Het groene oog van Baa-AI. JUouinciaai lUemos Jiunst en Wetenschap^ Spoel DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30, Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: groep bouwvakken: 1 bouwk. opzichter, 2 opz. teekenaars, 2 glas in loodzetters, 2 gla- zenwasschers, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 5 stratenmakers. 1 stratenm.-opperman, 1 stuc. opperman, 1 betonemailleur, 7 beton werkers, 35 opperlieden, 24 stucadoors, 48 metselaars, 16 voegers, 64 schilders, 118 grondwerkers, 91 timmerlieden; groep metaalindustrie: 10 bankwerkers, 3 blikslagers, 3 carrosseriebouwers, 1 con structiewerker, 10 electriciens, 1 fitter, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketelma kers, 6 klinkers, 12 loodgieters, 2 lijnwer- kers, 3 machinisten, 2 machineteekenaars, 8 metaaldraaiers, 1 metaalijler, 1 metaalslij per, 12 monteurs, 2 orgelmakers, 1 piano stemmer, 2 plaatwerkers, 3 rijwielherstel lers, 1 rijwiellakker, 3 scheepsbouwers, 2 scheepstimmermerlieden, 1 scheepswerktuig- kundige, 11 smeden, 8 stokers, 1 tandtechni- ker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander, 4 vuur werkers, 2 wagenmakers, 1 werktuigbouw kundige, 6 ijzerwerkers, 1 zandbereider; groep voedings- en genotmiddelen: 59 si garenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenplakker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 11 slagers, 2 koks, 7 chocoladebewerkers, 1 suikerbakker, 1 off. choc. dragist, 1 koffiestroopbrander, 29 bakkers, 2 bierbottelaars, 4 zuïvelberei- ders; groep verkeerswezen: 60 chauffeurs, 7 koetsiers, 7 motorschippers, 1 kapitein- en 1 machinist binnenvaart; 20 pakhuisknechts, 25 magazijnbedienden, 7 kellners, 4 loop knechten, 1 hotelknecht, 1 emballeur; groep houtbewerking: 19 meubelmakers, 2 borstelmakers, 11 stoffeerders,' 6 mach. houtbewerkers, 2 kistenmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmakers, 1 kuiper; groep boek- en steendrukkerijen: 6 letter zetters, 4 drukkers; groep handel: 24 vertegenwoordigers, 6 winkelbedienden; groep land- en tuinbouwbedrijven: 13 tuinlieden, 28 boerenarbeiders, 4 bloemisten; overige beroepen: 7 boekbinders, 4 was- schers, 2 kleermakers, 1 rietwerker, 4 schoenmakers, 1 port.-huisknecht, 1 verfbe- reider, 2 kalkbranders, 1 huidenzouter, 1 klompenschilder, 1 onderwijzer, 1 cartonna- gebewerker, 1 papierbewerker, 1 controleur, 2 bedrijfseliders, 7 incasseerders, 4 zakken- stoppers, 2 administrateurs, 1 boekhouder, 1 verpleger, 1 batikker, 1 secretarieambtenaar, 21 kantoorbedienden, 39 transport- en 287 losarbeiders; gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 4, overige, beroepen 2; jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 32; vrouwelijk personeel: 5 kantoorbedienden, 2 verkoopsters, 1 kapster, 3 huishoudsters, 3 dienstboden, 2 werksters. Alkmaar, 6 Maart 1937. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. INGEKOMEN PERSONEN. C. A. BiskanterBriefjes, R.K., z.b., van Bergen (N.H.) naar Leeuwenhoekstraat 8. A. Hoogeland, dienstbode, R.K., van Oudorp naar Kennemerstraatweg 51. G. M. Schouten, leerl.-verpleegster, R.K., van Bergen (N.H.) naar van EverdingenStraat 18. Wed. P. van der Linden van Sprank huizen, huishoudster, N.H., van Ursem naar Druivenlaan 16. G. van Ginkel, dienst bode, N.H., van Schermerhorn naar Ver- dronkenoord 119. R. Baanstra, smid-bank werker, geen, van den Helder naar Verdron- kenoord 85. M. M. Doodeman, dienstbode, R.K., van Heiloo naar Schoutenstraat 4. P. Dekker, grondwerker, R.K., en gezin, van Heerhugowaard naar Hoeverkade 12a. B. Lichtendahl, verpleegster, N.H., van 's-Gra- venhage naar Prinses Julianalaan 14. W. Vader, dienstbode, N.H., van Medemblik n. Prinses Julianalaan 14. Echtg. J. Mun- nikhof, z.b., N.H., van Stompwijk naar Tulp straat 4. A. G. P. Evers, étaleur, R.K., van Hilversum naar Prins Hendrikstraat 46. H. de Vries, monteur, N.H., en gezin, geen, van Heerlen naar Staringhstraat 2. J. Swan, z.b., N.H., van Warmenhuizen naar Prinses Julianalaan 14. P. de Boer, groen- tenhandelaar, geen, en echtg., van Zuid- scharwoude naar Heul 32. F. L. J. Put man, winkelbediende, R.K., van Purmerend haar Langestraat 14. A. M. van Overbeek, z.b., R.K., van Tilburg naar Bleekerskade 11. H. S. van Gelder, kantoorbediende, N.I., van Amsterdam naar Brouwerstraat 18. M. C. A. Knijpinga, dienstbode, geen, van Deventer naar Paijglop 6. K. Nobel, z.b., N.H., en echtg., van Egmond-Binnen naar Prinses Julianalaan 14. M. Polak, brug wachter, N.H., en gezin, van Vianen naar Kanaaldijk 28. E. Rijswijk, naaister, N.H., van Baarn naar Varnebroek 1. VERTROKKEN PERSONEN. C. Harp, directeur van een zuivelfabriek, geen, en echtg., N.H., van Geesterweg 14 n. Heiloo. A. W. Gerver, sigarenfabrikant, geen, en echtg., N.H., en stiefkinderen, geen, van Tulpstraat 6 naar Amsterdam. A. van Houten, vrijw. N.-L leger, geen, van Lim- merhoek 22 naar Ned.-Indië. J. A. Blok dijk, huishoudster, geen, van Bergerweg 138 naar Heiloo. J. W. C. Wildenburg, ran geerder N.S., R.K., en gezin, van Korte St. Josephstraat 1 naar Amsterdam. N. Faes, suikerwerkersknecht, geen, en echtg., van Friescheweg 36a naar Rotterdam. C. Hoo geland, dienstbode, R.K., van Nassauplein 6 naar Heiloo. P. C. Melker, schrijver P.T. T., R.K., van Korte St. Josephstraat 4 naar den Helder. A. Kuiper, dienstbode, N.H., van Groot Nieuwland 6a naar Amsterdam. J. MiedemaBajema, z.b., G.K., van Jaagpad 34 naar Alphen aan den Rijn. A. C. ten Haaf, strijkster, geen, van Tienenwal 1 naar Bergen (N.H.) J. van Winkelen, verpleegster, G.K., van Wilhelminalaan 11 naar Leiden. C. M. Min, dienstbode, R.K., van Maclaine Pontstraat 2 naar Heiloo. M. van Waning-Brammertz, z.b., R.K., van Heemraadstraat 4 naar Amsterdam. A. G. C. Al, verpleegster, R.K., van v. Everdin- genstraat 18 naar Heerlen. L. J. Roovers, koopman in manufacturen, geen, van Kool tuin 13 naar Hoorn. P. A. Idema, expedi tieknecht, R.K., en kinderen, van St. Jo sephstraat 16 naar Heiloo. H. L. C. de Hoog, employé Droogdok Mij., N.H., van Julianastraat 8 naar Ned.-Indië. G. Efting Dijkstra, bouwk. ing., geen, en gezin, V.K., van Maclaine Pontstraat 33 naar 's-Graven- hage. J. Rademaker, vrijw. N.-I. leger, geen, van Koningstraat 9a naar Ned.-Indië. S. A. van Daalen, z.b., N.H., van Laat 66a naar Schoorl. J. du Pau, huishoudster, R.K., van Fabrieksweg 8 naar Beverwijk. P. A. Idema, smidsknecht, R.K., van St. Jo sephstraat 16 naar Broek op Langendijk. O. Janssen, dienstbode, D.Ev.L., van Prinses Julianalaan 14 naar Haarlem. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 2—9 MAART 1937. Nieuwe zaken: Alkmaar: J. Wansink, Stuartstraat 60, ma kelaar in onroerende goederen, woning- en zakenbureau. C. J. Klugt, Hekelstraat 10, timmerman. Anna Paulowna: Stalenhuis, Meerweg 63 B, Breezand, winkel in manufacturen, enz. Den Helder: Jan Hoogenbosch, Koning straat 89, schoenhandel. Zijpe: „NITAX", Grootesloot C 113, Sint Maartensbrug, taxibedrijf. Wijzigingen: Alkmaar: D. Buisman, Zijdam 5, winke lier in boter, enz.; overgegaan aan mevr. de wed. G. Buisman-Keppel. B. Prijs,- gevestigd te Haarlem, kapperssa lon fil. Alkmaar, Langestraat 4, opgeheven. D. Hoekmeijer Hz., Achterstraat 10, electr. timmer- en meubelfabriek; thans vennoot schap onder firma. Bergen: A. Kofman, Russenweg 18, bloe misterij en pensionbedrijf; thans vennoot schap onder firma. Den Helder: A. G. Oostendorp, Brakke- veldweg 2, rijwielzaak; nieuwe eigenaar. Oude Niedorp: W. Langedijk, Dorpsstraat 6, schildersbedrijf; overgegaan aan J. Lan gedijk. Opheffingen: Alkmaar: P. de Munk, Huigbrouwerstraat 10, sigarenwinkel. HELDERZIENDHEID. Lezing voor „Harmonia". De zaal van het logegebouw aan de Nieu- wesloot was gisteravond geheel gevuld met belangstellenden voor de lezing, welke de heer J. Kakebeeke uit Rotterdam, voor zitter van de Ned. ver. van spiritisten „Har monia", voor de afd. Alkmaar zou houden. De heer D. Rus, voorzitter van de afd. Alkmaai', sprak een kort openingswoord, ter verwelkoming van de aanwezigen en spe ciaal den spreker van den avond, dien hij daarna het woord gaf. De heer Kakebeeke herinnerde aan zijn vorig optreden in Alkmaar, waarbij hii terloops de helderziendheid ter sprake had gebracht. Thans zou hij zijn heele lezing aan dit onderwerp wijden. Spr. breidde het begrip „helderziendheid" uit .tot een begrip, dat ook psychometrie enz. omvat. Uitgaande van eenvoudige voorbeelden van psychometrie met bekende en onbeken de voorwerpen, behandelde hij achtereen volgens de helderziendheid zonder stoffelijk contact, het z.g. doorheenzien (lezen van gesloten brieven), enz. en de z.g. reizen dei- mediums, waarbij zij uittreden (d.w.z. waar bij de geest tijdelijk het lichaam verlaat, om op soms groote afstanden waarnemingen te doen, die controleerbaar zijn). Vooral dr. Osty heeft daartoe schitterend materiaal verzameld. Maar ook geleerden als Edison, Maxwel, dr. von Schrenk Net- zing, Carrington. prof. Schottelius, prof. Richet, dr. Geley enz. hebben met mediums als b.v. Bert Reese, Ludwig Kahn en ir. Os- sowieckie interessante proeven genomen. Vervolgens behandelde spreker de diver se hypothesen, n.1. de fluïde-theorie, die van 't hooger bewustzijn van dr. Osty en die van den voortlevenden herinneringsinhoud van Sudre, om tenslotte stil te staan bij de theo rie van den Nederlander ir. jhr. Felix Ortt, die ook buiten de grenzen bekend is als die der tijdbanen en die zoowel bjj die van dr. Osty als bij de relativiteitstheorie van Ein- stein aansluit, maarverder gaat. Zeer populair werd de vierdimensiale aanschouwelijk gemaakt en aangetoond, hoe de theorie der tijdsbanen een aannemelijke verklaring biedt voor de psychometrie en dus ook van ^e helderziendheid in tijd en ruimte. Zoo zouden van elk voorwerp, en dus ook van eiken mensch. lijnen gaan door het' uni versum, die de baan vormen, welke voorbe schikt is voor het voorwerp of de persoon in kwestie. Deze lijnen geven wel de mogelijke route aan, maar niet de noodzakelijke: m.a.w. men kan overstappen op een andere tijdbaan, of door krachten buiten ons daarop worden ge drongen. Hier krijgen we een nieuwe belich ting: de voorbeschikking is wel neigend, maar niet dwingend. Het overstappen zou dan kunnen worden vertaald met: bekeering of verandering van levenshouding; ingrijpen der geestenwereld. Voor een helderziende is het mogelijk, al thans in sommige gevallen, die lijnen op te sporen en te volgen, waardoor hij of zij een levensbeeld krijgt van het bewuste voor werp. Het is, als zat men in een spoortrein, waar de landschappen schijnbaar voorbij vliegen, terwijl de waarnemer rustig zit te kijken. Die indrukken worden van het hoo ger zelf weer overgebracht op het hersen- bewustzijn, en in menschelijke taal en beel den weergegeven. Merkwaardig was de gave van den Duit- schen schrijver wijlen Heinrich Zschokke, die plotseling van sommige menschen het gansche leven aan zijn geestesoog zag voor bijgaan. Dit en het optreden van helderziendheid in de stervensuren was volgens spreker meer dan een speculatie op een bewust voortle ven na den stoffelijken dood in een reëele wereld, met nieuwe mogelijkheden voor den geest, die dan vrij was van de rem, die het stoffelijk lichaam in dit aardsche leven be- teekent voor de evolutie van den geest. Met een opwekking, de mediamieke gaven van den mensch met ernst te bestudeeren, omdat daardoor blijkt de ware bestemming van den mensch en het doel van dit aard sche leven, besloot spreker zijn rede, waar- sche leven, besloot spreker zijn rede. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt, zoodat de heer Kakebeeke dankte voor het zoo rus tig luisteren en den aanwezigen een„tot weerziens" toeriep. De voorzitter sprak daarop een kort slotwoord, daarbij ook eenige interne zaken ter sprake brengend, zooals den Paaschwij- dingsmorgen, waarvoor kaarten verkrijgbaar worden gesteld. UITGEEST Bekendmaking. De ontvanger der dir. bel. te Uitgeest maakt bekend dat, ingevolge voorschrift van Z. E. den minister van financiën, de eerste vervolging voor alle aanslagen moet geschieden dadelijk na het vervallen van den tweeden termijn, zoodat deze vervol ging voor de aanslagen grondbel. 1937 reeds in Mei a.s. een aanvang neemt. EGMOND AAN ZEE Maatschappelijk Hulpbetoon. In verband met zijn aftreden als wet houder, heeft de heer B. A. van Kleef tevens bedankt als voorzitter van Maat schappelijk Hulpbetoon. Regeling voor werkloozen. Met ingang van 29 Maart zal voor de werkloozen in de werkverschaffing weder de zomerregeling voor het vervoer naar de werkverschaffing van kracht worden. Degenen, die dagelijks meer dan 40 K.M. moeten afleggen, zullen als regel geheel voor rekening der gemeente vervoerd worden. Zij, die 30 a 40 K.M. hebben af te leggen, ontvangen een vergoeding van 1 per man en per week. Degenen, die da gelijks 20 tot 30 K.M. moeten afleggen ontvangen 0.50 per man en per week. Voor kleinere afstanden wordt geen enkele vergoeding gegeven. Een nieuwe regeling is getroffen voor de werkloozen, die niet de geheele week in de werkverschaffing staan, voor de ver goeding van ragenuren. Normaal worden thans de eerste arie regenuren niet ver goed. Voor degenen, die minder dan twee dagen per week werken, wordt dit nu teruggebracht tot 1 uur, voor hen, die drie of vier dagen werken tot 2 uur. Bij een langere tewerkstellingvan vier dagen gelden weder drie niet uitgekeerde regen uren. GRAFT Nutsavond. Dinsdagavond werd vanwege het Volks- nut alhier een Nutsavond gegeven in de zaal van den heer G. Molenaar. Ds. Kastein, voorzitter van deze vereen i- ging, opende de bijeenkomst met een kort woord en gaf het woord aan den spreker van dezen avond ds. Westmijze, voorganger der vrijzinnig hervormde te Rotterdam. Ds. Westmijze gaf verschillende voordrachten, zoowel ernst als luim. Het was een gezel lige en leerzame avond. Het bestuur van ons Volksnut kan met genoegen op deze bijeenkomst terug zien en heeft den leden en genoodigden een mooien avond bezorgd. HEILOO Martinis Sengers f. Woensdag overleed, na een langdurige ziekte, in den ouderdom van 65 jaar, de heer Martinis Sengers. De overledene was voor zitter van den polder en bestuurslid van an dere vereenigingen. Zijn groote belangstel ling ging uit naar landbouw, veeteelt en pol- derbelangen. De begrafenis heeft Zaterdag plaats op de R.K. begraafplaats. Uitvoering 't Ontluikende Roosje. Woensdag 17 en Donderdag 18 Maart a.s. geeft 't Ontluikende Roosje, alhier, zijn laatste uitvoering in dit seizoen. We zullen j 179. Het werd een prachtige tocht. Het was voortdurend mooi weer, Tonny en Jet genoten. En toen kwam de prachtige stad Bombay in zicht. De vergulde torens sta ken duidelijk af tegen den blauwen avondhemel. Jet vond het net een sprookje. ditmaal den hoofdpersoon, die 25 jaar zijn beste krachten gaf en vele jaren de hoofd rollen vervulde, missen, n.1. den heer A. Greeuw Jr. Op medisch advies zal hij rust houden. Dit geldt niet alleen voor het too- neel, doch ook voor den N.K.B., waarvan hij bestuurslid is. URSEM Kerkschapen verkocht Dinsdag' werden bij het café van den heer Jb. Mulder door de kerkmeesters een 40-tal kerkschapen verkocht. Deze schapen zijn in den loop van het jaar door verschil- elnde parochianen geweid. De prijs bedroeg gemiddeld ongeveer 22. prof. willemTmengelberg op nederlandschen bodem. Terwijl de Italiaan Toscanini triomphen vierde bij het Nederlandsche publiek, heeft onze Nederlandsche dirigent, prof. Willem Mengelberg het Romeinsche publiek tot enthousiasme gebracht in eenige concerten, welke hij in de Italiaansche hoofdstad heeft geleid. Gisteravond bracht de trein, welke te 20.56 aan het Weesperpoortstation binnen- stoomde den dirigent weder te Amsterdam. bureau medische sportkeuring. De algemeene jaarvergadering. Het bureau Medische Sportkeuring te Alkmaar kwam gisteravond m het café van Doorn in algemeene jaarvergadering bijeen ter behandeling van een vrij belangrijke agenda. Waarschijnlijk tengevolge daarvan was de belangstelling groot. De heer Bulens, voorzitter, was verhin derd tijdig aanwezig te zijn, zoodat de heer B. Hutter de vergadering opende. Spr. wees er op, dat het bureau steeds meer en meer in de belangstelling komt van de sportveree- nigingen, dankte verder alle medewerkers en ging daarna over tot het afhandelen van de agenda. Juist na de lezing der notulen kwam de voorzitter ter vergadering, die daarna de leiding overnam. Hij deelde o.m. mede, dat het bestuur plannen had beraamd om een grooten propaganda-avond te houden in het eerstvolgend najaar, een avond, waarop een lezing kan worden gehouden en daarnaast de lichaamscultuur gedemonstreerd zou kun nen worden. Jaarverslagen. Vervolgens werden de jaarverslagen van den secretaris-penningmeester, den heer J. Jonker, z.h.st. goedgekeurd. Uit het jaarverslag distelleeren wij het volgende: Langzaam maar zeker dringt bij de vel schillende sportorganisaties de noodzakelijk heid van de Medische Sportkeuring door. Zoo eischte in den loop van dit jaar de N. K.S.B. verplichte keuring voor deelnemers aan wedstrijden (keuringsverklaring één jaar geldig), ook de N.H.V.B. heeft daarme de een begin gemaakt. Het is inderdaad een begin, het bureau spreekt toch den wensch uit, dat binnen afzienbaren tijd een alge- heele verplichting zal worden vastgesteld, want alleen de medicus kan beoordeelen of voetballen of andere sport geen nadeelige gevolgen met zich meebrengt. In den loop van dit jaar zijn een drietal vereenigingen als lid van het bureau toege treden, n.1. de voetbalclubs Mevo en Koedijk en de gymnastiekvereeniging Advendo. Dank werd gebracht aan de doktoren die ok dit jaar geheel belangloos de keuringen verrichtten, n.1. de heeren dr. A. W. van Kleeff, dr. F. J. Frederikse, dr. J. Maats, dr. A. H. Moolhuijzen, dr. N. H. Louis, dr. B. J. Leeuwenberg, dr. N. J. Bouma en dr. A. V. H. Destree. In de plaats van dr. N. J. Bouma, die we gens vertrek uit Alkmaar voor het bureau moest bedanken, was dr. J. Lourens direct bereid zijn medewerking te verleenen, evenals dr. W. Steensma en dr. E. E. M. van Gilse. Eveneens werd dank gebracht aan dr. A. K. Dijkhuizen voor het beschikbaar stellen van het keuringslokaal en aan zuster J. C. Meindersma voor de keurige verzor ging, alsmede aan den heer H. Scholten vor het behulpzaam zijn bij de keurings werkzaamheden. Het bestuur was in 1936 als volgt samen gesteld: W. J. Bulens, voorzitter; Jan Jon ker, secretaris-penningmeester; A. Hutter, 180. De volgende morgen vroeg gingen de passagiers aan wal. De dokter slenterde op zijn gemak met Tonny en Jet door de mooie stad. Opeens zagen ze in een grote tuin een paar bekende gezichten opduiken. 2e voorzitter; J. G. Kemp, 2e secretaris-pen ningmeester; mevr. A. E. Waalewijn-Schor nagel, mevr. M. E. Jonker-Jonker en J. Bos, allen leden. Medische commissie. De commissie bestond uit de heeren dok toren A. W. v. Kleeff, J. Maats en N. H. Louis. Aangesloten vereenigingen. Aan het einde van 1936 waren 16 veree nigingen bij het bureau aangesloten met een totaal van plm. 2000 leden. Het waren de gymnastiekvereenigingen Kracht en Vlug heid, Turnlust, de Halter, Sport Staalt Spie ren te St. Pancras, Nederlandsche Arbeiders- Sportbond en Advendo; de voetbalclubs AIc- maria Victrix, Alkmaarsche Boys, Alkmaar, Mevo en Koedijk te Koedijk; de korfbalver- eeniging K.V.K.V., de krachtsportvereeni- ging Sport Staalt Spieren, de zwemclubs D. A.W., N.A.S.B.-afdeeling zwemmen en de Alkmaarsche Reddingsbrigade en tenslotte de Alkmaarsche Politiesportvereeniging. Bezien wij het aantal van 2000 leden ten opzichte van de over 1936 gekeurd en, n.1. 245, dan moeten wij daaruit de conclusie trekken, dat er van deze 2000 nog een groot percentage ongekeurd de sport beoefent. Kan het zijnt dat de vereenigingen er niet aan denken, de nieuwe leden te laten keuren? Propaganda. In April besloot het bestuur contact te zoeken met de commissie voor de School sport, om de mogelijkheid van keuring voor de schooljeugd onder de oogen te zien. In November heeft het bestuur een bespre king gehouden met het bureau uit den Hel der, betreffende districtskeuring. Totaal keuringen 1936. In totaal werden 245 leden gekeurd; daar van werden er 213 goedgekeurd, 1 afge keurd, 21 onder controle gesteld, aan 4 werd lichte sport voorgeschreven en aan 6 het deelnemen aan wedstrijden verboden. De rekening 1936 sloot in ontvangst en uit gaven op een bedrag van 372.47 het saldo bedroeg op 1 aJn. 118.42. Het beleid van het bestuur in 1936 kon ie algeheele goedkeuring van de vergadering wegdragen. Het geheele bestuur, dat thans moest af treden, werd bij acclamatie herkozen. De nieuwe statuten en het nieuwe huis houdelijk reglement werden na uitvoerige besprekingen en enkele redactioneele wijzi gingen met algemeene stemmen goedge keurd. Na rondvraag volgde sluiting. Wintersport. SKI-WEDSTRIJDEN ACHTER AUTO'S. Voor de eerste maal zouden er in ons land ski-wedstrijden achter auto's gehouden worden. Van het bestuur van het vliegveld Ypenburg was het denkbeeld uitgegaan. Er was de laatste dagen vrij veel sneeuw op het Rijswijksche vliegveld gevallen. Gister bleek de sneeuw nog in goeden staat, zoodat, ondanks den dooi, besloten werd de wed strijden toch gistermiddag te houden. Een twintigtal dames en heeren, onder wie de heer D. Asjes, chef van de afdeeling Ypenburg van dr nationale luchtvaartschool, had de ski's ondergebonden. De heeren Reinders, Schmidt Crans en Gleichman namen de organisatie voor hun rekening. Al spoedig bleek, dat de sneeuw veel te papperig en te stroef was voor ski-jöring. De auto's hadden moeite er doorheen te komen. Bovendien hadden zfj, die het eerst aan het bod kwamen, de met vlaggetjes uitgezette baan voor de laatsten vrijwel onbegaanbaar gemaakt, zoodat de kansen voor allen niet gelijk waren. Slechts zij vermeld, dat de heer Imhoff een zeer snellen rondtocht maakt. Hij legde 2600 meter in 2 min. 51 sec. af. Het was overigens een aardig en onge woon gezicht op het vliegveld dames en heeren in wintersportkleeding te zien. Jammer, dat het weer hen in de steek liet. Motorsport. OSKAR STEINBACH OVERLEDEN. De oo kin ons land zeer bekende motor rijder Oskar Steinbach is te Mannheim aan de gevolgen van een noodlottig ongeval om het geleven gekomen. Bij het passeeren van een voertuig reed Steinbach tegen een boom, waardoor hij zeer ernstig gewond werd. Eenigen tijd later is hij overleden. Oskar Steinbach, de laatste jaren een be kend D.K.W.-rijder, heeft verscheidene malen aan de T.T.-races te Assen deelge nomen. In 1935 was hij' kampioen van Duitschland. Boksen. DE STRIJD OM DEN WERELDTITEL. Een nieuw aanbod van Schmeling. De strijd om den wereldtitel aller gewich ten tusschen Braddock, Schmeling en Louis is in een nieuwe phase gekomen. Schmeling heeft n.1. gisteren medegedeeld, dat hij den wereldkampioen Braddock een aanbieding heeft gedaan, waarbij den titelhouder een bedrag van 250.000 dollar wordt gegaran deerd, indien hij in Juni van dit jaar op het Rijkssportveld te Berlijn tegen Schmeling in ee ngevecht om het wereldkampioen schap wil uitkomen. Het bedrag van 250.000 dollar wordt op een Europeesche bank gestort. Bovendien zal Braddock de film- en radiorechten voor Amerika ontvangen. De organisatie te Berlijn zal in handen zijn van de Deutschland-Halle A.G. aan de Madison Square Garden, die contractueel Braddock en Schmeling gebonden heeft voor een ge vecht om den wereldtitel op 3 Juni a.s. te New York, zal 50.000 dollar schadevergoe ding worden uitbetaald. In het geval, dat Schmeling den titel mocht winnen, wil hij zich reeds thans ver plichten een match voor het wereldkam pioenschap aan te gaan tegen Joe Louis of een anderen tegenstander, welke ontmoeting dan in Amerika kan worden gehouden in September van dit jaar. In zijn aanbieding verklaart Schmeling verder, dat er een neutrale scheidsrechter in den ring zal komen, terwijl een der jury leden een Amerikaan zal zijn. De Amerikaan Braddock heeft thans het woord e

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10