Het groene )q van Baa-AI. De bestaande verordening was goedge keurd tot 1 Januari 1937, Het voorstel van B. en W. was de heffing vast te stellen naar de vermengde hoofdsom van inkomsten en vermogensbelasting. Over dit punt viel heel wat te debatteeren. Het zal voor den kleinen man met de laagste inkomens iets slechter worden dan bij de bestaande regeling. Vast staat evenwel, dat bij een vermengde hoofd som van 2 geen schoolgeld behoeft te wor den betaald. Dit zal echter wel nader op de aanslagbiljetten worden bekend gemaakt. De raad ging met deze regeling accoord. De voorzitter zeide, dat het belastingjaar zal loopen van 1 Januari tot en met 31 December ingaande 1 Januari 1937 en per maand ontheffing kan wordïn verleend. Het voorstel van B. en W. om deel te nemen in het Borgstellingsfonds voor de kleine middenstanders werd na eenige dis cussie aangenomen. Vaststelling wijziging begrooting B. A. 1936. Uit den Haag zün geen bezwaren tegen de wijziging ingekomen. De raad besloot aldus. Rondvraag. De heer Overman feliciteerde den burge meester met zijn herbenoeming en ik hoop, zeide spr., dat u de belangen van de cata- gorie der bevolking, waar ook ik toe behoor, weer evenzoo moge behandelen als de voor gaande. De voorzitter dankte den heer Overman voor zijn mooie woorden. Spr. zal steeds de belangen der arbeiders blijven behartigen zoo goed als in zijn vermogen is. De heer Overman vroeg naar de uitkeering van steun B. Spr. heeft dekens zien staan, maar doen daar toch niet veel nut. De voorzitter antwoordde, dat binnen en kele dagen steun B zal vergaderen. De heer Smit vroeg, hoe het staat met de woning van D. Frankfort, die de woning gaat verlaten. Er is iemand geweest met een groot gezin, die de woning wil huren. Spr. meende, dat deze woning niet voor een groot gezin geschikt is. De voorzitter deelde mee, dat den eige naar van de woning is medegedeeld, dat als hij het huis ging verhuren aan iemand met een gezin, het gemeentebestuur dit niet zou toestaan, daar het huis practisch onbewoon baar is. Weth. Wit feliciteerde den voorzitter na mens den raad met zijn herbenoeming en hoopte, dat de donkere tijden zoowel voor zijn gezin als voor de gemeente spoedig mo gen verdwijnen. De voorzitter dankte den heer Wit voor zijn waardeerende woorden en hoopte, dat de donkere tijden weer eens spoedig plaats zullen maken voor de lichtere tijden. Met een woord van dank werd de vergade ring gesloten. WIERINGERWAARD Maandagavond vergaderde de raad vol tallig onder leiding van burgemeester Kaan. Mededeelingen. Ten le, dat in verband met het gesprokene in de vorige vergadering over het losloopen van honden de politieverordening niet ge wijzigd behoeft te worden. B. en W. kunnen zoo noodig het losloopen verbieden. Ten 2e. dat het tekort van 't comité der Oranjefees ten 16 bedToeg. Besloten was tot een maxi mum van 25 bij te dragen. Medegedeeld werd, dat in verband met werkverschaffing de verbetering van den Barsingerweg in voorbereiding is. B. en W. hebben nog een klein werkobject in zicht, n.L het draineeren van een klein gedeelte van het sportterrein. Afgewezen is het'verzoek om het presen tiegeld voor de raadsleden van 2 op 3 le brengen. Mededeeling was ingekomen van den heer C. Haringhuizen, dat hij de benoeming als lid der comm. tot wering van schoolverzuim niet aanneemt. Door Ged. Staten is verzocht eenige wijzi gingen in de begrooting aan te brengen. De leening aangegaan voor schoolbouw rentende 41/4 moet geconverteerd worden en bij de conversie gebruik gemaakt van het kapitaal van het begraafplaatsfonds momen teel groot 4250. In afwijking hiervan werd voorgesteld ge noemde kapitaal te besteden voor conversie der leening aangegaan voor deelname in de N.V. Spoortram)weg WieringenSchagen groot pro resto 4200. Wat de leening schoolbouw betreft, thans nog 39950, heeft de voorzitter met den directeur van de Nutsspaarbank te Alkmaar gesproken en' men is daar bereid de rente met 1/4 te verlagen. Ten einde meer ruimte te houden om eventueele overschrijvingen te kunnen dek ken, werd besloten voor 500 minder naar de reserve over te brengen, zoodat de post onvoorzien op ruim 900 blijft. De begrooting werd opnieuw vastgesteld. Evenals vorig jaar werd besloten aan den secr.-boekhouder van het Burg. Armbestuur Glimlachje De logé in China komt na een wandeling thuis: M'n gastheer zei: je kan niet ver keerd, m'n naambord hangt aan het huis. een gratificatie toe te kennen groot 50 voor het uitbetalen van werldoozensteun. Als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim wegens het bedanken van den heer C. Haringhuizen werd met 'algemeene stemmen de heer J. Koomen gekozen. Bij de rondvraag vroeg de heer K. Rol of de aanplakborden eigendom zijn van de ge meente. Uit de besprekingen bleek, dat ze eigendom zijn van den polder. De heer Rol vroeg in verband met de r,.s. verkiezingen of op die borden geplakt mag worden. De voorzitter zeide, dat het kalken op de wegen verboden kan worden. Mocht het wenschelijk zijn om reclame te maken, zou den we in ovexdeg kunnen treden met het polderbestuur. De heer Goosens zou voor hen, die dit wenschen, zelf een bord willen laten maken en dit plaatsen op een door gemeente of polder aan te wijzen plaats. HOORN De gemeenteraad heeft Dinsdagavond een begin gemaakt met de behandeling van de begrooting voor 1937, welke een tekort op de gewone middelen aanwijst van 172.000, Besloten werd met 10 tegen 5 stemmen om aan de gemengde zangvereeniging Morgen rood voor de uitvoering van een oratorium bij haar 25-jarig bestaan een subsidie te ver- leenen tot het bedrag der vermakelijkheids belasting. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. om de radio-distributie aan het particu lier initiatief over te laten. Goedgekeurd werd de begrooting van het Maatschappelijk Hulpbetoon. Over de gemeentebegrooting werden door verschillende heeren uitvoerige algemeene beschouwingen gehouden, waarbij weieens scherpe woorden vielen. In de hedenavond te houden vergadering komen de replieken aan de orde. JtcowMciaal TUeums WIERINGEN Uitvoer van Waddenzeeharing. Een gewijzigd systeem in het belang van de visscherij. De tijd van de haringexport naar het buitenland voornamelijk naar Duitschland is weer spoedig aangebroken. Natuurlijk staan de gesloten grenzen, ook aan dit arti kel 'n onbeperkten uitvoer in den weg. Ware dit niet het geval, onze oostelijke buurman kon met gemak al onze harinkjes consu- meeren en het zou dan niet meer voorkomen zooals nu helaas nog maar al te vaak, dat de kostelijke vischjes als afval (puf) naar de vischmeelfabrieken worden vervoerd. De Duitsche regeering verplicht zich tot een zeker bedrag aan haring uit Nederland af te nemen en staat borg voor de betaling, welke dan ook van regeering tot regeering geschiedt (z.g. clearing). Onnoodig te zeggen, dat de Nederlandsche regeering op haar beurt minstens tot een even groot bedrag aan goederen in Duitsch land moet afnemen. Maar ter zake, hoeveel haring krijgt Duitschland nu voor het be schikbaar gestelde bedrag? Natuurlijk hangt dit geheel van den handel af. Een koopman in Holland krijgt een zeker deel toegewezen (z.g. contingent). Hij krygt een contingent voor b.v. 10.000 R.M. Het hangt er nu geheel van af, welke condities deze koopman met zijn buitenlandsche collega's maakt. Wil de man b.v. 10 R.M. voor een kist haring ge ven, welnu dan kan er 1000 kist worden uit gevoerd. Geeft de Duitscher niet meer dan 5 R.M. per kist, dan kan er 2000 kist worden uitgezonden. Weet men groote winsten te maken, des te minder haring krijgt Duitsch land, want verder dan zeker bedrag mag men hier niet gaan en daarom kan hier des te minder haring worden gekocht. Is de winst gering, dan kan voor dat be drag veel meer worden geleverd. Men heeft daarom voor het komende sei zoen een zoodanige regeling getroffen dat het maken van groote winsten is uitgeslo ten. Het blijft beperkt tot een zeker percen tage. Men kan daarom, behoudens een rede lijke winst voor den handelaar, tot het volle bedrag aan haring koopen. Hierdoor zal on getwijfeld minder haring tegen den mini mumprijs weggaan, hetgeen onze visscherij natuurlijk ten goede komt. Laat ons eindigen met den wensch, dat, nu deze regeling «is gemaakt, die naar wij hopen in de practijk goed zal voldoen, het lijdend voorwerp, i.c. de haring ons niet in den steek laat. Weliswaar is de aanvoer de laatste jaren overweldigend geweest, maar het is de vraag of de haring zich blijvend tot de waddenzee zal aangetrokken gevoe len. Tot op het oogenblik ziet het er nog niet naar uit. De visscherij te Wieringen is momenteel absoluut dood. Andere jaren werd in Januari en Februari reeds behoor lijk gevangen maar nu zijn nog slechts en kele tallen aangevoerd. Moge hierin spoedig verbetering komen. WARMENHUIZEN De heer Leegwater gaat het dorp verlaten. De heer P. Leegwater, brigadier-titulair bij den Rijksveldwacht alhier, is benoemd tot brigadier bij de Rijksveldwacht te Broek op Langendijk, onder de brigade Alkmaar. Na een diensttijd van bijna 8 jaar, welke de heer Leegwater in Warmenhuizen heeft doorgebracht, hebben de ingezetenen hem leeren kennen als een humaan, eerlijk en rechtvaardig mensch. Deze goede eigenschappen zijn voor de dorpsbewoners van groot belang en komen de politie in 't bijzonder ten goede, om zich bij de bevolking bemind te maken. Steeds wist hij, wanneer het noodig bleek, tactisch op te treden en wanneer ondanks herhaalde waarschuwingen niet werd ge luisterd, vond men in hem een politieman, zooals het behoort te wezen. Hierdoor ondervond de heer Leegwater van de burgery dan ook groote erkentelijk heid en als gevolg hiervan was er 'een aan gename samenwerking. NOORDSCHARWOUDE Reddingsbrigade Langendijk. De afdeeling Langendijk van de Red dingsbrigade vergaderde Dinsdagavond in het gemeentelijk gymnastieklokaal. Aanwe zig, met het bestuur, 10 leden. De voorzitter, de heer C. Schrieken, opende met een hartelijk woord van welkom. Hij deelde mede, dat de secretaris, do heer Jb. Balder, wegens drukke bezig heden, verhinderd is deze vergadering bij te wonen. Tevens dat hij bedankt als secr. De voorzitter deelde verder mede, dat spoedig tot plaatsing van reddingshaken zal worden overgegaan en dat a.s. Vrijdag de cursus met dr. de Wit 'n aanvang zal nemen. Het jaarverslag. Hieruit kunnen wij ver melden, dat er uit den aard der zaak niet zooveel belangrijks is voorgevallen. Twee leden- en twee bestuursvergaderingen zijn er gehouden. De afgeloopen zomer was nu niet een ideale zwemzomer. Enkele leden hebben vrij geregeld geoefend en men hoopt dat deze spoedig hun diploma zullen beha len. Onder leiding van den heer Kooy en dr. de Wit hopen wij dan ook weer aan het werk te gaan. Deze winter wordt eens per maand in de Overdekte te Alkmaar geoefend. Het verslag eindigt met den wensch dat men iederen dag klaar mag staan, indien hulp nood zakelijk is. Rekening van den penningmeester. Door den heer P. Scheltus werd dit verslag uit gebracht. De ontvangsten hebben bedragen 105.98, de uitgaven 44.61, alzoo een batig saldo van 61.37. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van af treden waren de heeren Jac. Balder en P. Scheltus, van wien eerstgenoemde niet her kiesbaar is. Tot stemming overgaande werd de heer P. Scheltus met 9 stemmen her kozen, terwijl als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer J. Zeeman met 7 stemmen. Verder heeft de heer Boon gemeend ook te moeten bedanken als bestuurslid, ook wegens drukke bezigheid. In diens plaats werd gekozen de heer Biersteker met 7 stemmen De voorzitter feliciteerde de nieuw geko zen leden met hun benoeming en hoopte dat zy hun beste krachten zullen wijden in het belang der reddingbrigade. Rondvraag. De heer Vrolïng vroeg of men dit jaar reeds examen kan doen. De voorzitter antwoordde dat het mis schien mogelijk zal zijn dat een paar leden dit jaar examen zullen doen. Getracht zal worden dat deze leden zoonoodig op een andere plaats examen kunnen doen, b.v. te Alkmaar. De heer v. d. Pol stelde voor om een lijst in de badinrichting op te hangen waarop de eischen van het examen in vermeld staan. Dit uit een oogpunt van reclame voor het reddend zwemmen. Besloten werd om zich weder met de zwemvereeniging te Broek op Langendijk in verbinding te stellen om deze zomer al daar weer te oefenen. De vergadering sprak haar waardeering uit over de houding van het bestuur der badinrichting te Broek op Langendijk, voor de wijze waarop zij de brigade is tegemoet gekomen. Na eenige besprekingen volgde sluiting met dank voor de aangename besprekingen. OUDKARSPEL Een jubileum. Het was dezer dagen 40 jaar geleden, dat de heer Duif in dienst trad bij de firma J. Eecen Gz., houthandel, alhier. Dat het den jubilaris niet aan belangstelling heeft ontbroken, laat zich begrijpen. Vanaf 's morgens half tien kwamen vrijwel on onderbroken de persoonlijke felicitaties. De beide patroons, de „oude" heer Eecen uit Alkmaar en de „jonge" heer Eecen uit Oud karspel, kwamen persoonlijk feliciteeren en boden de jubilaris een mooien stoel aan. Tevens kwam nu naast het getuigschrift voor 25 jaar trouwen dienst een getuigschrift van 40 jaar trouwen dienst te hangen. Van het personeel der firma ontving de jubilaris een dressoir, spiegel en voetenbankjes. Veel bloemen werden aangeboden, alsmede een stapel schriftelijke felicitaties. BERGEN Het kampeeren. Door de raadsleden C. Brak, L. den Das en J. Hemelrijk is het volgende schrijven verzonden: Ondergeteekenden, alle leden van uwen Raad, stellen u voor, het college van B. en W. op te dragen, in de eerstvolgende raads vergadering te komen met voorstellen, waar in art. 16 van de Algemeene Politieverorde ning der gemeente Bergen zoodanig wordt gewijzigd en aangevuld, dat het in het ver volg, op zeer bescheiden schaal het kam peeren in deze gemeente, zoowel overdag als 's nachts, weer mogelijk wordt. Het komt ondergeteekenden gewenscht voor, dat, waar blijkens een uitspraak van den kantonrechter te Alkmaar, het kam peeren in een kampeerauto of -wagen in de gemeente Bergen niet strafbaar is, thans ook aan hen, die wenschen te kampeeren Li een kampeertent, zulks op zeer bescheiden schaal toe te staan. Het lijkt ondergeteekenden het meest voor de hand liggend, dat uitgegaan wordt van een vergunningsstelsel, waarbij aan eige naars of gebruikers van terreinen binnen deze gemeente gelegen, het recht wordt Pe geven op hur. terreinen of bij hen in gebruik zijnde terrein, te laten kampeeren. B. en W. zijn bevoegd, onder nader door hen te stellen voorwaarden, ontheffing te verleenen van de bepalingen, zooals die in de door B. en W. uitgereikte vergunning luiden tusschen 's morgens acht uur en 's avonds acht uur. Handelen in strijd met de vergunning zal geacht moeten wórden als handelen zonder vergunning. De vergunning zal te allen tijde door B. en W. kunnen worden ingetrokken. De vergunning, die door B. en W. aan eige naars of gebruikers van terreinen zal worden uitgereikt, dient de volgende bepalingen te vermelden: le. Op geen enkel terrein mogen meer dan 5 tenten worden geplaatst, elk plaats bie dende voor zes personen, terwijl elke kam peertent een vloeroppervlak moet hebben van twee vierkante meter per kampeeren de persoon. 2e. Het terrein, waarop gekampeerd wordt, dient zoo groot te zijn, dat voor elk kam peerder 100 M2. terrein aanwezig is. 3e. Verblijven meer dan 5 personen 's nachts in een kampeertent, dan dient op het terrein een W.C. aanwezig te zijn, die aan door B. en W. te stellen eischen moet vol doen. 4e. Wordt naar het oordeel van B. en W. door de kampeerders gehandeld in strijd met de goede zeden of de hygiëne, dan kan de vergunning direct worden ingetrokken. 5e. Het is kampeerders verboden van 's avonds negen uur tot 's morgens 7 uur muziek te maken, radiotoestellen te laten spelen, luid te zingen, te roepen of te schreeuwen. 6e. Het is verboden open vuren aan te leg gen of te stoken. HEILOO Uitvoering „Falkland". Voor.een uitverkochte zaal gaf „Falk land" Dinsdagavond een opvoering van „de Familie Kok", blijspel in 3 bedrijven van Johan Fabricius, onder regie van den heer J. Rossenbacker. Het stuk, oorspronkelijk „De Distel" heeft men veranderd in „De Familie Kok". Het moeilijke stuk, waarin iedereen een beduidende rol te vervullen krijgt, was hoe kan het ook anders van Falkland een juweeltje van mimiek, uit spraak en grimeering. De grimmige en kop pige boer Kees, de man, die van maand tot maand door zijn kinderen wordt onder houden, werd door den heer Rossenbacker vertolkt, zooals we dat gewoon zijn. Na hem noemen we dadelijk het fijn en juist aan gevoelde spel van Klaartje (mevr. Smit v. d. Burg). Hoewel we haar in geen jaren op de planken aantroffen, heeft haar spel nog steeds bekoring. Een buitengewone creatie gaf Pietje, de landlooper (de heer F. W. Koenen). De twee altijd met elkander ruzie-zoekende boeren (de heeren Maaskant en N. Aafjes) gaven goed spel, vooral in het tweede bedrijf. De komische nooit ontbrak niet in de persoon van de oud-zeeman Hen drik, thans kastelein van de Slanke Geisja (de heer A. de Gier). Hij gaf een creatie van den pantoffelheld, welke was te roemen. Mevr. Geesje (mevr. Joostende Gier) wist beter haar overmacht op haar man, dan op de oogen-knipperende Pietje te laten gelden. Was het zijn „alwetendheid" of haar angst voor den vertrouwelijker, omgang met Kobus Kok? De tooneelen waren goed verzorgd. Zoowel de eenvoudige herberg, als het inte rieur van de boerenwoning, waren goed ge troffen. Jan Smit en zijn band zorgden voor entreemuziek en ook in de pauze's. Een ge zellig bal besloot den avond. GROOTSCHERMER Steun bij ziekenhuisverpleging. Onder voorzitterschap van den heer M. E. v. d. Laan kwam de vereeniging „Steun bij Ziekenhuisverpleging en Operatiekosten" in jaarvergadering bijeen op Dinsdag 2 Maart in 't café van den heer K. Slooten te Driehuizen. Uit het jaarverslag deelen we het vol gende mede: De ontvangsten bedroegen in 1936 inclusief het saldo 1935 ten bedrage van 949,24 1/2 in totaal 3544,52 1/2, de uitgaven beliepen in totaal 3502,92 1/2, saldo 1936 41,60, echter moest op 31 December 1936 nog 330,50 worden betaald, zoodat de uitgaven de inkomsten belangrijk hadden over schreden, een toestand, die niet kan voort bestaan. Aan contributie der leden werd ontvangen 2445,29. Aan verpleging en observatie werd betaald f 1830,90, aan operatiekosten 1285, aan vervoerkosten 71,87, aan salarissen 223,86. 235 gezinnen waren verzekerd, met 785 personen voor tarief I (verpleging) en 500 personen voor tarief II (operatiekosten). Over 1936 werden 41 leden in het zieken huis opgenomen met een totaal van 496 ver- pleegdagen. De bode, de heer Pascha, had vrijwillig afstand gedaan van 15 bodeloon, dat 200- doende wederom werd gebracht op 100. De heer J. Kraakman werd voor den tijd van 3 jaar benoemd als lid der rekening commissie. Aftredend waren als bestuurslid de heeren 167. Tonny was de eerste die de kano bereikte en hij wipte met behulp van Hassan in het ranke wiebelende bootje. Dokter Bergman kwam spoedig met Jet. C. Molenaar en W. Schermerhorn Dzn., die by acclamatie herkozen werden. Het belangrijkste punt was thans aan de orde, n.L reglementswijziging. Al moge dit punt op de convocatie onschuldig lijken, weldra zou blijken, dat het bestuur met in grijpende wijzigingen zou komen. Algemeen was men het met den voorzitter eens, dat men zoo onmogelijk verder kon gaan, er moet iets gedaan worden, om de uitgaven te verlagen of de inkomsten te vermeerderen. Tegenover dit laatste stond het bestuur af wijzend en de voorzitter wees dan ook tariefsverhooging met beslistheid van de hand. Het bestuursvoorstel hield dan in: Observatiekosten en vervoerkosten wer den niet meer vergoed. Voor krankzinnig heid en zenuwziekte binnen de 2 jaar terug komende, wordt niet meer uitbetaald. Beta ling by ziekte of ongeval tengevolge van drankmisbruik komt eveneens te vervallen. De heer Pascha verklaarde te zijn tegen schrapping observatiekosten, evenals de heer van Stralen, die, nu tariefsverhooging reeds van de hand is gewezen, kwam met het voorstel, een nieuwe klasse III te vor men voor observatiekosten en de leden vrij te laten, hieraan deel te nemen. Hoewel spr. het een lapmiddel noemde, wilde hij toch de leden, die prijs stellen op vergoeding voor observatiekosten, in de gelegenheid stellen, deze tak van verzekering te behouden. Hieruit ontspon zich een zeer drukke dis cussie, waaruit maar al te duidelijk bleek, dat algemeen prijs gesteld werd op behoud van deze vergoeding. Bovengenoemd voor stel werd door het bestuur overgenomen, dcoh de heer F. Wiedijk en meerderen voor zag enin de voorgestelde regeling moeilijk heden en te hooge kosten voor de verzeker den, n.1. 2 cent voor de leden boven 10 jaar en 1 cent daaronder per week; leden van het doktersfonds zouden eventueel 1 cent be talen. Genoemde heer Wiedijk stelde voor tarief I, 1 cent verhooging boven 16 jaar. Hierdoor worden de inkomsten per jaar met 295 verhoogd. De voorzitter waarschuwde met klem, dB opgelegde verhooging niet te aanvaarden. Echter verwierp de vergadering met 19 tegen 15 stemmen de vrijwillige vorming van klasse IH en werd tot 1 cent per week ver hooging besloten voor tarief L De voorzitter betreurde de uitslag en vroeg de vergadering machtiging wederom verhooging toe te passen, indien in de loop van het jaar mocht blijken, dat de verhoo ging van 1 cent onvoldoende is. Dit werd goedgevonden. Te betwijfelen is het echter, dat deze ge ringe verhooging, die 1 April ingaat en dua voor 3/4 deel geldt in 1937, voldoende zal zyn. Door deze beslissing blijven de rechten der leden by het oude, echter zal niet meer worden uitbetaald bij ongeval door drank misbruik en bij krankzinnigheid. Na rondvraag volgde sluiting. SCHAGERBRUG „Suikerfreule". In „Het Wapen van de Zijpe", alhier, werd voor een flink bezette zaal opgevoerd het bekende blijspel „Suikerfreule" van Henri van Wermeskerke. Het moeilijke spel werd vertolkt door dilettanten uit de gemeente Zijpe, die zich onder leiding van den heer S. Kuiper uitstekend van hun taak hebben gekwe ten. Een daverend applaus viel den speler» aan het einde van den avond ten deel, waarna de voorzitter van „Nut en Ge noegen", de heer J. A. de Boer, hen dank te voor het gebodene en hen tevens een tot weerziens toeriep. KALVERDIJK. Waterleiding gesprongen. Gistermiddag ongeveer 4 uur is in deze gemeente een buis van de waterleiding ge sprongen. Het water spoot ongeveer 15 M. omhoog en door de kracht van het water werd er al spoedig een kuil in den weg gevormd, waardoor het verkeer gestremd werd. Na ongeveer een half uur kon met de reparatie begonnen worden. ZÏÏPE Pas op de honden. In verband met den z.g. lammerentijd mogen in deze gemeente tot 1 Mei as. geen honden losloopen, zonder voorzien te zijn van een muilkorf. -nj1t—r,1 168. Vlug roeiden ze nu naar de verlaten boot van den Amerikaan. Alleen de kok was nog aan boord en die waren ze gauw genoeg de baas, daar de kok helemaal geen vechtersbaas was. Dokter Bergman maakte nu het plan om den Amerikaan er eens fijn tusschen te nemen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10