Het groene oog van Baa-AI. QemeeHtetadeu £xwd: en Jmmi&ciiw JlecMs-taAen NOORDSCHARWOUDE Holl. Bloembollenkweekers- genootschap. In „Concordia" te Noordscharwoude werd Donderdagavond een vergadering ge houden door de af deeling Langendijk van het Holl. Bloembollenkweekersgenootschap. De voorzitter, de heer P. Wijn, opende de vergadering met een kort welkomstwoord, waarin hij wees op het ledental van de af- deeling, dat wel mee kan doen in de rij der afdeelingen van het maar in ver houding tot het aantal bollenkweekers aan den Langendijk grooter kan zijn en heel wat ook. Het is jammer, dat de menschen hier zoo weinig gevoelen voor de organisatie voor dat gedeelte van hun bedrijf, dat nog iets in het laad je geeft. De heer Schoneveld, voorzitter van het H.B.G., verkreeg vervolgens het woord. Spr. wees er op, dat men van de saneering een goede voorstelling moet hebben, want door het vele misverstand wordt er door verschil lende kweekers gemopperd. Voor het ontstaan van de saneering ging spr. terug tot de jaren 1932 en 1933. De uit voer van bloembollen was in twee jaar tijds van een waarde van 47 millioen terug- geloopen tot een waarde van 17 millioen. terwijl de hoeveelheid ongeveer gelijk was gebleven. Dit is de oorzaak geweest, dat eenige kopstukken uit de bloembollenwereld de hoofden bij elkaar gestoken hebben en gezegd: Wat moeten wij er mee aan? Toen is de saneering gekomen, met de medewer king van de regeering, zij het niet met financiëele huip, zooals volgens sommigen was toegezegd. Dat is niet juist. Het vak moest zichzelf helpen. Het heeft dit gedaan. Het is wel zooals de anti-saneerders zeg gen, dat het evengoed wel weer terecht komt zonder saneering. Het vak gaat niet teloor, maar een groot aantal kweekers zouden in dit „moordproces" te gronde zijn gegaan. Het doel der saneering is geweest, de kwee kers op de been te houden. Daarin is men wel geslaagd. De oorzaak van het feit, dat nu nog de saneering moet worden toegepast, ligt bij de internationale verwikkelingen, waardoor de uitvoer wordt belemmerd. Wan neer de internationale toestanden eens een beetje verbeterd zouden zijn, zou de zaak al opgelost zijn. Er wordt wel eens beweerd, dat er bij de saneering onregelmatigheden gebeuren. Dat is echter niet juist. Bij onderzoek van klach ten blijkt meestal, dat deze berusten op een verkeerd begrip. Het is best mogelijk, dat wel eens iets gebeurt, dat niet geheel vol gens den wensch van de kweekers is, doch dit wordt niet met opzet zoo gedaan. Spr. verzocht de aanwezigen, met klachten en vragen te komen, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. Diverse omstandig heden werden door eenige heeren naar voren gebracht, waarna de heer Schoneveld toelichting verschafte. De heer Preijde voerde vervolgens het woord over de noodzakelijkheid van organi satie. Spr. verwonderde zich er over, dat in deze streek, waar het gevoel voor organisatie zoo sterk is, men voor organisatie in de bloembollenkweekersorganisaties zoo weinig gevoelt. Dit is niet juist. Men mag denken, het gaat zoo wel goed, maar het is geen goede arbeidsverdeeling en ook niet goed, dat men zich onttrekt aan de onkosten, welke door de wel georganiseerde kweekers worden gemaakt. Verder komt de critiek op de saneering enz. meestal van menschen, die niet bij een organisatie zijn aangesloten. Voor de saneering was de organisatie slecht. De exporteurs waren daarentegen sterk ge organiseerd in een organisatie. De kweekers waren voor een klein gedeelte georganiseerd, doch zeer verdeeld en konden daardoor weinig bereiken. De kweekers hebben eigen lijk nooit gerealiseerd, welke zwakke positie zij innemen tegenover den handel. Een man alleen is een zonderling. Wat kan men alleen bereiken? Bij wat in de organisatie is te be reiken, komt de niet-georganiseerde altijd een slag op achter. Zij hebben geen invloed op de vergaderingen der organisatie en moeten altijd maar afwachten, wat er zal gebeuren. Van de 13000 kweekers, die bij de Sierteelt Centrale zijn aangesloten, zijn 6000 georganiseerd. Dat mag een klein aan tal lijken, maar in oppervlakte is men zeer vooruit gegaan. Er zijn er ook bij, die wel bij de Sierteelt Centrale zijn aangesloten, doch doordat hun hoekje bollen zoo klein is, niet bij een organisatie. Op het oogenblik heeft men de contactcommissie, waarbij alle kwee kersorganisaties zijn aangesloten. Dat is een groote vooruitgang. Spr. drong er op aan. dat de niet-georganiseerden zich bij een org. aansluiten, welke de zuivere kweekers- belangen gehartigt. Daarvoor kan men alleen bij het H.B.G. terecht. Nadat nog eenige vragen waren gesteld, sloot de voorzitter deze goedgeslaagde ver gadering, de sprekers dankzeggend voor hun medewerking. Glimlachje Mag ik er U even op attent maken, dat die boomen verkeerd geplaatst zijn! Dinsdag vergaderde de raad. Mevr. Paarlberg-Hartland kreeg verlof aan het einde der agenda vragen te mogen stellen betreffende werkverschaffing en ziektewet. Mededeelingen. De voorzitter deelde mede, dat: a. in de kosten van het bijzonder onder wijs (R.K. Jongens- en Meisjesschool en School met den Bijbel) aan de gemeente Noordscharwoude over 1935 verschuldigd is een bedrag van 2907.80; b. aan de gemeente Sint Pancras als bij drage in de kosten van onderhoud van den Twuijverweg over 1936, volgens overeen komst, moet worden betaald 2.28. Naar aanleiding van de bijdrage Twuijver weg, deelde de voorzitter op een vraag van den heer Kostelijk mede, dat 2/3 van den weg bebouwd moet zijn voordat de gemeente van haar verplichting tot bijdrage in onder houd af is. Ingekomen stukken. Een verslag van de contact-commissie uit het Witte Kruis en het Wit-Gele Kruis aan den Langendijk over de t.b.c.-bestrijding over 1936. De voorzitter deelde mede, dat het een heel gunstig jaar is geweest. Het totaal der kosten bedraagt 98.54, waarvan de ge meente 40 pCt. terug ontvangt. De heer Borst: Het is mij opgevallen, dat er van de 32 patiënten geen enkele uitge zonden is naar een sanatorium. Spr. vroeg naar de reden hiervan. Dit wordt toch niet nagelaten om de kosten? De voorzitter kon hierover geen inlichtin gen geven omdat hij er niet mee op de hoogte is. Wel weet de voorzitter dat, wan neer uitzending noodig is, dat gebeurt op advies van dr. Schut. Rekening van den keuringsdienst van vee en vleesch in den keuringskring Oudkarspel over het jaar 1936. In tegenstelling met de laatste twee jaren, bleek de rekening nu weer een voordeelig saldo aan te wijzen. De ontvangsten waren 5292.41, de uitga ven 4292.51, saldo 999.90. Wanneer wij aanstonds echter verplicht zullen zijn om het afgekeurde vee naar de dèstructor te zenden, zullen de kosten onge twijfeld hooger worden en zal er niet veel van het voordeelig saldo overblijven. De voorz. legde hier den nadruk op, om dat men anders mocht denken dat de keur- loonen wel weer verlaagd kunnen worden. Verslag van den vleeschkeuringsdienst in den keuringskring Oudkarspel over 1936. Er zijn gekeurd 2066 stuks vee. In de noodslacht plaats zijn verwerkt 230 st. vee, waarvan er 118 zijn gedood en 112 gestorven. Van deze 230 stuks zijn er 75 onvoorwaardelijk goedgekeurd, 65 voorwaardelijk en 90 afge keurd. Verslag van den toestand en de verrich tingen van het agentschap der arbeidsbemid deling over 1936, benevens een overzicht van de uitgaven voor werkverschaffing en steunverleening en van uitbetaalden steun en loonen in werkverschaffing over dat jaar. De voorzitter bracht een woord van hulde aan den ambtenaar ter secretarie, den heer Bossen, die, zonder dat hij het verplicht was, een uitgebreid overzicht heeft gege ven van de werkzaamheden der arbeidsbe middeling. Zoolang de treurige toestand blijft bestaan, hoopte de voorzitter, dat de baggerregeling blijft behouden, daar deze een zegen vooral voor de kleine tuinders blijkt te zijn. In de baggerregeling is een bedrag van 3535.98 verloond. Een adres van het R.K. schoolbestuur, houdende verzoek om een bijdrage van 200, ten behoeve van de aanstelling van een kweekeling met akte. De voorzitter deelde mede, dat het ver zoek in dit adres vervat, door B. en W. is getoetst aan de bepalingen van de Lager- onderwijswet 1920. In deze wet is de regeling openbaar en bijzonder lager onderwijs neergelegd, en is duidelijk omschreven, waarop de bijzondere school recht heeft. Wanneer de schoolgemeente besluit een kweekeling met akte aan de openbare lagere school aan te stellen, dan heeft de bijzon dere school in die gemeente ook recht daar op. De woongemeente ontvangt eens per jaar van de schoolgemeente de afrekening betreffende het bijzonder lager onderwijs en vindt op die afrekening dan ook de kos ten van een kweekeling met akte aan die school. Maar al wordt aan de O.L. school in de woongemeente een kweekeling met akte aangesteld, dan heeft de bijzondere school in een andere gemeente gelegen, ook al gaan daarop kinderen uit die gemeente, geen recht op deze leerkracht. Uitdrukkelijk is dit in de wet vastgelegd. Nu dit zoo staat gaat het niet aan om, buiten de wet om, door middel van een achterdeurtje, in den vorm van een gemeentelijke subsidie, toch dat doel te bereiken. De L.O.-wet laat inwil liging van het verzoek niet toe en spreker gaf den raad in overweging dit aan adres sant te berichten. Als de raad dit verzoek mocht inwilligen en ik zou haast wenschen dat dit gebeur de zou ik dit besluit ter vernietiging voordragen. De heer Rijper zeide nu ook de' overtui ging te hebben dat het verzoek niet voor in williging vatbaar is, maar komt op tegen de insinuatie van den voorzitter als zou het de bedoeling van het R.K. schoolbestuur zijn, nu door een achterdeurtje de subsidie binnen te halen. Spreker zette den toestand aan de school uiteen en wees er op, dat het meer dan nood zakelijk is dat er een onderwijskracht bij komt. Aan het R.K. schoolbestuur zal worden medegedeeld, dat op grond van de wet het verzoek niet ingewilligd kan worden. Voorstellen van B. en W. Beschikbaarstelling bijdrage, ten behoeve van steunverleening. Hierover is een brief ingekomen van het departement van sociale zaken, dat over 1937 5.30 per werklooze beschikbaar wordt gesteld. Het aantal werk- loozen is voor onze gemeente vastgesteld op 47, waarvoor dus wordt uitgekeerd een be drag van 249.10. Voor rekening van het departement 3.30 en voor de gemeente 2. wat dus een totale uitgaaf van de gemeente vorderde van 94. B. en W. stelden voor, dat de gemeente haar medewerking ver leent, waardoor jze tevens in aanmerking komt voor een e^fta-steun in natura en klee ding. Aldus besloten. Het betalen van het aandeel der gemeen te (30 pCt.) in de, over 1936 verschuldigde, rente van in 1931 verleende tuinbouwers voorschotten. Dit vordert een uitgaaf van 255.64 voor de gemeente. Aldus besloten. Het toekennen van een vergoeding uit de gemeentekas voor een kweekeling met akte aan de openbare lagere school. B. en W. hebben in het leerlingental aan leiding gevonden een onderhoud aan te vra gen bij den inspecteur en in overleg met dezen is besloten nogmaals bij den minister aan te dringen op aanstelling van een 4e on derwijskracht en den minister onder oogen te brengen of hier niet van toepassing is art. 56 van de lager-onderwijswet. Wij hopen er dus nog het beste van. Wij moeten echter doorgaan, want met 1 April moet de zaak geregeld zijn. B. en W. stelden dus voor met 1 April een kweekeling met akte aan te stellen tegen vergoeding van 400 per jaar." De heer Borst stelde zich voor, dat een belooning van 8 per week de ambitie bij het les geven niet zal bevorderen en stelde dan ook voor dit bedrag te verhoogen tot 600. De voorzitter heeft bij verschillende an dere gemeenten geïnformeerd en het bleek, dat over het algemeen de belooning onge veer 400 is. Wij kunnen met dit loon ge rust voor den dag komen. Mevr. Paarlberg-Hartland stelde voor er 600 van te maken. De voorzitter kon zich met het voorstel van 600 niet vereenigen. Na nog eenige discussie werd het voorstel- mevr. Paarlberg-HartlandBorst in stem ming gebracht en met alleen de stemmen van de voorstellers verworpen. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men met mevr. Paarlberg-Hartland en de heer Borst tegen. Wijziging van de gemeente-begrooting dienstjaar 1936. De af- en overschrijving vermeldt in ontvangst en uitgaaf 'n bedrag van 3622.46. Rondvraag. De heer Borst wees op het lage bedrag van de loonbijslagregeling. Hier van is slechts door enkele personen gebruik gemaakt. In Koedijk is een veel grooter be drag uitbetaald. Mévr. Paarlberg-Hartland wees op het be sluit tot uitbreiding van de begraafplaats, waarbij een loon zou worden betaald van 25 cent per uur en bij flink werken 27 cent. Spreeksters opvatting is, dat de raad meen de, dat een loon van 25 cent vast stond. Nu blijkt echter, dat er velen zijn die niet aan de 25 ct. toe komen en spreekster drong er op aan, dat maatregelen worden genomen, dat in elk geval 25 ct. per uur verdiend wordt. Verder vroeg spreekster inlichtingen over 'n arbeider in gemeentedienst, van wien de huisarts had gezegd, dat hij niet aan het werk kon, terwijl de controleerend genees heer verklaarde, dat hij aan het werk moest. De voorzitter wilde zich niet op het for- meele standpunt stellen van hierover geen inlichtingen te geven, daar deze zaken uit sluitend B. en W. aangaan. Wij zijn tot heden niet erg gelukkig ge weest met dit werk. Het ziektegeval is mij door en door bekend, maar als de controlee rend geneesheer beslist „werken", dan is daar niets aan te doen. Mevr. Paarlberg-Hartland zeide, dat er massa's gevallen zijn waarbij de controlee rend-geneesheer in tegenspraak met den ge meente-arts oordeelde, dat de patiënt wel weer aan het werk kan gaan. Als alle ge meenten hiertegen protesteeren zal het mo gelijk wel anders worden. Nadat nog eenige leden over de werkver schaffing het woord hadden gevoerd, deelde de voorzitter mede, dat hij geen enkele vraag meer toe zal laten over de werkver schaffing. De heer Borst vroeg of in onze gemeente ook geen comité voor bijzondere nooden kan worden opgericht. De voorzitter zag daar op het oogenblik nog niet veel heil in, maar het heeft zijn bijzondere belangstelling. UITGEEST De raad dezer gemeente vergaderde Woensdagmiddag ten raadhuize. De agenda vermeldden wenig belangrijke punten. Nadat een besluit tot wijziging der school geldverordening werd genomen kwam een voorstel ter tafel tot het doen uitvoeren in werkverschaffing van 100 meter rioleering in het Westergeest en herbestrating, welk voorstel eveneens zonder hoofdelijke stem ming werd aangenomen. Het geheele plan omvat een bedrag van 1000 aan loon en een bedrag van 1600 aan materiaal. Bij de rondvraag vroeg de heer Brasser of de burgemeester met het A.BA. in over leg wilde treden, dat de steenkolenbonnen van het Armbestuur tot 1 April werden doorverstrekt, evenals dit het geval is met de werkloozen, die volgens de Rijkssteun regeling worden gesteund. De voorzitter zei de dit toe. Verder verzocht de heer Brasser adhaesie te willen betuigen aan het voorstel van het N.V.V. aan den minister van sociale zaken inzake het doen voortbestaan van den steen- kolentoeslag in den vorm van een duurte- toeslag. Weth. Krom zeide, dat dit niets meer geeft aangezien de minister het voorstel reeds heeft afgewezen. De heer Twisk vroeg of iets bekend is van het verstrekken van goedkoope melk aan werkloozen. De voorzitter zeide hieromtrent nog niets te hebben vernomen. Hierna ging de Raad in besloten zitting. Een krant, die werk'lifk wordt gelezen, Moet voor uw zaak afdoende wezen Consumptiemelkregeling 1937-1938. Gelijk bekend, is in voorbereiding een maatregel, krachtens welken melk, welke in het wettelijk gebied in consumptie zal worden gebracht, dient te worden inge kocht door bemiddeling van een op te rich ten organisatie van veehouders en uitslui tend door handelaren, die aangesloten zul len zijn bij een op te richten algemeene or ganisatie van den melkhandel. In afwachting van de volledige toepas sing van dezen maatregel zullen per 28 Maart a.s., naar wij van bevoegde zijde ver nemen, o.m. de volgende bepalingen gelden. De taxe. Per 28 Maart a.s. zullen regeeringcontrac- ten moeten worden afgesloten met een taxe, niet hooger of niet lager dan overeen komt met de taxe, zooals deze door de Ne- derlandsche zuivelcentrale is ingevuld op zeer binnenkort aan rechthebbende veehou ders te verstrekken contraetformulierer. Deze contracten zullen loopen tot 2 April 1938. De grootte dezer taxe zal worden vastge steld gelijk aan die, waarop het betrokken bedrijf in het melkjaar 19361938 aan spraak heeft kunnen maken. Garantieregeling. Verder zal per 28 Maart a.s. een garan tieregeling worden getroffen, volgens welke veehouders, die bij de Nederlandsche zui velcentrale als taxe-contract-gerechtigd zijn ingeschreven, in geval van niet-plaatsing van hun melk voor consumptiedoeleinden, toch voor de op hun bedrijf geproduceerde melk een vergoeding zullen ontvangen. Het ligt n.1. in de bedoeling om uit een fonds, hetwelk wordt bijeengebracht uit gelden, verkregen door een korting op de overigens afdrachtvrij in consumptie gebrachte melk, deze tegemoetkoming te verstrekken en wei over de geheele melkproductie, echter tot een maximum van 80 der toegewezen taxe. Deze garantieregeling beoogt voor goed een einde te maken aan het euvel van on geoorloofde betalingen door veehouders aan koopers hunner melk, met het doel om in het bezit van een contract te geraken. Melk en room voor ijsbereiding. Het vorige contract jaar was het in som mige gevallen geoorloofd, voor de berei ding van ijs melk en room op industrie basis te betrekken. Het ligt niet in het voor nemen deze faciliteit, welke inmiddels werd ingetrokken, in het komende contract-jaar opnieuw te verleenen. Verbod tot het in consumptie brengen van z.g. uitgeschakelde taxemelk. In den loop van het contractjaar 1936-'37 is gebleken, dat, in bepaalde gevallen, zij het met betaling van afdracht, melk in consumptie werd gebracht van veehouders, die om redenen van hygiënisch belang voor het afsluiten van een regeeringscontract zijn uitgesloten of van zelfslijtende vee houders, die om gelijke redenen niet in aanmerking zijn gekomen voor de toewij zing van een taxe. Maatregelen tot beteu geling hiervan zijn in overweging. CONSUMPTIEMELK REGEERINGSCONTRACT. De Nederlandsche zuivelcentrale meldt, dat van 21 Maart t.m. 27 Maart 1937 het consumptiemelk-regeeringscontract, taxe - gedeelte 6.25 cent is, eventueel verhoogd met premie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit. Overmelk regeeringsmi- nimumprijs 5.20 cent. De afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk is 2.50 cent. BOTERNOTEERING. De commissie-noteering voor Neder landsche boter is vastgesteld op 0.69 per K.G. OPKOOP VAN KUIKENS. Vragen aan den minister. Het Tweede Kamerlid Droesen (r.k.) heeft aan den minister' van landbouw en visschery de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat een groot deel der kuikens reeds vroegtijdig met spe culatieve bedoelingen werd opgekocht en dat een ander deel om dezelfde reden door de kuikenbroeders wordt aangehouden? 2. Erkent de minister, dat daardoor de be doeling der maximum prijzen voor kuikens niet tot haar recht komt en dat speciaal de financiëel weinig draagkrachtigen zich niet van de benoodigde jonge dieren kunnen voorzien? 3. Is de minister bereid maatregelen te tref fen, waardoor inderdaad voldoende kuikens en (of) jonge hennen in het bezit van den kleinen man kunnen komen? 4. Is de minister niet van meening, dat daartoe zou kunnen dienen een regeling van deze strekking, dat een zeker percentage der kuikens door de groote kuikenbroeders moet worden beschikbaar gesteld, om door bemiddeling van een der crisisinstanties tegen den maximum prijs aan weinig draag krachtigen te worden geleverd? Zijn meisje met zoutzuur geworpen. Drie jaar tegen verd. geëischt. „Ik heb haar met zoutzuur in het gezicht geworpen om haar minder aantrekkelijk te maken voor andere mannen", verklaarde gisteren een 25-jarige jongeman, die terecht stond voor het gerechtshof te Amsterdam^ omdat hij op 16 September te Bussum een aanslag op zijn meisje had gepleegd. De verhouding tusschen den jongen, die te Nijmegen woont en zijn meisje, dat te Bussum in betrekking was, liet reeds ge- ruimen tijd te wenschen over. Het meisje wilde de verloving verbreken, daar zij te recht twijfelde aan 's mans trouw. Tijdens de ruzies had hij herhaaldelijk gedreigd: als ze niet bij hem terugkwam, zou hij haar neerschieten Op 16 September kocht hij bij een drogist te Nijmegen een fleschje zoutzuur. Met dit gevaarlijke wapen trok hij naar Bussum en gedurende een wandeling ontstond op nieuw ruzie. Hij 'greep het meisje bij de keel en probeerde haar zoutzuur in den mond te gieten. Zij verweerde zich en wist tijdig te ont snappen. Het meisje liep enkele lichte brandwonden in het gezicht op en haar mantel was door het bijtende goedje be dorven. De Nijmegenaar vluchtte, doch werd spoedig gearresteerd. Voor de politie bekende hij zijn daad, zijn bedoeling was geweest haar te verminken. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde hem wegens poging tot zware mishandeling tot twee jaar gevangenisstraf. De officier achtte de straf te laag en tee- kende hooger beroep aan. Requisitoir. Zonder een spoor van oprecht berouw aldus de procureur-generaal mr. J. Ver steeg in zijn requisitoir staat deze ver dachte zich hier te verdedigen, terwijl hij zoo ruimschoots tijd heeft gehad om over zijn schandelijke en laffe daad na te den ken. Het komt spr. voor, dat de straf voor dit feit door de rechtbank opgelegd, te ge ring is. Het O. M. vorderde een ge vangenisstraf van drie jaar. De president las hierop het reclassee- ringsrapport voor, dat verre van fraai was. Het rapport noemde hem lichtzinnig, onbe trouwbaar en lui. De verdediger mr. F. Pauwels wilde aan dit rapport niet zooveel waarde toegekend zien. Het is daarvoor naar pL's meening te weinig objectief. Er wordt werkelijk niets goeds van hem gezegd en dat wijst nooit op objectiviteit. Vervolgens ont wikkeld^ pl. eenige juridische argumenten, waarna hij betoogde, dat de straf, door de rechtbank opgelegd, reeds zeer hoog is. Pl. drong er op aan den jongen een kans te ge ven door hem een clemente straf op te leg gen. DE MOORD IN DE ORANJEBOOMSTRAAT TE ROTTERDAM. De Rotterdamsche rechtbank heeft bij vervroeging vonnis gewezen in de zaak van den 39-jarigen loswerkman H. T. die heeft terecht gestaan, omdat hij op 19 September j.1. de gescheiden vrouw Margaretha Kok in haar woning aan de Oranjeboomstraat te Rotterdam met een beitel om het le ven zou hebben gebracht. Vroeger had T. een verhouding met deze vrouw gehad, maar sedert eenigen tijd was de vrouw verloofd met een anderen man en wilde zij van haar vroegeren minnaar niets meer weten. De rechtbank heeft T., geheel overeen komstig den eisch van het O. M., wegens zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbend, veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf. 193. Tonny had er geen vermoeden van waarheen ze hem brachten. De weg ging door een donker oerwoud, waar tallooze slangen waren. Al deze slangen hadden bij het maanlicht hun holen verlaten en kro pen rond de koelie en zijn vracht. 194. Toen Hassan enige ogenblikken later de werkplaats betrad van een slijper van edelgesteenten, die naast het hotel woon de, hoorde hij van deze wat er gebeurd was. Terstond liet hij alarm maken en ging men erop uit om te zoeken,

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7