'21 TRIUMPH Agenda Laat Uw smaak triomfeeren! IO VIRGINIA CIGARETTES £aatste AecicfUm Stad en Omgeving. AMSTERDAMSCHE BEURS ïüeetêecicht JiacfU&eiicfUm B i o s co p e n. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Haar groote zonde (rom.); hoofdrollen Gustaf Gründgens en KSthe Dorsch. Toegang bQ< ven 18 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Ons dagelij ksch brood (tendenz-film); hoofdrol Tom Keene. Extra: Luxe Vrouwtje (comedie); hoofdrol Olga Tsche- chowa. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, van Zon dag tot en met Woensdag, hoofdnummer China-Clipper (spannend); hoofdrollen Ross Alexander, Beverly Roberts, Marie Wilson. Toegang alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voor- Stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Charlie Chan in Shanghai (sens.); hoofdrol Warner Oland. Toegang boven 14 jaar, Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 6 Maart. 2.15 en 8.15 uur, 't Gulden Vlies, variété voorstelling goochelaar prof. Dudlai e.a. Zondag 7 Maart. 2.15 en 8.15 uur, 'i Gulden Vlies, variété voorstelling goochelaar prpf. Dudlai e.a. Zaal C. Vis te Oudkarspel, opvoering door de operetteclub Caecilia. Café Renses, Stompetoren, 's middags en *5 avonds bal. Café Jb. Groot te Koedijk, uitvoering muziekvereeniging Aurora. Maandag 8 Maart. 7.30 uur, Stadhuis, alg. vergadering Kin- derkleeding. 8 uur, gebouw vrijz. herv„ Heul 3, lezing met lichtbeelden: Met een rollend huis door Amerika. (Ongecorrigeerd.) Maarschalk Tsjang Sjoe Llang vermoord Te Tokio is opwinding veroorzaakt door het nog niet bevestigde bericht, afkomstig uit Peking en Tientsin, vol gens hetwelk maarschalk Tsjang Sjoe Llang-te Feng Hue Heien gisteren zou gijn vermoord. Aboena Kyrillos gefusilleerd? Hardnekkig doet te Rome het gerucht de ronde, dat het hoofd van de Kopti- sche kerk in Abessinië, Aboena Kyril los, die bij den aanslag in Addis Abeba op 19 Februari j.t gewond was, zou zijn gefusilleerd. DE ROOFMOORD TE VLISSINGEN. Dinsdag begrafenis der slachtoffers. De politie te Vlissingen volgt op het oogenblik een spoor in de zaak van den roof moord te Vlissingen, dat eenige hoop geeft, doch nog verschillende hiaten vertoont. Het beroep op het publiek heeft een stroom van aanwijzingen tengevolge gehad, zoodat het onderzoek thans zeer uitgebreid is en in vele richtingen gaat De slachtoffers worden Dinsdag ter aarde besteld. De lijken zijn hedenochtend naar het lijkenhuis overgebracht, waar morgen de sectie zal worden verricht. Nu de lichamen zijn verwijderd, wordt op het oogenblik op de plaats van bet mis drijf opnieuw een onderzoek ingesteld. DE ACTIE TOT BEHOUD VAN DE KAASMARKT. Er blijken gelukkig nog steeds zaken en particulieren in onze stad te zijn, die voor het behoud van onze kaasmarkt een off°r willen brengen en daardoor blijk geven te begrijpen, wat zij als Alkmaarsche onder nemingen en als burgers dezer gemeente in deze omstandigheden aan de plaats hunner inwoning verplicht zijn. Het comité van actie zit natuurlijk niet stil. De circulaires aan hen, die nog niets van zich lieten hoor en, zijn thans verzonden en wanneer ook dit niet helpt wordt een persoonlijk bezoek overwogen bij die genen van wie allereerst verwacht mag wor den dat zij thans niet achterwege zullen blij ven. Hedenmorgen hebben wij weer de volgen de vrijwillige bijdragen ontvangen: Fa. P. Kool Jcz. 10.— Fa. H. W. Holsmuller 10.- „De Klokkenwinkel" 1.- Fa, G. Geus 5. Fa. H. de Raat 5. Dr. G. H. 5.— Ie Alkm. Naaimachineh. Hildering 1 2.50 Totaal 38.50 Het totaal was gister 2030.25 en is nu dus 2068.75. Het is inderdaad een verheugend verschijnsel, dat er nog zoo velen zijn, die blijk geven te begrijpen, dat het stadsbe lang aller medewerking noodzakelijk maakt. DE MARKT GAAT VOORUIT. Hebben wij de vorige week met gepaste verwondering en waardeering melding ge maakt van het feit, dat onze Zaterdagsche veemarkt een heel ander cachet had gekre gen doordat het traditioneele nuchtere kal- verenpaar in een heele koe was veranderd, thans was er een zoo opzienbarende aan voer, dat wij niet mogen nalaten er bijzon dere melding van te maken. Er stond niet één koe op de markt maar er stonden er twee. Toen kwam er iemand op de redactie, die ons vroeg of wij wel wisten, dat er drie koeien aangevoerd waren en toen wij ons daarvan gingen overtuigen bleek dat het er niet drie waren maar vier. Later kwam er, ongelogen, nog een koe bij en toen stonden er vijf op een rijtje. Het was een wondermooi gezicht en een aantal marktbezoekers stond in stomme bewondering naar deze zeldzame collectie te kijken. Handen van koopgrage kijkers gleden onderzoekend over de koehuiden, trokken aan staarten en uiers en het geheel begon werkelijk den indruk van een echte koe markt te maken. De gemeente, welke den pionier dezer marktdieren de vorige week met groote bos sen versch stroo had gehuldigd, schijnt zich reeds bij den nieuwen toestand te hebben aangepast en dit als iets heel gewoons te beschouwen. Behalve vijf melkkoeien waren er dit maal niet minder dan veertien nuchtere kalveren op de markt. Eiken dag een draadje i§ een hemds mouw in het jaar, zegt een oud Hollandseh spreekwoord. Elke week een koe er bij en we hebben over een jaar weer een markt waarop de boeren niet alleen over het weer maar ook over het vee kunnen praten. EEN LAFFE OVERVAL. Wij hebben eerst heden kennis gekregen van eén Iaffen overval dezer dagen hier tet gtede op een ouden caféhouder is gepleegd. In het begin dezer week werd het eafé van den 81-jarigen heer Nol aan de Vier Staten bezocht door een viertal mannen, die per auto uit Hoorn waren gekomen. De dochter van een dezer mannen is dienstbode bij den heer Nol en heeft om gang met een jongenman van een ander geloof, wat den vader van het meisje blijkbaar niet welgevallig is. Het meisje is bijna meerderjarig, maar de vader achtte het toch gewenscht met zijn vrienden nog eens even naar Alkmaar te komen om daar op krachtdadige wijze even van zijn ontstemming te getuigen. De vier bezoekers uit Hoorn betraden des avonds de gelagkamer van het café aan de Vier Staten en bestelden jenever brandewijn. Terwijl de oude kastelein zijn klanten bediende, werd hij plotseling neergeslagen Hij zag echter nog kans, om achter het buffet te kruipen, waar hij versuft bleef liggen met een bloedende wonde. Toen hij na eenige oogenblikken weer bij kwam, trachten de heer Nol de vlucht te nemen naar zijn woonkamer, maar de on verlaten overvielen hem nogmaals en ta kelden hem zoo toe, dat de chauffeur van de auto het tijd achtte tusschen beide te komen. De dienstbode, die bij het binnenkomen van het viertal direct de vlucht had geno men, belde met een 16-jarigen kleinzoon van den heer Nol de politie op, die weldra verscheen en twee der vechtersbazen mee naar het bureau heeft genomen, waar pro ces-verbaal werd opgemaakt. De beide anderen hadden waarschijn lijk met een flesch jenever, die vermist wordt met den chauffeur gemaakt dat zij uit de buurt kwamen. Het is te begrijpen, dat de oude kaste lein die kort geleden ernstig ziek is ge weest - door het voorgevallene erg van streek was. Gelukkig blijken zijn wondingen die direct verbonden werden, niet van ern- stigen aard te zijn geweest. van Zaterdag 6 Maart 1937. OPGAVE VAN NOORUHOL1 ANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige! laatste k koers] 2.30-2.45 STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 100% 4 Ned -Indiö 1934 Ili0% S'/i Duitscbl '30 va. verkl. 32% BANKINSTELLINGEN, Amsterd Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind E'andelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gero. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V A. 164 206 82 169% 74% n953/' 280 334% - 174 'JC 70 '5% 3V,8 49«%6 - 28'Vis - 11% 90% 6V8 525 Java Cultuur245 Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actioos MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Re^jang Lebong ETROLEU" 176 42VW 24.S.0 177 204% JOOW/,8 100'3/]6 32 164 206 83 170 77f-% 283% 338-3/4 172Vi-3 70% 497,-74 '7%-3/4 Wé-"» 12% 9"/W 5247,-6 240-50 17/7,-8 43 25.10 17674 20.3/4 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 42674 428 Kon. Petr4467, 446 -% Perlak 134'/s 135-% Phillips Oil 40-/** 4.7, Sbell Union 253/lfi 25J-7,6 Tide Water - 16Vis RUBBERS. Amsterd Rubber .3317» 337%-9 Deli Bat Rubber 26-7, 264.% Hessa Rubber 257 271-4 Oostkust 1017, 105 Serbadiadl193'., 20674*7 Interc. Rubber 6% 7»/^'$fd SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot. 13674 1367» Scheepvaart Unit 126 12ö;-7J TABAKKEN. Deli Batavia292 2977,-8 Oude Deli34074 340%-2 Senembah3507» 353 AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka -9/, cl1/, Southern Pacific 44ö/:o 457/s*6 Southern Railw. Cert. 257,c 277» Union Pacific10-7» 103 Canadian Pac 13n/ic 13'/^-J §Noteering per 50 z) ex-coupon fFxclaim *Er:!v'dmd. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. SNEEUW EN GLADHEID. Het beetje aneeuw, dat vanmorgen de straten bedekte, heeft op hellingen e. d. wel weer gevaar veroorzaakt voor een veilig verkeer. Dat ondervond bij de Halvemaansb^ug te Oudorp de chauffeur van de auto van Gebr. Bijvoet uit Ofcdam. Hij kon den wagen «iet voldoende „hou den", zoodat hij tegen de brugleuning reed, welke gedeeltelijk werd vernield, Van de auto moesten een spatbord en een koplamp het danig ontgelden. I DE PEST-VOGELS. Wij maakte een week geleden melding van een merkwaardig bezoek aan onze stad: een groep pestvogel* was in een der tuinen aan de Émmastraat neergestreken en heeft hier een paar dagen gezworven. Het blijkt, dat dit niet de eenige pestvo gels zijn geweest, die ons land bezochte, want in hit N. V, 't N- lezen wij, dat in ver schillende plaatsen in Groningen en Friese land terzelfder tijd de pestvogels gezien zijn. Waarschijnlijk is de groep daar eens zoo groot geweest en heeft ze zich in Nederland gesplitst in verschillende kleinere afdee- lingen, waarvan er een een bezoek aan Alkmaar heeft gebracht, UITDEELINGSLIJSTEN GEDEPONEERD. Ter Griffie van de arrondissements rechtbank alhier zijn gedponeerd de uitdee- lingslijsten in de faillissementen van Klaas Koster, groentenboer, H. H.-Waard, met een uitkeering aan concurrente sghyldeischers van 4Q Pieter de Kok, schilder te den Helder, uitkeering nihil; S. Moerkamp, wagenma ker te Egmond aan den Hoef, uitkeering 1.065 MODESHOW BIJ LIENESCH. De firma B. W, G, Lienegch houdt Vrij dag 12 Maart 's namiddags 2.30 uur en 's avopds 7,30 uur in haar zaak een mode show, waarvoor reeds heden kaarten te koopen zijn. Er worden niet alleen de nieuwste toilet ten, Japonnen, mantels en diverse andere begeerlijkheden gepresenteert maar ook nog een thé-complet aangeboden. Het is te voorzien, dat zeer vele dames en waar schijnlijk ook hoeren aan deze invitatie gevolg zullen geven. LIEFDEWERK „OUD PAPIER". Men schrijft ons: Bovengenoemd liefdewerk hervat met in gang van 8 Maart a.s. de inzameling van oud papier. Nu de prijzen van oud papier eenigszins zijn verhoogd en geregeld afzet mogelijk blijkt, heeft het bestuur gemeend haar werkzaamheden te moeten hervatten. Vooral uit abciaal oogpunt bezien, meent zij verplicht te zijn haar werk weder op te moeten beginnen. Immers hierdoor worden eenige per*onen in staat gesteld, een, zij het dan voorloopig bescheiden loon, te verdie nen. Een bericht aan een der onderstaande adressen en Uw oud papier wordt ten spoe digste weggehaald, Jb. Baart, voorz., Korte Nieuwesloot; B, Broers, secretaris, Mient, tel. 2673; N. J. Schaap, Costerstraat 16, tel. 3217; Jos. Ver meulen, Luttik Oudorp 14, tela 2727; W. J. D. Appel Nieuwlandersingel; J. P. J, Kraakman, Verdronkenoord 1044, tel. 2604; J. G. Wagenaar, Stationsweg 142 en J. Ver meulen, Lyceumstraat, OPNIEUW PROF. DUDLAI IN „HET GULDEN VLIES". De groote belangstelling die er bij het eerste optreden van prof. Dudlai voor diens goocheltoeren aan den dag werd gelegd, rechtvaardigde een herhaling van de krasse staaltjes van dezen goochel kunstenaar en gisteren beleefde Alkmaar de reprise van dit gebeuren in het Gulden Vlies. De queue stond gisteravond nog wel niet tot voorbij de Nederlandsche Bank, doch de zaal was desniettegenstaande goed bezet. Prof. Dudlai, die geassisteerd werd door mej. Li Lemmerï, bracht het publiek met zijn fantastische staaltjes wederom in verbazing, terwijl het hem van tijd tot tijd zelfs behaagde de toeschouwers het waarom van sommige toeren te toonen. Sterke staaltjes van schietkunst legde mej. Lemmerl aan den dag, door in de meest onmogelijke houdingen een of meer kaarsen van een 20 M. afstand uit te schieten. Het grensde werkelijk aan het wonderbaarlijke, doch men kon zich met eigen oogen van de waarheid overtuigen. Een derde medewerker, op het pro gramma aangekondigd als Tasco, toonde zich een waardig leerling van prof. Dudlai en gaf blük in „Fingerfertigkeit" niet in het minst voor dezen onder te doen. En dan tenslotte de vermaarde massa verdwijning, al was deze massa dan gis teren niet zoo bijzonder groot, zes perso nen kwamen op het tooneel en als wc onze oogen tenminste mogen gelooven, dan kwamen ze niet meer in de zaal terug! De reprise van het optreden van prof. Dudlai zal ongetwijfeld door velen, die zijn toeren nog niet aanschouwden, met vreugde begroet worden en het ziet er dan ook naar uit dat er vandaag en morgen weer heel wat Alkmaarders „weggegoo- cheld" zullen worden, OPTREDEN KEES PRUIS-ENSEMBLE. Voor de V.A.R.A., afd. Alkmaar. Geen plaatsje van de groote zaal in de .Harmonie" was gisteravond onbezet, toen de voorzitter van de V.A.R.A., de heer ischer, dezen avond ,van „klein kunst" met woorden van welkom opende, om direct hierna het woord te geven aan den conferencier Kees Pruis, die op zijn beurt binnen enkele seconden contact had met de tairijke Vara-vrienden in de zaal. Het is voor een zoo geroutineerden hu morist als Kees Pruis trouwens een kleinigheid om „stemming en vroolijkheid" te brengen. Als van ouds vertelde hij „en passant' tusschen zijn liedjes door, van zijn belevenissen en het is verwon derlijk te hooren met welk een vaardig heid hy steeds weer de zaal kan doen bul- d"-°r, van den lach. Een heel enkel keertje kwam daarbij wel eens een „grapje op het randje af" om den hoek kijken, maar ja, bij zooveel goeds willen we hem een kleine dwaling naar het hellende pad gaarne vergeven. Zijn fluitconcert (aria's uit diverse opera's) ontlokte terecht groot enthousiasme en zijn liedje van den luien man was in het humoristische genre min stens even goed als wat hij zong over het cadeau-Stelsel van vele firma's. Naast hem traden Stella Seemer en Emmy Arbous, alsmede Louis Kapper, voor het voetlicht. Stella Seemer bracht eenige treffende levensliedjes, w.o. het liedje „Aanpassen", welke goed gezongen en aardig voorge dragen werden. Emmy Arbous (meer bekend van den microfoon) trad hier voor het eerst op en heeft in enkele minuten het pleit voor zich gewonnen. Ook haar liedjes (vooral het „Zeemanslied" was goed) oogstten een dankbaar applaus. De accordeonist Louis Kapper toonde op zijn instrument een phenomenale vaardigheid en deze beschei den artist had zeker een groot aandeel in het succes. Voor de pauze sprak nog de V.A.R.A.- propagandist F. Hof, die een kernachtig woord van opwekking gaf. Spr. rele veerde in het kort wat de Vara in een tijdsverloop van 11 jaar geworden was en herinnerde er voorts aan, dat deze om roepverecn i «ring nu voor goed haar repu tatie en haar naam gevestigd had. Het is dan ook van groot belang al dus spr. om zich met de a.s. verkiezin gen eens en liefst voor altijd goed uit te spreken voor het socialisme. Want Mus- sert moge dan eindelijk tot het inzicht gekomen zijn. dat hij het nooit zal winnen, het Ned. fascisme is en blijft een dreigend gevaar, omdat het door zijn vele relaties met Duitschland ons land mede in een oorlog kan sleepen. Na de pauze voerde het Kees Pruis ensemble een tooneelwerkje van G. Bak ker op, getiteld „Samenzweerders". Het blijspelletje werd keurig voor het voet licht gebracht en de auteur, die (zqoals velen zich zullen herinneren, destijds aan onze courant als redacteur was verbonden) mag trotsch zijn op zijn werk, dat ook hier ter stede zeer veel succes geboekt heeft. De voorzitter sloot deze feestelijke bij eenkomst met woorden van dank. RIJWIELZAAK W. METZ. Willem Metz is verhuisd! Van het te kleine pand in de Koningstraat is hij naar den hoek HoogstraatNieuwesloot ver trokken en heeft daar den voormaligen sigarenwinkel in bezit genomen. Echter niet eerder, voordat alles inwendig geheel gerestaureerd was. Zulks is thans het geval. Er is een groo te, nieuwe en lichte winkel gekomen met twee flinke étalages en gelegenheid- om er nog twee bij te bouwen. En in dezen winkel ziet men thans den grooten voorraad rijwie len en onderdeelen; verder stofzuigers, lampen, enz., enz. En nu blijkt, wat ruimte beteekent: elk voorwerp komt geheel tot zijn recht, elk artikel kan bekeken en be studeerd worden. Dat beteekent dus voor beide partijen: prettig handel doen. Willem Metz, die zich vroeger meer spe ciaal op de wielersport toelegde, heeft de laatste jaren steeds meer aandacht moeten schenken aan zijn zaak en zal dit in de toe komst nog méér doen. We zullen hem du8 weinig meer op-.de banen zien. Maar zijn ervaring brengt mede, dat alles op het gebied van de wielersport bij hem een specialiteit geworden is, zooals de beroemde Magneet-racifietsen, diverse onderdeelen, enz. enz. Daarnaast is er voor den gewonen fietser de normale fiets aanwezig, alsmede tandems (voor verhuren), carriers, trans portfietsen, e.d. en niet te vergeten de autopeds! Terwijl de reparatie-inrichting, in hetzelf de pand gevestigd, als vanouds op dezelfde wijze wordt voortgezet. Voor Willem Metz beteekent deze verhui zing een groote verbetering. Laten wij ho pen, dat het succes niet zal uitblijven. naar waarnemingen, verricht in dep morgen van Zaterdag 6 Maart. Medegedeeld door het Kon, Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,8 m.M.' te Janmayen. Laagste barometerstand 752,3 m.M. te Valenoia. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 7 Maart: Matige tot zwakke wind; aanvankelijk uit uiteenloopende, later uit zuidelijke richtin- gen; aanvankelijk betrokken met nog eenige sneeuw of regen; later tijdelijk opklarend; temperatuur om het vriespunt des nachts; overdag iets zachter. Buitenlandsch weeroverzicht. AUTOMOBILISTEN, LET OP, GLADDE WEGEN Het hpogedrukgebied in het noordoosten nam verder in beteekenis af, in het noord westen over IJsland, steeg de luchtdruk echter. De depressie, waarvan het centrum gisteren over Frankrijk lag, vult op. Het centrum verplaatste zich noordwaarts en lag vanmorgen over het zuiden van ons land. De depressie welke gistermorgen op den oceaan werd gemeld, is naderbij geko men. In het westen, de Britsche eilanden en in Frankrijk beginnen de barometers, onder invloed van deze depressie, langzaam te dalen. In het westen van Scandinavië is de wind zwak uit het zuidoosten, de lucht is daar opgeklaard. In de omgeving van de Oostzee is de wind eveneens zwak' uit het noordoosten, terwijl er nog vrij veel sneeuw valt. Ook op de Britsche eilanden is het weer in het westen en oosten verschillend, In het westen is de wind matig uit het zuidoosten met opklarende lucht, in het oos ten in de wind meest noordelijk met regen en sneeuw. In noord-Duitschland waait het zwak uit het oosten, met betrokken lucht, in België, zuid-west-Duitschland en midden- Europa is de wind zuidwest met regen en sneeuw. In midden-Frankrijk is het meest windstil met opklarende lucht, in west- Frankrijk waaien onder invloed van een secundaire van de oceaan-depressie zuid oostelijke winden met regen. De meeste bergstations in Duitschland en Zwitserland melden nevel of sneeuw, boven 3000 m. is het echter helder. In onze omgeving mag verwacht worden dat de sneeuw en regen weldra zullen ophouden met ti'deltfke op klaring van de lucht. Later zal onder in vloed .van de naderende oceaan-depressie de vrind naar zuidoost rf zuidwest omloopen met weer toenemende bevolking en toene mende kans op regen. Daar de temperatuur vannacht tiidens de opklaring wellicht on der het vriespunt daalt, bestaat vannacht en morgenochtend kans nn «*i*dde wegen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.18 uur tot 6.04 uur licht op. HONDENVERGIFTIGING. - Ook onder de gemeente Egmondbinnen is een geval voorgekomen van vermoede lijk hondenvergiftiging. De hond werd voor onderzoek opgezon den. De politie heeft de zaak in onderzoek. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 7 Maart is de apotheek van H. J. F. Wanna, Ritsevoort 5, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van s avonds 8 uui tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. MEDEDEELINGEN. In verband met de veelvuldige klachten, die de commissaris van politie te Tilburg ontvangt over het niet terugontvangen van foto's, die ter vergrooting zijn opgezonden aan de „Superbe" en „Regina". herinnert hij belanghebbenden aan zijn reeds vroeger ge publiceerde mededeelingen, dat daartoe zij nerzijds geen tusschenkomst kan worden verleend, omdat de „Superbe" en „Regina" niet te Tilburg doch te Baerle Hertog (B.) gevestigd zijn. Klachten kunnen gericht worden aan den burgemeester van Baerle-Hertog (B.) HELDERZIENDHEID. Over dit onderwerp houdt voor de Ned. Ver. van Epiritisten „Harmonia", afd. Alkmaar, de heer J. Kakebeeke uit Rot terdam, een rede in het logegebouw, Ged. Nieuwesloot 111. De vele onjuiste meeningen die -de ronde nog doen over de spiritistische ge dachte en hoofdzakelijk over de helder ziende gave zullen zeker velen er toe nopen dezen avond bij te wonen vooral daar de president van Harmonia de lezing komt houden. DE BOTERMARKT. ALKMAAR, 5 Maart 1937. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor groothandel 7577 y» en kleinhandel 80 82\AHandel goed. Kipeieren (groothandel) 3.50—3.90, handel matig. Eendeieren 2.60. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 5 Maart 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 5 Melkkoeien 150210 en 14 Nuchtere kalveren (slacht) f 59. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 Maart 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 154000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Maart 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 1800 K.G. Aardappelen: BI. Eigenheimers 2.603, Blauwen 2.50; 51000 K.G. Roode kool 1.40—2.10; 128000 K.G. Gele kool 1.20—1.40; 105000 K.G. D. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 5 Maart 1937. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen p. 100 K.G. 1.702.80; Andijvie per 100 K.G. f 11f 12; Bloemendaler kool 45.50, Boerenkool 1.50f 4.60. Bie ten 0.60—1.10, Gele kool 1.20—/ 2.40, Groene kool f 3.105.20, Prei f 1.50

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2