Agenda üuchtüaaet £aatste j&ericfitm Pxoowciaal Tlieuws $i£nuiieuws Stad m Omgeving. AMSTERDAMSCHE BEURS Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Haar groote zonde (rom.); hoofdrollen Gustaf Gründgens en Kathe Dorsch. Toegang bo ven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Ons dagelij ksch brood (tendenz-film); hoofdrol Tom Keene. Extra: Luxe- Vrouwtje (comedie); hoofdrol Olga Tsche- chowa. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, Donderdagavond 8 uur, hoofdnummer Verschroeide Aarde (popu lair-wetenschappelijk, Congo-film). Toegang voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, half acht, van Zon dag tot en met Woensdag, hoofdnummer China-Clipper (spannend); hoofdrollen Ross Alexander, Beverly Roberts, Marie Wilson. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Charlie Chan in Shanghai (sens.); hoofdrol Warner 01 and. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 10 Maart. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, Ned. Vereen, van Spiritisten, rede J. Kakebeeke over „Helderziendheid". PLEZIERVAARTUIG VERMIST. Het pleziervaartuig „Sunchire 2", waar mede regelmatig vischtochten voor liefheb bers gemaakt worden bij Californië, wordt vermist. Het schip heeft veertig passagiers aan boord. Het had in den loop van Zondag nacht weer moeten binnenloopen. Toen het echter gistermiddag nog niet aangekomen was, zijn drie kustvaarders uitgeloopen om het schip op te sporen. Tot dusverre heeft men nog geen spoor gevonden. AARDBEVING TE SAN FRANCISCO. De stad San Francisco werd Maandagoch tend vroeg door een aardbeving geteisterd, welke, naar de politie mededeelde, de hevig ste is sinds die van 18 April 1906. De aard schokken duurden twee a drie seconden. Zij hebben groote schade aangericht aan de woonhuizen en winkelzaken. Voor zoover bekend zijn geen gewonden te betreuren. Het autoverkeer op de brug van San Fran cisco naar Oakland was spoedig na de aard beving zeer druk, daar velen ijlings de stad verlieten. 172% Ws 4>% "3/16 37/16 50 Vw 30'/w 12» van Dinsdag 9 Maart 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDEET N.V. Vorige laatste k koers 2.30-2.45 STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederi. 1934 100% 4 Ned -Indië 1934 1003/4 5'A Duitscbl. '30 m. verkl. 3178 BAN K-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 164 Handel Mij. Cert v. 250 2UÓ Koloniale Bank 84Vi Ned. Ind. Handelsbank 170 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 76 Cafvé Delft Cert93»/, Nederi. Ford28ül/4 Philips Gloeil. Gem. Bezit 335»/4 Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. 923/4 U. S. Leather6y:6 CULTUUR MAATSCH. H. V. 527V, Java Cultuur250»/2 Ned. Ind. Suiker Unie180y4 Vorstenlanden 45 Dito actions 25.90 MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. 4213/4 Kon. Petr438'/, Perlak 133 Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber- Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia 3001/, Oude Deli 342 Senembah 353 AMER. SPOORWEGEN. Atchison fopeka Southern Pacific Southern Raitw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. x) ex-coupon •j-Exclaim. 'Exdlvidand. Prolongatie vorige koers 1. heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 175 210 24% 15% 339»/, 290 284»/, 118»/, 206»/, 76/l8 135'/4 129>/4 6374 46% 28 10> 137,6 1017* iou/4 31 164 205 85 1717, 757,-7, 93 2827, 3331/,-t 17iy4-| 721/, 50»/, 76%-f 37, 497. 32% i 12 92H/M 6 529-33 253-4 1837,-4 475/8 26.10 174»/, 210 4177, 434 -5, 1333/4 41 24%-i 15%" I 336»-8 277-9»/, 282 1161/, 196-9 71/8-7i6 133 130-1 301 341 355 62 46-»/, 27»/, 104 12*-% Ne-York 1.8215/ie 1.8218/ie Londen 8.92s/8 8.92i/i Berlijn 73.45 73.45 Parijs 8.34 8.35 Brussel (Belga) 30.83 30.83 y. Zürich 41.70 41.70 Kopenhagen 39.85 39.85 Stockholm 46.02 46.02V2 Oslo 44.85 44.85 Italië 9.65 Praag 6.38s/« ONZE POSTVLUCHTEN. De positie van de postvliegtuigen was heden als volgt: Edelvalk (uitr.) vloog wegens het slechte weer tot Bagdad. De Rietvink (uitr.) bereikte Singapore en de Djalak (thuisr.) kwam te Jodhpur aan. TWEE ZIEKEN PER VLIEGTUIG VERVOERD. Gistermiddag is een ambulance-vliegtuig van het Roode Kruis van het vliegveld Eelde naar Schiermonnikoog vertrokken. Het toestel werd bestuurd door den instruc teur Lambermont, terwijl de arts Brouwer medevloog. Het vliegtuig was opgestegen om te Schiermonnikoog twee zieken, jongens uit de r.k. zieken-vacantiekolonie aldaar naar Arnhem, waar zij woonden, te vervoeren. Het toestel heeft de jongens laat in den middag op Eelde gebracht, vanwaar ze per ziekenauto naar hun woonplaats v—Men overgebracht. DE KIEVIT NAAR INDIE. Woensdagmorgen, 10 Maart a.s., zal het K.L.M.-vliegtuig Kievit van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning van dit vliegtuig zal be staan uit de heeren J. J. Stork (gezagvoer der), H. Dill (tweede bestuurder), J. J. Ruben (werktuigkundige) en J. Stodieck (radiotelegrafist). De post voor het toestel moet uiterlijk vanavond te Amsterdam zijn. (Ongecorrigeerd.) TEWATERLATING „NIEUW AMSTERDAM". Koningin zal de plechtigheid verrichten. Naar men ons meldt, heeft H.M. de koningin zich bereid verklaard, in den namiddag van 10 April de doopplechtig heid te verrichten en de tewaterlating bij te wonen van het zich op een der hellingen van de Rotterdamsche Droog dok Maatschappij in aanbouw bevin dend stoomschip „Nieuw Amsterdam" van de Holland-Amerika-Lijn. KANS VOOR RESERVE-OFFICIEREN! Opleiding tot reserve-officier-vlieger met kort dienstverband bij het Kon. Ned.-Indische leger. Voor een 25-tal reserve-officieren der in fanterie, artillerie, genie of de militaire ad ministratie van de koninklijke landmacht (geen reserve-officieren-vliegers of waarne mers) niet ouder dan 25 jaar, ongehuwd en in het bezit van een einddiploma H.B.S. 5 j. cursus, of daarmede gelijk te stellen diplo ma, bestaat de mogelijkheid dit jaar voor landsrekening naar Ned.-Indië te worden uitgezonden, teneinde aldaar in den hier te lande verkregen rang een verbintenis aan te gaan ter opleiding tot reserve-officier met kort dienstverband bij het Kon. Ned-Indi- sche leger. Vrije overtocht in de 2e klasse. Tegemoet koming voor uitrusting 1000. Na behoor lijke volbrenging der verbintenis wordt een gratificatie van f 5000 uitgekeerd, terwijl onder bepaalde voorwaarden de kosten van de terugreis naar Nederland eveneens voor rekening van den lande komen. Sollicitaties vóór 24 Maart a.s. in te die nen bij de afdeeling C van het commissa riaat voor Indische zaken bij het departe ment van koloniën. Nadere bijzonderheden bevat de staats courant van 9 Maart 1937, waarvan over drukken op schriftelijke aanvrage worden verstrekt door de hiervoren genoemde af deeling. Nog geen beslissing inzake een nieuwe „Kantoeng". Omtrent de gevolgen van het ongeluk met den tinbaggermolen „Kantoeng" kan het volgende uit zeer bevoegde bron worden gemeld: Na,een heden gepleegd overleg tusschen de betrokken instanties in Nederland en Indië is gebleken dat bij de leiding van het Banka-tinbedrijf het volle vertrouwen be staat dat gedurende het jaar 1937 en het jaar 1938 de volle toegewezen productie van het Banka-tinbedrijf, ook na dit onge luk met de „Kantoeng" kan worden opge leverd. Het spreekt vanzelf dat speciale maatregelën in dit geval moeten worden getroffen met de voorbereiding waarvan de leiding van het bedrijf reeds is begonnen. Zoo zal de productie verder voorloopig moeten geschieden met kleinere werktuigen en door handen-arbeid. Dit laatste brengt de noodzakelijkheid mede om de immigratie van werklieden uit China op te voeren waarvoor men reeds bezig is maatregelen te treffen. Verder zul len de mijnen, welke in de afgëloopen jaren werden verlaten als gevolg van de doorge voerde mechaniseering doch die daarom nog niet uitgeput waren, wederom worden be werkt. Ook in de Kantoeng-vallei, dat ge deelte van het ertsdebiet dat bestemd was om bewerkt te worden door middel van den nieuwen molen, zal men met kleinere werk tuigen aan den arbeid gaan. Het volle ver trouwen bestaat dat deze maatregelen spoedig zullen zijn geëffectueerd. Inzake immigratie van Chineesche koelies ver wacht men geen bezwaren. Inzake de be stelling van een nieuwen itnbaggermolen is nog geen beslissing genomen, waar nog niet met zekerheid kan worden vastgesteld of van het wrak nog iets te redden valt. Wèl kan gezegd (zooals wij reeds meldden) dat de bergingsmogelijkhe den gering rroe*en worden geacht. Zoodra vaststaat dat „de Kantoeng" geheel verlo ren is, zullen maatregelen worden genomen inzake herbouw. Het spreekt vanzelf, dat men voor ver vanging zoo spoedig mogelijk zal zorg dragen indien alle factoren vaststaan, waarbij in aanmerking moet genomen dat werkteekeningen en berekeningen nog alle aanwezig zijn en dit tijdvorderend deel van den arbeid dus niet meer behoeft te worden verricht. Het valt aan te nemen, dat de kos ten hooger worden dan die van de „Kan toeng" met het oog op de sterk gestegen metaal-prijzen. Wij herinneren er hierbij aan dat de „Kantoeng" in 8 maanden tyds is opgeleverd. Juist het feit dat deze merk waardige prestatie-snellen bouw door uitstekende samenwerking tusschen werf en het technisch-bureau van koloniën is geleverd, maakt dit ongeluk, waardoor het resultaat van dien ijver vermoedelijk is vernietigd, zoo teleurstellend, al blijft dan op dit moment de omstandigheid vaststaan dat door omzetting en aanpassing andere productiemiddelen de resultaten van het Bangka-tinbedrijf geen verandering van beteekenis zullen ondergaan. Hierbij is vermoedelijk wel een kleine verhooging van productiekosten te ver wachten, doch deze speelt bij de tegenwoor dige hooge tinprijzen geen rol v?n WoeVe- nis. DE MIJDRECHTSCHE MILLÏOENEN- AFFAIRE. Behandeling wordt op Donderdag 1 April voortgezet Naar wij vernemen zal het gerechtshof Donderdag 1 April a.s. de behandeling van de Mijdrechtsche millioenenzaak voortzet ten. De kweeker J. B. uit Mijdrecht speelt in deze omvangrijke strafzaak de hoofdrol. Hij maakt aanspraken op de door mevr. van Wieringen nagelaten millioenen. Hij legde ten bewijze van zijn rechten stukken over, die later in een strafproces valsch werden verklaard, de rechtbank veroordeelde hem tot twee en een half jaar gevangenisstraf, een straf, die door het hof tot vier jaar werd verhoogd. Terwijl hij zijn straf onderging deed hij door zijn raadslieden mr. Venhuyzen en mr. ten Bokkel uit Haarlem, een nieuw stuk in de civiele procedure overleggen. Uit dat nieuwe stuk, onderteekend met den naam van mevr. van Wieringen, zou blijken, dat hij recht had op landerijen ter waarde van drie ton. De geschiedenis herhaalde zich, wederom betwistte de tegenpartij de echtheid en ten tweede male maakte het O.M. een strafpro cedure tegen den Mijdrechtenaar aanhangig. Conform den eisch veroordeelde de recht bank den man wegens gebruik maken van een valsch geschrift, tot twee jaar gevange nisstraf. In October j.L diende deze tweede zaak tegen B. voor het hof. Na een zeer uitvoe rig getuigenverhoor gelastte dit college een onderzoek naar verd.'s geestvermogens. De deskundigen achtten hem toerekeningsvat baar. Voor deze voortgezettë behandeling zijn wederom eenige getuigen gedagvaard. DE USGANG IN DE WEICHSEL EN HAAR ZIJRIVIEREN. Door den zwaren ijsgang in de Weichsel stijgt ook het water van de zijrivier Brahe met zeer groote snelheid. Het heeft reeds een peil bereikt, zooals sedert eeuwen niet ge registreerd is. Hij Langenau staat de weg tusschen Bromberg en Thorn blank. Te Bromberg is de Brahe buiten haar oevers getreden: het hoofdpostkantoor staat gedeel telijk onder water. Men verwacht, dat het water morgen vroeg zijn hoogsten stand zal bereiken. AARDSCHOKKEN IN AMERIKA. Een aardschok van afnemende hevigheid, die bliksemsnel zich voortplantte, is van nacht te Detroit gevoeld om 3 uur 45 en ver volgens te Indianapolis en Columbus in Ohio te Cincinnatie en te Louisville om on geveer 3 uur 49. De voortgolvende beweging heeft dus 1600 K.M. afgelegd in vier minu ten. Te Detroit en in de buitenwijken der stad is eenige schade aangericht. Te Moins- sever ln den staat Indianapolis werden de slapende inwoners uit hun bed geslingerd. HET RECHTSCHE OFFENSIEF BIJ MADRID. Volgens de Popoio di Roma is het resul taat van den eersten dag van het offensief dat door Franco ontketend is als volgt: een vordering van 20 K.M. langs den weg Sara- gossaGuadalajara, en een parallele vorde ring langs het dal van den stroom Henares, terwijl bovendien alle eerste regeerings- linies ingestort zijn onder den druk der rechtschen. De opstandelingen hebben de streken bezet der bergen van Naval Petro, Elquemado en Castejon de Henares. Rechtschen twaalf kilometer bij Madrid gevorderd? De opstandelingen zijn gemiddeld 12 K.M. opgerukt over de breedte van het front tijdens hun opmarsch naar Madrid van gisteren. BERGEN FANCY-FAIR VAN VOLKSONDERWIJS. De voorbereidende werkzaamheden vorderen uitstekend. Er werden tal van goederen ingezonden; ook voor de loterij zijn vele prijzen be schikbaar gesteld. Het beloven eenige gezellige dagen te worden. Zooals wij reeds eerder hebben gemeld, zal er op Zaterdag 20 en Zondag 21 Maart in de zalen van de Rustende Jager een fancy-fair worden gehouden, welke is ge organiseerd door de afd. Bergen van Volks onderwijs, tot stichting van een fonds tot behoud van de kweekelinge met acte aan de Openbare Lagere School. Men kent de voorgeschiedenis! Uit een oogpunt van bezuiniging op het onderwijs willen Ged. Staten deze leerkracht niet handhaven en ofschoon B. en W. en ook de Raad van Bergen het funeste van deze be zuiniging ten volle inzien en zelfs een post voor deze kweekelinge met acte op de be- grooting voor 1937 hebben gebracht, bestaat er alle kans, dat Gedeputeerden dezen post weer schrappen zullen. Hierop voorbereid meende het bestuur der afd. Bergen van Volksonderwijs een fonds te moeten stich ten, ten einde gelden bijeen te brengen, om deze leerkracht te kunnen behouden. Een der middelen nu om aan de eerste gelden te komen, is het organiseeren van een fancy-fair. Het is een verblijdend feit te kunnen mel den, met welk een enthousiasme dit plan ontvangen is door allen, die het Openbaar Onderwijs een warm hart toedragen en die tenvolle beseffen, welke -een funesten in vloed het verdwijnen van deze kweekelinge met acte op het onderwijs aan de Openbare Lagere School zou hebben. Tal van handen werden ineengeslagen en het comité, gekozen op de vergadering van Vrijdag 5 Februari, vond medewerking van vele zijden. Bedriegen de voorteekenen niet, dan zal er op de a.s. fancy-fair een groot aantal artikelen voor billijken prijs te koop zijn. Hetgeen natuurlijk geenszins zeggen wil, dat de commissie geen goederen meer gebruiken kan. Integendeel, een ieder die nog iets heeft af te staan kan dit bezor gen bij mevr. Taapken, Russenweg 19, bij den heer L. Monnier, Lijtweg 29 of bij een der bestuursleden van Volksonderwijs. Men zal daar gaarne de artikelen tot uiterlijk 13 Maart in ontvangst nemen. Natuurlijk zou een fancy-fair niet vol ledig zijn, indien daaraan ook niet een groot aantal attracties en een loterij verbonden waren. Nu, aan attracties zal het niet ontbreken. We noemen slechts het rad van avontuur, de schiettent, de biljartbrug, de pyramide- sport, de wedstrijden in sjoelbakken en de grabbelton, om er u van te overtuigen, dat u zich volstrekt niet behoef te vervelen. Maar er is nog meer! Een waarzegster zal u uit de lijnen van de hand, uit de smoe zelige kaarten of uit de koffiedik, nauw keurig vertellen wat u in de toekomst te wachten staat. Voorts moogt u den naam van een pop raden, moogt u probeeren het aantal pepermuntjes in een flesch te tellen. En zoo u van dansen houdt, dan kimt u op de lokkende tonen der muziek, welke de bekende Sonny-Band 's avonds zal doen hoo- ren, u werpen in de armen van Terpsichore. En dan tenslotte nog de loterij! Daar zijn voor het luttele bedrag van 20 cents per lot vele fraai, ja kostbare geschenken te winnen. Maar zij, die nog geen lot hebben, moeten zich haasten. Want de heer J. Leistra, dr. van Peltlaan 53, heeft van de 2000 loten niet veel meer over. Als we dan nog iets over de prijzen ver tellen, dan willen we verklappen, dat de be kende bloemist, de heer Kofman aan den Russenweg, 150 vaste planten heeft geschon ken. Een voorbeeld, hetwelk ongetwijfeld navolging verdient. De heer Mooij van de Breelaan had het sympathieke idee om gratis behang voor een kamer beschikbaar te stel len en degene, die zoo gelukkig is dit te treffen, krijgt het behang nog geheel voor niets aangebracht ook. De gemeente-architect, de heer J. Rogge veen, schonk een schilderij, „De Ruïne in de sneeuw" voorstellende. Hetzelfde deed de bekende schilder, de heer Ponstein; Tjipke Visser verrijkte het comité met een terra cotta beeldje, terwijl de heer Bogeman uit Haarlem een gebrandschilderd glas, voor stellende een Oud-Hollandsch schip, ten ge schenke gaf. Zeiden wij teveel, toen wij hierboven meldden, dat de loterij de moeite waard zou zijn en dat het gedurende twee dagen recht gezellig kan worden in de Rustende Jager? De fancy-fair wordt Zaterdagmiddag 20 Maart om 3 uur officieel door Bergen's bur gemeester, den heer mr. H. D. A. van Reenen, geopend. Zij zal Zaterdags- en Zon dagsmiddags van 36 open zijn en 's avonds na 8 uur. 's Middags is de toegang vrij, terwijl 's avonds een dubbeltje entree wordt ge heven, zulks ter tegemoetkoming in de kos ten voor de dansmuziek. Veldwachter J. Heijstra overleden. Velen in de gemeente zullen met leed wezen vernomen hebben, dat de bekende veldwachter voor zomerdiensten J. Heijstra, Zaterdag 6 Maart j.1. in het St. Elisabeth- ziekenhuis te Alkmaar is overleden. De heer Heijstra was sinds 1924 geregeld als zomeragent werkzaam. Door zijn rustig en gemoedelijk optreden wist hij aller ach ting te verwerven. Ook heeft de heer Heij stra vaak gefungeerd als vervanger bij ziek te en verlof der andere veldwachters en bij nachtdiensten. In vroegere jaren heeft de overledene ge diend bij het Ned. Indische leger. De teraardebestelling zal plaats vinden Woensdag a.s. op de Nieuwe begraafplaats. EGMOND AAN ZEE Aanbesteding. In café „de Vergulde Valk" had de aan besteding plaats voor de verbouwing van het woonhuis van dokter C. Belonje. Het werk werd gegund aan J. van der Plas te Eemond aan Zee voor de som van 12.350. Hoogste inschrijver was IJ. Kroonenberg te Heiloo met 15.300. Benoemd tot majoor. Onze vroegere plaatsgenoot, de rijksveld wachter A. Bergsma, is bevorderd tot majoor der rijks veld wacht in het district Purmerend met standplaats Purmerend. Een jeugdherberg. Naar wij vernemen zal er ook in deze gemeente een jeugdherberg worden gesticht. Vermoedelijk wordt deze gevestigd in het vroegere pension Nagelhout aan den Zeebou levard. Subsidie voor Lb.c.-bestrijding. De provincie heeft voor de in 1936 door het Witte Kruis plaats gehad hebbende uit zending van t.b.c.-patiënten naar sanatoria een subsidie toegekend van 557. Ongeoorloofde uitverkoop? 1 De politie heeft een proef-proces-ver- baal opgemaakt tegen eenige kooplieden, die in een zaak, die opgeheven wordt, uitver koop houden, zonder nochtans dien naam te noemen. Zij zijn niet in het bezit van de voor een dergelijken uitverkoop vereischte ver gunning van de K. v. K. BEVERWIJK Geslaagd. Mej. E. C. Veenig alhier slaagde te Am sterdam voor het examen apothekersassis tente. KOEDIJK Ingekomen personen: J. J. Smit van Ha- renkarspeL C. Vennik van Oudkarspel. B. Keizer van St. Pancras. B. Smit van Texel. T. Groen van St. Pancras. Vertrokken personen: E. M. Bos naar Midwoud. C. J. Koning naar Amsterdam. H. Molenaar en gezin naar Alkmaar. J. Dol naar Haarlem. N. A. Beenders n. Broek op Langendijk. T. Kuiper naar Amsterdam. „VERSCHROEIDE AARDE". Nog eens in „Victoria théater". Naar aanleiding van het groote succes, behaald met de populair-wetenschappe- lij'ke film „Verschroeide Aarde" zal a.s. Donderdag wederom dit interessante filmwerk in het „Victoria-théater" ver toond worden. VOOR SCHILDERWERK wendt U zich tot den vakman. Concurreerende prijzen. L. SCHEEPMAKER, Ritsevoort 56 B DE ACTIE TOT BEHOUD VAN ONZE KAASMARKT. Ook heden hebben diverse stadgenooten weer blijk gegeven, dat zij ons steunen willen in de actie de kaasmarkt te behouden en zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Verschillende zakenlieden en naar wij thans met blijdschap constateeren ook één onzer warenhuizen hebben daadwerkelijk getoond, dat zij het behoud van de markt en het behoud van de duizenden koopkrach- tigen, die in verband daarmede onze gemeente bezoeken, op prijs stellen en de actie daarvoor niet alleen aan anderen wil len overlaten. Wij ontvingen heden de volgende vrijwil lige Dij dragen: Warenhuis Heuseveldt10.— Jac. Mefs Automobielbedrijf N.V. 10.— Fa. Chr. Bakker 2.50 M. S5.— Waagpersoneel en marktmeester 15.— Familie W. te Uden 5.— Totaal 47.50 Het totaal, dat thans bijeengebracht is, bedraagt dus 2154.75. Wij wijzen er met voldoening op, dat ook belangstellenden buiten onze gemeente reeds meermalen getoond hebben, onze actie te willen steunen. BURGEMEESTER P. SLOT ERNSTIG ZIEK. Hedenmorgen kwart voor elf werd bur gemeester P. Slot van Broek op Langen dijk dermate door een hartaanval ge troffen dat het ergste gevreesd werd en men het noodzakelijk achtte de familie leden te waarschuwen. In Broek op Langendijk heeft men met groote deelneming van dit feit kennis genomen en zeker is het dat in breeden kring een gunstige afloop van deze ziekte wordt gewenscht. De heer Slot was steeds deni laatsten tijd niet meer volkomen gezond. Toch bleef hij met de hem eigene energie zijn functie verrichten en de belangen van den tuinbouw in Noordholland dienen. Den wensch voor zijn spoedig herstel geldt niet alleen den werker maar ook den mensch, want burgemeester Slot is niet alleen burgemeester maar ook burgervader voor zijn gemeentenaren. „AARDOLIE VAN PUT TOT POMP". Zeer geslaagde filmvoorstellingen van de „Koninklijke Shell". Voor de middag- zoowel als voor de avondfilmvoorstelling in „'t Gulden Vlies" uitgaande van de „Koninklijke Shell" (bij kantoor Alkmaar) bestond een groote be langstelling. De zaal was op smaakvolle wijze versierd, Shell-vlaggetjes en fris- sche reclame-platen bedekten de wanden en toen de inleider tot dezen avond, jhr. C. H. C. Flugi van Aspermont, met woorden van welkom opende, was er vrijwel geen plaatsje onbezet. Onder de aanwezigen bemerkten wij o.m. burge meester v. Kinschot. Jhr. Flugi van Aspermont begon zijn inleiding met de opmerking, dat hij slechts een vluchtig overzicht zou kunnen geven van een wereldbedrijf als de „Ko ninklijke Shell". De „Shell"-industrie is nauwelijks drie-kwart eeuw oud, immers haar geboorte dateert van 1859, toen de Amerikaan Colonel Edwin Laurent Drake in Titusville de eerste petroleumbron aanboorde. In den eersten tijd ging het winnen van aardolie op wel zeer primitieve wijze, doch langzamerhand kwam er in de winning systeem en met het klimmen van de jaren ging het crescendo in het inmiddels groot geworden bedrijf. De uitvinding van de verbrandiings-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2