Belangrijke wijzigingen in posttarieven met Indië. £atuU ettJuüi&owv Onze Jiolcmiën JCunst en Wetenschap 'ficooinciaal 'flieuws AMSTERDAMSCHE BEURS Afschaffing van hef extra-luchtrecht. Ongeveer 25 pCt. verlaagd. In een persconferentie heeft de directeur- generaal der P.T.T., ir. Damme, mededee- ling gedaan van eenige belangrijke wijzi gingen in het postaal verkeer tusschen Ne derland en Indië, zooals deze in een binnen kort verschijnend Koninklijk Besluit zullen zijn opgenomen. Van groot belang voor dit verkeer is de afschaffing van het extra-luchtrecht voor de voor Indië bestemde brieven en briefkaarten, waardoor een aanzienlijke verlaging van de voor deze brieven ver schuldigde porti wordt verkregen. Zooals bekend, bedraagt het gewone porto naar Indië het gewone Indië thans voor briefkaarten 5 cent en voor brieven voor de eerste 20 gram 6 cent en voor elk volgend gewicht van 20 gram 5 cent. Wenscht men echter gebruik te maken van de verzending per vliegtuig, dan is daar voor een extra luchtrecht bo\en die porti verschuldigd en wel voor briefkaarten 20 cent en voor brieven t/'m. 5 gram 30 cent, voor brieven van 5 t/m. 10 gram 50 cent, van 10 t/m. 20 gram 75 cent, van 20 t/m. 100 gram 50 cent per 20 gram, van 100 t/m. 240 gram, 40 cent per 20 gram en voor brieven boven 240 gram 30 cent per 20 gram. Dit extra luchtrecht wordt nu in zijn ge heel afgeschaft, terwijl de frankeering dan wordt voor briefkaarten 10 cent en voor brieven 12% cent voor elke 10 gram. Voor briefkaarten betéekent deze maat regel dus een verlaging met 15 cent. Deze wijzigingen zullen er natuurlijk toe bijdragen eenerzijds dat het luchtpostver- voer naar Indië enorm zal toenemen, en aan den anderen kant, dat de verzending per gewone land- en zeemail zeer sterk zal in krimpen. Aan de gestelde voorwaarden, dat de K.L.M. de beschikbare laadruimte van 1200 K.G. tot 2200 K.G. per week heen en terug opvoert, kan eerst worden voldaan, bij de indienststelling van de nieuwe drie toestel len Aangezien dezer dagen bericht is ont vangen, dat in de aflevering daarvan geen vertraging zal plaats hebben, kan worden aangenomen, dat het goedkoopere luchtver voer zal kunnen ingaan met de eerste vlucht naar Indië in Juni a.s. Wat het "^ervoer van Indië naar Neder land betreft, kan nog worden medegedeeld, dat bij de administratie der posterijen aldaar soortgelijke maatregelen als bovengenoemde zullen worden genomen. De beslissing hier omtrent is in Indië evenwel nog niet geno men, doch is spoedig te verwachten, zoodat het verlaagde tarief daar te lande dan in werking kan treden met de eerste retour vlucht in de tweede helft van Juni. De afschaffing van het luchtrecht zal niet gelden voor post afkomstig uit tusschen- liggende landen. DE MOORD OP DEN HEER HES. Nijmegenaar op vrije voeten gesteld. Naar wij vernemen is de gearresteerde Nijmegenaar, M. van B., die in het bureau Warmoesstraat te Amsterdam werd vastge houden, in verband met de verdenking, dat hij betrokken zou zijn bij de Haagsche moordzaak, gistermiddag op vrije voeten gesteld. De commissaris van politie te den Haag, de heer Hol, heeft den man gister verhoord. Daarbij heeft de verd. een alibi kunnen op geven, voor den nacht van Vrijdag op Za terdag, dat door getuigen volkomen is be vestigd. Men zag hiema geen reden om den man nog langer vast te houden, zoodat ook deze arrèstatie geen licht heeft geworpen op den zoo geheimzinnigen moord, welke in den nacht van Vrijdag op Zaterdag op den auto handelaar Hes te den Haag is gepleegd. DUITSCH OEFENSCHIP IN NOOD. Hulp van Nederlandsch motorschip. Bij de directie van Phs. van Ommerens scheepvaartbedrijf te Rotterdam is een ra diotelegram ontvangen van den kapitein van het motortankschip „Sliedrecht", mel dende, dat hulp verleend wordt aan het Duitsche oefenschip „Kommodore Johnsen", dat in nood verkeert. Het motortankschip „Sliedrecht" is 19 Februari van Aruba naar Dublin vertrokken, waar het op 8 Maart a.s. wordt verwacht. EEN INTERESSANTE PROEFNEMING TE BROEK OP LANGENDIJK. De firma Rens Slot Bonnet heeft dezen winter een proef genomen met een nieuwe methode van het bewaren van winterkool, welke goed geklaagd is en zeer zeker de be langstelling waard is van allen, die iets met kool-overhouden te maken hebben. Deze nieuwe methode, welke in navolging van Duitschland wordt toegepast, is gebaseerd op deze stelling, dat kool een levend pro duct is, en dat dit product steeds toevoer moet hebben van frissche lucht. In tegen stelling van de oude hier aan den Langen- dijk gevolgde methode van het opstapelen in de schuren worden de kooien in het pak huis van de fa. Slot en Bonnet opgehangen aan groote houten rekken, waarin een tien tal horizontale ijzeren draden zijn gespan nen. In de struik van de kool wordt een haakje gestoken en aan dit haakje de kool opgehangen, een klein stukje van elkaar af, zoodat ze niet, zooals bij de thans gevolgde methode, tegen elkaar aanliggen, waardoor de eene kool de andere kan aansteken met de rotting. Doordat de rekken trapsgewijze zijn, zoodat de eene rij kooien aan het eer ste rek tusschen twee andere van het tweede rek hangen, kunnen de rekken evengoed dicht bij elkaar staan, zoodat op dezelfde oppervlakte als in de koolschuren evenveel kool kan worden opgeslagen, hoewel de koolschuren aan den Langendijk niet erg ge schikt zullen zijn voor deze nieuwe bewaar methode. Onder de rekken kool is de grond gedurende den tijd dat de proef duurde, nat gehouden, waardoor verkregen werd, dat de lucht, welke door de kool circuleerde, niet te droog was, waardoor het uitdrogen werd te gengegaan. Boven in het dak was een luik aangebracht, om nu en dan frissche lucht te doen toetreden. Dit geschiedt echter in be perkte mate, aangezien bij veel toetreden van lucht de kool sterker zou indrogen. Mocht de atmosfeer tengevolge van een overgang van koud op warmer weer soms te vochtig zijn, zooals in de koolschuren wel degelijk aan den dag treedt, waardoor de kool gewicht verliest, dan zorgt een flinke hoeveelheid stroo, welke aan weerszijden van de kool op eenigen afstand is opgesla gen, dat dit overtollige vocht in het stroo trekt. Binnen de 24 uur is de kool weer droog, terwijl ze in de schuren nog drijfnat is. De werkzaamheden, welke aan de in het pakhuis van den heer Bonnet opgehangen kool moesten worden verricht gedurende de proefneming, welke ongeveer drie en halve maand heeft geduurd, waren het af en toe begieten van den grond en het luchten. An ders is er niets aan gedaan. Kool van de zelfde partij, op de oude manier in een kool- schuur bewaard moest in dien tijd vijfmaal worden omgelegd en afgebladerd, waardoor veel gewichtsverlies en arbeidsloon den kost prijs van het product verhoogde. En dat mag tegenwoordig niet. Men moet een zoo goedkoop mogelijk product kunnen leveren, anders komt men bij het buitenland ten achter. Door deze wijze van bewaren wor den de kosten zeer beperkt aangezien de uitkomsten van de proef, die wij hieronder zullen weergeven, aantoonen dat het ge wichtsverlies heel gering is, terwijl het in de schuren wel 25 tot 30 en soms tot 40 pCt. oploopt. Als men een dergelijke methode zoit kunnen toepassen zou bij een prijs van 200 per wagon alleen al aan minder gewichts verlies 50 tot 60 kunnen worden ver diend, terwijl men z'n arbeid op een andere wijze productief kan maken. In de vergade ring, welke kortgeleden in Alkmaar werd gehouden door Ged. Staten, over de plan nen tot verbetering van den economischen toestand in het Geestmerambacht, heeft een der inleiders de opmerking gemaakt, dat na gegaan dient te worden of ook de bewaar methode voor de bewaarkool niet zoodanig verbeterd kan worden dat minder blad ver lies en minder kosten gemaakt behoeven te orden. In dit licht bezien is deze methode misschien een stap in de goede richting. De heer Bonnet ziet tenminste meer perspectief voor deze nieuwe dan de oude manier. De resultaten van de proefneming zijn als volgt: Een partij roode kool, welke onder on gunstige omstandigheden is opgehangen, heeft 3 'A maand gehangen. Nu men aan het schoonmaken is blijkt, dat sommige exem plaren nog bijna geheel gaaf zijn. Alleen de buitenste bladen zijn uitgedroogd. Nauw keurige weging heeft uitgemaakt, dat bij deze roode kool de afval 4.1 pCt. was; inge droogd was 3.9 pCt., zoodat in totaal 8 pCt. verloren is gegaan. De kwaliteit was nog prima, hetgeen blijkt uit de verhouding van eerste kwaliteit en tweede kwaliteit. Bij de roode kool was het percentage tweede soort slechts 2. Gele kool, zoo uit de veiling gekocht, gaf een grooter percentage aan gewichtsverlies en afval nadat ze 3 1/4 maand hadden ge hangen. Deze waren resp. 11 pCt. en 10 pCt., in totaal dus 21 pCt. Maar zooals gezegd, dit was veilingskooL Deensche witte kool had een gunstiger uitkomst, doch de cijfers kon den niet precies worden genoemd. Het per centage tweede soort was bij de gele kool 3 pCt. De resultaten van deze wijze van bewaren zijn dus wel gunstig. Zal dit misschien tot het gewenschte doel leiden? Het is in ieder geval een stap in de goede richting. NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND. Kring Langendijk. Woensdagavond vergaderde het kring- bestuur van de Nederl. Tuindersbond in hotel Concordia te Noordscharwoude. De opkomst was goed. De voorzitter, de heer Jb. de Vries te St. Pancras, opende met woorden van welkom. Hierna werd een bestuursverkiezing ge houden. Aftredend was de heer Jb. de Vries (herkiesbaar). Met op één na algemeene stemmen werd de hegr de Vries herkozen. De agenda voor de gewestelijke vergade ring van den N. T. B. werd vervolgens be handeld. Ten aanzien van de begrooting en rekening en verantwoording gaf de heer Gayaard de gewenschte inlichtingen. Ten aanzien van het voorstel om de mi nimumprijzen van gele- en zilvernep ver hoogd te krijgen, werd de noodzakelijkheid bepleit, dat deze minimumprijzen dan ook werden vergoed. Anders heeft het heelemaal geen resultaat. De heer K. Kaan heeft een uiteenzetting gegeven van een te Alkmaar gehouden ver gadering der drie standsorganisaties. Spr. verwachtte meer van het vragen van een voorschotsteunuitkeering dan van een extra- steun op de kool, waartoe in de vorige ver gadering werd besloten. De heer A. de Geus betreurde dit zeer. De heer Kaan zeide, dat op de thans ge volgde methode van steunuitkeering met de gedeeltelijke uitkeering van de kostprijzen de tuinbouw te gronde gaat. Eén der bestuursleden zou het zeer ge- wenscht achten, als de regeering maatrege len trof, waardoor de steun meer aan de bedrijven ten goede zou komen. De men- schen worden te veel lastig gevallen door de banken. De voorzitter juichte toe, hetgeen in Koedijk is gedaan op de vergadering van de Coöp. Boerenleenbank, om schuldher leiding te verkrijgen. De afgevaardigde van Koedijk vroeg de medewerking van meerdere afdeelingen, om ook in andere gemeenten een dergelijke actie te voeren. Het zal van het rijk moeten komen. De Centrale van Boerenleenbanken is op dzelfde kapitalistische leest geschoeid als de andere banken. De heer Jb. Kramer vond het onjuist, dat de ploeger, landverhuurders enz. niet betaald kunnen worden en dat de banken alles ont vangen. De actie moet meer algemeen worden gevoerd. Hierna behandelde men de agenda voor de jaarvergadering van den N. T. B. te Amsterdam. Bij de rondvraag werd ter sprake gebracht een gezamenlijke excursie naar de streken, waar landverkaveling wordt toegepast, in verband met de plannen voor het G. A. De bestuursleden gevoelden er wel voor, een excursie te houden. Aangedrongen werd op verhooging van den steun aan kroten, waarvoor slechts 0.10 per 109 K.G. was uitgekeerd. De aardschuiving te Bandoeng. Zeven dooden. Uit Bandoeng wordt gemeld: Door de overstrooming en de daarop vol gende aardschuiving bij het radiosta tion Malabar zijn zeven personen gedood. Het water zocht een uitweg en vormde een stroom van 300 meter breed in de richting van het Radio station. Het huis, bewoond door de familie van Slooten, werd tegen den grond geslagen. Een koelieverblijf, waar vier families waren onderge bracht, werd vernield. Een inheem- sche jongen bekwam een schedel fractuur en is overleden. Twee kin deren van een Mantri-hoofdverpleger werden dood aangetroffen, evenals twee andere kinderen, een Hadji (inlander die den tocht naar Mekka heeft gemaakt) en zijn echtgenoote. Vier personen zijn gewond en werden in het Juliana-ziekenhuis opgenomen. Een antenne van het radiostation kwam neer op de hoogspanningslei ding waardoor het licht gedurende anderhalf uur was uitgeschakeld. Het radiobedrijf werd stilgelegd om on gelukken te voorkomen. De omvang van de schade is nog niet bekend. Twee Europeanen, de heeren Var- kevisser en Broer, alsmede anderen werden door den stroom meegesleurd (reeds gisteren werd gemeld, dat de heer Varkevisser gewond was). De regens zijn opgehouden, zoodat verder gevaar is geweken. OPROEP AAN DE VRIENDEN VAN J. SLAUERHOFF. Zooals men weet, is er een commissie gevormd ter regeling der letterkundige na latenschap van den betreurden J. Slauer- hoff, welke uit naam der erven gerechtigd is alle stappen te doen in het belang van het wer ken de nagedachtenis van den dichter. Deze commissie is aldus samengesteld: voorzitter A. Roland Holst, secretaris K. Lekkerkerder (Oude Kerkstr. 18, Utrecht), leden in alphabetische volgorde: D. A. M. Binnendijk, dr. Menno ter Braak, prof. dr. N. A. Donkersloot (Anthonie Donker), J. Greshoff en mr. H. Marsman. Het einddoel is te komen tot een „Editio Ne Varieteur" van Slauerhoff's verzamelde werken. Maar hiertoe behoeft de commissie de medewerking der vrienden van Slauer- hoff, daar 's dichters werk in handschrift zeer verspreid is. De commissie verzoekt nu dringend allen, die in het bezit zijn van manuscripten, drukproeven, belangrijke correspondentie met betrekking tot het werk van Slauerhoff zich ten spoedigste te wenden tot den se cretaris. Ook bibliographische aanwijzingen om trent min of meer verscholen tijdschrift- en courantenbijdragen (o.a. uit Propria Cures, buitenlandsche bladen) zijn zeer welkom. NIEUWE NIEDORP Begrafenisvereeniging. De algemeene vergadering van de be grafenisvereeniging werd gehouden ten huize van den heer H. J. Kossen alhier. Steeds werden de begrafenissen naar ge noegen der nabestaanden uitgevoerd en meermalen werd voor de nette wijze waar op een elk zijn werkzaamheden vervult, dank gebracht. In haar vergadering van 23 November 1936, besloot het bestuur over te gaan tot het aanschaffen van 9 nieuwe dragers- costuums en 10 nieuwe hoeden. De leve rantie hiervan is opgedragen aan Joh. Scheltens, kleermaker, alhier. De tijd van aflevering is gesteld op uiter lijk 1 April 1937. De bedoeling is de oude costuums voorloopig te behouden en te ge bruiken bij ongunstig weer. De ontvangsten hebben bedragen 1855.50 en de uitgaven 1457.34. Er is aldus een winst gemaakt van 398.16. Alles is in de beste orde bevonden. Als bestuurslid werd herkozen de heer P. Haringhuizen. Medegedeeld werd dat over 1937 drie kwartalen contributie zullen worden opge haald. Van den heer Wolfswinkel was een schrij ven ingekomen, waarin deze mededeelt dat de prijs der rouwkoets en volgkoetsen is verlaagd. Hierdoor toch zal het mogelijk zijn, dat voor hetzelfde bedrag, of liever nog voor 0.50 minder één volgkoets meer kan wor den gegeven, hetgeen voor de leden een voordeel meebrengt. Den heer Wolfswinkel werd dank betuigd voor de wijze, waarop hij altijd zijn mede werking verleent. Algemeen bleek men er wel voor te ge voelen voortaan twee volgrij tuigen gratis te verstrekken, doch omdat dit niet op de agenda is geplaatst, werd besloten, dat het bestuur binnen korten tijd hierover zal be slissen. V rouwen-vredesbond. Dinsdagavond had een vergadering plaats van de afdeeling van den Vrouwen- Vredesbond in de bovenzaal van den heer Kossen. Zuster Kok memoreerde wat er in het afgeloopen jaar in de afdeeling had plaats gevonden. Juist was het een jaar geleden dat deze afdeeling was opgericht. Bij de op richting traden 50 leden toe en thans telde de afdeeling reeds 140 leden, terwijl uit breiding van dit ledental zeker mogelijk werd geacht. Hierna sprak mevrouw v. d. Veen-Wilson van Alkmaar over de luchtbescherming. Spr. citeerde vele uitspraken van ter zake kundige op dit gebied en kwam tot de con clusie dat luchtbescherming geen enkele waarborg biedt voor veiligheid. Militaire leiders verklaren dat tegen een goed geor ganiseerde luchtaanval geen verdediging mogelijk is. Door het houden van luchtbe- schermings-oefeningen tracht men bij de menschen het vertrouwen te wekken dat de luchtbescherming een zekere veiligheid waarborgt. De Vrouwen-Vredesbond weigert mee te doen aan gasbescherming omdat het ge voelens dat verbiedt. De vrouwen eischen vrede voor recht en rede. De veiligste bescherming van het leven is te luisteren naar de stem van het geweten. Met groote aandacht werd het gesproke ne door de aanwezigen gevolgd, waarna Zuster Kok deze goed geslaagde vergade ring sloot met de aansporing tot het wer ven van nieuwe leden. BEJAARD ECHTPAAR BESTOLEN TE MEDEMBLIK. Bij het bejaarde echtpaar Langereis, aan de Oostersingel te Medemblik, is ingebro ken en ongeveer 35 ontvreemd. Vermoed wordt dat geen onbekenden de hand in het spel hebben gehad, daar de oude heer als bode en als gepensionneerde met de maand- wisseling wat geld incasseert. Ook heeft men zich blijkbaar van een valsche sleutel be diend, want er is niets vernield, behoudens een geldtrommeltje. Het schijnt niet uitge sloten dat de diefstal niet hedennacht, doch gisteren (Dinsdag) avond tusschen half zeven en half negen heeft plaatsgevonden, tijdens afwezigheid van het echtpaar. De politie stelt een onderzoek in. BERGEN Begrooting 40.000 boven het fatale punt. De memorie van toelichting, behoorende bij de begrooting voor 1937 is dezer dagen aan de raadsleden toegezonden. Hier volgen eenige cijfers: de subsidie aan de V.V.V. is wederom op f. 1000 bepaald, hoewel Ged. Staten het vorig jaar de wensch te kennen hebben gegeven, dat deze post met 200 diende te worden verminderd. Hoewel de positie van de kweekelinge met acte ernstig gevaar loopt is hiervoor 400 uitgetrokken. Voor werkloozenzorg is resp. geraamd: werkverschaffing 76340; steunverleening 27.000; tewerkstelling jeugdiêe werkloozen 1300. De subsidie voor t.b.c.-bestrijding is gelijk aan die op de vorige begrooting evenals de subsidie aan de vereeniging voor huis- en kraamverzorging. Hoewel voor 1936 nog geen goedkeuring is verkregen, voor het huren van woningen in Tuindorp, teneinde deze tegen een lagere huur aan werkloozen en gesteunden te ver huren, wordt hiervoor onder de uitgaven 3341 geraamd, waartegen 2792.40 ont vangsten staan. De subsidie aan Bergen's Harmonie is be paald op 250; met dit bedrag konden Ged. Staten zich op de vorige begrooting vereeni gen. De subsidie aan het Burgerlijk Armbe stuur is bepaald op 39.500. Volgens verstrekte inlichtingen is de ge meente Bergen nog ongeveer 40.000 van het punt, waarop noodlijdendheid intreedt, verwijderd. BEVERWIJK De B.E.T. veiling opent haar poorten. Groote belangstelling uit vele krin gen. In tegenwoordigheid van vele autoriteiten en vertegenwoordigers van handels- en tuin derskringen is gistermiddag het gebouw der B.E.T. veiling geopend door den heer Val- star, directeur der Ned. Groenten- en Fruit- centrale. Door de ingebruikname van dit gebouw is de laatste openlucht-veiling in ons land verdwenen en heeft het veilen met de mond plaats moeten maken voor het werk der klok. Bij de plechtigheid waren oan. aanwezig de gemeentesecretaris, de heer A. A. Post, de wethouder van openbare werken, de heer W. van Dok, de heer Klant, secretaris van den Prov. Bond, de heer A. van der Wel, directeur van de bloemenveiling 't Centrum, de hegr N. P. Negt, directeur der Beverwij ksche conservenfabriek en de heer B. Muyen, voorzitter der Vrije Veiling. De heer Valstar hield een openingsrede, waarin hij aandrong op een goede verstand houding der veilingen en wees op de moge lijkheid van een fusie in de verre toekomst. ENKHUIZEN Inbraak in gevangenis. In deze gemeente staat achter het stadhuis een oude, ongebruikte gevangenis, dateeren- de uit 1617. De gemeente gebruikte dit ge bouw om er, onder meer, oud lood in op te bergen. Nu was het al eerder opgevallen, dat de hoeveelheid, hoewel er steeds werd bijgebracht, zienderoogen kleiner werd. Thans is het raadsel opgelost. Eenige werk- looze arbeiders hebben honderden kilo's ont vreemd en aan opkoopers verkocht. Gister is, naar men aan het Hbld. meldt, te Hoorn een gedeelte van het gestolene in beslag ge nomen. Genoemde arbeiders hadden zich reeds gedurende geruimen tijd een flinken bijslag op hun steunuitkeering verzekerd. BERGEN (Februari). Geboren: Jan, z. van Simon Kaan* dorp en Catharine Neline van 't Sant. Petrus, z. van Nicolaas Tesselaar en Apol- linia Maria Dekker. Bernardus Johannes, z. van Bernardus Theodorus Schotten en Elisabeth Johanna Groen. Thomas, zoon van Thomas Ruijter en Mina van Wonde ren. Joseph Maria, z. van Simon Klever laan en Berta Alfonsa Maria Probst. Jo- sephus Martinus Johannes, z. van Francis- cus Joannes Antonius Schouten en Hende- rica Johanna Leibbrand. Dirk, z. van Jacob Swaan en Elisabeth Geertruida Doc- ter. Guurtruida Maria, dochter van Jo hannes Tromp en Maartje de Moei. Getrouwd: Johannes Adrianus Bakker en Helena Adriana Schorsij. Overleden: Trijntje Hofman, oud 82 jaar, weduwe van Cornelis Tolk. Hen drik Kager, oud 62 jaar, echtgenoot van Cornelia Zuurbier. Ida Johanna Kruij- denberg, oud 18 jaar. Pieter Tolle, oud 70 jaar, weduwnaar van Neeltje Heertjes. Ahtonia Maria Dina van der Bijl, oud 31 jaar. Trijntje Moerbeek, oud 32 jaar, echtgenoote van Cornelis Brak (overleden te Alkmaar). ST. PANCRAS (Februari). Gehuwd: Cornelis Jacobus van Beek en Antje Tol. Cornelis Madderom en Bregtje Keizer. Jacob Glas en Trijntje Groen. van Donderdag 4 Maart 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige laatste k koers 2.30-2.45 STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 1001%; 1007/g 4 Ned -Indië 1934 100iö/16 100is/i6-g 534 Duitse hl. '30 m. verkl. 30Va 31-% BANK-INSTELL1NGEN. Amsterd. Bank163 163 Handel Mil Cert. v. 250 205 209 Koloniale Bank815/s 80'/* Ned. Ind. Handelsbank 170 170 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 72®/i6 692-704 Calvé Delft Cert. 97% Nederl. Ford284% 282 Philips Gloeü. Gem. Bezit 3363/4 331% Unilever 177 175%-6 INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting 69% 70 Anaconda 49 49-s/16 Bethleh. Steel 739/16 759/16 -£ Cities Service 39/16 3% Kennecott Copper 49 497/g-50 Republic Steel 283% 28%-% Standard Brands UI3/16 Steel 897/ie 91-5/l6 U. S. Leather 6 6%6 CULTUUR MAATSCH. H. V. A5233/8 525i/s-6 Java Cultuur 252% 247 Ned. Ind. Suiker Unie. 178% 175%-6 Vorstenlanden 42% 42LY16 Dito actions 25.90 25.90 MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.i 178 176% Redjang Lebong 204% 204% PETROLEUM. Dordtsche Petr. 426% 426% Kon. Petr. 445 445£-% Per lak 133% 133% Phillips Oil 40% 40% Shell Union 25%6 253/,. .i Tide Water 151%; 16?-%« RUBBERS. Amsterd Rubber 329% 324-2-54 Deli Bat. Rubber 255 252-5 Hessa Rubber 249% 240-44 Oostkust 102% 99% Serbadjadi195% 190 Interc. Rubber 77/,. 6-9/ls SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. 1377/8 134-5 Scheepvaart Unie 125% 124-% TABAKKEN. Deli Batavia 293 290-1 Oude Deli 3353/4 332.9 Senembah350% 347-9 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 57% 59% Southern Pacific 42 44%.% Southern Railw. Cert. 2413/10 25% Union Pacific103 103 Canadian Pac. 12*5/16 133/16-J §Noteering per 50. x) ex-coupon j-Exclaim. *Ex dividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag 1.82u/xa 8.93%a 73.48 8.49)4 30.78 41.67 39.87)4 46.05 44.87)4 9.65 6.37 )4_ Heden: 1.82% 8.92B/i8 73.46 8.48% 30.76 41.71 39.85 46.02)4 44.87)4

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 12