Morgen heb ik weer koorts RecfUsioAm SCHAGERBRUG SCHERMERHORN HEERHUGOWAARD BROEK OP LANGENDIJK NIEUWE NIEDORP Autoriteit adviseert Courantenreclame. Opleving in den Britschen handel. De tentoonstellingen in Londen en Birmingham. Glimlaohje Paard op hol. Zaterdagmiddag werden de bewoners van Schagerbrug opgeschrikt door een hevig lawaai op den weg midden in het dorp. Het bleek, dat een paard van den vee houder Th. de B. alhier, gespannen voor een boerenwagen, op hol was geslagen. De voerman voornoemde de B. had alle moeite om niet van het hevig slingerende voertuig afgeworpen te worden. De menschen, die van dit voorval getui ge waren, vreesden het ergste. Een stuk buiten het dorp slaagde de voerman er echter in paard en wagen tot stilstand te brengen, zoodat dit voorval ondanks alles goed afliep. Jaarvergadering „Hulpbetoon". Dat de vereeniging „Hulpbetoon", de speciale damesvereeniging in deze plaats, zich in aller belangstelling mag verheugen, bewees de groote opkomst in hare jaarver gadering. De voorzitster, mevr. Meindersma, was dan ook dankbaar gestemd, toen zij de ver gadering opende met een hartelijk welkom, daarbij memoreerende, dat door de vereeni ging zeer veel wordt gedaan voor herstel lenden en behoeftigen. Zij spoorde de aanwezigen daarom aan te trachten nog meer leden te winnen. Ook dr. Heringa, die mede aanwezig was, werd namens het be stuur welkom geheeten. De diensten door hem als geneesheer in 't belang der vereeni ging verricht, werden ten zeerste gewaar deerd; ook de heer de Groot, die als verslag gever aanwezig was, werd hartelijk welkom geheeten. Door de voorzitster werd naar voren ge bracht, dat mevr. Bisschop op 4 Maart a.s. 13 jaar bestuurslid der vereeniging zal zijn geweest, met welk jubileum zij de jubela- resse hartelijk gelukwenschte, haar een sou venir als blijvende herinnering namens de vereeniging aanbiedende. Mevr. Los bracht daarna haar jaarverslag over 1936 uit, daarin memoreerende de gezel lige feestvergadering met het 20-jarig jubi leum. De rekening van de penningmeesteresse, mevr. van de Cappele, was groot in ontvang sten 163,19, in uitgaven 162,85, batig saldo 0,34. Het bezit der vereeniging is 391.59. De rekening met bescheiden werd nagezien door de beide heeren dr. Heringa en J. de Groot. Bij monde van den heer de Groot werd de rekening in orde bevonden, waarna deze werd vastgesteld. De aftredende bestuursleden, de dames Meindersma, Los en v. d. Cappelle, werden bij acclamatie herkozen en namen deze her benoeming aan. Bij de rondvraag werd door den heer de Groot zijn waardeering uitgesproken voor deze mooie vereeniging, welker jaarvergade ring hij met zeer veel genoegen heeft bijge woond. Dr. Heringa zei met het bestuur altijd zeor prettig te kunnen samenwerken, ook zijn collega's medici, terwijl hij waardeerde, dat op voorschrift der medici veel lijden werd verlicht. Hierna vertrokken de beide heeren, terwijl de dames nog een uurtje bleven napraten in gezel! igen kout. Een nieuwe stationschef. In de plaats van den heer Lindeblad, die met ingang van 16 Maart a.s. naar Zandvoort is overgeplaatst, is tot stations chef alhier benoemd de heer Peters te Stroe (Veluwe). Helpt Elkander. De tuinders-vereeniging Helpt Elkander bij ziekte vergaderde in het lokaal van J. de Boer. Uit het jaaroverzicht bleek, dat 304 werk dagen zijn verricht voor 33 leden. Vanaf de oprichting 12 1/2 jaar geleden tot nu toe hebben in "het geheel 1474 werk dagen plaats gevonden en zijn de vereeni ging 8 leden door den dood ontvallen. In het bestuur werden de heeren O. Koe dijk Oz. en P. Stammes herkozen. Opgemerkt werd, zooveel mogelijk leden te werven, waarna de wensch werd uitge sproken, dat 1937 een voorspoedig jaar moge zijn voor (eden en hun bedrijf. Hoog bezoek, Vrijdagmorgen omstreeks half elf werd door den directeur-generaal van den land bouw, ir. Roebxoeck in bijzijn van ir. v. d Plassche een bezoek gebracht aan de vei lingen hier ter plaatse en in den omtrek, naar aanleiding der controle op de land bouw-uitvoerwet. Voordien werd eerst een bezoek gebracht aan burgemeester Slot ten gemeentehuize. is Uw verzuchting als Gij Uw keel voelt dik worden en U onprettig en rillerig begint te voelen. Stop die opkomende ver koudheid, ga vroeg naar bed. Neem één of twee "AKKERTJES" en morgenochtend voelt ge U prettiger dan ooit en Uw verkoudheid "gaat niet door". AKKER-CACHETS kosten slechts 52 ct. p. 12 stuks. Overal verkrijgbaar. „Over de helft". De ledenvergadering van de Sociëteit „Over de Helft" werd hier in de Prins Maurits gehouden. De ontvangsten waren 189.14, de uitga ven 132.98, alzoo een saldo van 56.26. Het bestuur stelde voor, de zaalhuur met 20 per jaar te verlagen en voor den heer Gelder daartegenover te stellen, om per avond aan ieder bezoeker (lid van de Socië teit) 10 cent in rekening te brengen. Gemeend wordt dat deze maatregel geen afbreuk zal doen aan het bezoek. Door dezen maatregel wordt een anders noodzakelijke contributieverhooging voor komen. Het bestuursvoorstel werd met algemee- ne stemmen aangenomen. De heer J. Keetman werd bij aclamatie als bestuurslid herkozen. Medegedeeld werd nog dat de bekerwed strijd tegen de Zaan wederom gehouden zal worden op Hemelvaartsdag te Koog aan de Zaan, terwijl getracht zal worden den eersten wedstrijd in de Prins Maurits te doen houden in de maand April. Getracht zal worden nieuwe leden te winnen, waarvoor ieder lid op zich zelf zijn best zal doen. Hierna sluiting. „Adverteer geregeld en agressief. De couranten zijn de beste advertentie bladen voor de meeste winkeliers. Een advies van groot belang wanneer men bedenkt, dat het werd uitge- syroken door J. Guernsey distributie- econoom van het Statistisch Bureau van de Vereenigde Staten, op een vergadering van de Kamer van Koophandel te Philadelphia. En zich richtende tot de honderden aanwezige winkel-eigenaars vervolg de hij„Als winkeliers kunnen wij geen vooruitgang verwachten van onze oude methoden. Het hedendaag- sche publiek verwacht van de win keliers activiteit, een voortdurende waakzaamheid ten opzichte van hun belangen en een goed humeur". Geregelde courantenreclame noemde hij uitdrukkelijk als een der voor naamste voorwaarden voor het suc ces van winkelbedrijven. In Weer en Wind Februari 1937 Bij W. L. J. Brusse's Uitgeversmaat schappij verscheen het tweede nummer van In Weer en Win, maandblad, gewijd aan natuurleven, reizen volkskunde en buiten sport. Kees Hana maakte een winterwandeling langs het strand en vertelt o.a. van zijn avonturen met de merkwaardige heremiet kreeft. Ook G. A. van Schaick is als na tuurhistorisch strandjutter langs den zee kant getrokken waar hij kennes maakte met bruinvisch stormvogeltje Jan van Gent en nog allerlei andere interessante dieren Dr. W. M. Kruseman maakt de lezers dui delijk, dat de planten slechts schijnbaar onbewogen zijn; vooral de film kan onthul len dat bfj de planten eigenaardige bewe- ginsverschijnselen kunnen worden vastge steld. Met welk een onvergelijkelijke natuur pracht men in contact komt, wanneer men per ski de Oostenrijksche bergen intrekt, vertelt Ir. P. Telder op overtuigende wijze Over zonderlinge afwijkingen bij planten weidt A. J. de Boer uit, terwijl C. van An del stil staat bij de schoonheid, waarmee de aarde wordt getooid, wanneer de sneeuwvlokken vallen of rijpvorming plaais vindt. De weerkundige medewerker Chr. A. C. Nell besDreekt o.m. het natuurverschijn sel, dat met ijzel wordt aangeduid. Van den verderen inhoud vermelden wij een artikel van C. van Duyn Jr. over den stekelbaars en zijn boeiende broed gewoon ten, een opstel van Drs. H. J. Jordan Jr. over het kampeeren in den winter ook kan dat een vreugde zijn! en een beijdra- ge van B. J. J. R. Walrecht over het onoog lijk wonder, dat slijmzwammen te zien geven. Kathe Tolman-Mussche zag een roofvlieg haar prooi bespringen en wist d:t gebeuren op unieke wijze op de gevoelige plaat vast te leggen. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De positie der postvliegtuigen is: Perkoe- toet (uitr.) te Rhodos, Kievit (uitr.,) te Rangoon, Nachtegaal (thuisr.) te Athene, Rietvink (thuisr.) te Rangoon. EXPANSIEPLANNEN DER K.L.M. IN AFRIKA. Portugal verwacht een Nederlandsche luchtverbinding met Angola. Uit Lissabon wordt thans, omtrent het be zoek aldaar der heeren Bouman en Reyers, vertegenwoordigers der K.L.M.gemeld, dat de onderhandelingen, welke deze heeren met de Portugeesche regeering hebben ge voerd niet alleen verband hielden met de plannen der K.L.M. om via de kaap Ver- dische eilanden een transatlantische lucht verbinding met West-fndië tot stand te brengen, doch dat daarbij tevens ter sprake is gekomen de mogelijkheid van een K.L.M.- lyn in de richting van Zuid-Afrika naar de Portugeesche kolonie Angola aan de west kust van Afrika, gelegen ten Noorden van de Zuid-Afrikaansche unie tegen Damara- land en Rhodesia aan. In Portugeesche kringen verwacht men, dat bini.en betrekkelijk korten tijd dez Nederlandsche luchtlijn tot stand zal komen, die Portugal op een afstand van nog geen vier dagen vliegen van zijn belangrijk ste kolonie brengt, en men is zeer ingenomen met dit plan, waarvoor men de Nederland sche Luchtvaartmaatschappij zeer erkente lijk is en waaraan ten gaarne alle medewer king zal geven. Naar aanleiding van dit bericht vernemari wij nader, dat de verwachtingen in Portu geesche kiringen inzake een spoedig tot standkoming eener K.L.M.-lijn naar Afrika waarschijnlijk wel al te optimistisch zijn. Inderdaad is bij de te Lisabon gevoerde on derhandelingen over de mogelijkheid var een verbinding met Angola gesproken en hebben de K.L.M.-vertegenwoordigers zich ervan overtuigd, dat wanneer de K.L.M. expansie-plannen in deze richting zou heb ben, zij op de medewerking der Portugee sche regeering kan rekenen. Dit is te meer noodzakeyk, nu tal van landen luchtvaart concessies trachten te krijgen en dikwijls daaraan een monopolistisch karakter pogen te geven. Daarom moet men er tijdig bij zijn, wil men in" de toekomst de noodige ex pansie-mogelijkheden houden. Een rendabele luchtverbinding in de rich ting van Zuid-Afrika zou bij voorkeur door getrokken moeten kunnen worden of aan sluiting moeten geven op de Zuid-Afrikaan- sche unie zelf. Daarvoor is de medewerking van het Britsche gouvernement noodig waar mee, gezien hoe lang reeds getracht wordt toestemming te krijgen om de Indië-lijn door te trekken naar Australië, zeker nog wel eenigen tijd zal zijn gemoeid. OPMERKELIJKE ZWEEFVLUCHT VAN IR. O YENS. Zondagmiddag heeft ir. C. W. A. Oyens van de Amsterdamsche club voor zweef vliegen, een opmerkelijke vlucht gemaakt van Noord wijk naar Zandvoort met een E. S. G.-lestoestel, dat slechts gebruikt pleegt te worden voor de eerste oefenin gen van beginnelingen. De vlucht werd met wind in den rug binnen een half uur afgelegd. Bij de eerste villa's van Zand voort werd op het strand een vlotte lan ding uitgevoerd. Het lag in de bedoeling van ir. Oyens naar Noord wijk terug te vliegen, doch bij den start maakte een der helpers een fout, tengevolge waarvan het toestel omsloeg en ernstig werd bescha digd. De piloot bekwam geen letsel. Het toestel is per auto naar Noordwijk terug gebracht, waar het zal worden hersteld. EEN LUCHTVAARTJUBILEUM. Vijftigmaal over den Atlantischen Oceaan. „Luchtmillionnairs" is een nieuw be grip, dat in den laatsten tijd in de lucht vaart opgang heeft gemaakt. Het doelt niet op diegenen, die misschien in de luchtvaart een fortuin hebben vergaard, doch op die piloten, mecaniciens en mar conisten, die in dienst der verkeersmaat- schappijen meer dan een millioen K. M. door de lucht hebben afgelegd. Ook in Nederland tellen wij reeds verscheidene „luchtmillionnairs" in onze civiele lucht vaart. Deze week is de bekende Fransche ver keersvlieger Guillaumet gehuldigd, omdat hij een zeldzaam jubileum op zijn naam boekte. In dienst van de Air France heeft hij op den terugweg uit Zuid-Amerika met de wekelijksche luchtpost voor de vijftigste maal het zuidelijke traject over den Atlantischen Oceaan tusschen Natal en Dakar v. v. afgelegd. Met den zoo ongelukkig om het leven gekomen Jean Mermoz is Guillaumet een der pioniers van de luchtverbinding over den Atlantischen Oceaan en van de Fran sche luchtvaart in Zuid-Amerika. Niet minder dan 396 maal vloog hij met de post over de Cordilleros de Los Andes, van Argentinië naar Chilie v. v., vooral eenige jaren geleden, toen vliegtuigen en moto ren nog niet de hooge capaciteiten van thans bezaten, nu dit traject een onder deel is van den regelmatigen dienst, be leefden de piloten, die deze route volgden tal van avonturen, die naar men mag hopen thans tot het verleden behooren. Op 13 Juni 1930 zag Guillaumet zich genood zaakt boven de Andes een noodlanding te maken op een hoogte van 6500 meter, waarbij zijn toestel werd vernield. Toen ieder hem reeds verloren had gewaand, arriveerde hij, verscheidene dagen later, volkomen uitgeput en half bevroren, in een Indiaansch dorp, van waar men het eerste teeken van leven van hem kreeg. Bij zijn merkwaardig jubileum bereik ten hem tal van gelukwenschen, waaron der in de eerste plaats van het Fransche Luchtvaartministerie. (Van onzen Londenschen correspondent). Londen, 15 Februari. Vandaag begint op twee plaatsen in Lon den, en in Birmingham, de British Industries Fair, de grootste nationale jaarmarkt ter wereld; en dit is, onder al de groote Fairs, de grootste die er tot nu toe geweest is. In Olympia is de Empire-sectie van de twee-en-twintigste Fair gevestigd, Cyprus brengt wijn en vruchten aan de markt, waarvan de bezoeker een monster kan pro- beeren. Jamaica is trots op een nieuwe „uit vinding" op botanisch gebied, men heeft mandarijntjes met sinaasappelen gekruist, en nu een product verkregen dat de smaak van de mandarijn met de respectabele afme tingen van een sinaasappel vereenigt; men voorspelt dat deze vrucht, „Ortanique" ge noemd, een groote toekomst tegemoet gaat. Zuid Rhodesië neemt in de Empire sectie ook een belangrijke plaats in: zes-en-veertig jaar geleden kwamen de eerste blanken in het land, nu is het belangrijk daar het een onuitputtelijken voorraad metalen bezit, waaronder chromite, onontbeerlijk voor bij na alle producten van de zware industrie, Uren lang kan men hier in Olympia rond- loopen, men krijgt een idee van de rijkdom men waarover het Britsche rijk beschikt, en dat is de bedoeling. De koloniën en dominions hebben hier hun stands en een groote sectie van het Eritsche industrie is hier ondergebracht, al leen de textiel- en meubel-afdeeling is in White-City, en de zware industrie is gecon centreerd in Birmingham. Hier in Birmingham vindt men van alles, monsterachtige dynamo's en schroeven draaiers. Dit jaar in het bijzonder trekken vliegtuigmotoren de aandacht: sedert de herbewapening wordt in deze branche nacht en dag gewerkt. In White City echter vindt men, temid den van textielstands, een geheel andere sfeer: dit is het rijk van de mannequins, die in onbetaalbare bontmantels en simpele wandeltoiletjes voorbijzweven, terwijl Schotsche meisjes de weefmethoden de- monstreeren; hier draait de wereld nog steeds om haar ouden as: de vrouw. Er wordt hard gewerkt. Er wordt in Engeland hard gewerkt om een achterstand in te halen die ontstaan is in sommige artikelen waarin dit land vroe ger een wereldnaam had. Zoo is dit jaar de chemische industrie uitvoerig vertegenwoor digd, evenals de optiek; twee branches waarmee men eens achteraan kwam sloffen verheugen zich nu in aller aandacht. Ken merkend is ook het aantal officieele bezoe ken dat de koninklijke familie aan de In dustries Fair brengt. Dit jaar, dat op han delsgebied voor Engeland zoo glorieus inzet, blijkt de regeering volkomen te willen uit buiten. Vandaag brengt koningin Elisabeth een bezoek aan de textiel-afdeeling, morgen brengen de koning en de koningin, vergezeld van de koningin-moeder, Queen Mary, een bezoek aan het Olympia-gebouw, de Duke of Glaucester heeft aangekondigd dat hij op Woensdag de expositie te Birmingham hoopt te bezichtigen. Men ziet: de koninklijke familie is bijna iederen dag tegenwoordig. De organisatie is zeer goed, buitenlandsche koopers vinden tolken, zelfs clublocalen, tot hun beschikking. Geen wonder, men is bui tengewoon verheugd over den gang van za ken tot nu toe, want de overzee-handel, waarop deze jaarbeurs eigenlijk heelemaal is berekend, vertoont nu niet alleen tééke- nen van opleving, maar is inderdaad aan het opleven. Vooral Britsche import en ex port binnen het Empire zijn aanzienlijk vooruitgegaan. De oplevende handel. De Britsche import van het Empire be droeg in 1936 332.580.000, dat is 17 pCt, meer dan in 1935, terwijl de export even eens aanzienlijk herstelde en met 6 pCL toe nam tot 216.927.000. De Board of Trade heeft Zaterdag verschillende cijfers gepubli ceerd, waaruit blijkt dat import en export naar het buitenland buiten het rijk respectievelijk met 10 pCt. en 3 pCt. verbe terden ten opzichte van 1935. En niet alleen vergelijkingen tusschen de jaren '35 en '36 geven een verbetering te zien, zelfs de Januari-maand 1937 geeft vergeleken met Januari 1936 al vooruitgang aan. De export was in de afgeloopen maand 4.641.000 grooter. Daarvan komt 743.000 op 't krediet van staal waren, met 312.000 is de ma chine-export toegenomen, katoen ging met 22.000 omhoog. De reeds lang doodver klaarde katoenindustrie van Lancashire is dus weer aan het opleven, zou zelfs volgens prof. Hall van de Londensche Universiteit een economisch medewerker van de Times, weer springlevend worden, indien de be trokken fabrikanten maar wat flinker wil den samenwerken. Helaas, zoodra het komt tot het brengen van offers acht ieder zijn buurman goed genoeg. Het totaal-export cijfer bedraagt voor Januari 39.101.000. De import ging met 5.627.000 omhoog tot 75.581.000, hoewel dit laatste cijfer iets geflatteerd kan zijn door versnelden aan koop van grondstoffen. Nederlanders graag gezien. De Nederlanders zijn zoowel in Londen als in Birmingham graag geziene gasten, want ons land zendt het grootste aantal koopers. Dat komt natuurlijk omdat wij zoo te zeggen vlak naast de deur leven. Men hoort onze taal voortdurend spreken, wan neer men langs de stands wandelt, die dit jaar een respectabele lengte van vijf-en- twintig mijl beslaan. Trouwens, men hoort hier talrijke talen spreken, en de gids voor de verschillende secties is in negen talen gedrukt. Dat doet men in het groot tegen woordig. Engeland wordt wakker en komt tot de ontdekking dat men zeer goed een beschaafd mensch kan zijn zonder Engelsch te spreken. Dus maakt men het den buitenlander ge makkelijk; helaas, den eersten dag van de Industries Fair was het niet zeer druk in de Londensche afdeelingen, maar dat kan nog komen. Verleden jaar viel de eerste dag ge heel in het water, als gevolg van de mist die het verkeer onmogelijk maakte. De handel vertrouwt er op, dat de gesignaleerde, en hier en daar gevoelde opleving zal aanhou den, al zijn er nog maar enkelen die 1929 in het hoofd hebben. Maar een merkwaardigheid is toch in En geland dat zelfs de spoorlijnen tengevolge van toenemend transport weer dividend uit- keeren. De London, Midland and Scottish kondigde er een van 1pCt. aan. Veel is het niet, maar dat maakt het wonder er niet minder om. van VERBODEN RADIOUITZENDINGEN. De heer J. A. E. had een radio-electrische zendinrichting, die hij voor het nemen van proeven gebruikte. De monteur J. P. C. K. had ook een zend inrichting en repareerde het toestel mijnheer E. wel eens. Beiden stonden voor de Haagsche recht bank terecht wegens overtreding van het radioreglement, want zij hadden geen ver gunning. Een ambtenaar van de radiocontrole heeft dikwijls uitzendingen gehoord. Getuige heeft K. later herkend als de omroeper. De ambtenaar van het O.M. vroeg tegen K. 100 subsidiair een maand hechtenis en tegen E. 75 subsidiair 25 dagen. De kantonrechter legde 2 boetes respectie velijk van 30 en 25 op. VERBOD VAN AFLEVERING VAN ANDERE CACHETS. Indien „Akkertjes" worden gevraagd. De president van de Rotterdamsche ar- rondissements-rechtbank heeft in kort ge ding vonnis gewezen tegen 'n Rotterdamsch drogist, die zich volgens de N.V. Handel maatschappij L. I. Akker, eigenaresse van het merk „Akker" en „Akkertjes" schuldig gemaakt heeft aan oneerlijke concurrentie, door aan koopers, dio in zijn winkel om „Ak kertjes" vragen, zonder meer af te leveren andere cachets, die wel uiterlijk gelijken op Akkertjes" doch niet van de N.V. Handel maatschappij L. I. Akker afkomstig zijn. De president, van oordeel dat er termen bestonden om by voorloopige voorziening, teneinde oploopende schade voor eischeres te voorkomen, aan verdachte te verbieden met deze handelingen voort te gaan, heeft hem derhalve verboden, op straffe van beta- lang van een dwangsom, koopers in zijn winkel, die om „Akkertjes" vragen, andere cachets af te leveren zonder daarbij te ken nen te geven, dat hetgeen hij aflevert geen Akkertjes" zijn. IS UITVERKOOPEN EN OPRUIMEN. Da Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van de directeuren der firma Vroom en Dreesmann te Amsterdam, die door den kantonrechter aldaar ver oordeeld zijn tot boete, subsidiair 2 da gen hechtenis, wegens overtreding van artikel 3 der wet betreffende het uitver- koopen en opruimen in het winkelbedrijf. Voor de ramen der uitstalkasten van het magazijn in de Kalverstraat te Am sterdam was nl. een „record-verkoop" aangekondigd, zonder dat aan de voor schriften, bij deze vastgesteld, was vol daan. De Hooge Raad heeft zijn beslissing ge grond op een onjuiste opvatting van het vonnis van den kantonrechter in het aan gevoerde middel van cassatie. SNELR1JDEN ALTIJD GEVAARLIJK RIJDEN? Rallye-rijder staat terecht. Een jeugdig automobilist, die naar het geen op de zitting voor de Haagsche recht bank bleek, zijn sporen op het gebied van autoij besturen verdiend heeft, daar hy twee jaar geleden in de Rallye van Monte-Carlo als betrouwbaar rijder met een eersten prijs ging strijken, is door den Haagschen kanton rechter wegens overtreding van de Motor en Rij wiel wet veroordeeld tot een week hechtenis, met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van negen maanden. In hooger beroep terecht staande, met mr. J. H. Rolandus Hagedoorn als raadsman, gaf verdachte toe, dat hij op een October- avond van hét vorig jaar te ongeveer negen uur op den Ouden Scheveningschen weg heeft gereden met een snelheid van onge veer 90 K.G. Hij deed dit, omdat zijn race wagen juist uit de reparatie was gekomen en bij de motor wilde controleeren. De mon teur, die de wagen in orde gebracht had, reeds als passagier mee. Twee leden van de motor-brigade ver klaarden, dat zij door het groote lawaai van de auto opmerkzaam waren gemaakt, toen zij op het Frankenslag reden, waarop zij besloten verdachte te volgen. Deze bleef den geheelen weg, tot het Vredespaleis toe, met dezelfde snelheid rijden, op ongeveer 300 M. gevolgd door het politie-zjjpan. Daar verdachte voor het verkeer moest inhouden, gelukte het hem aan te houden. Verdachte betoogde, dat zijn wagen, waar mede hij de dubbele snelheid kon rijden „safe was en er uit hoofde van den toe stand van den weg of anderszins geen ge vaar te duchten was. Hij was in staat op zeer korten afstand te stoppen, daar de remmen uitstekend werkten. Het O.M., waargenomen door mr. P. R. Blok, zeide, dat een dergelijke manier van rijden, ook al is de bestuurder nog zoo be kwaam, onder soortgelijke omstandigheden op een drukken verkeersweg gevaarlijk is. Dit voelde verdachte zelf ook wel, want hoewel hy wist, dat de politie hem op de hielen zat, bleef hij zoo snel mogelijk door rijden. Spr. achtte het vonnis, gezien alle omstandigheden, juist gewezen en vroeg bevestiging daarvan. Mr. Rolandus Hagedoorn betwistte de op vatting van het O.M. Volgens pleiter zijn gevaarlijk rijden en snelrijden twee afzon derlijke begrippen, welke men scherp moet onderscheiden. In casu is het rijden van verdachte opgevallen, door het geraas van den motor, maar uit een oogpunt van veilig heid achtte pleiter dit meer een voordeel dan een nadeel. Het vonnis is gewezen door een kantonrechter-niet-automobilist. Spr. leg de een brief over van den assuradeur, waar uit blijkt, dat zijn cliënt een alleszins be- trou /baar bestuurder is, van wie niet ver wacht kan worden, dat hij ongelukken maakt. In ieder geval is de opgelegde straf veel te zwaar en naar pleiter verwachtte zal de rechtbank noch de principale hechtenis, noch de intrekking van het rijbewijs handhaven. Uitspraak 6 Maart a.s. Nou! wat heb ik gezegd? ...ik heb je toch dikwijls genoeg gewaar schuwd niet op dat balcon te gaan staan.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8