Ruwe schrale huid PUROL WINKEL OUDE NIEDORP NOORDSCHARWOUDE Kantongerecht te Alkmaar. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Voor kleine tolman. Olimlachj* von handen en gelaat, schrale lippen, gesprongen handen genezen snel met ^^^^^^^Doos30^60^BMApot|Ler^rogisten Gebruikt bij gelaatsverzorging Purol<^fr Spr. wenscht allen een genoeglijken avond en deelt mede, dat na afloop de verloting plaats zal hebben. Hierna wordt begonnen met de opvoering van het mooie blijspel „De Privé-verpleegster" in 4 bedrijven van A. den Hertog. Dit is een stuk, dat als. het goed wordt gespeeld, en het werd zeer goed gespeeld, waar heel wat in zit. De hoofdrol, vervuld door mevr. den Das Duin (de verpleegster) werd schitterend weergegeven, evenals de zware, maar mooie rol van John Burden, de scheepskapitein, ge speeld door den heer K. Naastepad. Alle andere rollen kwamen ook zeer goed tot hun recht, zoodat we gerust kunnen zeggen, dat het 'n succes-avond geweest is. Een bijzonder woord van hulde komt nog toe aan mej. v. d. Molen als Dicky de tuinjongen, temeer, daar deze voor het eerst optrad. Namens de aanwezigen dankte burgemeester Kooiman voor de genotvollen avond. Dan dankte hij ook nog hen, die kos teloos de prijzen voor de verloting hebben afgestaan en sloot het officieele gedeelte. Tot slot volgde een kort, doch gezellig bal. Zanguitvoering „Pieter Jelles". Door de arbeiderszangvereeniging Pieter Jelles alhier, werd Zondagavond in het lo kaal van den heer D. A. de Bruijn een openbare zanguitvoering gegeven. Op dezen avond vierde deze zangvereeniging haar eerste lustrum, waarvan door verschillende zustervereenigingen van haar belangstelling blijk was gegeven. De zaal was goed bezet en de verschillende liederen werden door het publiek aandachtig beluisterd. Door een dertigtal kinderen werd een kinderoperette opgevoerd, getiteld „Sneeuwmannetjes", welke bijzonder in den smaak van het pu bliek viel. De voorzitter dankte den direc teur, den heer J. Kos, voor hetgeen hij in het belang van de vereeniging gedurende deze vijf jaren had gedaan, en deed dit ver gezeld gaan van bloemen. Een gezellig bal besloot den avond. Tot controleur v. d. steunverleening is aangesteld de heer Ch. Tjalkens te Scha- gen. die deze week met zijn werkzaamhe den is aangevangen. Jaarverg. Coöp. Boerenleenbank. De Coöperatieve Boerenleenbank te Noordscharwoude hield haar algemeene jaarvergadering Maandag in het lokaal van den heer J. de Bakker. De opkomst der leden was goed, er waren er 78 aanwezig. De ver gadering werd geleid door den heer J. Oot- jers, vice-voorzitter. De voorzitter verwelkomde allen hartelijk en memoreerde het overlijden van den voor zitter, den heer G. Barten, die vanaf da op richting directeur en voorzitter van de bank is geweest. De bank is wel een zegen ge weest voor de gemeente. Op zakelijke en tactvolle wijze heeft de heer Barten steeds onze vergadering geleid. De goede toon werd steeds bewaard. Ter nagedachtenis van den overledene verhieven de aanwezigen zich een oogenblik van hun zetels. De voorzitter sprak eenige woorden van welgemeenden dank. De overledene zal nog lang in onze herinnering voortleven. Hij ruste in vrede. T.a.v. den toestand van de bank merkte de voorzitter op, dat deze zeer gunstig is. in tegensteling met den algemeenen toestand. Laat ons echter den moed niet laten zinken. Als we den moed verliezen, is alles ver loren. Allen moeten zij elkaar de hand rei ken in de moeilijkheden. De voorzitter hoopte, dat er de volgende maand uitkomst mocht komen en dat spce- dig betere tijden mogen aanbreken. De heer J. Kliffen vroeg naar de positie van de Centrale Bank tegenover de plaa.se- lijke banken. De kassier, de heer Keeman, gaf de ge- wcnschte inlichtingen. Als de plaatselijke banken het geheele tegoed by de centrale opvroegen, zou de centrale dit kunnen terug betalen. De boerenleenbanken zijn wel aansprake lijk, maar slechts tot een zeker bedrag. Cnze bank kan ten hoogste voor f 7500 worden aangesproken. De heer Kliffen dankte voor deze uiteen zetting. De leden kunnen gerust zyn, temeer daar er een reserve is van 25000. De heer K. Opperdoes bracht het jaar verslag uit over het afgeloopen jaar. Uit voerig werd de overleden voorzitter her dacht. Het ledental was aan het einde van het jaar 163. Er waren 301 spaarboekjes in omloop; er stonden 56 voorschotten uit en er waren 23 rekening-couranthouders. Met ingang van 1 Januari is de rentevoet gewijzigd en als volgt vastgesteld: Spaar gelden 2 3/4 behalve aan meerderjarige niet-leden. Voor hen is het 2% Credit rente loopende rekening 2 yt debetrente en rente van voorschotten 4 De rekening van den kassier gaf een to taal van ontvangsten en uitgaven aan van 350.920.34. Het bedrag der uitstaande voor schotten is f 118.967.50. Het tegoed van rekeningcouranthouders was 594909.36, terwijl op de Centrale Bank t 159.782.76 is geplaatst. Het meubi lair staat voor ƒ1.op de balans. De schuld aan spaarders was 241.114.42, in loopende rekening aan rekeninghouders f 83083.84, reservefonds 25406.32. De winst over 1936 was f 1352.26. De rekening werd aldus vastgesteld. Besloten werd, de winst aan de reserve toe te voegen. Verkiezingen voor het bestuur. De aftredende heer J. Ootjers werd met 70 stemmen, de heer K. Wagenaar verwierf 6 stemmen, de heer K. van Nienes één. In de vacature ontstaan door het over lijden van den heer G. Barten, werd de heer G. Heeringa gekozen. Uitgebracht werden op den heer Jac. Jong Sr. 16 en op D. Bar ten Dz. 6 stemmen. De heer N. Kooy werd herkozen als lid van den raad van toezicht met 65 stemmen. Deze benoemingen werden alle aanvaard. Nadat de voorzitter nog had medegedeeld dat voor de kinderen van de leden spaar- busjes beschikbaar zouden worden gesteld, volgde sluiting. JlexMs<zake.n VERBODEN VERVOER VAN MARGARINE. In hooger beroep dezelfde eisch. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage stonden gisteren in hooger beroep terecht de landbouwer A. S. J. G., verdacht van verboden vervoer van margarine en H. S. en L. R. verdacht van resp. medeplichtig heid en uitlokking daarvan. De Rotterdamsche rechtbank had alle drie verdachten, afkomstig uit Teteringen, tot 5 maanden gevangenisstraf veroor deeld. Op 22 October van het vorig jaar had G. met den chauffeur H. H. A. C. die ook reeds was veroordeeld en die nu als ge tuige was gedagvaard Belgische mar garine vervoerd, welke zetmeel bevatte en niet gebanderolleerd was. Op weg naar Rotterdam waren zij aan gehouden, doch waren doorgereden, waar bij een agent van politie nauwelijks op tijd op zij kon springen om het veege lijf le redden. Bij Rotterdam waren ze echter nogmaals aangehouden en nu konden zij niet ontkomen. Auto en margarine werden in beslag genomen en de inzittenden gearresteerd. Ook A. S. en L. R. die het plan hadden „gefinancierd", werden aangehouden. Alle drie waren in hooger beroep ge komen, omdat zij de straf 5 maanden te zwaar vonden. De advocaat-generaal mr. A. Rombach achtte deze straf echter in verband met den ernst van het misdrijf op haar plaats en eischte bevestiging van het vonnis van de rechtbank. Mr. Jos. Maeijer te Breda, die als ver dediger voor A. S. en A. S. J. G. optrad, wees op de omstandigheden van deze ver dachten, die bij de grens wonende, zoozeer aan verleiding tot smokelen bloot stonden. Met klem drong spr. op een voorwaar delijke veroordeeling aan. Subsidiair vroeg spr. een lichtere straf. Uitspraak 8 Maart. DE OVERVAL ONDER DE GEMEENTE RIEL. Gister behandelde het gerechtshof te Den Bosch het hoogei beroep in de straf zaak tegen den arbeider J. V. en den rei ziger H. B., beiden wonende te Tilburg en thans gedetineerd. Zij worden verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan een overval op den landbouwer J. van der Avoort, wonende onder de gemeente Riel, in den nacht van 22 op 23 Juni van het vorige jaar. De verdachten zijn door de Bredasche rechtbank ieder tot drie jaar gevangenis straf veroordeeld, daar zij den landbouwer zwaar lichamelijk letsel hebben willen toebrengen. Tegen dit vonnis hebben beiden hooger beroep aangeteekend. Zoowel V. als B. beweerden, onschuldig te zijn veroordeeld. Zij zeiden in appèl te zijn gekomen om recht te verkrijgen. Een groot aantal getuigen werd in deze zaak gehoord. Zij legden echter zulke be zwarende verklaringen af, dat de advo caat-generaal bij het nemen van zyn requisitoir uiting gaf aan zijn overtuiging, dat niemand anders dan de verdachten van der Avoort en zijn vrouw hebben overval len en mishandeld. De straf der Bredasche rechtbank achtte hy juist en derhalve eischte hy tegen ieder der verdachten handhaving van de opge legde straf. De verdedigers, mr. P. Scheef hals, en mr. Swane, achtten het overtui gend oewijs niet geleverd en drongen met klem aan op vrijspraak van de verdachten, die reeds acht maanden gedetineerd zijn. Zij vroegen de onmiddellijke invrijheids- stelling. Nadat het hof in raadkamer was geweest, deelde de president mede, dat geen termen aanwezig werden geacht, de verdachten onmiddellijk in vrijheid te stellen. Uitspraak over veertien dagen. KIND AAN WETTIG GEZAG ONTTROKKEN. Voorwaardelijke straf geëischt. Een vrouw, die vroeger te Halfweg woonde, had een dochtertje, dat onder ge zinsvoogdij was gesteld. Het kind was on dergebracht bij een gezin te Amersfoort. Ongeveer een jaar geleden besloot zy het kind terug te halen. Per auto ging zij met haar zoon naar Amersfoort, nam het doch tertje mee en bracht het kind naar huis. Wegens onttrekken van een kind aan het wettig gezag veroordeelde de rechtbank te Utrecht haar tot veertien dagen gevange nisstraf. De zoon werd tot een voorwaarde lijke straf veroordeeld en deed afstand van hooger beroep. De vrouw, die na het vonnis van de recht bank eenigen tijd in een zenuwinrichting te Amersfoort is verpleegd geweest, stor.d vandaag in hooger beroep terecht. Een psychiater, die als deskundige werd gehoord, achtte haar verminderd toereke ningsvatbaar. De procureur-generaal, mr. D. Reilingh, was van meening, dat medisch toezicht cp deze verdachte gewenscht was. Spr. requi- reerde een voorwaardelijke gevangenisstraf van veertien dagen. De verdediger, mr. E. Hermans, sloot zich bij het requisitoir aan. DOOD DOOR SCHULD. Wachtmeester tot een maand hechtenisstraf veroordeeld. De Krijgsraad te Den Bosch heeft gister uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den 22-jarigen W. T. B.. wachtmeester bij de tweede schoolbatterij van het vijfde regiment veldartillerie te Amersfoort, die zich op Maandag 15 Februari te verant woorden heeft gehad wegens het veroor zaken van dood door schuld op 23 Sep tember van het vorig jaar, tijdens de ma noeuvres onder de gemeente Roosendaal. De wachtmeester werd veroordeeld tot een hechtenisstraf van één maand. De eisch luidde een maand hechtenis met ver laging tot den rang van gewoon soldaat. Uitspraken van de Strafzitting van Vrijdag 19 Februari 1937. Overtredingenvan deMotor- en Rijwielwet: Chr. S. te Schoorl, 1 boete of 1 dag hechtenis. R. L. te Oudorp, M. v. d. B. te Zaandam, G. H. te 's-Graven hage, S. B. te Franeker, J. W. W. te Amster dam, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. W. W. te Amsterdam, P. V. te Hoorn, G. S. te Hoogwoud, F. de J. te Zaandam, J. K. te Alkmaar, M. J. v. d. B. te 's-Gravenhage, J. H. de J. te Alkmaar, C. W. te Beemster, J. K. te Wognum, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. D. K. te Broek op Langendijk, C. v. d. T. te Heiloo, H. J. D. te Schagcn, P. H. te Schermerhorn, J. P. S. te Schager- brug, H. K. te Alkmaar, L. v. d. K. te Nieuwe Niedorp, A. Z. te Egmond Binnen, J. Th. D. te Anna-Paulowna, N. C. G. te Beemster, J P. te Edam, C. J. O. te Schoorldam, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. G. te Uit geest, A. v. d. B. te Bergen, L. C. te Heer- hugowaard, ieder 5 boete of 5 dagen hech tenis R. H. te Avenhorn, 2 boete of 1 dag hechtenis. W. T. te Amsterdam, 1 2,50 boete of 2 dagen hechtenis. KI. v. d. B. te Aalsmeer, 3 boete of 1 week tuchtschool. E. B. te Heiloo, 3 boete of 1 dag hechtenis. W. S. te Schagen, 4 plus 3 boete of 4 en 3 dagen hechtenis. W. S. te Nieuwe Niedorp, f 2 plus 5 boete of 2 en 5 dagen hechtenis. A. de B. te Broek op Langendijk, 5 boete of 3 dagen hechtenis. A. D. de R. te Heerhugo- waard, f 7,50 boete of 5 dagen hechtenis. Overtredingen van de poli- tieverordeningen:J. H. te Hoorn, J. K. te Alkmaar, H. B. te Rotterdam, H. B. te Rotterdam, A. v. H. te St. Pancras, J. K. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hech tenis. J. D. te Beverwijk, A. S. te Alkmaar, N. B. te Wormer, H. B. te Rotterdam, H. S. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, L. B. te Bergen f 6 boete of 6 dagen hechtenis. L. G. te Schagerwaard, f 6 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van de Wapen- we t: A. M. te Groningen, geen straf toege past. Overtreding van artikel 453 van het Wetb. van Strafrecht (dronkenschap): H. v. D. te Alk maar, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Zitting Meerv Strafkamer van 23 Februari 1937. Uitspraken van de zaken behan deld op Dinsdag 9 Februari. J. M. slagersknecht wonende te Ooster- leek; schaking. Uitspraak: 6 maanden voorwaardelijk met 3 proefjaren. S. R., schilder wonende te Grootegast; diefstal. Eisch 2 jaar gevangenisstraf. Uit spraak: 1 jaar gevangenisstraf. M. D., loswerkman, wonende te Amstei- dam: vischstroopery en verzet tegen poli tie. Verzet vonnis Alkmaarsche arrondisse mentsrechtbank luidende 4 maanden ge vangenisstraf. Eisch bevestiging van het reeds gewezen vonnis. Uitspraak conform. Klaas P. schilder, wonende te Alkmaar; ten uitvoerlegging vonnis van 1 jaar ge vangenisstraf. F. B., winkelier wonende te U'tgeest. ba ten aan faillissement onttrokken; eisch 1 jaar gevangenisstraf. Uitspraak vrijspraak. £xutd: en 'JxiUtbouw^ KONINKLIJK NEDERLANDSCH LANDBOUWCOMITE. Onder voorzitterschap van den heer J. L. Nysingh te de Wijk werd op 18 Februari j.1. de maandely ksche vergadering der eerste afdeeling te Utrecht gehouden. Controlestation voor melkproducten. Medegedeeld werd, dat de vergadering van dag. besturen der drie centrale land bouworganisaties, den heer R. F. de Boer te Kaarden, die als zoodanig moest aftreden, per 1 Januari 1937 heeft herbenoemd tot bestuurslid van het controlestation voor melkproducten te 's-Gravenhage. Boventallige kalverschetsen. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over een voorstel stappen te doen tot verla ging van den prys der boventallige kalver schetsen van 30 tot 20 voor het eerste kalf en tot 25 voor de volgende. Een feit is het, dat onder de tegenwoor dige omstandigheden de prys der bovental lige schetsen te hoog is en dat eenige ver laging gewenscht moest worden geacht. Ech ter is het uiterst moeilijk den juisten prijs van een schets n.1. het gemiddelde prijsver- schil tusschen een geschetst en een onge- schetst kalf, welke nogal varieert, te bepa len. Meermalen is tevergeefs bij het college van regeeringscommissarissen aangedrongen op verlaging van de prys der boventallige schetsen, zoodat van een hernieuwde poging niets mag worden verwacht. Crisismaatregelen voor den tuin bouw. Naar aanleiding van de door een der aan gesloten organisaties ingediende nota om trent de bezwaren tegen de overdracht van tuinbouwteeltvergunningen, werd besloten deze aangelegenheid welke zeer ingewikkeld Criata-pukl'cahe. LEEFTIJDSGRENS RUNDEREN. De Nederlandsche Veehouderijceriftrale maakt bekend, dat de leeftijdsgrens, be neden welke runderen van een identiteits bewijs voorzien dienen te zijn, met ingang van 1 Juli 1937 in stede van het tijdstip, waarop het dier in het bezit van 2 breede tanden is, zal zyn het tijdstip, waarop het 4 breede tanden heeft. Dit houdt dus in, dat na 30 Juni 1937 de runderen met een gewicht van 100 kg. of meer, welke nog niet in het bezit zijn van 4 breede tanden, in het algemeen slechts aangehouden kunnen worden, met een identiteitsbewijs. Uiteraard geldt deze bepaling als zoodanig niet voor de reserve- kalveren, welke, naar bekend is, tot een gewicht van 250 kg. zonder identiteitsbe wijs in voorraad mogen zijn, en evenmin voor zoetemelkskalveren, voor welke een mestvergunning werd verstrekt, alsmede voor ingevolge de ossentoewijzing aan te houden dieren, welke eerst bij een gewicht van 250 kg. van een identiteitsbewijs voorzien behoeven te zijn. In verband met het bovenstaande wordt den betrokken veehouders ten sterkste aangeraden ook de identiteitsbewijzen van runderen, welke door het bezit van 2 breede tanden nu in feite buiten de teelt regeling vallen doch waarschijnlijk voor 1 Juli 1937 nog geen 4 breede tanden zullen hebben, zorgvuldig te bewaren. 's-Gravenhage, 22 Februari 1937. is, aan het oordeel der tuinbouwcommissie te onderwerpen. Tevens werd besloten den regeeringscom- missaris voor de groenten- en fruitteelt er op te wijzen, dat de intrekking van teeltver gunningen van telers die voornemens zyn met de teelt van vroege aardappelen te be ginnen en daarvoor reeds kostbare voorbe reidingen hebben getroffen, niet is te ver dedigen. Dienst der kleine boeren. Medegedeeld werd, dat de minister van landbouw en visscherij de landelijke com missie van advies voor den dienst der kleine boeren met een vertegenwoordiger der drie landarbeidersbonden heeft uitgebreid. De vraag is gerezen of het overweging zou ver dienen de gewestelijke commissies met een vertegenwoordiger der georganiseerde land arbeiders uit te breiden. De vergadering sprak als haar oordeel uit, dat de noodzake lijkheid van een vertegenwoordiger der ge organiseerde landarbeiders niet is gebleken en adviseerde in dit opzicht niet aan uitbrei ding der commissie mede te werken. KERKVOOGD GEKOZEN. Tot kerkvoogd van de Ned. herv. ge meente te Zuidscharwoude werd gekozen de heer P. van Exter. Jxtwieel WEDEROPTREDEN VAN ELSA MAUHS. Het is niet in Amsterdam, doch te 's-Gra venhage, dat het eerste weder-optreden, na haar ernstige en langdurige ziekte van bijna een jaar, van mevr. Elsa Mauhs zal plaats vinden. Op Woensdag 3 Maart geeft het Amster- damsch tooneelgezelschap „Het Masker" (dir. Ko Arnoldi), in den Kon. Schouwburg een reprise van het, uit het Fransch vertaal de tooneelwerk „Elisabeth", waarin Elsa Mauhs den titelrol met haar bekende prach tige creatie der Engelsche vorstin vervult. Bij gelegenheid van dit herstel en de her vatting van haar tooneeltaak, stelt een co mité van Haagsche tooneelvrienden zich voor, aan mevr. Mauhs een hartelijke bloem- hulde aan te bieden. Jilmnieums NIEUW EXPERIMENT IN DE NEDERL. FILMINDUSTRIE. Ons land is den laatsten tijd verwend met Nederlandsche films, die met meer of min der succes in onze bioscopen werden ge draaid. Speelfilms en documentaire films zyn scheering en inslag geworden. Helaas konden niet al deze nationale producten den toets der critiek in onze pers doorstaan. Wellicht heeft deze afkeurende critiek den heer Gildemeyer, die vroeger reeds vyf groote speelfilms heeft vervaardigd, er toe aangezet een nieuwe film te maken om te laten zien, waartoe de Nederlandsche filmers in staat zyn. Het resultaat van dit streven is de film „Fantasio Musica", die gistermiddag Ui het Tuschinsky-theater voor een aantal genoodigden werd vertoond. De film is gebaseerd op motieven van de opera „Tannhauser" van Richard Wagneren moet als een experiment worden beschouwd. En gelijk elk oprecht streven de Nederland sche film op te heffen tot groote hoogte moet ook dit product worden gewaardeerd. 0*HU JColotÜëtl ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE SOEKABAJA. Zaterdagmiddag is by de Dessa Ngoeling, aan den weg tusschen Pasoeroean Probo- lmggo te Soerabaja, een ernstig auto-onge luk gebeurd. Een Dodge-Sedan, bestuurd door mej. van Mets, onderwijzeres te Probolinggo, botste tegen een Morris-wagen. By deze botsing werd mej. van Mets zwaar gewond; haar naast haar zittende zuster, mej. M. G. C. H. van Mets, werd eveneens zwaar gewond. De overige inzittenden, de dames M. G. C. Verbruggen, A. M. Eeftens, en de inland- sche chauffeur, bleven ongedeerd. De zwaargewonde dames van Mets wer den naar een ziekenhuis te Pasoeroean ver voerd. Zij konden nog niet worden ver hoord. Het ongeluk geschiedde, doordat de Dodge-wagen de Morris-wagen by het pas- seeren aan het spatbord raakte, en vervol gens tegen een Saemboom botste. Éénjarige bloemplanten, die we onder glas zaaien. Lang niet alle soorten van éénjarige zaad- bloemen kunnen direct ter plaatse worden gezaaid. Velen moeten met meer of minder zorg eerst onder glas worden opgekweekt om later als kleine plantjes in de tuin te worden gebracht De hier te bespreken soor ten kunnen in een bak worden gezaaid. Hierin zaaien we zomer asters, waarvan struisverder- en China-aster ons prachtige snijbloemen leveren, terwijl de dwerg Chry santhemum en Walderseeaater uitstekend geschikt zyn voor beplanting van kleine perkjes. Ook leeuwenbekjes of Antirrhinum majus kunnen we zaaien om over snijbloe men te beschikken, terwijl het ra« namum en Tom Thumb hiervan is aan te bevelen voor perkbeplanting. Zeer bekend zijn ook de Afrikaantjes of Tagetes. Dit zijn ook zeer goede snijbloemen, terwijl de soorten patula nana en signata fraai gedrongen groeiende plantjes vormen, die voor perkbeplanting kunnen worden gebruik. Voor perkbeplan ting is ook aan te bevelen de langblijvende Oost-Indische kers of Tropaeolum majus nanum. Gewilde snijbloemen in pracht kleu ren hebben we ook in Zinnia elegans, hier van is voor perkbeplanting geschikt de soort Z.Haageana. Voor schaduwachtige plaatsen zaaien we ook siertabak of Nicotiana. Waar bijna alle éénjarige bloemplanten een zeer zonnige standplaats wenschen, maakt deze plant hierop een uitzondering door ook te vreden te zijn met een meer schaduwacb- tig plaatsje. Vooral N.affinis bloeit daar nog zeer goed. Bovengenoemde soorten kunnen we in den vollen grond van den bak zaaien. Deze grond moet dan zijn bladaarde of fjjn- gezeefde humusryke tuinaarde vermengd met een weinig turfmolm. In lage platte kistjes afgedekt met een ruit zaaien we Petu- nia, een bekende potplant, die veel voor balconbakken wordt gebruikt, maar ook ge schikt voor perkbeplanting. Vooral de laag- blijvende variëteit Himmelsröschen wordt voor perkbeplanting veel gebruikt Slakken zijn verzot op jonge Petunia's, men lette dus op. Op dezelfde wijze zaaien we Verbena hybrida, Nemesia en Phlox Drummondil, die alle drie voor perkbeplanting kunnen wor den aanbevolen. Voor randen en beplanting van zeer kleine perkjes zaaien we Lobelia erinus, een laagbhjvende plantje, dat enorm rijk bloeit met kleine blauwe bloempjes. Zeer gewilde snijbloemen zijn dubbelbloe- mige anjelieren. Ook deze kunnen we op dezelfde wijze zaaien. Vooral Dianthus caryophyllus fl.pl. of Chabaud anjelieren zijn daarvoor geschikt. Al deze soorten zaaien we omstreeks Maart. Het gezaaide wordt zorgvuldig beveiligd tegen verdrogen on verbranden en de jonge plantjes worden eerst nog eens onder glas verspeend, voordat ze buiten kunnen worden uitgeplant A. G. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. De uitslag van de Donderdagavond ten overstaan van notaris H. W. Smit in hotel Concordia te Noord-Scharwonde gehouden verkooping van de nalatenschap van wijlen den heer A. Borst Wz. was als volgt: Een huis met dorsch en erf aan de Molen kade te Noordscharwoude, in huur bij Wra. Glas tegen 2.50 per week. Kooper K. Jon- gert te Haarlem voor 750. Onder Oudkarspel: E^ akker bouwland en water in de Kerk- meer (10 snees). Opgehouden door de fam. op 38 per snees. Dito in de Krommezool (10 sn.); opgeh. op 21 per snees. Dito, „Kerkedriestai" (2 sn.) Kooper P. Blokker voor 9 per snees. Dito ten Z. v. d. Trijntjessloot (10 snees)) opgeh. op 17 per snees. Onder Noordscharwoude: 2 akkers benoorden de Molensloot ..Mazen- groet" (2 x 16 sn.), opgeh. op 1 32.50 per snees. Een dito aan de Schoutensloot (111/2 sn.), opgeh. op 31 per snees. Een dito aan de Z. zijde van de Molen- sloot (5 sn.), opgeh. op t 15 per sn. Een dito ten Noorden van de Schouten- sloot „Duikerdel" (23 snees), opgeh. op 36 per snees. Een dito aan de Heikemersloot (9 snees), kooper W. Bakker Lz. voor 1 30 per snees. Een dito „De Klet" (4 sn.), kooper D. Kansen voor 8 per snees. Een dito ten N. v. d. Molensloot „Dool hof" (4 sn.), opgeh. op 23 per snees. Een dito benoorden de Prekersloot (12 sn.) Opgeh. op 40 per snees. Een dito ten Zuiden aan de Prekersloot (5 sn.), kooper J. Commandeur Jr. voor 22.50 per snees. Een aandeel van 500 Spoorlijn Station- Dorp Noordscharwoude. Opgeh. op f 78. Athletiek-starter thuis: Zoodra ik schiet, moet je het ei er in leggen!

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10