15 flinke MEISJES KIJKEN is KOOPELCLOECK MOTORPAKSCHUIT MACHINESCHRIJVEN STENOGRAFIE. Weec&edcfU sgj JbucqecÜike. Stand JÜacktBeucfitm jldoeetmtiën DAGMEISJE H. ECKMANN, CORSETFABRIEK 1 STRIJKSTER, Manufacturiers- Bediende-Reiziger VRIENDIN Offerte gevraagd „Instituut Burdorf naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 9 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 774,8 m.M. te Isafjord. Laagste barometerstand 746,7 m.M. te Parijs. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 10 Maart: Matige tot krachtige, later sterk afnemen de wind uit oostelijke richtingen; betrokken tot zwaar bewolkt; kans op sneeuw vooral in het zuiden, in het noorden lichte vorst; temperatuur om het vriespunt in het zui den. Buitenlandsch weeroverzicht. Lichte vorst zal aanhouden; waarschijnlijk gepaard gaande met sneeuw. De hooge drukking trekt zich eenigszins van IJsland terug, maar breidt zich over noord-Scandinavië uit. De depressies in Frankrijk en bij Finland nemen af, een nieuwe schijnt van den oceaan te naderen. In Scandinavië is de vorst vooral in het zui den toegenomen tot vrij streng, en de vorst breidt zich tot over de Britsche eilanden en geheel noord-Duitschland uit. Even ten zui den van ons land loopt de grenslijn waar dooi heerscht, maar er zijn geen krachtige zuidelijke winden, die den toestand noord waarts verplaatsen. Op de Britsche eilanden is de wind over hot algemeen niet sterk. Alleen om het Kanaal waait het krachtig uit noordoost. In Frankrijk heerscht veel windstilte, plaatselijk valt er regen, Biarritz had 18 m.m. In de Zwitsersche Alpen zijn de toppen helder met matige tot strenge vorst, in de dalen is lichte dooi. Er is voor- loopig nog weinig verandering te wachten, in het noorden zal vermoedelijk de lichte vorst aanhouden, in het zuiden temperatuur om het vriespunt, met eenige sneeuw. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. De stormwaarschuwingsdienst seinde te 9.40 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Weest op Uw hoede". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.24 uur tot 5.57 uur licht op. motor heeft in de raffinage een grooten ommekeer teweeg gebracht. Er kwam daardoor een reusachtig afzet gebied voor de benzine, het voornaamste product uit de aardolie. Doch naast ben zine en petroleum werden er uit de aard olie nog tal van andere producten gewon nen en toen in 1890 „De Koninklijke" op gericht werd, groeide dit concern (met namen als Deterding, Kessler en de Kok) spoedig uit tot een enorm wereldbedrijf met alleen al 30.000 Nederlandsche en Ned.-Indische employé's. Spr. ging hierna uitvoerig in op de tot standkoming van de fusie, waaruit de „Koninklijke Shell-groep" geboren is met de voor Holland zeer bekende onderaf- deeling N.V. De Bataafsche Petroleum- Mij., waarvan een 40 bijkantoren den ver koop en distributie in ons land behartigen. De millioenen orders, welke de Shell plaatst bij de Ned. Scheepswerven en an dere groote industrieën, de groote trans porten en alles wat er in een dergelijk wereldbedrijf omgaat, zijn zeer belangrijk voor ons land en om U hiervan een beeld te geven, zullen we U de film „Aardolie van Put tot Pomp" vertoonen. (Applaus). Hierna werd een aanvang gemaakt met de groote en interessante bedrijfsfilm. Vóór wij deze in enkele regelen uiteen zullen zetten, moet ons eerst een opmer king van het hart, nl. dat hier op cinema tografisch gebied iets heel bijzonders ge bracht is. En waar zelfs eenige gedeelten, b.v. bij de olie-winning in Indië, een der bedrijfsdirecteuren eigen opnamen maak te, mag men hier zeker spreken van een prachtig geslaagde film, die niet alleen van groote propagandistische waarde is, doch die tevens een zoo leerzaam karakter met zich draagt, dat wdj iederen scholier en iedereen, die belang stelt in techniek en film, deze film van harte kunnen aan bevelen. Immers, uiteraard vormt natuurlijk de reclame-stunt een belangrijk onderdeel in deze film, doch daarbij is het oog voor natuurschoon, vooral in onzen archipel, in deze rolprent tot uitdrukking gebracht. Hoe de olie gewonnen, gezuiverd en in de tankschepen gelost wordt, dit alles ziet men zeer duidelijk in deze film. Hoe verder de inrichting van de tankschepen is, hoe de olie weer in de vele kantoren over den geheelen aardbol verspreid, ge lost wordt, men heeft het haarfijn voor de lens gebracht en nogmaals het geheel mag met eere genoemd worden. Het bijkantoor Alkmaar van de „Shell" kan dan ook met groote tevredenheid op deze voorstellingen terugzien, die er niet weinig toe zullen bijdragen den naam „Shell" nog meer dan thans reeds het ge val is, overal te verspreiden. Van de zijde van de ambachtsschool schrijft men ons nog: Een interessante en leerzame middag heeft de „Koninklijke Shell" gisteren be reid aan de leerlingen der Ambachts school. De directie van het bijkantoor Alkmaar der N.V. Bataafsche Import Maatschappij, verkoopkantoor van „Koninklijke Shell" producten, was zoo welwillend de Am bachtsschool een invitatie te doen toe komen tot bijwoning van een filmvoor stelling van het bedrijf der „Koninklijke' en het spreekt vanzelf, dat van deze uit- noodigin-g gaarne gebruik werd gemaakt. Onder leiding van directeur en leeraren der school werd het grootste deel van de schouwburgzaal door de leerlingen bezet en na een kort inleidend woord van den heer Flugi van Aspermont, waarbij de groote beteekenis van het wereldconcern voor Nederland en Nederlandsch-Indië werd geschetst en een beeld werd gegeven van de enorme uitgebreidheid van het be drijf, nam de voorstelling een aanvang. De film, die een imposant beeld geeft van het petroleumbedrijf in 't algemeen; de winning, raffinage, distributie en toe passing der ruwe aardolie en haar deri vaten, mag terecht een juweeltje van ci nematografische kunst worden genoemd. Met groote belangstelling werden de acten door de jeugdige toeschouwers ge volgd. Vooral het bouwen van een boor toren trok als technisch werk aller aan dacht. De machtige en veelal met enorme moeilijkheden gepaard gaande exploratie van de oliehoudende terreinen wekte de grootste bewondering van de a.s. techni sche werkkrachten, waarvan velen nog eens een plaats hopen te verwerven in de geweldige organisatie van de „Koninklijke Shell". Een stormachtig applaus vertolkte de gevoelens van de jeugdige bezoekers. Een hartelijk woord van dank aan de „Koninklijke" voor dezen bij uitstek ge slaagden middag en niet het minst aan de directie van het bijkantoor Alkmaar. V.A.R.A. N.-HOLLAND-NOORD IN VERGADERING. Zondag hield de V.A.R.A., district- Noord- Holland-Noord haar jaarvergadering in de Unie, te Alkmaar. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de nog steeds niet ver beterde moeilijke omstandigheden. In behandeling kwam het jaarverslag van het district over 1936, waarin melding wordt gemaakt van de goed geslaagde jubileum acties. De afd. Bergen meende, dat alvorens de Vereenigingsraad zich uitsprak vóór de nationale feestdagen, zeker de meening van de districtsvergadering gevraagd had moe ten worden. De voorzitter zette hierop uitvoerig de gang van zaken uiteen, waaruit bleek, dat vooraf overleg niet wel mogelijk was en by eenroepen van het district na de beslissing weinig doel meer gehad zou hebben. De secretaris van de V.A.R.A. gaf een uiteenzetting van den gang van zaken, waar bij hij kon concludeeren, dat er langzamer hand reeds wijziging begint te komen in de uitzonderingspositie, waarin de V.A.R.A. was gedrongen. De aftredende bestuurders werden bij ac clamatie herkozen. In de vacature de Vries, Harenkarspel, die zich niet herkiesbaar stel de, werd gekozen de heer Koelewaard uit Westzaan. Tot leden van den Vereenigingsraad wer den gekozen de heeren Swierstra, Kaagman en Vas, tot plaatsvervanger de heer Roden- burg. De aftredende H.B. leden werden opnieuw gecandideerd. De voorzitter beslopt met een opwekking krachtig te strijden voor de V.A.R.A. EEN VERGADER- EN TOONEELZAAL IN DEN MUZIEKTUIN. Een der groote zijwaranda's van den mu- ziektuin is thans geheel dichtgemaakt en als vergader- en tooneelzaal voor plm. 300 per sonen geschikt. Door den pachter van den muziektuin wordt de zaal voor diverse bijeenkomsten beschikbaar gesteld, zoodat men niet alleen in den zomer maar ook in den winter van den muziektuin zal kunnen profiteeren. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten; lijst 25. Engélsche romans. 823 B 21t Barclay, Florence L. Trough the postern gate. (g). 823 B 44o Benson, E. F, The Oakleytes. (g). 823 B 99 Byrne, D. Hangman's house. 823 G 16.7 Garstin, C. The owls' house. 823 L 68 Loder, V. Deautn of an editor 823 L 68.5 Lowndes, Belloc. „Good old Anna" (g). 823 M 24r MareW. de Lau. The return (g). 823 M 78e Moore, G. Esther Waters. 823 P 86t PriestleyJ. B. They walk in the city. Duitsche romans. 833 B 29.5k Baum, Vicky. Die Karriere der Doris Hart. 833 B 87f BrodMax. Die Frau die nicht enttauscht. 833 F 30j FlakeO. Die junge Monthiyer 833 K 11 K'dstner, E. Drei Manner im Schnee. 833 L 54 Liepman, H. Das Vaterland. Fransche gedichten en romans. 841 P 34 Perles de la poésie frangaise contemporaine. 1905. (g). 843 G 95 Guéhenno, J. Journal d'un homme de 40 ans. 843 R 17 Ramuz, C. F. Derborence. 843 S 12.2 Sainte-Soline, Claire. Doune haleine. Italiaansche romans. 853 B 71 Bontempelli, M. II figlio di due madri. 853 D 29 Deledda, Grazia. Cenere. 853 M 23 Marchi, S. de. II cappello del prete. 853 N 19 Negri, Ada. Sorelle; racconti. 853 T 38 Torre, A. dello. I fioretti di S. Francesco. 1929. (g). 853 V 37 Verga G. Tigre reale. 853 V 65 Vivanti, Annie. „Gioia!"! Racconti. N.B. De met gemerkte boeken zijn historisch. (g) is geschenk. STENOGRAFIE EN MACHINE SCHRUVEN. Bij de examens voor stenografie en ma ch ineschrij ven, gehouden te Amsterdam, onder leiding van den ontwerper, den heer A. W. Groote, slaagden voor kantoorsteno graaf: mej. L. Wesséls, mej. B. Wagenaar, de heer H. Wessels en de heer J. B. de Nijs, allen te Alkmaar. Voor machineschrijven slaagden: mej. I. M. van Tuin te Alkmaar met een snelheid van 226 letteraansl. per min.; mej. R. de Vries te Alkmaar (217); mej..T. Kroon te Heiloo (218); mej. G. Segerius te Alkmaar (185); mej. W. Helling te Heiloo (173); de heer C. Blom te Alkmaar (273); de heer B. Daalder te Alkmaar (233); de heer G. Paleari te Alk maar (221); de heer C. Kansen te Alkmaar (219); de heer J. B. de Nijs te Alkmaar (218); de heer F. A. Bergsma te Alkmaar (210) de heer W. Burlage te Alkmaar (178); de heer F. Kuiper te Noordscharwoude (160); de heer J. Cammeraat te Alkmaar (217) en mej. A. Feijen te Alkmaar (240). NAAR HET HUIS VAN BEWARING. In den nacht van Zaterdag op Zondag bemerkte de gemeenteveldwachter te Urk dat zich op-het dak van dé Ned. herv, kerk een persoon bevond. Nadat de veldwachter de beide rijks veldwachters had gewaarschuwd, om as sistentie te verleenen, teneinde ontsnap ping te voorkomen, begaven zich twee politiemannen in de kerk om een onderzoek in te stellen. Op den torenomloop werd een 32-jarige eilandbewoner aangetrof fen, die zich aldaar had verscholen. Bij zijn verhoor bekende hij, dat hij op het dak was geklommen om lood te ont vreemden. Twee flinke stukken' had hij al losgesneden. Hij is naar Alkmaar over gebracht. SCHERER KOMT! Met een rollend huis door Amerika. Scherer komt! Dat was het wachtwoord, dat gisteravond tal van leden der Esperanto- clubs in Bergen, Heiloo en hier ter stede deed opgaan naar het gebouw der vryz.- hervormden aan de Heul. De zaal was zoo doende goed gevuld, toen de heer G. Tjalsma een welkomstwoord sprak, waarin hij memoreerde hoe de Amerikaansche jour nalist en globetrotter Joseph Scherer met zijn woonwagen heel Noord-Amerika door trok en daarover reeds 1100 lezingen hield in 48 panden, overal sprekend in Esperan to, zoodat hij een groote propagandist voor die wereldtaal mag worden genoemd. Voor den heer Pascha uit Bergen was de taak weggelegd om de causerie van den we reldreiziger te vertalen ten behoeve van de niet-Esperantisten en hij kweet zich daar van op bijzonder lofwaardige wijze, waar mee hij zich een Esperantist in groot for maat toonde. De heer Scherer ving zijn rede aan met de mededeeling, dat hij in Los Angeles (Ca- lifornië) reeds den rpgm van Alkmaar hoor de verkondigen door'den heer N. Slinger, die daar verschillende zijner lezingen bij woonde, hoewel hy toen nog geen Esperanto sprak. Echter, dat duurde niet lang, want al heel spoedig sprak de heer S. die taal zeer vloeiend en toen zij in Japan waren en verder eenigen tyd samen reisden, hoorde spr. zooveel van Alkmaar, dat hij zich ver heugde daar nu eindelijk te zyn, al waren dan ook tusschen toen en nu reeds zes jaren verloopen. Spr. constateerde, in verband met zijn er varingen in alle landen waar hij geweest was, dat het Esperanto de eigenlijke wereld taal is en niet het Engelsch, zooals veelal nog gedacht wordt. Met Engelsch kan men wel terecht als men iets wil koopen, maar men heeft er niet veel meer aan, zoodra men omtrent land en volk in den vreemde méér wil weten. Spr. toonde dit nader aan door uit te weiden over zijn ontmoetingen in verschillende landen, waar hij als Espe rantist steeds gastvrij onderdak vond en veel wetenswaardigs vernam over leven en werken in die landen. Overal bleek Espe ranto te zijn doorgedrongen en overal onder vond hy medewerking niet alleen, maar zelfs vriendschap. Komende tot zijn onderwerp, gaf hij eerst een verklaring voor de reislust der Ameri kanen: die zit hen in het bloed en de oor sprong ervan werd door spr. gezocht in het herhaaldelijk „trekken" der blanke bevol king van eenige eeuwen geleden, toen de strijd om het bestaan hen dwong om steeds verder te trekken naar het Westen, waar de Indianen nog onbetwist heer en meester waren. Zoo reizen 4en trekken de Amerikanen van onzen tijd nog zeer veel, al is het nu niet zoo meer, zooals vroeger, een noodzaak om het bestaan. Het reizen gaat nu anders dan in den tijd der voorouders, toen men te paard en met huifkarren trok. Thans maakt men gebruik van de groote spoorwegen, maar méér nog van de in het land der on begrensde mogelijkheden zoo populaire auto, van welk vervoermiddel men er één op elke vijf inwoners aantreft. Speciaal voor toerisme heeft men 'n „huis op twee wielen", een aanhangwagen van een gewone auto, 'n vervoermiddel zooals men er vier jaar geleden nog maar een paar dui zend zag en waarvan men er thans ettelijke millioenen telt. Men gebruikt ze zelfs voor permanente woningen en over eenige jaren zullen zeker een 20 millioen Amerikanen in een huis op wielen wonen. Vele interessante kiekjes toonden de inrichting van een der gelijk huis, zooals spr. zelf ook gedurende vele maanden had bewoond: het heeft 16 vensters, waarvan 10 in het dak en is ver deeld in drie afdeelingen, elk van 2 M. lang en 3 M. breed: keuken, kamer met opklap bare tafel en slaapkamer. Het bevat ver schillende ruime kasten in één ervan had spr.'s moeder 22 japonnen kunnen hangen een douche, warm en koud water en spr. had er zelfs nog een bibliotheek met 100 boeken kunnen bergen. Behalve dit huis op wielen treft men in Amerika ook nog de z.g. woonautomobie- len aan, dit zijn groote woningen op gewo nen e vrachtauto's gebouwd. Zij zijn wel goed ingericht, maar naar spr.'s meening minder geschikt dan de bovenbedoelde aan hangwagens, omdat zij niet, zooals deze, ge legenheid bie'den om ook zonder het „huis" uit te gaan. Met zoo'n „huis op wielen" nu, waarvan men ze tegenwoordig ook al in stroomlijn heeft, had spr. heel Noord-Amerika doorge trokken, van Los Angeles in Californië door de verschillende staten, over bergen en door woestijnen, naar New-York, een afstand van totaal 5000 K.M., cLi. van Londen naar Kon- stantinopeL En hiervan nu vertelde spr. op bijzonder prettige wyze by vele tientallen zelfge maakte foto's tal van bijzonderheden en het is een groote verdienste van den heer Pascha, dat hij dat alles zoo vlot vertaalde, want velen van de aanwezigen en daar onder zeker ook wel die reeds Esperanto kennen zouden zonder hem niet genoten hebben zooals nu. De duizelingwekkende snelheid waarmede Noofd-Amerika gegroeid is, werd door spr. op prettige wijze verteld, geschiedkundige en geografische bijzonder heden werden medegedeeld, evenals tal van merkwaardigheden uit de gebieden welke hij doortrok. Hij vertelde van de ontwikkeling der steden zij begon voor alle met den bouw van een kerk, waarin de oorzaak moet liggen voor de heiligen-namen waarmee de nederzetting, later stad geworden, werd ge noemd hij sprak van de dorre woestij nen, waar toch in het voorjaar zulk een heerlijke bloei der cactussen (waaronder reuzenboomen) kan zijn, en waar in den zo mer de regen reeds verdampt is nog vóór hij op den grond is terecht gekomen; wij hoorden van de vruchtenteelt, van de ge woonten* der nog aanwezige Indianenstam men, van bevloeiing om dor land vruchtbaar te maken, van wolkenkrabbers van 100 ver diepingen, en nog véél, véél meer. Het was ten slotte bijna elf uur, toen de gezellige causeur opmerkte, dat hij nog wel een paar uren kon doorgaan en wij geloo- ven dat graag want zeer vele plaatjes liet hij maar héé) even zien zonder er één enkel woord bij te spreken maar de vrees om te lang te worden deed hem ophouden. De heer Tjalsma sprak toen het applaus was verklonken hem een hartelijk woord van dank toe en wekte de nog niet-Esperan- tisten op om zich die wereldtaal eigen te maken en daardoor mee te werken aan het ideaal: het aankweeken van broederschap, vrijheid en geluk in de wereld. ALKMAAR. GEBOREN: Anna Hendrika Wilhelmina, d. van August Anton Mol en Johanna Alida Maria de Boer, OVERLEDEN: Johannes Heystra, geh. met Antje Bak ker, 63 jaar. Heiltje Alblas, wed. van Anthonie Kroonenburg, 83 jaar. Anna Bernardina Dekker 6 jaar. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 8 Maart 1937. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 2.90, Andijvie 8.50—16.50, Bloemendaler kool 3—4, Boerenkool 1.50—4.60, Bieten 1.60; Gele kool 1.20—2.30, Groene kool 1.20—5.20, Prei 1.504.30, Roode kool 1.40 2.80, Uien 0.60—1.60 en Wortelen: breek 0.7Ó—1.80, wasch 3—4, alles per 100 K.G.; Knolselderie 3.107.20 per 100 stuks; Peterselie f 2.803.40, Rabar ber 6.50—10.50, Selderie 0.70—2.10 per 100 bos; Spinazie 0.67—1.04 per bak; Spruiten 2.50—7 en Witlof le s. 5—7, 2e s2.504 per 100 pond. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 9 Maart 1937. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 156000 K.G. PURMEREND, 9 Maart 1937. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en pryzen als volgt: Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 19 partijen, wegende 27000 K.G. Hoogste prijs 22. Handel stug. Kaas. 3 stapels Kleine boeren 21 en 1 stapel volvette 22. 314 KG. Boter 1.54— 1.59 en weiboter 1.50—1.52 per KG. 456 Runderen, w.o. 190 Vette koeien 6068 cent per KG., 148 Geldekoeien 80—175, 110 Melkkoeien 110 -ƒ 240 en 9 Stieren 50 60 cent per K.G. handel matig; 7 Paarden 60130 handel stug; 22 Vette kalveren 3060 cent per K.G. handel matig; 1165 Nuchtere kalveren: slacht 4—13 en fok f 1015, 198 Vette varkens (voor de zou- terij) 4548 cent per K.G. handel vlug; 32 Magere varkens 16—30, 305 Biggen 9 14, 755 Schapen 14—32 en 32 Bokken f 414, handel matig; Kipeieren 3.25 3.75 en Eendeieren 2.75 per 100 stuks; Piepkuikens 0.90—1 en Oude kippen en hanen 40—47 K cent per KG.; Konijnen 0.401.70; Eenden 0365 cent; Duiven (per paar) 40 cent; 233 Eendeneieren A 2.80; 5647 Kippeneieren A 3.503.60; 81 Schouwkipeieren 2.10. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. (Afd. eiren). 110000 stuks Eendeieren f 2.99 2.95 en 100000 stuks Kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 6566 ƒ3.70 3.80, 63—64 3.60—3.75, 60—62 3.55 f 3.70, 58—59 3.50—3.65, 56—57 3.59 f 3.60, 53—55 3.45—3.55. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Maart 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 60000 KG. Roode kool 1.40—2.30; 150000 KG. Gele kool 1.40—1.60; 75009 KG. D. witte kool 1; 5200 K.G. Groene kool 1.20—3.50; 23000 KG. Uien 0.60— 1.30, Drielingen 60 cent, Grove 0.70 1.30; 3000 K.G. Bieten 0.60—1.30; 14000 K.G. Peen 0.70—f 1.50, alles per 100 KG. NOORDSCHARWOUDE, 9 Maart 1937. (Noordermarktbond). 1500 KG. Aardap- pe'en: Blauwe Eigenheimers 1.40, Beve landers 2; 144200 K.G. Roode kool f 1.40 2.30; 68400 KG. Gele kool 1.20—/ 1.80; i 600 KG, Taaie je le kool 1.30—i 2.10; I 230300 KG. D. witte kool 1—t 1.10; 18700 K.G. Uien 6080 cent, drielingen 60 cent en groote 0.80—1; 11GC KG. Bieten 0.60— 0.70 en 6600 KG. Peen f 1.20—1.40, kleine 70 cent, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 8 Maart 1937. Roode kool 1.40—1.70; Gele kool 1.20—f 1.80 en D. witte kool 11.10. Aanvoer: 4775 KG. Roode kool; 2050 K.G. Gele kool en 4850 K.G. D. witte kool. PURMEREND, 8 Maart 1937. „Afsla* vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Aardappelen: bonte 84 cent en borgers 5874 cent per kist, 25 K.G.; Wit lof 3691 cent per 8 KG.; Roode kool 1— 2.90 en Savoye kool 11.90 per 100 K.G.; Spruitkool 1.25—f 2.25 per 15 K.G.J Boerékool 1536 bent per kist, 10 KG.; Andijvie 6680 cent per kist; Bieten 30—40 cent per kist; Rabarber 5—f 11 per 100 bos; Wortelen 2252 cent per zak; Uien 15 24 cent en Uien drielingen 15 cent per 25 KG.; Prei 2.20—f 6.20 per 100 KG. Ap pels: Present van Engeland f 22—25 per 100 KG. Heden overleed door een noodlottig ongeval onze lieve ANNA, op den leeftijd van ruim 6 jaar. G. J. DEKKER. A. M. Ph. DEKKER—KLEIN en Kind. Alkmaar, 8 Maart 1937. Akerslaan 39. Te Heemstede, in klein gezin, voor direct gevraagd zelfst. Meisje, kunn. koken, strijken, naaien en*. Mevr. LIJNZAAD,' Bachlaan 8, Heemstede. Mevr. v. UCHELEN vraagt net Meisje, v. d. en n., pl.m. 17 jaar. Laren N.H., Vredelaan 6. gevraagd te Heiloo, zelfstandig k. werken en koken. Brieven onder lett. D 63 bur. van dit blad. vraagt voor direct geschikt voor opleiding tot co reet- naaisters, tevens Persoonlijk aanmelden 9—12 en 3—5, ALKMAAR, Oudegracht 285. Gevraagd voor direct Intern, bij CORLODDER, WinkeL LEUKE BESCH. gevraagd (pl.m. 30 jaar). Br. Ietter E 64 bureau van dit blad. Bij beschikking der Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar van den 4 Maart 1937 zijn de faillisse menten van I. Roelof Braun, vroeger visch- handelaar, thans zonder beroep, wonende te Den Helder, Yan Hogen dorpstraat 15 en 2. Martinus Albertus Hebbink, café houder, wonende te Den Helder, Breewaterstraat 20, opgeheven wegens gebrek aan baten. Alkmaar, 8 Maart 1937. Kennemerstraatweg 2. De Curator, Mr. H. SCHOLTEN. BKKGEN 1M.H. Het Telefoonnummer van den Vischhandel 1. Tiebie is niet 186 maar 168. Beleefd aanbevelend. TE KOOP groot 32 ton,20 P.K. ruwe olie motor Rennes, beide in prima staat. Br. letter C 62 Bureau v. d. Blad. voor 250 k 300 M3. KOOLASCB (sintels) middelsoort, franco Egmond aan Zee. N.V. KEY'S ASPHALTFABRIEK Leuvehaven 28, Rotterdam. Langestraat 83a - TeL 2497 Alkmaar. AANMELDING LEERLINGEN dagelijks van 12-2 uur en van 5-9 uur. HOOFDELIJK ONDERWIJS. Zie lijst geslaagden onder stadsnieuw»

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3