Het komt ons voor, dat Mulders zich zelf nog niet op den voorgrond wilde plaatsen. Wat Mulders die door de Texelaars da nig op z'n huid werd gezeten, voor een de Grand en Schenke in deze ontmoeting be- teekende, zullen deze spelers zelf wel het meest bemerkt hebben. Zoo kon de Grand uit de zeer goed aangegeven ballen vele gevaarlijke aan vallen opzetten en.... deed dit dan ook naar behooren, terwijl Schenke vele malen door de Texel-defensie kon „snijden" en zijn werk met een drietal goede doelpunten beloond zag. In dit treffen kwam sterk tot uiting, dat de rood witte aanval wel het zwakste ge deelte van de ploeg merkbaar was voor uitgegaan, want de verdediging der kampioe nen waarin keeper en rechtsback wel het meest uitblonken, kon er zyn. Nog zeer veel gevaarlijke Boys-aanvallen werden onscha delijk gemaakt. Het overige gedeelte van het Boys-team was, zooals zoovelen malen, van een be hoorlijke gehalte, v. d. Horst verdedigde zijn heiligdom goed en Slikker en Houtkooper waren ook nu weer prachtig op elkander in gesteld, terwyl de jcanthalfs ook verdienste lijke dingen deden. Was de verdediging bij het bezoekende Texel ondanks het feit dat een zestal te gen-goals werden gescoord, zeer goed, de aanval heeft daarentegen wel degelijk te leurgesteld. Het goede schot bleek maar al te vaak zoek, zelfs eenige malen by vrye positie. Gezien het werkelijk vriendschappelijk karakter, had de wedstrijd een prettig ver loop en... scheidsrechter Oosting had geen >1 te zware taak, die hij echter naar behoo ren wist te vervullen. Een huldiging Voor den wedstrijd had er op het midden terrein nog een huldiging plaats, waarbij de Boys-voorzitter de kampioenen met 'tdoor hen behaalde resultaat feliciteerde en hun veel succes toewenschte in den nog komenden zwaren promotie-strijd. Aanvoerder Slikker zette de eilanders nog even in de bloemen- tjes, waarna de voorzitter van Texel nog enkele dankwoorden sprak en toen kon het spel gaan beginnen. Het begin liet vele wederzijdsche aanval len zien, waarbij eenmaal v. d. Horst een gevaarlijke corner op rechts, onschadelijk maakt. Dan plotseling als bij een goede Boys-aanval Mulders doorbreekt en Indri in het bezit van den bal komt, scoort deze onhoudbaar, doch het doelpunt moet door buitenspel staan van Mulders worden gean nuleerd. Het is echtei uitstel van excecutie want er is precies AFDEELING L Eerste klasse. A. D. O.—C. V. V. XerxesD. F. C. AFDEELING II. Eerste klasse. K. F. C.—Hermes D. V. S. AFDEELING III. Eerste klasse. Enschedesche BoysZ. A. C. WageningenHeracles TubantiaGo ahead P. E. C.Enschede N. E. C A. G. O. V. V. AFDEELING IV. Eerste klasse. L. O. N. G. A.—B. V. V. M. V. V.—N. O. A. D. P. S. V.Roermond N. A. C.Eindhoven AFDEELING V. Eerste klasse. Friesland—Hoogezond VeendamG. V. A. V. H. S. C.Be Quick AFDEELING I. Tweede klasse A. West-Frisia—O. V. V. O. O. S. V.—W. F. C. Tweede klasse B. De SpartaanA. F. C. De KennemersH. F. C. Derde klasse A. HelderSucces Purmersteij nKinheim HollandiaBeverwijk Derde klasse B. T. O. G.De Zeemeeuwen Vierde klasse A. D. T. S.Watervogels Vierde klasse B. Q. S. C.Westzaan Reserve derde klasse H. R. C. 3Alcmaria Victrix 3 Reserve derde klasse Z. F. C. 3Assendelft 2 2—2 7—2 31 1—3 0—0 2—3 5—3 1—7 3—1 4—3 3—1 7—2 1—6 1—3 3—5 5—0 1—2 2—2 5—2 3—7 3—1 0—4 2—1 1—2 0—0 A. 4—5 B. 2—0 15 minuten gespeeld als Mulders een zeer mooie pass aan de Grand geeft, eet) ren, een vlijmscherpe voorzet volgt en Schenke geeft met een prachtig schot z'n club de leiding, 1—0. Met een denken we Mulders den voorsprong te zien vergrooten, als hy prachtig door breekt en zuiver in den linker bovenhoek mikt, dochde doelman weet op voor treffelijke wijze juist corner te werken. Ook nu bleek het uitstel te zijn, want de Grand brengt het leder gevaarlijk voor den doel- mond, waar de doelwachter ten deele weg werkt, doch een andere speler in eigen doel kopt, 20. Dan krijgt v. d. Horst het verre van ge makkelijk, als hij by een doorbraak een hard schot met den voet kan keeren, dat opnieuw wordt ingezet en... schijnbaar door den Alkmaarschen keeper van achter de lijn wat den arbiter ontging opnieuw werd wegewerkt. Weer trekken de rood witten ten aanval en Pater lost een prachtig strak schot, dat juist over getipt kan worden. Nog een paar corners die genomen mogen worden, doch niets opleveren en dan is de rust-periode aangebroken. Het tweede gedeelte van de ontmoeting krygt een pittiger karakter en na eenige wederzijdsche aanvallen breekt Schenke na 6 minuten goed door en met een on houdbaar schot is de stand 30. Nadat een vrije schop en een corner op het Boys-doel onschadelijk zijn gemaakt, krijgt Indri een goede pass, hij gaat recht op doel af en besluit z'n spurt met een onhoud baar schot, 40. Vele wederzijdsche aanval len waarbij de linksbuiten van Texel, uit vry'e positie enkele mooie kansen mist, vol gen en worden afgesloten met een goede pass naar Indri, die goed doorbreekt en scherp voorzet. De Grand vangt het leder op en zendt een schot in, dat via den keeper doel treft, 50. Hardnekkig probeert Texel nu de eer te redden en mag v. d. Horst eenige harde en goed gerichte schoten stoppen. Een maal zelf verricht de Alkmaarsche doelman een safe, een zeker doelpunt voorkomend. Hartog speelt een hoogen bal naar Mul ders, die prachtig naar de Grand door kopt, een ren en harde schuiver volgen, die door den Texel-doelman met moeite en keurig wordt gehouden. Een even goede Texel- aanval wordt in laatste instantie door Hout kooper onderschept, terwijl v. d. Horst nog een paar hoogen ballen prachtig verwerkt, en Schenke uit een aanval van Indri plotseling doorbreekt en onhoudbaar den eindstand op 60 brengt. Inmiddels een zéér góede oefening voor de nog komende beker-competitie. ENGELSCHE LEAGUE. De resultaten van de Zaterdag gespeelde Leaguewedstrijden luidden: Eerstedivisie: Charlton AthleticManchester City 1 1 ChelseaPreston Northend Derby CountyBolton Wanderers Grimsby TownWestbromwich Albion 23 Leeds United—Birmingham 0—2 LiverpoolMiddlesbrough 0 2 Manchester United—Brentford 1—3 Sheffielo Wednesday—Arsenal 0—0 Stoke City—Portsmouth 2—4 SunderlandHuddersfield Town 3 2 Wolverhampton Wanderers—Everton 7—2 Tweede divisie: Aston Villa—Plymouth Argyle 54 Blackburn Rovers—Barnsley 1—1 BlackpoolSheffield United 1—0 Bradford City—Coventry City 1—0 BuryBradford 31 Chesterfield—Nottingham Forest 4—2 Leicester City—Newcastle United 3—2 SouthamptonFulham 33 Swansea TownDoncaster Rovers 01 Tottenham Hotspur—Burnley 3—0 Westham United—Norwich City 4—1 DE DISTRICTSWEDSTRIJDEN VAN DEN K. N. V. B. De gister gehouden loting voor de dis trictswedstrijden van den K- N. V. B., wel ke op Zondag 21 Maart a.s. op 't Be Quick- terrein te Groningen worden gespeeld, had het volgende resultaat: 10—11 uur: WestOost. 1112 uur: NoordZuid. 2—3 uur: Verliezersronde. 34 uur: Eindstrijd. Voor de vijftiende maal sedert haar be staan heeft Go Ahead de club van den „Leeuw van Deventer", gisteren het ooste lijk kampioenschap gewonnen. Reeds in 1911 kwam Go Ahead in de eerste klasse uit. Aanvankelijk moesten de Deventenaren in deze hooge sferen een beetje „acclimatiseeren", maar in 1916 kwam toch het eerste kampioenschap en de oosterlingen bleken nu meteen den smaak te pakken te hebben. Immers, het jaar daarop eischte Go Ahead wederom de hoog ste eer in het oosten op en in één moeite door stevende het elftal af op het lands kampioenschap, dat tot groote vreugde van het oosten der lands ook behaald werd. Met de regelmaat van een goed werken de klok haalde de Deventer-club tot en met 1923 den oostelijken eerepalm binnen, waarbij in 1922 voor de tweede maal het Nederlandsche kampioenschap werd be haald. Het „Ajax van het oosten" kreeg toen een inzinking, die een natuurlijke terugslag op de bijna eentonige kampioenschapsreeks kon worden genoemd. Maar lang duurde het niet. In 1927 reeds stak een energiek en ver jongd Go Ahead den kop op en wederom werd den Engelschen naam alle eer aange daan. Maar in deze tweede periode van voor spoed ging het niet meer zoo gemakkelijk. Tweemaal eischten andere clubs de eer op. Enschede onderbrak het eerst de tweede serie kampioenschappen en in 1934 ver overde Heracles den titel van het oosten. De overige malen eindigde Go Ahead weer op de eerste plaats, terwijl in 1930 en 1933 de kampioenscompetitie weer op de meest roemvolle wijze beëindigd werd. En gisteren was de vijfde parel aan het schitterende kampioencollier geregen door een alleszins verwachte overwinning op Tubantia, dat weliswaar de kampioen ont ving, maar daarmede geen nederlaag kon verhinderen. Met 13 gewonnen wedstrijden van de 17 gaat de Deventer ploeg aan het hoofd. Zelfs het beste paard struikelt wel eens. Tweemaal is Go Ahead gestruikeld. Twee wedstrijden leverden verder een ge lijk spel op. Weer werden Leo Halle, gebr. Koopman, Jan Halle, de Vries, om de meest prominen te spelers te noemen, door een enthousiaste schare van het station gehaald, telegram men en bloemen stroomden uit het geheele land toe en glundere gezichten en ontelbare gelukwenschen zetten dit kampioenschap weer bij zonderen luister by. Nu nog een competitiewedstrijd tegen Wageningen op eigen veld, waarna er weer ijverig en ernstig getraind moet worden voor de de kampioenscompetitie, die reeds voor de deur staat. Nu Ajax, Go Ahead en Be Quick dit sei zoen hun zooveelste kampioenschap hebben behaald, kon en mocht de Philips sport- vereeniging niet achterblijven. En inder daad hebben de zuidelijke favorieten den kampioenstitel weer veroverd, thans voor de zesde maal en alle factoren, die het be halen van dit kampioenschap juist gisteren mogelijk moesten maken, werkten daartoe eendrachtig mee. N.O.A.D. moest verliezen, B. V. V. mocht nog net gelijk spelen en P. S. V. zelf moest natuurlijk winnen, wilde de Eindhovensche club kampioen worden. En N. O. A. D. ver loor met 34 van M. V. V., B. V. V. speel de niet gelijk, maar verloor eveneens van Longa met 31 en P. S. V. boekte een 31 overwinning op eigen veld tegen Roer mond. In 1911 werd P. S. V. opgericht. De eerste jaren van de „Baby" in de zuidelijke afdee- ling waren allerminst fortuinlijk. Vele kin derziektes moesten worden doorgemaakt, alvorens S. V. in 1915 zijn intrede kon maken in de derde klasse van den toenma ligen Nederlandschen Voetbalbond. Maar eenmaal hier geland, ging het voorspoe dig. In 1921 promoveerden de Eindhovena- ren naar de eerste klasse, om daaruit in 1926 weer te verdwijnen naar de tweede klasse, Maar een jaar later speelde een her boren P. S. V. zoo goed in de tweede klasse, dat direct weer promotie naar het „Eldo rado" der voetballers, I. C. de eerste klasse volgde. En dat het den Philips-menschen ernst was, bleek toen men in 1929 het af- deelings-kampioenschap aan vast te knoo pen. En P. S. V.'s ster ging niet meer onder, in 1930 moest de zuidelijke titel wel aan Willem II worden overgelaten, maar een jaar later was het weer P. S. V. dat de hoogste eer in de zuidelijke afdeeling op- eischte en dat bleef zoo doorgaan tot 1934 toen Willem II voor de afwisseling weer eens kampioen werd. In 1935 werd P. S. V. voor de vijfde maal zuidelijk kampioen, doch het vorige seizoen wist N. A. C. op dezen titel beslag te leggen. Gisteren kon P. S. V. zich evenwel weer met den lauwertak kronen. Uit zeventien wedstrijden 24 punten is lang geen slecht resultaat. B. V. V. als naaste concurrent heeft uit hetzelfde aantal wedstrijden vier punten minder behaald. Van Run, jarenlang achterspeler van het Nederlandsch elftal, aanvoerder van het kranige Eindhovensche elftal, heeft weer heel wat gelukwenschen voor zijn elftal in ontvangst genomen. Wielrennen. A. S. V. VICTRIX. Bovengenoemde vereeniging heeft Zondag de hometrainer-competitie voortgezet met een rit over 2 x 1000 M. voor A- en B-klas se en voor de C-klasse over 2 x 500 M. De stand van deze competitie is thans als volgt: A-klasse: P. Zandvoort 53 pnt.; Groenewoud Kramer 45 pnt.; Jb. Kager 33 pnt.; W. Harms 18 pnt. B-klasse: J. Klaver 56 pnt.; W. Brand 46 pnt.; K. Küsch 23 pnt.; J. Ottenbros 36 pnt.; W. de Zeeuw 31 pnt.; H. Stroomberg 18 pnt. C-klasse: W. Slot 47 pnt.; Hiemstra 49 pnt.; Nierop 45 pnt.; Jb. Kooij 31 pnt.; W. Harms 21 pnt.: Jb. Stroet 16 pnt. Hockey. ALKMAAR I—DELFTSCHE STUDENTEN I 1—1. De D. St. H. C. is er ditmaal niet in ge slaagd, zooals andere jaren meestal het ge val is, Alkmaar op eigen veld een neder laag toe te brengen. Toch is Alkmaar gis teren in zooverre gestruikeld, dat, wanneer Leiden haar wedstrijd tegen de Strand- berries gewonnen mocht hebben (en dat verwachten wy), de Alkmaarders verder kansloos zijn en Leiden kampioen der af deeling is. Moge het haar in de promotie wedstrijden dan net zoo goed gaan als in de afdeelings-competitie! Gisteren dan werd een uiterst faire wed strijd gespeeld tegen een goed sluitend D. St. H. C. elftal, dat, zooals boven reeds vermeld, hier altijd goed party geeft en dat nu ook gedaan heeft. Een gelijkopgaande strijd was het, met Alkmaar vaak in eeni ge veldmeerderheid, terwijl daarentegen de Delftenaren hun kracht vonden in plotse linge en lang niet ongevaarlijke aanvallen. Delft opende kort voor de rust de score met een zacht rolletje, terwijl de backs van Alk maar nog aan het zoeken waren, waar de erg modderige en zwarte bal gebleven was. Na rust werd Alkmaar sterker en drong Delft geheel terug. Toch vlotte het nog lang niet met het schieten van het binnentrio, maar pech en een goede verdediging zaten hen ook tegen. Het doel der Delftenaren ontsnapte niettemin aan meenig gevaar, b.v. eenige hard ingeschoten strafcorners,' die net naast gingen of uit de goal gehouden werden op min of meer gelukkige wijze. Er hing een goal in de lucht, maar het zou byna aan den verkeerden kant gekomen zijn, want plotseling had Delft weer een ge vaarlijken aanval die echter op koelbloedige wijze door den Alkmaarschen keeper afge slagen werd. En weer trok Alkmaar ten aanval. De halflinie zat vlak achter de voorhoede, de backs drongen ver op. Delft kreeg het zwaar te verantwoorden, maar nog steeds konden de Alkmaarders het doel niet vinden, tot in eens in de laatste minuut de bal erin lag en Alkmaar dus net gelijk gemaakt had, het geen ze echter wel verdiende ALKMAAR II—ADELBORSTEN 5—1. Een uiterst faire sportieve wedstrijd. De adspirant-zeeofficieren uit Den Helder verrasten ons met een bijzonder aardig en frisch spel, dat zeker een klasse verschilde met dat van eenige jaren geleden. Wij aar zelen niet den uitslag van den wedstrijd zeer geflatteerd te noemen. Alkmaar II was versterkt met mr. Schuur man, Wessels en Vink uit Alkmaar I. Zonder hen zouden de Alkmaar-reserves niet aan een nederlaag ontkomen zyn, al dient ge zegd, dat ook zij evenals de rest van Alk maar, beneden hun kunnen speelden. De wedstrijd zelf was overigens het aan kijken wel waard, gezien de goede eigen schappen van het spel der bezoekers. Zy speelden open en vlug, waren Alkmaar m lichaamsconditie verre de baas, doch toon den veelal in stick-techniek zich de minde ren. Eén adelborst stak met hoofd en schouders boven alle spelers, qpk de Alk maarders uit en speelde zoowel op de mid denvoorplaats als op de rechtsbackplaats buitengewoon goed. Voorts speelden bij de gasten spil en rechtervleugel en bij Alk maar eigenlijk niemand goed. Toen echter pl.m. 15 minuten voor het einde de Adel borstencrack uitviel en de stand 2—1 voor Alkmaar was, zakte de achterhoede van de gasten ineen en kon Alkmaar haar score opvoeren. Overigens pleit het niet voor de onzen, dat mr. Schuurman driemaal scoorde uit strafcorners en eenmaal uit een straf- bullyterwijl slechts één goal normaal ter wereld kwam. Gezien het feit, dat de Adelborsten slechts tweemaal per jaar spelen en dan steeds, zoo als ook nu, zeer onvolledig opkomen in ver band met de regelmatige oefenreizen, komt hen alle lof toe, zoowel voor spel als voor enthousiasme en het zal Alkmaar dan ook een genoegen zijn wanneer een tegenbezoek in Den Helder aan deze sportieve en pretl tige tegenstanders mogelijk zal zijn. ALKMAAR III—B. M. H. C. VIII 2—1. Alkmaar III heeft zich gisteren zeker niet van zijn beste zijde laten zien tegen een met 10 man in het veld komend B. M. H. C. Het spel van de gastheeren was van dien aard, dat de enkele toeschouwers zich waar schijnlijk afgevraagd zullen hebben of alle spelers min of meer van de griep te lijden hadden gehad. Er werd zonder het minste enthousiasme gespeeld. De linksbinnen wist in de eerste helft te scoren, waardoor Alkmaar een 10 voor sprong kreeg. Alkmaar had zeker een grooteren voor sprong kunnen verkrijgen als de linker vleugel niet voortdurend in de buitenspel- val der tegenstanders was geloopen. Pl.m. vijf minuten voor het einde van de tweede helft wist de middenvoor van B. M, H C. op keurige wijze den stand in een ge lijkspel te veranderen. En nu pas scheen Alkmaar in te zien, dat het een overwinning zou ontgaan. In die laatste 5 minuten wV d .lanvol na aanval op touw gezet, en werkelijk mocht de middenvoor het genoegen smaken op fraaie wijze, de winnende goal te maken. Met angst en vreeze zien we de ontmoe ting tegen Harlekijn II in Amsterdam tege moet. Indien Alkmaar III dan weer op een der gelijke manier de zaken aanpakt, is een ne derlaag vrijwel zeker. Motoren. DE K. N. M. V.-SPORTKALENDER 1937. K. N. M. V.-kampioenschappen op 22 en 23 October. De sportcommissie van de K. N. M. V., die vanmiddag in het gebouw „Seinpost" te Scheveningen met de provinciale besturen van de K. N. M. V. bijeenkwam, heeft de sportkalender 1937 vastgesteld. Wij noemen o.a.: 4 April voorjaarsrit afd. Noordholland. 11 April voorjaarsreunie K. N. M. V. (plaats zal nader worden bekend gemaakt). 17 en 18 April Harzrit Noord. Ned. M. C. 2 Mei terreinkampioenschappen Drenthe te Norg. 22 Mei terreinkampioensch. Zeeland. 29 en 30 Mei Dumonceau bekerrit doof België en Luxemburg M. C. Zuidholland. 6 Juni 200 c.c.m. rit K. N. M. V. 6 Juni terreinkampioensch. Overijssel. 13 Juni terreinkampioensch. Noordbra bant. 22 Aug. Junioresrit K. N. M. V. 28 en 29 Aug. Neder, nachtrit 2 Haagsche M. C. 5 Sept. sterrit F. I. D. C. M. naar Parijs. 15 en 26 Sept. provinciën-rit (nachtrit) Friesche M. C. 3 Oct. prov. terreinkampioensch. Utrecht. 22 en 23 Oct. kampioensrit K. N. M. V. 31 Oct. najaarsreunie K. N. M. V. 7 Nov. nachtrit 2 prov. bestuur Zuidhol land. 12 Dec. wildrit 3 prov. bestuur Zuidhol land. 19 Dec. provinciale terreinkampioensch. Zuidholland op Duynrell. Tevens werden de data van de volgende snelheidswedstrijden vastgesteld: 29 Maart grasbaanrace te Alkmaar. Begin Mei baanraces te Dordrecht. 6 Mei baanraces te Lewedorp (Zeeland). 17 Mei baanraces voor amateurs te Coe- vorden. 17 Mei baanraces te Valkenveen. 13 Juni baanraces te Zenderen. 26 Juni T. T.-races te Assen. 11 Juli baanraces te Valkenveen. 8 Augustus baanraces te Zenderen. 29 Augustus baanraces te Alkmaar. De data van de grasbaanwedstrijden op Duindigt- en te Deventer zullen nog nader worden vastgesteld. Kolven. PRIJSUITREIKING LANGENDIJKER KOLFBOND. Zaterdagavond werden in de kolfbaan van den heer C. Vis te Oudkarspel de prij zen uitgereikt van den dezen winter gehou den kolfwedstrijd van den Langendijker Kolfbond. Er hebben 52 kolvers aan dezen wedstrijd deelgenomen. Eerste klasse: le pr. en kampioen Th. Rijper Jr., Zuidscharwoude 747 punten; 2. P. Gelder 737 p.; 3. G. Hop 727 p. Tweede klasse: 1. P. van Dam 670 p.; 2. P. Kist 659 p.; 3. J. Reijne 654 p. Derde klasse: 1. N. Rijper 618 p.; 2. Jb. Zijp 613 p.; 3. H. Aarts 598 p. De prestaties van de per personeele kolvers worden hoe langer zoo beter. Thans zijn niet minder dan 7 kolvers boven 700 punten gebleven. De corpsprijzen waren als volgt gewonnen: le klasse: Vriendenkring Noord- scharwoude 2146 pnt. Tweede klasse Ons Genoegen Noordscharwoude 1874 pnt. Derde klasse Ons Genoegen Noordscharwoude 1778 punten. Schaatsenrijden. STAKSRUD OOK WERELDKAMPIOEN. Langedijk tiende in het klassement. Michael Staksrud, de snelle Noorsche rijder, heeft thans ook beslag gelegd op den titel van wereldkampioen, nadat hij twee weken geleden ook het Europee- sche kampioenschap te Davos had be haald. Op de tweede plaats in het eind klassement legde de Fin Birger Vase- nius beslag, Max Stiepl (Oostenrijk) werd derde. De belangstelling was Zondag veel grooter dan Zaterdag. Zeker 20.000 toeschouwers hadden zich rond de baan verzameld. Onder hen bevonden zich de koning van Noorwe gen en de kroonprins. Het vroor zeven graden, terwijl vrijwel voortdurend sneeuw viel, zoodat vele malen de baan sneeuwvrij moest worden gemaakt. Over 1500 meter zegevierde Hans Engne- stangen in den tijd van 2 minuten 19,5 sec. voor Michael Staksrud in 2 minuten 19,7 sec. Langedijk eindigde hier als 12de, terwijl Koops op de laatste plaats kwam te staan. Voor de 10.000 meter kwamen verschei dene rijders niet aan den start, zooals Engne- stangen en onze landgenoot Koops. Zij kwamen dus ook voor het eindresultaat niet in aanmerking. Langedijk werd hierin tien de. Daar staat tegenover de kracht der No ren, die op alle afstanden hun sterren heb ben. Van de buitenlanders dient het prachtige rijden van Max Stiepl te worden gememo reerd, vooral op de 10.000 meter, welken afstand hy aflegde in 17 minuten 25,3 sec. De voornaamste uitslagen van den twee den dag waren: 1500 meter: 1. Engnestangen tijd 2 min. 19,5 sec., 2. Staksrud 2 min. 19,7 sec., 3. Ojala 2 min. 21.6 sec., 12. L a n g e d ij k 2 min. 25,9 sec., 18. K o o p s 2 min. 30,3 sec. 10.000 meter: 1. Stiepl 17 min. 25,3 sec., 2. Vasenius 17 min. 30,8 sec., 3. Staksrud 17 min. 34,5 sec., 10. Langedijk 18 min. Algemeen klassement: 1. en wereldkam pioen Staksrud (Noorwegen) 194,722 punten, 2. Vasenius (Finland^ 196,433 punten, 3. ft'-H (Oostenrijk) 196,525 nunten, 4. Ma- lVseo v""cn) 198.783 punten, 10. Langedyk (Nederland) 201,563 punten.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7