Oudorp verzet zich tegen annexatie. Maak die slijm les neem AKKER'S verstèrkte ABDIJSIROOP 's Werelds béste Hoestsiroop QeiHeentcxadeit SeuilietoH HET HUIS MYSTERIES ALKMAARSCHE COURANT van ZATERDAG 6 MAART 1937 De Alkmaarsche annexatieplannen. In de gehouden raadsvergadering wordt vaak op humoristische wijze uiteengezet waarom men annexatie afwijst. Die vastzittende slijm moet eruit, want die is de oorzaak van Uw benauwdheid, Uw kortademigheid, Uw onophoudelijk hoesten. Stel toch vertrouwen in de beproefde Abdijsiroop, dan komt de prik keling der slijmvliezen tot staan. De aandrang tot hoesten verdwijnt, zoodra de verzachtende, genezende werking van Akkers verstèrkte Abdijsiroop doordringt tot in de verborgenste schuilhoeken van Uw borst en longen. Akker's Abdijsiroop is daarbij geheel onschadelijk. Akker's Abdijsiroop is een natuurlijk kruiden-middel, samengesteld uit oude beproefde „genees-cruyden", waarvan de werkzaamheid reeds in de grijze oudheid aan ingewijden bekend was. Bovendien is de werking van Akker's Abdijsiroop nu door Apotheker Dumont krachtig versterkt door toevoeging van de bij uitstek hoesl-bedwingende stof „codeïne". Terecht noemt men Abdijsiroop dan ooki VERLAAGDE PRIJZEN: f 0.75 - f 1.25 - f 2.- - f 3.50. OVERAL VERKRIJGBAAR. denkboek, uitgegeven door de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten niet opge merkt, dat de gemeentewet eindelijk in 1931 een standpunt heeft ingenomen, waardoor het de gemeenten gemakkelijk zal vallen, allerlei belangen gemeenschappelijk te ver zorgen op een wijze, die goede resultaten verzekert? Het thans ingediende verzoek. Over het thans ingediende verzoek is met deze gemeente geen enkel overleg gepleegd. Inderdaad loopt de grens der gemeenten thans langs openbare wegen, terwijl in den loop der tijden aan den kant van Oudorp be bouwing is ontstaan. Wij vragen ons echter af, geeft deze wijze van grensscheiding dan zooveel moeilijkheden. Op hoeveel plaatsen in ons land zal een openbaren weg geen grensscheiding zijn tusschen twee gemeen ten, is daar dan ook terstond grenswijziging noodig? Heeft Oudorp met Alkmaar dan kwesties gehad, waardoor moeilijkheden zijn ontstaan in verband met de bestaande grensscheiding? Heeft Oudorp, die een gemeente is van ruim 1800 zielen, dan niet steeds getoond, bereid te zijn tot het aangaan van regelingen, ge tuige eene regeling terzake de brandblus- sching, de vleeschkeuringsdienst, het ledigen van septic-tanks, terwijl daarnevens Oudorp door Gemeentewerken Alkmaar meerdere malen advies bekwam terzake bebouwing nabij de grens van Alkmaar. Onwillekeurig vragen wij ons af, of hier nu plots een wijziging van de grens moet komen, omdat Alkmaar geen gebied meer heeft, waar zij haar bebouwingsplannen kan uitvoeren, doch dan zien wij op de overge legde kaart, dat nog duizenden M2. beschik baar zijn in die gemeente, dus dit kan de reden niet zijn. Is het dan misschien omdat velen er de voorkeur aan geven te wonen aan de rand van een stad, onmiddellijk gren zende aan het platteland? Alkmaar beweert nu wel, dat Oudorp aan die bewoners toch niets heeft, deze zijn toch allen aangewezen op Alkmaar, doch daarnaast kunnen wij vragen, deze bewoners brengen reeds hun geld in Alkmaar, hebben hun kinderen op Alkmaarsche scholen, van welke Alkmaar de kosten declareert, is het dan alleen nog te doen deze menschen binnen haar vleuge len te hebben, om daarvan ook de belasting penningen te kunnen beuren? Wanneer dan alleen financieele redenen hier spreken, meenen wij toch wel te mogen opmerken, dat deze voor zulk een ingrij pende maatregel als grenswijziging geen af doend argument mogen zijn. Het is dan niet meer een annexatie van grondgebied, doch annexatie van belastingbetalers en dit mag toch geen reden zijn een plattelands gemeente als de onze vrijwel de helft van haar grondgebied en inwonertal te ont nemen. Deze gemeente toch zou door deze grens wijziging een 800 inwoners verliezen en wij vragen ons af, indien tot deze grenswijzi ging zou worden overgegaan, of het dan maar niet beter was onze heele gemeente bij Alkmaar te voegen, omdat het over blijvende deel dan zeker een noodlijdende gemeente zal vormen. Wij stellen Uwen Raad dan ook voor het verzoek van den Raad der gemeente Alk maar om grenswijziging tusschen Alkmaar en onze gemeente af te wijzen en dat Uwe Raad tevens laat weten, dat het met betrek king tot de aan eventueele grenswijziging te verbinden voorwaarden geen wenschen naar voren heeft te brengen. De heer Leering merkte op, dat de voor zitter door het voorlezen van dit prae- advies juist het gras voor zijn voeten had weggemaaid en sprak den wensch uit, dat Oudorp een historisch plaatsje mocht blijven. De heer Van der Post zeide: Gaarne grijp ik de gelegenheid, die mij hier geboden wordt, aan, om zij het in beknopten vorm de motiveering van de gemeente Alkmaar, waarom annexatie van een zeer groot deel der gemeente Oudorp noodzakelijk zou zijn, te weerleggen. Als eerste argument voert Alkmaar aan, dat tegen de grens van Alkmaar, een bebou wing is ontstaan, die in elk opzicht het ka rakter zou dragen van een uitbreiding van de stadsbebouwing. Men betoogt dat de grens langs den Kanaaldijk en den Frieschen weg, TEXEL De raad vergaderde voltallig ten raad- huize. De voorzitter bood na de opening een overzicht aan van den toestand der ge meente in 1936, waarna de notulen werden gelezen. Een voorstel om een bedrag van 10 be schikbaar te stellen voor de Ned. Ver. voor Luchtbescherming, werd zonder stemming aangenomen. Op een vraag van den heer Parlcvliet, deelde de voorzitter mede, dat een plan voor maatregelen tegen lucht aanvallen voor Texel reeds in een ver ge vorderd stadium van voorbereiding ver keert. Overleg is gepleegd met den com mandant van 't vliegveld „De Mok". Bin nenkort zal een oefening kunnen worden gehouden. De burgemeester zal zich met de leiding belasten. Nog besloot de gemeente voor 10 per jaar lid te worden van het departement Den Helder en Omstreken van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Over een ingekomen adres over verbree ding van den weg RuigedijkMienterglop deelde de voorzitter mede, dat de kosten voor verharding op 12 a 13.000 geraamd worden. B. en W. achtte het niet verant woordelijk een zoo hoog bedrag hiervoor thans uit de gemeentekas beschikbaar te stellen. Aan mej. E. Keyser, onderwijzeres te den Burg, werd, op haar verzoek, eervol ontslag verleend op nader te bepalen datum. Benoemd werd tot bestuurslid van 't Alg. Armbestuur de heer Jb. Eelman Dr. en be noemd in de vacature-G. Witte de heer C- Graaf. Tot regentès Alg. Armbestuur, benoemd mevr. H. ZuidewindKuiper?' in de vaca turemevr. RoeperBoon en herbenoemd mevr. wed. T. ZoetliefGraaf. Tot regenten van 't Alg. Weeshuis werden herbenoemd de heeren A. Dros Albz., Jb. Bakker Az. en tot regentes mevr. A. Keesom —Witte. Tot lid van de schoolcommissie werd be noemd de heer H. Kraai.; tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim de heeren C. Dijt, H. Kiviets, Jb. Kikkert Nzn., C. Keyzer Hz. en de heer J. Usi, allen aftre dend. Tot lid v. d. Raad v. Commissarissen bij de T.E.M. zal gestemd worden op den heer C. de Lugt, tot vertegenwoordiger van de gemeente op de leden vergadering 1937 werd benoemd de heer S. de Waard, plaats vervangend de heer J. Henkes. Met alg. stemmen werd benoemd tot hoofd der school te Oosterend, de heer F. J. Schmit, no. 1 der voordracht. Besloten werd mej. M. Brouwer, onder wijzeres te de Waal op haar later ingeko men verzoek over te plaatsen naar Den Burg. Tot lid van 't stembureau I te den Burg werd benoemd de heer J. C. Kager, tot plaatsverv. lid de heer C.de Lugt, idem voor *t 6e stembureau de heer S. Zuidema en voor dat te Oosterend de heer. F. Schmit 'als lid en plaatsvervangend lid de heer J. v. d. Vis. Aan B. en W. werd een crediet toegestaan van 2425 te bestrijden uit de opbrengst bouwterrein aldaar voor aanleg van een rijweg op den Brink te de Koog. Besloten werd, ingaande 1 April a.s., het salaris van den keuringsyeearts, dat be droeg 2000 waaronder 400 voor auto- vergoeding te brengen op 2600 (w.o. 500 voor autc-vergoeding en 100 voor vergoeding kantoor). In verband met bovenstaand besluit werd eveneens besloten tot verhooging van de keurloonen voor slachtvee. Op voorstel van B en W. werden nog énkele wijzigingen aangebracht in de bouw verordening dezer gemeente,, waarna rond vraag en sluiting volgden. In Hotel Texel te Den Burg werd Woens dagavond de jaarvergadering met aandeel houders gehouden van de NV. Texels Eigen Stoomboot Onderneming te Texel. Behalve flinke afschrijvingen op schepen en gebouwen was het winstsaldo der balans 18654.72. Hiervan zal voor het reservefonds wroden bestemd 12848.82, de rest is be stemd voor rente aandeelhouders en tan tièmes directeur en personeel. De dienst is in 1936 bijna onafgebroken geregeld ver vuld. De technische commissaris, de heer H. W. DER Uit het üngelsch door H A.C.S, 25) HOOFDSTUK VIII. Na een oogenblik zei ik: „Wat bedoel je?" „Wat ik bedoel?" herhaalde zij eenigs- zins hoonend, „Ik bedoel, dat ik oogen in mijn hoofd heb. En ooren. Als u gehoord hadt, wat ik gehoord heb Zij keek zenuwachtig naar de deur, en boog zich naar mij toe. „Ik hoorde kibbelen, Bayard en Allen Carick. Zij waren, juist bij het keukenraam, daar op het pad. Ik was borden aan het wasschen. Ik hoorde Allen Carick zeggen: „Ik zal je daarom vermoorden". En Bayard lachte. En dienzelfden nacht werd er op hem geschoten. Toevallig! Ik zeg, dat het met opzet was". „Maar... schoot Allen Carick op hem?" Zij staarde mij achterdochtig aan, alsof ik haar in een strik wou vangen. Zij had kleurlooze wenkbrauwen, boven lichtgroene oogen, en een breed helder gezicht; haar dwaas-primitieve bijgeloovigheden pasten Bakker, die periodiek moest aftreden, wenschte zich wegens hoogen leeftijd niet meer beschikbaar te stellen. Daar het bestuur nog geen gelegenheid had om een voordracht voor deze benoeming op te maken, stelde het voor voorloopig nog geen technischen commissaris te benoemen, temeer daar de, hoofdmachinist zeer bekwaam is, en de heer Bakker zich nog bereid verklaard heeft de vennootschap met adviezen bij te staan. De voorzitter bracht dank aan den heer Bakker en ook aan mevrouw Bakker voor het vele, dat deze gedurende 28 jaren voor de vennootschap deed. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de directeur der vennootschap, de heer J. G. Stompff, in overleg met het bestuur besloten had, eervol ontslag aan te vragen. Dit ont slag staat in verband met het ongeval, den Oudorp als historisch plaatsje. De raad dezer gemeente kwam Donder dagavond te zeven uur in een openbare ver gadering bijeen, onder voorzitterschap van den eersten wethouder, den heer A. de Boer, die mededeelde, dat de burgemeester wegens ziekte het voorzitterschap niet kan waar nemen. Hij sprak den wensch tot een spoedig en algeheel herstel uit. Ingekomen stukken. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten, aan het r.k. schoolbestuur een voorschot te verleenen van 80 pet. der kosten van het Openb. Lager Onderwijs. Deze kosten bedroegen volgens de laatst vast gestelde rekening 1934 8,72 per leerling, zoodat uitgekeerd wordt 2472,12, te betalen in vier termijnen. Ingekomen was een schrijven van den minister van soc. zaken, met mededeeling van verlenging werkverschaffing te Schoorl tot en met 1 Mei 1937. Aan Joh. Apeldoorn te Alkmaar werd restitutie .van straatbelasting over 1936 ver leend van eenige woonhuizen, welke een vol jaar hadden leeg gestaan. Vastgesteld werden de pensioensgrond slagen van den agent der Arbeidsbemidde ling en werkloosheidsverzekering. Hierna kwam aan de orde de bespreking en vaststelling der begreoting 1937 van het Burgerl. Armbestuur. De heer Leering stelde voor, de begroo ting vast te stellen, zooals opgemaakt, met een totaal aan geraamde ontvangsten en uit gaven ad 7906.50, waaronder een gemeen telijke subsidie van 7000: hij betreurde nogmaals de houding van Ged. Staten wegens het niet-goedkeuren van het raads besluit tot verhooging bezoldiging der sec.-penningm. van het B. A. De heer Schermerhorn stelde voor, nog eens een besluit te nemen tot verhooging der bezoldiging, doch de overige raadsleden voelden hier weinig voor, daar dit toch niet goedgekeurd zou worden door Ged. Staten. Hierna kwam in bespreking de gemeente- begrooting 1937. De begrooting van den gewonen dienst sluit met een totaal aan ontvangsten en uit gaven van 34456,25 en de begrooting van den kapitaaldienst met een totaal van 17800. Besloten werd deze begrooting zoo vast te stellen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten voor het belastingjaar 19371938 op de gemeentefondsbelasting 75 opcenten te heffen. De heer Staa vroeg, hoever de eertijds be noemde commissie was gevorderd met het onderzoeken van de mogelijkheid tot ver laging der personeele belasting. De voorzitter antwoordde, dat verlaging van personeele belasting geheel afhangt van den inspecteur. De heer van der Post vond, dat er toch heelemaal niet bij haar kleurige, groene kleedij. „Dat weet ik niet", zei ze. „Maar ik weet niet, wie het anders gedaan kan hebben. En hoorde ik hem niet dreigen? Bayard en Dave waren dikke vrienden. Maar zij had den hun ruzies. Zoo zijn de Thatchers, Wanneer je ze ziet, denk je, dat er nooit zóó'n aardige familie was. Dat is anders, wanneer je hen kent, zooals ik ze ken". „Je moet zoo niet praten, Florrie". „U zult het niet verklikken", zei het meisje wat rustiger. „En ik ben wat zenuw achtig. Het schijnt, dat ik niet tot rust kan komen, 't Is uw haar, zuster, dat mij ze nuwachtig maakt. En dan vlak na den moordt Te denken, dat ik in een huis ben, waar een moord is gebeurd". Haar groene oogen keken weer vreemd aleof ze in trance was, en ze zei „Ik denk, dat alles be ter zou worden, zuster, wanneer u weg ging". Ik dacht ook hetzelfde. Maar niet om dezelfde reden. „Waarom ga je niet weg, als je bang ben: voor nog meer ongelukken?" Zij haalde haar zware schouders op. ,,'t Is een goede betrekking", zei ze. „En ik zal 's nachts mijn deur op slot houden". Ik yond de manier, waarop ze mij aan keek, niet prettig. Ik zei: „Mijn koffer uit het ziekenhuis is er nog niet, ik vind, dat ik nog eens moei. telefoneeren", en ik liep naar de deur. „Er is een telefoon in het boudoir van miss Adela. Wilt u die niet gebruiken, zus ter?" „Hé, ja. Of de telefoon in de studeerka mer, bij de bibliotheek". heer Stompff onlangs overkomen. Hem werd openlijk dank voor zijn werk gebracht. Bij de rondvraag deelde de heer G. Michels mede, dat de schulden van V.V.V. Koog tot op de helft waren teruggebracht en men bereid was deze vereeniging op te doeken, als T. E. S. O. de rest op zich wil nemen, als de leden lid van de V.V.V. Mooi Texel werden. De voorzitter zegde toe te trachten deze zaak zoo goed mogelijk te schikken. Door een der aanwezigen werd verzocht in het vervolg bij ijsgang per radio de uren van den bootdienst bekend te maken. Nog werd door een der aandeelhouders gewezen op het mooie werk van T. E. S. O. door gratis ziekenvervoér en vervoer naar de scholen te Den Helder, waarvan zoo veel gebruik gemaakt wordt. Hierna sluiting. wel eenige motieven waren, om deze belas ting eenigszins te verlagen. Besloten werd voor 1 Sept. a.s. hierover verslag uit te brengen. De heer Leering deelde mede, dat bij het onlangs genomen raadsbesluit tot verlaging van classificatie der gemeentefondsbelasting tot in de vierde klasse één bewoner aan de Zeswielen was vergeten, zoodat deze nog geclassificeerd staat in de zevende klasse; zou het ook niet mogelijk zijn, ook dezen bewoner in de 4e klasse te brengen. De voorzitter antwoordde, dat hij hier voor zijn best zal doen en met den inspec teur zal overleggen. Besloten werd het tweede stembureau te- vestigen in de werkplaats van den heer Dirkmaat aan den Friescheweg. Hierna ging men over tot het belangrijkste punt van de agenda, n.1.: Advies aan Gèd. Staten terzake het verzoek tot grenswijzi ging aan de Kroon van de gemeente Alkmaar. B. en W. hadden het volgende prae-advies opgesteld: Grenswijziging Alkmaar. Bij schrijven van heeren Ged. Staten dezer provincie dd. 9 December 1936, le afd. no. 233 werd ons verzocht te bevorderen, dat het oordeel van den Raad dezer gemeente aan hen zou worden kenbaar gemaakt over een verzoek door den Raad der gemeente Alk maar aan de Kroon gedaan, tot het aanhan gig maken van een wetsvoorstel tot wijzi ging van de grenzen tusschen de gemeenten Alkmaar en ook tusschen onze gëmëente. Gemeld schrijven werd door Uwen Raad in handen gesteld om advies en daaromtrent deelen wij U het volgende mede: Wij zouden ons advies willen indeelen in enkele hoofdoverwegingen en wel ten eerste Grenswijziging in het algemeen. Naar onze meening behoort eerst dan grenswijziging te worden toegepast, indien geen andere middelen bestaan en kunnen worden toegepast om bestaande moeilijk heden en kwesties op te lossen. Reeds meerdere deskundigen en mannen van wetenschap hebben zich terzake duide lijk uitgelaten en ook de wetgever heeft door opneming van art. 149 in de Grondwet zich voor oogen gesteld, dat samenwerking van gemeenten in de eerste plaats moet worden gezocht. Algemeen heérscht toch wel de opvatting, dat als door samenwerking kan worden bereikt, datgene, wat wordt beoogd, daar aan verre de voorkeur is te geven boven grenswijziging van gemeenten. Heeft ook de wetgever bij de wijziging der Gemeente wet in 1931 in de artikelen 129 tot en met 146 daaromtrent niet een regeling getroffen, ja heeft het zelfs mogelijk gemaakt, dat een gemeente tot samenwerking kan worden verplicht. Heeft de heer Koelma, secretaris der ge meente Alkmaar, in het pas verschenen ge „O, gebruik die niet, zuster. Die is in. Dave's kamer. Van mijnheer Dave, bedoel ik. U moet weten, wij gingen met elkaar naar school, en ik kan het niet leeren om mijnheer Dave te zeggen, zooals miss Adela wil". „Maar waarom zou ik die telefoon niet gebruiken?" vroeg ik. „Er is toch niets aan stuk?" „O, wij gaan nooit in mijnheer Dave's kamer, 't Is zijn studeerkamer, weet u. Hij schrijft gedichten of zoo iets. Tenminste, iedereen zegt, dat hij schrijft. Ik hèb er zelf nooit een woord van gezien. Maar nie mand komt in die kamer. Hij houdt haar meestal op slot". „Gistermiddag was zij niet op slót". „O neen? Meestal is ze dat wel. Dan heeft hij het vergeten, denk ik. Miss Adela zegt, dat wij hem nooit moeten storen. Zelfs niet om stof af te nemen. Zij zegt, dat wij een maal trotsch op hem zullen zijn. Dat" gelóóf ik niet. Ik vind dat gek. Kijk eens, wat een boeken er al zijn. Waarom zouden ze nog meer boeken noodig hebben?" „Maar één ding is goed", ging zij, min of meer gebelgd, door. „Sinds hij dat goedje tegen geluid in de muren en in de deuren heeft, loopt ze niet meer zoo te zaniken tegen iedereen, bang als ze is, dat wij zul len hinderen". Ik stond opeens naast haar, en greep haar bij de schouders. „Wat zei je daar? Wat bedoel je?" Zij liep achteruit, maakte zich uit mijn greep los, terwijl haar oogen glinsterden als van een kat in doodsnood. „Raakt u mij niet aan", schreeuwde ze. „Blijft u van mij weg. Ik kan mezelf ver dedigen, dat kan ik. Blijft u van mij af". „O, denk ik 's hemelsnaam niet, dat ik je kwaad zal doen. Wees niet zoo'n idioor. Zeg me, wat je bedoelt. Waar is dat goedje tegen geluid? Is dat in de studeerkamer van Dave? Als je in die kamer bent, kun je dan iets van buiten hooren van een andere kamer? Is de studeerkamer heusch beschermd tegen geluiden?" Mijn ongeduldige vragen brachten haar in de war, en verschrikten haar. Zij liep almaar achteruit, naar de deur. „Ik bedoel, hij, Dave maakte het zoo, dat, als de deur dicht is, en je bent in de kamer, dan kun je even goed een uur ver weg zijn van de rest van het huis, als je iets zoudt moeten hooren. Je kunt niets hooren. Maar u moet me niet zoo vastpakken, zuster. Dat vind ik niet prettig. Niet van iemand met haar zooals u. Niet nu, nu mijn moeder mij dat gezegd heeft. U moet me met rust laten". „Je bent een echte idioot", snauwde ik. „Verdwijn uit mijn oogen voor ik je iets doe!" Zij werd groen en geel, haalde de hoop beddegoed bij elkaar, en verdween, terwijl ze bijna de deur met een bons achter zich dicht sloeg, en mij achterliet in. een war boel van tegenstrijdige gevoelens. Ik had lust om het meisje door elkaar te ramme len. Ik voelde mij niet op mijn gemak in die kamer, die opeens zoo stil was gewor den, en vooral was ik opgewonden over mijn ontdekking. Een geluidvrije kamer! Dat zou de verklaring zijn, hoe het kwam, dat ik geen geluid van het schot gehoord had, waardoor Bayard gedood was. En het zou het bloed op het kleedje in de studeer kamer verklaren. Bayard Thatcher was werkelijk in die kleine studeerkamer ge dood. Ik was er moreel van overtuigd. Maar de wond was van dien aard, dat het niet mogelijk was, dat hij van de stu deerkamer naar de bibliotheek, waar hij gevonden was geworden, kon geloopen zijn. En de deur naar die kleine studeerkamer was in den regel op slot. En niemand kwam er in, dan Dave. Het was Dave's kamer. Waarom was Bayard naar de bibliotheek gebracht, na zijn dood? Wie had dat ge daan? Wie had zijn oogen dicht gedrukt? Dave was den geheelen middag van den moord met Allen Carick aan het visschen geweest. Met Allen Carick. Waarom hadden Allen Carick en Bayard zóó heftig gekib beld, dat Allen gedreigd had Bayard te zul len dooden? Had Allen dat werkelijk ge probeerd? Was dat de verklaring van dien eersten aanslag op Bayard? En dan was er Janice Janice met haar lieve gezicht en de ondoorgrondelijke don kere oogen. Had zij Bayard Thatcher in die rustige kleine studeerkamer gedood toen de deur geopend en dat verbrijzelde, ster vende lichaam naar de bibliotheek gesleept? Deze gedachte maakte mij koud. Ik kon haar in gedachten zien, hoe haar slanke lichaam zich boog onder de inspanning, hoe haar blanke handen alle bezoedeling ont weken. Onrustig liep ik heen en weer, en trachtte de afschuwelijke gedachte kwijt te raken. Haar brief: ik moest een middel vin den om hem terug te geven. Met dezen brief kon ik moeilijk naar haar toe komen, en zeggen: „Hier is uw brief. Ik vond hem, en las hem, en hier is hij". (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11