SPORT EN WEDSTRIJDEN AJAX WINT VERDIEND VAN P.S.V. ALKMAAR SPEELT GELIJK TEGEN TEXEL ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 22 MAART 1937 R.C.H. en Bloemendaal verliezen. Alkmaar speelt gelijk. De wedstrijden, welke gisteren gespeeld zijn, hebben de Amsterdammers een prettigen dag bezorgd: Ajax won den zeer moeilijken wedstrijd in Eindhoven met een doelpunt verschil en dat nog wel, dank zij een scheidsrechterlijke fout, waardoor Ajar niet alleen goedkoop aan een doel punt kwam, maar waardoor tevens P. S. V. uit haar spel getrokken werd. Feijenoord bleek weer een machtelooze voorhoede te hebben en Go ahead wist een alleszins verdiende overwinning te behalen op de Rotterdamers, die van Heel misten. De stand is thans: Ajax 2 2 0 0 5—3 4 Be Quick 1 1 0 0 3—2 2 Go ahead 2 1 0 1 3—2 2 P. S. V. 1 0 0 1 2—3 0 Feijenoord 2 0 0 2 2—5 0 2—1 0—0 1—2 R. C. H. moest haar eersteklasserschap van afdeeling I verdedigen, maar verloor op eigen veld van Hilversum met 21. De stand is: Hilversum 1 1 0 0 2i1 2 R. C. H. 10 0 1 1—2 0 't Gooi 0 0 0 0 00 0 Met Bloemendaal gaat het mis. Na de nederlaag van de vorige week tegen Volewijekèrs, moest thans opnieuw een nederlaag geslikt worden en wel uit tegen H. V. C. uit Amersfoort. De stand is hier: H. V. C. 1 1 0 0 4—1 2 Volewijckers 1 1 0 0 42 2 Bloemendaal 2 0 0 2 38 0 O. V. V. O. deed werkelijk zeer verdien stelijk'werk door gelijk te spelen tegen D. W. V. (00), zoodat de kansen hier nog vrijwel gelijk zijn. De stand is: D. W. V. 2 O. V. V. O. 1 Zaandijk 1 Alkmaar begon door gelijk te spelen tegen al-oude tegenstander. De stand luidt: Alkmaar 1 0 Texel 1 0 Q. S. C. 0 0 In afdeeling II behaalde R. F. C. haar twecoe overwinning, thans thuis op S. V. V. Er is dus een fraaie kans, dat Rotter dam nog een eersteklasser krijgt, zulks ten k^ste van Z. F. C. De stand is: R. F. C. 2 2 Z. F. C. 10 S V. V. 10 In het Oosten startte Hengelo zeer goed en klopte in Enschede de Ensch. Boys. Dat belooft daar een zware competitie worden. De stand luidt: Hengelo 1 1 Ensch. Boys 2 1 Quick 1 0 1 1 0 0 10 0 0 1 werkelijk niet slecht Texel, haar 1—1 1—1 0—0 6—2 0—1 2—5 bezoek aan K. F. C. UI en wisten een nut tige 31 zege te behaiep En nu de tweede mogelijkheid. H. R. C. III moest nog één punt verspelen en .deed dit op eigen veld tegen Hollandia II dan ook, dank zij de 1—1 uitslag. Door deze beide resultaten is Helder II dus kampioen geworden en zal met Alcmaria II en Z. F. C. III dat zoo juist het bezoekende D. W. S. III met 21 ver sloeg de promotie-degradatie-strijd aan binden voor een plaats in de reserve twee de klasse a. De stand is nu: Texel 16 13 2 1 37—15 28 Helder H 14 8 3 3 35—25 19 H. R. c. ni 12 5 4 3 35—28 14 Hollandia II 13 5 3 5 33—26 13 Alkm. Boys II 13 5 3 5 25—29 13 Alcmaria III 14 5 3 6 38—47 13 W. F. C. III 14 5 2 7 30—31 12 West-Frisia n 11 4 3 4 30—28 11 K. F. C. III 11 3 1 7 21—33 7 4—3 5—5 1—2 te 18 13 3 2 49—30 29 18 8 5 5 45—26 21 18 6 8 4 39—36 20 17 8 1 8 36—27 17 18 7 3 8 37—32 17 18 6 3 9 5257 15 17 6 2 9 30—50 14 18 5 1 12 29—45 11 18 2 5 11 16—49 9 DE DERDE KLASSERS. In de derde klasse werden nog een twee tal achterstallige wedstrijden gespeeld, waarbij Helder een bezoek bracht aan As sendelft en weer eens een flinke neder laag (51) accepteerde. De Heldernarer» zijn dus op de ranglijst slechts met 15 pun ten geëindigd, een zeer mager resultaat als men bedenkt dat de withemden de huidige competitie met formidabele uitslagen had den ingezet en algemeen als kampioens- candidaat werden aangeslagen. Succes ontving Beverwijk en in een 4i wedstrijd werden de punten netjes ge deeld. De stand is thans: Zaandijk Beverwijk Succes Hollandia Alkm. Boys Helder Assendelft Purmersteijn Alkmaar DE VIERDE KLASSERS. Hier werd nog gespeeld Watervogels- Nieuwe Niedorp, waarbij de benjamins de bezoekende Niedorpers een flinke 51 ne derlaag toebrachten en dus een mooie plaats op de ranglijst innemen. D. T. S.—B. K. C. deelden heel broeder lijk de punten (1 De stand is hier nu: B. K. C. Watervogels N.-Niedorp D. T. S. Schagen M. F. C. Andijk Strandvogels RESERVE DERDE KLASSE A. Helder n kampioen! Het is de reserves van de Heldersche wit hemden mogen gelukken, beslag op het af- deelings-kampioenschap te leggen. Daarvoor waren twee mogelijkheden noodig geweest, die toevallig beide werkelijkheden wer den. De Heldernaren brachten zelf een lastig 16 8 3 5 45—26 19 16 8 3 5 39—32 19 15 7 4 4 30—25 38 16 5 6 5 20—25 16 16 4 4 8 29—34 12 16 4 4 8 24—36 12 15 3 3 9 21—38 9 16 3 3 10 21—35 9 P.S.V.-Ajax 2-3. Na een zeer emotioneele match, waarin beide partijen om beurten den boventoon voerden is Ajax er in geslaagd P. S. V. in eigen huis met de oneven goal te kloppen. Afgezien van alles, is het te betreuren, dat een scheidsrechterlijke beslissing in vloed heeft gehad op het slotresultaat. Bij het doelpunt waarmede Ajax na 33 minuten spelen de partijen op gelijken voet bracht, zag scheidsrechter Boeree een zui ver buitenspelgeval (van Van Re enen) over het hoofd. Dit doelpunt, vrijwel on middellijk gevolgd door een tweede Am- sterdamsche goal beteekende voor het mo reel van de thuisclub natuurlijk een zwaren klap. Zoo waar, dat het spelbeeld er totaal door gewijzigd werd. De Eindhovenaren waren uitstekend ge start, de Amsterdamsche defensie stond zóó onwennig tegenover het zeer hooge tempo der thuisclub, dat Keizer reeds in de eer ste minuut een bal uit den hoek moest grabbelen. En in de tweede minuut zou van Kooyk, de onberekenbare centervoor van P. S. V. met een prachtigen schuiver in de linkeronderhoek de score openen. (10). De Amsterdammers reageerden fel op dit doelpunt: Zij ondernamen een scherp of fensief, waarbij de aanvallen meestal over den sterk spelenden linkervleugel geleid werden. Tengevolge van de verdedigingstaktiek der Eindhovensche middenlinie stond de voorhoede der thuisclub bijna voortdurend geisoleerd. Het pleit intusschen voor de kracht van deze stormline, dat haar nume riek veel mindere aanvallen heel wat ge vaarlijker waren, dan het beleg dat de Ajaxieden voor de veste der zwartgetrui- den sloegen. Het verrassende element in de aanvallen der thuisclub was zoo groot, dat de Ajax-achterhoede er geen vat op kon krijgen. Na 32 minuten spelen kreeg van Reenen in zuivere buitenspelpositie het leer toege speeld van Stam. De linkshalf der thuisclub bleef staan, in afwachting van het fluitsig naal. Toen dit uitbleef snelden Bouman en van Run toe. De Eindhovensche doelman miste en van Run trapte het leer via van Reenen's voet in eigen doel (11). Ondanks protesten der P. S. V.-ers kende de scheids rechter het doelpunt toe na consult met den neutralen grensrechter, op wiens helft het geval zich had voorgedaan. De thuisclub begon onmiddellijk na dit doelpunt aan en met veel enthousiasme ge voerd tegenoffensief. Of dit enthousiasme werd echter reeds 3 minuten later de dom per gezet. Nadat een aanval der thuisclub ten onrechte voor vermeend offside was af gefloten, kreeg van Wijngaarden het leer op zijn voeten. De linksbuiten der gasten gaf een fraaien voorzet, waaruit van Ree nen met een onverbeterlijke kopbal zijn club de leiding gaf. Het duurde eenigen tijd voordat de thuis club zich van dezen moreelen klap hersteld had, maar toch nog voor de rust wisten de Eindhovenschen aanvallers zich enkele fraaie kansen te scheppen, die evenwel niet benut werden. Tweede helft. De tweede helft begon met een offensief der thuisclub maar het bleek reeds spoe dig, dat P. S. V. haar aard verloochend had: In plaats van het ruime open spel, demon streerden de zwarthemden nu een hope loos kort spel. Het doelpunt dat Blomvliet na 10 mi nuten spelen uit een keurige pass van van Reenen scoorde, was dan ook een zeer reëele belooning voor het vlotte aanvals- spel der Amsterdammers. De Eindhovensche ploeg liet in de daarop volgende periode zien, dat zij over een uitstekend moreel be schikt. Ondanks een hopeloos lijkenden achterstand, vonden van Run cs. toch de kracht voor een tegenoffensief, dat zelfs zoo fel was, dat de Amsterdammers in 'n paniek stemming geraakten. In de scrimmages, welke voor Keizer's veste ontstonden, ont ging den scheidsrechter minstens een pe nalty. En daarom was het maar goed, dat de doel worsteling uiteindelijk toch een goal van den voet van Domens opleverde (2-9). In het laatste half uur bleek evenwel, dat de P. S. V.-ers tengevolge van hun groot enthousiasme meer van hun physieke reserve geëischt hadden dan de gemakke lijker spelender Ajaxieden. Ajax hield vrij gemakkelijk stand en won met 32, een zege, die niet verdiend was. P. S. V.: Doel: Boumans. Achter: van. Run, Lanegger. Midden: Hoeppe, Hermens en Peeters. Voor: Domens, Hunting, van Kooyk, van den Broek en de Visser. Ajax: Doel: Keizer. Achter: van Diepenbeek ei; Been. Midden: Loois Anderiesen en Steunenberg Voor, Stam, Blom vlet, van Reenen, Schu- bert en van Wijngaarden. Go Ahead-Feijenoord 2-0. Go Ahead is er in geslaagd Feijenoord een 20-nederlaag toe te brengen. Het geleek er in den beginne anders heele- maal niet op, dat de oostelijke kampioenen met de eer zouden gaan strijken, want Feijenoord opende al dadelijk zoo'n krach tig offensief, dat de Deventer defensie zich niet dan met de grootste moeite kon hand haven. Leo Halle kreeg dan ook eenige moeilijke schoten te verwerken. Naarmate de tijd vorderde, stelde de ver dediging der thuisclub zich meer en meer in op het dikwijls te veel in den breede ge voerde aanvalsspel, terwijl bovendien de Feijenoord-middenvoor Barendregt en rechtsbinnen Vente weinig productief wa ren. Zoo kon het gebeuren, dat Go Ahead zon der kleerscheuren door dit offensief heen kwam en eindelijk eens wat meer aandacht durfde te schenken aan zijn eigen aanval, welke toch al zoo zeer was aangewezen op den steun van de middenlinie. Zonder dat er gedoelpunt was, kondigde scheidsrechter Metz de rust aan. Feijenoord's positiespel stak ook na de rust gunstig af bij dat van Go Ahead, maar de verdediging der rood-gelen had nu toch wei- nog moeite meer met de aanvallen. Hoe hard Bas Paauwe, Kuppen en Smits cok zwoegden, telkens werd 't leder gere tourneerd. en dit leidde dan tot een aantal gevaarlijke Go Ahead-uitvallen, waarvan een in de achttiende minuut succes had. De Rotterdamsche linksachter v. d. Heide maakte hands, Go Ahead's rechtsbuiten Koopman Jr. zette het leder hoog voor den aoelmond en in het volgende oogenblik had zijn broer den oostelijken kampioenen met een fraaien kopbal de leiding gegeven. Dit doelpunt bracht een ommekeer in den strijd. De Deventer-aanval begon zich meer te roeren, doordat de middenlinie ook wat sterker op den voorgrond trad en de Groot en v. d. Heide kregen handen vol werk. De thuisclub had het evenwicht hersteld, het spel bewoog zich nu meer op het mid denterrein en nauwelijks was een half uur van de tweede helft voorbij, toen de Deven- tenaren practisch gesproken de overwinning veilig stelden. De Vries plaatste het leder voor het doeL Feijenoord's linksachter trapte finaal mis, waarop de Kreek Jr. die als middenvoor nog weinig had kunnen uitrichten, tegen de lat knalde. De terugspringende bal werd echter opgevangen door de Vries, die van Male geen kans gaf (20). Wat Feijenoord ook probeerde om den achterstand nog in te loopen, het baatte niet want de verdediging der rood-gelen liet zich niet passeeren. Bovendien greep Leo Halle bij enkele hoekschoppen zoo resoluut en on feilbaar in, dat van werkelijk gevaar hoege- naam geen sprake was. Alvorens Vrauwdeunt met Sinke van plaats verwisselde, brak hij nog eens han dig door en schonk Barendregt een fraaie schietkans, maar Halle stopte het leder, zij bet met eenige moeite. De elftallen waren als volgt opgesteld: Go Ahead L. Halle Goldenbeld Eysink Ter Beek J. Halle Roelofs Kolkman Koopman Sr. Koopman Jr. de Kreek Jr. de Vries O Linsen Barendregt Sinke Vrauwdeunt Vente Smits Bas Paauwe Kuppen v. d. Heide de Groot van Male Feijenoord R.C.H.Hilversum 1-2. Onder zeer groote belangstelling, ook van Hilversum-zijde had deze promotiewedstrijd plaats. Met wind in den rug waren de gasten aan vankelijk iets meer in den aanval. Een drie tal hoekschoppen op het R.C.H.-doel bleven zonder resultaat. De uitvallen der R.C.H.-ers waren intusschen vrij gevaarijk, maar van der Hoop als back en ook Sluyter in doel bleken op dreef. Een korte periode was R. C.H. het Hilversumsche doel aan het bele geren, .evenwel zonder resultaat. Was in het veld het spel der Hilversummers goed, met schieten wilde het niet lukken. Ook bleek de veteraan Krom in de R.C.H.-achterhoede nog een flink struikelblok. Na 25 minuten nam Hilversum de leiding door van Ek, na een hevige scrimmage voor het R.C.H.-doel (0—1). Een tijdlang bleef het spel nu verdeeld, waarbij aan weerszijden 't plaatsen van den bal nogal te wenschen overliet. Rust kwam ten slotte met 10 voor Hil- sum. Na de hervatting was het spel verdeeld. Hilversum kwam daarna weer in de meer derheid, maar de R.C.H.-achterhoede hield stand, totdat na 12 minuten van Ek succes had, zoodat Hilversum met 20 leidde. On danks den achterstand liet R.C.H. zich niet ontmoedigen en ze verkleinde den achter stand met een goeden kopbal van van der Horst uit een voorzet van Paape (21). De spanning kwam er toen geweldig in, maar het spel bleef uiterst zenuwachtig, waardoor voor doel fraaie kansen gemist worden. Veel fraais werd er inmiddels niet meer vertoond. Het einde kwam met onverander- den stand, zoodat Hilversum met 21 won. R.F.C.—S.V.V. 5-2. De ontmoeting tusschen de twee afdee- lingskampioenen der tweede klasse in afd. II trok op het Sparta-terrein te Rotterdam zeer groote belangstelling. Een kleine 20.000 toeschouwers waren aanwezig toen scheids rechter Twisterling het sein tot den aanvang gaf. Het werd direct een snelle wedstrijd met goed spel van weerszijden. S.V.V. was mees tentijds aanvallend. Maar de aanvallen van R.F.C. droegen een veel verrassender ka rakter en elk kansje werd door de R.F.C.-ers uitgebuit. Reeds na vijf minuten nam R.F.C. de leiding door een fraaien kopbal van van Walsum na een hoekschop (10) en weer vijf minuten later kreeg de middenvoor van Dijk een goede trough pass, waarna hij doel man Krieg van dichtbij gemakkelijk kon pas seeren (20). Tot dusverre had S.V.V. een groote meer derheid in het veld laten zien. Onder den invloed van den achterstand werd dat wat anders. R.F.C. kwam nu meer in den aan val. Maar resultaten leverde dat niet op. Die kwamen eerst weer toen S.V.V. in het veld overwicht kreeg. Bij een uitval van R.F.C. speelde v. d. Ende onnoodig gevaar lijk terug op zijn doelman. Hij zag niet dat deze juist uitgeloopen was en onhoudbaar voor Krieg vloog de bal over hem heen in het doel (30). Er was toen een half uur gespeeld. Vijf minuten later had R.F.C. alweer haar voor sprong vergroot. Bij een vrijen schop op het S.V.V.-doel werd de doelman gehinderd, hij greep mis en van Walsum kon al heel eenvoudig den bal in het net schuiven (4-0). Zoo kwam de rust. In de tweede helft deed R.F.C. het veel kalmer aan. Geregeld was S.V.V. in den aanval, maar haar voor hoede bracht er voor het doel der tegenpartij niets van terecht. De eenvoudigste kansen werden hopeloos gemist. Een kwartier voor het einde doelpuntte Versteeg met een goe den omhaal tegen, toen Bouts het uitzicht werd belet; maar zes minuten voor afloop passeerde de snelle R.F.C.-voorhoede de S. V.V.-verdediging en Groen scoorde (51). Uit een strafschop maakte Feelders er nog 52 van. Uitslagen. Kampioenschap van Nederland: P. s. V.—Ajax Go aheadFeijenoord Afdeeling I. Promotie 2e klasse: R. C. H.Hilversum Promotie 3de klasse: O. V. V. O.—D. W. V. H. V. C.Bloemendaal Promotie éde klasse: AlkmaarTexel Afdeeling II. Promotie 2e klasse: R. f. C.—s. V. V. Afdeeling III. Promotie 2de klasse: Ensch. BoysHengelo Competitie afdeeling I. Tweede klasse. VriendenschaarO. S. V. z. V. V.—A. f. C. Derde klasse. AssendelftHelder SuccesBeverwijk V. V. A.De Volewijckers Vierde klasse. WatervogelsNieuwe Niedorp D. T. S.—B. K. C. VerkadeWes .zaan Res. tweede klasse. Zeeburgia ni—V. S. V. I Res. derde klasse. H. R. C. m—Hollandia n K. f. C. III—Helder II Q. S. C. IPurmersteijn H z. f. c. m—d. w. s. in Om den Ned. Voetbalbeker. Eerste ronde. RapiditasL. O. C. Schinkelhaver.De Spartaan Z. S. G. O.Kinheim K. f. C.—Kwiek (H.) SchoonhovenO. D. S. Tweede remde. H. R. C.—K. V. V. ElectraZeist D. f. C.—C. V. V. V. S. V.Overmaas Alcmaria moet dus Zondag in Amster dam spelen tegen de Spartaan en heeft daar aan een gelijk spel genoeg, om derde ronde te bereiken. 2—3 2—0 1—2 0—0 4—1 1—1 5—2 3—4 1—2 1—0 5—1 4—4 2—6 5—1 1—1 3—0 2—5 1—1 1—2 4—3 2—1 5—3 1—2 0—0 1—1 1—3 5—4 5—2 1—1 2—3 de HET GELIJKE SPEL GAF OE VERHOUDING VRIJ GOED WEER. TECHNIEK EN ELAN! De Engelsche voetbaldeskundigen be weren en zij zijn daar nooit van afge weken dat slechts die ploeg kampioen kan worden, die in de uit-wedstrijden de meeste winstpunten haalt. Dat is een zeer logische gedachten- gang, aangezien over 't algemeen de uitwedstrijden veel moeilijker zijn dan de thuiswedstrijden. Wat in competitiewedstrijden geldt als een gouden regel, is voor een zeer korte se rie wedstrijden, zooals de promotie-ontmoe tingen zijn, natuurlijk nog veel meer waar en daarom begrijpen wij eigenlijk niet, waarom Texel gister van stonde af genoegen nam met een gelijk spel. Het had, evenals Alkmaar, alles op alles moeten zetten. Wat niet beteekent, dat het alles op den aanval had moeten zetten! Texel heeft gelijk gespeeld. Het had met wat geluk kunnen winnen; het had met wat pech kunnen verliezen. En dat laatste zou zoo gek nog niet geweest zijn. Want een ploeg, die zich de risico van één enkele fout in de verdediging veroorlooft, behoorde fei telijk te verliezen. Dat dit hier niet gebeur de, kwam niet alleen door goed verdedigen, maar meer nog doordat de Alkmaar-voor- hoede het uitsluitend van Kranenburg moet hebben. Toevallig schreven wij Zaterdag over de „systemen" een enkel woord en men zal ge lezen hebben, dat wij geen groote bewonde raars zijn van ingestudeerde systemen en zeker niet van een systeem, dat zijn kracht zoekt in de defensie. In dat verband wezen wij op de nooit te verwaarloozen aanvallen de taak van de middenlinie. En ziet: de Texel-middenlinie heeft haar voorhoede bedroefd weinig gesteund, heeft zich bijna nooit naar voren gewaagd. Daar door kon ze haar verdedigende taak naar be- hooren vervullen, maar haar aanval stond daardoor bijna geheel alleen. Alkmaar begreep het beter. Want hoe wel het team ontegenzeggelijk technisch de mindere was van de vrij gave Texel- ploeg, zat de middenlinie (vooral de spil en na de rust ook de rechts-midden) goed achter de voorhoede aan, waardoor Alkmaar een vrij positieve veldmeerder- heid kreeg. Daarnaast werd de verdediging be hoorlijk bijgestaan, zoodat onwillekeurig de opmerking gemaakt mocht worden, dat het technisch mindere tegelijkertijd het tactisch meerdere Alkmaar was! Die genoemde veldmeerderheid komt ook .wel tot uiting in de verhouding der hoek schoppen. Alkmaar kreeg er veertien, Texel zes te nemen. Maar die van Alkmaar waren lang zoo gevaarlijk niet, op een enkele uit zondering na. De technische meerderheid van Texel viel ook op door de kwaliteit der aanvallen. Deze waren veel gevaarlijker dan de Alkmaar- sche en zoo heeft Duiveman veel moeilijker werk gehad dan zijn collega aan den over kant. Intusschen kan het gelijk spel voor beide partijen bevredigend genoemd worden, want geen der ploegen had recht op de overwin ning. We mogen in dit verband nog wel even nader op het spel ingaan. Het verloop. Als we dan eerst de Alkmaarsche verdedi ging onder de loupe nemen, dan kunnen Duiveman en Dingerdis op een zeer goeden wedstrijd terug zien. Minder tevreden zijn we over Ooms. Niet, dat deze geen nuttige partij heeft gespeeld, maar zijn speelwijze deugde af en toe niet en die was oorzaak, dat er eenige benauwde momenten voor het doel ontstonden. Trouwens, de Texelsche ge lijkmaker was ook uitsluitend te danken aan de verkeerde speelwijze van Ooms. Om het duidelijker te zeggen: Ooms speelde veel meer den man dan den bal. Dat deed hij niet in uitersten nood, dat deed hij ook als het heelemaal niet noodig was. Toen een Texel-aanval in zijn nabijheid kwam (Alk maar stond met 10 voor!) had hij heel ge makkelijk het leer een tikje kunnen geven naar Baars, maarhij nam den man, die viel! En de bal kwam terecht bij Vlaming, die alleen nog Duiveman voor zich had. En de rest laat zich raden. Wij zouden Ooms dan ook willen raden: speelt altijd den bal en niets anders, 't Gaat nog veel beter en 't is veel productiever. De Alkmaarsche middenlinie was behoor lijk. Baars speelde op de spilplaats een uit stekende partij, vooral als aanvaller, Zwart kwam er naarmate de wedstrijd verstreek, steeds beter in en heeft over 't geheel voor treffelijk werk gedaan en KuisKuis viel niet zoo op, wat in den regel een com pliment is. De zwakte van Alkmaar zit hem dan ook in de voorhoede, waar Kranenburg vrijwel geen bewegingsvrijheid kreeg. De rechter vleugel was de beste, al kan Engel wel wat vlugger voorzetten en de linkervleugel komt wel! De jonge linksbinnen de Jong raakte na de eerste helft uitgespeeld, wat eigenlijk geen wonder is. Maar hij mag een tweede kans hebben en als hij Zondag a.s. zijn krachten wat beter verdeelen kan, is hij zijn plaats ten volle waard. Zooals ook v. d. Stok niet onverdienstelijk was. De Texelsche ploeg heeft geen bepaald zwakke plek. Wel stonden de beide achter spelers soms raar te schutteren en gaven zij veel te veel corners weg, maar overigens waren ze trapvast. De Graaf als spil was de

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9