beste in de middenlinie, terwijl de voorhoe de zeer bewegelijk was en vooral over rechts gevaarlijk bleek. Tenslotte leidde v. Nunen, bijgestaan door neutrale grensrechters, met zeer straffe hand, zoodat het forsche spel binnen de ge oorloofde perken bleef. De wedstrijd. De wedstrijd zelf is gauw verteld. Texel won den toss, wat niets beteekende. En een groote schare toeschouwers zag, hoe Alkmaar aftrapte en hoe de eerste vijf mi nuten kennelijk gebruikt werden voor een wederzijdsche verkenning. Toen volgde een periode van licht Alk- maar-overwicht, waarin eenige hoekschop pen op het Texel-doel wat spanning brach ten, en waarin de Texel-aanval een paar keer de Alkmaar-verdediging trachtte te verrassen. Het eerste kwartier verstreek kalm. Toen had Alkmaar vier en Texel één hoekschop genomen. Er was 20 minuten gespeeld, toen de Alk maar-linkervleugel een aanval inzette en een der beide spelers scherp voorzette. De Texel-verdediging greep mis en Kranen burg zorgde er voor, dat het laatste (mis schien reeds onnoodige) tikje gegeven werd (1—0). Texel kwam toen eenige minuten lang sterk opzetten, doch twee Alkmaarsche uit vallen werden slechts met moeite gekeerd. Geheel onverwacht kwam toen, er was 25 minuten gespeeld, de gelijkmaker op de reeds omschreven manier. Wel trachtte Dui- veman door uitloopen nog te redden, maar dat lukte niet (11). De gasten hebben in de volgende periode getracht, Alkmaar te overspelen, maar juist toen bleek, hoe zeer de middenlinie achter bleef, zoodat de druk op het Alkmaar-doel niet al te groot bleek. Een paar schoten gin gen naast en de rest kwam bij Duiveman terecht. Het resteerende kwartier gaf weer een klein Alkmaar-overwicht, maar al weer kon dat slechts in hoekschoppen worden uitge drukt, uit een waarvan Kranenburg zeer mooi inkopte, maar Dukers greep het leer nog net. En de rust kwam met 11, en een corner verhouding 114! De tweede helft begon met eenige Texel- aanvallen, maar lang duurde het niet, of Alkmaar was weer de meerdere. Pas nu kwamen Baars en Zwart in hun element en aanval na aanval zetten ze op. Wel was het plaatsen niet altijd even zuiver, maar toch kreeg de voorhoede daardoor gelegenheid, om het Texel-doel te naderen. Waar de ver dediging de baas bleef, ook al door te lang treuzelen der Alkmaar-spelers. In die periode bezorgde Ooms Alkmaar een benauwd oogenblik, door geheel onge motiveerd hands te maken, doch Duiveman redde voor den zooveelsten keer. Ook daarna heeft Duiveman verschillende keeren red ding gebracht door snel ingrijpen en een keer had hij het geluk, dat voor open doel een kans gemist werd! Zoo naderde het einde en in de laatste mi nuten trachtte Alkmaar nog het winnende puntje te maken. Wat net niet gelukte, of schoon een corner maar net naastgeschoten werd door de Jong! En nu a.s. Zondag naar Q.S.C. Wij hebben wel moed voor dit Alkmaar-elftal. De elftallen waren: Alkmaar Duiveman Dingerdis Ooms Zwart Baars Kuis Schoonhoven de Jong Engel Kranenburg v. d. Stok O P. Neyers Vlaming H. Ram Witvlied Kikkert Huizinga de Graaf H. Neyers J. Ran Zuidewind Dukers Texel Districtswedstrijden te Groningen. WestOost 10, OostNoord 10, ZuidNoord 51, WestZuid 12. Ideaal voetbalweer, een speelveld in de best mogelijke conditie, dat door vele dui zenden toeschouwers omzoomd was, het waren even zoovele factoren, welke noodig zijn om een voetbaltornooi te doen slagen. De westelijke ploeg stak van wal met de in rood en witte kleuren gestoken oostely- ken zoo ongeveer te overspelen. Met be- heerscht combinatiespel trokken Lungen e.a. steeds weer op het oostelijke doel af en binnen enkele minuten werd Meylink dan ook kansloos door van der Vegt geslagen. Oost bleef in het veld de mindere, hoewel het verschil steeds geringer werd. Kansen voor een tegenpunt gaven de westelijke ach terspelers veel te veel, doch door zwak schieten van Heetjans e.a. en zeer sterk spel van doelman Dijkstra bleven treffers uit. Lungen speelde technisch knap voetbal, doch opende het spel niet steeds voldoende om hem op een hoogte met Bakhuijs te kun nen plaatsen. Oost tapte na de rust uit een ander vaatje. Een verdiend gelijk spel ontging Nagels c.s. echter door pech voor het vijandelijke doel. West won met 10. NoordZuid is een teleurstelling gewor den. Met niet minder dan 51 werd de Noordelijke ploeg verdiend geslagen. De Noordelijke T.C. nam in de middag pauze radicale maatregelen door Haan, Hei develd, Huizeling, Woltjes en de Leeuw te vervangen door Dijkstra, ten Wolde, Haze- weyer Sr., Wilkens en van Staveren. De ploeg won daardoor niet alleen aan zienlijk aan strijdlust, doch ook aan kracht. Het was tusschen Noord en Oost een vol komen open strijd met de beste kansen en de meeste pech voor Noord. In de tweede helft viel de beslissing van den verliezers wedstrijd uit in het voordeel van Oost, dank zij een schot'van Heetjans, dat na een ongelukkige spelphase voor den sterken Frisia-keeper in de touwen snorde. In den eindstrijd werd goed voetbal ge speeld. West combineerde zuiverder dan Zuid, speelde vaak ook iets sneller en was daardoor aanvankelijk sterker. Haar scherpe hoekschoppen van van Beek schiepen groote moeilijkheden voor de West-verdediging. Indirect ontstond daaruit door Vondenhoff het eerste doelpunt. Kort daarop had Lungen met een van zijn drib bels succes (11). Hoe meer de tijd verstreek, hoe meer door beide ploegen op winst gespeeld werd. Lun gen kreeg daardoor meer bewegingsvrijheid, brak soms mooi door, doch werd op het cri- tieke moment steeds van den bal gewerkt. Van den Hoven, die in den wedstrijd Neder landZwitserland te veel retireerde, speel de nu een gansch ander spel van initiatief en vinnig doorzetten. Ver in de tweede helft viel eindelijk de beslissing, doordat de zuidelijke rechtsbin nen door missen een kans kreeg. OOSTENRUK—ITALIË GESTAAKT. Levensgevaarlijk geacht volgens scheidsrechter Ohlssen. 50.000 toeschouwers hebben den lan den wedstrijd tusschen Oostenrijk en Italië bijgewoond, welke ontmoeting geleid doch niet beëindigd kon worden door den bekenden Zweedschen scheids rechter Ohlssen. Het merkwaardige van deze ontmoeting was n.1., dat de heer Ohlssen zich ongeveer een kwartier voor het einde van den wedstrijd genoodzaakt zag den strijd te staken, omdat hij voor de gezondheid van de spelers onver antwoordelijk achtte, nog verder met het spel door te gaan. Wie hier de schuldigen zijn, zal wel nader worden uitgezocht, maar in ieder geval heeft het publiek zich er ook duchtig mede be moeid, waardoor de hartstochten in het veld hoog werden opgezweept. In de eerste helft was het al niet rustig geweest. Oostenrijk was aanvankelijk iets in de meerderheid. De spil van het Italiaansche elftal, Andreolo, kreeg een waarschuwing, omdat hij den Oos- tenrijkschen midhalf Pekarek unfair had aangevallen. Het eerste doelpunt voor Oos tenrijk scoorde Jerusalem uit een voorzet van Sindelar. De Oostenrijker werd daarbij door den rechtshalf speler van Italië, Seran- toni, onsportief bejegend en Jerusalem revancheerde zich dermate, dat hij door Ohlssen van het veld moest worden gezon den. Van dat moment af begonnen de moei lijkheden. Herhaaldelijk moest Ohlssen in grijpen voor natrappen, haken, en over het algemeen zeer onsportief gedrag van de verschillende spelers. Het pub'iek bemoeide zich er mede en daardoor werden de harts tochten nog meer opgezweept. De voorzitter van den Oostenrijkschen Voetbalbond, dr. Eberstaller en de Italiaansche officials Vac- cvaro en Pozzo wilden ingrijpen en hadden een bespreking met den scheidsrechter en de grensrechters. In de tweede helft benutte Stroh een strafschap voor Oostenrijk en enkele minu ten later, ongeveer 18 minuten voor het einde zag Ohlsen zich genoodzaakt den strijd te staken, daar hij geen kans zag de wedstFijd tot een behoorlijk einde te brengen. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de Zaterdag voor de Engelsche league gespeelde wedstrijden luidden: Eerste afdeeling: ArsenalBirmingham 11 Bolton WanderersWest Bromwich Albion 41 BrentfordMiddlesbrough 41 DerbyCharlton Athletic 50 EvertonManchester City 11 Huddersfield TownPortmouth 12 Manchester UnitedGrimsby Town 11 Preston North. EndLeeds United 10 Sheffield WednesdayLiverpool 12 SunderlandChelsea 23 Wolverhampton Wanderers Stoke City 21 Tweede afdeeling: Aston VillaBlackpool 40 Bradford CityBlackburn Rovers 22 BurnleyWestham United 21 ChesterfieldTotenham Hotspur 13 Coventry CityBradford 40 Donc. RoversNew Castle United 12 FulhamNorwich City 23 Nottingham ForestSheffield United 11 Plyomuth ArgyleBarnsley 12 SouthamptonLeicéster City 11 Swansea TownBury 20 Hockey. ALKMAAR I BEËINDIGT HAAR COMPETITIE. B. M. H. C. II—Alkmaar I 3—3. De laatste competitiewedstrijd is ten einde en daarmee ook het wedstrijd seizoen 1936'37. Mogelijk worden nog eenige vriendschappelijke wedstrijden gespeeld, maar dan wordt toch de stick opgeborgen en het tennisracket te voor schijn gehaald, de zeilboot in oi'de ge maakt en mogelijke andex-e voorbex-eidin- gen getroffen voor de diverse zomer sporten. Het is eigenlijk wel jammer, dat, nu de velden eindelijk weer beter worden na de vele herfst- en winterregens, het hockey-seizoen eindigt, voorzoover nog niet promotie- of degradatie-wedstx-ijden gespeeld moeten worden. In ieder geval is Alkmaar I ook dit jaar weer voor-uitgegaan en wel van middel matige tot sterke promotieklasser en is ze een ernstig gegadigde geweest voor het kampioenschap. Dit was echter nog niet voor haar weggelegd. Misschien dat dit het volgend jaar bereikt wordt. Intusschen heeft Alkmaar I gisteren afscheid genomen van haar captain mr. H. Schuurman, die, na vele jaren als actief lid deelgenomen te hebbeix aan de wedstrijden van het eerste, nu de compe titiewedstrijden in de promotieklasse er aan gaat geven, en in een lager elftal misschien wat kalmer en minder ver moeiend de hockeysport zal blijven be oefenen. In ieder geval hopen we hem nog jarenlang als actief lid of als toeschouwer voor de A. M. H. C. te behouden. Een bescheiden huldiging en een speech van den voorzitter, hetgeen alles in de kleedkamer plaats had, ging dan ook aan den wedstrijd vooraf. In het Alkmaarsche elftal ontbrak de linksbuiten, waarvoor G. v. d. Wilk, de verdienstelijke 2e elftalspeler, inviel. Direct na den aanvang was Alkmaar al de sterkere; toch werd het eerst-en zéér toevallig door B. M. H. C. uit een mislukte strafcorner gescoord. Alkmaar maakte ge lijk door haar midvoor, kwam weer achter en maakte voor de rust nog door den linksbinnen wederom gelijk. Direct werd gewisseld en weer bleek Alkmaar iets meer aanvallend te zijn. Toch werd het plotseling 32, doch toen werd Alk- maarsch rechtsbuiten eindelijk wakker en maakte met een heel mooi goaltje den stand voor de derde maal gelijk. Hiermede kwam het einde, waarna iedereen ging kijken naar den promotiewedstrijd tus schen Leiden I. kampioen uit onze afdee ling en B. M. H. C. I, kampioen uit de promotieklasse B, welke zeer interes sante wedstrijd eindigde in een kleine 21 zege voor de BloemendaalMus- schen combinatie. Wielrennen. WERELDKAMPIOEN RAYNAUD OVERREDEN EN GEDOOD. Noodlottig ongeluk bij stayers- wedstrijden te Antwerpen. Tijdens den internationalen stayers wedstrijd over 100 K.M., welke onder naam „Revanche van het wereldkam pioenschap" Zaterdagavond in het sport paleis te Antwerpen is verreden, is de Fransche wereldkampioen, Raynaud, op tragische wijze om het leven ge komen. In de 344ste ronde, toen de Italiaan Severgnini aan den kop ging, sprong een band van Raynaud, die hoog in de bocht lag. De wereldkampioen schoof naar beneden. Achter hem reed de gangmaker Pasquiex-, die den Belg Ronsse stayerde. Pasquier kon den vallenden Franschman niet meer ont wijken en ging tot ontzetting van de tal rijke toeschouwers over Raynaud heen. Pas quier maakte driemaal een buiteling en bleef toen naast zijn motor liggen. Raynaud werd onmiddellijk, evenals de gevallen gangmaker, naar zijn cabine vervoerd. Aan het publiek werd medegedeeld, dat de wereldkampioen een arm gebroken en een hersenschudding opgeloopen had en dat de wedstrijden gestaakt zouden worden. Ray naud bleek er evenwel zoo ernstg aan toe te zijn, dat hij eenige minuten later overleed. Pasquier bleek slechts lichte kwetsuren te hebben opgeloopen. André Raynaud, die in 1904 nabij Parijs was geboren, behaalde het vorig jaar het wereldkampioenschap achter motoren te Zürich. NOORDSCHARWOUDE. Onderling Genoegen. Het wielerseizoen van de ren- en toer- vex-eenigixxg Onderling Genoegen te Noordscharwoude werd ingezet met een trainingsrit op den Nieuweweg over een afstand van 11 K.M. De uitslag van dezen eersten rit was: 1. J. Boon in 19 min. 15 sec.; 2. E. Bos; 3. B. Spanjaart; 4. M. Strijbis. Juniores: 1. T. Kostelijk in 25 min. 30 sec.; 2. P. Glas. Biljarten. HET WERELDKAMPIOENSCHAP TE GRONINGEN. Gabriels wederom wereldkampioen. Na een spannende en tevens beslissende partij tegen Cote heeft de Antwerpenaar René Gabriels Zondagavond voor de tweede maal beslag weten te leggen op den titel van wereldkampioen cadre 45/2 en vestig de daarbij tevens een nieuw wereldrecord algemeen gemiddelde met 35.59. Een eer volle vermelding verdient ongetwijfeld on ze landgenoot van Vliet, die niet alleen in deze wedstrijden een zeer goed figuur geslagen heeft, doch tevens de eenige deel nemer is geweest, die den wereldkampioen een nederlaag heeft weten toe te brengen. De eindstand luidde: Gabriels België 6 2705 76 207 35.59 12 Cote Frankrijk 4 2673 123 150 21.73 8 Cahssereau F.r. 4 2484 123 137 20.19 8 Van Vliet Ned. 4 2436 131 147 18.59 8 Moons België 4 2211 120 102 18.39 8 Joachim Dtl. 2 1903 108 216 17.62 4 Butron Spanje 2 1586 124 127 13.35 4 Dommering N. 2 2193 165 98 13.29 4 Bridge. BRIDGEWEDSTRIJD TE OUDORP. Donderdagavond had in café Morsch te Oudorp een bridgewedsti-ijd plaats, welke zeer geslaagd mag worden genoemd. Er werd deelgenomen door 64 dames en hee- ren ingedeeld in 2 groepen van 8 tafels. De uitslag was als volgt: Groep a oneven lijn: 1 D. v. d. Ward-C. Kieft Alkmaar, 32 matchpunten, 2 S. Peek Alkmaar, R. Witteveen Oterleek 33 p., (5110 scorepunten), 3 G. de Koning-B. de Boer Alkmaar 33 p., (4340 scorepunten), 4 dr.Heringa Stompetoren, W. Wolf Alk maar 33 p., (4050 scorepunten). Wel een be wijs hoe fel de strijd geweest is tusschen deze 4 prijswiixnaars. Even lijn: 1 J. Kwantes-J. de Ruiter Alk maar 25 pnt., 2 K. Korver-O. de Vries Oterleek 22 p., 3 en 4 H. de Vries- J. Heinis 34 p. en P. Slot-mevr. Witteveen 34 p., al len te Oterleek. Beide koppels hadden ge lijk aantal match- en scorepunten, zoodat het lot besliste. Groep b: oneven lijn: 1 A. van Weert- W. Nugter Alkmaar 16 p., 2 J. Morsch- J. Bu ren Oudorp 301$ P-> 3 gebr. Brinkhof Alk maar 37 p., 4 P. Offenberg-H. Michels Alk maar 37 Yi p. Even lijn: 1 G. v. d. Park-C. Hes Oudorp 25 p., 2 mevr. Korver-mevr. de Vries Oter leek 32 p., 3 J. Morsch- v. d. Park Oudorp 321$ p., 4 P. Ruis-H. Verver Alkmaar 34 p. i Waterpolo. D.A.W. I - Forel I 3 2. Een prettige wedstrijd met veel goede spelmomenten. De laatste competitiewedstrijd, welke D.A.W. gisteravond in het Sportfondsenbad tegen Forel (Woerden) speelde, is op een meer dan verdiende oveiwiixning uitgeloo- pen. Echter, cadeau gekregen hebben de Alkmaarders dezen wedstrijd zeker niet. Er moest tot de laatste seconden voor gestre den worden, maar daardoor is het een uiterst prettige wedstrijd geworden met veel goede spelmomenten. Het Alkmaarsche zevental was eenigszins gehandicapt door het niet meespelen van Stammes, waarvoor Hansen moest invallen. Verder waren er drie polospelers, die een reis naar Groningen achter den rug hadden en derhalve niet volkomen fit geacht mochten worden en met een eenigszins be zwaard gemoed begaf het zevental zich te water. Doch nauwelijks had scheidsrechter Ha zenberg het fluitje doen weerklinken of als hernieuwd door versche wilskracht stormde het zevental op zijn tegenstanders in. Snel ging de bal van hand op hand en in-no- time komt Soecker in vrije positie, schiet niet hard, maar wel effectvol en de bal draait rustig in het Woerdensche doel (10). Hierdoor geïnspireerd wordt ten tweede male een aanval ondernomen, doch hier strandt de voorhoede op een hechte verdediging. Een hoog tempo wordt ingezet, snel en beweeglijk vloeien voor- en achter hoede in elkaar over en beide doelen wor den heftig bestookt. Keeper Imhülsen grijpt in nadat het spel eenige minuten oud is plaatst op Hansen en via v. Beek belandt de bal bij Caarls, die zich met een forsche ruk losmaakt, vrij zwemt en onbe rispelijk doelpunt (2—0). Toch blijkt, dat deze voorsprong slechts tijdelijk is, want nadat de Alkm. doelwach ter den bal over het midden gooit en de tegenpartij dus in het bezit hiervan komt, ontstaat er in de achterhoede een misver stand, waarvan Forel handig profiteert en vlak voor de rust onhoudbaar inschiet (21). De pauze heeft de heeren kennelijk goed- gedaan. D.A.W. komt direct in de meerderheid; de voorhoede SoeckerCaarlsImhülsen Jr. gooit het spel flink open (een systeem, dat wij altijd gepropageerd hebben!) en succes bleef niet uit. Van Beek, toegesneld uit de achterhoede, tracht eenige malen het doel te vinden, doch onmeedogenlooze doelpalen keeren het dreigend gevaar. Doch in samen werking met Caarls komt toch een derde goal tot stand en Alkmaar denkt zich veilig (31). Doch Forel, dat bestaat uit jongere krachten, denkt er heel anders over. Met 4 man wordt de verdediging belaagd, doch voorloopig kan gevaar gekeerd worden. Uit een overrompeling wordt dan een bijzon der hard schot geboren, die tevens het tweede Forel-doelpunt is (32). Kort daarna wordt einde gefloten en heeft D.A.W. zijn laatste competitiewedstrijd ver diend gewonnen. Een korte nabeschouwing moge hier vol gen: De Alkmaarschè ploeg heeft natuurlijk het gemis van Stammes als snelle speler terdege gevoeld. Keeper Imhülsen had zijn constanten vorm, dus goed en heeft vele malen uitstekend werk verricht. Ooyevaar was ondanks zijn Groningsche reis beter dan anders, meer productief en door tastender. Van Beek had een groot aandeel' in de doelpunten en speelde als vanouds. En ja, Hansen is nu eenmaal ietwat traag, doch vergoedde veel door stug verdedigend spel en schikte zich wonderwel in deze partij. Caarls was zeer beweegelijk en uiterst gevaarlijk; Imhülsen Jr. wordt al lengs beter en maakt nu een goede kans voor goed opgenomen te worden in het eerste. Soecker speelde ook heel goed en kon op een vlotten wedstrijd terugzien. Er is nu rust aan het Alkmaarsche front ingetreden, nog maar een paar weekjes uit blazen en dan vol goeden moed het zomerseizoen tegemoet. Zwemmen. De D.A.W.-trip naar Groningen. Vermoedelijk heeft de lange autoreis zijn weerslag gevon den in de gemaakte tijden van de meisjes. Na een lange maar prettige reis naar het Hooge Noorden arriveerde het gezel schap D. A. W.-ers Zaterdagavond om half zeven in de Groningsche hoofdstad. Reeds kort daarop trokken we naar het fraaie Helper Zwembad, waar dien avond aan nationale wedsiixjden zou worden deelgenomen. Voor een goed bezette zwemzaal sprak de presidente van de organiseerde ver- eeniging „Brunhilde", een openingswoord, waarin zij o.m. de D. A. W. meisjes dank bracht voor haar komst, te meer daar de Kollandsche meisjes sneller waren dan de Noordelijkei', hetgeen de wedstrijden on getwijfeld attractiever maakte. Hoe geheel anders is het echter uitge komen! Waren inderdaad bij vorige gele genheden de Nooi'delijke dames nog niet op hetzelfde peil, thans bleken de krachts verhoudingen geheel gewijzigd, waardoor D. A. W., hoewel het eenige malen slechts een fractie van een seconde scheelde, zelfs niet in de prijzen kwam. In Wt jaar is het zwemmen in het Noorden werkelijk sterk vooruit gegaan. We zouden hier een vergelijking kunnen maken met den tegenstand dien de Neder- landsche zwemsters vroeger en thans van de Deensche zwemstex-s ondervinden. Bovendien waren de D. A. W.-meisjes door de lange auto-reis vermoeid en tame lijk stijf, terwijl juist soepelheid voor het maken van goede tijden een eerste ver- eischte is. Hierdoor bleven de gemaakte tijden in het algemeen boven de normale. Een goede pl^eg was ook die der B. Z. Z. (Zwolle), die dan ook bij de prijzenver- deeling op de diverse damesnummers een hartig woordje meesprak. De wedstrijden. Aangezien schrijver dezes tijdens de emotioneele damespolo-wedstrijd zijn programma heeft verloren, is hij voor het schrijven van het wedstrijdverslag op zijn geheugen aangewezen. Beperken we ons daarom tot de nummers waaraan door. Alkmaarsche cames is deelgenomen. Op de 100 M. schoolslag dames startte Corry de Vos Burchart in de eerste serie. Direct nam de N.-Hollandsche kampioene de leiding, voortdurend vergrootte ze haar voorsprong en bereikte de finish in 1 min. 34.4 sec. De moeilijke omstandigheden in aanmerking genomen, dus nog een goeden tijd. Blijkbaar had echter de lange auto- reis Corry toch geen goed gedaan want we misten ditmaal het mooie doorglijden dat haar slag anders kenmerkt. De 3e serie was de snelste. De tijd van de eerst aankomende was 1 min. 32 sec.» terwijl de wimnai'essen van de 2e en 3e prijs de tijd van Corry resp. slechts met 4/5 en 2/5 sec. overtroffen. Jammer was het daarom dat Corry niet in deze serie werd geplaatst. Mogelijk had haar figh- ting-spirit dan dit kleine verschil teniet kunnen doen, terwijl zij thans zonder strijd in de eex^ste serie moest zwemmen. Zoowel Hanny de Carpentier als Bep Smit verloren in haar series 100 M. vrije slag dames slechts met handslag verschil. Hanny zwom een minder goeden stijl dan anders, haar tijd was dan ook meer dan gewoonlijk, namelijk 1 min. 24 sec., terwijl Bep Smit 1 min. 23.1 sec. maakte. Zy moet meer aandacht gaan besteden aan haar keerpunten. Door goed keeren zou haar tijd eenige seconden beter zijn. Winnares van dit nummer werd mej. Malcorps (B.Z.Z.) in den zeer goeden tijd van 1.14 sec., waardoor zij met hoofd en schouders boven haar tegenstandsters uitstak. De 5 x 50 M. borstcrawl-estaette dames, het nummer nog wel, waarop vorigen zomer het kampioenschap van de kring Noordholland veroverd werd, leverde slechts een derde plaats op. Ook hier was de gemaakte tijd minder goed dan andersi 3 min. 13 sec. De 5 x 50 M. borstcrawl-estafette dames, dames bracht geen succes. Van de 16 hieraan deelnemende ploegen werd D. A. W. vierde in den tijd van 2 min. 8 sec. Tijd; van de winnende ploeg was 2 min. 5 2/5 sec., een tijd dus, die minder goed is dan die D. A. W. bij de nationale wedstrijden, in Alkmaar dezen winter noteerde, name lijk 2 min. 5 sec. Slechts resp. 1 sec. en 2/5 sec. scheiden D. A. W. op dit nummer van de 2e en 3e plaats. Jammer was het daar om dat Hanny de Carpentier, die met rugslag volgens de Kiefer-methode keert, ditmaal haar keerpunt volkomen miste, waardoor ministens één seconde verloren ging. Energiek zette Corry de Vos Bur chart zich aan het inloopen van den hier door ontstanen achterstand, waarin ze prachtig slaagde. Tenslotte tikte Bep Smit met handslag verschil achter de eerst aan komende ploeg aan. De polo-wedstrijd. Deze heeft een wel zeer emotioneel ver loop gehad. Hierin zag D. A. W. een 20, en later een 32 voorsprong veranderen in een zware 73 nederlaag. Het begin was bemoedigend, want kort na elkaar doelpunten Aag Hoed en Corry de Vos Burchart. „Brunhilde" deed dezen achterstand echter weer te niet, maar opnieuw nam D. A. W. de leiding door Jopie Oostwouder, terwijl „Brun hilde" door een vergissing van den scheidsrechter de gelijkmaker cadeau kreeg. Met dezen 3—3 stand ging de rust in. Na de rust ging de links-achter, Jopie Oostwouder, herhaaldelijk mee naar voren en verwaarloosde haar verdedigende taak waardoor in de eigen voorhoede een op- eenhooping van speelsters ontstond, ter wijl in de achterhoede groote gapingen ontstonden, iets wat tegen de goed schie tende Brunhilde-voorhoede fataal moest worden. Hierdoor haden de Groningsche dames betrekkelijk gemakkelijk werk om nog 4 doelpunten te scoren. Na afloop van de wedstrijden vereenig- den de deelneemsters en deelnemers zich in het Grand-Hotel „Frigge", waar het D. A. W.-gezelschap zich nog langen tijd met dansen, afgewisseld met goede caba ret-nummers van „Brunhilde"-leden, uit stekénd amuseerde. Daarna werden de meisjes aan de di verse „pleeg-ouders" overgegeven, waar zij allen met groote gastvrijheid gehuis vest werden. Zondagmorgen bezichtigden, we nog de stad Groningen, foto's werden gemaakt, totdat we om half één weer moesten ver trekken omdat eenige heer en-leden van 't gezelschap denzelfden avond weer in Am sterdam moesten polospelen. Ondanks de onverwachte resultaten een uitstekend geslaagde trip, die nog lang in prettige herinnering zal blijven voort leven. (Den leider van dit uitstapje den heer A. D. Imhülsen komt een woord van dank toe voor de wijze waarop hij over het heil van de meisjes gewaakt heeft. Red.) JAARVERGADERING K.N.Z.B. Mevr. Braun ontvangt den Triebels- beker. Mejuffrouw Klapwijk lid van verdienste. De agenda van de jaarlijksche algemeene vergadering van den Koninklijken Neder- landschen Zwembond, welke gister in een der zalen van Krasnapolsky te Amsterdam onder voorzitterschap van den heer J. de Vries werd gehouden, vermeldde niet veel belangrijke punten. De voorbesprekingen vinden, naar men weet, telkenjare in de af- deelingsvergaderingen plaats en het ge beurt slechts zelden, dat in de jaarvergade ring nieuwe gezichtspunten naar voren komen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10