Stad ea Omgeving, £aatste letichtm AMSTERDAMSCHE BEURS chiorvnJis. faMen sfxeds vooaatqf Jieck éi School Enorme diefstal in onze stad Duizenden blikken groenten ontvreemd. Een diefstal van enorme afmetingen, zooals er zelden in onze stad gepleegd is, en waarby de firma van Hoogen- straaten voor een nog niet bekend, maar zeker hoog bedrag is benadeeld, is thans aan het licht gekomen en reeds in zoo verre tot oplossing gebracht, dat twee dieven gearresteerd zijn, terwijl meer dere arrestaties te verwachten zijn. Het was de Alkmaarsche politie bij ge ruchten reeds eenige weken geleden bekend geworden, dat bij de bekende conserven- fabriek van Hoogenstraaten en Co. alhier, regelmatig groote partijen blikgroenten ont vreemd werden. Terstond werd een uitgebreid onderzoek ingesteld en vrij spoedig kwam men tot de ontdekking, dat de groenten naar Amster dam vervoerd werden. Daarom werd het onderzoek tot Amsterdam uitgebreid. In onze stad werd alles wat er op de con- servenfabriek gebeurde, nauwkeurig nage gaan, zonder dat het personeel behalve natuurlijk eenige ingewijden, zooals de di rectie e.a. er iets van merkte. En weldra ontdekte men, dat inderdaad de voorraad conserven in de opslagplaatsen op onver klaarbare wijze verminderd was en nog bleef verminderen. Tevens bleek ook, dat een paar Alkmaar- ders, waarvan er een tot voor een half jaar werkzaam was geweest op de fabriek, gere geld met een vrachtauto hun buit naar Am sterdam vervoerden en deze verkochten aan een bepaald adres in de Jordaan. Daar woonde iemand, die in deze bekende Am- sterdamsche buurt twee groentestallen had en zijn groente afnam van de Alkmaarders. Gisteren of eergisteren werd weer een partij blikgroenten naar Amsterdam ver voerd en gisteren meende de Alkmaarsche recherche, dat het tijd was, om tot arrestaties over te gaan. En terwijl de Alkmaarsche politie den 31- jarigen B. M. en den 38-jarigen M. P. arres teerde, werd terzelf dertij d door de Alkmaar sche recherche huiszoeking gedaan bij den Amsterdamschen koopman. Het resultaat daar was zeer verras send. Want niet minder dan 500 doozen busgroenten, tezamen ongeveer 14.000 blikken bevattende, kwamen te voor schijn en de koopman deelde mede, deze van de beide Alkmaarders betrokken te hebben. Deze groote voorraad werd op vier vrachtauto's geladen en zoo naar Alk maar vervoerd. Gisteravond laat kwam de colonne in Alk maar aan en de zwaar beladen wagens wer den een voor een het politiebureau binnen gereden en ontladen. Zoo zwaar waren de wagens, dat het trottoir voor het bureau gedeeltelijk vernield werd! Een enorme voorraad blikken ligt thans opgestapeld op het bureau, terwijl de ver pakking hedenmorgen met een vrachtwagen werd weggebracht naar de fabriek van Van Hoogenstraaten. Het onderzoek wordt inmiddels nog krach tig voortgezet en meerdere arrestaties zijn te verwachten. Intusschen is het behaalde resultaat voor de Alkmaarsche politie een fraai succes. WERKVERSCHAFFING BERGERWEG. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen binnenkort een aanvang te nemen met de verbreeding en verbetering van den Bergerweg voor het gedeelte van den voor- maligen tol tot de Barnebrug by Alkmaar. De werkzaamheden zullen in werkver schaffing worden uitgevoerd. Wanneer dit gedeelte is voltooid zal de geheele verbindingsweg BergenAlkmaar aan de door het moderne verkeer te stel len eischen voldoen. DE ACTIE TOT BEHOUD VAN ONZE KAASMARKT. Eigenlijk moest vandaag de vlag uit en wel om twee redenen. Ten eerste omdat wij de 2500 gepasseerd zyn en ten twee de omdat er ditmaal op bijzonder royale wijze is bijgedragen. Het is gewoonte de 2500ste bezoeker bij tentoonstellingen en dergelijke beziens waardigheden een cadeau aan te bieden, maar men zal het wel met ons eens zijn, dat het beter s van het geld voor de kaasmarkt geen presentjes te koopen, om dat elke gulden, die binnenkomt, beter voor het goede doel moet gebruikt wor den. Wij kunnen evenmin een feestelijke toe spraak houden, omdat verscheidene bij dragen per giro werden gezonden en het dus niet precies uit te maken is, wie de gelukkige was, die met zijn bijdrage de 2500 gepasseerd is. Wij zullen ons dus maar tot alle inzen ders van hen richten en onze groote waar deering voor hua daadwerkelijke mede werking uitspreken. De kaasbeurs begint reeds teekenen van ernstig verval te vertoonen, maar het is gister in den Raad nog gezegd het is noodzakelijk het kruit droog te houden en waakzaam te blijven, Hoe meer wij voor de markt kunnen krijgen, des te zekerder kunnen wij voor het behoud daarvan onze actie voeren. Nogmaals dank aan zoo vele Alkmaar ders, die ook thans weer hebben getoond deze actie naar vermogen te willen steu nen. Hier volgen de namen van zaken en particulieren, die ons heden weer blijk van medeleven en medewerken ben gegeven. P. Firma B .W. G. Lienesch Alkmaar Packet Mr. J. Dr. Hamburger W. Pr. Firma C. W. Keijsper Woningbureau van der Borderf N. N. Gebr. Kluitman Dr. J. Th. van Leeuwen Herm. du Crocq een heb- 1.50 5.— 5.— 5.— 2.50 2.— 10.— 1.— 2.50 10.- 2.- 5.- Totaal 51.50 Wij hadden gister een totaal van 2457.50 en wij kunnen dus heden met blijdschap kennis geven van het tot stand komen van een bedrag van 2509. DE KAASMARKT. De markt stond heden in het teeken van de verlaging van de wik- en weegloonen, tot 4 cent per 20 K.G., een bedrag dat waarlijk billijk genoemd kan worden. Vooraf de aanvoerende producenten wa ren er zeer mede ingenomen, dat deze twee de verlaging mogelijk was geworden door den steun van het ministerie van landbouw, aangezien daardoor vast komt te staan, dat ook minister Deckers, het hoofd van dit de partement, de zienswijze deelt, dat het be houd van de markt ook een producenten- belang is. De aanvoer bedroeg heden 60.000 K.G. en was 4000 K.G. hooger dan in dezelfde week van het vorig jaar. De handel was vlugger dan de vorige week. De hoogste markt was gelijk, n.1. f 23 per 50 K.G., doch de gemiddelde marktprijs was iets hooger en bedroeg 18.50. Met de kaasbeurs blijft het bergafwaarts gaan. Een tweetal fabrieken, die te 't Zand en te Berkhout waren met hun productie weer op de markt verschenen, zoodat thans op de kaasbeurs slechts één fabriek, die van de Wieringerwaard was verschenen. Voor den heer H. K. Koster, die als de laatste der Mohikanen voor de beurs blijft kampen, moet 't verloop van de beurs wel 'n groote teleurstelling zijn. Ontegenzegge lijk lag aan de stichting van de kaasbeurs 'n rationeele gedachte ten grondslag, hetgeen echter ook het geval was met de Coöpera tieve Zuivel-Exportvereeniging, die echter aan de deelnemende fabrieken duizenden heeft gekost. Het moge rationeel zijn om de distributie rechtstreeks van producent tot consument te regelen, doch de practijk heeft wel geleerd, dat vooral voor een product, dat niet centraal geproduceerd wordt en in ternationaal moet worden afgezet, de handel niet kan worden uitgeschakeld. Dit ervaren thans ook de melkleveran- ciers van de fabrieken, waarvan thans de leiding de productie in België afzet tegen prijzen beneden de markt. Juist de handel streeft er naar, om het product in verband met den wereldprijs, zoo duur mogelijk te plaatsen. De rechtstreeks verkoopende fabrieken komen slechts voor leveringen in aanmerking, wanneer ze lager in prys zijn, zoodat hun geste, wat thans ook in België bewezen wordt, tot prijs daling moet leiden. Wij zijn er van overtuigd, dat de voor zitter van den Bond van op Coöperatieven Grondslag werkende Zuivelfabrieken in Noordholland, alsmede de tweede secretaris, ir. Kranen, verstandig zullen doen, om tot het inzicht te komen, dat een kaasbeurs in Alkmaar geen levensvatbaarheid heeft. Hoe eerder zij daartoe besluiten, hoe beter dit ook zal zyn voor hun leidende positie in de landbouwkringen. De voorstanders van de beurs, bestaande voor een groot deel uit fabrieksleiders, die met hun product niet meer op de beurs waren, kwamen hedenmiddag in vergadering bijeen, om maatregelen te treffen, om de stervende nieuw leven in te blazen. Aangezien de fabrieken nog gebonden zyn aan de zaalhuur, die gering is, werd besloten om de gelegenheid in naam te laten voortbestaan. Het bordje „Kaasbeurs" zal dus nog wel eenige weken boven de ingang van de bovenzaal van het café Central blijven hangen. De voorstanders van de beurs kunnen de gelegenheid allicht benutten als sociëteit, om daar te discusieeren over de domme producenten, die, wat zij theoretisch zoo juist oordeelden, niet mogelijk hebben ge maakt. Iedere leverancier levert echter zijn pro duct het liefst aan hem, die hem daarvoor den hoogsten prijs betaalt en dit is nu eenmaal ook met een boer het geval. EEN BEKEND MUZIEK DIRECTEUR JUBILEERT. Men schrijft ons: Op 1 Aprü a.s. zal het 50 jaar geleden zyn dat de bekende musicus Jac. ter Hall in dienst trad als élève-muzikant bij de mu ziekkapel der Kon. Nederl. Marine, als pis- tonnist, bij welk instituut zyn broer, Henri, destijds musiceerde als trompetist. Zijn artistieke opleiding, waaraan de kapelmees ters Bernard, Hazebroek en Koning hebben meegewerkt, is later voltooid door den mu- ziek-onderwyzer Sprinck te Rotterdam. Na verschillende instrumenten te hebben be speeld leerde hij kleine trom en pauken, die zijn instrumenten bleven tot zijn aanstel ling als kapelmeester bij dezelfde kapel. Van jongen tot kapelmeester, voorwaar een unicum. Naast zijne verschillende composities en arrangementen heeft hij als kapelmeester (directeur) met verschillende vereenigin- gen triomphen gevierd. Hij is 19 jaar direc teur geweest van „Winnubst" en daarna 10 jaar bij het Stedelijk Orkest, beide te den Helder. Eveneens dirigeerde hy de Harmo- niekapel te Schagen, in Anna Paulowna leidde hy 5 jaar en „Soli Deo Gloria" uit Alkmaar 10 jaar. Na zyn pensionneering als kapelmeester der Marinekapel verhuisde hij naar Ryswyk (Z.-H.) om direct de lei ding op te nemen bij de Haagsche Tram harmonie „Crescendo" waar hij is geweest tot 1933. In Juni 1930 heeft hij den stok op genomen bij de Rotterdamsche Harmonie kapel met welk corps hy op het oogenblik zijn lauweren, oogst. Onder zyne leiding is het hem gelukt tien concerten te maken in een zelfde seizoen in de „Theeschenkery Parkzicht" zonder eenzelfde nummer twee maal op het programma te plaatsen. De jaren schijnen aan den heer ter Hall, die tal van pry'zen behaalde, ongemerkt te zijn voorbij gegaan. Hij is nog vol levens lust en zijne vele vrienden en bekenden zullen niet nalaten tegenwoordig te zijn bij de serenade die zijn muziekvereeniging, naast andere huldeblijken, zal brengen aan den jubilaris aan zijne woning te Rijswijk (Z.H), Bilderdijklaan 93, cp 22 Maart a.s. te 2.30 uur (2de Paaschdag). y FILMAVOND NIEUW-MALTHUSIAANSCHEN BOND. Reprise van „Extase". In de Harmonie hield gisteravond de af- deeling Alkmaar van den Nieuw-Malthusi- aanschen Bond haar derden en laatsten film avond in dit seizoen. Bij zijn opening constateerde de voor zitter, de heer Melis, met genoegen, dat de zaal geheel bezet was. Wegens verhindering van den heer Selier, sprak mevr. Geerlings. Spreekster ging de ontwikkeling na van het kind van zijn ge boorte tot aan de schooljaren. Zij consta teerde in dien ontwikkelingsgang echter een groote fout: men vergeet aan alles inhoud te geven. Wij hebben gebrek gehad aan waarachtige liefde, wij bezitten fatsoen genoeg, maar geen moraal en zedelijkheidsgevoel, wat veel belangt ijker is. Als de geslachten der menschheid door drongen waren van de liefde, dan zou er geen oorlog mogelyk zijn geweest, aldus spreekster. Men heeft ons geleerd „moeder" te zeg gen, maar niet wat moeder voor ons be- teekent. Omdat we het nooit geleerd hebben, weten we niet, wat liefde is, weten we niet, hoe we door de liefde het huwelijk kunnen staande houden. Man en vrouw weten niets van elkaar, begrijpen elkaar daardoor niet en de strubbelingen hopen zich steeds meer op. Liefdeleven beteekent meer dan wat de wereld er van maakt, het beteekent het zoe ken van het geluk in het geluk van den ander. Hoe groot is echter het verzuim van de ouders, als ze hun kinderen weerloos laten staan, hen niet het diepere gevoel bij brengen. Omdat hen den inhoud van het leven niet is geleerd, raken de menschen in moeilijk heden. Het sexueele leven is geen zonde, zooals wordt geleerd, maar een heilige plicht Het liefdeleven is de 'kracht, de bron van alle leven. Er woont in ieder een drang om te weten, maar men is te kort gekomen aan zedelijke voorlichting. Onze felste tegenstanders hebben de nood zakelijkheid van de bewuste regeling van het kindertal aanvaard, maar ze durven er niet eerlijk en openlijk voor uit te komen. Wordt het nu geen tijd, aldus spr„ dat men eens gaat onderzoeken wat de hoogste wet is in het léven? Het huwelijk moet zyn een goede gemeen schap van twee menschen, die samen wat willen opbouwen. Tienduizenden sluiten de huwelijksband zonder de problemen te kennen. De film „Extase". De jonge Tsjechische regisseur Gustav Machaty is een filmregisseur van het zui verste water, die met middelen van de camera en dan nog eigenlijk geheel alleen met het zwijgende beeld alles weet te zeggen, wat noodig is. Het probleem van de liefde was zijn alles omvattende taak. De liefde is de kracht die hij overal speurt. De regisseur Machaty zet twee menschen met onovertroffen meesterschap midden in het natuurgebeuren. We zien hun gestalten doodgewoon op een hotelterras even een zwenking of een stijging van de camera en wij zien ze tegen den achtergrond van zwellende wolkenstoeten of deinende land schappen. Nieuwe zwenking en wij zien paarden draven, wij zien velden vol golvend en wuivend koren. En daarmee is het tra gisch conflict scherper geteekend dan met welk zwaarwichtig exposé ook. Vanzelfsprekend is het wegloopen van het meisje, vanzelfsprekend is haar vlucht terug naar het vaderlijk dak. Maar ook daar wordt alles weer tot teeken van een onbe vredigd verlangen. Tot zy losbreekt in een wilden rit op een paard en zich in een boschvijver stort om te zwemmen. Het paard draaft weg met haar kleeren, een ontmoe ting met een manen het kosmische lied van deze film der liefde stygt tot de extase van de jubelende vereeniging van twee menschenkir.deren. De tragedie volgt: de oudere man komt door een toeval de waarheid op het spoor en pleegt zelfmoord, als de jonge minnaar hem onwetend meeneemt naar het café, waar hij zijn geliefde ontmoet De vrouw bewaart het geheim alleen en verdwijnt weer even snel uit zijn leven als zy er stormachtig in verscheen Deze film „Extase" is een rolprent, die geenszins de groote massa weet te boeien; daarvoor is ze tè subtiel uitgewerkt en te weinig begrijpelijk uitgelegd voor den ge middelden bioscoop-bezoeker. Immers, die wenscht een eenvoudig verhaal zonder hoogere aspiraties en ja, zóó is „Extase" niet. PAASCHEIEREN. De firma Wijdeman geeft evenals het vorig jaar bij haar schoenen weer Paasch- eieren cadeau. Gij kunt ook nog niet zwemmen, Mevrouwtje? De „O-verdekte" leert het U PRETTIG en GOED. BRAND TE OUDE-NIEDORP. De molen van den heer van Leijen te Moerbeek is Donderdagmiddag tot den grond afgebrand. Een en ander heeft zich in zeer korten tijd afgespeeld. Oorzaak on bekend. Verzekering dekt de schade. De molen was ongeveer 300 jaar oud. TIEPELEN. Een lezer schrijft ons n.a.v. ons stukje over het tiepelen, dat dit spel vroeger ook in Alkmaar gespeeld werd onder den naam „roeloffen". De spelregels waren dezelfde; alleen werden geen punten geslagen. Het plankje, waarmee de verdediger in zyn hok stond, had veel weg van een boterspaan en de „tiepel" was een rond stukje hout van 10 k 12 c.M. lengte. Men speelde het hier altijd op straat en dat het thans niet meer beoefend wordt, komt, omdat het verkeer dit niet meer toe laat. Van een anderen lezer vernemen wij nog, dat het spel ook in 't Gooi, voornamelijk in Hilversum, beoefend werd. Wij mogen dus wel aannemen, dat het een echt Nederlandsch spel is, dat echter lang zamerhand helaas door andere spelen ver drongen is. (Ongecorrigeerd.) HET ECHTSCHEIDINGSPROCES VAN MEVROUW SIMPSON. De Atterney-general heeft aan het slot van zijn inleiding nog gezegd, dat de procureur van den koning een volledig onderzoek heeft ingesteld. Het resultaat van dit onderzoek is geweest, dat er geen enkel bewijs bestaat, dat een interventie zou kunnen rechtvaardi gen. Deze zaak is volstrekt gelijk aan an dere zaken van dezen aard behandeld. Stevenson refereerde zich hierop aan het oordeel van de rechtbank. De rechter gaf daarop last tot annuleering van de inter ventie. Teneinde geen enkelen twijfel bij het pu bliek te laten, dat deze zaak niet anders is behandeld dan andere echtscheidingsgedin gen, heeft de president van het echtschei dingshof verklaard, dat ofschoon de heer Stevenson zich thans heeft teruggetrokken, toch zijn dagvaarding aan den procureur van den koning zal worden gezonden voor het instellen van een onderzoek. Wanneer er verhooren noodig zullen zijn, zullen zij in openbare zitting afgenomen worden. van Vrydag 19 Maart 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige laatste k koers 2.30-2.45 STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 1011/2 101 "As 4 Ned -Indië 1934 Uil 534 Duitschl. '30 m. verkl. 30% BANK-1NSTELL1NGEN. Amsterd. Bank 162 Handel Mij. Cert. v. 250 2o6'/4 Koloniale Bank86 Ned. Ind. Handelsbank 1717a INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 727, Calvó Delft Cert. 92% Nederl Ford2825/, Philips Gloeil. Gem. Bezit 343'/a llnilever 1697a INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting*73 Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V A. 497. 73% 3"/iö 497/i6 33*/j6 H'VibJ 907i6 95/s 5287, Java Cultuur 2587a Ned Ind. Suiker Unie. 185 Vorstenlanden38ö/s Dito actions 24.00 MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.17974 Redjang Lebong 200 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 407 Kon. Petr. 428% Perlak 129 Phillips Oil 42 Shell Union24Vis Tide Water 15n/io RUBBERS. Amsterd Rubber 3447, 333J-41 Deli Bat Rubber 286 278-9 Hessa Rubber 3057, 297-8 Oostkust 140 137>/, Serbadiadi2177, 210-2 Interc. Rubber 8yw 75/.-uA« SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. 144 140 Scheepvaart Unie \3V/i 135-74 TABAKKEN. Deli Batavia314 308 Oude Deli 351 340- Senembab366 j5j7,«7 AMER. SPOORWEGEN. Atchison fopeka 62 597, Southern Pacific 4717I6 44.53/^ Southern Railw Cert 31*/16 28$-% Union Pacific 1097, Canadian Pac II3/, ll6/u -$ §Noteering per 50. x) ex-coupon ttxclaim. 'Exdividand. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 203 84 170 7174-% 89 282 332-37, 168%-* 707, 47-7,, 70-7* 37, 4'-7:« 317,-Va 871%6-f 87, 518g-20 250 179£-80 393/4 25 1757, 201 3957, 4174-8 127Va-8 407/Ö 23J-7i6 15H/18 New-York 1.8215/ie 1.827/s 8.9334 Londen 8.93% Berlijn 73.56 73.55 Parijs 8.3934 8.39'/« Brussel (Belga) 30.8034 30.80 Zürich 41.66 41.6434 Kopenhagen 39.92)4 39.90 Stockholm 46.10 46.0734 Oslo 44.9234 44.90 Italië 9.35 Praag 6.3734 ZEEHONDEN GEVANGEN. Hedenochtend lagen ter bezichtiging aan den vischafslag te Scheveningen twee zee honden, waarvan de zwaarste 300 pond woog. De cadavers zyn aangevoerd door de firma H. A. Kegge te Scheveningen. De die ren waren in de haringfuiken levend gevan gen in de waddenzee bij Terschelling. In de netten zijn ze echter gestikt. WETSONTWERP VERBINDEND EN ONVERBINDEND VERKLARING VAN COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREEN KOMSTEN AANGENOMEN. De Tweede Kamer heeft hedenmiddag met 53 tegen 29 stemmen aangeno men het wetsontwerp tot algemeen verbindend en onverbindendverklaring van collectieve arbeidsovereenkomsten. trams en begrafenisstoeten hebben - ongeacht of zij op voorrangswegen rijden of niet - ook voorrang al naderen zij u van links! Van r.k. zijde worden voorbereidende maatregelen getroffen om tot oprichting van een bewaarschool aan het Kruis te Heerhu- gowaard te komen. CHR. SCHOOL VEREENIGING TE NOORDSCHARWOUDE. De geref. schoolvereeniging hield haar jaarvergadering. In zyn openingswoord werd door den voorzitter een woord van herdenking gewijd aan wijlen den eere voorzitter, den heer G. Barten, die zooveel jaren als voorzitter van het schoolbestuur zyn beste krachten gaf voor de chr. school. Als bestuurslid werd herkozen de heer G. Gutter. Door den heer R. Schuil werd een inleiding gehouden over „het rekenonder wijs op de lagere school" en door den heer P. F. Slot over „De Godsdienstige opvoe ding in gezin en school". PREDIKBEURTEN. ZONDAG 21 MAART 1937. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur ds. van Dop (H. avondmaal). Kapelkerk9 uur ds. Warners, 10.30 uur ds. Baar (bevestiging nieuwe lidmaten), 5 uur n.m. ds. van Dop (dankzegging). Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur ds. Rap- pold (bevestiging nieuwe lidmaten). Ev. Luth. Kerk, 10.30 uur, ds. Drijver van Den Haag, 7 uur ds. Kooiman van Amster dam (H. avondmaal, extra coll. Ned. predi kanten tractementenf onds) Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur ds. Kuiper (doop). Geref. Kerk, 10 uur en 5 uur ds. von Meyenfeldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 u. en 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Vrij Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 uur ds. Ruys, onderwerp: „Eenzaam en verla ten"; 12 uur Zondagsschool; av. 7 uur ds. Ruys, biduur voor het gewas. Westerlicht, 's avonds ds. van Mullem. Leger des Heils stichter (Willam Booth), Limmerhoek 40; Zaterdagavond 8 uur openluchtbijeenkomst op de Steenenbrug, Zaterdagavond 9 uur bidstond; Zondagmor gen 7.30 uur gebedsuur, 10 uur altaardienst, 3.30 uur verblijdings-samenkomst, 7.30 uur verlossingsbijeenkomst; Dinsdagavond 8 uur soldatensamenkomst; Woensdagavond 7.30 uur straatzang; Donderdagavond 8 uur „een uur in „Gethsémané"; Vrijdag (Goe den Vrydag) n.m. 3 uur en n.m. 8 uur, herinneringen aan „Golgotha". Nederlandsch Leger des Heils, Hekelstr. no. 9; Zaterdagavond 8 uur straatzang; Zon dag 10 uur wijdingsdienst, 12.30 uur en 5 u. kinderbijeenkomsten, Zondagavond 8 uur heilsbijeenkomst; Dinsdag en Donderdag samenkomsten. Deze diensten worden geleid door kapi- teine M. v. Stein. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur ds. van Mullem (bevestiging nieuwe lidmaten). BERGEN, 10 uur ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 uur en 5 uur ds. Donnervan Broek op Langendijk. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur dr. O. Norel, van Amsterdam. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN DEN HOEF, n.m. 2 uur ds. Baar (H. avondmaal). GROET, zie SchoorL GROOTSCHERMER 7.30 uur n.m. ds. Kastein (bevestiging lidmaten). HEILOO, 10 uur ds. Bloemhoff (bevesti ging nieuwe lidmaten). Nederl. Evang. Verg. a. d. Kerklaan, v.m. 10 uur ds. W. M. A. Kalkman van Am sterdam; av. 7 uur ds. van Baaien van Broek op Langendijk. HEERHUGOWAARD, 10 uur (bevesti ging lidmaten), ds. v. d. Kam. LIMMEN, nam. 2 uur ds. Bloemhoff. NIEUWE NIEDORP, Doopsgezinde Ge meente, 10 uur ds. Haars (avondmaal). NOORDSCHARWOUDE, 9.30 uur ds. Melchers. OOSTGRAFTDIJK, 10 uur ds. Loysen (bevestiging lidmaten, collecte generale kas der herv. kerk). OUDORP, 10 uur ds. Kastein. OTERLEEK, geen dienst. OUDKARSPEL, 10.30 uur ds. Warners. SCHERMERHORN, 10 uur ds. Boeren- donk. SCHOORL, 7 uur n.m. buitengewone zangdienst (Bach-cantate). SINT PANCRAS, 9.30 (bevestiging lid-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2