Het groene van Baa-AI. Radionieuws ^BucgetÜike Stand Spoct JkooiHciaat lUeums SCHOORL Comité Oranjefeesten. In. het lokaal van den heer Rohde werd de eindvergadering gehouden van het comité dat de oranjefeesten heeft ge- organdseerd. De heer A. Kruit, penning meester, gaf een overzicht van de ont vangsten en uitgaven, waarbij het ver rassende resultaat bleek dat bij een ont vangst van 303.65 er nog 78 K cent (zegge 0.78K) over was. Dit deed den voorzitter, den heer S. G. L. F. van Fri- dakh, opmerken dat het geldelijk beheer uitstekend en in goede handen was. De rekening werd na onderzoek goedgekeurd. Algemeen was men 't erover eens dat in Schoort op buitengewoon prettige wijze feest was gevierd. Alle dingen waren -boven verwachting goed geslaagd, geen wanklank werd gehoord, zoodat het comité met voldoening op zijn werk kan terug zien. Op voorstel van den heer Maars zal het comité intact blijven om op 31 Augustus a.s. een kinderfeest te orga- niseeren zooals dit reeds in Groet ge woonte is. De voorzitter zegde de leden dank voor hun werk, waarna de heer Schermer den voorzitter namens 't comité dankte voor zijn juiste wijze van leiding als voorzitter van het comité gegeven. Tninbouwvereeniging. Gister vergaderde de plaatselijke tuin- bouwvereeniging in het lokaal van den heer Schuyt. De opkomst was minder bevredi gend. De voorzitter, de heer R. Wognum, heette de aanwezigen hartelijk welkom. Het jaar 1936 was weder een onvoordeelig jaar. Het nieuwe jaar zet zich nog niet zoo kwaad in, daar Onze contractartikelen met eenige pro centen vooruit zijn gegaan. Uit het jaarverslag bleek, dat er 105 leden zijn. De ontvangsten waren nog weer merkelijk minder dan in vorige jaren, en gaven een treurig beeld van de tijdsom standigheden. De teelt van tuinboonen en spercieboonen voor zaad gaven een teleur stellende uitkomst Veel werk is er gemaakt om regeeringssteun te krijgen voor den tuinboonen. De penningmeester, de heer Rus, is over leden en vervangen door den heer W. Seven- huyzen De geveilde groenten werden niet afzon derlijk gemeld. Een tuinbouwcursus werd uit gebrek aan belangstelling niet meer ge houden. 't Geheele verslag was in mineur gestand. De dank Van den voorzitter volgde. De Ontvangsten en uitgaven sloten met een bedrag van f 2879,65)4» met een voor- deelig saldo van 25,18 Er a's een bezit van 5 aandeelden der Alk- maarsche exportveiling, benevens enkele andere kleine dingen. De heer J. Blom vroeg naar het saldo van de Boerenleenbank. De heer Arpeau informeerde naar de be dragen van de rekening, Een post van 81,18*4 voor diverse kleine uitgaven was weinig duidelijk. De heer Henneman deelde den goeden uitslag van het commissieonderzoek mede. De rekening werd goedgekeurd en ook de penningmeester kreeg voor zijn goede werk den dank van den voorzitter. - Tot léden van de commissie 1937 werden de heeren W. Kooij, J. Klaver en P. Jonker aangewezen. Er werden drie nieuwe leden aangeno men, één lid werd geroyeerd. Van den heer Blom was er een aanbieding van goede gebruikte sloffen a 4,25 per honderd, franco thuis. Na 15 April zullen ze 50 cent meer kosten. Staande de vergadering werd een flinke partij besteld, terwijl de secretaris de ge legenheid tot bestellen nog openstelt tot 17 Maart a.s. De voorzitter deelde mede, dat er heol wat aanbiedingen binnen komen van zaad handelaren, welke Oost-Indische kerszaden willen laten telen. Gelukkig! 't Wordt er voor de telers wat beter op en Schoorl kan weder een mooi aanzien geven in de aan staande zomer. De kers hoort zoo in ons landschap thuis. Laten we hopen, dat de prijzen wat loonend zijn, opdat de teler er op ingaan kan. Er zal nog wat worden afge wacht, eer gecontracteerd zal worden. Er blèek wel animo, als de prijzen goed zijn. De bestuursleden, de heeren R. Wognum, Jb. Akkerman en P. Wildeboer traden af en werden bij acclamatie herbenoemd. In de pauze werd de verloting gehouden. Na de pauze deelde de voorzitter mede, dat er 8 hectaren tuinboonen voor zaadwin ning werden geplaatst. Staande de vergade ring werden mede nog nieuwe opgaven ge daan, waarvoor mede nog plaats werd ge vonden. Ook een partijtje Flagioletboor.en werd voor zaadteelt aan den man gebracht, terwijl er nog 14 dagen tijd voor nabestel ling wordt gegeven. Voor de teelt van doperwten was in 't ge heel geen animo, evenmin als voor peulen voor zaad. De waagmeester werd opnieuw weder her benoemd, t.W. den heer W. Sevenhuyesn. Mede werd de heer W. Druyve als vracht rijder aangewezen. De heer Arpeau wilde gaarne de 10 cent, welke de heer Druyven voor uitbetaling rekend, meer in progressieve geest zou wer den geregeld. Dit had echter zijn bezwaren en vooral geen bijval. Oppervlakkig lijkt 't bezwaarlijk, wanneer voor een klein be dragje aan geveilde groenten 10 cent wordt gerekend èn ook voor grootere bedragen 't zelfde geld, doch de kleine partijtjes goed geven veel meer drukte dan de groote par tijen. Voor snijboonenlatten was geheel geen af trek. Tonkinstokken voor snijboonen gingen béter aan den man. Blijkbaar vindt men zulkè stokken beter voor snij boonenteelt. Ziekte en luis is uitgesloten, indien de snij- bööftën bij tonkinstokken worden geplant. Er is een commissie, welke de teelt der gewassen, welke controle behoeft, nagaan. Om de laksheid van de leden te voorko men, zal deze commissie voor rekening van de nalatige leden de gewassen doen zuive ren. De vergadering ging met deze maat regel accoord. Het bestuur stelde voor om den penning meester een salaris verhooging van 10 te geven en dit te brengen op 30. De heer Arpeau voelde hier weinig voor, daar de ge heele contributie aan salarissen heengaat, en er voor andere uitgaven niets overblijft. Tenslotte na veel discussie werd het be stuursvoorstel omgezet in een gratificatie van 10. Dit voorstel werd aangenomen. De voorzitter treedt dit jaar af als be stuurslid van de Alkmaarsche exportvei ling. De vergadering keurde goed, dat het bestuur hem weder candidaat heeft gesteld. De heer P. Wildeboer Dz. uitte een pro pagandistisch woord voor den Ned. Tuin- dersbond. Deze bond is geen politieke, doel) een strijdvereeniging. Ze beijvert zich voor betere economische en financieele toestan den in het tuindersbedrijf. Zeer uitvoerig zette deze heer uiteen, wat deze bond in 't belang van de tuinders uit deze streek doét en deed een beroep op de vergadering om toe te treden als lid van dezen bond. Een vijftal leden gaven zich op. Rondvraag. De heer J. Mooij wilde gaarne de schor- seneeren gemeenschappelijk veilen. De heer J. Blom wilde samenwerking in deze zoeken met de afdeeling Schoorl van den L.T.B. De heer Sevenhuysen dankte voor de toe gezegde gratificatie van 10. De voorzitter voelde voor samenwerking in 't veilen van schorseneeren. Doch de leden zien soms hun eigen belang niet. Nooit hebben leden, die opzichzelve hebben ge veild, den prijs gekregen, die de vereeniging heef gemaakt bij 't veilen van een groot partij en toch gaan de menschen soms op zichzelve en we staan daar machteloos tegenover. Mogelijk kan 't gezocht worden door bij den uitzaai reeds een accoord te maken. Het bestuur zal in deze actief zijn. Hierna sluiting. KOEDIJK Afd. Ned. Tuindersbond. Woensdagavond werd door de afd. Koedijk van den Ned. Tuindersbond een ledenvergadering gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot, onder leiding van den heer P. Hart. De voorzitter hoopte op een prettige bespreking, daar er weer ver schillende vraagstukken te behandelen zijn die noodig zijn in het belang van den tuinbouw. Medegedeeld werd dat er Kringvergadering is. In behandeling kwam de agenda voor den Kring Noord-Holland, de begrooting 1937 ontvangst én uitgaaf 4500. De rekening werd accoord bevonden. De beschrijvingsbrief gaf aanleiding tot breedvoerige besprekingen. Er werd aan gedrongen op contributieverhooging, Koe dijk heeft al blijk gegeven werkzaam te zijn voor de propaganda. Mede werd aan bevolen om de 100 pet. uitbetaling richt prijs, Koedijk wil de Rijks- en Provinciale credieten annuleeren. De secr. zeide dat dit geld preferent is Als afgevaardigden werden gekozende heeren A. Jongsma en W. Butter. Thans kwam in behandeling de agenda van den Nederlandschen Tuindersbond. Rekening en begroöting werden voorge lezen en door een commissie goedgekeurd. De verkiezing van het hoofdbestuur was: A. Schermer, Noord-Holland, A. van Veen, Groningen, R. W. A. Muien, Noord- Holland. Zij werden door de districten ge kozen. Bij de vaste lasten werden door den voorzitter breedvoerige besprekingen gehouden. De geldgever en de overheid moeten medewerken om het vastelasten- vraagstuk op te lossen. Aangedrongen werd om steun te geven aan Deensche witte kool over de maand Öctober 1936. Als afgevaardigden naar de vergade ring te Amsterdam werden gekozen de heeren P. Hart en A. Jongsma. BROEK OP LANGENDIJk Jaarvergadering Christelijke Boeren- en Tuindersbond. De Kring Langendijk en Omstreken van den Christelijken Boeren- en Tuin dersbond hield Woensdagmiddag haar jaarvergadering ten lokale van den heer J. de Boer. De vice-voorzitter, de heer Mantel, van Schermerhorn, releveerde den toestand van het veehoudersbèdrijf, waarin een zekere verbetering is te con- stateeren. De akkerbouw was minder gunstig door de slechte weersomstandig heden. Van de misoogststeun is 60 pet. uitgekeerd, waarvoor wij de regeering zeer erkentelijk zijn. De oogst van vroege aardappelen was goed, doch in den uit voer is nog steeds stagnatie. De koolteelt was van dien aard, dat men nog niet kan zeggen dat teelt, van dit product niet meer mogelijk is. De bloembollenteelt maakt hierbij een gunstige uitzondering. Uit het jaarverslag blijkt dat er 6 be stuursvergaderingen zijn gehouden. Het ledenaantal is teruggeloopen van 280 op 260. Inzake steunverleening en diverse maatregelen is ons advies gevraagd. We gens onvoldoende resultaat moest de loonbij slagregeling worden ingetrokken. Het verwijt dat de toestand niet beter is, kan men de regeering niet verwijten, daar het de handelsbelemmeringen zijn welke een inzinking veroorzaakt hebben. De rekening van den penningmeester luidde als volgt: ontvangsten 26,20, uit gaven 12,93, alzoo een batig saldo van 13,27. Hierna werd door den heer G. J. Witte- veen een lezing gehouden met als onder werp „Kerngedachten van de conferentie" van den bond en welke in December werd gehouden. Hierop volgde een aangename discussie. Door Mr. Rip, alg. secr. van den Bond, werd nog een pleidooi gehouden voor krachtige organisatie, vooral nu het plan van de regeering is om een belangrijk deel der erisisbestrijding op de organisaties over te dragen. Het doel is meer naar de richting van ordening en een beheer- Crisia-publicatie, VISSCHERIJ OP HARING, SPROT OF MAKREEL. De Nederlandsche Visscherijcenitrale maakt bekend, dat bij de visscherij op haring, sprot of makreel de bepaling in zake de minimummaaswijdte van trawl- en snurrevaadnetten niet behoeft te wor den nageleefd, indien: a. de betrokken reeder vóór den aan vang der reis aan de Nederlandsche Vis- scherijcentrale heeft medegedeeld, dat het vaartuig in kwestie zal deelnemen aan de visscherij op haring, sport of makreel; b. met dit vaartuig na afloop der reis geen tong, schartong, tongschar, schar en schol van een afmeting kleiner dan 23 c.M., geen wijting van een afmeting klei ner dan 24 c.M., geen schelvisch van een afmeting kleiner dan 25 c.M. en geen kabeljauw van een afmeting kleiner dan 31 c.M. wordt aangevoerd. Indien men zich derhalve tegen een tuchtrechtelijke vervolging wil vrijwaren zal men goed doen er zorg voor te dragen, dat bij de uitoefening van de visscherij op haring, sprot of makreel met netten, welke niet aan de voorschriften omtrent de minimummaaswijdte voldoen, deze beide voorwaarden worden vervuld. Onder de afmeting van een visch zal voor de toepassing van deze bepaling worden verstaan de lengte gemeten van de punt van den snuit tot het einde van den staartvin. In stukken gesneden vis- schen of visschen welke ontdaan zijn van kop of staart, zullen worden geacht van kleinere afmeting te zijn dan onder b is vastgesteld, tenzij die stukken afzonder lijk gemeten grooter zijn dan de sub b genoemde afmetingen. De mededeeling, bedoeld onder a zal vóór den aanvang der reis schriftelijk moeten geschieden. In spoedgevallen zal met een telefonische mededeeling genoe gen worden genomen, mits deze binnen 24 uur schriftelijk wordt bevestigd. 's-Gravenhage, 3 Maart 1937. sching van de productie te komen en kan men door middel van de organisatie eigen lot in handen nemen. Laat deze vergade ring hiertoe de kern zijn. De heer Verkuil, secr. van de Hol- landsch-Brabantsche afd., gaf nadere in lichtingen over het orgaan „Ons Platte land". Spr. wekte de afdeelingen in den Kring op om de afdeeling Alkmaar, welke niet zoo sterk is, te steunen. De toestand in den tuinbouw zag spr. uiterst somber in vanwege de moeilijke exportmoeilijk heden. Voor de jonge menschen zijn geen bedrijven beschikbaar en ordening van regeêringszijde is noodzakelijk. De pacht en landprijzen zijn den laatstén tijd ge stegen. BERGEN Vertrokken personen. J. H. Kollmer, R.K., z.b., naar Medemblik. W. J. H. Schophuijs, Rem., opperhout vester, naar Ned. Oost-Indië. - J. E. Keu- Ier, geen, 2.b., naar Amsterdam. W. G. F. Geerlings, N.H., ambt. Ned. Heide Mij., naar Haarlemmermeer. E. H. Ockers, Ev.L., z.b., naar Amsterdam. A. Briefjes, N.H., z.b., naar Hilversum. N. van der Horst, geen, z.b., naar Rotterdam. A. J. M. Twaalfhoven, R.K., religieuse, naar Venhui zen. L. D. Jonker, N.H., z.b., naar Zand- voort. N. J. Jonker, N.H., monteur, naar Alkmaar. J. A. Bakker, geen, timmerman, naar Alkmaar. H. A. Schorsij (echtg. J. A. Bakker), N.H., z.b., naar Alkmaar. R. van Manen, G.K., arbeider, naar Oterlèek. M. Hofland, N.H., z.b., naar Alkmaar. J. Witte, geen, geleidster, naar Huizen (N.- H.) N. de Moor, geen, z.b., naar Amster dam. Th. C. Kuiper, geen, z.b., naar den Helder. R. C. Eecen, geen, z.b., naar Utrecht. C. A. Briefjes (echtg. L. C. Bis- kanter), R.K., z.b., naar Alkmaar. M. G. Kops, R.K., z.b., naar Alkmaar. M. E. de Moor, geen, h.i.d.h., naar Amsterdam. J. G. F. Kueter, R.K., loodgieter, naar Alk maar. D. Muit, N.H., dienstbode, naar Amsterdam. G. Pooijer, R.K., religieuse, naar Oudorp (N.H.) J. P. Cornelisse, N.H., z.b., naar Alkmaar. G. M. Schouten, R.K., leerlingverpleegster, naar Alkmaar. H. Dik, (echtg. A. Zwaanswijk), N.H., z.b., v.o. w. W. J. G. Dammers, R.K., dienstbode, n. Allernaar. H. J. Lindeboom, geen, werk tuigkundige, naar Ned. Oost-Indië. M. M. Staadegaard, R.K., z.b., naar SchoorL B. Scholten, N.H., spoorwegarbeider, naar II- pendam. E. Raspel van den Bosch, R.K., z.b., naar 's-Gravenhage. M. Bruin, R.K., dienstbode, naar Harenkarspel en acht leer lingen van het Pensionaat. Ingekomen personen. J. de Vrij, O.B.C., huisschilder, Lijtweg 31 van Haarlemmermeer. J. Ie Clercq, N.H., z.b., Groeneweg 74 van Nieuwe Niedorp. K. A. Schiphof, N.H., boerenknecht, Groene weg 8 van Franekeradeel. J. Boon, R.K., boerenknecht, Groeneweg 32s van Egmond- Binnen. C. G. Scholten, R.K., boeren knecht, Schapenlaan 15 van Alkmaar. H. J. W. ten Heggeler, R.K., bakker, Oude Prinsweg 1 van Haaksbergen. M. J. Per soon, R.K., religieuse, Loudelsweg 20 van Hoogkarspel. T. E. Stoel, geen, arts, Pau- linestraat 9 van Bloemendaal. J. C. A. Meursiug, N.H., z.b., Heerenweg 25 van Amersfoort. W. H. Meursing, idem, idem. M. A. Bentlage, R.K., z.b., Buerweg 34 van Eramen. M. Stoop, R.K., dienstbode, Loudelsweg 10 van Schagen. J. Talsma, N.H., boerenarbeider, Groeneweg 16 van Alkmaar. A. Heijnis, R.K., dienstbode, Loudelsweg 20 van 's-Gravenhage. J. de Jong, N.H., dienstbode, Eeuwigelaan 20 van Alkmaar. L. Pfafflin, D.E., dienstbode, M. Wiegmanweg 11 van Laren (N.H.) M. E. M. Regout, R.K., z.b., Studler van Surck- laan 10 van Zweden. E. M. Roozendaal, B.G., z.b., Komlaan 8 van Alkmaar. G. Spa, N.H., dienstbode, Piet Panderstraat 14 van Smallingerland. C. A. Heiblom, R.K., koopman, St. Antoniusstraat 53 van Alk maar en één leerling van het Pensionaat. EEN ENGELSCHE KAPER OP LUXEMBURGS AETHERKUST. Nadat de oppositie in de Kamer reeds bij de algemeene beschouwingen over Radio- Luxemburg geïnterpelleerd had, is zij bij de afd. P.T.T. der Staatsbegrooting over dezen vrijbuiter in den aether met onweer legbare gegevens aangekomen al is het bedrag van de offerte thans wat lager. De heer Victor Bodson preciseerde n.L, dat een Engelsche maatschappij 25 millioen Luxemburger franken (is 311/4 millioen Belg. fr.) cash down voor het aandeelen kapitaal wilde neertellen; dat zij bovendien den Luxemburgschen staat een winstaandeel garandeeren wil van 2 *4 millioen Lux. fr. het eerste jaar, millioen de 3 volgende jaren en 5 millioen de 19 daaropvolgende jaren! Dit werd mede aangehaald om aannemelijk te maken, hoe goede zaken deze reclame zender wel moet maken;; spr.'s ontvangsten raming beliep 30-32 millioen Lux. fr. per jaar. Minister Dupong toonde zich uiterst ver ontwaardigd over de onthulling van den heer Bodsin: de genoemde gegevens zijn uitsluitend te ontleenen aan een gesprek, hetwelk onder vier oogen in 's ministers ka binet met een Engelsman plaats heeft ge had. Waarop men interrumpeerde: de mus- schen schreeuwen het van de daken! Overigens, zoo riep de minister met stem verheffing uit, moeten wij hier in Luxem burg niets hebben van een Engelsche finan cieele instelling, die zich met onze binnen- landéche politiek wil bemoeien; de belangen van buitenlandsche. kapitalisten dienen óns niet tot leidraad voor onze binnenland- sche politiek, en wij hebben een contract met Radio-Luxemburg gesloten, hetwelk wij eerlijk willen nakomen. De heer Diderich merkte hierbij op, dat Radio-Luxemburg jaarlijks 3 millioen Lux. fr. aan salarissen -en loonen in het land uit betaalt. In elk geval: de regeering heeft het be staan of bestaan hebben van dit aanbod im- plicite erkend; wel een bewijs „dat het een gced zaakje is". En tevens, dat zij er niet aan denkt, met dezen Engelschen kaper in zee te gaan. Al leen: is binnenlandsche politiek niet wat een al te bescheiden formuleering voor het probleem Radio-Luxemburg? Wat mir.der Kilowatts zouden dan volstaan, zou men ge neigd zijn te zeggen. BROEK OP LANGENDIJK (Februari). Geboren: Nicolaas Dirk, z. van D. Krap en van M. Kliffen. Arie. z. van J. Kroon en van S. Kloosterboer. Overleden: Cornelis Haas, oud 84 jaar, weduwnaar van Janke Potman. EGMONP-BINNEN (Februari). Geboren: Maria, d. van Johannes Lute en Cornelia Admiraal. Catharina Gertru- dis, d. van Cornelis Johannes Apeldoorn en Maria Ory. Johanna Catharina, d. van Cornelis Levering en Maria Veronica van Duin. Overleden: Christina Margaretha Bak ker, 2 mnd. EGMOND AAN ZEE (Februari). Geboren: Gerard, z van Adriaan Bos man en Kniertje Dekker. Ondertrouwd: Arie Zwaan en Aagje Sloot. Gehuwd: Cornelis de Graaff en Grietje Groen. Overleden: Anna Catharina Cornelia Ham, oud 44 jaar, weduwe van Pieter Wij- ker. W ARMENHUIZEN (Februari). Geboren: Jacoba Wilhelmina, d. van J. Kok en J. E. A. Breed. Hendrik Jan, z. van W. Heman en M. ter Burg. Gerardus Matthias, z. van M. J. de Nijs en A. Castri- cum. Anna Catharina, d. van C. Bommer en A. M. Scheid. Dirk, z. van K. Wilde boer en G. Schoen. Getrouwd: Franciscus Maria Konincks te Harenltarspeï en Anna Maria Krom. Overleden: Paulus Nicclai, z. van A. Nicolai en B. Dekker, 24 jaar. Jan Krijgs man, wedn. van G. Koopman, 76 jaar. Gerard Pastoor, 75 jaar. Elizabeth Wog num, 72 jaar. OUDKARSPEL (Februari). Ondertrouwd en getrouwd: Gerrit de Jongh en Trijntje Kostelijk. Overleden: Cornelis Swager, echtge noot van Geertje Hopman, 57 jaar. 169. Van wat hout en lappen werd een pop gemaakt die vanuit de verte wel wat op Hassan leek. Déze pop werd in de kano gezet en daarna naar den stroom afge duwd. Toen even later de Amerikaan met zijn negers kwam, dacht hij natuurlijk dat zijn boot was ingenomen door den bedien de van dokter Bergman. VERLOOR ZIJN WERK DOOR RHEUMATISCHE PIJNEN. Hoe hy weer aan den slag kwam. „Drie jaar geleden leed ik zoo hevig aan rheumatische pijnen, dat ik nog slechts met behulp van een stok kon loopen en gedwongen was mijn werk op te geven. Zonder Kruschen Salts was ik nooit meer aan den slag gekomen, maar nu voel ik mij weer uitstekend en kan weer werken. Wie mij 3 jaar geleden ge kend heeft en mij nu ziet, gelooft niet dat ik dezelfde man ben. Ik kan Kruschen niet dankbaar genceg zijn." W. T. Rheumatische pijnen ontstaan doordat de opgehoopte afvalstoffen het organisme ernstig verontreinigen, waardoor o.a. het kwaadaardige urinezuur ontstaat, dat de oorzaak is van de pijnlijke rheumatische zwellingen in spieren en gewrichten. De zes zouten in Kruschen'Salts verwijderen de afvalstoffen volkomen langs de natuur lijke kanalen, waardoor Uw bloed wordt gezuiverd en de pijnen vanzelf zullen op houden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de lfesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij. A'dam voorkomt. Voetbal. ENGELSCHMAN MEE LEIDT BELGIE—NEDERLAND. De Engelsche scheidsrechter H. N. Mee zal op 4 April a.s. den landenwedstrijd BelgiëNederland leiden. Door deze be slissing, welke na overleg tusschen de Belgische ei Nederlandsche voetbalin stanties is geschied, debuteert de heer Mee als scheidsrechter op het vasteland. ZAL BAKHUYS ZONDAG KUNNEN MEESPELEN? Zelf is 14j optimistisch gestemd. Het is op het oogenblik nog niet met zekerheid te zeggen of onze bekende mid denvoor Bakhuys Zondag in. den wedstrijd tegen Zwitserland zal kunnen meespelen. Weliswaar gaat zijn enkel goed vooruit en is thans weer tot normale proporties te ruggebracht, maar de beslissing of de populaire H. B. S.-er een geheelen wed strijd zal kunnen volhouden zal uiteinde lijk aan prof. Snapper worden overgelaten. Bakhuys zelf is vol goeden moed en als het alleen aan hem ligt, speelt er Zondag voor hem niemand in de plaats, maar het oordeel van een medicus is in dit geval toch niet te ontberen, temeer daar tijdens den wedstrijd geen spelers mogen inval len. Maar er kan niet anders gezegd wor den, dan dat de genezing geheel naar wensch verloopt. Gisteren heeft de behandelende genees heer dr. Diehl verlof gegeven tot massage. Bob Glendenning is dan ook gister bij Bakhuys geweest en heeft met veel suc ces het geblesseerde lichaamsdeel gemas seerd. In de volgende dagen zal Glenden ning meer keeren per dag komen en dat stemt ons vol hoop. Want als Glendenning een sportbles sure bewerkt, dan heeft deze zijn lang- sten tijd gehad. Laatste training op het V. U. C.- veld. Het was gisteravond weer de traditio- neele „laatste trainingsavond" voor den. grooten interland-wedstrijd, waarop de spelers van het Nederlandsche elftal, be halve hun lichamelijke ook hun geeste lijke krachten nog eens extra sterken. Na de gebruikelijke oefeningen op het hel verlichte V. U. C.-veld verzamelden de spelers zich in het clubgebouw, waar hun door den heer H. J. Herberts met enkele opwekkende woorden nog een laatste aanwijzing voor den wedstrijd tegen Zwitserland werd gegeven. „Den laatsten tijd, aldus de heer Her berts, heeft de keuze-commissie steeds met moeilijkheden te kampen gehad. Te gen Duitschland waren het Smit en Weber die wij moesten missen, nu is het meespe len van Wilders en Bakhuys nog twijfel achtig geworden. We kunnen hier nog niets over zeggen, pas Zondag op het laatste oogenblik zal beslist worden of zij 170. Terstond gaf hij bevel om de boot met speren te werpen. De meeste troffen doel en toen de kano bij een bocht tegen de kant terecht kwam, sprong de Ameri kaan erin. En nu zag hij pas hoe hij beet genomen was.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11