ALBERT VERWEY GESTORVEN. Spoel JiuUicaties JlecfUsiaken Jieck S. School JjufC^ondeH Stukken Kunst en Wetenschappen Een edel vertegenwoordiger van den Nederlandschen geest. zet. Dit is van groot belang, want de kans op latere aantastingen door de galmug die de draaihartigheid veroorzaakt, wordt er sterk door verminderd. Het ljjkt ons niet goed om door beschutting de banen wat te vervroe gen omdat dit tevens de vlucht der galmug- gen zou kunnen vervroegen. Beter wordt geacht om jonge planten te nemen. Vervolgens wordt in overleg met de Wie- ringermeerdirectie op het volgende de aan dacht gevestigd: Het verdient met het oog op de draaihar tigheid aanbeveling om akkers uit te kie zen waarop in de voorafgaande vier jaren geen kool, koolzaad, radijs of gele mosterd heeft gestaan. In verband met het optreden van vallers wordt aanbevolen om akkers te nemen, waarop de laatste vier jaren geen bieten zjjn verbouwd. Tevens wordt aangeraden om ontsmet zaaizaad te gebruiken, waarvoor de correspondenten van den Planten ziekten- kundigen dienst gaarne hun medewerking verleenen. Met het toepassen van kalibemesting op zware gronden wordt voorzichtigheid aange raden, daar ze een onvoldoende kalivoor- raad bezitten en men bij andere gewassen heeft ondervonden, dat de opbrengst er door kan worden verlaagd. Met het fosfor- zuur en de stikstof is het anders gesteld, daarvan kan een normale hoeveelheid wor den gegeven. Voetbal. HET PROGRAMMA VAN ZONDAG A.S. Kampioenschap van Nederland: Be Quick—Feijenoord AjaxGo Ahead Promotie afd. I, 3de klasse: Bloemendaal—Volewij ckers Promotie afd. H. 2e klasse: Z.F.C.R.F.C. Promotie afd. II, 3e klasse: Steeds Hooger—Vios Competitie afd. I, res. 2e klasse A: D.W.V. II—Ajax III K.F.C. II—H.R.C. II Competitie afd. 1, res. 3e klasse A: K.F.C. III—H.R.C. III W.F.C. III—Hollandia II West-Frisia IIAlkm. Boys II Bekerwedstrijden, le ronde: K.V.V.Sloterdijk D.T.S.Zaanlandia Nieuwe NiedorpJ. Hanzenkwartier Xerxes—H.F.C. E.D.O.DJH.C. KennemersT.H.B. SuccesZilvermeeuwen PurmersteijnWilhelm in a Vooruit Schinkelhavende Spartaan Z.S.G.O.Kinheim HJt.C.B.K.C. Alcmaria—M.F.C. A.F.C.Ahrend's V.C. Z.R.C.Hercules D.F.C.Velox Holland—J.O.S. ZeeburgiaC. V.V W.F.C.Monnikendam D.E.C.Meervogels West-FrisiaAssendelft SchagenO.S.V. Hollandia—Oranje-Zwart Verkade—Neerlandia Alkm. Boys—Beverwijk StrandvogelsS.C.A. MeteoorZ.V.V. K.F.C.—Quick (H.) V.D.L.Haarlem Wielrennen. HET SCHEVENINGSCHE WIELER- CRITERIUM GAAT NIET DOOR. Wegens de hooge kosten. Het wielercriterium op Scheveningen dat op 5 Juni a.s. gehouden zou worden, gaat niet door. Van de zijde der exploitatie-maatschappij Scheveningen vernemen wij, dat deze maat schappij het niet verantwoord achtte den wedstrijd te laten doorgaan, vanwege de hooge kosten eraan verbonden. Het is haar niet mogelijk gebleken zich tegen de kosten te dekken, zooals verleden jaar het geval was. Schaken. SCHAKEN TE NOORDSCHAROUDE. J. HeidsmaH. Hart YY: K. BiermanC. Bakker 10 J. KamperJ. Deutekom 10 J. MolenaarH. Bouwens 0—1 H. GroenG. v. Loenen 01 P. de RuiterC. Witsmeer Y>Ys H. KramerM. Kuilman 10 D. KoornG. Keppel 10 J. KroonG. Moraal 10 J. KlinkertM. Rootjes 10 G. ZwierA. de Vries 10 G. KeppelH. Stins 01 D. ButterJ. Bouwens 01 J. KamperK. de Vries YY P. BlokkerH. Hart 01 Eerstgenoemden speelden met wit. Waterpolo. SELECTIE-TORNOOI TE HAARLEM. Voor de training van de waterpolo- ploeg. Naar men weet, is onlangs de training hervat van de waterpo'.ospelers, die onder leiding van den oud-internationaal Frans Kuiper eiken Zaterdag en Zondag in het Sportfondsenbad te Amsterdam bijeen komen teneinde uiteindelijk te komen tot een sterke ploeg, welke ons land bij de komende internationale wedstrijden zoo goed mogelijk zal kunnen vertegenwoordigen Het ligt, naar wij vernemen, echter in de bedoeling verder te gaan. Daarbij heeft men het oog geslagen op een groot aantal jeug dige spelers, die elkaar zondag 14 Maart in het Sportfondsenbad te Haarlem zullen ontmoeten, waarbij men hoopt, enkele goede krachten te kunnen ontdekken, die in de komende weken verder onder leiding van den heer Kuiper te Amsterdam zullen oefe nen. Men heeft speciaal het oog op de jon- GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. BEKENDMAKING. De directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belangheb benden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 10 tot en met Dinsdag 16 Maart 1937 de volgende kleuren bons geldig zijn: margarinebonnen witte kleur, gehaktbonnen geel met roode streep. Alkmaar, 9 Maart 1937. De directeur voornoemd, E, v. d. HEUVEL. gens van 14 tot 18 jaar. De verschillende kringen van den K. N. Z. B. zullen ploegen naar Haarlem zenden, hier zal men tegen elkaar spelen met eventueel verliezers- en winnaarsronden. Er worden jeugd zeven tal len verwacht van Rotterdam, den Haag (2), Haarlem, het Gooi, Utrecht en Amster dam (2). Ongetwijfeld zal men uit het spelermateriaal, dat te Haarlem bijeenkomt, een keus kunnen doen teneinde het aantal spelers, hetwelk onder leiding van den heer Kuiper elk weekeinde oefent, te vergrooten tot ongeveer 20. Met dit materiaal hoopt men zoover te komen, dat het aanstaand seizoen voor Nederland nog gunstiger zal worden dan het voorafgaande. En vooral heeft men daarbij het oog op het tornooi, dat in Augustus te Boedapest tusschen de zes sterkste Europee- sche landen wordt gehouden, en waarin ook Nederland zijn plaats heeft. Het is onge twijfeld een uitstekende gedachte van de waterpolocommissie geweest en men mag er zeker van zijn, dat deze commissie in haar streven een sterke Nederlandsche water- poloploeg te vormen, zal slagen. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Zitting van Dinsdag 9 Maart. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Uitspraken. Marinus H., arbeider, wonende te Oter- leek; oplichting. Eisch 8 maanden voor waardelijke gevangenisstraf met een proef tijd van 3 jaren. Uitspraak: conform. Johannes Th. v. D., makelaar, wonende te Heiloo; verduistering. Eisch 10 maanden gevangenisstraf waarvan 6 voorWaardelijK. met een proeftyd van 3 jaar. Uitspraak: 12 maanden gevangenisstraf waarvan 8 maanden voorwaardelijk. Klaas P., schildersknecht, wonende te Alkmaar; ontvoering. Uitspraak: 3 maan den gevangenisstraf. Jan KL, arbeider, wonende te Monniken dam, strooperij. Hooger beroep vonnis kan tonrechter te Hoorn, luidende 25 boete of 10 dagen hechtenis. Eisch bevestiging kantonrechterlij k von nis. Uitspraak: conform. H. J. E., kwakzalver wonende te Oegstgeest; verzet vonnis Alkm. rechtbank van 200 of 60 dagen wegens onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Eisch bevestiging reeds gewezen vonnis. Uitspraak bevestiging. BATA CONTRA „DE SCHOEN". Voor de Haagsche rechtbank zijn giste ren de pleidooien gehouden in de proce dure, welke de N.V. Bata-fabrieken te Best heeft ingesteld tegen den Nederland schen Bond van Schoenmakerspatroons- en Schoenwinkeliersvereeniging en tegen de heeren Farns Hessels, hoofdredacteur van het vakblad „De Schoen" en J. A. Melhado, redacteur van dat blad. In deze procedure had Bata gestelc., dat zij door verschillende artikelen in „De Schoen", welke zij voor haar beleedigend achtte, schade heeft geleden, terzake waarvan een schadevergoeding van 20.000 wordt gevorderd. Reeds eerder had Bata in kort geding van den president der Haagsche rechtbank een verbod van dergelijke artikelen ge vraagd, doch de president achtte ten deze geen termen voor een voorziening op kor ten termijn aanwezig, welke beslissing in hooger beroep door het gerechtshof werd bevestigd. Voor Bata werd gister gepleit door mr. van Dijk uit Eindhoven, en voor de ge daagden door mr. W. Nathans uit den Haag. Mr. van Dijk zette uiteen, dat in tegen stelling met de bewering van gedaagden hier wel degelijk de opzet om te beleedigen heeft voorgezeten, terwijl een beroep op het algemeen belang of noodzakelijke ver dediging naar zijn meening niet opgaat, aangezien de artikelen de grenzen van een behoorlijke bestrijding overschrijden. Daarom moet aan een dergelijke actie een einde komen en kunnen artikelen met een strekking en inhoud als de onderhavi ge niet worden getolereerd. Wat de aantygingen in die artikelen be treft ten aanzien van de gestes van Bata, zeide pleiter, dat Bata volkomen bereid is, haar handelingen, waarbij met al-lerki oorzaken moet worden rekening gehouden, aan het oordeel van een onpartijdige commissie te onderwerpen. Uitvoerig weerlegde pleiter ten slotte de aanvallen, van de gedaagden, waarbij hij toegaf dat het wel eens kan zijn voor gekomen, dat 'n filiaalhouder een niet vol doende weekloon haalde, doch ook daarin is, aldus pleiter, thans voorzien door het yieuwe filiaalhouderscontract, waarin minimum-loonen worden gegarandeerd, welke voor de kleine plaatsen 20 be dragen. Mr. Nathans constateerde dit laatste met vreugde en nam eveneens gaarne het ge dane aanbod van een commissie-onderzoek over de vraag, of de gestes van Bata eco nomisch toelaatbaar zijn, aan, waaruit blijkt, dat de actie van gedaagden reeds resultaten heeft afgeworpen. Pleiter verdedigde deze actie, en be toogde dat de wijze, waarop Bata arbeid laat verrichten en haar filiaalhouders ex ploiteert, ten einde daardoor de prijzen te kunnen drukken, een beroep op het alge meen belang rechtvaardigt. De artikelen zijn hierop gebaseerd en nimmer heeft het oogmerk om te beleedi gen voorgezeten. Wat in de artikelen ge schreven staat, stemt o-ereen met de waarheid, hetgeen pleiter aanbood te be wijzen. Voorts betoogde mr. Nathans, dat het niet aangaat, zooals de dagvaarding doet, bepaalde uitlatingen uit haar verband te rukken, om zoo het beleedigend karakter aan te toonen. Men moet de artikelen in haar geheel lezen en dan komt men tot een geheel tegenovergestelde conclusie. Door het optreden van Bata zijn de toe standen in de schoenenbranche aanmer kelijk slechter geworden en het is ons goed recht, besloot pleiter, daartegen op te komen. De rechtbank zal op 8 April uitspraak doen. VRIJZINNIG HERVORMD CONGRES NOORD-HOLLAND. De Vereeniging Vrijzinnig Hervormden in Noord-Holland heeft te Zaandam, onder voorzitterschap van ds. Baar van Alkmaar, haar vierde congres gehouden. In zijn ope ningswoord wees ds. Baar op het verdwij nen van het solidariteitsgevoel onder de vrijzinnig hervormden. Dit was gebleken uit de verslagen van den provincialen propa gandist. Men schijnt in vele plaatsen niet te beseffen, dat de beweging nog noodzakelijk is. Van daar dit congres. Ds. G. W. Melchers, em. pred. te Heiloo, spreekt daarna over het onderwerp: „Waar om als Vrijzinnig-Hervormden georgani seerd?" De kerk is wat de leden van haar maken. Noodig is daarom: Bewustwording van eigen geestelijk bezit, en van de gevaren, die dat bedreigen. Voor de vrijzinnigen is in de kerk drieërlei taak: 1. Handhaven en ver dedigen wat wij hebben aan geestelijk goed en geestelijke vrijheid. 2. Anderen overtui gen, dat wij achter ons hebben: a. de weten schappelijke waarheid; b. uitstekende ken nis van Bijbel en verleden; c. de stuwkracht voor geestelijken en daaruit voortvloeien- den geestelijken vooruitgang. 3. Voorberei den het geestelijke leven, waarbij hoogere maatschappelijke orde mogelijk is. Aan de discussies namen deel de heer Rook uit Den Helder, die gemist heeft de vraag naar reorganisatie. Mevr. Krom-de Vries uit Wormerveer weet, na de rede, nog niet waarom men als vrijz. herv. is georganiseerd. Ds. v. d. Poel, den Helder, is ook onbevredigend, omdat spr. bleef staan aan den rtëgatieven kant. Geen positieve inhouc werd gegeven aan de vrij heidsgedachte. Wat kunnen wij voor posi tief geloof brengen? De heer Kronenberg, Zaandam Oost, had graag gezien, dat spr. verder op de practijk van het kerkelijk leven was ingegaan. Speciaal de vrijzinnigen uit Oost-Zaandam, die in zulk een bijzondere positie verkeeren, zoudx graag daarover wat hebben willen hooren. Ds. ten Broek uit Waf der, sprekend als jong predikant, vond het jammer, dat spr. vooral een negatieve houding heeft aange nomen ook tegen niéuwere stroomingen. Acht spr. den tegenwoordigen kerkvorm een idealen vorm tot het belijden van God? Door de richtingen in de kerk Wordt het lichaam van Christus uiteengescheurd. Mén werkt niet naar Christus toe. Ds. Melchers beantwoordt de vragers, en zegt, dat het hem te doen was, om het geestelijk bezit der vrijzinnigen in de kerk duidelijk te maken. Spr. gelooft, dat de jon geren zich niet voldoende hebben ingedacht in het wezen van de orthodoxie. De vrijz. herv. moeten zich stevig organiseeren. Men zet het „ik" nog steeds teveel op den voor grond. De vrijzinnigen hebben zich door orthodoxen te veel op het zondaarsbankje laten zetten en hebben daardoor vaak een gevoel van minderwaardigheid gekregen. Dat behoeft niet. De Ned. Herv. Gemeente Amsterdam b.v. zou niet kunnen bestaan, als er niet zulke groote erfstellingen werden gegeven. De vergadering is bezocht door n^im hon derd personen. HET OPHALEN VAN VUILNIS. Geachte Redactie! Zou ik U voor onderstaand eenige plaatsruimte mogen verzoeken? Sinds eenige weken hebben wij in Alkmaar het genoegen dat het vuilnis slechts 2 maal per week wordt opgehaald. Dit is zeker als bezuiniging bij de Gem.- Reiniging bedoeld. Maar of dit nu werke lijk de goede manier is om te bezuinigen, waag ik te betwijfelen. Wat ziet men nu gebeuren? Terwijl vroeger één man zoo'n wijk bediende ziet n en nu voor diezelf de wijk 2 wagens achter elkaar en ik heb zelfs gezien dat er ook nog een handwa gen der reiniging achteraan kwam. Wie deze uitvinding heeft gedaan zou ik wil len adviseeren: laat zooals voorheen één man 3 maal per week het vuilnis ophalen, dan is u misschien nog voordeeliger uit En hoe moet het als straks de warme dagen komen en de slager, vischboer etc. hun afval 3 dagen moeten bewaren? Ja er gebeuren in Alkmaar zonderlinge dingen. Met dank voor de plaatsing. G. (Wij herinneren er aan, dat deze bezui niging bij de Reiniging een eisch van Ge deputeerde staten tot goedkeuring onzer begrooting geweest is. Red. Alkm. Crt.) Onherstelbaar verlies voor onze letterkunde. In den ouderdom van ruim 71 jaar is gistermiddag geheel onverwacht te zijnen huize in Noordwijk aan Zee over leden, de bekende schrijver, dichter en oud-hoogleeraar prof. dr. Albert Ver- wey. Zijn levensloop. Met Albert Verwey is een der markantste figuren van onze moderne Nederlandsche letterkunde heengegaan, die niet alleen in de beweging van tachtig een grooten rol heeft gespeeld, maar die ook in de jaren na deze periode onafgebroken is blijven schrij ven en daardoor tot op den huidigen dag van groote beteeken is is geweest voor onze litteratuur. Albert Verwey werd op 15 Mei 1865 te Amsterdam geboren. Daar volgde hij de Hoogere Burgeschool en kwam na het eind examen in betrekking op het kantoor der Maxwell-Land-Grant-Company te Amster dam. Als secretaris van den vice-president dezer onderneming maakte hij een reis naar Nieuw-Mexico. Hij voelde zich echter aller minst tot het commerciëele beroep aange trokken en legde zich reeds vrij spoedig toe op de beoefening der letterkunde, daartoe aangespoord door zijn H. B. S.-leeraar, dr. Dorenbos, die zoovele andere talentvolle jon geren in die dagen heeft geïnspireerd. In 1885, dus op twintigjarigen leeftijd, verscheen als eerste van zijn pennevruchten het gedicht „Persephone". In hetzelfde jaar trad hij toe tot de redac tie van het tijdschrift „De Nieuwe Gids", waarvan o.a. ook deel uitmaakten Frederik van Eeden, Lodewijk van Deyssel en Willem Kloos. En dat destijds het strijdorgaan was van zoovele jonge litteratoren, die streefden naar vernieuwing van onze letteren. In 1889 trok Verwey uit de redactie van dit tijd schrift en in 1894 stichtte hij met Lodewijk van Deyssel het tweemandelijksch tijd schrift, dat later den naam kreeg van „De Twintigste Eeuw". In 1905 scheidde Verwey zich opnieuw a'f en stichtte „De Beweging", een tijdschrift, dat in 1919 wegens een te kleinen lezerskring, is opgeheven. Albert Verwey was eere-doctor in de let teren van de Rijksuniversiteit te Groningen en was van 1924 tot 1935 hoogleeraar in de Nederlandsche letterkunde, haar geschiede nis en aesthetische critiek aan de Rijksuni versiteit te Leiden, in welk ambt hij werd opgevolgd door mr. P. N. van Eyck. Verwey bleef na zijn aftreden als hoog leeraar actief deelnemen aan het letterkun dige leven. Hij publiceerde nog vele gedich ten en artikelen in welke laatste hij vooral beschouwingen wijdde aan de problemen van dezen tijd. De kunstenaar heeft nog juist dezer dagen zijn hartewensch in ver vulling zien gaan, n.1. het bezorgen van een nieuwe, volledige uitgave van Vondel's wer ken, welke naar verwacht mag worden, SPAANSCHE LANDSCHAPPEN VAN FILARSKI. Tentoonstelling in „De ronde Brug". M. V. schrijft in het Hbld.: In de vitrine van „De ronde Brug", het schilderachtige huisje aan de Reguliers gracht te Amsterdam, waar 'n kunsthan del wordt gedreven, kan de voorbijganger thans een statig Spaansch landschap van Filarski aanschouwen wonderlijke ver schijning in deze typisch oud-Amsterdam- sche burgerbuurt. Het is een van de ver dienstelijke schilderijen, die den laatsten tijd op tentoonstellingen in het Stedelijk Museum de aandacht trokken om de wijze waarop hij de Spaansche natuur in haar strenge, bijna barsche schoonheid begre pen had en weergegeven in de sombere, verstorven kleuren: grijs, bruin-grijs, bruin-rood en grauwig blauw. De ver vallen buurten der afgelegen dorpen, waar geen toeristen komen, maar die, juist om hun ongerepte eenzaamheid, den kunstenaar hebben geboeid, staan op zijn schilderijen onder hun roestig roode daken als van eeuwen her gegroeid uit den rotsigen grond, met hier en daar wat groen tusschen het ruige gesteente. Filarski, die een hartstochtelijk zwerver is, kent Spanje door en door, hij houdt van de barsche onherbergzame streken, waar hij, na een vluchtig bezoek, twee maal weerkeerde en langdurig werkte, aangetrokken door een, hem zelf wellicht onbewuste, verwantschap tusschen zijn eigen forschen, kordaten schildersaard, vreemd aan de romantiek en den droom van Bauer's Spaansche verbeeldingen, en het karakter van het land dat hij, noodge dwongen, voor het dreigement van den burgeroorlog verliet. Hij geraakte er, al werkend, tot de Por- tugeesche grens, waar hij het indrukwek kende gezicht in de omgeving van Casere maakte, een oude buurt, trotsch in haar vervallen grootheid, met de resten van een Moorsche veste op den achtergrond, thans als klooster in gebruik, waartegen een kerk werd aangebouwd. Een schat van oude paramenten mocht de schilder in het heiligdom bewonderen: een tooverachtige kleurenpracht, onvergetelijk schoon. Een treffend contrast met de voorstel lingen uit het dorre land, waar Filarski zoo gelukkig heeft gewerkt, vormen de beide landschappen uit Giethoorn, zoo gr aen, zoo malsch en sappig, die in de na bijheid hangen. Hier zijn de kleuren van onder het bereik van een zeer groot lezers publiek zal komen, iets waarnaar Verwey altijd had gestreefd. Albert Verwey was een groote steun voor tal van jongeren, die hij steeds met raad en daad ter zijde stond. Tot den kring van jonge dichters, welke zich om hem heen had ge vormd, behoorden o.a. Gutteling en Jan. Prins. In tegenstelling met vele van zijn tijdge- r.ooten, die zich herhaalden of versnipper den, was Verwey een van de weinige critici in den zuiveren zin van het woord, uit de beweging van tachtig voortgekomen. Deze groote zuivere kunstenaar en mensch heeft evenwel niet alleen onze poëzie ver rijkt met tallooze, altijd een eigen geluid hebbende gedichten, waaruit een groote litteraire zelfstandigheid sprak, doch laat tevens een onvergankelijke beteékenis ach ter als prozaïst en schepper van een heldere en diepe aesthetische critiek. Hoewel hij zich de verdediger van het dichterschap voeldë,' was Verwey een mensch, die zich niet beperkte tot den ivoren toren van den individueelen kunstenaar en hij stond nooit onverschillig tegenover het maatschappelijk gebeuren en de groote stroomingen, die het leven van onzen tijd bewegen. Daarvan1 getuigt het in de oorlogsjaren verschenen schrift „Wij en de oorlog" en daarvan was zijn nog dezer dagen te Leiden uitgesproken rede, getiteld „Het lijden aan den tijd", even zeer een bewijs. Verwey woonde sinds jaren te Noordwiik aan Zee in zijn villa „Vita Nova", welke op een duintop gelegen, omgeven door de on eindige verten, r.aar alle zijden openstond en daarmede een symbool was van den kunste naar zelf. hemel en aarde blijmoedig, warm en be loken, als doorzoden van een gulden zon die rond de knusse boerderijtjes in weli- gen overvloed alles groeien en bloeien doet. En dan zijn er op de tentoonstelling nog de groote bloem- en vruchtenstukken, in breede vlakken kleur met het tempermes bewerkt, van welke het goudig doorstoofd bruin, het verzadigd rood van bananen en appelen met het grijzig groen van hoog gewassen, harde cactussen en vetplanten. en de fonkeling van bloemen samenstem- men tot een gloedrijke harmonie, het die pe kleurengamma, dat ook zijn Spaansche werk vertoont. Uit den laatsten tijd zijn de stillevens, op blanker tonaliteit gestemd, zooals dat met het Spaansche speelgoedstiertje, heel luchtig van kleur, heel vlot van composi tie, alsook de groote vaas met de stralen de Cinnia's. Filarski is een der genooten van de Bergensche groep, die onder de hoede van Boendermaker zijn «erste successen be haalde. Vandaar begon, rond 1911, zijn zwerftocht naar Norderney en Osnabrück, hij was te Parijs, in Zwitserland, in Italië, in Spanje, waar hij d»1 schilderijen maakte die de kern van de tentoonstelling vor men, die tot 18 Maart bij „De ronde Brug" te bezichtigen is. TOSCANINI IS ZEER TEVREDEN. De dirigent ontvangt een souvenir. In de pauze van het gisteravond in het ge bouw voor kunsten en wetenschappen te Den Haag door Toscanini gedirigeerde con cert is den maestro namens de orkestleden een teekening aangeboden. Toscanini dankte hiervoor hartelijk en zei- de zeer tevreden over het residentieorkest te zijn. „Volgend jaar kom ik bij u terug", voegde hij er nog aan toe. In Maart loopt het contract, dat de be roemde dirigent naar Amerika roept, af en het bestuur van het residentieorkest ontving van Toscanini de verzekering, dat hij dan in ieder geval einde Maart in ons land zal zijn. Waar en wanneer Toscanini met het or kest zal concerteeren staat nog niet vast. Het geld uitgeven, is geen kunst: Maar wel: het goed spendeeren! Een tip voor eiken winkelier: Gaat bij ons adverteeren!

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8