Agenda PUROLdi»- Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Jij bent mijn leven (rom. zangfilm); hoofd rol Benjamino Gigli. Toegang voor eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De grijze wolf (sens.); hoofdrollen Michael Whalen, Jean Muir, Slim Summerville en Charles Winninger. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De tuin van Allah (rom.); hoofdrollen Mariene Dietrich en Charles Boyer. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 4 Maart. 7.30 uur, Harmonie, uitvoering chr. gymn. vereen. O.D.I.S. 7.30 uur, Overdekte, bezoekers wedstrijden. 8 uur, luth. kerk, Oudegracht, getuigenis avond voor geestelijke vrijheid vanwege den V.C.J.B.; vijf sprekers. Vrijdag 5 Maart. 8 uur, Harmonie, Kees Pruis-avond van wege de V.A.R.A. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, variété-voorstel ling goochelaar prof. Dudlai e.a. £aalste Aetichten. (Ongecorrigeerd.) Overval op geldauto. De 22-jarige ijzerwerker F. N. de J. stond vandaag voor de rechtbank te Amsterdam terecht. Twee ernstige fei ten waren hem ten laste gelegd: een inbraak in het kantoorgebouw van de scheepswerf en machinefabriek Ver schuur en Co. en een overval op de „geldauto" van de Nederlandsche scheepsbouw maatschappij. In den nacht van 1 op 2 November 1935 werd ingebroken in het kantoor van de scheepswerf Verschuur aan de Meeuwen laan. De inbrekers bleken goed van de si tuatie op de hoogte te zijn, er was een groot bedrag in de brandkast voor de uit betaling van de loonen. Toen het personeel des morgens op het kantoor kwam, bleek de brandkast op vakkundige wijze met een zuurstof-apparaat te zijn opengebrand. De inbrekers waren door verbreking van een ruit en een binnendeur in de directiekamer gekomen. Het geld, een bedrag van bijna 6000 was verdwenen. Kort daarop werd aan de overzijde van het IJ een ander en nog brutaler misdrijf gepleegd. Enkele mannen overvielen met de revol ver in de vuist een auto, waarmee een zeer hoog bedrag naar het kantoor werd ver voerd. Zij wisten het geld, ongeveer 30.000 machtig te worden en gingen er in een auto vandoor. Het geluk was niet met de roo- vers, de chauffeur verloor op een zeker oogenblik de macht over het stuur. De auto botste tegen een hek en de bandieten na men de vlucht. Het geld poogden zij in een tuintje te verstoppen, doch het werd wel dra teruggevonden. De overval was op Amerikaansche wijze uitgevoerd, doch de vaardigheid van de „zware jongens" van de nieuwe wereld be zaten zij nog niet. Zij hadden een auto ge parkeerd op den weg, die de geldauto van de scheepsbouwmaatschappij de pas afsneed. Deze moest dan ook stoppen en op hetzelf de oogenblik sprongen twee gewapende mannen uit de geparkeerde auto. Een der mannen opende het portier, aan den kant waar de chauffeur zat, dien hij met zijn revolver in bedwang hield, de an dere hield zich bezig met den passagier, den kantoorbediende Brouwer, die achterin zat, met vóór zich op den grond een aantal zakken met specie. Een worsteling ontstond, doch het tweetal kon zich met de zakken uit de voeten maken. Dit tweetal werd weldra gearresteerd. Voor de rechtbank legden zij een bekente nis af, en werden resp. tot twee en drie jaar veroordeeld. Vandaag stond de man terecht, die de overvalauto zou hebben bestuurd. Hij ont kende hardnekkig. Noch met een overval, noch met een inbraak had hij iets te ma ken. Uit getuigenverklaringen bleek, dat hij vroeger bij Verschuur had gewerkt. Commissaris A. van Ysendijk had een on derzoek ingesteld naar een handpalmafdruk, welke gevonden was op een radiator van de verwarming. Deze afdruk kwam aldus de deskundige volkomen overeen met den afdruk van verd.'s hand. Eerste Kamer zet behande ling „Justitie" voort. De minister dient van replieko.m. inzake de rechtbanken. Voortgezet wordt de behandeling van hoofdstuk 4 (Romeinsche justitie) der rijksbegrooting voor 1937. De heer Janssen de Limpens (r.k.) bepleit wettelijke regeling van de zaakwaarnemerij welke in het belang zal zijn van het publiek en van de bona-fide practizijns. Er zijn thans maar al teveel onbetrouw bare zaakwaarnemers die zich tooien met allerlei mooie namen, als bijv. gediplomeerd confident Spr. dringt aan op regeling van het euvel dat bij executie een schuldenaar zijn actief overhaast in veiligheid brengt, terwijl de zoogenaamde „actio pauliana" zelden resul taat heeft. De heer van Vessem (n.s.b.), her innert aan vroegere revolutionaire uitingen der sociaal-democraten, aan de dagen der „dappere ongehoorzaamheid". Thans wordt de n.s.b. als revolutionair voorgesteld, hoe wel ieder die den leider Mussert en zijn medewerkers kent, weet, dat daarvan niets waar is. Alle dwaasheden, tegen de n.s.b. aangevoerd, zyn niet te weerleggen. De minister schijnt te denken, dat er geen leden der rechterlijke macht sympathie mo gen hebben voor een beweging, welke den minister voor zijn departementen en zijn ambtenaren niet welgevallig is. Doch de le den der rechterlijke macht zijn immers on afhankelijk. De opmerking van den heer Van Rap- pard, dat nat.-socialistische rechters niet bevorderd mogen worden, had spr. van een oud-lid der rechterlijke macht niet verwacht. Zij het niet wettelijk, er is toch een alge meen geldend recht van toejuiching en afkeuring in openbare vergadering en uit voeringen. Doch het is gebeurd, dat menschen die eenige afkeuring te kennen gaven bij „de Beul" of „Heldenkermis" maar dadelijk bii hun kraag werden gepakt. Spr. waarschuwt ter deze tegen „detournement de pouvoir" van justitie of politie. Men bedenke ook, dat de n.s.b. nog pas vijf jaren bestaat en de opvoeding harer leden pas begonnen is. Spr. komt op tegen de uitzonderingsmaat regelen jegens leden der n.s.b., de n.s.b. krijgt van de overheid onvoldoende be scherming. De minister zelf echter wekt den indruk, dat het optreden tegen de n.s.b. aanbeve lenswaardig is. Ten aanzien van uitingen in de nat. soc. pers zijn velen al bijzonder kieskeurig en fijngevoelig. Geheel anders doet men b.v. tegen op merkingen van Kleerekooper in de sociaal democratische pers. In het voorloopig verslag wordt de aan dacht gevestigd op de kerkelijke weercorp- sen. Daar gaat de minister echter niet vol doende op in. De minister van justitie, de heer van Schaik, is een voorstander van het instituut der bewaring, maar aan de invoering van een bewarings-instelling zijn zeer groote kosten verbonden. Inmiddels heeft spr. wel de jeugdgevangenis ingesteld, die binnen kort geopend wordt Spr. is niet overtuigd dat de betrekkelijk geringe capaciteit van Veenhuizen voor de bewaring voldoende is. Spr. zal bij de voorbereiding der begroo ting voor 1938 met het vraagstuk der be waring ernstig rekening houden. Herziening van het kinderrecht is in voor bereiding en kan de volgende maand bij de Staten-Generaal inkomen. Verplichte verzekering van autohuurders tegen de gevolgen van wettelijke aanspra kelijkheid is een ingewikkelde materie. Een desbetreffende wet is inderdaad urgent; spr. zal de indiening van een wetsontwerp zoo veel mogelijk bevorderen. Spr. betwijfelt of de critiek van den heer van Rappard over onvoldoende straf fen voor autoverkeers-overtreders ge rechtvaardigd is. Het instituut der zaakwaarnemers kan dtor de kanton cchters reeds worden uit geschakeld. Door wettelijke regeling zou men krijger, een groep van advocaten en van half-advocaten. Spr. betwijfelt of dit wenschelijk is. Spr. voelt meer voor het uitsluitingsrecbt door den kantonrechter. Het „Droit de Reponse" schijnt mooi, maar zal in de practijk op moeilijkheden stuiten. Waar b.v. eindigen de feiten en beginnen de beschouwingen? Er moet een instantie komen om te beoordeelen of een tegen-artikel moet worden opgeno men. Daarmede kunnen weken gemoeid zijn en dan heeft het bestreden artikel zijn actualiteit verloren. Spr. acht den middenweg, door de re geering gevolgd t.a.v. naturalisatie, den eenig juisten. Wat de handhaving van het geZag be treft, er moet naar worden gestreefd dat de verschillende bevolkingsgroepen zoo goed mogelijk naast elkaar leven. De heer van Vessem bedenke, dat niemand het moet zoeken ir. eigen richting en zelfs vuistrecht, of het verstoren van bijeen komsten. Als de heer van Vessem het heeft over opvoeding van n.s.b.-leden, verwijst spr. naar het nuraer van „Volk en Va derland" van 30 October 1936. De heer van Vessem bedenke, dat de N. S. B. zich heeft te enthouden van revolutionnaire actie. Verschillende klachten over het optre den van kantonrechters-plaatsvervangers e. d. aan de zijde der N. S. B. zijn onder zocht en niet gegrond bevonden. Spr. ontkent dat er een streven zou zijn naar plagerij van de N. S B., wetten en verordeningen moeten echter worden na geleefd; normale betoogingen ook van de N. S. B. genieten de vereischte bescher ming. Uitbreiding der rechterlijke macht is gewenscht, doch men moet ook niet over drijven. De toeloop tot de betrekkingen bij' de rechterlijke macht is gelukkig nog steeds groot. Herclassificatie van de kan tongerechten wordt voorbereid. Spr. zou waren de rechters niet onafzetbaar hun zeker verboden hebben, lid te zijn van de N. S. B. Het gaat niet om sympathieën of antipathieën, doch om gelijke maat regelen jegens de ambtenaren. Spr. zal overwegen, wat er te doen is om deze contraverse onzer staatsregeling weg te nemen. Het vertrouwen in de justitie moet boven alles staan. Spr. komt er tegen op dat onze rechts pleging en wetgeving te individualistisch zouden zijn georiënteerd. De vergadering wordt dan een half uur geschorst. Minister van Schaik zegt daarna, dat de menschelijke vrijheid een kostbaar goed is en niet zonder noodzaak mag worden aan getast. Maar het is moeilijk te zeggen, wan neer die noodzaak er is. De heer Mendeis kwam wat te eenzijdig op voor de verdach ten en zag het gemeenschapsbelang eeniger- mate voorbij. Veel hangt af van het subjectieve inzicht van een rechterlijk ambtenaar. Invrijheid stelling van een verdachte beteekent nog niet, dat de aanhouding ten onrechte ge schiedde. Men moet voorzichtig zijn met zijn oordeel, alvorens alle omstandigheden omtrent een preventieve hechtenis te ken nen. Men vergete ook niet, dat velen, die zich aan een strafbare daad schuldig maak ten, niets onbeproefd laten om aan de ge rechtigheid te ontkomen. Spr. geeft den heer Mendeis toe, dat de rechter-commissaris in rustige sfeer zijn werk moet kunnen doen. Spr. heeft dit altijd bevorderd. Verschillende rechtbanken wer den trouwens uitgebreid. DE BELEEDIGING VAN DS. BIK. Verdachten vrijgesproken. Het Amsterdamsche hof heeft vandaag uitspraak gedaan in de strafzaak tegen een Enkhuizer palingkoopman, die ver dacht werd den burgemeester van Enk huizen te heben beleedigd. De politierechter had hem twintig gul den boete subs. twintig dagen hechtenis opgelegd. Het betreft hier een ruzie, welke ge- ruimen tijd geleden, tusschen eenige Enk huizer palingkooplui en ds. Bik uit Enk huizen, op de pont over het IJ, ontbrand de. De palingkooplui hadden zich toen wegens beleeöiging te verantwoorden. Een meineedzaak tegen eenige getuigen décharge kwam uit dit proces voort, even als een civiel proces, daar de predikant schadevergoeding „ter betering van de schade geleden in eer en goeden naam" vorderde. Bij deze gelegenheid zou een der palingkooplui hebben gezegd dat de burgemeester een onjuiste verklaring af legde. De burgemeester diende hierop een aanklacht wegens beleediging tegen den man in. Het hof vernietigde het vonnis van den politierechter en sprak den verdachte vrij. Siad en Omqvomq. MINISTER VAN SCHAIK OVER HET DRAMA TE BROEK OP LANGENDIJK. Hedenmiddag om kwart over drie heeft de minister van justitie, mr. v. Schaik, mr. Mendeis (S. D. A. P.) in de Eerste Kamer van repliek gediend inzake zijn vragen over het drama te Broek op Langendijk. De zaak van de jongelieden uit Broek op Langendijk voor de Alk- maarsche rechtbank is aldus de minister niet zoo eenvoudig geble ken, als sommigen wel meenen. In het algemeen moet een veroordeelde niet over appèl beslissen alvorens met zijn raadsman overleg te hebben ge pleegd. In dit geval is er echter geen pressie uitgeoefend, daar is uit het onderzoek althans niets van gebleken. DE ACTIE VOOR HET BEHOUD VAN DE KAASMARKT. Er blijken toch nog menschen te zijn en soms ook buiten onze stad die niet alleen begrijpen wat het behoud van de kaasmarkt voor Alkmaar beteekent, maar die ook bereid zijn daar aan daadwerkelijk mede te werken. Zij beperken zich niet met opwekkingen en goede raadgevingen, maar slaan de hand mede aan de ploeg en helpen het comité van actie een bevredigend resultaat te be reiken. Hoe grooter het bedrag is dat door de burgerij van Alkmaar al dan niet direct belanghebbend bijeengebracht wordt, des te duidelijker blijkt naar buiten, dat wij niet alleen offers van anderen vragen, maar ook bereid zijn die zelf te brengen. En des te zekerder wordt het, dat de wik- en weeg loon en zoover kunnen dalen, dat de keus tusschen markt en beurs niet moeilijk meer zal zijn. Heden bereikten ons de volgende bij dragen: Dr. F. Th. van Voorst f 5. R. Geus 1. Mej. M. Kaan f 10. Fa. Ansingh en Mesman f 5. J. F. G. f 2.50 Mr. E. H. J. Wijnne f 1.— Dr. D. Mol 10 G. W. Kloos 1-50 Bakkerspatroonsver. „Al cm aria" 5. Firma K. H. de Jong te Hoorn S 10. Firma T. Kroon en Zoon S 10. G. Grondsma en Co. 10. Hein de Bakker f 5.— 76.— Het saldo van gsteren was f 1911 en het totaal bedrag is dus thans f 1987. Wij zijn benieuwd, welk resultaat wij mor gen zullen bereiken. FILM „SCHILDERACHTIG NEDERLAND". In ,,'t Gulden Vlies". De schouwburgzaal van ,,'t Gulden Vlies" was gisteravond geheel bezet met belangstellenden voor de film „Schilder achtig Nederland", een propagandafilm, uitgebracht door de Ned. Schakelfilm, welke een volledig beeld geeft van al het moois, dat in Nederland te zien is. En dat is heel wat, want eenige uren lang flitsten beelden van wondere plekjes in ons land aan ons oog voorbij en het is opmerkelijk te bedenken, dat wij Nederlanders eigen lijk nog zoo weinig van ons moederland gezien hebben. Dat er b.v. nabij Zwolle ook nog zulke prachtige plekjes natuurschoon zijn, dat Limburg en Zeeland wedijveren met het mooie en genietwaardige wat daar aan wezig is, dit alles toont deze film en nog veel meer. Opnamen uit de Zaanstreek, uit Bergen, Volendam, Texel, Groningen, Drente enz. enz., het waren schitterende momenten, waarmede de talrijke toeschouwers zeer lang genoten hebben. Dat er zoo af en toe een reclame-stunt om den hoek kwam kijken, verwekte over het algemeen genomen geen storing al werden er vele hotels vertoond, die uit architectonisch oogpunt zeker geen plaats in deze film verdienden. Doch, nogmaals, ook hier geldt het: „Het doel heiligt de middelen" en als zoo danig heeft deze film, vervaardigd door den heer Peverelli, haar doel niet gemist. Geen kunstmatige maar de natuurlijke c me van een gave, gezon de huid, dank zij de ge- ]j regelde behandeling met de heilzame, genees- p krachtige PUROL. Oeze voedt, versterkt en zuivert de huidweefsels en houdt f 1 handen en gelaat zacht als fluweel. Naast goud- f gele is thans ook witte Hl Purol verkrijgbaar. Deze" wrijft onzicht baar uit en is daarom voor Dames en Meisjes zoo aangenaam bij de verzor ging van handen en gelaat. zuivert verzocht - geneest Doos 3Q,Tube 45ct.Bij Apoth.en Drogisten Tallooze V. V. V.'s in den lande ver leenden haar medewerking, het geheel mag met eere genoemd worden. Tevreden keerden de toeschouwers huiswaarts, een ervaring rijker, n.1. dat het in den a.s. zomer niet noodig is, iets moois te zien buiten de grenzen, waar het binnen de grenzen minstens even genot vol is. TWEE MOTORRACES IN ALKMAAR. De ledenvergadering neemt het besluit. Gisteravond hield Alcmaria V.V.V. haar gewone voorjaarsvergadering, die slechts matig bezocht was. Ziekte van eenige bestuursleden was zelfs oorzaak, dat het bestuur door vier leden vertegenwoordigd was en dat de vergadering stond onder leiding van den heer D. G. G. Margadant, die in zijn openingswoord meedeelde, dat o.a. de heeren mr. J. P. Bosman, voorzit ter, en A. J. Stikkel, vice-voorzitter, door ziekte verhinderd waren de vergadering bij te wonen, Devoorzitter deelde mede, wat de V.V.V. gedaan heeft voor het behoud der kaasmarkt, hoe men gekomen was tot een comité van actie voor het behoud dier markt en hoe men ook buiten Alkmaar het belang van de kaasmarkt inziet. De finan- cieele actie voor het behoud der markt had een verheugend resultaat gehad: reeds meer dan 1900 is bijeengebracht! De penningmeester, de heer N. K. B e t- t i n k, deelde mede, dat de inkomsten op nieuw gedaald zijn en dat het tekort van rond 900 gedekt is moeten worden door de reserve van de motorraces. Aan contributies werd ontvangen 739,90, aan subsidie 500, aan entree's voor de torenbeklimming 912 en de totale ontvangsten bedroegen 2674,84. Van de uitgaven, totaal 3575, noemen wij: drukwerk 573, loonen 682, sala rissen 600 en fotowedstrijd 175. De penningmeester merkte op, dat de motorrace-reserve vrijwel geheel was uitgeput, maar gelukkig krijgt de V.V.V. in 1937 500 meer subsidie van de ge meente. Op een vraag van den heer Appel deelde de voorzitter mede, dat uit de ge gevens van den penningmeester blijkt, dat er voor het V. V. V.-werk te weinig geld beschikbaar is. De bedoeling is na tuurlijk om zoo gauw mogelijk weer een reserve voor de motorraces te vormen. Namens de verificatie-commissie deelde de heer Jecobse mede, dat alle boeken en bescheiden in orde werden bevonden. De commissie moest echter de allergrootste zuinigheid adviseeren, terwijl het haar genoegen deed te kunnen constateeren, dat de gemeente 500 teruggeschonken had van de huur van het sportpark, zulks in verband met de ongunstige resultaten 'er motorraces. De commissie adviseerde tenslotte, om den penningmeester décharge te verlee- nen, waartoe z. h. st. werd besloten. Uit het uitvoerig jaarverslag, geredi geerd door den heer Verver, admi nistrateur, bleek, dat het ledental met 17 was achteruit gegaan en thans 300 be droeg. Een gevoelig verlies leed Alcmaria door het overlijden van den heer Swets, in welke vacature de heer Pels gekozen werd, terwijl de heer Bettink het penning meesterschap op zich nam. De fotowedstrijd telde 58 inschrijvin gen met 138 foto's, w.o. helaas geen enkele van een buitenlander, ondanks de uitge breide reclame. Het vreemdelingenbezoek was grooter dan de twee voorgaande jaren, en vooral de buitenlanders kwamen weer in grooten getale de kaasmarkt bezoeken. Herinnerd werd aan de oprichting van de kaasbeurs, terwijl de wik- en weeg- loonen van 7 tot 5 cent verlaagd werden en thans een verlaging tot 3 cent wordt overwogen. Het benedenkantoor was dit seizoen eiken dag geopend, waardoor de verkoop van prentbriefkaarten en van tórenkaar- tjes aanmerkelijk steeg. Het aantal parkeerende auto's was 7214 tegen 4673 in het vorige jaar. Wat de motorraces betreft, er werden vier races gehouden, waarvan de tweede een jubileumrace was, waaraan een ster- rit verbonden was, en op de vierde de K.N.M.V.-baankampioenschappen verre den werden. De races gaven een verlies, zoodat de gemeente 500 van de huur terug gaf. Door de gewone tekorten en door het verlies op de races is het garantiefonds ingekrompen tot 308.54. Het jaarverslag besloot met de hoop, dat overheid en bevolking de V. V. V. in haar Weee&eeicfit naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 4 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 777,6 m.M. te Heisin gfors. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 5 Maart: Meest matige zuidoostelijke tot noord oostelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; wei nig of geen neerslag; temperatuur om het vriespunt des nachts; overdag weinig ver andering in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Aanhouden van het huidige weertype waarschijnlijk. De hooge drukking in het noorden hield stand. Zij breidde zich nog iets naar het zuidwesten uit. Ook op IJsland is de lucht druk nog iets gestegen. De depressiekern, welke gisteren nog over Schotland lag, vul de op. Een nieuwe kern verscheen gister middag in het zuidwesten op den oceaan en verplaatste zich oostwaarts. Het centrum lag hedenmorgen over de Golf van Biscaye. Als gevolg van deze luchtdrukverdeeling waaien in het geheele waarnemingsgebied tusschen dit centrum van de depressie en de kern van den hoogen druk in Finland, zuid oostelijke tot oostelijke winden, welke in oost-Europa en om het zuidelijk deel van de Oostzee krachtig tot stormachtig zijn, overigens zijn zij zwak tot matig. In het noorden van Scandinavië is de wind zuid west met betrokken lucht en sneeuw. Ook in Denemarken, noord- en midden-Dultsch- land sneeuwt het nog. In de omgeving van het centrum der depressie is de lucht even eens betrokken met regen, in het tusschen gelegen gebied, de Britsche eilanden, onze omgeving en zuid-west-Duitschland, is de lucht helder tot licht bewolkt. De vorst trok zich uit Frankrijk grootendeels terug, in het zuidoosten van het waarnemings gebied en in de Randstaten nam de vorst echter toe, overigens veranderde er weinig in de temperatuur verdeeling. De berg- stations in het Duitsche middelgebergte zijn in wolken gehuld, de Alpenstations boven vijftienhonderd meter melden mooi, helder weer met temperaturen van omstreeks tien graden onder het vriespunt. In onze omge ving mag verwacht worden, dat de ooste lijke wind zal aanhouden, met temperaturen des nachts enkele graden onder nul en over dag stijgende van acht tot tien graden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.14 uur tot 6.09 uur licht op. werk zouden blijven steunen tot bloei der gemeente Alkmaar. De voorzitter bracht den samen steller dank voor dit verslag en herinner de verder aan het overlijden van den heer v. Deventer, directeur van de A. N. V. V., waardoor deze een gevoelig verlies leed. Voorloopig wordt het directorium ge vormd door een tijdelijken directeur en mr. J. P. Bosman, lid van het hoofdbe stuur. De motorraces '37. De voorzitter herinnerde toen aan de besluiten van de vorige herfstvergade- ring, toen werd besloten, om slechts één race te houden. Nadien heeft het bestuur besprekingen gevoerd met de A.N.M.V., den rennersbond en het gemeentebestuur van Alkmaar. En van dit laatste is een schrijven ingekomen, dat de gemeente haar subsidie met 500 wil verhoogen, mits Alcmaria minstens twee races houdt. Er worden dit jaa" slechts zes wedstrij den gehouden in Nederland en de grootste concurrent van Alkmaar, Rotterdam, is verdwenen. Dat geeft moed. Bovendien kan Alcmaria goedkoopere races krijgen, zonder dat de kwaliteit en kwantiteit der renners minder wordt. Alleen dat scheelt reeds 600 tot 1000 gulden. Dit alles maakte, dat het bestuur den moed had, om voor te stellen, alsnog twee races te houden, n.1. op 2den Paaschdag en op den 2den kermiszondag. Vooral ook, omdat deze twee races altijd goed geweest zijn. Een kort debat ontstond over de entree prijzen; het vorig jaar had V. V. V. haar prijzen iets verlaagd, maar het resultaat was teleurstellend geweest en feitelijk kwam alles hierop neer, dat de V. V. V. eiken bezoeker een kwartje cadeau had gedaan. Daarom wilde het bestuur de oude entreeprijzen weer invoeren met grootere uniformiteit op de rangen aan de Zandersloot. De penningmeester merkte nog op, dat de „verliesraces" thans uitge schakeld zijn, dat de gemiddelde kosten per race teruggebracht zijn van 5500 tot 3600, hij deelde nog mede, dat in 1936 elke race meer dan 4000 had opgebracht en tenslotte keurde de vergadering het voorstel goed, teekende op het garantie fonds, overtuigd als men was van een veel minder groot risico dan in de laatste jaren. Na rondvraag volgde sluiting. EEN GOUDEN HUWELIJK. Het echtpaar G. Schekkermande Vries in de Stationsstraat alhier heeft gister zijn gouden bruiloft gevierd. Bruid en. bruidegom zijn nog maar even in de zeventig, maar er zijn 9 kinderen ge trouwd en er zijn 28 kleinkinderen, die opa en oma geluk konden wenschen en van wie er zelfs ook al twee getrouwd

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2