Agenda AMSTERDAMSCHE BEURS De^OVERDEKTÉ" kÖÜQEg&E ./Aunvaoer rookt au.een Ster. tabak" Ja em mun vader NIEMEUER's steatafiak VAN 25-65CT p. half pomp industr. ond. binnenl. industr. ond. buitenl. cultuur maatsch. h. v. a mijnbouw. petroleum. rubbers. tabakken. leert U goed zwemmen onder leiding van bekwame instructeurs(trice). Hierop volgde sluiting. ALLEEN RIJPE TACAK EN DAJ IS HETZELFDE WANT... Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdag, hoofdnummer Champagnewals (amus.); hoofdrollen Gladys Swarthout en Fred Mac Murray. Toegang voor alle leeftij den. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De onzichtbare macht (sens.); hoofdrollen Boris Karloff en Bela LugosL Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Ship Ahoy (rom.); hoofdrol Shirley Temple. Toe gang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De keizer van Californië (rom.); hoofdrol Louis Trenker. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 22 Februari. 2.30 en 8 uur, 't Gulden Vlies, nationale geluidsfilm Kenau, hoofdrol Adrienne Canivez. 8 uur, dancing Harmonie, Volkszangavond m. m. v. Zang en Vriendschap. Woensdag 24 Februari. 8 uur, voorm. bioscoopzaal van de Han delsschool, Nazorg-herdenkingsavond: zang, filmvertooning. van Maandag 22 Februari 1937 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 Neder1. 1934 100»/, 4 Ned -Indië 1934 Iu0% 5)4 Duitschl '30 m verkL 28f b ank-instellingen. Amsterd Baak Handel Mij. Cert. t. 250 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford291 Philips Gloeil. Gem. Bezit 3401/» Unitever Am. Smelting Anaconda Bethleb Steel Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie. Vorstenlanden Dito actions Alg Ezplor. Mij. Redjang Lebong i Dordtsche Petr. i Kon. Petr445*/. Perlak 114</s Phillips Oil 41% Shell Union 25'%,, Tide Water 163/s Amsterd. Rubber 3045/s Deli Bat Rubber 20i% Hessa Rubber 210% 166 204 78'/, 169% 72 93% 171V. 72'/. 45% 68'%, 3'/m 48'Vm| 27%, 85»/,, 5'/. 503 226% 166'/, 42 23.30 182% 200l/e 426% Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber i SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert Union Pacific Canadian Pac §Notearing per 50. s) es-coupon fkxclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 8:% 181V. 4% 136% 120% 293 343% 355 551/, 37% 25% 101% 12% laatste k 2.30-2.45 100j-%, 100% 28% 166 203 79 169% 77f-9% 93 289% 339% 171 75 49--0% 711-'% 3% 50-% 28'/u *1 85-*%, 5'/, 502-3 227% 168% 41'/, 23.30 183 202 449-501 114'/,-8 40'/, 25|-%, 16H/i« 303i-4i 200 /j-l 218-7, 90 180% 4-%, 137y,-8 121|-2i 284% 338-% 347-9'/, 55 39-'%, 25'/, 101% 12*%,-3 New-York 1.82*%, 1.82u/u Londen 8.94M 8.93 Berlijn 73.55 73.50 Parijs 8.51 8.50 Brussel (Belga) 30.82 K 30.81 Zürich 41.72 41.71 Kopenhagen 39.82 y, 39.90 Stockholm 46.12K 46.07# Oslo 44.97)4 44.92 y, Italië 9.65 Praag 6.37# JUtMicaties KIEZERSLIJST. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat de KIEZERSLIJST dier gemeente, die van kracht zal zyn van 1 APRIL 1937 tot en met 31 MAART 1938, voor een ieder op de gemeente-secretarie ter inzage is nederge- legd van 23 FEBRUARI tot en met 16 MAART a.s. Verbetering van de lijst kan tot en met 9 MAART a.s. worden gevraagd door ieder, die meent dat hijzelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, niet behoorlijk voorkomt, of al dan niet voor eenige verkiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. De lijst is stemdistrictsgewijze, in uittrek sel, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. ALKMAAR, 22 Februari 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. £aaisU éeeicfiten (Ongecorrigeerd.) AANRANDER GEARRESTEERD. Reeds geruimen tyd was het de politie in Soest, Zeist, Driebergen en omliggende ge meenten bekend, dat de rijwielpaden ge legen in die boschryke gemeenten, geregeld onveilig werden gemaakt door een als heer gekleed persoon, die zich bovendien uitgaf voor onbezoldigd rijksveldwachter. Steeds kwamen dan ook klachten binnen van vrouwen en meisjes, die door hem waren lastig gevallen. Alhoewel 't signalement van den man bekend was, kon men hem maar niet te pakken krij gen. In verband hiermede moesten strengere maatregelen worden genomen en werden in onderlinge samenwerking der politie bij herhaling vallen uitgezet om den dader in handen te krijgen. Thans is de Soester politie er in geslaagd, den dader, een 42-jarigen ge meente-ambtenaar uit Zeist, aan te houden. Nadat hij met verschillende zijner slacht offers was geconfronteerd, die hem allen pertinent herkenden, werd hij in verzeker de bewaring gesteld. Ofschoon hij halsstarig blijft ontkennen, zal hem zulks niet baten. De man zal ter be schikking worden gesteld van den officier van justitie te Utrecht. GASONTPLOFFING NABIJ WEENEN. Een gasontploffing in een huis in Neubau naby Weenen heeft ernstige gevolgen gehad. Een postbode belde aan de woning aan van een vrouw, die den vorigen avond de gas kraan tj es had opengedraaid om zich van het leven te berooven. Door de electrische von ken kwam het gas tot ontploffing, zoodat het trappenhuis en andere deelen van het huis verwoest werden. Tot dusverre heeft men een doode en verscheidene zwaarge wonden van onder de puinhoopen te voor schijn gehaald. ZOON VAN NOORSCHEN KROONPRINS ZAL HARALD HEETEN. De koning van Noorwegen heeft den mi nisterraad medegedeeld, dat de zoon van den kroonprins Harald gedoopt zal worden. Stad en Onu^evittQ AANRIJDING. Od de Van Houtenkade vond Zaterdag avond te omstreeks kwart over tien een aanrijding plaats tusschen twee personen- i auto's. Een der wagens kwam uit de rich- ting Costerstraat in de richting Juliana van Stolberglaan aanrijden. De bestuurder van de andere auto, die van tegenovergestelde richting kwam, reed bij het passeeren juist in een bocht achter het St. Elisabeths Zie kenhuis geheel links van den weg, waar door de botsing ontstond. Beide auto's liepen materieele schade op. Persoonlijke ongevallen vonden hierbij niet plaats. OPENBARE PSYCHOMETRISCHE SEANCE. Men schrijft ons: Op veler verzoek houdt voor de Ned. vereeniging van Spiritisten „Harmonia", af deeling Alkmaar, Woensdag 24 Februari a.s. in het Logegebouw. Mevrouw Chifferlie de Bruyn uit Apel doorn een openbare psychemetrische seance. Gezien hare successen op een propaganda- tournée onlangs in den kop van N.-Holland heeft het bestuur van „Harmonia" er goed aan gedaan haar ook eens in Alkmaar te laten komen. PLICHT ALS VRIJZ. HERVORMDEN. Rede van ds. Baar te Zeist. De Ver. van Vryz. Hervormden te Zeist had gisteravond in het kerkgebouw van den Ned. Protestantenbond aldaar de voldoening, dat een bevredigend aantal belangstellen den was opgekomen om te luisteren naar ds. Baar, predikant alhier, die sprak over het onderwerp: „Plicht als vrijz. hervorm den". Spr. ving aan met te wijzen op het reli gieus gevoel bij ieder mensch, wiens gewe ten voorschrijft tot doen of laten. Het ge loof, dat tot godsdienst leidt, spruit voort uit afhankelijkheidsgevoel, drang tot ver eering, behoefte aan verlossing en verlan gen naar geluk, welke factoren nader door spr. werden toegelicht, waarna hij voorhield dat de vrijzinnigen hun geluid in de herv. kerk moeten laten hooren, opdat de vry zin nige, d. L zelf-beleefde godsdienst worde verbreid en de kerk eindelijk recht zal doen aan de vrijzinnige leden, die tot heden machteloos zyn. De herv. kerk moet worden gewonnen, wat van meer beteeken is ia dan tal van bloeiende vrijzinnige vereenigingen, protes tantenbond, enz. Want die kerk moet bol werk blijven tegen roomsche overheer- sching. Spr. besloot met op te wekken tot den strijd voor het recht. BRAND TE HEERHUGOWAARD. In den afgeloopen nacht plm. 1 uur is brand uitgebroken In de woning v»n Sj. de Vries aan het noordeinde van den Midden weg. De bewoners moesten ijlings het huis verlaten en er kon niets gered worden. De brandweer beperkte zich tot 't nablusschen. Dank zij een gunstige windrichting, kon de achter het huis gelegen veeschuur en een hooiklamp behouden blijven. De oorzaak van den brand la onbekend. Verzekering dekt de schade. KLEINE VERWONDING. Zaterdagmiddag heeft de politie een jon geman verbonden, die zich in een werkplaats aan den Dirk Duivelsweg met een zaag bloedend verwond had. ERNSTIG ONGELUK OP DEN BERGERWEG. Bij de politie kwam gistermiddag bericht binnen, dat op het rijwielpad naast den Bergerweg een vrij ernstig ongeval had plaats gevonden, waarbij een jongen ernstig was gewond. In het café van den heer Lief- ting waren eenige jongens binnen gekomen om water te halen voor een bij hen zijnden jongen, die een ongeval had gehad. De heer Liefting heeft dezen jongen toen naar binnen gehaald. Inmiddels was de Geneeskundige Dienst gewaarschuwd en was Dr Sluymer ver schenen. De dokter heeft den gewonde, die een bloedende wond aan het hoofd had be komen, verbonden, waarna hij naar Bergen, alwaar hij woonachtig is, per ziekenauto is vervoerd. Het rijwiel van den jongen was ernstig beschadigd. Uit het ingesteld onderzoek is gebleken, dat het slachtoffer aan de rechterzijde op het rijwielpad zou zijn ingehaald en gepas seerd. waarbij hij over den kop is ge slagen en op de tegels van het voetpad terecht kwam. De toestand van den patiënt is redelijk. EEN AUTOMATISCH GEPLAAGDE WINKELIER. De automaat is een prachtuitvinding voor den veel geplaagden winkelier, die nog iets verdienen wil en het wettelijk niet mag. Hij mag wel in zyn winkel staan, maar hij mag de deur niet open doen »ls een klant vergeefsche moeite doet om binnen te ko men. De wet beschermt en verzorgt hem, zij zorgt er voor, dat hij zich na acht uur voor al niet zal vermoeien en dat hij rustig in staat zal zijn om zijn courant te lezen of met zijn vrouw een wandelingetje in Den Hout te gaan maken. Toen is de automaat uitgevonden en de winkelier die wettelijk rust moet hebben, staat nu in zijn winkel en speelt tot twaalf uur 's nachts of soms nog later voor kassier. Hij schreeuwt door dikke ruitjes heen, dat er geen croquetjes of nierbroodjes meer zijn, of dat ze juist gebakken of gesneden worden en dat er over een kwartier weer versche voorraden in de automaat zullen liggen. Hij staat achter zyn toestel met een ver zameling wisselgeld, dubbeltjes en kwartjes en telkens als er een belletje gaat legt hij zijn oor tegen het glas en neemt, via een gleufje, groot geld in ontvangst om het wis selgeld weer door een ander gleufje terug te laten glijden. Het is heel wat vermoeiender en zenuw achtiger werk dan wanneer hy rustig achter zijn toonbank kon blijven, maar hij is blij, dat men dit maasje in het wettelijk net ont dekt heeft en dat hy beschermd, en toch weer niet beschermd, in staat is om ook zijn avonden productief te kunnen maken. Helaas heeft een automaat het nadeel, dat de winkelier binnen en de klant buiten staat. Als zy door een klein glaasje nog iets van elkaar te zien krijgen dan is het nog heel weinig. Het directe contact ontbreekt en men kan zich dan ook de verontwaardi ging van een automaathoudend middenstan der voorstellen toen hy gister, laat op den avond, nog een boerenjongen voor zyn auto maat kreeg die een gulden in de gleuf stop te en verzocht om daarvoor vier kwartjes terug te mogen ontvangen. De verontwaardiging dateerde natuurlijk nog niet vanaf dat oogenblik want de winke lier zag een klant en telde dus geduldig de kwartjes af. Eén, twee, drie, vier, ze gleden achter elkaar door het tweede gleufje en de winkelier bleef nog even toeven om te zien welke lekkernij ditmaal weer uit zijn auto maat zou verdwijnen toen de klant met zijn duim tegen zijn pet tikte en door het glas schieeuwde: „dankie baas, nou gaan ik d er mee naar Dinges, want daar zijn de palingbroodjes lekkerder dan by jou". Arme geplaagde winkelier, die op zoo'n oogenblik niet naar bulten mag vliegen om voor de tweede maal met een dergelijke klant af te rekenen. POLDER DE SCHERMEER. Ten stadhuize werd heden een vergade ring gehouden van hoofdingelanden van den polder „De Schermeer". De voorzitter, de heer Kramer Giynis, opende met een woord van welkom en deelde mede dat de heer T. Groot tot heemraad was herkozen. Besloten werd adhaesie te betuigen met het adres om een brug over het kanaal te Akersloot te bouwen. De heer Klaver oordeelde, dat men wat te veel van het goede kreeg als er ook een weg door den Limsnerpolder werd ge maakt. Deze bemerking lokte nog al eenige be spreking uit. De heer L a k e m a n oordeelde daar een brug zeer noodzakelijk. De voorzitter verwachtte er een ontlasting van den Rijksstraatweg van, terwijl de heer E. Dz. Go vers van oor deel was, dat de Prov. verstandig deed de tegenover de Willem de Zwijgerlaan ge projecteerde brug wat zuidelijker te leggen en een brug maakte te Akersloot. Dit was beter dan twee vlak by Alkmaar. Spr. betoogde de wenschelykheid daarvan uit voerig. Ook zou bereikt worden, dat het verkeer naar Haarlem beter werd geleid. De heer Klaver achtte het noodig als de brug effect zou krijgen een weg door den Groot-Limmerpolder noodig was en de uitvoering daarvan achtte hij uitgeslo ten. Gezien de bestaande plannen kon spr. zijn stem aan het voorstel niet geven. Spr. gaf aan waarom de brug ten noor den van den Omval werd geprojecteerd, naar de nieuw te bouwen brug van de H.-Hugowaard. Spr. achtte de practische mogelijkheid onmogelijk. De voorzitter zette uiteen waar om het Hoogheemraadschap „Hollands Noorderkwartier" het adres had opgesteld. Met de stem van den heer Klaver tegen werd besloten adhaesie te betuigen. Het dagelijksch bestuur werd gemach tigd tot onderhandsche verhuur van de Plas in het Haagje, de Fok aan den Grootschermerweg en het perceel land aan de Noordervaart. De penningmeester werd gemachtigd tot het aangaan van kasgeldleeningen tot een bedrag van ten hoogste 50.000. Het voorstel om het dagelijksch bestuur te machtigen tot aanbesteding en uitvoe ring van werken in eigen beheer en tot onderhandschen verkoop van losse goede ren, daaronder te begrijpen molens voor slooping. De pensioengrondslag voor den opzich ter werd gewijzigd en vastgesteld op 2375. Het voorstel tot vestiging eener erf dienstbaarheid ten behoeve van den Staat (telefonie) werd z. h. s. aange nomen. Aan de orde was hierop een voorstel em een koopsom groot 674 te beleggen bij de Nutsspaarbank tegen een rente van 2's jaars. Dijkgraaf en Heemraden stelden hierop voor het hoofd van de brug over de Ringvaart van Grootschermer, welke brug is vernieuwd, over te dragen aan de gemeente Zuid- en Noordschermer, en daarvoor een vergoeding te geven van 100 voor het jaarlijksch onderhoud, dat voorheen op den polder rustte. Conform besloten. Rondvraag. De heer S. d e Jong vroeg hoe het dagelijksch bestuur dacht over de wegen verbetering in de Schermer. De voorzitter: Het plan bestaat den Grootschermerweg ei. den Laanweg en nog een stuk weg stofvrij te maken. Dit zal in eigen beheer en uit de loopende middelen geschieden. Het bestuur voelt niets voor verzwaring van den schulden last. De heer D e J o n g vond het plan prach tig, doch wilde de kosten bestrijden uit een leening, dan dragen ook die na ons komen b(j en kan men voor den wegen bouw werktuigen aanschaffen. De voorzitter oordeelde dat leenen ongewenscht was, omdat niet langer dan voor 15 jaar geleend mag worden. De heer Klaver: De toestand van de wegen in de Schermeer wordt op sommige plaatsen onhoudbaar. Een vervroegde uit voering is wenschelijk, wil dit geslacht ook de voordeelen hebben van de betere wegen en niet alleen de lasten dragen. Is het niet mogelijk vroeg spr. het belasting- j gebied te vergrooten, door een heffing op de gebouwde eigendommen. Spr. stelde voor daarnaar bij andere polders een oiderzoek in te stellen. Dit schept ook een mogelijkheid tot verlaging van het ongebouwd. De voorzitter: Wij hebben geen stadsgedeelte in den polder en weinig perceelen waarvan wel te halen is. Spr. wil dit wel onderzoeken, doch hij ver wacht van een belasting op het gebouwd geen 3 per H.A. voordeel. Het bestuur zal het plan bekijken doch vast staat niet dat dit bij de begrooting voor elkander te brengen is. De heer E. Dz. G o v e r s vreesde, ge zien de bebouwing in de Schermeer, dat de meerdere opbrengsten door administra tiekosten verloren gingen. By een versnelde uitvoering vervalt het eigen beheer en het voordeel, dat men 100 procent profijt trekt van de eigen arbeiders. Voor een versnelde uitvoering is volgens den dijkgraaf minstens 150000 noodig. De zaak dient dus wel ernstig bekeken te worden. De heer De Jong wilde gedeeltelijke uitvoering, maar doorvoor leenen, om tot verlaging te komen van lasten. De voorzitter: In eigen beheer kan niet meer worden uitgevoerd dan wel wordt voorgesteld en dat aan materiaal 10.000 kost. De wals wordt voor 600 gehuurd. Aanschaffing kost 6000. De heer Jb. S 1 o o t e n wilde den op zichterswoning aankoopen, waaraan z. i. groote behoefte bestaat. Met een polder huis kan gewacht worden. De werk kun nen wij missen, als de school gebruikt wordt voor berging van de auto's. De voorzitter wilde een opzich terswoning bij 't nieuwe polderhuis, waar voor de grond gekocht is Dit punt komt echter niet op de agenda voor. Het denkbeeld van den heer Slooten vond bij niemand steun. Op een vraag van den heer Baltus zeide de voorzitter dat conversie van de groote leening niet mogelijk is. De heer B a 11 nu s bracht hulde aan het personeel en de Uitwaterende Sluizen voor de wijze waarop men thans, ondanks den grooten regelval het water in zyn macht heeft. De voorzitter: Wy zyn gelukkig geweest, door steeds in zee te kunnen loo- zen. De windrichting had ook anders kunnen zijn. Weec&ecicfit naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 22 Februari. Medegedeeld door »»et Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 763,8 m.M. te Isafjord. Laagste barometerstand 738,8 m.M. te Skagen. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 23 Februari: Zwakke tot matige veranderlijke wind; later uit westelijk» tot noordelijke richtin gen; betrokken met regen; later tijdelijk op klarend; aanvankelijk zachter; later weer kouder. Buitenlandsch weeroverzlcht. Guur buiig weer te verwachten. De depressie boven zuid-Scandinavië hield stand en neemt weer iets toe. Over de Brit- sche eilanden ontwikkelde zich gisteren een secundaire, die nu, snel toenemende, van Frankrijk naar Duitschland trekt en door drukstyging in Ierland wordt gevolgd. De toenemende koude op Groenland en in noord-Scandinavië doet verwachten, dat de drukstijging zich over de geheele Britsche eilanden zal uitbreiden en de wind tenslotte weer in den noordwesthoek zal komen, Scandinavië heeft toenemende vorst met veel sneeuw en meest westelijken wind. In Duitschland is de temperatuur aan den grond even boven het vriespunt, maar de boven lucht heeft op 5 K.M. in het oosten meer dan dertig graden vorst, er valt regen in het westen, met krachtigen, zuidwestelijken wind en sneeuw in het noord-oosten. In Frankrijk en Zwitserland werd het zachter en valt bijna overal regen, bij krachtigen, westelijken wind. Op de Britsche eilanden loopt de wind naar het noorden, in Ierland is hij reeds krachtig, in Engeland valt nog regen, bij zwakken omloopenden wind. In Schotland valt sneeuw. Op Groenland is de temperatuur tot minus 38 graden gedaald. Aangezien een nog toenemende kern van lage drukking ten zuiden van ons land voor bij trekt, is aanvankelijk omloopende wind te wachten met stijgende temperatuur en regen. Waarschijnlijk volgt later noordwes telijke wind met afkoeling. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.55 uur tot 6.32 uur licht op. KLEIN BRANDJE. Hedenmorgen te omstreeks kwart voor acht werd aan de politie assistentie verzocht om een brandje op den zolder van een per ceel aan de Voormeer te blusschen. Enkele oogenblikken daarna werd bericht dat dit reeds door de bewoners met een paar em mers water was geschied. Een ijzeren kachelpijp, die gloeiend heet was, is in aan raking gekomen met zich daarbij bevindende kleeren. Enkele kleedingstukken en bedde- goed werden door het vuur aangetast, als mede de vloer en dakbeschieting. De schade wordt door de verzekering gedekt. AANBESTEDING TEN STADHUIZE. Hedenmiddag om half twee is ten stad huize ten overstaan van den wethouder Klaver en den directeur van gemeentewer ken, den heer Margadant, de aanbesteding gehouden van het vernieuwen van de wal- muren langs de Mient en van den onder bouw van de Spekbrug met bijkomende werken. Ingekomen waren 23 biljetten. De inschrijving luidde: Inlandsch Buitenl. fabrikaat fabrikaat G. Matser, de Rijp 1 15.280 15.280 P. Blaauw, Hoorn S 15.260 1 15.260 K. H. Kaat, Hoorn i 15.400 15.400 P. J. v. Hoften, Haarlem 115.475 W. Aartjes, Assendelft 15.555 P. den Das, Schoorl f 15.740 Fa. Cobelens, Haarlem 15.770 15.770 J. P. v. d. Haak, A'dam 15.900 D. R. de Jong, Egm. a. d. Hoef en W Borst, Bergen 15.900 Fa. H. v. DrieL Koudekerk f 16.300 Joh. P. Dijkman en Staal, Amsterdam 116.500 W. Koning, Amstelveen 16.509 C. de Graaf, Alkmaar i 16.600 1 16.800 P. Buis, Oudorp 16.800 16.000 J. Bakker, Alkmaar 16.900 ƒ16.900 Holman en Zn., Alkmaar 17.100 J. Jb. de Groot, Oudorp ƒ17.230 Moejes en v. Harskamp, Oterleek 17.440 Corn. de Wit, Alkmaar 117 822 Firma H. Broersma, Harlingen 117.975 17.928 Jan de Vries, den Helder f 18.190 W. de Jong, Amersfoort 18.823 J. Kuipers, Zürig (Harl.) ƒ18.920 De gunning zal nader worden bekend ge maakt. NED. CHR. VROUWENBOND. Vrijdagavond hield de Alkmaarsche afdee- ling een openbare vergadering in 't gebouw Waakt en Bidt aan de Laat. Als spreker trad op de heer A. L. v. Hul zen uit Utrecht, met het onderwerp:: Vier vogels. Na een inleiding, waarin gewezen werd op het verband tusschen het natuurlijke en het geestelijke, was spreker met voorbeel den aan de Heilige Schrift ontleend, na der aangaf, en na over de symbo lische waarde van het natuurleven te hebben gesproken, werd behandeld een en ander de

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2