Agenda AMSTERDAMSCHE BEURS lerpijnen met AMKloosterbalsem £aatste éeticfiUH Stad mOmgeoiHq. Weec&eeicfit OVERDEKTE? Stakings-epidemie over de V. S. Na den aanslag opGraziani verdwijnen direct Heeft U al eens gezwommen in het kristalheldere water van de Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdag, hoofdnummer Champagnewals (amus.); hoofdrollen Gladys Swarthout en Fred Mac Murray. Toegang voor alle leeftij den. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De onzichtbare macht (sens.); hoofdrollen Boris Karloff en Bela Lugosi. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Ship Ahoy (rom.); hoofdrol Shirley Temple. Toe gang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De keizer van Californië (rom.); hoofdrol Louis Trenker. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, Donderdagavond de po pulair-wetenschappelijke Congo-film „Ver schroeide aarde" met een inleiding van den heer W. van Steenwijk uit Den Haag. Toe gang voor alle leeftijden. Woensdag 24 Februari. 8 uur, voorm. bioscoopzaal van de Han delsschool, Nazorg-herdenkingsavond: zang, filmvertooning. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, psycho metrische seance door mevr. Chifferlie uit Apeldoorn. Herv. kerk te Heerhugowaard, bazar van den zusterkring Odith. Donderdag 25 Februari. 8 uur, Harmonié, Kamermuziekvereeniging. Herv. kerk te Heerhugowaard, bazar van den zusterkring Odith. 7 uur, café Vijzelaar te Broek op Langen- dijk, vergadering bloembollenkweekers. Looneischen in schoenbedrijf. Het dagelijksche bestuur van den bond van arbeiders in het schoen- en lederbedrijf heeft, met ingang van morgen, de algemee- ne werkstaking uitgeroepen, tenzij terstond voldaan wordt aan den eisch een loonsver- hooging van vijftien procent in te voeren. Staking bij Douglasfabrieken in Californië. De nieuw uitgebroken stakingen met ge kruiste armen hadden heden tot gevolg, dat het bedrijf der Douglas vliegtuigenfabriek te Santa Monica in Californië moest wor den stilgelegd. In dit bedrijf werken 5600 arbeiders. Het zelfde was het geval bij de fabrie ken der Electric Boat Company te Croton in Connecticut, waar de nieuwe onderzee- booten voor de Amerikaansche marine op stapel staan. van Woensdag 24 Februari 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige laatste k koers 2.30-2.45 STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 100% 100% 4 Ned -Indië 1934 100»/. 100»/, 554 Duitschl '30 m. verki 281, 28'/, BANK-1NSTELL1NGEN Amsterd Bank 163»/» 164 Handel Mij. CerL f 250 2l'3Vs 203»/, Koloniale Bank 79'/, 79»/, Ned. Ind. Handelsbank 168i/i 169'/* INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 75'/, 75'/.-% CaTvé Delft Cert. 0 93 92»/, NederL Ford 0 0 281 280'/, Philips GloeiL Gem. Bezit 332'/, 3327,-! Unilever 169 169f-70 INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting t 72'/, 71V, Anaconda f 43% 47 Bethleh. Steel 677.-'/, Cities Service 3»/, 3»/w -'/, Kennecott Copper 4 49»/» 47*-% Republic Steel 22% 26-'/„ Standard Brands II3/* Steel comm. 9 84'/» 81V» -! U. S. Leather 5'/* 516/i« CULTUUR MAATSCH. H. V. A 1 502'/, 504' Java Cultuur 0 0 239V, 240-1 Ned. Ind Suiker Unie. 174'/. 174 Vorstenlanden 0 42'/, 42% Dito actiona 25.00 24.90 MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. 177»/, 172 Redjang Lebong i 201V, 201 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 4241/, 422-1/, Kon Petr. 441 s/8 439-40' Perlak 9 120'/, 125-»/, Phillips Oil i 40'/, 39'/, Shell Union - 24'/, 24% -i Tide Water - 16% 15*-% RUBBERS. Amsterd. Rubber 1 303'/, 313-4 Deli Bat. Rubber 2021/, 210.-lf Hessa Rubber 230»/, Oostkust 85»/« 92 Serbadjadi a 178»/, 189 Interc. Rubber 4% 4% -«/, SCHEEPVAARTEN. Kom Ned. Stoomboot 136 1334-44 Scheepvaart Unie c 121»/, 119-204 TABAKKEN. Deli Batavia 8 a 280'/, 286 Oude Deli a 333 335'/,-6 Senembah a 345 345% AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 4 55 54 Southern Pacific a 39% 377,-8 Southern Railw. CerL 24% 23»/» Union Pacific 101V, 99 Canadian Pac. 12% 124% §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL, Vorige koers: Heden: 1.82 8.93'/, 73.50 8.50'/, 30.80 41.67 H 39.92 K 46.12% 44.92 X New-York 1.82'/, Londen 8.94 Berlijn 73.50 Parijs 8.50 H Brussel Belga) 30.80 X Ziirich 41.67 K Kopenhagen 39.92 H Stockholm 46.10 Oslo 44.95 Italië 9.65 Praag Controle op loonen en werktijden in de industrie; een verklaring van de minister van arbeid. De Amerikaansche minister van arbeid, Frances Perkins, heeft gisteravond verklaard dat zij bij wijze van proef een ontwerp had gemaakt van een wetsontwerp betreffende een soepele controle op loonen en werktijden in de industrie, zonder dat eenigerlei contro le of bescherming van zakenleven, zooals dit onder de N.R.A.-codes 't geval was, wordt overwogen. De minister verklaarde: „Ik heb een wetsontwerp geschetst. Niet, dat ik ver wacht, dat dit ontwerp in zijn huidigen vorm bij het congres zal worden ingediend. Het wordt als basis voor besprekingen ge bruikt. Minister Perkins legde deze verklaring af, kort nadat president Roosevelt tegenover de pers verklaard had, dat de arbeidswetgeving der regeering nog in een studiestadium ver keerde. Zij voegde aan hare verklaringen toe, dat haar wetsontwerp voor het naar het congres zou gaan, voorgelegd zou worden aan president Roosevelt. Omtrent den inhoud van haar ontwerp verklaarde minister Perkins: „Er zouden minimumloonen en maximumwèrktijden worden vastgelegd, ook zouden algemeene voorzieningen getroffen worden ten aanzien van de physieke arbeidstoestanden en voor koming van ongelukken. Wat dit laatste be treft, dit zou in groote lijnen overeenkomen met hetgeen vastgelegd was in de algemee ne bepalingen aangaande veiligheid in de N.R.A.-codes. Ik zet de reeds aangevangen besprekingen over deze zaken krachtig voort". Miss Perkins verklaarde tenslotte nog, dat haar plannen in het geheel geen betrekking hadden op controle of bescherming van het zakenleven. Toezicht, gelijkelijk op kapitaal en arbeid, is een van de voornaamste doel einden van de National Industrial Recovery Act. 300 personen terechtgesteld? Gisteren verluidde van gezaghebbende zijde, dat te Addis Abeba 300 personen te rechtgesteld zjjn na den aanslag van Vrij dag jJL op maarschalk Graziani. Dit heeft klaarblijkelijk betrekking op het reeds gis teren gepubliceerde bericht, waarin medege deeld werd, dat van de 2000 na den aanslag gearresteerde personen allen, die in het be zit van wapens waren gebleken, gefusilleerd waren. Geraamd wordt, dat van deze 2000 arrestanten 700 weer op vrije voeten gesteld zyn en dat de zaak van ongeveer 1000 per sonen nog behandeld moet worden. Intusschen is van officieele, noch van an dere zijde medegedeeld of de eigenlijke da ders van den bomaanslag gevonden zijn. Nadere bijzonderheden. De correspodent van de „Times" te Rome meldt aan zijn blad: Thans wordt bekend gemaakt, dat de botsing tusschen Italiaar.- sche troepen en Abessijnen ontstaan is te Coggetti, op slechts vijftig mijl ten zuiden van Addis Abeba. Het zou hier gaan om een laatste desperaat gebaar van de afdeelinger. Abessijnen, die onder leiding van Ras Desta de wijk hadden genomen in de Boven-Bale- streek na een nederlaag, die zij bij Allata in Januari hadden geleden. Het is niet dui delijk of zij het voornemen hadden een op- marsch naar de hoofdstad te ondernemen, maar volgens een commentaar van een gezaghebbend persoon zou er eenige betee- kenis liggen in het feit, dat zij zoo dicht bij Addis Abeba waren juist op den dag, dat bommen geworpen werden naar maarschalk Graziani. Men gelooft, dat Ras Desta zich aan het hoofd van de verslagen Abessijnsche troe pen heeft bevonden. Wanneer dit waar is, is hij wederom slechts op het nippertje ont snapt. TROTSKISTEN VERHAASTTEN ORDZJONIKIDZE'S DOOD. Nieuwe uitbarstingen in de pers tegen Piatakov c.s. De crematie van Sergo Ordjonikidze, volkscommissaris voor de zware industrie, die Donderdag j.1. ten gevolge van hartver lamming is overleden, heeft aanleiding ge geven tot nieuwe uitbarstingen in de Rus sische pers tegen de Trotskisten. De „Praw- da" schrijft o.a.: „Bij hun werk op het volks commissariaat voor de zware industrie, heb ben Piatakov en zijn bende dezen zeer ideo- logischen bolsjewiek en grooten proletari- schen revolutionnair verraden. De verach telijke ,drie maal vervloekte Trotskistische bende bedriegers, dubbelhartige verraders en schandelijke herstellers van het kapita lisme, draagt de moreele verantwoordelijk heid voor den vroegtijdigen dood van onzen dierbaren Sergo. Het walgelijke, verrader lijke werk van Piatakov en van zijn laaghar tig gezelschap hebben Ordjonikidze's ge zondheid aangetast. Zij brachten zijn zenu wen en zijn hart den onherstelbaren slag toe, welke zijn dood verhaastte". ITALIË ZAL DE KRONING VAN GEORGE VI BOYCOTTEN. Indien de uitnoodiging aan den Negus van Abessinië gehand haafd blijft. De „British United Press" heeft te Rome uit gezaghebbenden bron, vol gens het Hbld., vernomen, dat Italië be sloten heeft, de kroningsplechtigheid van George VI te boycotten, indien de uitnoodiging aan Hailé Selassié wordt gehandhaafd. De ochtendbladen zouden over deze kwestie niets hebben vermeld, doch de vroe ge edities van de avondbladen zouden ver ontwaardigde commentaren hebben gegeven onder vlammende opschriften als „De klucht gaat door" enz. De „Giornale d'Italia" acht het een onbe schaamdheid, den vertegenwoordiger van den koning van Italië op gelijke hoogte te plaatsen als den vertegenwoordiger van den slavenhandelaar Tafari", terwijl verder in officieele kringen wordt betreurd, dat het strikt vasthouden aan vormen het langzaam opbouwen van vriendschap en vertrouwen tusschen Groot-Britannië en Italië tegen houdt Het is of Groot-Britannië niet wenscht, al- Wrijven, maar wrijven met Kloosterbalsem tal U ervan genezen T^-wam die «pierpijnen omdat deze bijzondere balsem tot diep in de spierweefsel» zijn oplossende, krachtig geneiende werking voortzet.. dus wordt in deze kringen betoogd, dat de vriendschap wordt hersteld. De uitnoodi ging van den Negus wordt als een duidelijke beleediging opgevat. De bedoeling was ge weest kroonprins Umberto naar de kro ningsplechtigheid af te vaardigen, doch daar zal thans vermoedelijk niets van komen. Intusschen moet een zegsman van de re geering hebben verklaard, dat als ook an dere „onttroonde vorsten", zooals b.v. ex- koning Alfonso worden uitgenoodigd, Italië toch wel een vertegenwoordiger zal zen den". Zoo niet, dan moeten wij", aldus de zegsman, „den toestand van alle kanten on der oogen zien en de diplomatieke beslissin gen nemen, welke wij noodzakelijk achten". Uitnoodiging aan den Negus bevestigd. De legatie van Abessinië bevestigt, dat de Negus de uitnoodiging heeft ontvangen zich bij de kroningsplechtigheden te laten verte genwoordigen. De naam van dezen verte genwoordiger zal later worden bekend ge maakt. DE MOORD OP DEN STAKINGS LEIDER. De politie, die natuurlijk gaarne de zaak zou willen ophelderen wat betreft den moord op den stakingsleider, waarvan in het jongste nummer is melding gemaakt, troost zich nu maar met de oplossing, aan de hand gedaan door nabestaanden van den vermoorde. Dezen gelooven n.L, dat de daad gepleegd is door gangsters, die uit Chi- cago zijn overgebracht per vliegtuig en op dezelfde wijze weer zijn vertrokken. Het laatste nieuws is evenwel, dat de politie in het bezit is gekomen van een revolver, die bij den moord is gebruikt en die het eigen dom is van iemand in New-Jersey. Üe moord was gepleegd te Teaneck, in den staat New-Jersey gelegen. (Ongecorrigeerd.) VRACHTAUTO RAMT AUTOBUS. Een persoon ernstig gewond. Gisteravond reed een vrachtauto, be stuurd door J. Reym uit Nieuwerkerk a/d IJssel, met groote snelheid in de Nijver heidsstraat te Capelle a/d IJssel. Bij het pontveer reed de bestuurder te gen een autobus der N.V. Megga en vloog vervolgens met den zijkant van den laad bak tegen een boom. In den laadbak zaten vier jongemannen, die van den wagen werden geslingerd. Een hunner, de 23-jarige J. de Krey uit Nieu werkerk a/d IJssel, werd ernstig gewond binnengedragen in café „Centrum", waar dokter Zandbergen een wervelfractuur con stateerde. Per ziekenauto werd K. naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Zijn toestand is ernstig. De overige personen liepen geen letsel op. De autobus werd aan de achterzijde licht beschadigd. De passagiers bleven onge deerd. De zijkant van de vrachtauto werd geheel vernield. WERKLOOZE BAART OPZIEN. In ondei kleeding in de Kal verstraat. Vanmiddag is in de Kalverslraat te Am sterdam door de politie ingerekend een werklooze, woonachtig aan het Blauwe Zand benoorden het IJ, die, om de aan dacht op de armoede van zijn gezin te vestigen, zich daar in zijn onderkleeding op den openbaren weg ophield. De man heeft deze demonstratie reeds eerder ge geven en de volksmond noemt hem daarom „Gandhi van het Blauwe Zand". De man placht tot nu toe slechts in de nabijheid van zijn woning op te treden, doch achtte het thans blijkbaar doeltreffen der zijn demonstratie in de Kalverstraat te geven. Hij had natuurlijk een groote massa volk achter zich aan, toen hij door de politie naar het bureau Singel werd geleid. Een onderzoek door den geneeskundigen dienst heeft vroeger uitgewezen, dat 's mans geestvermogens wel degelijk normaal zijn. MINISTER COT DOOR LAWINE VERRAST. Chambery, 24 Febr. Minister Pierre Cot, die tezamen met den ondci secretaris voor lichamelijke opvoe ding en een aantal afgevaardigden een bezoek aan de streek brengt, is door een lawine in val d'Isère verrast. Het gezelschap is door de sneeuw ge- isoleerd en heeft den nacht in val d'Isère moeten doorbrengen. De weg was heden middag nog steeds niet vry gemaakt. Men stelt echter pogingen in het werk om zoo spoedig mogelijk de verbindingen te her stellen. GEVECHTEN TUSSCHEN ENGELSCHE EN ITALIAANSCHE MILITAIREN. Sjanghai, 24 Febr. l In een dansgelegenheid hier is een botsing ontstaan tusschen soldaten van het Loyal (North Lancashire) regiment en een aantal Italiaansche mariniers. De bot sing ontstond uit een conflict over dans meisjes. Ongeveer veertig Italianen van het oorlogsschip „Lepanto", gewapend met gummistokken en stukken looden pijp sloegen op een ongeveer even groot aan tal Engelsche manschappen in. De Engel- schen maakten gebruik van flesschen en stoelen als wapens. Het werd een verwoe de strijd, die op straat voortgezet werd tot de politie tusschenbeide kwam en de vechtenden scheidde. Vier Engelsche en verscheidene Italiaansche vechtersbazen werden gewond. DE HERTOG VAN KENT TE WEENEN. De hertog van Kent is uit München te Weenen aangekomen. Zijn gemalin was te München gebleven. De hertog begaf zich naar een ander station om daar de aan komst van den hertog van Windsor, die op weg was van Carintjie, af te wachten. STEIGER INGESTORT. Hedenmiddag had op het Ritsevoort een ongeluk plaats, dat buitengewoon geluk kig afliep. Op een steiger van het geres taureerde pand van de firma Geels was een invoeger bezig om de steen in te voe gen. Zooals steeds, is dit het laatste werk van een karwei en terstond daarna wordt de steiger afgebroken. In dit geval maakte de invoeger de schoren los, doch deed dat zoo onoordeelkundig, dat de balken, waarop de steiger gebouwd was, geen steun meer hadden. Plotseling stortte de stellage in en smakte op straat. 't Gebeurde om half twee en het verkeer op straat had juist een van zijn hoogtepunten bereikt. Maar ziet, slechts één voorbijganger, mej. L. Postma, die per fiets het Ritsevoort passeerde, werd geraakt. Ze maakte een zwaai over straat en viel toen om. Gelukkig bleek ze slechts een schrammetje te hebben opgeloopen, terwijl het stuur van haar fiets brak. Het meisje werd bij een der omwonenden binnengedragen en spoedig daarop genees kundig onderzocht. Ze bleek er goed te zijn afgekomen. De politie stelde onmiddellijk een onder zoek in. De steiger zelf was door de bouwpolitie goedgekeurd en het ongeluk is dan ook ge heel te wijten aan het onoordeelkundig af breken van de stellage. HET ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP TE HEILOO. Hoe het ongeluk geschiedde. In aansluiting aan ons bericht van gister kunnen we omtrent het ongeluk van den 26-jarigen drukker P. Eriks nog melden: Het slachtoffer had een verouderd model motorfiets gekocht en was daarmede zijn klanten afgereden. In den namiddag was hij bij de heeren Groot en Beemster aan den Westerweg. Xoen hij bij den laatste wegging, liep hjj naast den motor om het starten te be spoedigen. Op een gegeven moment sprong hij op den motor, vlak bij den overweg en reed eenigen tijd evenwijdig met den trein. Op het kritieke moment zag hij den trein, doch toen was het helaas reeds te laat. Hij reed tegen den trein en werd een eind mee gesleurd. Het treinpersoneel had niets ge merkt en de passagiers maakte den stations chef op het ongeluk attent. De overledere was bestuurslid van de V.V.V. en van den Middenstandsbond Vemi. Dit tragisch ongeluk heeft begrijpelijker wijs te Heiloo groote ontsteltenis en diep medelijden opgewekt en men is algemeen begaan met de achtergeblevenen. GARAGEBRAND TE NIEUWE N1EDORP. Hedennacht ongeveer half twee was er een geroep van brand en bleek dat de garage met bovenwoning van den heer J. Peereboom, bewoond door diens zoon den heer H. Peereboom in brand stond. De be woners werden gewekt door den hond en hadden ternauwernood gelegenheid zich in veiligheid te brengen. Van het redden van den inboedel was dan ook geen sprake. Waar vermoedelijk het vuur in het achtergedeelte is begonnen, heeft P. nog getracht om de voordeuren open te krijgen en de vier luxe wagens er uit te rijden, maar ook hier was geen sprake van. Er was geen gelegenheid meer de deuren te openen. Vele werktuigen materiaal, 4 luxe wagens e:i een groote hoeveelheid onderdeelen en al het huisraad werd een prooi der vlammen. Het geheel was in een oogenblik een gewel dige vuurzee gretig voedsel vindend in olie, benzine en banden. Luide knallen kwamen uit het brandende gebouw. Een luchtvat stond op atmosfeer, maar is gelukkig langzaam leeggeloopen en heeft geen verdere rampen veroorzaakt. Een regen van vonken waaide over de nabu rige perceelen, maar de brandweer wist met een drietal slangen op de waterleiding den brand te beperken tot één perceel. De buren zullen echter veel waterschade hebben gele den. Er was niet veel publiek op de been. Burgemeester Pluister was ook op het ter rein van den brand aanwezig. Over de oorzaak van den brand is niets be kend. HET WERK GEGUND. Burgemeester en wethouders van Alk maar hebben het vernieuwen van de walmuren langs de Mient en van den on derbouw van de Spekbrug, met bijkomende werken, opgedragen aan den laagsten in schrijver, den heer P. J. Blauw, aannemer te Hoorn. VRACHTAUTO ONDER SCHOORLDAM GEKANTELD. Maandagnacht omstreeks 3 uur ge raakte aan den Rijksweg benoorden Schoorldam een zware vrachtauto met aanhangwagen van de reederij Stanfries, komende van Leeuwarden, in den berm van den weg. Het ongeluk werd veroorzaakt door het KEN naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag 24 Februari. Medegedeeld door het Kon. NederL Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 25 Februari: Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen; betrokken tot zwaar bewolkt; tijdelijk regen in het zuiden; weinig of geen neerslag in het noorden; in het zuiden zachter; weinig verandering in temperatuur in het noorden. Buitenlandsch weeroverzicht. Vooruitzichten voor morgen vrij onzeker. De depressie in het oosten trekt naar oost- Europa af en is bezig op te vullen. Die in het westen doet haar invloed reeds gelden in Ierland, Engeland en het westen van Frank rijk en deed in het geheele westen van IJs land tot in de Golf van Biscaye den lucht- druk sterk dalen. Zoowel op IJsland als in Ierland, zuid-west Engeland en in west- Frankrijk viel veel sneeuw of regen en steeg de temperatuur. De Arctische lucht, massa's langs de achterzijde van de koude- depressie in het oosten, gaven aanleiding tot plaatselijk zwaren sneeuwval in Duitsch- land en Zweden en veel sneeuw in de mid delgebergten en in de Alpen. De topstatkms melden nog uiterst lage temperaturen (Zug- spitze minus 18 graden), terwijl de depres sie in Frankrijk indringt, breidt een machtig gebied van hoogen luchtdruk in het noorden zich naar de richting van Scandinavië uit. Dit kan tot gevolg hebben, dat de wind naar oost krimpt en dat de boven besproken ver warming in het westen niet verder dan tot het zuiden van ons land zal doordringen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.59 uur tot 6.30 uur licht op. springen van een voorband, waardoor de chauffeur de macht over het stuur ver loor. De aanhangwagen, zwaar beladen met stukgoederen, kantelde en kwam met de wielen omhoog te liggen. De zware koppelstang, waarmede di aanhangwagen aan de auto was bevestigd, was als riet afgeknapt. Van de auto waren de wielen zoo diep in den berm weggezakt, dat de wagen moest worden gestut om kantelen te voor komen. EEN VOGELVRIEND VERJAART. De heer G. de Rie, Liefdelaan 11 alhier, viert heden met zijn vrouw zijn 80sten ver jaardag en hij is een zoo bekende Alkmaar- sche figuur dat wij van dezen feestdag mel ding willen maken. Wie is de heer De Rie? Jong en oud kent hem, niet als de heer D« Rie, maar als den man, die in den Hout de vogeltjes voert. Men kent hem als de oude Alkmaarder die maar in de buurt van de Hertenkamp be hoeft te verschijnen of de duiven fladderen om hem heen, de musschen vliegen in zwer men op hem af en zetten zich op zijn schouder omdat zy weten dat er een goede vriend is gekomen. Als de heer De Rie van huis gaat en hij is vrijwel eiken morgen en middag in den Hout heeft hy vogelzaad in den zak en brood en korstjes en van alles wat zijn kleine vrienden graag lusten. Als hy maar even fluit, weet alles wat vleugels heeft en in en om den Hout leeft, dat hy weer gearriveerd is en de musschen trippelen luid sjilpend om hem heen en kun nen niet afwachten tot hij de dagelijksche tractatie uit zijn zakken gehaald heeft. Als de oude man bij het duivenhuisje in den Hout staat, houden vaders en moeder* hun kroost aan de handen vast en wijzen met een wenk om stil te zyn op den ouden man, die duiven op hoofd en schouders heeft er. op wiens uitgestrekte hand de musschen elkaar verdringen om de zaadjes weg te pikken. Dan wenkt de oude heer de kinderen tot zich en laat ze stilstaan en ook een handje uitstrekken en het is alsof de vogels weten dat zij in het bijzijn van hun aller vriend, vertrouwen in de menschen kunnen heb ben. Hij leert de kinderen de vogels voeren maar de vogels komen alleen op de kleine handjes zitten als de man uit de Liefdelaan als een garantie voor veiligheid te midden van den kring staat. De heer De Rie wordt vandaag 80 jaar en de vogels in den Hout zullen een extra ver snapering krijgen. DIERENBESCHERMING. In t Blockhovepark is zwervend aan getroffen een langharig, vriendelijk, bruin hondje (reu). Eigenaar of liefhebbers kunnen zich ver voegen tusschen 6X—7 X bij den heer erwer .inspecteur van Dierenbescher ming, Baanstraat, Alkmaar. POSTZEGELINZAMELING. Men heeft ons de volgende vragen gesteld: e. Hebben buitenlandsche postzegels ook waarde voor een eventueele uitzending van i.D.c.-patiënten naar Zwitserland. Ia 00 i®» kunt U dan misschien mededee- teveel er hiervan noodig zouden zjj*1- e. De zegels moeten toch onbeschadigd 2Un. Wstwaar? Wanneer de kartelrand te

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2