JCetk S. School 'ftoomaaat 'llieuws SCHOORL A.F.C.—Alcmaria 4-2. j8uiUtiland alleen deze vluchtheuvels HEILOO EGMOND AAN ZEE Alcmaria speelde gisteren haar laatsten uitwedstrijd tegen A. F. C. in Amsterdam Door de overwinning, 14 dagen geleden op Bloemendaal behaald, stonden onze stadge- nooten volkomen veilig, terwijl er ook voor A. F. C. niets meer op het spel stond. Het lag dus voor de hand, dat deze ont moeting wel bijzonder geschikt geweest zou zijn, om een kalme en prettige partij voetbal op te leveren. In het begin leek het daar dan ook wel iets op. Er werd een behoorlijk 2e klas spel te zien gegeven, waarbij beide doelen om beurten in gevaar verkeerden. Slechts net feit, dat de Alcmaria-voor- hoede, waarin Hamstra ditmaal schitterend spel vertoonde, op het laatste moment niet doortastend genoeg was, bleek de oorzaak te zijn, dat de withemden niet tot scoren kon den komen. Bovendien bezat A. F. C. voor de rust het niet geringe voordeel van den sterken wind in den rug te hebben. Toch gelukte het A. F. C. pas na 26 minu ten door Kamminga de leiding te nemen, hoewel deze linksbuiten zich in kennelijke buitenspel-positie bevond, hetgeen scheids rechter ten Brink, die zijn collega Theo Bosch verving, ten eenenmale ontging. Slechts weinige minuten later gaf Kam minga op zijn beurt Lungen een kans, welke deze dankbaar benutte. Onmiddellijk na den aftrap bracht een goede voorzet van Keppel den bal in den doelmond van the Reds, waar v. Wieringen slechts een tikje te geven had, om den ach terstand te verkleinen. Helaas kopte hij het leer in plaats van in het doel juist uit het doel. Inmiddels was de stemming er in het veld niet beter op geworden. Het was voor de zooveelste maal weer Lungen, die door het intimideeren van den zwak leidenden scheidsrechter, op ongeoorloofde wijze de leiding, alsmede enkele jongere Alcmaria- nen trachtte te overdonderen. Kort na de hervatting, wist Alcmaria door een fraai schot van haar links-binnen de Jong den achterstand tot 21 terug te brengen, terwijl doelman Brouwer, die dezen middag in uitstekende conditie was, onmid dellijk hierna een zeker doelpunt van Lun gen wist te voorkomen, om even later toch te moeten visschen voor een schot van Kam minga. Een incident. Bij een volgenden A. F. C.-aanval werd de bal tot hoekschop verwerkt en op het moment, dat het leder op het Alcmaria-doel aankwam drong Lungen zich naar voren en sloeg den kleinen doelman Brouwer met beide ellebogen in het gelaat. Bijlsma, die in de onmiddellijke nabijheid stond, snelde zijn makker terstond ter hulp en deed blijk baar in het vuur van zijn verontwaardiging iets, dat nu eenmaa1 wel zeer begrijpelijk doch niet toelaatbaar was. Beide partijen raakten handgemeen en op een moment was er een onuitwarbaar kluwen van spe lers, waaruit Bijlsma na de kleedkamer werd verwezen. i Na deze douche wist van Wieringen den achterstand tot 3—2 te verkleinen. De stemming in het veld bleef geladen en toen 30 seconden voor tijd Lungen een Alcmariaan gniepig van achteren aanviel en deze van zijn kant een duw terug gat, kende de scheidsrechter onder zeer uitbun dig gejuich van den A. F. C.-aanhang, de Reds een strafschop toe, welke de stand op 42 bracht. Met deze cijfers brak het einde aan van dezen laatsten uitwedstrijd, die een zeer prettig verloop zou hebben gehad als er niet een comediespelende middenvoor en een zwakke scheidsrechter van de partij waren geweest. Kegelen. DE A.K.B.-COMPETIT1E. Voor de competitie van den Alkm. Kegel bond zijn verleden week de navolgende wedstrijden gespeeld. Ie klasse: Op de Lat—O.K.A. 594—600 Alcmaria VictrixZ.E.K.Z.? 725671 KoekoekCubo 670635 2e klasse: Met z'n TienenA.K.O. II 552592 Alcmaria Victrix IIZ.E.K.Z.? II 645624 Koekoek II—Cubo II 626—624 3e klasse: Met z'n Tienen IICubo III 609524 Tot en met 1.L Zaterdagavond luidde de stand aldus: le klasse: Koekoek 3 3 0 0 6 2012 Alcmaria Victrix 3 2 0 1 4 2092 O.K.A. 3 2 0 1 4 1916 Z.E.K.Z.? 3 1 0 2 2 1973 Cubo 3 1 0 2 2 1928 Op de Lat 3 0 0 3 0 1848 2e klasse: Alcm. Victrix II 3 3 0 0 6 1908 ZJLK.Z.? II 4 3 0 1 6 2494 Koekoek II 3 2 0 1 4 1868 O.K.A. n 3 2 0 1 4 1803 Onder Ons 2 0 0 2 0 1183 Met z'n Tienen 2 0 0 2 0 1094 Cubo II 3 0 0 3 0 1813 3e klasse: Victoria 2 2 0 0 4 1225 Onder Ons (d) 2 2 0 0 4 1144 Houthakkers 2 10 12 1217 Met z'n Tienen 2 10 12 1133 Cubo III 2 0 0 2 0 1121 W.I.K. 2 0 0 2 0 1035 Voor deze week is één wedstrijd vastge- •kld, n.L op 25 Febr. in de 2e klasse: O.K.A. HOnder Ons. u rn e n. NED. ARBEIDERS SPORTBOND. De jaarlijksche uitvoering. In de lange rij van uitvoeringen door de Alkmaarsche turnvereenigingen was Za terdagavond de afdeeling Alkmaar van °en N. a. S B aan dé beurt. Wij waren deze keer in 't Gulden Vlies, welks too- n.eelzaal goed bezet was, toen de uitvoe- rm8 om 8 uur geopend werd met den vaandelgroet en het openingswoord van den voorzitter, den heer J. Kemp. Hy zoo wel «ls de heer Boekman, secretans van den N. A. S. B., even voor de pauze, maakten propaganda voor den N. A. S. B., hoopten op grooteren bloei van de afdee ling en wezen op het nut van de lichame lijke ontwikkeling. Het programma was een zoogenaamd „non-stop-programma". Wat men liever moet laten, want het heeft geen nut, om de toestellen bij open doek op het tooneel te plaatsen. Laat men toch de oude manier volgen: na elk nummer het doek sluiten en dan de toestellen neerzetten. 'tKomt het geheel ten goede. We hebben laten wij het eerlijk zeg gen een zeer matige uitvoering gezien, waarvan alleen het werk der jongeren te waardeeren viel. De overigen vielen erg tegen en aan het zoo populaire en dank bare hoogrek was er precies één lid, die turnen kon. Veel kunnen wij dan ook niet zeggen van dezen avond. Slechts dit is het hoopvolle vonkje: de jongeren werken met plezier en kunnen ongetwijfeld t. z. t. het peil omhoog brengen. En als de oude ren wat meer serieus deden (het volkomen falen van de heeren in de vrije oefeningen moet niet mogelijk zijn), zou dat het ge heel ten goede komen. Het schimmenspel van de jongens en meisjes en de dans in het tweede gedeelte vormden prettige nummers, die het meest geslaagd mogen heeten. Paarden. DAMES VOOR. Kennemer Rijsocieteit. Het was al eens meer gebeurd, dat na een jachtrit van de K. R. de dames bij het aanhooren van verschillende „sterke ver halen" den wensch te kennen gaven, ook eens een jacht te rijden, maar dan een, waarbij zij den boventoon zouden kunnen voeren. En zoo werd onder het motto „Da mes vóór" Zaterdagmiddag een jachtrit gereden, uitgezocht en voorgereden door dames. De heeren waren voor die paar uur quantité négligeable en hadden zich maar naar de voorrijdende amazones te regelen. Hoewel de kwantiteit van het aantal dames niet groot was, was de kwaliteit des te beter, en de jagermeesteresse heeft het veld dan ook een parcours voorgezet, waar menig heer der schepping een be hoorlijke kluif aan had. Bovendien was een parcours uitgezocht, waar menig mooi stuk in zat, dat zelfs den meest verwenden duin-habitué nog vreemd en ongebaand leek, maar dat voor een snelle run uitne mend geschikt was. Zoo vierde de jacht- sport Zaterdag ruim anderhalf uur hoog tij, in een weersgesteldheid die bewees, dat de dames en heeren van de K. R. niet alleen mooi-weer-ryders zijn, maar flinke hagelbuien en een straffen wind durven trotseeren. Bij een gezellige „tea" ten huize van den voorzitter, memoreerde deze den ge slaagden middag en de even geslaagde proef van „Dames voor", waarbij hy met een aankondigde dat dit evenement naar méér smaakte, zoodat er binnenkort nog veel meer dames een middag de baas over een heerengezelschap zullen kunnen spelen. het TROONOPVOLGER GEBOREN. Kroonprinses Martha schenkt leven aan een zoon. De echtgenoote van den Noorschen kroon prins prinses Martha, heeft het leven ge schonken aan een zoon. Tot nu toe had het kroonprinselijk paar twee dochters. ONTPLOFFING BIJ AKEN. Twee dooden. In een electrische fabriek te Eschweiler 6ij Aken zyn door een ontploffing twee werklieden gedood en negen gewond, waar van twee ernstig. De materieele schade is van weinig betee- kenis. DE A.S. BIJEENKOMST VAN DEN GROOTEN FASCISTISCHEN RAAD. De besluiten, welke de groote fascistische raad van Italië op 1 Maart a.s. zal nemen ter uitbreiding van de Italiaansche bewape ning, zullen worden „gerechtvaardigd door het voorbeeld der drie groote democratieën". ,De Gazette Del Popoio schrijft, dat het on mogelijk is te doen gelooven, dat de wereld zich wapent door de fout van de autoritaire regeeringen, zooals de bladen en de meri- schen in de drie groote democatieën het zou den willen doen gelooven. De waarheid is, dat de drie groote demo cratieën ieder voor zich wapenen en dat zij de autoritaire regeeringen verplichten even eens de situatie en de kwestie der bewape ning onder de oogen te zien". De Corriere Della Serra schrijft. De d: ie groote democratieën wapenen zich om den vrede te waarborgen tot een punt, waarop zij den oorlog bijna onvermijdelijk maken. De puriteinsche huichelachtigheid en de democratische droomerij hebben nimmer een gevaarlijker aspect gedaan dan nu. Deze bewapeningskoorts maakt geen indruk op en bescheiden zullen wij ons best doen om niet ten achter te blijven. De Tribuna is van meening, .dat deze be wapening der mogendheden, welke getrouw aan den Volkenbond zijn, in tegenspraax is met de principes van den bond. Het blad ver klaart, dat Engeland den bond en de collec tieve veiligheid vaarwel zegt. De polniek van herbewapening is onvereemgbaar met de volkenbondspolitiek. WEDEROM BOTSINGENTE TEL AVIV. Te Tel Aviv hebben zich weer botsingen voorgedaan tusschen joden en Arabieren, in verband met de toepassing van de gemeente verordening, waarin het verkeer van met paarden bespannen voertuigen in de om geving der stad verboden wordt. Arabische voerlieden en arbeiders vielen joodsche autobussen aan, die tusschen Tel Aviv en jaffa reden, en vernielden ze. De autoriteiten hebben terstond maat regelen genomen om de orde te handhaven. DE MOEILIJKHEDEN DER FRANECHE REGEERING. Rede van minister Blum. In een te St. Nazaire gehouden rede heeft de Fransche minister-president Blum uiteen gezet, waarom thans een pauze zal intreden in de door de regeering uit te voeren her vormingen. Hij schetste nogmaals uitvoerig de moeilijkheden, waarmede de volksfront- regeering te kampen heeft, en zeide: „Wij zyn vastbesloten de moeilijkheden te overwinnen. Bij het verminderen en het vermijden er van, kunnen wij er geen nieu we moeilijkheden aan toe voegen. Wij zullen niet terugtrekken en geen stukje van het verworven terrein prijsgeven. Hetgeen in de Kamer gebeurt en nog ge beuren zal, zal bewijzen dat wij niet van onzen weg willen afwijken, doch om te zware lasten voor het land te vermijden is een adempauze noodig vóór wij beginnen aan een nieuwe étappe, die, als de vorige, de instemming heeft van het volksfront. Men heeft zich afgevraagd, of de pauze gelijk zou staan met een wijziging der politiek. Ik zal Flandin in de Kamer in bijzonder heden antwoorden, doch ik kan mijn ant woord in twee woorden zeggen: er is geen sprake van een verslappen, hoe weinig ook, van den band, die ons bindt met de volks massa's, noch op nationaal, noch op interna tionaal gebied". GELDIGHEID RUSSISCH HUWELIJK TWIJFELACHTIG. Het „Berliner Tageblatt" ontleent aan het tijdschrift voor den burgerlijken stand een en ander uit een artikel van „Gerichtsasses- sor" Lemme, den leider der afdeeling rechtspleging in de rijkscommissie voor den volksgezondheidsdienst. De schrijver stelt de vraag of het zoogenaamde „feitelijke hu welijk" van den Sowjetstaat in Duitschlar.d zou kunnen worden erkend. Het onderzoek van zulke rechtskwesties kan thans niet meer worden losgemaakt van de opvat tingen van den staat op elk ander gebied, maar moet uitgaan van het feit, dat ook de rechtbanken slechts in het kader der natio- naar-socialistische rechts- en staatsopvat ting werkzaam kunnen zijn. Daar de bolsjewistische leer in onver zoenlijke tegenstelling staat tot de natio- naal-socialistische opvatting, anders dan bij he onderzoek der rechtsbeginselen van vreemde staten, bij het onderzoek van Sow- jet-Russische rechtsbeginselen moeten uit gaan van de omstandigheid, dat zij in prin cipe met het nationaal-socialistische rechts gevoel en daardoor ook met de „goede ze den" in onzen geest niet vereenigbaar zijn. Volgens de Duitsche opvatting is het hu welijk de blijvende levensgemeenschap van twee menschen, waarop de volksgemeen schap is gebouwd. Het eischt speciale be scherming van den staat en een daarmee in overeenstemming zijnde vorm. Een samen leving van man en vrouw zonder deze be doeling van duurzame levensgemeenschap kan nimmer als een huwelijk in nat.-soc. geest worden beschouwd en is in strijd met onze opvatting van goede zeden. Derhalve kan een Sowjet-Russische feitelijke echt- vereeniging" niet als een huwelijk in de Duitsche rechtsgemeenschap worden erkend en is het ook twijfelachtig of de hier inge schreven Russische huwelijken kunnen worden erkend. BOTSINGEN IN SJANGHAI. Opgewonden over een aanslag, die ge- peegd zou zijn op een vakvereenigingsleider en ontevreden over de belofte der Chinee- sche politie, een onderzoek naar het incident in te stellen, hebben Zaterdag ruim duizend man van het Chineesche personeel der hai, Japansche katoenspinnerij Toyoda, in het Westen van Sjanghai, den Chineeschen politie wachtpost, Zaukatu, waar arbitrage-onder handelingen gevoerd werden, bestormd. Een officier van politie en verscheiden politieagenten werden gewond. Dertien arrestaties werden verricht. Er zijn drie honderd Japansche matrozen ontboden ter bescherming van de spinnerijfabrieken. TROEBELEN IN IRAK? Uit Bagdad en Palestina komen berichten over troebelen in Irak. Er is echter nog geen enkele officieele bevestiging ontvangen. Generaal Bakir Sidoi, de man die den staatsgreep van October j.1. ondernomen heeft én die thans practisch dictator over het land is, zou volgens deze berichten bevel gegeven hebben tot de arrestatie van t'en officieren, die hij beschuldigd van opruiing tot revolte. Het kabinet zou zijn afgetreden en de koning zou Hikmet Sulaiman, den eersten minister, verzocht hebben een kabi net te vormen, waarin elementen zouden moeten opgenomen van het regiem, dat vóór den staatsgreep bestond. NIEUWE OVERSTROOMINGEN IN U. S. A. In het Zuiden van Wisconsin en in Noord- Illinois zijn weer nieuwe overstroomingen ontstaan. Het water van een zestal stroomen trad in deze gebieden buiten zijn oevers. Duizenden acres laag gelegen land stroom den onder. Vyf personen zijn om het leven gekomen, verscheidene anderen worden vermist. DE REDE VAN OVERSTE KOC TE WARSCHAU. Gistermiddag 17.30 uur heeft overste Koe zijn aangekondigde rede voor den microfoon gehouden en de ideologische en politieke ver klaring afgelegd over het nieuwe politieke kamp dat hij heeft gesticht. Hij beriep zich hierbij op de toespraken van maarschalk Smigly-Ryd, waarin deze aandrong op een heid. De weerbaarheid van den staat, zoo zeide overste Koe, eischt organisatie van het eco nomisch leven. Klassenhaat is den Poolschen geest vreemd, de staat garandeert dienovereen komstig arbeid en kapitaal, doch hy behoudt zich het recht voor hier controle uit te oefenen en verzet zich tegen uitbuiting. Vervolgens behandelde overste Koe den landbouw en wees op de noodzakelijkheid van: 1. Wijziging van de landbouw-wetgeving tot vergrooting van den bezittenden boeren stand, zonder vermindering van de produc tie. 2. Verbetering van de landbouw-cultuur. 3. Rationaliseering van de uitwisseling van goederen. 4. Wettelijke maatregelen tegen versplin tering van het grondbezit. 5. Het scheppen van gunstiger crediet- voorwaarden. 6. Het ernstig ter hand nemen van de verbetering van de ontwikkeling. Aangezien dit alles de overbevolking in den landbouw niet verhindert, moet de ont wikkeling van de industrie en de steden worden nagestreefd. Ten aanzien van de minderheden zeide overste Koe, dat zy geëerbiedigd zullen worden, voor zoover zy het staatsbelang niet schaden. Als leiddraad noemt hij broederlijk samenwerken en gemeenschappelijk bouwen aan de macht van Polen. Willekeur en ter reur tegen het Joodsche deel van de bevol king zullen niet worden geduld. Doch het streven van het Poolsche volk naar eco nomische zelfstandigheid noemde spr. natuur lijk. Tenslotte verklaarde Koe, dat hij allen, die van gelijke meening zijn en met achter uitstelling van persoonlijke- of partij- ambities zich gemeenschappelijk willen in spannen om gedisciplineerd, door één wil ge leid, tot een doel te worden gebracht, de hand reikt en in zijn rijen wil opnemen. ARENA DOOR PUBLIEK VERNIELD. Gevecht tusschen stier en leeuw „telde teleur. Het publiek heeft een groot gedeelte van de arena El Progresso in Mexico vernield. Er was in deze arena een gevecht georga niseerd tusschen een leeuw en een stier. Het gevecht beantwoordde echter niet aan hetgeen het publiek verwacht had. Men was van meening dat de stier nog slechts een kalf was en de verontwaardiging was zoo danig, dat revolvers getrokken werden, schoten werden gelost en de arena werd in brand gestoken. BRAND IN KERK TE CHATELET. Zeven millioen francs schade. Zaterdagnacht is brand uitgebroken in den grooten toren van de kerk van St. Petrus en Paulus te Chatelet (België). De in vlammen gehulde toren stortte neer op het schip van de kerk, dat daardoor even eens in brand geraakte. De aangerichte schade is aanzienlijk. Voorwerpen van groote waarde zyn een prooi der vlammen gewor den. De vernielingen worden geraamd op zeven millioen francs. De kerk dateert uit 1867. De brand moet veroorzaakt zijn door kort sluiting. De heer H. Kreb te Grootschermer, candidaat te Leiden, is aan de universiteit door het prov. kerkbestuur van Groningen toegelaten tot de evangeliebediening in de herv. kerk. BOND VAN VRIJE EV. GEMEENTEN. Men schrijft ons: Woensdag komt de Bond van Vrije Evang. gemeenten in Nederland in buitengewone vergadering te Utrecht bijeen. Comité van den Bond en Curatorium voor de Theol. School dier gemeenten, stellen voor om de Theol. School te Apeldoorn, gesticht 26 Dec. 1927, op te heffen. Er zijn thans nog 7 kwee- kelingen aan de school. Behalve het financieele bezwaar, drukt het moreele ernstig. De hoop, dat de school zou afleveren, ook voor Zending en Evangelisa tie, is niet verwezenlijkt. Zij bleef alleen voor den Bond van Vrije Evang gemeenten, die in den loop der jaren maar weinig is uitgebreid, zoodat er in de gemeenten geen behoefte bestaat aan afge studeerde candidaten. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomv. Mij. „Nederland". Sembilan, S. J. P. L. te Kaapstad 22 Feb. Tanimbar J. N. L. van St. Vincent 19 Febr. J. P. Coen, thuisr. van Port Said 22 Febr Modjokerto, J. N. L., te Boston 20 Febr. groen Alleen vluchtheuvels met groen lichtgevende verkeers- zuilen mag men links of rechts voorbijrijden; alle andere groen altijd ter rechterzijde. LUIKS OF R E C h T 'PAS5E E R*ËÏÏt" 40-Jarig bestaan van de Vereeni- ging „Hulp in Nood". De vereeniging „Hulp in Nood bij ziekte" herdacht Vrijdag hef 40-jarig be staan. De zaal van „De Roode Leeuw" was geheel gevuld met een belangstellen de schare. De ruim 100 leden hadden hunne dames mogen medebrengen, terwijl dit ook met de donateurs het geval was. Tevens waren aanwezig de leden van het bestuur van den Bond van Ziekenkassen in Noord-Holland boven het Noordzee kanaal. De voorzitter, de heer S. G. L. F. Baron van Fridagh, opende de bijeenkomst met een welkom aan allen op dezen, voor de vereeniging zoo gedenkwaardigen dag. Inzonderheid stelde hij de aanwezigheid van het bondsbestuur op hoogen prijs, ter- wijl even in stilte herdacht werden de niet meer in leven zijnde leden van het bestuur in 1897. Slechts de heer J. Stroo ker te Heiloo is nog getuige van dezen dag, doch wegens ziekte van diens echt genoote had hij bericht van verhindering gezonden. Ook de heer F. A. Rusch, voor heen boschwachter te Schoorl, thans te Noordwijk, die 'n groot aandeel heeft gehad in de totstandkoming van deze vereeni ging, had bericht gezonden, dat hij niet aanwezig kon zyn. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat in 1936 19 ziektegevallen met 570 ziekendagen zich hadden voorgedaan, waarbij 754.95 was uitgekeerd; op 1 Januari telde men 105 leden. In den loop van het jaar zijn er 3 overleden, 2 hebben er bedankt en 8 nieuwe leden traden toe, zoodat per 31 December 108 leden te boek stonden. De Vereeniging heeft een zeer gunstige rege ling van uitkeering bij ziekte. Zij keert 26 weken vol, 26 weken half en 52 weken een kwart gedeelte uit. En ondanks dit ging de vereeniging ruim 400 gulden vooruit. De reserve was geklommen tot 3055.63. Een voorstel van den heer Duin om den penningmeester 50 meer salaris te ver strekken, werd later bij de rondvraag be handeld. De heer Blom deed toen een voorstel om 25 meer te geven en de an dere 25 gulden elk voor de helft aan de beide boden te geven. De voorzitter deelde toen mede dat hij het raadzaam vond om dit laatste te aanvaarden. Aangezien ook hij als voorzitter over een salaris van 25 kon beschikken, doch dit geld niet ambiëerde, droeg hij dit over aan den penningmeester, zoodat deze toch zijn op slag van 50.kreeg, en elke bode tevens 12.50 meer. Nog deelde de voorzitter mede, dat ook de katholieken op dezen dag het feest konden meevieren, en dus ontheffing van de Vasten was verleend. De aftredende bestuursleden, de heeren van Fridagh, Meijer en Boschman, werden bij acclamatie herbenoemd. Als afgevaardigden naar de bondsver gadering werden aangewezen de heeren A. Gutter en N. J. Venneker, plaatsver vanger de heer P. J. Stam. De tijdelijke bode, de heer A. Glas, werd voor vast aangesteld. De voorzitter dankte de drukkerij 01- denburg voor de gezonden bloemenmand. Op een vraag bleek, dat men zich klassegewijze verzekert. Kortweg kan men zeggen: voor 2)4 ct. weekcontributie krijgt men ƒ1.weekuitkeering. Hierna sloot de voorzitter de officiëele vergadering om daarna den voorzitter van de feestcommissie, den heer Corn. Hoog- vorst Cz„ aan het woord te laten, waarna de avond allergezelligst verliep. Er wer den bonnen voor consumptie uitgedeeld, en men was kwistig met koek en sigaren. Een aardige geste was, toen het gordijn opging, een serenade, gebracht door de jonge leden van Schoor I's fanfare. Hun voorzitter, de heer Henk Meedendorp, complimenteerde het bestuur. De voor zitter dankte hiervoor en prees in pak kende bewoordingen het steeds willen medewerken van ons fanfarekorps. Vervolgens gaf de voorzitter een kort overzicht van de 40-jarige historie van „Hulp in Nood". De heer G. Druyven huldigde den voor zitter voor zijn goede werk. In die woor den was hier en daar de rijm te beluis teren. De bondsvoorzitter, de heer Rijs uit Warmenhuizen, sprak de vereeniging vriendelijk toe, herdacht den grooten voorganger, burgemeester A. Visser uit Nieuwe-Niedorp, die in zijn leven, dat zoo geheel was ingesteld op propaganda voor don Bond, zooveel goeds voor de zieken kassen had gedaan. Hij eindigde met de allerbeste wenschen voor de toekomst van Schoorl's „Hulp in Nood". Nadat aan de leden, die vanaf de oprichting lid waren geweest, elk een doos sigaren was uitgereikt, ging het gor dijn weer open en kregen we de clou van den avond, n.1. het duo Wi-Jo met zijn non-stop revue. Vooral trokken de prachtig verzorgde décors de aandacht, doch al niet minder de zang en de grappen, welke deze heeren in hunne verschillende creaties 2 uur lang naar voren brachten. We hoorden West- Friesch dialect, terwijl vooral ook de ernstige nummers door den heer Lakeman (Wi), die beschikt over een mooie stem, heel mooi werden vertolkt. Speciale vermelding verdienen nog de mooie vioolsoli van den heer Eddy Pork. Zijn spel was schitterend. Neen werkelijk, de „Hulp in Nood"- menschen hebben hun jubileum waardig en gezellig herdacht, en 'twas reeds bij één uur toen de voorzitter de bijeenkomst sloot met dank aan allen die hadden mee gewerkt aan het slagen van dezen avond. Gemeentebegrooting. Naar we vernemen heeft de raad in een tweetal-comité-vergaderingen de begroo ting 1937 behandeld. We zullen, naar we van officieele zijde vernamen, waarschijn lijk een verhooging krijgen van opcenten voor de personeele belasting. Ook zullen de opcenten van de gemeentefondsbelasting wel verhoogd worden. We vernamen dat dit noodig is om de begrooting sluitend te krijgen. Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer W. Zwaan, Wilhelminastraat, slaagde te den Haag voor 't diploma van vierden machinist op de groote vaart. De heer Zwaan, die pas 19 jaar is, was leerling der Alkmaarsche ambacntsschool, waar hy na het doorloo- pen der gewone klassen den cursus voor machinisten volgde. Hij deed voor de eerste maal examen. Binnenbrandje. Bij de wed. W. Krab in de Duinstraat brak Vrijdag een binnenbrandje uit. De hi uten schoorsteen, de vloed en het by de kachel hangende goed stond reeds in vlam, toen men den brand gewaar werd. Men slaagde er in den brand zelf met emmers water te blusschen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7