buitenland binnenland Zwemmen. NIEUW WERELDRECORD 400 M. SCHOOLSLAG DAMES. Martha Genenger brengt het op 6 min. 19,2 sec. Tijdens internationale zwemwedstrijden te Kopenhagen slaagde de Duitsche zwem ster, mevr. Martha EngfeldtGenenger er in het wereldrecord over 400 M. schoolslag voor dames met 5,6 sec. te verbeteren en te brengen op 6 min. 19,2 sec. Het oude wereld record stond sedert 1 October 1933 op naam van de Japansche olympische kampioene Hideko Mayehatta met een tyd van 6 min. 24,8 sec., te Tokio gevestigd. Ook het jonge Deensche zwemstertje Inge Soerensen bleef met een tijd van 6 min. 20,8 sec. precies 4 seconden beneden het wereld record van de Japansche zwemster. Dammen. DE MATCH SPRINGER—KELLER. Springer wint de 9de plaats en daardoor den wedstrijd. Acht partijen waren er gespeeld en de stand was nog steeds gelijk, want al die acht partijen eindigden in remise. En men weet, dat bij een gelijk spel na 10 partijen Keiler den wereldkampioen zou mogen uitdagen. Dat beteekende dus, dat Sprin ger óf de 9de óf de 10de partij zou moeten winnen, wilde hij om 't wereldkampioen schap kunnen strijden. Welnu, Springer heeft de 9de partij ge wonnen op verbluffend gemakkelijke wijze. Keiler liet zich verrassen door een eenvoudige zet, waar Springer heelemaal niet op gerekend had. Het verloop van deze partij was (noti ties van de Tel.): R. C. Keiler (wit). B. Springer (zwart). 1. 32—28, 18—23. 2. 33—29 23X32. 3. 37X28 1924. Zwart 1621 is langza merhand in onbruik geraakt, daar wit met 2823 en 2924 kan vereenvoudigen. Als beiden risico willen aanvaarden kan de volgende ontwikkeling voorkomen: wit 3126 zwart 1924 wit 3933 zwart 2127. Wit kan nu met 2823 in een ver rassenden damzet loopen. Zw. 1318 wit 4439 zwart 913 wit 5044 zwart 17j—22 wit 4137 zwart 39 wit 4641 zwart 11—17 wit 37—32? zwart 20—25 wit 32X21 zwart 22—27!! wit 29—20 zwart 15X24 wit 21X32 zwart 18X29 wit 34X23 zwart 2430 wit 35X24 zwart 1319 wit 24X 13 zwart 8X46 Opmerke lijk is, dat wit zooveel slagkeuze heeft, zonder dat deze iets aan het resultaat kan veranderen. 4. 39—33 14—19 5. 41—37 20—25. 6. 29x20 25—14 7. 44—39 19—23 8. 28x19 14X23 9. 4641 10—14 10. 33—28 23X32 11. 37X28 14—19 12. 41—37 12—18 13. 39—33 7—12 14. 50—44 1—7 15. 44—39 5—10 16. 37—32 18—23 17 42—38 12—18 18. 34—29 23X34. Wit wil het systeem wijzigen, vooral omdat op 3430 zwart ook 1722 en 11X22 kan spelen. 19. 40X29 1722. Er was een, dubbele dreiging: 2822 en 2823 20. 28X17 11X22 21. 32—27 19—23 22. 37—32 23X34 23. 39X30 10—14 24. 47—42 13—19 25. 43—39 9—13 26. 49—44 7—12 27. 30—25 4—10. Om 19—23 moge lijk te maken 28. 4440 1923 29. 3934 1419 30. 3530 1014. Nu dreigt zwart met 22—28 wit 33X22 zwart 23—29 wit 34X23 zwart 19X26 met schijfwinst. 31. 34—29 23X34 32. 30x39 19—23 33. 40—34. Wit had nu de opsluiting moeten prijs geven. Het beste was geweest wit 3126 zwart 22x31 wit 26x37 met ongeveer ge lijk spel. Hij gaat nu de fout van zijn leven maken, wat niet wegneemt, dat deze door Springer positioneel mooi wordt uitgelokt. 3315—20 34. 4843 De bedoe ling was 2024 tegen te houden, doch de tekstzet brengt hoogstwaarschijnlijk de beslissing in deze match. 342228. Wit gaf het op. De afloop zou zijn ge weest: 35. 33x22 1621 36. 27x16, 18X27 37. 31X22 23—29 38. 34X23 12—18 39. 23x12 8x48. En het afnemen van de dam met 3934 kost wit een stuk. H. L. O.—VITA NOVA 10—24. Gisteravond speelde de damclub H. L. O. uit Heiloo in het clublokaal haar eersten vriendschappelijken wedstrijd tegen „Vita Nova" uit Limmen. De uitslag was als volgt: H. L. O. „Vita Nova". Star-doel onderneemt. Na eenige tegenstan ders naar zich gelokt te hebben, plaatst hij op het juiste moment naar den vrijliggenden Imhülsen, die in uitstekende schietpositie ligt, echter iets te kort, waardoor de achter spelers nog juist een doelpunt kunnen voor komen. „Star" komt nu sterk opzetten, en het duurt niet lang of de gevaarlijke midden voor Minnes, die in het spel op de 2-Meter lijn zeer geroutineerd is, scoort het eerste doelpunt met een schot in den uitersten hoek. Kort daarna ontstond even verwar ring voor het Alkmaarsche doel, Imhülsen zwemt nog uit zijn doel. maar het is reeds te laat, en Minnes plaatst in het verlaten doel, waar de bal langzaam over de doellijn drijft. Thans is het D. A. W., dat ten aanval trekt, Stammes gaat rushen en plaatst den bal uitstekend bij Imhülsen, wiens schot echter mislukt. Caarls plaatst eenige ballen zeer goed' bij van Beek, die met zy'n doorslag- ballen echter niet gelukkig is. Ooijevaar trekt er tusschenuit, achter- waartsch plaatst, hij juist op de hand van Imhülsen, die prachtig ineens opvangt, maar juist als hij schieten wil, wordt hij aan zijn beenen getrokken, waardoor een mooie schietkans verloren gaat. Wel kost dit de tegenstanders een vrije worp, maar deze levert niets op. In deze periode is D. A. W. beslist sterker, alleen wordt iets te veel op rechts gespeeld, terwijl juist Soecker links dikwijls vrij lag. Opnieuw is het Stammes, die vanuit de achterhoede een rush onderneemt, maar ook zijn schot mislukt. Wel is dit agressieve spel aantrekkelijker om te zien dan het negatieve, meer op af- breden gerichte spel van „Star", het brengt echter risico mee, wanneer een aanval wordt zal eens de dag komen, waarop dit front het signaal zal geven voor den terugkeer 'der Habsburgers". De vergadering juichte luide den naam „Otto von Habsburg" toe. Na de bijeenkomst werd een optocht ge vormd, welke onder het roepen van „leve Habsburg" door de straten trok. Een twaalftal nationaal-socialisten, die getracht hadden de vergadering in het Renz-Circus te hinderen door het werpen van stinkbommen, werden gegrepen en aan de politie overgeleverd, zonder dat hun op zet had kunnen slagen. Hongarije en de restauratie der Habsburgers. De afgevaardigde Makray, een der leiders der Hongaarsche legitimisten heeft verklaard, dat de restauratie der Habsburgers in" Hongarije zou moeten beginnen. Duitschland zou dan niet kunnen protesteeren en de restauratie in Oostenrijk zou kunnen volgen. In Hongarije is de restauratie een i^gee- ringszaak. Zonder spec:ale propaganda is de bevolking reeds voor de zaak der legitimis ten gewonnen. Gelooven wij dat de principieele houding der kleine entente niet zoo ongunstig is als men oppervlakkig zou denken. Uit de berichten in de Hongaarsche bla den valt nog moeilijk te onderscheiden of Hongarije werkelijk aan den vooravond van een uiterst rechtsche beweging stond, of dat de regeering, die haar voorzorgsmaatrege len nam, een complot heeft ontmaskerd, dat nog niet volledig georganiseerd was. Verscheidene bladen melden, dat het do leiders der oppositie waren, o.a. Tibor Eck- afgeslagen; kort voor de rust profiteert Star hardt van de Agrariërs, en Rarray van de dan ook nog eenmaal van een mislukten j liberalen, die den ministerpresident de eer- Alkmaarschen aanval, en de vrij liggende ste gegevens over de aangelegenheid brach- middenvcor brengt de stand op 30. ten. Het eigenlijke karakter hiervan is ech- Werd de Utrechtsche middenvoor voor de ter nog onbekend en een deel der pers ver doft liiortnooii -7iin ctom Naar H. LizéC. Dekker H. BurggraafJ. Wokke J. MarsmanH. Verver K. SnelC. Bruin A. KroonN. Snel Th. BoltenP. Dekker A. de WitM. Dekker K. TuinmanK. Mooij Jb. MulderJ. Kabel P. BaltusTh. Holland P. de WitC. v. d. Velden Jb. Kraakman—Jb. Mors J. SpaansM. Wokke C. AdrichemH. Nuyens J. BruinJ. v. d. Velden P. SpaansM. Snel G. ter BeekA. Admiraal 2—0 2—0 2—0 1—1 0—2 0—2 0—2 0—2 0—2 1—1 2—0 0—2 0—2 0—2 0—2 0—2 0—2 Totaal 10—24 Waterpolo. Star II-D.A.W. I 4-0. Een door zijn agressiviteit zeer aanlokkelijke wedstrijd. Ook D. A. W. is er niet in geslaagd om de ongeslagen Utrechtenaren een nederlaag toe te brengen, waardoor de positie van Star H zeer goed geworden is, terwijl D. A. W. defi nitief is teruggedrongen tot de middelmoot. In het Amsterdamsche sportfondsenbad, dat goed bezet is, stelde D. A. W. zich gis teravond volledig op, dus met: A. Imhülsen J. Stammes H. Caarls J. Ooijevaar D. Imhülsen A. van Beek Soecker Het verloop van den wedstrijd. Na het uitzwemmen is van Beek het eerst bij den bal en plaatst achterwaartsch naar Caarls, die direct een snelle rush naar het I rust iets te veel vrijheid gelaten, na de rust was dat niet meer het geval, toen van Beek zich met zijn bewaking belastte. Caarls speelt nu in de voorhoede, waar hij danig op zijn huid gezeten wordt, waardoor hij zelf slechts weinig kansen krijgt. Prachtig geeft hij echter zijn nevenspelers eenige malen den bal aan, waardoor Imhülsen een vrij veld voor zich krijgt. Diens harde, dia gonale schot komt echter in het zijnet. Ook Soecker krijgt een vrij veld voor zich, snel zwemt hij naar het doel, maar ook zijn schot gaat naast. Nog eenmaal komt de Utrechtsche middenvoor na een vrijen worp geheel vrij voor het doel, maar door snel uitzwemmen kan de D. A. W.-keeper hem nog juist deze zeer goede kans ontnemen. Hierna nog een goed opgezette aanval van Star, waaruit de links-voor ineens inschiet, en waarmee hij de stand op 40 brengt, een stand, die ook den eindstand zou worden. Wel probeert van Beek het nog eens, maar ook hij kan de goede richting niet vinden. Kort hierna fluit scheidsrechter Biet (Het IJ) einde. Jammer is het voor D. A. W. dat zij na de laatste groote 90-overwinning op de Bruln- visschen 6 weken achtereen niet heeft moeten spelen, terwyl tevens voor de spelers in de Overdekte slechts zelden gelegenheid is voor polo-training met den bal; waardoor zich een gebrek aan schotvaardigheid voor deed. Snel zijn de Alkmaarsche spelers wel, en; doordat men bijna steeds in dezelfde op stelling speelt, raken de spelers ook steeds beter op elkaar ingespeeld, waardoor D.A.W. in dit opzicht zeker niét de mindere was. Het verschil in schotvastheid heeft hier echter den doorslag gegeven. heft hiertegen zijn stem. Naar gemeld wordt, zal de eerste minister Darayni a.s. Woensdag antwoorden op de interpellatie en bij die gelegenheid een overzicht van de zaak geven. De door de autoriteiten genomen maatre gelen zijn niet bekend gemaakt. Men gelooft echter, dat Hetenyï, de direc teur van de politieke afdeeling en adjunct hoofdcommissaris van politie, zijn chef, Fe- renczy, in zijn aftreden zal volgen. Monarchistische stroomingen in de Donau-landen. Groote demonstratie in Weenen. Onder auspiciën van de legitimis- tische Liga van Oostenrijksche soldaten is Zondagochtend te Weenen een groote monarchistische demonstratie gehouden. Op de eere-lribune van het Renz-Circus, waar de demonstratie werd gehouden, hadden twee leden van de regeering plaats genomen, n.1. vice-kanselier Hulgerth en onderstaatssecretaris Roth, De voorzitter van de Liga, Steiner, heeft commentaar geleverd op de jongste rede van bondskanselier Schuschnigg. Hij eischte voor het volk het recht op zich uit te spre ken over het grondbeginsel van de restau ratie, o.a. zeide hij: „Indien het Vaderlandsche front de uit drukking van den wil van het volk is, dan Glimlachje Ik heb een buil op mijn hoofd, Massa!ik kan niet anders! Nieuwe spanning in Palestina. Strenge maatregelen van de politie. Uit de strenge maatregelen van de politie, zooals hét verbod zich 's avonds op straat te bevinden, het sluiten" van winkels en bioscopen, het plaatsen van Friesche ruiters op de kruispunten, e.d., blijkt wel het toenemen van de span ning, nadat yjjfi maanden betrekkelijke rust te Jerusalem heeft geheerscht. Sedert begin Januari is de spanning weer geleidelijk toegenomen. In Jerusalem, Haifa en de vijf provincie-districten zijn sedert Donderdag talrijke aanslagen gepleegd en reeds is de terugslag hiervan in het finan- cieele leven van het land merkbaar. De maatregelen van de politie zijn zeer streng en de autoriteiten hopen op deze wijze een einderte maken aan de verwach ting van sommigen invloed te kunnen uit oefenen op de beslissing van de Britsche re geering. De regeering zal zich houden aan het advies van de commissie van onderzoek, die begin Mei haar rapport zal indienen. De incidenten te Jerusalem zijn toegeno men. Zaterdag is verscheidene malen op Arabieren geschoten, waardoor een van hen werd gedood. Een kind werd gewond. In de Jodenwijk werden twee Arabieren aangeval len door de menigte. Te Caiffa zijn vier Arabieren ernstig ge wond door het ontijdig ontploffen van een bom, welke zij bezig waren te vervaardigen. De politie is overal op haar hoede. Nadat Zaterdagochtend bij den klaagmuur een moord op een jood was gepleegd, heb ben zich later in den middag in de joodsche buurt van Jeruzalem, Remavia, ernstige in cidenten voorgedaan. Een Arabier werd ge dood, een jood werd ernstig gewond. Ook kinderen werden door revolverkogels gewond. Er zijn vijf arrestaties verricht. heeft de minister-president namelijk ge zegd: „De toestand van het land zoowel ten aanzien van het binnenland als ten aanzien van het buitenland, laat niet toe, dat men zich aan avoture waagt In ieder geval zal de regeering de plaatselijke orde handha ven: zij heeft er de middelen toe". DE VERJAARDAG VAN DE BEZETTING VAN HET RIJNLAND. Geen demonstraties. In strijd met wat volgens de algemeene gewoonte verwacht kon worden is de ver jaardag van de remilitarisatie van het Rijn land niet met grootsche demonstraties ge- ERNSTIG ONGELUK TIJDENS AUTO RACES IN ZUID-AMERIKA. Race-auto rijdt op publiek tn. Uit Olavarria in de provincie Buenos Aires in Zuid-Amerika wordt gemeld, dat tijdens een autorace een auto op de menigte der belangstellenden inreed. Twee toeschou wers werden gedood, zeven gewond. DE STAKINGSGOLF OVER AMERIKA. De toestand in Detroit, De fabrieken van elf verschillende maat schappijen, o.m. een corsettenfabriek vierd. Er is niet gevlagd, officieele prekers staalfabrieken, zullen heden gesloten wor- fcebben geen redevoeringen gehouden. Al- den in verband met stakingen met bezetting leen in de garnizoenen van het Rijnland zijn 1 der bedrijven, tenzij blijken zal, dat tijdens kleine plaatselijke feestelijkheden gehouden en is militaire muziek ten gehoore gebracht. De bladen wijden lange officieel geïnspi reerde beschouwingen op bijna pessimisti- schen toon aan den herdenkingsdag, waarin getracht wordt de opzegging van het ver drag van Locarno alsnog te rechtvaardigen. In dit verband spreken zij over de herbewa pening van andere Europeesche mogendhe den en verklaren, dat Duitschland niet ver antwoordelijk is voor een bewapeningswed strijd. Men geeft te verstaan, dat ook Duitschland zich thans een müitaire inspan ning moet getroosten en om onder de nieu we omstandigheden zijn volstrekte veiligheid te waarborgen. Het „nieuwe Locarnopacf' wordt slechts pro memorie ter sprake ge bracht. Leiden de kringen blijven er op wij zen, dat het Fransch-Russische pact een hin derpaal blijft voor het sluiten van een West- Europeesch verdrag, dat Hitier trouwens verklaard heeft bereid te zijn te ondertee kenen op denzelfden dag, waarop de troe pen de garnizoenen op den linker Rijnoever betrokken. DE HONGERSNOOD IN CHINA. Een catastrophale sterftecijfer' Volgens een schatting van zendelingen, die een jarenlange ervaring van de toestan den in het Chineesche rijk hebben, zullen vermoedelijk, tenzij zeer spoedig groct- scheepsche hulpmaatregelen mogelijk zullen blijken, ruim twee millioen menschen en voor het grootste deel vrouwen en kinde ren omkomen tengevolge van den thans heerschenden hongersnood. KAMSJATKA DOOR CYCLOON GETEISTERD. Kamsjatka in N.-Siberië is geteisterd door een cycloon, die aanzienlijke schade heeft aangericht. DRIEDUIZEND PERSONEN IN CHINA DOOR HONGER OMGEKOMEN. In de maanden Januari en Februari zijn in de provincie Setsjoean in West-China drieduizend personen den hongerdood ge storven. De nationale commisise voor steun aan honger lijdende streken heeft dit ont stellende feit in een heden gepubliceerd rapport aan het licht gebracht. De hongers nood in Setsjoean, aldus het rapport, is de ergste geweest van de laatste tien jaar. WAT GEBEURT ER IN HONGARIJE? Daranyi zou tegen rechtsche elementen optreden. Te Boedapest hebben zich politieke ge beurtenissen voorgedaan, waarvan het ka rakter en de beteekenis nog moeilijk zijn vast te stellen, doch die groot opzien heb ben gebaard. Gedurende de laatste 48 uur is de aandacht in beslag genomen door een reeks besprekingen tusschen de politieke leiders. De grootste geheimhouding werd verlangd en de pers heeft dan ook het het stilzwijgen bewaard. Niettemin heeft zich het gerucht verspreid dat de minister president had vernomen, dat bepaalde groepen van uiterst rechts, gesteund door de organisatie „Move" en beschikkend over geld uit het buitenland, een beweging voor bereidden, die hen minstens van het mi nisterpresidentschap vou verzekeren. Hoewel dit gerucht niet bevestigd wordt, sluit het aan bij de problemen, waarmede de leiders zich den laatsten tijd hebben be zig gehouden. Bovendien kan alleen dit gerucht een verklaring geven voor de woorden, gisteren door Daranyi gesproken. In een toespraak tot de afdeeling Boeda pest van de partij der nationale eenheid ONTPLOFFING IN TREIN AAN DE SPAANSCHE GRENS. Tijdens de controle der douane. Terwijl de reizigers van den trein van drie uur vijftig onderworpen werden aan het speciale douaneonderzoek te Cerbere, deed zich een hevige ontploffing voor in een wagon, die totaal vernield werd. Aange zien men meende de ontploffing te moeten toeschrijven aan een helsche machine, ging de politie over tot het instellen van een on derzoek en constateerde daarbij, dat een verdacht reiziger, die gisteren te Porbou was opgevallen, verdwenen was. De man is vanmorgen te Perpignan in ar rest gesteld. Hij verklaarde Jean Salles te heeten en uit Toulouse afkomstig te zijn. Hij gaf als leeftijd dertig jaar op. Een speciaal commissaris zal hem onder vragen. GROOTE HOEVEELHEID OPIUM IN BESLAG GENOMEN. Meer dan 12.000 doozen opium welke naar schatting een waarde vertegenwoordigen van 200.000 tot 500.000 dollar zijn te Brook- lijn in beslag genomen aan boord van het Britsche stoomschip „Taybank". Drie leden der bemanning en drie boot werkers zijn gearresteerd. Verschillende le den der bemanning zijn door de douane aan een verhoor onderworpen. Er is een waarborgsom geëischt van 90.000 dollar. De gearresteerde leden der beman ning zijn een Chinees en twee Maleiers, die beschuldigd worden van frauduleuzen in voer van opium. SCHEEPSBOTSING BIJ SAN FRANCISCO. De stoomboot „President Coolidge" heeft noodseinen uitgezonden. Het schip heeft medegedeeld, bij den ingang van de Golf van San Francisco in botsing te zijn geko men met een tankboot. Deze botsing heeft zich tijdens een dikkenmist voorgedaan. Het tankschip is nog niet geïdentificeerd. Dertig leden van de tankboot zijn door de „Presi dent Coolidge" aan boord genomen. DE HERVORMING VAN HET AMERIKAANSCHE FEDERALE HOOGGERECHTSHOF. De leiders der Amerikaansche vakbewe ging hebben Zondag plannen besproken voor het voeren van een campagne, tenein de druk uit te oefenen op het congres ten gunste van de hervormingsplannen van Roosevelt ten aanzien van het federale hoog gerechtshof. De Labors Nonpartisan League, een organisatie, die onder leiding staat van John L. Lewis, en die achter Roosevelt staat, zal hier vandaag een vergadering hou den, die twee uur voor de wekelijksche zit ting van het federale hooggerechtshof ge opend zal orden en waar arbeidersgedele geerden uit het geheele land aanwezig zul len zijn. Majoor George L. Berry, die de vergade ring zal voorzitten, heeft gisteren verklaard, dat de gedelegeerden tijdens hun verblijf hier bezoeken zullen brengen aan de senato ren en afgevaardigden uit hun staten en daarbij op hen druk zullen uitoefenen ten gunste van de hervorming van het federale hooggerechtshof. Men verwacht, dat de strijd om Roose- velts hervormingsplannen deze week een j grooten omvang zal aannemen en tot be langrijke ontwikkelingen aanleiding zal ge ven. het week-end de onderhandelingen tot i regeling hebben, geleid. PATER COUGHLIN STEEKT HET HOOFD WEER OP. De radiopriester en de plannen van Roosevelt. De radiopriester Charles E. Coughlin, heeft in zijn gebruikelijke Zondagsche radio- speech eenige woorden gewijd aan de her vormingsplannen van Roosevelt betreffende het federale hooggerechtshof. Hij zeide daarbij de natie te waarschuwen voor een constitutioneele crisis, waarbij „de grondwet wel eens in een museum zou kunnen wor den opgeborgen". MILITAIREN ONDER LAWINE BEDOLVEN. Twee dooden. Aan de Brenner-grens heeft een lawine een Italiaansche militaire patrouille op ski's nabij Brennerbad, op Italiaansch grondge bied, meegesleurd. Twee militairen kwamen om het leven, terwijl twee anderen ernstig gewond werden. SCHILDERSHUMOR EN EEN ONVERWACHT GEVOLG. Op een expositie in het Stedelijk Museum te Amsterdam exposeerde de Bredasche kunstschilder Jan Strube o.m. een stilleven met als hoofdmotief een kruik Hulstkamp en een bitterstelletje. Voor de grap plakt» hij op de lijst den slagzin „Hulstkamp altijd bij de hani", waarvan hij echter met pot lood toevoegde „Maar helaas niet bij mij, want ik heb dit heele stelletje moeten leenen van Bart". („Bart" is de Bredasche kunst schilder A. W. van Veghel). Het onverwachte gevolg van deze grap is geweest, dat de heei Strube dezer dagen van de directie der firma Hulstkamp twee literkruiken oude genever kreeg toege stuurd met de voor den schilder verheugen de mededeeling, dat zijn stilleven door deze firma was aangekocht. Voorloopig behoeft dus Strube geen kruik Hulstkamp van Bart te „leenen". DE OSLOCONFERENTIE. De slotzitting. De experts van de landen der Oslo-groep hebben Zaterdag hun werkzaamheden be ëindigd. Na bestudeering van de maatregelen, welke in elk der landen, tengevolge van de crisis zijn genomen, hebben de experts in een eindrapport, dat zij aan hunne respec tievelijke regeeringen zullen voorleggen, dft gevolgen, welke zullen kunnen gegeven wor den aan het initiatief van dr. Colijn, te* erruiming van het internationaal handels verkeer, onder het oog gezien. In dit rapport namen de experts, zon der de bestaande moeilijkheden te on derschatten, zekere aanstonds te ver- wezenlijke mogelijkheden tot uitbreiding van het handelsverkeer in het kader fMl een plurilaterale overeenkomst en van aanvullende bilaterale regelingen ia beschouwing. Het rapport der experts houdt voorts nog op het oog het nut van het aanbrengen van enkele modificaties van practischen aard in den tekst der Oslo-conventie, zoomede van het bestudeeren van zekere bijzondere pun ten nopens het handelsverkeer van de ge zamenlijke landen van de „Oslo"-groep. Het program van actie, dat door de experts in hun bijeenkomst is uitgewerkt, ware te onderwerpen aan een conferentie van ge delegeerden van de respectieve regeeringen. Aan het slot van hun rapport hebben de experts nadruk gelegd op het groote nut der hervatting van contact tusschen gedele geerden van de landen der Oslo-groep en zij bevelen hunnen regeeringen aan, dit contact ook voor de toekomst te verzekeren. OPHEFFING CONTINGENTEERÏNG RUW- EN WITSUIKER. Naar wij vernemen, zullen de contlngen- teeringen van ruw- en van witsuiker binnen korten tijd worden opgeheven. Branden. BRAND TE ROTTERDAM. Op de tweede verdieping van pand 28 aan de Beijerlandschestraat te Rotterdam, be woond door de familie J. W. H. van der Meer is Zondagmorgen vermoedelijk door kortsluiting in het plafond van de keu ken brand ontstaan. In korten tijd stond de keuken en de ach terkamer in brand, waarna het vuur zich, via den zoldertrap, mededeelde aan den zolder. Eenige ooger.blikken sloegen de vlammen fel naar buiten, doch de brand weer, die spoedig met veel materiaal ter plaatse was, wist in een goed half uur het vuur te bedwingen. De beneden geleden verdieping, bewoond door den heer F. Lamers, die niet verze kerd was, kreeg veel waterschade.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11