Agenda JUouincïaal Tlietms 1 APRIL KWARTAAL-ABONNEMENT KIJXENbKOOFEMLOECK Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ship Ahoy (rom.); hoofdrollen Buddy Eb- sen en Slim Summerville. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Port Arthur (hist.-rom.); hoofdrollen Adolf Wohlbrück en Karin Hardt. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Durf te leven (rom.); hoofdrollen Joan Crawford en Brian Aherne. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdagmiddag, hoofdnummer Maria Stuart (hist.); hoofdrollen Katharine Hepburn en Fredric March. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 17 Maart. 8 uur, café Central, vergadering afd. Witte Kruis. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, uitvoe ring door 't Ontluikende Roosje. Donderdag 18 Maart. Bioscoop Harmonie, 8 uur, voor de afd. Alkmaar v. d. Nieuw Malth. Bond, vertoo ning film Extase (rom.); hoofdrol -Hedy Kiesler; spreker G. J. Selier. Toegang boven 18 jaar. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, uitvoe ring door 't Ontluikende Roosje. ONRUST IN NOORD-CHINA. In Noord-China heerschte een groote op winding tengevolge van een incident, dat Donderdag j.L tusschen Tientsin en Tsjang Sjou heeft plaats gehad en waarbij twee Koreanen werden gedood en een zwaar ge wond. Inmiddels is deze laatste overleien in het ziekenhuis. Deze'Koreanen maakten deel uit van het personeel van een Japansche firma en waren met twee vrachtauto's geladen met suiker op weg naar het Zuiden. Volgens Chineesche opvatting was de suiker ge smokkeld. De Japansche consul-generaal heeft bij de autoriteiten van Tientsin geprotesteerd, doch deze wijzen elke verantwoordelijkheid van de hand en verwijzen naar de regeering te Nanking. VRIJWILLIGE DOOD GRAVERS ARBEID TE SJANGHAI. Volgens een Reuter-bericht uit Sjanghai zijn daar in. 1936 op straat ongeveer 40.000 lijken gevonden; dit is tenminste het getal van de juist gepubliceerde officië.ele sta tistiek, Het bergen en begraven van deze lijken geschiedt door het openbare lief dadige begrafenis- en hospitaalinstituut, een organisatie, die reeds jaren lang in Sjanghai werkzaam is. Het aantal gevallen in 1936 is veel grooter dan dat in het jaar tevoren, toen op straat 30,697 lijken werden gevonden. Het instituut, dat deze dooden ophaalt en begraaft, heeft in de wereld slechts weinig tegenhangers, maar in Sjanghai voorziet het in een werkelijk behoefte. Gedurende de afgeloopen 25 jaar heeft het meer dan 10.000 dollar besteed alleen al aan doodkisten. Eiken dag doorzoekt een legertje opzich ters afgelegen plekken, straten en open ter reinen, om er de lijken van mannen, vrou wen of kinderen in te zamelen. Voor al dezen wordt een behoorlijke begrafenis georgani seerd. Gewoonlijk geschiedt dit in kosteloos beschikbaar gestelde doodkisten. De organi satie wordt gesteund door den gemeénteraad van Sjanghai, den gemeenteraad van de Fransche concessie en door andere openbare lichamen. TEXELSCH SCHAPENSTAMBOEK IN NOORD-HOLLAND. Jaarverslag over 1936. De verhoogde belangstelling, welke voor de fokkerij van het Texelsche schaap in ons land en daarbuiten valt op te merken, komt zeer sterk tot uiting in de ontwik keling van de vereeniging, welke de bakermat is van het ras en tot op heden ook het voornaamste fokcentrum is ger bleven. Het aantal leden nam toe met 106 tot 262, het aantal inschrijvingen was ruim tweemaal zoo hoog als in het recordjaar 1924, toen het 1095 ooien en 99 rammen bedroeg. In 1936 konden na voorafgaande keuring worden ingeschreven 2135 ooien en 204 rammen. Dit zeer gunstige resultaat is verkregen door het meer bekendheid geven aan het werk der vereeniging, den verkoop van fokmateriaal naar elders en de iets gunstiger financieele uitkomsten der schapenfokkerij. De schapenfokkerij in Noordholland heeft daardoor een breeder basis verkregen, terwijl de innerlijke kracht en de beteekenis van het stamboek aanzienlijk zijn toegenomen. De afzet van fokmateriaal is niet onbe langrijk geweest. Naar Frankrijk gingen 5, naar Zuid-Afrika 1 en naar België 4 zendingen; zij omvatten resp. 144, 8 en 42 dieren. De verkoop van 8 rammen naar Zuid-Arfika bevestigt den gunstigen in druk, die n de in 1935 ingevoerde Texel sche ram ginds gemaakt heeft. Deze 8 rammen zullen gebruikt worden cm, on der leiding van de landbouwhoogeschool te Stellenbosch, Merinos' te kruisen met het oog op de verbetering van de kwaliteit van het vleesch; vallen deze proeven in het voordeel van den Texelaar uit, dan is wellicht op een geregelden afzet van rammen naar Zuid-Afrika te rekenen. De binnenlandsche afzet van fokmateriaal, zoowel door aankoop bij de fokers aan huis als op de fokdagen in Den Burg, te Hoorn, Alkmaar en Purmerend, getuigde van een drukken handel. Op de tentoonstelling in Alkmaar moesten welhaast voor alle pro vincies hokken voor de verkochte dieren beschikbaar gesteld worden. De rammen markten te Hoorn en Schagen waren- een succes; de handel was vlug. Wat aan re delijke eischen voldeed, werd verkocht. De I - fokkers waren in het algemeen tevreden over de gemaakte prijzen. Ram F 1336 werd op grond van exté- rieur-vererving en ruim voldoende wol opbrengst preferent verklaard. Deze is in 1933 geboren en een zoon van den even eens preferenten F 1092. HEEMSKERK Café Jachtlust in vlammen. Gistermorgen heeft een zware brand het café jachtlust te Heemskerk in asch gelegd. De brand werd omstreeks 8 uur gister morgen ontdekt op de bovenverdieping van het café, dat gelegen is aan den Rijks straatweg onder Noordorp, ter hoogte van den Kruisberg. Aangewakkerd door den feilen wind, nam het vuur direct een grooten omvang aan. Binnen weinige oogenblikken waren café en woonhuis in een vuurpoel her schapen. Het vuur woedde zoo hevig, dat van het meubilair slechts een naaimachine en een klein tafeltje konden worden gered. De brandweer van Noordorp is uitge rukt, doch stond voor een schier hopelooze taak. Zij moest zich dan ook bepalen tot het nathouden van een schuur, waarin zich een partij bloembollen bevond, toebehoo- rende aan den heer L. Slikker. Spoedig stortte het dak van het café in, hetgeen gepaard ging met een ma- jestueuzen vonkenregen. Omstreeks half elf waren van „Jacht lust" slechts enkele scheefhangende muren en rookende puinhoopen over. De café-eigenaar, de heer H. van Hooff, was tegen brandschade verzekerd. De oorzaak van den brand is niet bekend. Men vermoedt evenwel, dat het vuur is ontstaan tengevolge van een defect aan den schoorsteen. HEERHUGOWAARD „Ons Genoegen". Zondagavond werd door de gemengde zangvereeniging met kinderkoor „Ons Ge noegen" een uitvoering gegeven in het lokaal van den heer Rus. Eerst werd door het gemengde koor een drietal liederen ten gelioore gebracht, n.1. der Glückliche van Mandelssohn, Meien nacht van Hespe en Donauzangen van Ivu- novici. Vooral het tweede nummer werd goed gezongen, doch ook het laatste viel bij het publiek zeer in den smaak. Het grootste aandeel in deze uitvoering had, zooals de oorzitter. de heer P. Blauw, in zijn openingswoord al had opgemerkt, het kinderkoor. Dit gaf n.1. een opvoering van de operette „De Sneeuwkoningin", een be werking van het sprookje van Andersen door A. H. D. De directeur, de heer H. J. Zaal uit Bergen, moet heel wat werk ver richt hebben, om met zijn koortje deze moeilijke, soms voor de kinderen wel wat al te moeilijke, operette te kunnen uitvoeren. Hier bleek weer eens hoe jammer het is, dat niet meer ouders hun kinderen naar deze vereeniging sturen. Maar allen deden hun best en de meeste tafreeltjes waren dan ook heel aardig. Hiertoe werkte ook de aan kleeding mee, welke onder leiding van Mevr. Hittema—de Vet, schitterend was verzorgd. Over het geheel genomen kan ook de tweede uitvoering van „Ons Genoegen" in dit seizoen goed geslaagd genoemd worden. LIMMEN Een huldiging. Het deed eenigszins vreemd aan, dat de vergadering werd bezocht door kapitein Haremaker, majoor Verschoor van het Westelijk verband en de heeren Genefaas en van Galen (in uniform). Behalve den burge meester was het niemand bekend, waaraan men dit bezoek te danken had. De burge meester deed mededeeling, dat door den Ned. Bond van Burgerwachten een eere medaille (de hoogste onderscheiding welke de bond kent) was toegekend aan den com mandant, den heer H. Metselaar. Onder kernachtige woorden van hulde werd hem door spr. de onderscheiding op de borst ge speld. Kapitein Haremaker sprak en zeide, dat de hooge onderscheiding verdiend was door hooge plichtsbetrachting en activiteit. Majoor Verschoor feliciteerde den heer Metselaar en in hem de actieve Burger wacht. Nadat de heer Genefaas nog een har telijk woord had gesproken, dankte de com mandant. Hierna hield kapitein Haremaker nog een rede, waarin hij de taak van de Burger wacht in het licht stelde. Jaarvergadering Burgerwacht. De Limmer Burgerwacht hield Vrijdag avond een jaarvergadering in café Groot De burgemeester sprak zijn genoegen uit over de opkomst. Door den secretaris, den heer S. A. Gij zen, werd een uitvoerig jaarverslag uitgebracht. In 1936 zijn 9 schietoefeningen gehouden met scherp en 6 met K.S.O.-geweer. Drie 5-tallen hebben meegedaan aan den prov. wedstrijd te Overveen, waarvan A een 2en prijs behaalde. De kampwedstrijd heeft niet plaats gehad. De kringwedstrijd tus schen den B.V.L. en de Burgerwacht is ge wonnen door den B.V.L., zoodat de wissel- prijs in diens bezit is. Uit het financieel verslag bleek, dat de ontvangsten en de uitgaven waren 459,15. batig saldo f 148,20. Als bestuurslid werd herkozen de hePt J. Stuifbergen. £ucfitoaact DE DJALAK NAAR INDIE. Morgen 17 Maart a.s. zal het K. L. M - vliegtuig Djalak van Amsterdam naar Ba tavia vertrekken. De bemanning van dit vliegtuig zal be staan uit de heeren J. J. Abspoel gezag voerder, J. J. Mulder tweede bestuuder, J. M. de Jonge werktuigkundige en A. C. Kerkhoff radiotelegrafist. De post voor het toestel moet uiterlijk vanavond te Amsterdam zijn. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was heden: Kievit uitr. te Singapore. Perkoetoet uitr. te Basra. Nachtegaal thuisr. te Amsterdam. Rietvink thuisr. te Jodphoer. LIJNVLIEGTUIG LONDEN—KEULEN NIET AANGEKOMEN. Men maakt zich ongerust over het lot van een verkeersvliegtuig der Imperial Airways, dat gisteravond naar Keulen was vertrokken en daar hedenmorgen nog niet was aangekomen. Aan boord van het toestel bevonden zich één passagier en twee leden der bemanning. MILITAIR VLIEGTUIG OMLAAG GESTORT. Twee dooden. Nabij het vliegveld Bron (O.-Frankrijk) is een jachtvliegtuig omlaag gestort. Een lui tenant en een onderofficier zijn hierby cm het leven gekomen. £aads en JjiinBouta EEN NIEUWE, VEEL VERBETERDE ANTI-SLIP-KETTING VOOR TRACTORS, AUTO'S ENZ. Kort geleden heeft de heer S. de Ridder, landbouwer te de Purmer gemeente Edam, een gelukkige vinding gedaan op het gebied van anti-slip-kettingen. In tegenstelling met de vroeger gebruik te anti-slip-kettingen, blijft bij gebruik van de ketting van de Ridder het wiel, zoowel als de ketting zelf, geheel schoon. Dit is het geval in het bouwland zelf, waardoor de wielen dan ook geheel schoon op den weg komen, iets wat by het bieten rijden een groot voordeel is gebleken. Het mooie is ook, dat de anti-slip-ketting de Ridder kan worden gebruikt bij lucht- zoowel als massieve rubberbanden en ook by geheel metalen wielen. De heer de Ridder kon in de laatste we ken, toen hij in zijn eigen bedrijf zijn vin ding had toegepast, met zijn werk op het door den regen zwaar doorweekte bouwland en het vervoer van het land over den weg, gerust doorgaan. Zulks in tegenstelling met zijn collega's landbouwers, die als gevolg van het slechte weer het buitenwerk had den moeten staken. Met veel succes heeft de heer de Ridder eenige demonstraties voor belanghebbenden en belangstellenden gegeven. Ook voor le- gerautoriteiten, want ook van die zijde wordt de vinding van beteekenis geacht. Het anti-slip-systeem-de Ridder, dat zooals in de meeste gevallen overigens erg eenvoudig is, maakte op hen die de de monstraties bijwoonden, een zeer gunstigen indruk. Deskundigen die bij de demonstra ties aanwezig waren, beweerden, dat indien men ervan op de hoogte zou zijn geweest, de deelnemers aan de Rallye van Monte Carlo, daar gaarne gebruik van zouden hebben ge maakt. De anti-slip-ketting-systeem de Rid der is in enkele oogenblikken in werking te stellen en men kan bij gebruik daarvan met automobielen evengoed een zeer hooge snel heid bereiken. VERGOEDINGSPRIJS VOOR BOLLEN EN TULPEN. Uit het Landbouw-crisisfonds wordt 225.000 beschikbaar gesteld. De minister van Landbouw en Visscherij, heeft gelet op artikel 3, lid 1, onder b, en lid 2, zoomede op artikel 8 van de Landbouw- Crisiswet 1933, op artikel 10 van het bloem- bollensaneeringsplan 1936 (Teelt) en op ar tikel 7 van het Bloembollensaneeringsplan 1936 (Teeltbeschikking), bepaald, dat uit het Landbouw-Crisisfonds, f 225.000 ter be schikking wordt gesteld van de Centrale, ten einde haar in staat te stellen tot het uit betalen van een vergoedingsprijs aan daar voor in aanmerking komende aangeslotenen voor door hen tusschen 1 October 1936 en 1 Maart 1937 ingeleverde bollen van tulpen (plantgoed), welke door de Centrale zyn goedgekeurd en geaccepteerd. De vergoedingsprijs wordt vastgesteld: 1. voor de maten zift 7/10 op 12 cents per K.G.; 2 voor de maten beneden zift 7 op 6 cents per K.G. De uitbetaling der krachtens deze beschik king aan aangeslotenen te vergoeden be dragen geschiedt door de Centrale op een door haar te bepalen tijdstip, doch niet vóór 1 Maart 1937, met dien verstande, dat de Centrale de eventueele uitbetaling zal kun nen verrekenen: a. ten aanzien van hen, die aan eenigerlei financieele verplichting jegens de Centrale niet hebben voldaan, met het bedrag dier verplichting; b. ten aanzien van hen, die aan hun ver plichting tot inlevering van leverbare bollen van vroege tulpen niet hebben voldaan, met de waarde dezer niet ingeleverde bollen, welke waarde ten aanzien van deze beschik king voor alle soorten en variëteiten wordt vastgesteld op 0,45 per kg. WARMENHUIZEN. Centrale veilingsvereeniging. In de jongste vergadering van het be stuur van de Centrale Veilingsvereeniging Warmenhuizen en Omstreken is o.a. behan deld de agenda voor de vergadering van het Centraal Bureau uit de veilingen. Het voorste] van de Langedyker Groenten- centrale tot afschaffing van de minimum prijzen en hoogere vergoedingsprijzen kon geen bijval vinden. Algemeen was men van gevoelen, dat dit niet den export zou stimu- leeren, terwijl van het landbouwcrisisfonds grooter offers zouden worden gevraagd. Wel werd den afgevaardigden op 't hart gedrukt, vooral te puiten voor export-verruiming, daar men dit den eenigen weg achtte, die aan onzen tuinbouw redding zou kunnen brengen. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren L. Doekes en K. Molenaar, terwijl de heeren W. Gutker en P. Klant als afgevaar digden va nde Provinciale commissie deze vergadering bezoeken. gaat het nieuwe kwartaal In. Indien U thans een neemt, ontvangt U alle nummers vóór 1 April GRATIS. By de rondvraag bepleitte de heer Nottel- man een nauwkeurig toezicht op de door gedraaide kool. De heer Blokdijk vroeg of het mogelijk zou zijn voor 1937 een lager veilingpercen tage te krijgen. Gezien de slechte uitkomsten van het bedry'f, bleek dit niet mogelijk; naast zoo ruim mogelijke uitlating, zal worden over wogen de huur der ligplaatsen iets te ver lagen. SCHERMERHORN. Tuinbouwvergadering. In de onder voorzitterschap van den heer W. Leckau gehouden jaarvergadering van de tuinbouwvereeniging, waarbij 32 leden aanwezig waren, bracht de secretaris zijn jaarverslag uit. Hierin werd dank gebracht aan B. en W. dezer gemeente en aan den cor respondent van de arbeidsbemiddeling voor hunne medewerking. Medegedeeld werd, dat het bestuur als punt voor de algemeene vergadering van de L. G. C. heeft ingediend een voorstel om by onverkocht blijven van de aardappelen deze op monster te doen veilen. De rekening van den penningmeester was groot in ontvangsten 283,99, in uitgaven 145,02, batig saldo 138,97- De rekening werd goedgekeurd. Algemeen werd goedgevonden een voor stel van het bestuur tot aankoop van 225 M2. grond van de provincie, een gedeelte van de voormalige tramlijn voor een som van 20, ter verbetering van de opscheping by Barendregt. Besloten werd nog een actie te voeren voor het verkrijgen van hooger steun voor telers van de koude-grondcultures. Stad en Omgeving Een kranige redding. En twee gelukkige ouders. Aan den Helderschen weg, juist aan gene zijde van den spoorwegovergang, woont een gelukkige familie: het vier jarig zoontje, dat in het kanaal was gevallen, werd op het allerlaatste oogenblik gered en slaapt nu een ge zonden slaap. En zijn vader en moeder zijn niet alleen gelukkig met het behoud van hun kleine, maar ook dankbaar. Aan de Visscherslaan woont een an dere familie, die trotsch is op den zoon des huizes, want de 15-jarige A. Booy Jr. heeft zich vanmiddag niet bedacht en redde een kindje, dat midden in het kanaal dreef en op het punt stond te verdrinken. 't Gebeurde vanmiddag, even na twaalven. Een paar kinderen waren aan het spelen aan den waterkant, juist tegenover het slachthuis aan den Helderschen weg. En plotseling duikelde het 4-jarig zoontje van den heer Raven in het water. Groote consternatie. De kinderen liepen hard weg, onverstaanbare klanken uit- stootende. En één hunner eveneens een kind van de familie Raven ijlde naar huis. Hij kwam voor het raam aldus de moeder, die wij even spraken en aan zyn heele roepen was te zien, dat er iets bij zonders gebeurd was. Ik vloog naar buiten, schreeuwde zoo hard ik kon, toen ik den kleinen Jan in het water zag liggen. Maar een voorbijvarende schipper begreep mij niet Gelukkig 7agen ook de anderen, wat er gebeurd was en op het slachthuis drong de noodkreet door: „een kind in het kanaal!" Dat hoorde ik zoo vertelde ons de 15-jarige Booy en meteen vloog ik naar den weg. 'k Gooide mijn jas uit en mijn lage schoenen schopte ik meteen weg en toen nam ik een duik. Zag het kind midden in het kanaal liggen en zwom zoo hard ik kon. 't Werd hoog tijd, want toen ik bij den kleine was, lag het hoofdje al onder water, 'k Greep het lichaampje vast onder de km, draaide me om en legde het jongetje op mijn borst. En toen zwom ik terug op den rug, zorgde er natuurlijk voor, dat het hoofdje boven water bleef. En was het kindje toen al bewuste loos? Dat weet ik niet, maar ik denk het wel, want het verroerde zich heelemaal niet. En verder? vroegen we. Verder? Nou, aan den wal stonden genoeg menschen en een er van heeft het jongetje opgepakt en weggebracht. En toen ben ik weer naar het slachthuis gegaan, om droge kleeren aan te trekken. Een van de keurmeesters was gauw naar mijn huis gegaan en had droge kleeren voor my gehaald. Dat was het eenvoudige verhaal van een eenvoudigen, kalmen jongen, flink uit de kluiten gewassen. Hy vond de redding heel erg gewoon, 't Was vanzelfsprekend, dat hij het kind gered had. Maar koud als het water was. En zwaar om te zwemmen met al dat goed aan! Nee hoor, voorloopig blijf ik nog maar in de Overdekte! Dat zei hij lachende en toen wij vroegen, hoe hij toch zoo precies wist, hoe een drenkeling gered moest worden, vertelde hy: 'k Heb de Reddingbrigade eens een keer aan het oefenen gezien en van den zomer hebben wij jongens onder elkaar voor WeecBeucfit naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 16 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 769.9 m.M. te Zürich. Laagste barometerstand 740,5 m.M. te Valentia. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 17 Maart: Matige tot krachtige, tydelyk wellicht stormachtige zuidoostelijke tot zuidelijke wind; toenemende bewolking; tydelyk re gen; aanvankelijk zachter. Buitenlandsch weeroverzicht. Toenemende bewolking met regen en wind. Het hoogedrukgebied in het zuiden nam toe, maar trekt vrij snel oostwaarts. De vorige depressie neemt in de Oostzee af, de nieuwe is onder de 730 m.m. diep gewor den en geeft in Ierland en het Kanaal reeds groote barometerdalingen. In Scandinavië bleef de vorst afnemen, het dooigebied breidde zich over Finland uit, er valt nog vry veel sneeuw. Op het vasteland was de nacht helder en koud maar schijnt nu de zon krachtig, in oost-Duitschland vallen nog sneeuwbuitjes. In de Alpen zijn de hoogere toppen wolkenvrij met strenge vorst, in de dalen heerscht lichte dooi. De nieuwe de pressie geeft reeds regen van Ierland tot Brittannië en zuidelijken tot zuidoostelyken storm in het Kanaal, in Schotland en Enge land kwam tijdens de opklaring zelfs matige vorst voor, in den loop van den dag zal het slechte weer ook daar doordringen. In onze omgeving is toenemende bewolking met re gen en stormachtigen wind te wachten, aanvankelijk wordt het veel zachter. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.34 uur tot 5.42 uur licht op. de grap wel eens „elkaar gered" op die manier! Dat doen we wel meer by DA..W.!" Waaruit dus valt op te maken, dat Arie Booy lid is van de Alkmaarsche Water ratten. We verlieten den redder, die het de moeite niet had waard gevonden, om naar huis te.gaan, maar die na de redding di rect weer aan het werk was gegaan in het slachthuis, met de volle overtuiging, dat we. een jongen gesproken hadden, die de trotsch van zijn ouders moet zijn. Hulde aan dezen menschenredder. De gelukkige ouders. Van het slachthuis naar de ouderlijke woning van den drenkeling, het was slechts een paar stappen. We komen binnen en zien den vader en de moeder aan tafel zitten. Boven ligt de kleine Jan in zijn bedje. De ouders zijn nog overstuur, als wy binnen komen. En zij zijn dankbaar ook en willen den jongen redder hun dank overbrengen. Hier hooren wij, hoe dr. Dijkhuizen van den G.G.D. en de huisdokter direct aanwezig waren en kunstmatige adem haling bij den kleinen toepasten. En met succes! Hier hoorden wij ook, dat de vader, die bij de spoorwegen werkzaam is, juist eenige dagen in Schoorl werkte en daar gewaar schuwd werd. En hoe beklemmend-angstig de onzekerheid was van hem, die niet wist, wat er precies gebeurd was. Dankbaar waren de ouders, dat hun kleine gered werd. En hun dank ging voor al uit naar Arie Booy, den 15-jarigen knaap uit de Visscherslaan, die hun kind redde van een wissen dood! HET IS MOOI WEER. Eigenlijk is dit heelemaal geen couranten berichtje. Het is niet onze taak om te ver tellen dat het mooi weer is, maar die van het meteorologische instituut in De Bildt, dat er bovendien eiken dag nog de noodige beschouwingen en toekomstverwachtingen bij kan geven, die wij altijd trouw publicee- ren zonder daarbij natuurlijk de garantie te kunnen geven, dat alles wat voorspeld wordt ook altijd uitkomt. Wanneer wy dus vandaag in de courant zetten, dat het mooi weer is, dan doen wij dat om iets heel bijzonders te vertellen. Het is wel 16 Maart en over vyf dagen lente, maar de natuur zelf trekt zich van onzen kalender en de indeeling van onze jaargetijden niets aan en geeft sneeuw als de Enkhuizer almanak een bijzonder warme voorjaarsdag voorspeld heeft. Met de herinnering aan een lange reeks nachtvorsten en terwijl de Gemeente Reini ging nog hier en daar de sneeuwhoopen weghaalt op een dag als vandaag is een zoo groote verrassing, dat wij er niet over zwij gen mogen. Het werd inderdaad tijd. De eerste peultjes en spruitjes of was het een andere groen te? is al op de veiling aangevoerd, het eerste vlindertje in een doosje is al op de re'dactie verschenen, de aanvang van den zomertijd heeft al in de courant gestaan en het eerste kievietsei ligt gereed om gevon den te worden. Alleen de eerste mooie dag liet op zich wachten. Die is er nu en het ziet er inderdaad naar uit, dat het bij deze eene niet blyven zal.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2