Het groene van Baa-AI. £ands en Juin&cuw Die GRIEP-aanval wordt gestuit! akker's Abdijsiroop !RecfUsiaAen draagt, zal in samenwerking met Castri- cum en Heemskerk plaats hebben. De wed de wordt berekend en omgeslagen per werklooze. In verband met de benoeming zal na goedkeuring door den minister het stempelen op een andere plaats en een maal per dag geschieden, op een wisselend uur. Ingetrokken en opnieuw vastgesteld voor 1938, werd de verlaging personeele belas ting voor biljarts. Uit de mededeeling bleek dat het vorige raadsbesluit vernietigd was. De vergoeding, volgens art. 101 der L. O.-Wet, werd bepaald voor de bijz. scho len en wel voor de meisjesschool op 576, voor de jongensschool op 585. Op voorstel van Ged. Staten werd inge trokken en gewijzigd het raadsbesluit van 7 December 1936, de verordening tot hef fing en invordering van besmettelijke ziek- tegelden. Doordat de gemeente voor de werkver schaffing in de 7e klasse is geplaatst, moes- ten de begrootingen 1936 en 1937 gewijzigd worden. Na voorlezing conform goedge keurd. De vragen van den heer Bult werden slechts beantwoord voorzoover sub 1 be treft, 2 en 3 behoorden tot het beleid van B. en W. Wat 1 aangaat was gewacht op de toestemming van den minister van soc. za ken. Bij de rondvraag deed de heer Bult op nieuw een poging om een lid van den N. T. B. in het werkcomité te krijgen. De voor zitter vond het comité groot genoeg. Daar na ging de raad in geheime zitting. Onze landbouwcrisis- politiek. Ontleend is aan de memorie van antwoord inzake de begrootingen van landbouw en visscherij en het landbouwcrisisfonds 1937: Dat de toestand op agrarisch gebied in het algemeen nog weinig bevredigend is, kan door den minister niet worden ontkend. Hij kan echter niet de meening deelen van hen, die van oordeel zijn, dat sinds de deprecia tie van den gulden en de stijging der we reldmarktprijzen van verschillende land bouwproducten in het geheel geen verbete ring zou zijn ingetreden. Reeds het feit, dat voor eenige akkerbouwproducten de steun kon worden verlaagd of zelfs opgeheven, omdat de opbrengst daarvan de gestelde richtprijzen meer en meer naderde of wel overschreed, moet als een gunstig verschijn sel worden aangemerkt, dat met recht de verwachting doet ontstaan, dat binnen niet al te langen tijd wellicht de directe steun maatregelen op het gebied van den akker bouw kunnen worden verminderd of afge schaft. Het moge waar zijn dat de bedrijfs- uitkomsten in den landbouw in verband met de inmiddels gestegen productiekosten niet onmiddellijk de gunstige gevolgen ondervon den, niet moet worden voorbij gezien, dat op deze wijze de ten behoeve van de landbouw steunmaatregelen kunnen worden vermin derd, hetgeen ongetwijfeld een gunstige te rugslag op den landbouwenden stand zal oefenen. De minister is zich van den toestand, waar in de veehouders- en gemengde bedrijven thans verkeeren, zeer bewust en hij ver klaart gaarne alles te zullen doen, wat in zijn vermogen ligt, om hun tegemoet te ko men. De regeering heeft met waardeering kennis genomen van het door Sir Henri Deterding genomen initiatief tot aan koop van landbouwproducten voor een bedrag van 10.000.000. Al wordt door den minister niet betwist, dat de toestand in den tuinbouw nog on gunstig is, de meening van enkele leden, dat de tuinbouw geruïneerd is, kan hij geenszins deelen. Dank zij den getroffen steunmaatre gelen heeft het meerendeel der bedrijven zich staande kunnen houden. De minister meent, dat opheffing der teelt regeling van aardappelen en opheffing van den denaturatietoeslag een zeer gevaarlijk experiment zou blijken te zijn. Devaluatie-invloed. Zoolang nog financieele bijdragen aan den land- en tuinbouw noodig zullen zijn, zal het niet mogelijk zijn de heffingen af te schaffen, omdat daaruit de noodige midde len moeten worden geput. Om deze reden heeft de minister dan ook aan den op hem van velerlei zijden geoefenden drang de mo nopolieheffingen op graan te verlagen, geen gevolg kunnen geven. Wijze van uitvoering der crisis voorschriften. De minister is zeer erkentelijk voor de waardeering, waarmede vele leden kennis genomen hebben van zijn opvatting, dat voor de uitvoering van de landbouwcrisis maatregelen organen zullen moeten worden ingesteld. Reeds thans moge hij echter op merken, dat het in zijn bedoeling ligt, dat vertegenwoordigers van het bedrijfsleven, zitting zullen nemen in de nieuwe organen, bij welker vorming aansluiting zal worden gezocht bij de organisaties op het gebied van den land- en tuinbouw. Landbouwvoorlichtingsdienst. Een nauwkeurige en zorgvuldige bestudee ring leidde den minister tot de overtuiging, dat de huidige regeling geen behoorlijke uit oefening van den dienst waarborgt, maar aanleiding zal blijven geven tot verwarring. Hij heeft daarom besloten de behartiging van de technische en de economische voor lichting voor elk ambtsgebied te vereenigen in één persoon, wien de vereischte assisten tie ter beschikking zal worden gesteld. In overeenstemming met de meening van de leden, die aandrongen op het spoedig nemen van maatregelen ter wegneming van onnoo- dige wrijving, achtte de minister de rege ling van deze aangelegenheid in hooge mate urgent, zoodat hij alleen reeds hierom meen de niet te mogen besluiten ze te doen voor bereiden door een daartoe in te stellen com missie. Duizenden hebben reeds vroeger de ver rassende werking van Akker's Abdijsiroop bij griep-aanvallen ondervonden. Door haar hoest-siillende werking, haar ziekiekiem- doodende eigenschappen, haar gunstigen invloed op de borst, keel en ademhalings organen is de bekende, vanouds geprezen het beproefde hoest-geneesmiddel Verhoogde werking, door eenige nieuwe toevoegingen. Verlóógde prijzenf 0.75, f 1.25, f 2.- per flacon. Regeling der productie. Naar de meening van den minister is er geen enkel feit, dat er op zou wijzen, dat de regeling van de productie bij varkens en bij pluimvee, binnenkort zou kunnen worden opgeheven. Varkens. Ten aanzien van den spekexport meent de minister, dat het niet gewenscht is, daarin wijziging te brengen. In het opkoopen van spek tegen vaste prijzen bezit de Nederlandsche veehouderij centrale een uitstekend middel om een al te grooten val in de prijzen der zware varkens te voorkomen. Van het door sommige leden voorgestelde systeem verwacht de minister niets anders dan een druk op de varkens- prijzen. De minister is van meening, dat hij, ver geleken met den inschrijvingsprijs voor de particuliere bedrijven, aan de. coöperatieve baconfabrieken een bedrag heeft toegekend, dat daarmede volkomen in overeenstem ming is. Ten aanzien van den verkoop van varkens aan Sir Henry Deterding wordt medege deeld, dat de aankoop van 30.000 varkens de positie van de varkensmarkt aanmerkelijk heeft verlicht. Met een scherpere toepassing van de teeltregeling voor het jaar 1937 hoopt de minister daardoor, al kan van stabiele varkensprijzen in de toekomst natuurlijk niet worden gesproken, toch daling van de varkensprijzen tot een voor de varkenshou ders niet loonend peil te kunnen voorkomen. Bij zijn ten aanzien van de varkensprijzen te volgen politiek zal de minister uiteraard rekening houden met den prijs van de voe dermiddelen. 4 Volkstuintjes. Ten einde aan de buitensporige teelt van groenten in bepaalde groepen van volkstui nen, die inderdaad de belangen van den tuinbouw en kleinhandel in groenten en fruit kan schade, paal en perk te stellen, is aan den centralen crisis-controle-dienst op gedragen, in gevallen, waarin deze teelt ken nelijk niet in overeenstemming is met de behoeften van het eigen gezin, tot het op maken van proces-verbaal wegens overtre ding van het crisis-tuinbouwbesluit 1937 I over te gaan. De minister zal nagaan of met dezen maatregel de particuliere groenten- teelt tot meer aanvaardbare proporties kan worden teruggebracht. Melk en zuivel. Het doet den minister genoegen te kun nen mededeelen, dat op initiatief van de or ganisaties van handelaren en industrie ook een organisatie van den melkhandel in het z.g.n. „wettelijk gebied is tot stand gekomen. Dit maakt, dat de geprojecteerde consump- tiemelkregeling het volle effect zal kunnen hebben. Het leek den minister niet juist, zij nerzijds voor te schrijven, dat een dergelij ke organisatie tot stand moest komen. Hij meent, dat zijn taak zich er toe beperkt, een regeling te scheppen, waarbij de landbou wers een behoorlijken prijs voor de melk kunnen bedingen en ontduikingen dier re geling zooveel mogelijk worden voorkomen. Zoodra bleek, dat de betrokken groepen het initiatief wilden nemen tot een organi satie, heeft de minister gaarne dit initiatief gesteund. Hij hoopt nu, dat in samenwerking tusschen de beide groepen een regeling zal kunnen ontstaan, die net zoo goed zal kun nen voldoen als dit met de tarweregeling het geval is geweest en nog is. Melk voor schoolkinderen. Gaarne zal de minister het gebruik van melk voor schoolkinderen, hetwelk zijn volle sympathie heeft, zooveel mogelijk be vorderen en van de zijde van de Neder landsche zuivelcentrale worden in deze richting dan ook reeds de noodige stappen gedaan. VUURBESTRIJDING BIJ TULPEN. De Rijkstuinbouwconsulent te Hoorn schrijft: De aandacht van tulpenkweekers wordt gevestigd op het groote belang, dat zij heb ben bij het stekers zoeken, als middel ter bestrijding van het vuur in de tulpen. De stekers toch vormen n.L reeds spoedig r.a het boven komen een bron van besmetting voor de gezonde planten, waardoor het ge- heele gewas ernstig bedreigd kan worden. Het verdient aanbeveling de zieke plan ten, zoodra ze als zoodanig herkend kunnen worden, met bol en al uit den grond te trek ken, doch als dat niet gelukt in elk geval de bovenaardsche deelen van het veld te verwijderen en te vernietigen. Dit kan ge daan worden, door de zieke deelen in een kuil te werpen en daarbij een flinke hoe veelheid kalk (laagsgewijs) te voegen. Het is zeer te ontraden om ze in een sloot te werpen, daar ze wellicht later met de bagger weer op het land terugkomen, waar na ze na eenige jaren zelfs nog een brcn van besmetting kunnen zyn. Naast een geregelde verwijdering der stekers kan ook bespuiting van het loof met Shirlan A.G. worden aanbevolen. Men dient met spuiten vroegtijdig te be ginnen, n.L uiterlijk zoodra men de aller eerste verschijnselen van vuur waarneemt. Beter is het om te beginnen voor dat de ziekte is opgetreden, doch de weersomstan digheden zoodanig zijn, dat een spoedige Botrytisaantasting verwacht kan worden. Men moet geregeld blijven spuiten b.v. om de 10 dagen. Bij vochtig weer is het zelfs raadzaam wekelijks te spuiten. De resultaten van het spuiten zijn echter niet van dien aard, dat het stekers zoeken mag achterwege blijven. PRIJZEN VAN BIGGEN. Vragen aan den minister. Het Tweede Kamerlid Droesen heeft aan den minister van. landbouw en visscherij de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat de prijs der biggen sinds de invoering der teeltre geling voor varkens, bijna steeds te hoog is geweest in verhouding tot den prijs van vette varkens? 2. Is de minister niet van oordeel, dat het gekozen systéem van teeltbeperking auto matisch daartoe leidt, hetgeen een groote onbillijkheid beteekent voor de varkens houders, die verstoken zijn van biggenmer- ken? 3. Is het den minister ook bekend, dat dit euvel zich thans in sterke mate voor doet, zoodat met name veel kleine boeren en houders van varkens voor eigen bedrijf niet meer in staat zyn biggen te koopen. 4. Indien de vorige vragen bevestigend worden beantwoord, is de minister dan be reid maatregelen te nemen om die onbil lijkheid zooveel mogelijk weg te nemen? 5. Is de minister niet van meening, dat daartoe zou kunnen dienen een bepaling van deze strekking, dat degenen, wien een aanmerkelijk aantal merken is toegewezen, een zeker percentage van hun gemerkte biggen tegen verlaagden prijs moeten af staan, welke biggen dan door bemiddeling van de landbouwcrisisorganisaties beschik baar zouden moeten worden gesteld aan de in vraag 3 bedoelde varkenshouders? VEREËNIGING TOT ONTWIKKELING VAN DEN LANDBOUW IN HOLLANDS NOORDERKWARTIER. In de voorjaarsvergadering van H. N. K., welke vergadering 14 April in het Gulden Vlies te Alkmaar wordt gehouden, komt o.m. in behandeling het onderwerp: De door de regeering te volgen landbouw-crisis-po- litiek ten aanzien van de veehouderij. Als inleider treedt op het Eerste Kamer lid, de heer H. Ruiter, secretaris van den Aarts Diocesanen r. k. Boerenbond te Arnhem, terwijl ook andere deskundigen zijn uitgenoodigd. Ook voor niet-leden is deze bijeenkomst toegankelijk. EEN VINDING VAN GROOTE BETEEKENIS VOOR DEN LANDBOUW. Bij veel regenval ondervindt de landbou wer, vooral op kleigrond, groote moeilijk heden bij het ploegen en verkeert hij dik wijls in de noodzakelijkheid, het ploegen uit te stellen. Dat het van groote waarde is om te kunnen ploegen, wanneer de tijd het vraagt, weet iedere landbouwer en daarom bestond er gistermiddag in de Schermeer op het land van den heer Hemke aan den Molenweg groote belang stelling voor de ploegdemonstratie, door den heer S. de Ridder, landbouwer in de Purmer, met behulp van een tractor, voorzien van anti-slipkettingen, naar zijn vinding. Het land, vette kleigrond, was nog der mate doorweekt, dat voor het werk, dat thans, dank zij de anti-slipkettingen van den heer de Ridder, met een eenvoudige tractor verricht werd, wat stellig vier flinke paarden zou hebben vereischt. De uitvinding van den heer de Ridder mag a. h. w. het ei van Columbus ge noemd worden. Zijn anti-slipketting is ge lijk aan de gewone sneeuw-kettinj», doch van achteren loopt deze ketting op een as, op eenigen afstand van het wiel, over een paar controle-schijfjes, waardoor aan de ketting een peervorm is gegeven. Hier door wordt bereikt, dat bij het loopen over de controle-schijfjes, de ketting wordt schoon gemaakt en op de band weer in den vetten kleigrond pakt. De tractor heeft daardoor geen last meer van slippen en de landbouwers waren er verrukt over, dat het hierdoor mogelijk was, met een trac- tortje van ongeveer 900 K.G. vervaardigd van een oude auto, een werk te verrich ten, waarvoor anders vier paarden noodig zijn. Het ploegen bleek een lust en met ge mak maakte de ploeg in het land een voor van 35 c.M. diepte. Verschillende landbou wers waren zoo voldaan, dat zij onimid- dellyk een dergelijk stel kettingen bestel den, die aan elke tractor kunnen worden aangebracht. De heer de Ridder, die patent op zijn vinding verkreeg, heeft daarmede ook ge demonstreerd voor het departement van defensie in het kamp van Laren, waar het hem gelukte, stukken geschut van 5 ton over de losse heide met slaggaten en gra naattrechters te vervoeren, zonder dat het slippen optrad. Ook de leger-autoriteiten betuigden hem hunne tevredenheid over zijn vinding, die hy ter beschikking van defensie heeft gesteld. Naar wij van den heer Burmann, den oud-voorzitter van de vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hol lands Noorderkwartier, vernamen, ligt het in de bedoeling van de werktuigen-com missie van deze organisatie om binnenkort ook een demonstratie van de vinding te geven in den Wieringermeerpolder. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILING. Over het algemeen heeft de afgeloopen week den tuinders weer weinig voordeel gebracht. Het gaat er op de veilingen nog maar steeds zeer treurig toe. Het grootste gedeelte van de aangevoerde Deensche witte kool kan geen afnemer vinden, ter wijl de partijen, welke nog wel door den handel worden gekocht, niet hooger komen dan 1—/ 1.10 per 100 K.G. Deze laatste prijs dan echter bij hooge uitzondering. Bij gele kool leek het evenwel tegen het einde van de week iets grager te zijn, al wil dit niet zeggen, dat de prijzen om hoog gingen. Er is Zaterdag te Broek op Langendijk wel wat meer kool verla den dan men den laatsten tijd gewend was. De prijzen van de mooiste gele kool zijn nog steeds niet hooger dan 1.40 1.50 en bij uitzondering eens 1 60 per 100 K.G. De noteeringen van de taaie gele kool komen niet hooger dan 2.50 per 100 K.G. Van deze koolsoort zagen wij er ook nog gaan voor 1.20. De kwaliteit speelt daarbij evenwel ook een rol. Voor groene kool blijft nog steeds een goede belangstelling bestaan. De mooiste par tijen noteerden tot 3 en 3.50 per 100 K.G., terwijl de minder zware kool vanaf 1.201.60 per 100 K.G. kon maken. De noteeringen van roode kool zijn zoo langzamerhand op een peil gekomen, dat nu juist niet zoo gunstig is. Het moet al heel mooie kool zijn, wil men eens een of twee dubbeltjes meer dan 2 per 100 K.G. maken. De meeste partijen goede kwaliteit van de kleinere sorteeringen blijven onder de 2. Voor 1.401.60 wordt een be langrijk gedeelte van den aanvoer van de hand gedaan. Van de roode kool blijft ver der nog een gedeelte onverkocht. De uien-handel wil nog maar niet erg vlotten. De prijzen blijven buitengewoon laag. Voor 0.60 a 0.70 wordt heel wat verkocht. De mooiste partijen kunnen veelal niet hooger komen dan voor mid delsoort 0.90 en grove /la/ 1.10 per 10 K.G. Een gedeelte van den aanvoer blijft soms onverkocht. Drielingen notee- ren heelemaal niet hooger dan 0.60; nep gaat weg voor zeer verschillende prijzen. De hoeveelheden welke worden aange voerd zijn niet zoo groot meer. Het gaat om een paar partytjes. Wij noteerden van 1.70 tot 3.60 per 100 K.G. Voor peen golden deze week ongeveer dezelfde prijzen als de voorgaande week. De mooiste partijen gingen weg voor 1.20 a 1.50; partijen welke iets man keerden, bleven onder 1, vanaf 0.70 per 100 K.G. Kleine peen 0.60 a 0.70. Kroten gaven ook geen verandering te zien. Een enkel partijtje ramenas werd met hoogstens 1 per 100 K.G. betaald, het geen lang geen loonende prijs is. Hoewel de aanvoeren niet groot zijn, komen er toch nog steeds aardappelen aan de beide markten. De prijs van de blauwe eigenheimers was tot hoogstens 2.50 a 2.80, vanaf 2 per 100 K.G. Blauwe aardappelen noteerden 1.70 a 1.80. Bevelanders gingen van de hand voor 1.80 a 2.20 en Friso voor 1.50. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. (Zitting van Dinsdag 16 Maart). Slecht beloonde weldadigheid. De tuinder Cornelis Petrus B. uit Castri- cum was in den loop van verleden jaar het land van zijn vader ingetrokken, om daar werkzaamheden te verrichten en tijdens het schaftkwartiertje, zoo ongeveer 10 uur in den morgen, was B. al etend wat rond gaan wandelen, zoo luidde tenminste zijn eigen verklaring. Tijdens deze rondwandeling „ontdekte" B. bij de omrastering van het land een eigenaardig toestel, waarin een fazant zat. B. verklaarde het dier de vrijheid weer te hebben willen geven, doch juist toon hy hiermede bezig was, was hij betrapt geworden door den jachtopziener K. Klingeier, die, wetende dat de val ter plaatse aanwezig was, zich op den uitkijk had ge steld, om den eventueelen strooper te kun nen betrappen. Deze zaak was door den kantonrechter behandeld en B. was toen veroordeeld tot 10 of 8 dagen hechtenis, van welk von nis verdachte in hooger beroep was ge komen. Verdachte hield n.1. voet bij stuk dat het zyn bedoeling was geweest de fazant de vrijheid te hergeven en dat hij van de aanwezigheid van de val niets had afge weten. De officier van justitie vond geen termen om het door verdachte gevoerde verweer in aanmerking te nemen en oordeelde het door den kantonrechter gevelde vonnis zeer bil lijk in verband, waarmee bevestiging hier van werd gerequireerd. Uitspraak 23 Maart. Een vreemde aanrijding. De Alkmaarsche brandstoffenhandelaar Klaas Schot had op 28 December een vracht je af te leveren in de Hekelstraat alhier, in verband waarmee Schot zijn vrachtwagen op de brug over den Kooltuin parkeerde en zoo zyn vrachtje bezorgde. Juist toen dit af geloopen was en Schot weer in zyn wagen wilde stappen, kwamen vanuit den Kooltuin 189. De dokter had dadelijk een vermoe den dat dit iets te maken had met het Groene Oog. Voor alle zekerheid liet hij Hassan het kistje brengen waarin de kost bare steen zich bevond. Mrr m rrtirok hij verschrikkelijk. mej. T. de Jong—de Boorder uit Schermer- horn met haar dochter aanwandelen, welke twee personen, goede kennissen als zij waren, met Schot een praatje aanknoopten. Juist op het moment dat de drie personen bij de cabine van den vrachtwagen stonden te bab belen, naderde vanaf den Zij dam een vracht wagen, bestuurd door den kruidenier Jan P. uit Bergen. De dochter van mej. de Boorder merkte het eerst de naderende auto op en trok haar moeder mede het trottoir op, ter wijl de kolenhandelaar niet beter wist te doen dan het portier, hetwelk hij reeds ge opend had, met den rug dicht te drukken en zich zoo, gedeeltelijk achter den laadbak van zijn wagen, verdekt op te stellen. Onder nor male omstandigheden zou de bestuurder van den naderenden vrachtwagen gemakkelijk hebben kunnen passeeren, doch zonder dat hiervoor eenige geldige reden bestond, had P. juist, toen hij naast den wagen van Schot was gekomen, een zwenking naar links en direct daarop er een naar rechts gemaakt met het gevolg, dat Schot door het achter gedeelte van den laadbak werd gegrepen en als het ware tusschen de cabine van zijn wagen en den laadbak van den wagen van P. was „gemangeld". Hoewel P. niet hard reed was hij ondanks het geschreeuw van het slachtoffer nog eenigen tijd doorgereden. De heer Schot bleek by deze manoeuvre een sleutelbeen te hebben gebroken. P. verklaarde hardnekkig dat de aange- redene niet bij de cabine van zijn wagen zou hebben gestaan, doch later zou zijn over gestoken. Hierdoor zou hij hem niet hebben opgemerkt, want zooals uit het verhoor der getuigen naar voren kwam, had hij nog ruimschoots gelegenheid gehad, verder naar links uit te wijken en zoodoende de aan rijding nog gemakkelijk kunnen voorkomen. Ook het feit, dat vier getuigen het tegendeel beweerden, was niet in staat hem van zijn koppig vastgehouden standpunt af te bren gen. De officier van Justitie kon deze kop pigheid niet in het voordeel van verdachte aanmerken en vroeg ten slotte een geldboete van 75 of 50 dagen. Uitspraak 23 Maart. VAN DE VIJFDE NAAR DE TWEEDE KAMER? Een 69-jarge Amsterdammer, de koopman P. J. Tr., die enkele malen als lijstaanvoer der van de door hem gestichte party voor de Tweede Kamerverkiezingen heeft gefun geerd, stond gisteren voor de Vijfde Kamer der Amsterdamsche rechtbank terecht wegens overtreding van de vleeschkeurings- wet. Hij zou „zwaar bedorven" vleesch op zijn kar hebben vervoerd. ,,'t Is weer erg overdreven", meende deze verdachte, „'t Was heelemaal geen runder nier, hoogstens een halve en van bederf was geen sprake, want des morgens heb ik zelf de helft opgegeten. „De rest was voor de honden aldus verdedigde verdachte zich. „U bent dan. zeker immuun", veronder stelde de officier. „Immuun of niet immuun doet er niet tpe; ik ben een slachtoffer van het abattoir. Maar alles komt wel in orde, wanneer ik lid van de Tweede Kamer ben", troostte verd. zich. De officier dacht over „het in orde komen" anders. Hij vorderde tegen den a.s. Kamercandidaat drie dagen hechtenis. ARBEIDSWET GENEGEERD. Gevangenisstraf, omdat boetes niet hielpen. Voor de Vyfde Kamer der Amsterdam sche arrondissementsrechtbank stond giste ren de bedrijfsleider in een broodbakkerij- onderneming te Naarden terecht, wegens overtreding van de arbeidswet. Verdachte zou een arbeider des nachts te half drie werk hebben doen verrichten, terwijl als aanvangsuur drie uur op den arbeidslijst stond vermeld. Verdachte gaf de feiten toe; hij had dit echter wel moeten doen, daar hij anders bang was zijn betrekking te verliezen. De laatste dertien jaar had deze bakkerij niet minder dan zes bedrijfsleiders in dienst ge had en ontslagen. De kantonrechter te Hilversum had ver dachte, die reeds meermalen wegens soort gelijke feiten was veroordeeld, een hechte- nisstraf van drie dagen opgelegd, daar de directie de boetes pleegde te betalen. De officier van justitie vorderde bevesti ging van het vonnis, mede op grond van het 190. Hij riep Tonny en vertelde dat de steen verdwenen was. Maar Tonny lachte hartelijk. Voor alle zekerheid had hij de valsche steen, die Jet gevonden had, in het kistje gelegd en de echte in zijn zak gestoken. Dat was heel handig van Tonny, maar hy had er geen flauw vermoeden vau dat de Amerikaan en een Hindoe hem stonden af te luisteren.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11