Agenda De „Overdekte AMSTERDAMSCHE BEURS KWARTAALABONNEMENT DE DIEFSTAL VAN CONSERVEN. Toevallige ontdekking. De diefstal van conserven, gepleegd ten nadeele der firma van Hoogenstraaten en Co. alhier, is wel op zeer bizondere wijze aan het licht gekomen en daaruit blijkt weer eens, hoe het toeval soms een groote rol speelt. Zoo ook nu. Want dat de vier trawan ten, die thans achter slot en grendel zit ten, zoo spoedig gearresteerd konden worden, hebben zij te „danken" aan col lega's, in elk geval aan een anderen diefstal. Men zal zich herinneren, dat geruimen tijd geleden in onze stad een vrij groote hoe veelheid lood verduisterd werd. Deze lood diefstal hield de Alkmaarsche politie gerui men tijd bezig en zij vermoedde, dat het lood op een vrachtauto vervoerd zou wor den naar Amsterdam. Om beslag te kunnen leggen op dat lood en om wellicht zoo een spoor van de daders te kunnen vinden, riep de Alkmaarsche recherche toen de hulp in van haar Zaandamsche collega's, die toen een verscherpt toezicht uitoefenden op het vrachtautoverkeer over de ponten aan de Hembrug. Dat verscherpte toezicht was oorzaak, dat op een vroegen morgen een zeer vroegen morgen zelfs nota genomen werd van een vrachtauto, beladen met doozen blikgroen- ten, afkomstig van de firma van Hoogen straaten en Co., die op weg was naar Am sterdam. Van dit vervoer werd de Alkmaarsche po litie ift kennis gesteld en deze vond het transport zeer verdacht, omdat het niet ge bruikelijk was, dat zoo vroeg reeds groenten geëxpediteerd werden. Bovendien was dienzelfden ochtend op den Stationsweg alhier een houten achter- schot van een vrachtauto gevonden. Door dit schot kon de identiteit van den vracht wagen worden vastgesteld, alsmede de eige naar en eenige bizonderheden over dezen vroegen rit. Het gevolg van een en ander was, dat de medewerking der Amsterdamsche recherche werd verzocht, teneinde na te gaan, wat het doel der onbekende reis was. En al spoedig bleek, dat de vrachtauto naar de Jordaan was gereden en daar voor een groentenhal zijn lading was gelost. Inmiddels was de firma van Hoogenstraa ten en Co. mededeeling gedaan van de poli- tioneele ontdekking en deze controleerde terstond haar magazijnvoorraden. Bij die controle bleek, dat er een groote partij blik- groenten ontbrak, zonder dat hiervoor een verklaring kon worden gegeven, zoodat het voor de hand lag, dat dieven hier aan het werk waren geweest en op groote schaal pakken blikgroenten hadden ontvreemd. De rest laat zich raden: de diefstal bij van Hoogenstraaten en Co. werd natuurlijk in direct verband gebracht met dit groenten- vervoer en nadat daarna nauwkeurig de ge dragingen der vervoerders was nagegaan, kon tenslotte de hand worden gelegd op de beide Alkmaarders. Zulks geschiedde in de groetenhal te Amsterdam. Men weet, dat daarna nog twee arrestaties plaats hadden. NAAR HET HUIS VAN BEWARING. Door de politie te Den Helder werd een 57-jarige arbeider aangehouden, die wordt verdacht van overtreding van artikel 247 Wetboek van strafrecht. Hij is naar Alk maar overgebracht. VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is te Egmond-Binnen in een onbewaakt oogenblik het 11/2-jarig zoontje van den heer G. B. in een slootje naast het huis geraakt en verdronken. Pogingen, om de levensgeesten op te wek ken, waren vruchteloos. DE ACTIE TOT BEHOUD VAN ONZE KAASMARKT. Een nieuwe lente, een nieuw geluid, al is het dan ook niet een blij geluid, want er is heden iets minder ingekonlen dan wij ver wacht hadden. Maar toch is het resultaat nog erg bevredigend te noemen. Er zijn gelukkig nog altijd zaken en par ticulieren, die ons willen helpen het strjjd- fonds voor het behoud van onze markt zoo groot mogelijk te maken. Men onderschatte de actie niet, welke van andere zijde gevoerd wordt, om de kaasbeurs in geen geval op te heffen en van elke voorkomende gelegenheid te profiteeren. Wil men inderdaad onze markt de definitieve overwinning verzekeren, dan moet het Comité een kapitaaltje hebben om te allen tijde zijn actie financieel te kunnen onder steunen. Het comité zal waarschijnlijk een stich ting worden, welke paraat blijft en wie het wél meent met onze gemeente en met ons wil medewerken onze kaasmarkt onbedreigd en ongeschonden in stand te houden, sture ons een bijdrage naar vermogen, met de zekerheid dat dit geld ten behoeve van onze markt zoo doeltreffend mogelijk besteed zal worden. Met vriendelijken dank aan allen, die thans weer een blijk van belangstelling gaven, publiceeren wij heden de volgende bijdragen: B. Kuyper 2.50 Fa. Gebr. Rotgans 5. Alkm. Dagblad 10. Oude dame (oud-Alkmaarsche) 2.50 Fa. w! Vet 2*.— „Molen van Piet" 5.— Totaal 28.— Wij hadden Zaterdag een totaal bedrag van 2555,50, dat dus nu tot 2583,50 is ge stegen. Hier volgen nog eens de gironummers, waarop men, desgewenscht, zijn bijdrage zal kunnen storten. Het zijn 24888 (voor de V. V. V. ten name van haar penningmeester den heer N. K. Bettink), 37060 voor de Alkmaarsche Courant en 104863 voor het Noordhollandsch Dag blad. VAN WIE IS DE SMOUSHOND? In de Sint Antoniusstraat is komen aan- loopen een mooie langharige grijze smous hond (teef), ongeveer 8 maanden oud. De eigenaar of zij die het willen worden kunnen zich hedenavond tus schen half zeven en half acht wenden tot den inspecteur van „Dierenbescherming", den heer Verwer, in de Baanstraat. WERELDJAMBOREE 1937. Actie der Alkmaarsche Pad- vindersgroepen. „Hoort, zegt het voort, dat nu jong Nederland niet meer teert op de kracht van een roemrijk geslacht, maar aan 't werk gaat met eigen hand". Pad vindersmarsch Inderdaad het geeft ons niets te teren op een roemrijk verleden, het baat ons land niets, als wij terug kunnen zien op een historie met mannen als de Ruyter en Tromp, als niet de mannen waarop ons land nu en in de toekomst moet bouwen dezelfde daadkracht en durf toonen, als zij niet met evenveel enthousiasme klaar staan om in alle omstandigheden hun plicht te doen. De mannen van de toekomst: dat is de jeugd van nu. En dat die jeugd van nu met geestdrift aan 't werken is om ten volle bruikbare menschen te worden, blijkt uit de duizenden en duizenden jon gens die vol vuur aangesloten zijn bij de Padvindersbeweging in Nederland en ieder voor zich met eerlijke moed trach ten te volbrengen wat zij in hun belofte hebben afgelegd: Trouw te zijn tegenover God, en hun land, iedereen te helpen waar zij kunnen en de Pad vinders wet te ge hoorzamen. En dat die jeugd van nu ook werkelijk met eigen hand aan het werk gaat, zal binnenkort blijken uit de groote Wereld jamboree, die dit jaar in Vogelenzang ge houden zal worden. Nog slechts enkele maanden en Neder land zal staan in het middelpunt van de belangstelling! Reeds nu werken in verschillende ste den de Padvindersgroepen eendrachtig samen om deze Wereldbijeenkomst van Padvinders tot iets grootsch voor Neder land te maken. Alkmaar mag en zal daarbij niet ach terblijven. 2, 3 en 4 April a.s. zal onze stad staan in het teeken van de Jamboree. Vrijdagavond 2 April zal de actie inge zet worden met een tapt9e en groote fak keloptocht door de stad, waarbij officiëele aanbieding van de Jamboreebrochure aan den burgemeester van Alkmaar en den hcogeerw. heer deken Rengs. De daarop volgende Zaterdag en Zondag züllen alle Alkmaarders in de gelegenheid gesteld worden de pakkende en rijk geïllustreerde Jamboreebrochure te koo- pen. Die dagen zal onze stpd wemelen van de groene uniformen van welpen en verken ners en bij iedere welp of verkenner die u tegenkomt, zult u weer herinnerd worden aan het aanstaande groote gebeuren voor ons land: de Wereldjamboree te Vogelen zang, Augustus 1937. DE OVERLAST VAN DIESEL-MOTOREN. Aan Z. Exc. den minister van Waterstaat, te 's-Gravenhage is door een inwoner van Alkmaar het volgende gezonden: Ondergeteekende veroorlooft zich hier mede de vrijheid Uw aandacht op het vol gende te vestigen: Het zal U bekend zijn, dat steeds meer Diesel-motoren gebruikt worden voor auto mobielen, speciaal bussen en groote vracht wagens. Ondergeteekende, die zelf veel met een auto lang den weg is, moet den laatsten tijd telkens weer constateeren dat meerdere gebruikers van Diesel-motoren blijkbaar niet voldoende aandacht schenken aan de ongeloofelijke stank en walm die hun wa gen via de uitlaat achter zich laat. Herhaaldelijk gebeurt het, dat men ach ter een auto rijdende met Diesel-motor, of een dergelijke wagen passserende, plotse ling een „rookgordijn" voor zich ziet waar door elk uitzicht een oogenblik wordt be lemmerd. Ook wandelaars en andere weg gebruikers ondervinden van deze walm verspreidende auto's bijzonder veel last. Teneinde de onaangename gevolgen zoo veel mogelijk te voorkomen bestaat in Bel- gie de bepaling dat auto's met Diesel-moto ren de uitlaat boven het dak van den wagen moeten hebben. Mogelijk bestaat er voor Uwe Excellentie eveneens reden om een dergelijke, of mo gelijke nog betere, maatregel in het leven te roepen, teneinde eventueele ongelukken om in ieder geval de groote onaangenaam heden welke bovengenoemd euvel met zich mede brengt te voorkomen. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS DOELENSTRAAT 30, TEL. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 bouwk. opzichter, 2 opz. teekenaars, 2 glas in loodzetters, 2 gla- zenwasschers, 1 steenbikker, 2 steenhou wers, 5 stratenmakers, 1 stratenm. opper man, 1 stuc. opperman, 1 betonemailleur, 7 betonwerkers, 36 opperlieden, 20 stuca- doors, 48 metselaars, 17 voegers, 48 schil ders, 92 timmerlieden, 113 grondwerkers. Groep metaalindustrie: 13 bankwerkers, 3 blikslagers, 3 carrosseriebouwers, 1 con structiewerker, 10 electriciens, 3 fitters, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketelma kers, 6 klinkers, 11 loodgieters, 2 lijnwer- kers, 3 machinisten, 2 machineteekenaars, 7 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaal slijper, 12 monteurs, 2 orgelmakers, 1 piano stemmer, 2 plaatwerkers, 2 rijwielherstel lers, 1 rijwiellakker, 2 scheepsbouwers, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheepswerktuig- kundige, 12 smeden, 9 stokers, 1 tandtech- niker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 1 werktuig kundige, 5 ijzerwerkers, 1 zand bereider. Groep verkeerswezen: 58* chauffeurs, 7 koetsiers, 10 motorschipper, 1 kapitein en 1 machinist binnenvaart, 20 pakhuisknechts, 26 magazijnbedienden, 7 kellners, 4 loop knechten, 1 hotelknecht, 1 emballeur. Groep voedings- en genotmiddelen: 57 si garenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenplakker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 9 slagers, 2 koks, 7 chocoladebewerkers, 1 off. choc. dragist, 1 koffiestroopbrander, 28 bakkers, 2 bierbottelaars, 4 zuivelbereiders. Groep houtbewerking: 20 meubelmakers, 11 meubelstoffeerders, 6 mach. houtbewer kers, 2 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker, 1 kuiper. Groep boek- en steendrukkerijen: 6 let terzetters, 3 drukkers. Groep handel: 22 vertegenwoordigers, 8 winkelbedienden. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 16 tuinlieden, 29 boerenarbeiders, 4 bloemisten. Overige beroepen: 7 boekbinders, 3 was- schers, 1 kleermaker, 1 rietwerker, 4 schoenmakers. 1 port. huisknecht, 1 verfbe- reider, 2 kalkbranders. 1 huidenzouter, 1 klompenschilder, 1 onderwijzer, 1 cartonna- gebewerker, 1 papierbewerker, 1 controleur, 2 bedrijfsleiders, 7 incasseerders, 4 zakken- stoppers, 2 administrateurs, 1 boekhouder, 1 glasslijper, 1 verpleger, 1 batikker, 20 kantoorbedienden, 38 transport- en 288 los- searbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Tabaksindustrie 5, overige beroepen 1. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 36. Vrouwelijk personeel: 6 kantoorbedien den, 1 verkoopster, 1 kapster, 3 huishoud sters, 2 dienstboden, 1 werkster. Alkmaar, 20 Maart 1937. De directeur voornoemd, E. v. d. HEUVEL. TIEN JAAR BIO VACANTIEOORD. Toekomstplannen en een terugblik. Gister was het tien jaar geleden, dat op initiatief van de afdeeling Amsterdam van den Nederlandschen Bioscoopbond by nota- riëele acte de stichting „Bio Vacantieoord" werd opgericht, ten doel hebbend het uit zenden naar en het doen verplegen in vacan- ticoorden van zwakke kinderen uit hulpbe hoevende gezinnen van allerlei richting en het in eigendom verkrijgen en exploiteeren van vacantieoorden. Een jubileum echter, waaraan geen groote feestelijkheden zijn verbonden, doch dat een terugblik, op het vele goede, door deze stichting tot stand gebracht, zeer zeker ten volle rechtvaardigt. Woensdag a.s. zal in huize „Russenduin" te Bergen aan Zee, prachtig gelegen op den hoogsten top van de Bergensche dui nen, waar duizenden kinderen- nieuwe levensvreugde en gezondheid hebben op gedaan, een feestvergadering worden ge houden. 99 is er ook voor U, kom tporgen eens bij ons, het is voor Uw bestwil. £aatste éeticfUm Ongecorrigeerd. Het vergaan van de „Jonge Jacobus" Bijzonderheden over het draadloos contact met het s.s. „Achilles", voor het andere schip ten onder ging. Van de omstandigheden, waaronder op 27 Januari 1.1. bij de Portugeesche kust het vrachtstoomschip „Jonge Jacobus" met man en muis is vergaan, kunnen wij thans in verband met het feit dat Zaterdagnacht j.1. het vrachtstoomschip „Achilles" van de Kon. Ned. stoomboot mij., hetwelk voort durende met de „Jonge Jacobus" in draad- looze verbinding is geweest, te Amsterdam is aangekomen, nadere bijzonderheden me- dedeelen, bijzonderheden, welke een schril licht werpen op den strijd, die de opvaren den van de „Achilles" zelf met de elemen ten hebben moeten voeren om in veilige haven binnen te komen. Wij vernamen in dit verband dat, toen de „Achilles" op 27 Januari op weg was van Vigo naar Lissabon, het weer na 12 uur 's nachts dermate slecht was, dat te onge veer half vier halve kracht moest worden gevaren. Uit de bewolkte lucht sloegen voortdurend felle regenbuien neer, terwijl het schip zoo hevig stampte en slingerde dat het vrijwel geen vaart liep. Tusschen 4 uur 's ochtends en 12 uur 's middags sloe gen telkens zware storzeeën over deklast en luiken en zóó hevig was de kracht der gol ven dat in deze periode op last van kapitein C. A. A. J. Putman geregeld olie werd ge stort. De moeilijkheden, waarmede de be manning tot duver te kampen had ge had, bleken slechts het voorspel te zijn van den strijd, welke haar nadien te wachten stond. De storm nam de kracht aan van zwaren storm. De zee was een kokende massa, waartegen vrijwel niet viel op te tornen, met het gevolg, dat er geen koers meer kan worden gestuurd. Terwijl voortgegaan werd met het '.tor ten van olie, ontving de kapitein van den marconist de mededeeling, dat op 20 graden ten Westen van de Burlings door het stoomschip „Jonge Jacobus" S. O. S.-seinen werden uitgezonden. Er werd scheepsraad gehouden, waarbij men tot de conclusie kwam dat, mede in verband met den deklast, het een te gevaarlijke onderneming zon zijn om de „Achilles" volle kracht te doen loopen, waarbij tevens de overweging gold, dat gebleken was dat er grootere schepen waren, welke gemeld hadden, dat zij, zoo mogelijk, de „Jonge Jacobus" assistentie zouden verleenen. Na den middag werd het weer nog slech ter. Voortdurend sloegen, stortzeeën over de „Achilles", welke het zwaar te verantwoor denhad, dermate zwaar zelfs, dat een ge deelte van de brug door een breker werd weggeslagen. De equipage was op het voor schip niet meer veilig en moest zich mid scheeps terugtrekken om het veege lyf te bergen. Na acht uur 's avonds werd opnieuw scheepsraad gehouden, waarin besloten werd, pogingen in het werk te stellen, de uit vaten benzine en vaten koolteer be staande deklading overboord te zetten. Drie matrozen ondernamen het waag stuk, naar voren te gaan. Kort nadat zij daar bezig waren, kwam een zware breker over, waardoor één der matrozen verwond werd, terwijl één der beide anderen, Cornelis Kuyt, uit Katwijk aan Zee, die zich vermoe delijk op de deklading bevonden had, verdwenen bleek te zijn Ofschoon de kokende zee met een spe ciaal zoeklicht werd afgezocht, werd van den ongelukkige niets meer gezien. Overi gens was het weer te slecht om nog verde re reddingspogingen te ondernemen. In dien tusschen tijd had de marconist van de „Achillies" nog eenige malen con tact gehad met de „Jonge Jacobus". Te acht uur 's avonds werd van laatstgenoemd schip de mede door andere schepen opge vangen mededeeling geseind, dat de „Jonge Jacobus" als verloren moest worden be schouwd en dat de gedachten der opvaren den voortdurend bij hun familie waren ge weest. Pogingen om alsnog te trachten, het schip te bereiken, mochten niet meer baten. Tot ruim 10 uur 's avonds bleef de „Achilles" met de „Jonge Jacobus" in draadlooze verbinding, de hoop was toen weer wat levendiger, omdat de ge luidssterkte der seinen krachtiger was en men dus mocht aannemen, dat men zich dichter bij het met ondergang be dreigde schip bevond. van Maandag 22 Maart 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCRED1ET N.V. laatste k 101 "Ac lLls/a 30 160V* 2u4 843/, 169 715/s 4Ö»/j6 m* &/s 48V;6 32«/io HS/l6 Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 NederJ. 1934 4 Ned -indië 1934 5)4 Duitschl. '30 m. verkl. BANK-1NSTELL1NGEN. Amsterd Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. ind. Kandelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 72U/i6 Caivé üeiit Cert. 8^ Nederl Ford283 Philips Gloeil. Gem. Bezit 341 Vs Unilever 170»/| INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. 87'/4 U. S Leather 87/« CULTUUR MAATSCH. H V A525 Java Cultuur255 Ned Ind. Suiker Unie. 183 Vorstenlanden 401/* Dito actions 25.00 MIJNBOUW. Alg Explor Mij.. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia 310 Oude Deli 346 Senembah 35bJ/, AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka 60 Southern Pacific461ö/jg Southern Railw. Cert. 30s/g Union Pacific1061/« Canadian Pac ll7/a §Noteering per 50 x) ex-coupon fhxclaim 'Ex^vidand. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 1751/e 200 j 40-t/g Vz3 12/ 46Vj 239/I6 156/16 338>/g 2,9 301 136 2ilVg 7>/« 1413/, 13/Vi 2.30-2.45 JOP/s 28 Vs 160 200 83V< 160 7P/, 88 280 331-2 168-i/z 603/, loi/ic-i 69V,-3/4 37.6-Vs 4ö£-l7]r, 31%s 85Vs-7/g 87* 507-9Vs 246 lY.-6Vs 397»-3/4 23 175 20-Vs 390 40b-9 Vs 1241/,-J 393/, 22-V« 15-Vtf 3241-7» 272-31/s 295 131 2051/»-6 7VI9 "V4 138-i/s 133--/a 301-2 342-3 o53-V4 60 Vs 29»/, 10Cl/s ioVtt-11 New-York 1.8213/ie 1.82"/« Londen 8.9378 8.923/4 Berlijn. 73.51 73.49 Parijs 8.393/4 8.39)$ Brussel (Belga) 30.79 30.78 Zürich 41.64 41.62 Kopenhagen 39.87y2 39.87)$ Steockholm 46.05 46.05 Oslo 44.8714 44.87)$ Italië 9.35 Praag 6.38 VAAROM ROOK JU ALTIJD JTERTABAK? «OMDAT RIJPE TABAK MIJN GEZONDHEID NIET SCHAADT!" NIEHEUCRj STER1AMK VAN 5T0T15 a R HAlf ONS Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdag, hoofdnummer Wittebroodsweken (komedie); hoofdrollen Anny Ondra, Hans Söhnker, CaStra Löck, Adele Sandrock. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Op gejaagd (sens.); hoofdrollen Oscar Homol- ka, Constance Bennett en Douglas Mont- gomery. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Wo die Lerche singt (operette); hoofdrollen Martha Eggerth, Lucie English, Hans Söhn ker, Fr. Imhoff. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victorla-theater, half acht, hoofdnummer De Droomer (rom.); hoofdrollen Emil Jan- nings, Hilde Weissner, Hilde von Stolz. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 23 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, voor de N.R.V., lezing met lichtbeelden over Parijs en de Wereldtentoonstelling. Woensdag 24 Maart. 8 uur, dancing Harmonie, voordracht avond Nut; optreden „De trekvogels" uit Den Haag. 8.30 uur, gebouw Leeszaal, algemeene ledenvergadering van deze instelling. 1 APRIL gaat het nieuwe kwartaal in. Indien U thans een neemt, ontvangt U alle nummers vóór 1 April GRATIS. Van de „Jonge Jacobus" werd echter niets gezien en ook de draadlooze liet zich na kwart over tien niet meer hooren De „Achilles" zelf mocht, gehavend, maar behouden, Lissabon bereiken. DE MOORD TE MERKELBEEK. Tegen de verdachte vijftien jaar gevangenisstraf geëischt Aan het eind van het getuigenverhoor heeft mr. J. Dautzenberg, het O.M. waarnemende, requisitoir genomen. Hij achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen, d&ar de beken tenis van de verdachte door de mate- riëele bevindingen worden aangevuld. Spr. meent te moeten concludeeren tot schuldig verklaring van de verdachte en veroordeeling tot een gevangenis straf van vijftien jaar wegens doodslag, tweemaal gepleegd. Onderzeebooten naar de Zuid-Europeesche wateren. Aangezien H.Ms. „O. 16", die een lange reis achter den rug heeft, eerlang naar Nederland zal terngkeeren, worden morgen twee onderzeebooten uit Den Helder ter aflossing naar de Zuid- Europeesche wateren gedirigeerd. J. HOLLANDER, f In den ouderdom van 53 jaar is heden ochtend te Den Haag overleden de heer J. Hollander, parlementair redacteur van het dagblad „De Standaard". HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 21 tot en met 27 Maart, behoudens tus- schentijdsche wijziging wederom vastge steld op 0.80 per kilogram. 9$cAts (m& de ikarnl 'n Rijdende tram moet men al tijd rechts inhalen, alléén wanneer rechts niet voldoende weg breedte Is, mag men de tram links voorbijrijden.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2