JUoitiHdaal Tlietuus Piinwieuws Spott Jbidtenlcutd noemde hiervoor als voorbeeld de talrijke huiseigenaars, die alles kwijt zijn, door de sterk gedaalde huren. Het kapitalistisch stelsel is onherroepelijk vastgeloopen en hoewel we daar niemand de schuld van kunnen geven, mogen wij ons er toch ook niet bij neerleggen. Bellamy beschreef in zijn boek 50 jaar geleden reeds, wat de gevolgen van het winstsysteem zouden zijn. Door het winstsysteem ontstaat de moge lijkheid, meer gelden naar zich toe te trek ken, dan noodig is voor het levensonder houd. Dit had het stichten van steeds nieuwe en grootere bedrijven ten gevolge, het be vorderde de mechanisatie en daarmede de werkloosheid, totdat door de overproductie, ontstaan door verminderde afzetmogelijk heid, d^ maatschappij ineenstortte. Het kapitalistisch stelsel kon tot nu toe slechts bestaan, doordat er nog een bestaans- tekort was. Nu dit tekort door de techniek overwonnen is, moet de menschheid zich aanpassen aan den maatschappelijken wel stand. Wij profiteeren niet van den vooruit gang van de techniek. Iedereen kon over vloed hebben als de verdeeling anders zou zijn. Laat ons allen gaan arbeiden en de pro ductie als resultaat daarvan verdeelen. "Hoe harder er dan gewerkt wordt, hoe grooter het menschelijk vernuft wordt, zoo veel grooter zal de maatschappelijke wel stand dan kunnen zijn. Bellamy meent, dat het oude stelsel van zelf zal afsterven en het nieuwe hieruit zal opgroeien. Talrijke maatregelen, welke men neemt, om den toestand te redden, blijken geen uitkomst te brengen. Bellamy gaf in zijn boek aan, hoe het nieuwe stelsel zal moeten werken. Een schoolopleiding met vakopleiding tot minstens 21 jaar, daarna 3 jaar opname in het gemeenschapsbedrijf en eerst daarna kunnen de jonge menschen in het arbeids leger worden opgenomen met pensionneering op 45-jarigen leeftijd. Er zal geproduceerd worden naar be hoefte, de prijs van het product zal niet worden bepaald door vraag en aanbod, maar door het aantal arbeidsuren. Het totaal aantal arbeidsuren gedeeld door het aantal inwoners, zal het bedrag zijn, waarop ieder recht heeft en waarvoor men bij een staatsbank wordt gecrediteerd. Met behulp van dit crediet kan men zich aanschaffen, wat men noodig heeft, waarvan de prijs weer bepaald is door het aantal arbeidsuren. Een groot aantal vragen zal nu bij u op rijzen, zei spr. Hij kan daar in een kort tijdsbestek echter geen antwoord op geven, maar Bellamy geeft op alle vragen in zijn boeken antwoord, hij heeft overal aan gedacht. Ieder land kan het stelsel, onafhankelijk van andere landen, invoeren. Spr. deed dan een dringend beroep op de aanwezigen, zich aan te sluiten bij de ver- eeniging Bellamy en het werk te steunen en te propageeren. Of de overgang van het oude stelsel naar het nieuwe lang of kort zal duren, ligt aan U zelf, zei spr. Laat ons bewust werken aan dien beteren maatschappijvorm. Hierna werd gepauseerd. Een groot aantal schriftelijk gestelde vragen gaf den spr. gelegenheid op enkele onderdeelen nader in te gaan. Den „klassestrijd" acht spr. overbodig en wees hij af, hij gaf toe, dat de menschheid vol ondeugden zit, maar deze komen in dezen maatschappijvorm juist naar boven, in de nieuwe maatschappij zouden, doordat de strijd om het bestaan verdwenen zou zijn, de goede eigenschappen den boventoon voeren. Bellamy geeft de oplossing voor alle groepen van de bevolking. Tegen de macht van het kapitaal behoeft niet te worden gestreden, omdat die macht gevormd wordt door de mogelijkheid, iedereen en alles er mede te kunnen koopen. Zoodra U niet meer te koop bent, is de macht van het kapitaal verdwenen. Zeer zeker zal van de zijde van het kapitaal verzet komen, maar een nutteloos verzet, want de ondergang van het huidige maat schappelijk stelsel staat vast. Spr. meende, dat er voldoende liefde tot werken zal zijn, zeker in een maatschappij, waar aan ieder de hem meest geëigende werkzaamheid zal worden opgedragen. Verder gaf spr. nog te kennen, dat de Bel- lamy-gedachte, als economisch stelsel, geheel buiten den godsdienst staat. Uitsluitend langs wettigen weg tracht de Bellamy haar doel te bereiken, door samenwerking van het geheele volk. Bellamy gaat uit van de gedachte, dat ieder, die geeft wat hij kan, zijn volle prestatie geeft, of hij nu ingenieur of straat veger is, en dus recht heeft op zijn volledig aandeel in de productie. Voor lijntrekkers is hij niet bang in de nieuwe maatschappij, omdat iedereen op een ander zal letten en de een den ander zal opstuwen om zijn plicht te doen. Na een krachtige opwekking, de Bellamy-gedachte te steunen, sloot de .voor zitter de bijeenkomst. ZUIDSCHARWOUDE Uitvoering fanfarecorps. Woensdagavond heeft het fanfarecorps „Kunst na Arbeid", onder leiding van den heer P. Pranger een concert gegeven in de kolfbaan van den heer P. Kramer, alhier. Er was een goede belangstelling voor dit concert. Behalve het optreden van Kunst na Ar beid werden eenige liederen gezongen door den heer C. Kostelijk, die hiermede veel succes had. Verder werd nog een tooneelstukje 't Slip pertje genaamd, opgevoerd door eenige da mes- en heerenle'den van het corps. Alles bijeen genomen heeft het publiek een mooie avond gehad, met voor elck wat wils. Een dansje na werd door velen geappre cieerd. WIJK AAN ZEE Inbraak in een r.k. school. In de r.k. school te Wijk aan Zee hebben ongewenschte bezoekers zich toegang weten te verschaffen tot het kantoortje van het hoofd. Uit een busje werd een bedrag van 10.50 ontvreemd dat de leerlingen hadden bijeengebracht; ook werd een vulpenhouder meegenomen. Vermoedelijk zijn de daders de school bin nengedrongen nadat zij met een schroeven draaier het slot van de achterdeur hadden geforceerd. NOORDSCHARWOUDE Tuinbouwbelang. In het lokaal van den heer J. de Bakker te Noordscharwoude werd Woensdagmiddag de algemeene jaarvergadering gehouden van de tuinbouwvereeniging „Tuinbouwbelang". Aanwezig waren 68 leden. De vice-voorzitter, de heer J. Ootjers, opende de vergadering met woorden van welkom, in het bijzonder tot burgemeester van Spengler en den tuinbouwleeraar, den heer L. Mallekote. De voorzitter dankte den heer Mallekote voor hetgeen hy dit jaar weer voor de vereeniging heeft gedaan en bezag de resultaten van het afgeloopen jaar, waarbij hij op de wenschelijkheid wees van het sproeien van aardappelen. Het gaat de tuinders wel zeer slecht, zoodat men is aan gewezen op den steun. Gemist kan deze steun niet worden voor de instandhouding van de bedrijven. Door samenwerking had iets bereikt worden. De voorzitter dankte de regeering voor den verleenden misoogststeun. De kring van correspondenten van den Plantenziektenkundigen Dienst kreeg een subsidie van 5. Er was een aanbieding ontvangen van de Coöp. Zaaizaadvereeniging te Wijdenes voor het contracteeren van zaaizaden met deze vereeniging. De teelt geschiedt onder con trole van de N.A.K. Men ging hierop nog niet in, doch in de toekomst kan het misschien nog iets worden met de groene kool. De Bond voor Staatspensionneering ver zocht een voorstel te willen doen voor het verkrijgen van premievrij staatspensioen. Hierover werd van gedachten gewisseld. Er waren er vóór en ook tegen het doen van een voorstel. De laatsten meenden, dat de tuinbouwvereeniging een neutrale vereeni ging was, waar andersdenkenden ook lid van zijn. Tenslotte besloot men het schrij ven voor kennisgeving aan te nemen. De rekening van den penningmeester, den heer C. Keeman, sloot in ontvangsten en uitgaven op 1988,71. Het saldo in kas was 205,24. In verband met den gunstigen stand van de kas werd de omslag met 1 cent per snees verlaagd. De secretaris, de heer J. Kliffen, heeft in zijn jaarverslag gememoreerd het overlijden van den voorzitter, wijlen den heer G. Bar- ten. De overledene, heeft zeer veel gedaan voor de tuinders. Hij heeft meegewerkt aan de invoering van dé contante betaling, de afschaffing van de toetallen, stichting van de veiling en den aanleg van de toevoerlijn van de veiling naar de hoofdlijn. Verder noemde spr. nog de oprichting van de coöp. Boerenleenbank. Ook herdacht de heer Kliffen in zijn ver slag wijlen den heer A. Borst. Het bestuur vergaderde 4 maal, er werden 3 ledenvergadeirngen gehouden. Overwogen wend ook bloembollen in de poterbewaarplaats te bewaren. Het aantal leden was per 1 Dec. 158. Breedvoerig schetste spr. de moeilijk heden van den tuinbouw en juichte toe, dat Ged. Staten zich de nooden van deze streek aantrekken en pogingen willen doen er ver betering in te krijgen. Het verslag van de kunstmestcommissie vermeldde een hoogeren omzet dan in 1935, toen 155900 K.G. werd aangekocht vnor 6066,06. In 1936 was de totale hoeveelheid 163250 K.G. tot een bedrag van 7653.22. Deze hoeveelheid was geleverd in 5 leve ringen. De mandencommissie had in totaal 333 manden omgezet, hetgeen niet veel is. In het vervolg zal men ook aardappelkistep kun nen bestellen bij de mandencommissie. Medegedeeld jverd, dat de rietcommissie geen riet heeft aangekocht, omdat de kwa liteit niet goed was. De heer Mallekote bracht verslag uit van de werkzaamheden van de correspondenten van den Plantenziektenkundigen Dienst. De werkzaamheden van de zaadselectie-com missie gaan voort, al kan men over een paar jaar nog wel even ver zijn als in 1930. Het is een moeilijke zaak. Eenige vragen werden gesteld en door den heer Mallekote naar genoegen beantwoord. Bestuursverkiezing in de vacature ont staan door het overlijden van G. Barten. De heer K. van Dyk werd gekozen met 34 var. de 63 stemmen. De heer B. Gutter verkreeg 19 en de heer G. Heeringa 8 stemmen. Aan de orde was de bespreking van de inrichting van de poterbewaarplaats tot bloembollenbewaarplaats. In de aangename bespreking met de Een dracht van Oudkarspel was men overeenge komen, dat „De Eendrachf' eerst een op roeping zal doen van gegadigden. Eerst wordt de bewaarplaats te Oudkarspel ge vuld. Daarna begint men aan Noordschar woude, tenminste wat van buitenom komt. Gehoopt werd, dat ook onze bewaarplaats goed gevuld wordt. Men zal probeeren den verzorgers van de Oudkarpelsche bewaar plaats ook voor de onze te krijgen. De vergadering vond deze regeling goed. Het bestuur zal de benoodigde kachels enz. aanschaffen. Voorstellen alg. vergadering N.M.B. De heer K. van Nienes wilde de blauwe aardappelen er gaarne uit hebben, in ver band met de bepalingen voor de goedgekeur de poters. Na breedvoerige besprekingen besloot men een onderlinge regeling te treffen, en daarvoor zal een gecombineerde vergadering van de Langend ijker tuinbouwvereenigingen worden gehouden. Over de teeltvergunningen werden nog eenige besprekingen gevoerd. Tot een voor stel kwam het echter niet. In de rondvraag bracht de heer C. Borst het „niet meer wegen" ter sprake. De koop lui houden zich er niet aan. Het is zoo, dat als iemand wordt gewogen, die niet bij de steekproeven behooren, dit kunnen weigeren; tenminste redelijkerwijs. De heer Ootjers zal op de veiling nog eens over de: zaak spreken. De heer L. Mallekote achtte het noodig en nuttig,' dat een vergadering wordt be legd, waar de groote plannen voor de ver betering van den toestand in het G. A. nader worden besproken. Een dergelijke vergadering zal worden belegd. Ook het sproeien der aardappelen kwam ter sprake. Eenige heeren vonden het niet juist, dat dit besluit was genomen zonder de tuinders er in te kennen. Burgemeester van Spengler sprak de ver gadering nog toe, waarna de voorzitter de vergadering te half zeven sloot. ONS DAGELLIKSCH BROOD. In Victoria Theater. King Vidor neemt sinds lang onder de Amerikaansche regisseurs een geheel aparte positie in: films als „Hallelujah" en „The Crowd" getuigden lang voordat Warner Bros met tal van „sociale" films, al of niet gelardeerd met revue-scènes, kwamen, dat het werkelijke, ruige leven met zijn vreug den en smarten van allen dag de kunste naars, die in de tredmolen van Hollywood gedwongen zijn steeds dezelfde stof te be handelen, niet voorbijging. Alleen: de mees ten kwamen er nooit aan toe om uit dat toch zoo voor de hand liggende gebied een onder werp te mogen halen en dat te verfilmen. Het verhaaltje van den mooien jongen en het lieve meisje, die elkaar in een sprookjes wereld van kostbare studio-bouwsels, die den bioscoopbezoeker zijn eigen milieu moe ten doen vergeten, tenslotte toch altijd „krijgen", genoot altijd bij de machtige di recties den voorkeur. Geen wonde** dat menschen als King Vidor er naar streven om zich uit den greep van deze alles bepalende directies los te maken! Maar wèl een wonder dat het hem gelukte! Het is hem gelukt. King Vidor neemt nu als onafhankelijk producent in de Ameri kaansche filmindustrie een plaats in tus- schen Samuel Goldwyn, Darryl F. Zanuck, Douglas Fairbanks en Mary Pickford, die Zelf hun films financieren en die ze uit brengen via de United Artists. „Óns dagelij ksch brood" is ondertusschen geen film geworden, die zich heelemaal los maakt uit het gebruikelijke genre: King Vidor heeft iets geheel en al willen afzien van een liefdesintrige. Maar hoofdzaak voor hem was toch het experiment, dat hij een aantal werkloozen op een verlaten boerderij laat volvoeren: de poging om door gewmenlijken arbeid een nieuw bedrijf, met levensmogelijkheden voor allewerkers, van dgn grond af op te laten bouwen. Daarom werd ook het overgroote deel van de nieuwe film afgezien van de bin- opnamen, die natuurlijk in een studio in Hollywood werden gedraaid buiten opge nomen op de groote Edgar Rice Burroughs ranch, die „Tarzana'' heet naar de beroemde creatie van den popülairen schrijver. Het verhaal van de twee jonge stadsmen- schen, die ten einde raad hun geluk op het land gaan beproeven (Karen Morley en Tom Keene) en die daarbij een beroep doen op de toevallige voorbijgangers om samen een boerderij te gaan stichten speelt zich af tegen den achtergrond van de natuur en den hardnekkigen strijd met den dorren bodem van de menschen, die botje bij botje hebben gelegd om het bedrijf op te bouwen. En mag menigeen zich misschien het sterkst interesseeren voor de geschiedenis van de twee jonge menschen, wier geluk plotseling bedreigd wordt door de komst van een „slechte" vrouw, die alle mannen, maar vooral de leider Tom Keene het hoofd op hol probeert te brengen pas op het al lerlaatste moment ziet Toen het verkeerde van zijn handeling in en keert hij terug naar zijn kameraden, die hij bijna voor een vrouw in de steek liet voor Vidor was kennelijk het probleem van de „terugkeer naar het land" en van de worsteling van wanhopige menschen met de natuur het groote probleem van de film. De idyllische oplossing, die mogelijk gemaakt wordt door de romantische zelfopoffering van een be keerden boef, die zich als 'n hard en eerlijk werker ontpopt, maar die zich vrijwillig bij de politie gaat aangeven, wanneer hy daar mee dit Amerikaansche „Walden" de noodige fondsen kan verschaffen, moge velen te ge makkelijk voorkomen, het is zeker, dat de nieuwe film om de poging een groot sociaal probleem gestalte te geven onze aandacht verdient, terwijl in tal van scènes het smeeken om regen, die het verdorrende ge was kan redden, de wanhopige poging om langs een geïmproviseerd irrigatie-stelsel de akkers te bevloeien King Vidor weer op zijn best is De ekstatisch-religieuze verwe ring, die wij kennen uit Hallelujah, de hard nekkige arbeidsdrift, de algemeen mensche- lijke vreugde om het simpele lever, dat in noeste arbeid wordt opgebouwd, zij vormen de kant van „Ons dagelijks brood", die wij zonder voorbehoud kunnen bewonderen. King Vidor heeft met zijn film opnieuw getoond een van de weinige regisseurs te zijn, die een groote werkelijkheid durven aan te pakken en die er een indrukwekkende film van weten te maken. „CHINA CLIPPER" IN BIOSCOOP HARMONIE. Een film, die om het vliegwezen geconstrueerd is. De film „China Clipper" hefeft de aviatiek tot motief. We zien de ontwikkeling van het Amerikaansche vliegwezen, vanaf het getob met gebrekkige „kisten" over korte routes tot de groote vluchten met veelmotorige machines over den oceaan. In één opzicht brengt China Clipper iets Een lawine neergekomen. Bij de Berninapas. Vermoedelijk vier dooden. In de nabijheid van Pontresina, op de grens van Zwitserland en Italië, is een lawine naar beneden gekomen, die een trein van de Bernina Bahn heeft bedolven, waarbij vermoedelijk vier spoorweg-employé's het leven hebben verloren. Aan een particuliere correspondentie uit Pontresina ontleenen we in verband met dit ongeval het volgende: De Bernina Bahn loopt van St. Moritz, via Pontresina en Berninapas naar Tirano. Het is een geëlectrificeerde baan, die ver geleken zou kunnen worden met de Noord- Zuid Hollandsche tram. Zaterdagmorgen begon het te Pontresi- nieuws. Ze brengt ons ook in het bureau van den man, die de vliegtochten financiert en die zich niet afvraagt in wat - voor toe stand de piloten de plaats van bestemming bereiken, maar alleen of en wanneer ze zullen arriveeren. De oorlogsvliegenier Dave Logan richt samen met eenige vrienden een luchtvaart maatschappij op. F" komen tegenslagen, maar men zet door en tenslotte hebben de vrienden succes met een vliegtuig van Mia- mi naar Zuid-Amerika. De maatschappij breidt zich uit. Dave Logan is algemeen leider. Hij gaat volko- mén in zijn werk op, zelfs zoozeer, dat hij van zijn vrouw vervreemdt en bars en heerschzuchtig optreedt tegen een ieder. Zijn vrienden zijn geen vrienden meer, maar nog slechts ondergeschikten. Na veel inspannenden arbeid heeft men een viermotorige vliegbopt gereed, die de naam „China Clipper" zal dragen. Het toe stel zal een vlucht ondernemen naar.Chinaj waar het voor een bepaalde datum moet arriveeren, aangezien er anders een groot bedrag betaald moet worden wegens over treding van een vliegvergunning De machine vertrekt. Brengen die sym pathieke kerels het er levend af? Bereiken ze hun doel? Dave Logan eischt: vliegen, ook onder de ongunstigste omstandigheden! De „China Clipper" daalt op tijd aan de Chineesch kust. Het volhouden van Dave Logan wordt beloond. Dan komt de verzoe ning tusschen Logan en zijn vrouw tot stand. Met de „China Clipper" maken ze hun tweede huwelijksreis. Toerisme. 24-UURS OEFENRIT. Vrijwillige burgerwacht Amsterdam. Op 19 en 20 Maart a.s. zal de Vrijwillige Burgerwacht Amsterdam weer de tradi- tioneele 24-uurs oefenrit organiseeren. Er zijn weer drie routes samengesteld, waarvan de eerste over Alkmaar gaat. Route I eischt een gemiddelde van 40 K.M. voor het eerste en van 36 K.M. voor het tweede gedeelte; Route II en III eischen een gemiddelde van 40 K.M. over den geheelen afstand. De start begint om 5 uur 's middags te Amsterdam. Asn de tijdcontroles heeft men 8 minuten speling; verder houdt men reke ning met de op te loopen strafpunt. Wat deze sportieve rit verder betreft, wij zouden slechts kunnen zeggen: schrijft in en vraagt zoonoodig nog inlichtingen over dezen rit. Zwemmen. TRAINER KRING UTRECHT K. N. Z. B. De heer Pesie Sr. alhier is door den K. N. Z. B. aangezocht de training op zich te ne men van de beste zwemmers en zwemsters uit den kring „Utrecht" van den K. N. Z. B. De heer Pesie heeft deze uitnoodiging aanvaard en zal eerstdaags eenige keeren per maand naar Utrecht gaan om aldaar een keur-collectie zwemmers onder handen te nemen. MUSSOLINI DOCTOR HONORIS CAUSA. Begin April zal de senaat van de univer siteit van Lausanne onder voorzitterschap van den rector der universiteit zich naar Rome begeven om den Duce den doctorsbul voor het doctoraat honoris causa in de poli tieke en sociale wetenschappen te overhan digen. De universiteit besloot ter gelegen heid van het honderdjarig bestaan Mussolini tot eeredoctor te benoemen. De senaat zal worden vergezeld van pro fessor Bosinsegni, die reeds aan de universi teit doceerde, toen Mussolini deze bezocht. Professoren en studenten van de universi teit van Lausanne zijn er trots op, dat Mus solini het eeredoctoraat heeft aanvaard, na dat hij een dergelijk aanbod van andere uni versiteiten van de hand heeft gewezen. na te sneeuwen en dat hield aan tot Zon dagavond, toen omstreeks vijf uur een storm opstak. De sneeuw werd hier en daar op hoopen gedreven, waardoor het lawinegevaar groot werd. Om de Bernina-baan vrij te houden van sneeuw rijden z.g. „Schleuders", dat zijn stoomlocomotieven, met een groote draai ende schroef aan de voorzijde, die de sneeuw links en rechts wegslingert. Een dezer treinen, met een sneeuwploeg voor op, schijnt toen hij uit een tunnel bij Alp- Grüm kwam, door een enorme lawine te zijn gegrepen, waardoor de vier mannen op den trein om het leven kwamen. Maandagmorgen was het weer prachtig maar er was een halve meter fyne sneeuw gevallen. Groote plakaten in het dorp waarschuwden de toeristen voor het la winegevaar, zoodat alleen kleine tochten in de omgeving van Pontresina mogelijk zijn. D'ANNUNZIO EN DE DOOD. Een raadselachtig schrijven. Volgens berichten uit Rome heeft Ga- briël d'Annunzio een vrij onbegrijpelijk schrijven gericht aan Starace, den secre taris-generaal van de fascistische partij. Hij schreef: „aangezien ik den dood in bed minacht, ga ik mijn laatste uitvinding beproeven". Het blad „Paris Midi" schrijft, dat de verklaring hiervoor de volgende is: wan neer d'Annunzio zal voelen, dat de dood nabij is, zal hij zich in een bad storten, dat onmiddellijk een einde zal maken aan alle leven en dat de weefsels van zijn lichaam zal vernietigen. d'Annunzio zou zelf de fortnule van de vloeistof ontdekt hebben. HET JOODSCH-ARABISCHE PROBLEEM. De rol van Ibn Saoed. Ondanks h.et volstrekte stilzwijgen, dat be baard is over de besprekingen tusschen de leider der Arabische wereld in Mekka ter gelegenheid van dén pelgrimstocht, hebben geruchten de ronde gedaan, volgens welke Ibn Saoed voornemens zou hebben een actief aandeel te nemen in de toekomstige rege ling van het Joodsch-Arabische probleem. De vorst heeft dit gerucht echter tegenge sproken. De Arabische problemen zullen de vol gende week te Caïro 't onderwerp uitmaken van nieuwe besprekingen, die een vervolg zullen zyn op die van Mekka. Aan deze be sprekingen zal worden deelgenomen door Abdel Rahman Azzam, den Egyptischen gezant in Bagdad. STAKINGSRELLETJES IN DE V.S. Te West-Warzick in Rhode-Island in de V.S. heeft zich een botsing voorgedaan tus schen 250 stakers eenerzijds en werkwilli gen en politie-agenten anderzijds. De stakers namen de niet tot ontploffing gekomen traan- en lachgasbommen op en wierpen hen naar de agenten terug, zoodat dezen de wijk moesten nemen. Aan de grens tusschen Rhode-Island en Massachusetts hebben sta kende chauffeurs een vrachtauto in brand gestoken: de bestuurder is met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis gebracht. ZOO GEWONNEN ZOO GERONNEN. Te Miami in den staat Florida deden drie bandieten een inval in een restaurant, waar zich een aantal bookmakers bevonden, die juist de rennen hadden bijgewoond en dik verdiend hadden. De bandieten vonden, dat hun daar ook een deel van toekwam en na men, om geen schele oogen te maken, dus maar alles. Zij verdwenen met een buit van meer dan 10.000 dollar. De „boekies" keken hen droef na. DE ERKENNING DER AMERIKAANSCUE VAKVEREENIGINGEN. General Electric volgt voorbeeld van General Motors. De „General Electric" heeft het voorbeeld gevolgd van de „General Motors" en de „U.S. Steel" door er in toe te stemmen het comité voor industrieele organisatie te er kennen als woordvoerder der Amerikaansche vakbeweging. De by het comité voor in dustrieele organisatie aangesloten vakver- eenigen zijn door de „Generaal Electric" erkend als de eenige, die bevoegd zyn tot onderhandelingen tusschen de organisaties van arbeiders en de werkgevers. DE VOEDSELVOORZIENING VAN DUITSCHLAND. Scheuren van grasland. De rijksminister van landbeuw heeft de Duitsche boeren uitgenoodigd hun bouw gronden uit te breiden door het scheuren van grasland, zulks ter betere verzekering van de voorziening van Duitschland van gi'anen, vezelplanten en olieopleverende ge wassen. Voor dit doel zal een belangrijk crediet, welks bedrag nog niet bepaald is, in den vorm van subsidies aan de boeren worden uitgekeerd.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7