Agenda Ilket&ecidït !Bucqediike Siattd Jiackiêedchtea töriflri. KIJKENSKOOPENbuCLOECK Alkmaar, Dinsdagmiddag. De diefstal van blikgroenten. Een valsche beschuldiging. Het politionneele onderzoek, in de zaak van den diefstal van conserven uit de fabriek der firma van Hoogenstraa- ten en Co. is Maandag geëindigd met een tamelijk verrassend slot, waaruit blijkt, hoe een der verdachten, de Eg- monder H. E., bijna de dupe was gewor den van een valsche beschuldiging. Men weet, dat deze Egmonder tegelijk met een inwoner uit St. Pancras werd gear resteerd als mede-verdachte in den diefstal engros. Deze arrestatie geschiedde naar' aan leiding van het verhoor, aan de beide Alk- maarsche verdachten afgenomen. Uit dat verhoor bleek namelijk, dat de Alkmaarders slechts voor het vervoer der groenten zorgden. Twee, hun van aanzien maar niet van naam bekende, Egmonders zouden geregeld met behulp van een val- schen sleutel zich toegang verschaft hebben tot de fabriek. Deze Egmonders haalden in den voornacht dan de doozen met blikgroen ten weg, laadden ze op de vrachtauto en dan kwamen de Alkmaarders in den laten nacht of desnoods 's morgens vroeg in de duister nis op het fabrieksterrein en vervoerden de voorraden naar Amsterdam. Een der beide Alkmaarders kon een dui delijk signalement van een der Egmonders opgeven en dit klopte met het signalement van H. E. Deze werd toen gearresteerd en bij confrontatie door den Alkmaarder per tinent herkend. H. E. zelf hield met groote hardnekkigheid vol, niets met deze zaak te maken te hebben. Toen moest de tweede Egmonder gevon den worden en gedurende Zaterdag en Zon dag werden in Egmond, dank zij de mede werking der Egmondsche politie, tien perso nen aan een verhoor onderworpen en gecon fronteerd met den Alkmaarder, die echter uit geen van deze tien personen den twee den Egmonder kon vinden. De Alkmaarsche politie begon toen te twij felen aan de waarheid van de verklaringen van den Alkmaarder, die bovendien eenige tegenstrijdige mededeelingen deed. Daarom werd aan beide Alkmaarders nog een ver hoor afgenomen. Dat geschiedde gisteren en toen bleek, dat zij den Egmonder geheel valschelijk be schuldigd hadden. Zij bekenden toen, de diefstallen met den gearresteerden verdach te uit St. Pancras gepleegd te hebben zonder médewerking van nog anderen. Daarop werd de Egmonder onmiddellijk op vrije voeten gesteld, daar thans geheel vast stond, dat hij wérkelijk onschuldig was aan deze affaire. Inmiddels kon gisteren nog een bewoner van St. Pancras worden aangehouden als verdacht van heling. Bij dezen werd nl bij huiszoeking een partij van ongeveer 300 blikken groenten in beslag gènómen, af komstig van den diefstal en gekocht van de verdachten. Tegen dezen werd proces-ver baal opgemaakt inzake heling en daarna werd hij op vrije voeten gesteld. De drie verdachten, P., M. en W. zijn gis termiddag overgebracht naar het huis van bewaring en aldaar ingesloten. DE ACTIE TOT BEHOUD VAN ONZE KAASMARKT. Er is vandaag een bedenkelijke inzinking gekomen in de inzameling ten bate van ónze kaasmarkt. Wij weten wel, dat er niet alle dagen evenveel kan zijn, dat zonneschijn en regen elkaar moeten afwisselen, maar dat het nu juist begint te regenen op een zoo mooien voorjaarsdag als heden is een meteorolo gisch verschijnsel dat te denken geeft. Aan elke actie moet natuurlijk een eind komen en ook onze dagelijksche oproep wordt uitgeschakeld, maar wij hadden nog hoop, dat wij wat dichter bij de aan den horizon zoo uitlokkend opdagende 3000 zouden komen. De wijze kent zijn tijd en nu zullen we geenszins zoo onbescheiden zijn ons onder de wijzen te rangschikken, maar we hebben dan dit toch met die wijzen gemeen, dat wij ook onzen tijd kennen. Wij hebben in deze inzameling die laten we dat niet voorbijzien een groot succes is geweest, nog altijd iets gemist en dat is het beroemde „penninkske van de weduwe". Het is niet uitsluitend op de weduwen dat wij nog een beroep willen doen, maar in het algemeen op degenen, die een gulden niet kunnen missen en wel een paar kwar tjes of dubbeltjes of nog minder zou den willen bijdragen. Het is een feit, dat wij dezer dagen onze inzameling zullen sluiten en het is eveneens een feit, dat men dan geen gelegenheid heeft nog iets bij te dragen. Als er dan later over de offervaardigheid van de burgerij van Alkmaar wordt gespro ken, zullen er velen zijn, die daarbij de min der prettige gedachte hebben: „daar heb ik niets aan gedaan. Ik heb alleen maar toe gekeken hoe anderen het werk deden waar van wij allen ten slotte profiteeren". Dat is geen prettige gedachte. Er is niets pijnlijkers dan een knagend geweten. Schrijver dezes zegt dat niet uit ondervin ding, maar hij heeft dat niet uit ondervin- verkondigen, dat het wel waar zal zijn. En wannéér men nu over een paar kwar tjes voor een paar dubbeltjes desnoods dat knagen kan uitschakelen en, integen deel, later met vreugde kan bedenken aan het goede dat tot stand kwam een steentje te hebben bijgedragen, dan zal men zeker niet kunnen zeggen, dat zooiets te duur ge kocht is. Wij zullen er op het oogenblik niets meer van zeggen en de twee milde gevers vermel den, die vandaag juist omdat er zoo wei nig is in het teeken van bijzondere be langstelling zullen staan. Hier zijn ze: V.V.V. Petten 1.— Reclame bureau Nederland, alhier 1. Totaal 2. Er was gister een bedrag van 2583.50, was dus nu gestegen is tot 2585.50. De gironummers waarop men kan storten zijn 24888 (voor de V.V.V. ten name van haar penningmeester den heer N. K. Bettink), 37060 voor de Alkmaarsche Courant en 104863 voor het Noord-Hollandsch Dagblad. HET EERSTE KIEVITSEI. Er zijn gister en eergister drie „eerste kievitseieren" gevonden en wel twee in Overjjsel en één in Gelderland. Wij kunnen ons daarover natuurlijk van harte verheugen, hoe meer kievitseieren hoe beter en hoe meer „eerste" kievits eieren des te sterker bewijs, dat er naarstig naar gezocht is. Maar toch.... we hadden van West- Friesland iets meer verwacht. Waar geen ei is, kan ook niemand het vinden, maar is er hier inderdaad wel met de noodige ernst naar gekeken? Wij hebben een traditie op te houden, al heeft een handelaar te dezer stede dan ver leden jaar of nog een jaar daarvoor triomfantelijk mededeeling gedaan van den aankoop van het eerste kievitsei, dat bij nader onderzoek gekookt of bedorven, in alle gevalle minstens een jaar oud, bleek te zijn. Dat kan natuurlijk de schuld van de kievit zijn die vergeten heeft het uit te broeden, zoodat het opgemerkt is blijven liggen, maar het kan ook de schuld van een grappenmaker zijn geweest, die het neer legde op een laats waar een ander het zou moeten vinden. In allen gevalle is het wel zeker, dat wij ditmaal, we bedoelen dan in West Fries land met den vierden prijs gaan strijken, want de heer G. N. Meijroos op de Laat heeft ons heden bericht, dat heden het „eerste kievitsei" door den heer A. Zentveld bij hem gebracht werd en dat het door den heer A. Zwart te Egmond-Binnen was ge vonden. Arme kievitten, die veroordeeld zijn hun eertsgeborene of nog niet eens geborene aan den naarstig zoekenden mensch af te staan, maar zoo komen wij op het terrein van de dierenbescherming en daar moeten wij op het oogenblik niet wezen. Het gaat thans alleen om het vinden en opzenden van het eerste kievitsei en wanneer de heer Meijroos misschien van plan is, het aan H. M. de Koningin te óturen, zouden wij hem even attent willen maken op een mededee ling in de bladen, waarin vermeld is, dat er gister al twee „eerste kievitseieren" ten paleize bezorgd zijn. Hij Zal het dus beter niet kunnen opzen den, want de vogel-experts die thans ten paleise moeten uitmaken welk van de twee eieren het eerst gelegd is, hebben een bui tengewoon moeilijke taak welke niemand hun zal benijden. Veronderstelt eens, dat zij zich vergissen en dat men ten paleise het tweede kievitsei voor het eerste aanziet, wij zouden niet gaarne in de schoenen staan van adviseurs die de belangen van den Staat zoo slecht blijken te dienen. Maar laten wij de zorg voor dat alles maar aan Den Haag overlaten. Wij hebben hier aan onze eigen zorgen al meer dan genoeg en juist daarom is het zoo vèrblij- dend te kunnen vermelden, dat deze streek zich niet onbetuigd heeft gelaten en dat het vierde „eerste kievitsei" in onze onmid dellijke nabijheid is gevonden. Hulde aan de kievit, die het daar gelegd heeft en aan den eerlijken vinder, die het ditmaal niet naar een politiebureau behoef de te brengen. GUNNING AAN EEN ALKMAARDER. Een aanbesteding van beteekenis. Het bestuur van de Rijksverzekerings bank heeft het vervaardigent leveren en ter plaatse opstellen van het stalen geraamte voor het nieuwe kantoorgebouw van de Bank aan de Aprllolaan te Amsterdam op gedragen aan de N.V. De Vries Robbé Co. te Gorinchem voor de som van 251.790. De verdere bouw van het kantoorgebouw is gegund aan den heer A. Buur, aannemer te Alkmaar, voor een bedrag van 753.400. STADSBUS IN BOTSING. Gisteravond kwam de stadsautobus met een vrachtauto in botsing op den hoek Laat- Ridderstraat. De bus kwam uit de richting van de Zilverstraat, terwijl de vrachtauto op de Laat reed naar den Limmerhoek. Beide auto's reden te veel links. De auto's bekwamen materieele schade. Persoonlijke ongevallen vonden niet plaats. Door de politie is proces-verbaal opge maakt. ONTVLUCHTE PSYCHOPAAT AANGEHOUDEN. In de J. P. Coenstraat te Den Haag, waar hij een kamer had gehuurd, werd heden aangehouden de 72-jarige misicus P. T. W., die Zondag uit de psychopateninrichting te Heiloo was ontvlucht. Hij werd aan het hoofdbureau van politie in bewaring ge steld en zal ter beschikking worden gesteld van den officier van justitie te Alkmaar. UITVOERING ARB. TOONEEL- VEREENIGING. Men schrijft ons: Voor de tweede maal in dit seizoen komt de Arb. Tooneelvereen. „Ontwaakt" onder leiding van den heer B. C. Loevens voor het voetlicht. En wel op Donderdag 25 en Za terdag 27 Maart in de zaal van den heer van Gijzen. Opgevoerd zal worden „Toen 't oorlog Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdag, hoofdnummer Wittebroodsweken (komedie); hoofdrollen Anny Ondra, Hans Söhnker, Castra Löck, Adele Sandrock. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Op gejaagd (sens.); hoofdrollen Oscar Homol- ka, Constance Bennett en Douglas Mont- gomery. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Wo die Lerche singt (operette); hoofdrollen Martha Eggerth, Lucie English, Hans Söhn ker, Fr. Imhoff. Toegang voor eiken leeftijd Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De Droomer (rom.); hoofdrollen Emil Jan- nings, Hilde Weissner, Hilde von Stolz. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 23 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, voor de N.R.V., lezing met lichtbeelden over Parijs en de Wereldtentoonstelling. Woensdag 24 Maart. 8 uur, dancing Harmonie, voordracht avond Nut; optreden „De trekvogels" uit Den Haag. 8.15 uur, geref. kerk, Oudegracht, Evan gelisatie-samenkomst; twee sprekers, zang van „Asaf". 8.30 uur, gebouw Leeszaal, algemeene ledenvergadering van deze instelling. Donderdag 25 Maart. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, afd. Alkmaar Ned. Vereen, van Huisvrouwen, lezing met lichtbeelden over „Bijen en honig". was", een spel van oorlogsellende in 5 be drijven van ds. N. J. C. Schermerhorn. Het stuk verplaatst ons weer in de onrustige dagen van 1914, kort voor het oogenblik dat de oorlog uitbreekt, die vier lange jaren de wereld zal teisteren en ellende en verdriet brengt in ontelbare gezinnen. Onder den in druk van dit menschonteerend geweld schreef ds. Schermerhorn dit stuk. Dat alles is nu al haast twintig jaar voorbij en veel is in dien tijd veranderd, maar de onrust is dezelfde gebleven. Ook nu is er maar een klein vonkje noodig om dan hier dan daar de vlammen te doen uitslaan. Laat daarom ieder, die het met de vredesgedachte goed meent, en wij hopen dat er dat in Alkmaar velen zijn, daarvan blijk geven door een van deze twee uitvoeringen te bezoeken. ONGEVAL BIJ DE CENTRALE WERKPLAATS. Jongeman van een afdakje gevallen en naar het ziekenhuis vervoerd. Hedenmiddag omstreeks twee uur waren eenige jeugdige werkloozen, die momenteel met metselwerk bezig zijn aan de centrale werkplaats op het Doelenveld alhier, aan het stoeien. Daarbij klom de 20-jarige C. K. op een zich aldaar bevindend afdakje, be- hoorende bij de werkplaats. Ongelukkigerwijs kwam hij daarbij te vallen en bleef bewusteloos op den grond liggen. Ijlings gewaarschuwde medische hulp was spoedig ter plaatse en voor een voorloo- pig onderzoek werd de jongeman per zieken auto naar het Centraal ziekenhuis vervoerd. Hier bleek, dat de jongeman geen inwen dige kneuzingen had opgeloopen, zoodat hij per ziekenauto naar zijn woning is overge bracht. EIK EN LINDEN-PRIJSVRAAG. Eenigen tijd geleden stelde de directie van de meubelfabriek Eik en Linden in de advertentiekolommen der beide plaatse lijke dagbladen de vraag, waarom de lindeboom aan de Lindegracht ondanks een herhaald en dringend verzoek niet gerooid werd. Het publiek heeft in grooten getale deze vraag trachten te beantwoorden en een neutrale commissie, die geheel buiten de zaak en buiten de belangen van de meubelfabriek stond, heeft gisteren de ingekomen brieven gelezen en bestudeerd. Deze commissie meende, dat kortheid een der eerste eischen was, die betracht moest worden en na lang schiften en be studeering meende zij, dat de eerste prijs moest worden toegekend aan den schrijver van een vier-regelig versje, dat h. i. ge heel aan zijn doel beantwoordde. De gelukkige inzender bleek te zijn de heer J. N. Otto Zeeman te Noordschar- woude, die het volgende puntdicht schreef: Heer directeur van „Eik en Linden", Eéns kondt gij 't met den Raad niet vinden. De boom is d'uiting van 's Raads macht! Hij blijft aan d' ingang Lindegracht! Daarnaast meende de commissie een eervolle vermelding te moeten toekennen aan een zeer geestige teekening van den heer J. W. Jonkers, alhier, die op werkelijk aardige wijze schetste, waarom de boom op de gracht blijft. De commissie meent tenslotte nog te moeten opmerken, dat haar besluit met algemeene stemmen en er werd afzon derlijk gestemd werd genomen. BRAND IN EEN KRUIDENIERSWINKEL TE AKERSLOOT. Maandagmiddag te ongeveer 4 uur brak brand uit in de kruidenierswinkel van den heer W. G. Buren, Julianaweg te Akersloot. De brand woedde op den zolder. Buren hebben nog getracht den brand te blusschen maar konden door den rook niet tot den vuurhaard door dringen. De brandweer die met 2 slangen het vuur aantastte, was na korten tijd den brand meester. Een klein gedeelte van het dak verbrandde. De waterschade is zeer groot. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. EVANGELISATIE-SAMENKOMST. Men verzoekt ons opname van het volgende: Door de Evangelisatie-commissie der Geref. kerk alhier wordt een Evangelisatie samenkomst belegd in haar kerkegebouw aan de Oudegracht op Woensdagavond te 8.15 uur met het doel ieder op te wekken om te komen hooren naar de Paaschboodschap: „Ik leef en gij zult leven". Zij, die onze vorige samenkomst, waarop de Kerstbootschap is gebracht, hebben bij gewoond, zullen zeker niet ontbreken, daar het thans weder een mooien avond belooft te worden. Het Chr. zangkoor „Asaf" zal hare mede werking weder verleenen en in aansluiting aan het gesproken woord passion- en paaschliederen ten gehooren brengen. De toegang is geheel vrij. Een programma, dat niet verplicht is, wordt voor een klein bedrag ter beschikking gesteld. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 16—23 Maart '37. Nieuwe zaken: Alkmaar: S. Kaper, Laat 180, slagerij. W. Metz, Hoogstraat 2, winkelier in rijwie len, enz. Heiloo: Me Ma Ho, Kennemerstraatweg A 365, autobedrijf, enz. W ij z i g i n g e n: Allernaar: Handelsonderneming „Taco", Lindenlaan 35, stroopmeleerinrichting; nieu we eigenaar. Jb. Kerkmeer, Schermerweg 1, timmer fabriek; omgezet in vennootschap onder firma. Den Helder: Algem. Vereeniging voor Ziekenhuisverpl. en Specialistenhulp „Voor zorg", Begoniastraat 3; bestuurswijziging. N.V. Ned. Schoen Industrie v.h. Gebrs Hoogenbosch, Amsterdam; fil. Den Helder, Weststraat 66 en Zuidstraat 68, opgeheven. Heerhugowaard-Noord: Coöp. Boerenleen bank, Middenweg C 51; bestuurswijziging. Koedijk: Coöp. Boerenleenbank, Kanaal dijk 240; bestuurswijziging. Noordscharwoude: Coöp. Boerenleenbank, Dorpsstraat B 51; bestuurswijziging. Sint Pancras: Firma Bruin en Zonen, Be- nedenweg (Noordeinde) 125, timmerbedrijf en schuitenmakerij; wijziging bepalingen rechten van derden. Zuidscharwoude: W. Kraakman, Dorps straat B 109, kruidenierswinkel; overgegaan aan G. J. Dongelmans. Opheffingen: Alkmaar: B. Bibo (fa. W. G. Kusters), Laat 186, boekhandel en religieuse artikelen. INGEKOMEN PERSONEN. J. Hendriksen, N.H., huishoudster, Groene- laantje 7, van 's-Gravenhage. G. van der Wal, geen, zonder beroep, en echtg., Macl. Pontstraat 34, van Losser. S. Leefmans, N.I., filiaalhouder, en echtg., en kinderen, Langestraat 19, van Amsterdam. P. Oom, N.H., teekenaar, Langestraat 64. van Delft. M. Groot, R.K., dienstbode, Kennemer straatweg 33, van Warmenhuizen. G. J. C. Rusting, geen, wed. van J. Bakker, zon der beroep, en dochter, N.H., Kennemer straatweg 152 E, van Heiloo. M. Boot, NH., zonder beroep, Kennemerstraatweg 152 E, inw., van Heiloo. D. van der Sluijs, N.H., fabrieksarbeider, Boomkampstraat 22, van Hengelo. J. C. van der Veer, geen, monteur, en echtg., en zoon, Regulierslaan 20, van Heiloo. J. Groothuizen, R.K., wed. van A. Oudhuis, Nassauplein 11, van Heer- hugowaard. J. van 't Hof, geen, Kooltuin 19, van Kwadijk. G. Descendre, R.K., echtg. van P. van Wanrooij, Noorderkade, van Hilversum. G. M. Philippi, R.K., wed, van J. Sul, Oudegracht 285, van Utrecht. M. H. Nieuwenhuizen, geen, dienstbode, Lyceumstraat 22, van Koedijk. J. Aukes. geen, machinist N. S., en echtg. en kinde ren, Snaarmanslaan 90, van Wageningen. C. C. Smit, geen huishoudster, Oudegr. 114, v. Den Helder. W. T. BlomMachielse, geen, Leliestraat 11, van Amsterdam. W. C. Nitschelm, E.L., leerl. verpleegster. WiJ- helminalaan 11, van Delft. A. van Kraa- nen, geen, machinist N. S., en echtg., N.H., en kinderen, Westerweg 133, van Wagenin gen. VERTROKKEN PERSONEN. H. K. Schuh, D.Ev.L., zonder beroep, van Stationsweg 144, naar Duitschland. A. Leeuwenkamp, N.H., geleidster, van Nieu- wesloot 2, naar Bussum. H. A. M. A. A. S. Maas, R.K., kraamverpleegster, van Waer- dendelstraat 1, naar Engeland. D. Hel lingman, geen, timmerman^ van v. Leeuwen hoekstraat 5a, naar Amsterdam. A. M. Oolders, R.K., z.b., van Stationstraat 73, naar Overveen. T. Betlem, N.H., verpleegster, van Wilhelminalaan 11, naar Oegstgeest, Wed. J. Peereboomde Boer, geen, dienst bode, van Geestersingel 26, naar Heiloo. J. Bouma, N.H., dienstbode, van Blaeustraat 9, naar Haarlem. G. H. Gips,. R.K., ver pleegster, van Wilh"*lminalaan 11, naar Maastricht. S. Hartog, geen, winkelbe diende, van Boomkampstraat 24, naar Zaandam. P. E. Schoemaker, N.H., naai ster, van Lindenlaan 38, naar Amsterdam. S. van Veen, N.H., controleur melk inrichting, van Korte Lyceumstraat 6, naar Bergen op Zoom. A. E. F. Wewetzer, N.H., dienstbode, van Schoutenstraat 7, naar Broek op Langendijk. J. H. F. Hoender dos, N.H., monteur, en gezin, van Eikelen bergstraat 6, naar Amsterdam. A. L. L. Baars, R.K., dienstbode, van Nassaulaan 16, naar Bergen (N.H.) S. Bouma, N.H., be hanger en stoffeerder, en gezin, van v. Ever- dingenstraat 8, naar Heiloo. D. Bakker, R K., zonder beroep, en echtgenoote, van Nieuwpoortslaan 126, aar Heiloo. J. C. Hoffer, R.K., slager, van Oudegracht 192, naar Amstelveen. A. P. J. Schoenmaker, R.K., loodgieter (o.), van Ramen 6a, naar Amsterdam. W. F. G. L. van Dongen, R.K., van Spoorstraat 40, naar Heiloo. B. Roeper, D.G., kantoorbediende, van Wester- weg 23, naar Texel. M. J. van Tiel, D.G., h. i/d huish., van Nieuwesloot 37, naar Den Helder. H. C. Kwakkel, N.H., verpleeg ster, van Wilhelminalaan 11, naar 's-Graven hage. W. Fijnheer, N.H., pensionhouder, en gezin, van Kinheimstraat 45, naar Scha- gen. M. Borst, geen, dienstbode, van Prinses Julianalaan 14, naar Nieuwe Nie- dorp. B. A. Boll, N.H., stucadoor (o.), van Dr. Schaepmankade 27, naar Hilversum. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 23 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Laagste barometerstand 749,8 m.M. te Reval. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 24 Maart: Matige tijdelijk afnemende wind uit noor delijke tot westelijke richtingen; zwaar be wolkt met opklaringen; buitjes van regen o£ natte sneeuw; waarschijnlijk nachtvorst; overdag weinig verandering in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Nachtvorst waarschijnlijk. De depressiekem die gisteren over zuid- Frankrijk was gelegen, trok noord-oost- waarts en bevindt zich thans over midden- Duitschland enTsjecho-Slowakije. Zij bracht veel regen in Frankrijk en onze omgeving. Lyon had 30, Biarritz 28, Brussel 14 en de Bilt 11 m.m. rond de depressiekern, in noord- en zuid-Duitschland is het weer regenachtig en betrokken. De tweede lage- drukkern, die gisteren over de Randstaten lag, verplaatste zich een weinig noord waarts naar de Finsche golf. Rond dit lage drukgebied valt nog sneeuw bij matigen vorst in vrijwel geheel Scandinavië. De hoogedrukking in het westen houdt nog stand, alleen nam hij over IJsland tijdelijk in beteekenis af. Over de Britsche eilanden heerscht bij noorden wind guur weer. In den algemeenen weerstoestand is nog niet veel verandering te wachten. Het weer blijft nog guur, voor hedennacht is nachtvorst waarschijnlijk. Morgen overdag blijft het buiïg. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.48 uur tot 5.42 uur licht op. OTERLEEK Uitvoering tooneelvereeniging. Zondagavond gaf de tooneelver. „Kunst naar Kracht", een uitvoering in café de Vries, welke vrij goed bezocht was. Gegeven werd een blijspel in drie bedrij ven, getiteld: De baas in huis. Zooals we dat gewend zijn, werd het stuk uitstekend weer gegeven. Er is hartelijk gelachen om de dwaze verhoudingen in gezin Bumpstedt, vooral in het tweede bedrijf, wat wel het mooiste was. Natuurlijk is de eene rol dank baarder dan de andere, doch stuk voor stuk hebben de dames en heeren goed tooneelspel laten zien. Daarom ook meenen we te zijn vrijgesteld de verschillende rollen nader te bespreken. De grime van de twee oude vrij sters kon ons evenwel niet bekoren. Vanwege de bezuiniging had het bestuur tijdens de uitvoering slechts de beschikking over één pianist, doch voor het bal kwam de band van den heer Staps binnen, welke met gejuich werd begroet. Meteen zat de ge zellige stemming er in. Is het te verwonde ren dat 't half 3 was eer men naar huis ging? Zoodat we maar zeggen willen: als de oude lui „los" komen is het gezellig en de jonge ren doen van harte mee. LANGENDIJK Het nieuwe seizoen begint weer. De werkzaamheden voor het nieuwe seizoen beginnen al weer. Verscheidene tuinders zouden wel gaarne beginnen met aardappelzetten doch het weer werkt nog niet erg mee. Het is op het land te nat. Toch waren al eenige tuinders bezig met aardappelen zetten. ALKMAAR. GEBOREN: Joseph Bernard Gerard Maria, z. van Willem Frans Karei de Wild en Catharina Maria Groen. Dirk, z. van Outje Jansen en Christina Johanna Winder. Jan, z. van Hermanus Kluft en Grietje Schoen. OVERLEDEN: Hester Kramer, geh. met Jacob Phaff, 79 jaar. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 22 Maart 1937. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 2.40, Andijvie 9—17, Bloemen dalerkool 1.504.50, Boerenkool 1.50— 4.50, Bieten 1.40, Gele kool 1.20—2.20, Groene kool 2—4.60, Knolselderie 5.60 8.10, Prei 24.20, Roode kool 1.40 2.80, Uien 0.601.60 en Wortelen: breek 0.80140 en wasch 3.50—4.50, alles per 100 K.G.; Knolselderie per 100 st. 5.608.10; Peren 11.50, Spruiten 3.50 9 en Witlof le s. 4.506, 2e s. 2— 3 per 100 pond; Peterselie 3.80, Rabar ber 6.5012.50, Raapstelen 2.803, Radijs 1.202.80 en Selderie 1.20— 2.10 per 100 bos; Spinazie 4277 cent per bak. NOORDSCHARWOUDE, 23 Maart 1937. (Noordermarktbond). 1800 K.G. Aardappe len: Blauwe Eigenheimers 2.10—2.50, Drielingen 2.30; 86100 K.G. Roode kool 1.40—2.40; 27700 K.G. Gele kool 2.10— 3.10; 78300 K.G. D. witte kool 1—/ 1.30; 2400 K.G. Ruige gele kool 1.802.40; 5000 K.G. Uien 1.10—1.30, drieling 60 ct.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2