Het groene van Baa-AI. Qemeentecadeti tBmnetiland Crts,s-pubucatie, STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteits klasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 1 Maart 1937 tot en met 6 Maart 1937, 1.40 per 100 kg. zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klas- Be en voor andere erwten, in datzelfde tijdvak gedenatureerd, bedraagt de steun vergoeding 0.90 per 100 kg. De steunvergoeding voor veldboonen, welke blijkens de dateering van het dorschbriefje in genoemd tijdvak zijn ge- dorscht, is vastgesteld op 1.75 per 100 kg. 's-Gravenhage, 6 Maart 1937. PRIJZEN VAN VARKENS BOVEN HET ZOUTERSGEWICHT. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen en voor waarden, welke bij de afneming van var kens boven het zoutersgewicht gelden, voor de week van 1 tot 6 Maart 1937 on veranderd zijn gebleven. Ook voor de week van 8 tot 13 Maart 1937 zullen deze prijzen en voorwaarden geen verandering ondergaan. 's-Gravenhage, 6 Maart 1937. om de bone-fide telers van groenten, zaden en bloemen te beschermen tegen de ongebreidelde uitbreiding. Het bestuur was van oordeel, dat, wan neer de bloemisterij een controle als bij de bloembollenkweekers werd uitgeoefend, de ongebreidelde uitbreiding onmogelijk was. Na een toelichting van den afgevaardigde uit Aalsmeer zegde de /oorzi'ter echter toe de aandacht *'an c.e sierteeltcentrale op het euvel te zullen vestigen. Uitbreiding van het aantal controleerende ambtenaren was dan volgens den heer Keessen, Aalsmeer, echter meer dan nood zakelijk. De 2 a 3 daarvoor aangestelde menschen kunnen die zaak niet in het reine brengen. De heer Ham wilde niet alles doodmaken. Met teeltvergunningen voor groente wordt anders opgetreden dan in Aalsmeer voor bloemen. Spr. was een geval bekend, waar bij voor 1936 en 1937 aan een jongeman van 32 jaar, die altijd bij zijn vader had gewerkt en ging trouwen, een teeltvergunning werd geweigerd. De heer Mulder, Koedijk, was van oordeel, dat de controle van de organisaties moest uitgaan. Nu achten de tuinders het zich een eer, de controle van de ambtenaren te ontduiken. Geschiedt de controle door de organisaties, dan wordt het een oneer. Spr. verwacht van een controle door de organi saties een heilzame preventieve werking. De uitzonderingspositie van de tuinzaad- teel tbedrij ven, die nog in een z.g. vrije positie verkeeren, is zoo bedroevend, dat deze gaarne in de saneeringsmaatregelen willen worden opgenomen. Verschillende stemmen betoogden hiervan de wenschelijk- heid, die ook door het bestuur werd erkend. Uit de drie standsorganisaties is hiervoor een commissie ingesteld, die poogt, om dit bij de regeering te bereiken en reeds inven- tarisatie-cijfers verzamelt. Bij de Groente- en Fruitcentrale was ook het vraagstuk van steun voor de vroege aardappelen opnieuw aan de orde gesteld. Een commissie van 6 deskundigen zal de aangelegenheid nader bespreken met de regeeringscommissies. Verwacht werd, dat ook dit product een uitkeering kreeg. Dit bleek niet het geval en daarom is het opnieuw door de drie organi saties aangevraagd. De voorzitter deelde nog mede, dat een voorstel was ingekomen, om, ter behoud van een afzetgebied, de producten in het buitenland af te zetten tegen lageren prijs, met behoud van kostprijs voor het binnen land. De heer Mulder, Koedijk, bestreed dit denkbeeld. Hij oordeelde dat men de rich ting van de verhooging van de koopkracht uit moest. Dan wordt het mogelijk, dat wij weer van het buitenland kunnen betrekken en het buitenland weer van ons. De heer Kramer, Zuidscharwoude, be toogde, dat ondanks een minimumprijs van 1 cent per kilo, dagelijks aan den Langendijk een 20 wagens worden doorgedraaid, omdat ze niet te plaatsen zijn en dus voor vee voeder bestemd worden. Door het te laag stellen van de minimum prijzen bereikt men niet, dat Duitschland het toelaat, ook in ons land wil men de producten, als men er wat voor betalen moet. Nu de :ool niets waard is, blijft ze uit den straathandel. De minimumprijzen moeten verhoogd en niet verlaagd. Anders is het werk onzer cultures afgeloopen. Bij boter, melk en kaas geldt niet de vraag of de consument den prijs voor die produc ten kan betalen. Als tuinders mogen wij onze producten niet langer beneden kostprijs afgeven. De heer Borst, Oudkarspel, wees er op, dat men om autarkische redenen in Duitsch land de prijzen van de kool hoog houdt. Het volk heeft daar onze artikelen graag en op onzen weg ligt het te bevorderen, dat het volk daar weet, dat men bij ons de produc ten goedkooper kan krijgen. Wij moeten hier in de richting van de ver betering van de koopkracht, om het buiten land tot voorbeeld te dienen. De heer Ham, Wijdenes, oordeelde, dat men de minimumprijzen zoo laag mogelijk moest stellen en vechten moest voor den kostprijs. De heer Hoogland, St. Pancras, oor deelde het voor de exportartikelen een ramp, als wij de minimumprijzen gingen verhoo- gen en dit in verband met den lagen levens standaard in de centrale landen. Spr. oor deelde, dat goedkoope prijzen hoogere af name brengen Als net aanbod groot is, wordt de prijs laag en als het aanbod klein is, wordt de prijs hoog. Spr. weet, dat veel van de doorgedraaide kool, die voor veevoeder wordt bestemd, toch ten plattelande door menschen geconsumeerd wordt. De prijs aan de markt regelt zich thans naar den vastgestelden minimumprijs. Zaak is, dat de tuinder voor het door hem afgeleverde goed meer geld krijgt en spr. hoopt dat dit door het Centraal Bureau be keken zal worden. De heer Kramer, Zuidscharwoude, be greep niet, waarom de kool 1 tot 1,4 cent per K.G. geldt, terwijl in Nederland voor alle andere producten een goede prijs wordt betaald. Spr. oordeelde, dat de minimumprijs voor de kool 2 cent per K.G. voor witte en 3 cent voor roode kool moest worden, dan kunnen de menschen weer hun bedrijf in cultuur brengen. De heer Borst, Oudkarspel, oordeelde, dat de minimumprijzen moesten blijven, zoo als ze zijn en dat het bestaande door steun moest worden aangevuld. Door verhooging van de prijzen zullen de werkloozen nog minder kunnen betrekken. De voorzitter oordeelde, dat wel vast staat, dat over de minimumprijzen verschil van gedachten bestaat en was van meening, dat de organisatie de bepaling er van aan het Centraal Bureau moet overlaten en moest blijven strijden om het verschil tus- schen de minimumprijzen en den kostprijs aangevuld te krijgen. Na een uitvoerige rondvraag volgde sluiting. HET IS VOOR SLAKKENMEEL NEET TE LAAT! De heer S. Vlaar, toezichthouder op de proefvelden, schrijft ons: Nu het door het uiterst slechte en natte weer vrijwel onmogelijk was om den kunst mest over het land te strooien, is dit geheel verschoven naar het voorjaar. Bij velen komt nu de vraag naar voren of het voor slakkenmaal nu te laat zou zijn geworden. Bij mij kwamen verschillende vragen omtrent deze kwestie binnen en aan gezien er wellicht meerderen zijn, die hier belang in stellen, zullen wij onze ervaringen, die wij uit de proeven hebben opgedaan, hier even mededeelen. In de practijk gebruikten reeds velen het slakkenmeel nog in April en zelfs wel later. Zou men dat doen en er mede voortgaan als het geen resultaten had? Wis en zeker niet. De proefvelden hebben het ook duidelijk bewezen, dat zelfs in April gestrooid slak kenmeel op grasland zeer goede resultaten gaf. Ziehier eenige cijfers: Proefveld K. Kapteijn te Uitgeest gaf een opbrengst aan hooi als volgt: perc. 1, geen slakkenmeel, 5386 K.G. Ie jaar, 4573 K.G. 2e jaar; perc. 2: 800 K.G. slakkenmeel in Nov. 7050 K.G. Ie jaar, 7290 K.G. 2e jaar; perc. 3: 800 K.G. slakkenmeel in' April 6850 K.G. Ie jaar, 7080 K.G. 2e jaar. Hier blijkt, dat, alhoewel het in November gestrooide iets beter was, de verschil len met het in April gestrooide echter zeer weinig beteekenden. Het kan ook vaak an dersom zijn. We zouden van veel meer geno men proeven met slakkenmeel, op verschil lende tijden gestrooid, cijfers kunnen pübli- ceeren, waaruit steeds weer blijkt dat gerust kan worden gezegd, dat laat gestrooid slak kenmeel een uitstekende werking heeft, ook op grasland. Daar heeft men dan ook niet den minsten last van verbranding van het gewas, wat met superfosfaat wel het ge val is. Dit is ook van belang voor bouwland, bijv. op wintergraan. Op wintergraan kan men in de behoefte aan fosforzuur en kalk ook thans nog gerust voorzien door slakkenmeel als overbemesting te gebruiken. Ineggen of schoffelen is voor de verdee ling in den grond van veel belang en brengt het slakkenmeel beter in aanraking met den vochtigen grond. Voor de gewone bemesting in den tuin bouw wordt thans slakkenmeel vaak ge strooid over het reeds omgeploegde land, waarna men hèt inegt en daarna het veld bezaait. In onze omgeving, waar nog al eens knol voet optreedt, strooit men het slakkenmeel voor fosforzuur-bemesting vooral ook om de kalk (die den knolvoet bestrijdt) vaak vlak voor het uitzetten der planten, dus in Mei en hiermede worden zeer goede resul taten behaald. Resumeerende kunnen wij gerust ant woorden, dat naar uit de verschillende proefnemingen is gebleken, het slakkenmeel met veel succes tot diep in het voorjaar kan worden gestrooid. Als fosforzuurbemesting geeft het uitstekende resultaten, terwijl de kalk, die erin aanwezig is, voor veel gewas sen van zeer groot belang is. In elk geval geldt ook voor slakkenmeel: beter laat. dan niet! NOORDSCHARWOUDE. Nederl. Tuindersbond. Vrijdagavond vergaderde de afd. Noordscharwoude van den Nederl. Tuin dersbond in het lokaal van den heer G. Oud, onder leiding van den heer G. Bakker. In een circulaire werden de tuinders die zich nog niet achter den N. T. B.-vaan hebben geschaard, opgewekt, zich aan te sluiten, opdat de Bond versterkt wordt. De aandacht werd gevestigd op hetgeen de N. T. B. reeds bereikt heeft. Nadat deze circulaire verspreid is, zul len de candidaat-leden persoonlijk bezocht worden. Vervolgens werd de agenda van de Pro vinciale vergadering van den Ned. Tuin dersbond behandeld. Verschillende heeren voerden n. a. v. der agenda het woord. De agenda voor de algemèene vergade ring van den Landelijken Bond werd be sproken. Men besloot de aftredende hoofd bestuursleden te herkiezen. Bij een der voorstellen werd gestemd, n.1. dat van 's Graveland, waarin werd aangedrongen op een gezinssteun tot 15 per week. Met de kleinst mogelijke meer derheid werd besloten dit voorstel te steunen. De heer A. de Geus werd benoemd tot afgevaardigde naar de alg. verg. van den landelijken Bond. Bij het door den heer de Geus uitge brachte verslag van de Kringbestuursver gadering werd een bespreking gevoerd over het besluit van de gecombineerde vergadering der 3 standsorganisaties. ïnplaats van een extra steun van 100 per wagon te vragen, Zooals de Kring had besloten, heeft men een besluit genomen om een vervroegde voorschot-uitkeering te vragen. Den afgevaardigde in het Kringbestuur werd opgedragen te pro testeeren tegen de houding, welke de hee ren Hoogland en Kaan hebben aangeno men bij deze zaak. Na rondvraag volgde sluiting. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 7 tot en met 13 Maart, behoudens tusschen- tijdsche wijziging, wederom vastgesteld op 80 cents per kilogram, SCHAGEN Vrijdagavond vergaderde de raad. De voorzitter deelde mede, dat inzake de kwestie accountant de Vries is gebleken, dat dit op een misverstand berust. Van eenige onregelmatigheid is niets gebleken. De heer v. Erp kwam op deze kwestie terug. Spr. vroeg, of gebleken is, dat er goederen zijn vermist. Zooals destijds werd verondersteld. Het doet mij aangenaam aan, zei spr., dat ook U, mijnheer de voorzitter, van meening bent, dat genoemde accountant niet bij mij, doch bij het hoofd der gemeente zich moest vervoegen. Spr. meent, dat wan neer het college van B. en W. z.i. hem geen duidelijke uiteenzetting van het onderzoek kan geven, spr. de weg weet te vinden, om dit door andere menschen in Nederland te doen. Door den voorzitter en wethouder Buis kool werd de heer v. Erp,verzekerd, dat er hier in geen geval van onregelmatigheden sprake is, doch slechts van misstanden. Alleen wat betreft het eierveilingrapport vroeg de heer v. Erp inlichtingen. Een le vendige discussie ontspcn zich over de kwestie betreffende debiteuren, welke in rekening-courant staan. De heer Schoorl merkte o.a. op, dat men in Den Helder en Alkmaar zich steeds zal vermaken over de wijze, waarop men in den raad van Schagen betreffende zoogenaamde dubieuze posten meent te moeten handelen. Tenslotte stelde de voorzitter voor, deze zaak nader in B. en W. te behandelen. Door Ged. Staten werd opgemerkt om in de verordening heffing van begrafenis rechten, niet te spreken van eeuwigdurend, doch van voor onbepaalden tijd. Dit werd goedgevonden. B. en W. stelden voor het tarief school gelden overeenkomstig de vaststelling van Ged. Staten aan te nemen. Met 8 tegen 3 stemmen werd dit aange nomen. Verzoek van G. A?Bos om «teun. B. en W. achten zich niet competent in deze zaak en besloten werd dit voor kennisgeving aan te nemen. Verzoek om eervol ontslag van het hoofd der openbare school voor U. L. O. (de heer J. Visser). Het ontslag werd eervol verleend met in gang van 1 Mei a.s. De voorzitter sprak zeer waardeerende woorden aan het adres van het vertrekkendende hoofd der Ulo-school. Verzoeken om voorschot en vergoeding van besturen van bijzondere scholen werd goedgevonden. Deze bedragen voor r.k. school 2095.93 en chr. school 748.93. Het voorstel tot conversie van geldlee- ningen werd na eenige mededeelingen goed gevonden. Vastgesteld werden de suppletoire be grootingen. Door de firma Meurs en Co's Baggerbe drijf N.V. om huur van terrein aan de haven. B. en W. stelden voor pl.m. 360 M2. tegen een huurprijs van 0.10 per M2. voorloopig voor een jaar te verhuren. Voorgesteld werd om met intrekking van het besluit van 23 Dec. j.1. aangaande kas- geldleening a 15000 thans een kasgeldlee- ning van 25C00 aan te gaan. Aangenomen. Voorstel tot verhooging subsidie aan de r.k. bewaarschool. B. en W. stellen voor de subsidie te verhoogen en te brengen van 100 op 200 per jaar. Aangenomen. In de rondvraag vroeg de heer Bijlsma meer bekendheid te geven aan artikelen, welke aan werkloozen beschikbaar gesteld worden. Hieraan zal- voldaan worden. FRAUDULEUZE INVOER VAN SIGARETTENPAPIER. Ambtenaren van invoerrechten en accijn zen hebben in den nacht van Zaterdag op Zondag, vergezeld van enkele rechercheurs van het hoofdbureau, een inval gedaan in een perceel aan den Overtoom te Amsterdam en daar een groote partij sigarettenpapier in beslag genomen, welke vermoedelijk van frauduleuzen invoer afkomstig is. De bewoner en nog drie andere personen werden naar het hoofdbureau geleid. Na daar verhoord te zijn werden zij weer vrij gelaten. EERVOL ONTSLAG VOOR BURGEMEESTER VERHEIJEN. Bij Kon. Besluit van 5 Maart 1937 is aan jhr. A. J. F. X. Verheijen op zijn verzoek met ingang van 15 Maart 1937 eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Standdaarbuiten. NIEUWE BURGEMEESTER VAN SNEEK Bij Kon. Besluit van 5 Maart 1937 is met ingang van 1 April 1937 benoemd tot burge meester der gemeente Sneek de heer Poppinga, met toekenning v:.n gr"", eervol ontslag als burgemeester der gemeen te Het Bildt. Jeugdig arts verdronken. Vermoedelijk van den zeedijk te Spakenburg gewaaid. Zondagochtend is te Spakenbrug de 25-jarige arts H. uit Amsterdam op tragische wijze om het leven gekomen. De heer H., die sinds enkele dagen de practijk waarnam van een der plaatse lijke doktoren, die kort geleden een operatie heeft ondergaan, had omstreeks half negen zijn woning verlaten om per fiets een aantal patiënten te bezoeken. Toen hij na eenige uren niet terug keerde, ontstond groote ongerustheid. Onder leiding van dokter Warmolts en de politie ging men op onderzoek uit en zocht men den omtrek af. Een inwoner van Spakenburg heeft om streeks het middaguur op den zeedijk ten Zuiden van de haven de vreeselijke ontdek king gedaan, dat het lichaam van den ver miste onder aan den dijk in het water lag, terwijl het rijwiel zich nog op het drege bevond. Hij heeft den drenkeling onmiddel lijk op den kant getrokken, doch de levens geesten bleken te zijn geweken. Hef lijk van het slachtoffer is daarop naar de begraaf plaats vervoerd, waar het is opgebaard. Men vermoedt, dat de heer H. door den harden wind van zijn fiets is gewaaid, tegen de steenen glooiing is geslagen, welke een hoogte heeft van anderhalven meter en ver volgens in het water is terecht gekomen. Aangezien het ter plaatse slechts ongeveer zestig centimeter diep is, neemt men aan, dat de heer H. door den val bewusteloos is geraakt en daarna in het water is gestikt. Het ongeluk moet tegen negen uur zijn ge beurd. Doodslag te Hoofddorp. Tragisch familie-drama. Zaterdagmiddag om drie uur heeft zich te Hoofddorp een drama afgespeeld, waarvan de 45-jarige P. van Damme het slachtoffer is geworden. Van D., die van vrouw en kinderen gescheiden leefde, had een huishoudster met zes kinderen in huis. De vorige week vertrok het zevental, doch Zaterdag keerde de vrouw met haar kinderen terug. De achttien jarige oudste zoon was het hier mede heelemaal niet eens en trachtte zijn moeder te overreden niet haar in trek opnieuw bij van D. te nemen. Van D. bedreigde daarop den jongeman, die in drift ontstak, een dolk greep en van Damme eenige steken toebracht, waar van er één de long raakte. De gestokene vluchtte bij buren binnen, die de politie terstond waarschuwde.. Dé jeugdige dader, die gunstig bekend stond, liet zich zonder verzet naar het bureau leiden. Van Damme is naar het ziekenhuis te Haarlem vervoerd, waar hij in den loop van den avond is overleden. BEVORDERING VAN DE VRIJWILLIGE VACCINATIE TEGEN POKKEN. Te Utrecht had een dezer dagen een ver gadering plaats van de geneeskundige in spectie van de volksgezondheid met de ver tegenwoordigers van de gemeentelijke ge neeskundige- en gezondheidsdiensten. De vergadering, welke in het rijksinsti tuut voor de volksgezondheid werd gehou den, was belegd ter bespreking van het vraagstuk der bevordering van de vrijwil lige inenting tegen de pokken. Vertegenwoordigd waren de gemeentelijke geneeskundige- en gezondheidsdiensten van: Alkma ar, Amersfoort, Amsterdam, Arn hem, Breda, Bussum, Eindhoven, Enschedé, 's-Gravenhage, Groningen, Haarlem, Heer len, Hilversum, Leiden, Maastricht, Rotter dam, Velsen, Wassenaar, Zaandam. DR. VAN HETTINGA TROMP f. Op 77-jarige leeftijd is te Den Haag over leden dr. T. S. van Hettinga Tromp, oud- dirigeerend officier van gezondheid le klasse van het Nederlandsch-Indisoh leger. De thans ontslapene is in 1859 geboren te Holwerd (bij Dokkum). Hij studeerde aan de universiteit van Groningen, waar hij in 1887 zijn arts-examen deed. Na zijn promo tie begaf hij zich in dienst van- het leger in Ned.-Indië als officier van gezondheid. 173. En nu was de vaart die de rivier boot had voldoende om de kano met den Amerikaan te do-.i kantelen. Maar d? d-.klrr r. r bcose.-.r."a 'h - c* -r ':i i V i t~ - r i n let c.-cr 5. i. riy b~.v. xia au ter stond een vlot in de rivier te werpen. VESTIGINGSWET VOOR HET KLEINBEDRIJF. Deze wet behoeft niet beperkt te worden opgevat. Ontleend is aan de memorie van antwoord op het voorloopig verslag over het ontwerp van wet, houdende regeling betreffende het vestigen van inrichtingen, waarin eenige tak van detailhandel, ambacht of kleine nijver heid. zal worden uitgeoefend. De minister vermag niet in te zien, waar om, na de productie en het vervoer, de distributie niet ook een onderwerp van zorg voor de Rijksoverheid zou mogen zijn. In tegendeel, hij acht het zijn plicht, ook aan dit onderdeel van het economische leven zijn aandacht te wijden, niet slechts wegens de belangen der honderdduizenden gezinnen, die rechtstreeks bij de distributie betrokken zijn, maar ook met het oog op de groote beteekenis van een goed georganiseerd en rationeel distributie-apparaat, voor het prijs peil in het binnenland en het concurrentie vermogen met het buitenland. Voor welke branches een regeling hefc eerst in overweging zal worden genomen, hangt geheel van het initiatief van belang hebbenden zelf af. Dat de minister overigens ook gaarne de bedrijfsraden, waar beschikbaar, zal raad plegen, spreekt vanzelf. Dat belanghebbenden zelf wel degelijk verwachtingen koesteren van het onder havige ontwerp moge blijken uit het feit, dat verschillende organisaties reeds nu bezig zijn voorbereidende maatregelen te treffen, om, indien deze wet tot stand komt, aan stonds de regeling op hu- ranche toegepast te krijgen. Wat de te stellen eischen aangaat, weaischt de minister er den nadruk op te leggen, dat deze niet zoo beperkt behoeven te worden opgevat, als, blijkens het voorloopig verslag, door sommige leden geschiedt. Eenige ken nis van etaleeren en van reclame alsook het noodige inzicht in de wenschen van het publiek vallen zeer zeker onder de mini- mum-eischen van handelskennis en vakbe kwaamheid, die den aankomenden winkelier gesteld mogen worden. Dat, althans voor dezen sector van het economisch leven, een regeling op grondslag van het z.g. behoefte-element, de voorkeur zou verdienen, moet de minister ontkennen. Hij schaart zich hier aan de zijde van die leden, die, wat in dit verband onder „be hoefte" is te verstaan, op heden uiterst moeilijk bepaalbaar achten. Het aangeven van objectieve vormen is toch te dezen te eenenmale onmogelijk: de behoefte aan win kels is geen constante grootheid. Het verdient overigens bijzondere aan- dachth, dat belanghebbenden zelf allerminst unaniem voor het behoefte-element gepor teerd zijn. In antwoord op de desbetreffende opmer king antwoordt de minister, dat hem in derdaad een branchegewijze regeling voor den geest staat. De te stellen eischen van vakbekwaamheid zullen toch voor eenzelfde branche uiteraard allerwegen gelijk zijn. Ook is de minister gaarne bereid, het daarheen te leiden, dat met betrekking tot de credietwaardigheid geen overdreven eischen worden gesteld. Of het aanbeveling verdient, in het belang van den middenstand van overheidswege maatregelen tegen het groot- winkelbedrijf te nemen, is op zichzelf een belangrijk vraagstuk, dat t e gelegener tijd in overweging kan worden genomen. RUSSISCH SCHIP OMHOOG GEVAREN. Bij Hoedekenskerke. Het Russische stoomschip „Ufa" van de reederij Sovtorgflot, gebouwd in 1917 en metende 1892 bruto reg. ton, is nabij Hoe dekenskerke in het middelgat omhoog ge varen. Het schip kwam van Mo mansk en passeerde gisteravond half negen Vlissingen. Sleepbooten zijn in de nabijheid. De „Ufa' is in den loop van hedenmorgen bij hoog water op eigen kracht vlotgekomen. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Zaterdagavond om ongeveer zes uur is de 22-jarige expediteur J. Creemers, bij het schoonmaken van zijn vrachtauto aan de loskade te Roermond vermoedelijk door uit glijden te water gemaakt en verdronken. Pas later op den avond wérd hij vermist. Zondagmorgen om tien uur heeft men na geruimen tijd dreggen het lijk opgehaald. Creemers was de oudste zoon en kostwin ner van een gezin van dertien kinderen. 1174. Jet stond aan de boeg van het schip en zag glimlachend toe hoe de Amerikaan n?- het vlot krabbelde. Hij zag vuurrood dan hijgen en proesten. Maar - h!j .och ds rar.d van het vlot J U pakken.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7