aby He» huidje R.K. Staatspartij erkent vrijheid en gezag. Zeker, ook de katholieken erkennen de souvereiniteit van God als heerseher over de menschen, doch zij beschouwen de men schen niet zóó zondig, dat God niet van hen kan gebruik maken. De katholieken erkennen het gezag en ook de vrijheid, vrij heid voor zoover mogelijk, mits geen ont aarding in ongebondenheid. Spr. conclu deerde dat momenteel de Staatspartij „de" partij is, die gezag en vrijheid erkent en doorvoert, ook in het godsdienstig en poli tiek leven. Na de pauze behandelde de spreker: 1. Ordeningsgedachte, 2. Nationale gedachte en 3. De verhouding van Kerk en Staat. De R.K. Staatspartij erkent de ordenings gedachte, voorkomend uit God en de geeste lijke en wereldlijke leiders. Wat punt 2 be treft is de zienswijze ongeveer gelijk. De verkonding van Kerk en Staat ontmoet ter genstanders. De R.K. Staatspartij erkent de deer God gestichte kerk. Doch zij erkent eveneens het Staatsgezag. Ook zij wil vrij heid veer ieder individu, doch dan de vrij heid van het Evangelie. De kerk bemoeit zich niet met de matérie, doch met den godsdienst. Een nauwe samenwerking tps- scken Kerk en Staat is haar ideaal. Zij wil in vrede leven met den Staat, mits de Staat Haar rechten eerbiedigt en verdedigt. De Staatspartij verdient de voorkeur boven andere partijen, concludeerde spreker. Ten slotte wees hij op de unfaire wijze waarop men de politiek der Staatspartij be strijdt. Ook haar samengaan met minister Cplün, den gehaten persoon bij vele politieke betweters. Spr. had waardeering voor diens werk in dienst der gemeenschap, katen we hoogachting hebben voor onze Kamerleden en hen niet bejegenen als baantjesjagers. De verhouding van Kerk en Staat mpet een vruchtbare samenwerking tusschen beide worden tot heil van ons volk (Applaus). Pe rede werd met groote aandacht ge volgd- URSEM Witte Kruis. Maandagavond vergaderde de afdeeling Ursem van het Witte Kruis ten huize van den heer Jb. Mulder. De waarnemend voorzitter, de heer F. van den Keuvel, betreurde het, dat van de 208 leden slechts 14 ter vergadering waren. De secretaris, de heer M. Langereis, bracht het jaarverslag uit. Vervolgens werd de rekening over 1936 vastgesteld, die van de wijkverpleging in ontvangst op f 441,46, in uitgaaf op 167,68, batig saldo 273,78; die van het t.b.c. in ontvangst op 1061,59, in uitgaaf op f 564,54, batig saldo op 497,05. Bij de periodieke verkiezing van 3 be stuursleden werden de heeren S- de Jongh. W, Stroomer en Th. J. Koning met algemeene stemmen herkozen. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering werd benoemd de heer W. Stroo mer en tot plaatsvervangend lid de heer F- v, d. Heuvel. pe beer Jb. Schaap zou gaarne zien, dat bet agendapunt verkiezing tevens vermelde de namen der aftredende leden en vroeg of het niet gewenscht was de algemeene ver gadering in het centrum van het dorp te houden. De heer E. van Mol informeerde of de leden recht hadden op eventueel vervoer met een ziekenauto. De heer Langereis deelde mede, dat ver leden jaar te Rustenburg is vergaderd, waar slechts 9 leden waren en indien de leden anders willen, laat men dan aan de vergade ring overlaten waar de volgende vergade ring zal worden gehouden. De heeT Stroomer was overtuigd, dat met een contributieverhooging van 50 cent per jaap aan deze leden vrij vervoer met een ziekenauto kan garandeeren. De heer Lan gereis wees er op, dat de contributie al zeer laag is, doch in dezen tijd verhoogen, moest spr. ten sterkste ontraden. De voorzitter meende, dat het bepalen waar de vergadering zal worden gehouden aan het bestuur moet worden gelaten en gaf in overweging de zaak van het vrij vervoer van een ziekenauto in handen te stellen van het dagelijks^1 bestuur, die deze zaak zal onderzoeken of uitvoering mogelijk en ge wenscht is. Aldus besloten. ZUIDSCHARWOUDE Helpt Elkander. Een ledenvergadering werd Maandag gehouden van de vereeniging „Helpt Elkan der" ten lokale van den heer P. Kramer te Zuidscharwoude. De voorzitter, de heer C. Kramer, opende de vergadering met woorden van welkom. In het jaarverslag werd gewezen op het schriele beeld van het wereldgebeuren. Wij mogen echter niet bij de pakken neerzitten. Met de vereeniging te Broek op Langendijk had men een onderlinge overeenkomst aan gegaan, om elkanders leden over te nemen bij verhuizen. Toen men nu een lid wenschte over te schrijven werd dit, zonder overleg, gewei gerd. Dit was door het bondsbestuur beslo ten, waarbij Broek is aangesloten, maar Zuidscharwoude niet. Daarom heeft het be stuur een regeling getroffen, waardoor dit lid bi) ons kan blijven. Gehouden werden 1 leden- en 1 bestuursvergadering. Het ledental is weer iets teruggeloopen, n 1. van 216 tot 205. Een beroep werd gedaan het ledental uit te breiden. Naar aanleiding van het jaarverslag infor meerde de heer H. Metselaar naar de ge schiedenis met Broek op Langendijk. De secretaris gaf een toelichting. De secretaris van Broek weigerde zonder meer het lid over te nemen. De voorzitter en een ander bestuurslid van Broek op Langen dijk wisten nergens van. Daarna werd het jaarverslag vastgesteld. De heer Jb. Kramer deed verslag van zyn gehouden beheer in 1936. De ontvangsten waren in totaal f 1825,25 geweest. De uit gaven f 1746,54. Het voordeelig saldo was alzoo 78,71. Het bezit der vereeniging was toegenomen met f 1693,91. Bn de bestuursverkiezing werden de hee ren A. Kout en H. Schrijver herkozen. Vervolgens werden de contributie en de uitkeering besproken. Verscheidene heeren voerden hierover het woord. Voorgesteld werd de wachttijd van drie dagen te doen vervallen. Na eenige besprekingen besloot men hier toe nog niet over te gaan. De uitkeering werd ongewijzigd gelaten. Aardolie van put tot pomp. Dinsdagavond werd in het lokaal van den heer P. Kramer alhier door de N.V. de Bataafsche Petroleummaatschappü de film „Aardolie van put tot pomp" vertoond. De zaal was geheel bezet. Na een welkomst woord namens de ver eeniging „Schuttevaer", werd de film veF? toond, welke met groote aandacht werd ge volgd. Na afloop werd weer namens de schip- persvereeniging Schuttevaer een woordje gesproken, waarin namens de aanwezigen hartelijk werd bedankt voor de mooie film- vertooning. HEERHUGOWAARD Nutsavond. Zaterdagavond hield de vereeniging On derling nut en genoegen, een nutsavond in de zaal van den heer Portegijs. De zaal was zeer goed bezet, waarover de heer Post in zijn openingsrede zijn genoegen uitsprak. De vorige nutsavond bij don heer Mijts te Verlaat was minder goed geslaagd door het slechte weer, Met het tooneelstukje heeft men dezen keer wel wat tegenslag. Een der twee personen die de hoofdrol 7QU vervullen, was wegens sterfgeval verhin derd, terwijl n andere geen lust rneer had en dus de spelers in den steek heeft gelaten. Spr- riep dan ook voor de vertolking van de rollen de clementie van hot publiek in. De avond is gezellig verloppen en we heb ben genoten van het afwisselende program ma. De zangnummers van den heer en mevr. Baluw-Kostelijk vielen wel zeer in den smaak. In het bijzonder mogen wij vermel den de Hymne aan Heerhugowaard, gedicht en op muziek gezet door dames uit Heerhu gowaard. Ook de heer F. Briefjes heeft de zaal doen lachen. De films waren evenals den vorigen keer aardig. 0.m. zagen we het vervolg van „Skiloopen" en de tweeracter „De snoepwinkel" en ook Harold Lloyd zagen we als geveltoerist. Het tooneelstukje, de twee-acter „Raketten voor dames" heeft het publiek onbedaarlijk doen lachen. Aan het slot van den avond kon de heer Post ge tuigen van een goed geslaagden nutsavond. OUDKARSPEL Opvoering Operetteclub. Zondag had de laatste opvoering plaats van „lm weissen Rössl", door de operette club „Gaecilia", onder leiding van den heer H. J. ZaaL De operette „In het witte paard" gaf hgel wat leuke tafreelen te zien en is dan ook vol afwisseling. De muziek is vol bekoring. De rollen waren over het algemeen in goede handen. De waardin ven „Het witte paard" werd heel goed vertolkt door mei, Ti\ Glas. De voordracht Was zeer goed. Zij had uen heel mooie stem, Jammer dat die wat zwak is, zoodat ze soms door partner of orkest overstemt werd. Ditzelfde kan gezegd wor den van mej. A. Jansen die de rol van Otil- lie vervulde. Voor den heer Mipkes, die de rol van oberkellner had, zou men geen betere kracht kunnen vinden. Een zeer goede stem en prima voordracht. Voor den heer Koeman, die Willem Gie- seke, den fabrikant, vertolkte, niets dan lof. Een belangrijk aandeel in het succes van deze operette hadden ook de heeren Tromp en Klinkert. Caecilia heeft in al de jaren van haar bestaan, haar sporen op het gebied van ope rettes wel verdiend en 09k nu heeft ze het publiek een mooien avond bezorgd. Aan de costuums zullen de damesdeden heel wat uurtjes besteed hebben, maar het was dan ook alles keurig in orde. WIERINGERWAARD Zangvereeniging Apolio. Zondagavond gaf de zangvereeniging „Apollo" haar jaarlijksche uitvoering onder leiding van den heer J. van Ham in de zaal van den heer R. Breed met medewerking van Ihe Funny Boys van' Schagerbrug. De voorzitter van Apollo, de heer Tjalle- ma, heette allen welkom. We hebben een mooien avond gehad, hoe wel gezegd moet worden, dat Apollo dezen keer enkele nummers niet voor de volle 100 heeft gezongen. Er waren dan zeer moeilijke nummers bij en een groote factor is, dat de heerenafdeeling te licht is bezet, Wat betreft The Funny Boys, met den heer Hooy als directeur en de heer Meijer als refreinzanger, kunnen we zeggen, dat deze amamteurs met hun tienen ons werke lijk verrast hebben met eenige mooie num mers. He woord van dank door den heer van Ham aan The Funny Boys was alleszins verdiend. De pauze's worden aangevuld met mooie accordeon-muziek aan de Band Stip, die tevens voor balmuziek heeft gezorgd. NIEUWE NIEDORP Concours Noordhollandsche Zangersbond. Het concours van de Noordhollandsche zangersbond, dat eerst zou worden gehou den op 27 Juni en 4 Juli a.s. Is thans vervroegd. Het zal nu 13 en 20 Juni worden gehouden in de Ned. herv. kerk te Nieuwe Niedorp. tNKHUIZEN Achttien fietsen in beslag genomen. De politie heelt op verzoek van de re cherche te Amsterdam te Enkhuizen acht tien rijwielen in beslag genomen. Deze kar retjes werden in de hoofdstad en omgeving op verschillende tijdstippen ontvreemd. NOORDSCHARWOUDE Benoemd. Mej. Leijding, hoofd der kleuterschool te Zuidscharwoude, is met ingang van 1 April a.s. in gelijke functie benoemd aan de kleuterschool van Volksonderwijs te Eind hoven. Uitslag yerkooping. Ten overstaan van notaris H. W. Smit, alhier, werd Dinsdag in het lokaal van den heer P. Kramer een openbare verkooping gehouden. De uitslag was gis volgt: een huis, schuur en erf aan de Westzijde van de Voorburg- gracht te Zuidscharwoude, beheprendo tot de nalatenschap van WÜleu den heer L, de Graaf- Kooper de heer Harreveld te Sint Pancras voor 3000. Een akkertje bouwland naast het bovengenoemd perceel, groot 2y, snees, kooper de heer Jb. Kroon Azn., Zuid scharwoude, 27 per snees. Een huis, ingericht tot winkel en café, met schuur aan het Kerkepad, alhier, in huur bu J. Kuiper tegen f 3.50 per week, eigendom van den heer J, Krul, kooper de hepr D. Rol voor 1500. BROEK OP LANGENDIJK Langendijker Groentencentrale. Maandagmiddag kwam het bestuur der L.G.C. in het betaalkantoor bijeen onder lei ding van burgemeester P. Slot. Uit het verslag van het kantoor bleek, dat over de maand Januari was geveild voor een bedrag van 56.767.14 en Februari 91.536.71. Aan steun was ontvangen 63.900, zünde hoofdzakelijk voor kool oveF de maanden November en December. Medegedeeld werd, dat aan de bestrijding der koplduiven volle aandacht werd ge schonken en afdoende maatregelen te wach ten zijn. Betreffende uitbetaling van zieke aard? appelen moeten nog enkele verklaringen van tuinders binnenkomen. Uit het accountantsonderzoek bleek, dat de exploitatierekening der groen ten veiling sloot in ontvangsten en uitgaven op 23.878,87 en die der boHpnveiling 0p 4.577,68. Als schulddelging is een bedrag afgeschreven van f 5494.55. Van de Boerenleenbank ter plaatse was bericht binnengekomen dat in verband met de ingevoerde controle het bestaande crediet kpn bestendigd blijven. Van de afdeeling „Ons begin" te Oterleek was er een verzoek om een aparte gelegen heid tp maken voor het in ontvangst nemen der golden. Men kan thans niet vrij met den betaalmeester spreken. De voorzitter merkte op, dat er een apar te kamer is. Wat de afscheiding aangaat, deze is wel te maken, maar is niét zoozeer noodig, daar er 2 loketten zijn. Het ééne zou dan gebruikt kunnen worden voor het in ontvangst nemen en het andere voor het uit betalen der gelden. De betaalmeester wil zulks met- plezier doen._ Aldus besloten. Van de inspectie der belastingen was er een schrijven betreffende inhouding van be lasting. Het verzoek om gedeelten in te vor deren, is wettelijk niet toegestaan. Wel zal medewerking worden verleend wanneer blijkt, dat betrokkenen nog meerdere pro ducten hebben te veilen. De agenda van het Centraal Bureau was aanleiding tot een korte bespreking aan gaande het voorstel ingediend door de L.G. C. zelf. Door den heer Glas te Broek op Langen dijk werd er op gewezen, met klem te be- toogen, dat de afschaffing der minimumprij zen en verkoopen voor alle prijzen ih de eerste plaats een behoud is voor onze merk ten in bet buitenland. Het product gaat thans vaak als veevoeder maar kan beter door menschen opgegeten worden. Er moet geëxporteerd worden tot iederen prijs. Betreffende de bollenveiling werd beslo ten het veilingspercentage te brengen van 5 op 4 pCt, en de vergoeding voor contante betaling van 3/4 pCt. per maand op y pCt. De hoop werd uitgesproken dat door deze verlaging de veiling beter zal loopen. KOEDIJK Geslaagd. Op het te den Haag gehouden examen slaagde mej. Nel Prins te Koedijk voor het diploma coupeuse lingerie en jongensklee- ding. Qemeetitecadm HOORN De raad heeft de begrooting behandeld in drie avondzittingen. De heer Te Lintei Hekkert (a.r,) verde digde een voorstel tot toekenning van pre sentiegeld voor het bijwonen der commissie vergaderingen en betreurde, dat Ged. Staten zoo ondemocratisch waren tegen het advies van den raad in het presentiegeld te verla gen. Het voorstel werd aangenomen met de stemmen van mej. Over en den heer Harder (v.b.) tegen. Een verzoek van de chr, muziekvereeni- ging Crescendo om subsidie ten behoeve van het 6 Mei te houden concours werd in han den gesteld van B. en W. om prae-advies. Mevr. MagchielseVelthuis bestreed het afwijzend prae-advies van de meerderheid van B. en W. op het verzoek van de arbei- derszangvereeniging Morgenrood om subsi die. Zij stelde voor te volstaan met terugge ven van de vermakelijkheidsbelasting. Na een verdediging van het minder heidsstandpunt door wethouder Plomper en nadat de meerderheid van B. en W. zich be roepen had op het tekort van 172.000, werd het voorstel van de s.d. fractie aangenomen met 10 tegen 5 stemmen. Tegen de heeren Drossaart en Harder (v.b.), Lampe, Kalden- bach en van Boekxmeer (r.k.) Het voorstel der radiocentrale aan particu lier initiatief over te laten, werd aangeno men. De begrooting van M.H. werd aangeno men. Bij de algemeene beschouwingen over de Ssoeeoee OladioptaqcaMMG ®©©®oo®£ 8 Donderdag 11 Maart. HILVERSUM, 1875 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pl. 10.Morgenwij ding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Omroep orkest en soliste. In de pauze deel. 12,30 J. Kropn's Ensemble. 2.=- Vop|" de vrpuw. 2.30 Gr.pl. 3.— Naaicursus. 3.45 Orgelspel. 4. Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gr®l- 4.pQ Radiptooneel voor de Hinderen, 5.35 Het Aeolian-orkest. 6.30 gportpr. 7--= Voor de kinde ren, 7.05 Het Avrp-dansprkest. 7.3Q Engelsche les, 8.= ANP-ber., mede- deelingen pn gr.pl. 8.15 Rep. lucht? beschermingspefeningen boven de Vehiwe óf Concertgebouw-orkest en spjist. (In de pauze gr.pl.) 9.30 Concertgebouw-orkest en solist. 10.45 Qr.pl. 11.-= ANP-ber. Hierna tot 12.— Avro-dansorkest, HILVERSUM, 301 M. (8.—0.15 en 11.—g._ KRO, de NCRV van 10.— 11.en 2.—11.30 uur). 8,-9.15 en 10.Gr.pL 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.— Ber. 12.15 KRO-orkest en gr.pl. 2.Handwerkles. 2.55 Gr.pl. 3.— Voor de vrouw. 3.30 Gr.pl. 3.45 4.45 Bijbellezing. 5.Handen arbeid v. d. jeugd. 5.30 Viool en orgel. 7.— Ber. (7.15 Ned. Evang. Vereen.: Wat is toeh Evangelisch?, causerie). 8.ANP-ber. 8.15 Bach- koor den Haag, de Wassenaarsche Orkestvereen. en solisten. 10.25 ANP-ber. 10.30—11.30 Gr.pl. Hier na Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Gr.pl. 12,10 BBC-Weisph-orkest, m. m, v. soliste. 1.05 De BBC-Zangers, 1.35 2.20 Het Hallis-kwintet. 3.10 3.30 Men talking, causerie. 3.35 Sted. Orkest Bourneniouth en soliste, 5.05 Gr.pl. 5.35 BBC-dans- orkest. 6.20 Ber. 6.40 This way out, lezing. 7.-=- BBC-orkest en soiist. 7.55 Radiotooneel. 8.20 BBC-dans- orkest. 9.20 Ber. 9,40 Orgelspel. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-zan- gers en solist. 11.Deel. 11.20 H. Roy's dansorkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Qr.pl. 12.35 Omroeporkest en zang. 2.50 Gr.pl. 3.05 Zang. 8.20 Literair- muzikaal progr. 8.50 Les contes d Hoffmann, opera. KEULEN, 456 M. 5.50 en 7.50 Om roeporkest. 11.20 Fabrieksorkestcon- cert. 12.35 Ómroepkleinorkest 3.20 R. Gaden's en E. Rambour's orkest. 5.20 Blaasconcert. 6.20 Gr.pl. 7.30 Omroeporkest. 10.—11.20 F. Weber's orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Qr.pl, 12.50 Cabaret 1.=- Om roeporkest, 1.30 Kleinorkest 1.50 Cabaret. 2—2.20 Qr.pl, 5.20 Klein orkest en soliste. 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Omroeporkest. 10.30—11.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Qr.pL 12.50 Kleinorkest. 1.30 Omroeporkest. 1.50=2.20 Qr.pL 5.20 Salonorkest 6.35 Klemprkest 7.35 Gr.pL 8.20 Omroepsymph.-orkest. 10.30—11.20 Omrpegdansprkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Omroeporkest 8.20 Radiqtoo- neel met muziek. 0.20 Ber. 9.50 Viola en piano. 10.05 Scheepsweep- bericht 10.20=11.20 Dansmuziek (gramof oonplaten GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2; Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—-12.05, Parijs Radio 12.Q5=18.Q5, Brussel (VI.) 13.05=14.20, Parijs Radio 14.20= 14.50, Parijs R. 14.50=15.20, Keplen 15.20=15.35, Land. Reg. 15.35—16.20 D.sender 16.20—17.20, Keulen 17.20 —18.20, Parijs Radio 18.20—19.30, Weenen 19.30—20.15, Berlijn 2045 —21.15, North. Reg. 21.15—21.40, Weenen 21.40—22.50, Berlijn 22.50 =23.20, Radio Danmark 23.20— 24.-. Lijn 4; Brussel VL 8.10.05, Hamburg 10.05—10.35, LoncL Reg. 10.35—13.35, Droitwich 13.35—14.20, Lond. Reg. 14.20=15.35, Droitwich 15.35—18.20, D.sender 18.20—19.=, Droitwioh 19.19.55, Lond. Reg. 19.55—20.20, Droitwich 20.20—21.— Hamburg 21.—21.20, Droitwich 21.20—23.—, Lond. Reg. 23.—23.20 en Droitwich 23.20—24. Lijn 5: Diversen. to© @oee@@es@@@ooooeoaooeoeooe® begrooting zei de heer Kaldenbach (r.k.) dat het reservefonds van het gasbedrijf de ge meente van curateele gered hpd. Dit kan zoo niet doorgaan. Spr. diende een motie ip, waarin B. en W. uitgenoodigd worden op korte termijn met een voorstel betreffende kindertoeslag te komen. De heer Zijp gaf B. en W. in overweging de demping der Glashaven bij de regeering opnieuw aanhangig te maken. De heer Te Lintei Hekkert (a.r.) voorzag vooreerst geen sluitende begrooting. Bü de replieken verwees den heer Hen driks echter naar België en de heer Zijp bracht den heer Te Liptel Hekkert onder het oog, dat de christelijke pers verkeerd voorlicht. Weth. Plomper sloeg de aanvallen pp het stadsziekenhuis af. Van hein zijn geen voor stellen te verwachten omtrent kindertoeslag. De motie voor kindertoeslag wordt ver worpen met 9—8 stemmen (links tegen rechts). De begrooting werd zonder hoofdelijke Stemming goedgekeurd. lp de vervplgvergadering noemde de heer A. de Groot de toestanden ann de Arbeids beurs pnlioudbaar en de accomodatie totaal onvoldoende. De crisisslaebtpffers, die er te recht komen, worden ma^r al te licht als in ferieur bestempeld! B. en W. laten zich maar al te veel leiden door de Rijkscoiitro- leurs. De heer ZÜP onderschreef dit betoog en noemde een recent bewijs van het optreden der controleurs. Weth. Plomper zei niet veel bewondering te hebben voor de werkwijze van den direc teur, er zal echter spoedig een nieuwe wor den benoemd, Van den huidigen directeur wilde de voorzitter zeggen, dat deze recht vaardig is en nooit iemand heeft voorgetrok ken. HEILOO De Alkmaarsche annexatieplannen. Gisteravond kwam de bü-raad (commissie bedoeld in art. 158 der gemeentewet) weder ten raadhuize bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester, jhr. N. van Foreest, Afwezig de heer Schrooder, die bericht had gestuurd van verhindering wegens ziekte. Pe notulen van de vorige vergadering (gehouden 26 Febr.) werden goedgekeurd. Punt 2 was: vaststelling van het aan Ged. Staten uit te brengen advies. Dit advies luidde als volgt: „De Commissie enz.; Gelet op de besprekingen in bare ver gadering van 26 Februari 1937, opgenomen in de hierbij gevoegde notulen van die ver gadering; Gelet op het prae-advies dd. 22 Februari 1937 door B. en W. uitgebracht, niet welk prae-advies zij zich geheel kan vereenigen en dat zij geheel onderschrijft; Spreekt als hare meening uit: dat er voor wijziging van de grenzen tusschen de gemeente Alkmaar en de ge meente Heiloo geen enkele aanleiding be staat; dat toevoeging van een deel der gemeente Heiloo aan de gemeente Alkmaar de be langen van de gemeente Heiloo zeer ernstig zou schaden en in strijd zou zijn met het algemeen belang; dat een grenswijziging niet behoort plaats te hebben". Dit advies werd onder hoofdelijke stem ming goedgekeurd en daarna door alle leden geteekend. blijft goof en gezond, in dien U het behandelt met PUROL<$> en droog houdt met Purolpoeder Rurol 30 ct. Purolpoeder 60 ct. De vergadering was hiermee afgplpopen, De heer Middelhoff dankte den voor? zitter voor zijn leiding en het vele werk, dat door hem is verricht ter zake van de Alk maarsche annexatieplannen. Een woord van dank bracht spr. ook aan den secretaris voor de samenstelling van het verslag en alles wat aan de kwestie vastzat De voorzitter betuigde zijn erkente lijkheid voor deze vriendelijke woorden en betuigde wederkeerig dank aan de com missie voor het in dezen verrichte werk. Spr, Uitte den wensch, dat het advies zal bij? dragen tot afwü?mg van het Alkmaarsche verzoek om grenswijziging, opdat Heiloo on geschonden zal blijven en in bloei zal blijven voortgaan. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. £uditoaatt DE POSTVLUCHTEN OP INDÏE. Hedenmorgen om 7.35 uur is te Schiphol opgestegen het Indië-vliegtuig Kievit. Ge zagvoerder is de heer Stork, tweede bestuur der DiU, mecanicien Ruben, radiotelegrafist Stodieck, Aan boord bevonden zich een pas sagier AmsterdamBatavia* één Amsterdam Palembang en twee Amsterdam=Calcutta. Te Rome zal een passagier voor Bagdad in stappen en te Medan een passagier voor Singapore. De lading va11 de Kievit bestaat uit: 180 K.G. vracht, 329 K.G. briefpost en 36 K.G. pakketpost. De positie der postvliegtuigen was heden als volgt: Rietvink (uitr.) te Bandoen, Edelvalk (uitr.) te Karachi, Djalak (thuisr.) te Bagdad. GROOT DIRIGENT EN JONG VIOLIST DE LUCHT IN. Toseanini met de K.L.M. naar Stock holm; Wim Noske naar Praag. Arturo Toseanini, die de vorige week nog zijn partituren per vliegtuig uit Milaan liet overkomen, gaat nu zelf vliegen. H\j heeft voor zich en voor zijn vrouw plaats geboekt bij de KJL.M. voor een vlucht van Amster dam naar Stockholm. Hedenmorgen is het K.L.M.dDouglas vliegtuig gestart om den grooten dirigent naar het hooge Noorden te brengen. Door Toseanini staan behalve eenige concerten in Scandinavië nog ver schillende uitvoeringen te Londen op het programma en wel tijdens de kronings feesten. De K.L.M. heeft vandaag nog een musicus als luchtreiziger op haar lijnen en wel den jongen Wim Noske, die ondanks zijn 18 jaren reeds in wijde kringen geëerd wordt ala een uitermate begaafd violist. In het Kurhaus te Scheveningen bracht hij reeds het viool concert van Tsjaikofski ten gehoore. Ook was hij nog bij de B.B C. te gast en werkte hij samen met Lotte Lehman. Albert van Raalte en Clemens Krauss hebben vele malen zijn concerten geleid. De jonge violist is heden in gezelschap van zijn moeder naar Praag gevlogen, waar hij o.m. voor de rsdio moet optreden.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6