ÏPuBÜcaties £ucfituaact £aatsle AedcfUm 1 APRIL KWARTAAL-ABONNEMENT AMSTERDAMSCHE BEURS copen heeft zich voor de collecten zeer ver dienstelijk gemaakt en het bestuur van den bond zal dan ook Vrijdag aan de dames helpsters een Bio-broche en aan de heeren een Bio-knoop uitreiken. Na kennisname van deze gegevens zal het ieder Nederlander, die het wèl meent met de bleekneusjes, duidelijk zijn, dat de stich ting Bio-Vacantieoord voor de toekomst van ons volk heilzaam werk verricht. Nu we zoo'n vroege Pa6chen hebben en wij dus nagenoeg nog in het wlnter-seizoen zitten, hopen wij, dat de bioscoopbezoekers ditmaal de collecte extra zullen bedenken en haar tot een jubileumcollecte zullen maken. HEILOO Pawiefiim. Zondagmiddag en -avond werd dom de St. Jozef-Gezellenvereeniging in het Brunogebouw een film vertoond de gebeur tenissen uitbeeldend vanaf het bezoek van de engel aan Maria tot aan den Kruisdood van Jezus.. We maken kennis met de vor sten en hoogepriesters uit het oude ver bond en bewonderen de Oostersche pracht van hoogwaardigheidsbekleeders. Het Oos tersche heuvellandschap, de herders bij hunne kinderen, de schitterende tempels en wat zich meer om het lijdensmysterie be weegt, werd in 8 tafereelen vertoond. Stemmige muzikale begeleiding verplaatste ons in de sfeer van de lijdensweek. Opmerkelijk was de rust en aandacht waarmede men de film volgde. Het was een wijdingsvolle avond. ST. MAARTENSBRUG Vereeniglng van oud-leerlingen. In de zaal van den heer Kossen alhier werd een vergadering gehouden van de vereeniging van oud-leerlingen van den landbouwcursus alhier. Door den heer J. de Haan werd een le zing gehouden over de veefokkerij en wat daarmede in verband staat, waarbij spreker vooral uitwijdde over de productie en het doel van de fokvereenigingon en den na druk legde op de beteekenis van de contro le op vetgehalte. De lezing werd met on verdeelde aandacht aangehoord, waarna druk gebruik werd gemaakt van de gele genheid tot debat Vervolgens werd met algemeene stem men als voorzitter der vereeniging herko zen de heer N. Hopman te Schagerbrug. Daarna besloot men, evenals vorig jaar, de bestrijding der runderhorzel ter hand te nemen en voorts om dit jaar te beginnen met de keuring van grasland, waartoe een deskundige commissie zal rondgaan bij de leden, die zich hiervoor hebben opgegeven. ZIJPE Ten bate van de t. b. c.-bestrijding is aan de gemeente Zijpe een bijdrage van de provincie toegekend van 244.91, zijnde de bijdrage over het jaar 1936. BERGEN Kweekelinge gehandhaafd. Een mooi succes. Naar wij vernemen hebben Ged, Staten aan het gemeentebestuur bericht, dat de commissie van overleg inzake de gemeente begrootingen na kennisneming van het uit gebreide bezwaarschrift van B. en W. het goedvindt, dat op de begrooting een bedrag van 400 wordt yitgetrokken voor beloo ning van de kweekelinge met akte aan de openbare lager school. De door het gemeentebestuur ingestelde actie heeft dus het voor den goeden gang van het onderwijs verheugende resultaat gehad, dat de kweekelingen met akte aan de openbare lagere school gehandhaafd kan blijven. Aangezien het hier een volwaardige leer kracht betreft, dient een salaris van 400 per jaar hoogst onvoldoende genoemd te worden. Nu dé voor het behoud van deze leer kracht door Volksonderwijs georganiseerde fancy-fair, dermate succes heeft gehad, dat de leerkracht, ook zonder gemeentegeld be houden kan blijven, mag verwacht worden, dat „Volksonderwijs" het onvoldoende sa laris zal aanvullen. Het geld is door de burgerij voor het behoud van de leerkracht bijeengebracht nu dient dan ook uitsluitend daarvoor te worden beschouwd. Het zal ze ker de sympathieën hebben van de voor standers van goed Volksonderwijs, wanneer men de leerkrachten van het onderwijs bp- hoorlijk honoreerd. Een salaris van 400 kan moeilijk een behoorlijk salaris worden genoemd en dit te meer niet als men weet, dat voor gelijk werk andere leerkrachten het 45 voudige ontvangen. Matthaus-Passion van Heirich Schütz. Voor een goed bezette Ruïnekerk gaf de Koorvereeniging wederom de Matthaus Passion van Heinrich Schütz. We hopen dat de Koorvereeniging deze traditie trouw zal volhouden. Ze behooren tot de beste en mooist^ uitvoeringen in Bergen. De medewerkenden waren bijna dezelfde als verleden jaar met uitzondering van den heer Dalenberg uit Schoorl die op uitste kende wijze de partijen van Judas en Kajaphas zong. De heer Rotgans zong weer de Jezuspar- tijen en deed dat op een wijze die uiterma te ontroerde. De evangelist-partij werd door den heer Gobets goed gezongen ofschoon wij verle den jaar meer van deze stem genoten. Jam mer van die vergissing. Dat stoort in zoo'n werk wel heel erg. Mevrouw Gobets en de heer Kooger speelden de piano en orgelpartij. Ze deden dat goed, doch waarom was er geen cymbaal? Dat klonk verleden jaar zoo mooi. Het geheel werd door den heer Brands met groote wijding geleid en een bijzonder compliment vóór de koren is op zijn plaats, 't Klonk alles prachtig maar buitengewoon devoot het laatste koraal. Ad Interim. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van N. POLAND, wonende te Oudorp Nh., om een verlof B verlof voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel SCHARLOO no. 24. Binnen twee maanden na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof in dienen. Alkmaar, 23 Maart 1937. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. BEKENDMAKING. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan be langhebbenden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 24 tot en met Dinsdag 30 Maart 1937 de volgende kleu ren bons geldig zijn: Margarinebonnen: bruine kleur. Gehaktbonnen: paars met roode streep. Bak- en braadvetbonnen: rose kleur. Alkmaar, 23 Maart 1937. De Directeur voornoemd, E. v. d. HEUVEL. BROEK OP LANGENDIJK Bestuursvergadering L.G.C. Maandagmiddag 2 uur kwam bovengenoemd bestuur in vergadering bijeen in het betaal- kantoor, Wegens ontstentenis van burgemeester P. Slot berustte de leiding bij den heer J. U Duif. Medegedeeld werd dat de algemeene verga dering zal gehouden worden op Dinsdag 20 April. Presentiegeld. Goedgevonden werd aan de afgevaardigden presentiegeld te verleenen 1 op de 20 leden per afdeeling, terv/ijl het geoor loofd is dat er 1 op de 10 leden tegenwoordig is. Begrooting 1937. De begrooting sloot in ont vangst en uitgaaf op 20.830. De geraamde omzet op 1,418.100. Behandeling voorstellen alg. vergadering. Herdenking 50-jarig bestaan veiling, Het be stuur stelde voor om het 50-jarig bestaan van het veilingwezen te herdenken en vroeg mach tiging om met een commissie de plannen nader uit te werken. De bedoeling is deze herdenking mid-zomer te doen plaats vinden. Goedgevon den, Verplicht sproeien aardappelen. Het bestuur stelde voor om het aangenomen voorstel op de Provinciale Commissie-vergadering betreffende het verplichte sproeien der vroege aardappelen over te nemen. De bedoeling is om in samenwerking met een commissie uit de veiling-centra te beraad slagen hoe de uitvoering zal wezen. Over dit-voorstel ontspon zich eenige dis cussie. De secretaris raadde ten sterkste aan het voorstel aan te nemen, daar het vrij zeker is dat zieke aardappelen niet meer vergoed worden. Het voorstel werd ten slotte z. h. s. aange- namen. Voorstel Schermerhorn, veilen vroege aard appelen op monster. De afdeeling achtte dit gewenscht bij den tegenwoordigen gang van zaken, nu er zooveel onverkocht blijven en de onkosten van vracht heen en terug benevens de meerdere arbeid zoo hoog worden. Afwijzend werd hierop, na een toelichting door den secretaris, beslist. Voorstel Stompetoren. Stemrecht der afdee- lingen volgens omzet. De afdeeling achtte de verhouding van den omzet billijker dan zooals 't nu geschiedt naar het ledental, daar er ver schillende afdeelingen zijn, dif weinig produc ten aanvoeren waardoor hun belangen dien- tr ïgevolge kleiner zijn. Waar de vergadering echter van meening was dat de zaken steeds naar behooren zijn vervuld, werd besloten het stemrecht zoo te laten. Na eenige discussie werd afwijzend beslist op het voorstel Sint-Pancras L. T. B, Huishoudelijke uitgaven onder goedkeuring algemeene vergadering. Voorstel Zuidscharwoude en Sint-Pancras. Geen verplicht veilen der andijvie. Na eenige discussie werd besloten aan de Groenten- en Fruit Centrale te verzoeken het andijvie-veilen vrij te laten, daar gezien de practijk dit veel beter is. De betaling echter geschiedt over het betaal- kantoor. Desgevraagd zal adhaesie betuigd worden aan het voorstel Zuid-Scharwoude loonbijslag tuinbouw. Ingestemd werd met een voorstel-Koedijk om slappen te doen, dat de koeling en ver duurzaamde producten in één hand komen om te bevorderen, dat op de markt wordt ge bracht naar behoefte. En de controle daarvan op te dragen aan het Centraal Bureau. Voorstel Koedijk uitbetaling steun op korten termijn, Voorgesteld werd bij de bevoegde in stanties er op aan te dringen, dat de steunbe- rekening naar verstrekking der aanvoer- periode spoediger plaats vinde. Goedgevonden. Voorstel Sint Pancras om regeerings-crediet als steun, De afdeeling acht het noodzakelijk, dat de voorschotten regeerings-crediet geannu leerd worden en deze worden beschouwd als steun. Werd verwezen naar de standsorganisaties. Voorstel Broek op Langendijk uitspraak fi- nancieele aansprakelijkheid. De afdeeling wenscht een uitspraak aangaande de finan- cieele aansprakelijkheid der L. G. C. betref fende uitbetaling kwade posten. Hierop werd bevestigend geantwoord. Het bestuur L. G. C. in gebreke gesteld. Vervolgens werd dooh dezelfde afdeeling een uitspraak verlangd aangaande de beteeke^ nis der artikelen statuut en reglement betref fende aanvrage van twee vereenigingen tot het houden van een algemeene vergadering, waar in het bestuur in gebreke is gebleven. De secretaris zei het jammer te vinden, dat de afdeeling hiermede komt, het is een open deur intrappen, daar hierover voldoende van antwoord is gediend. De vraag komt spr. dan ook een beetje verdacht voor. Het is in den breede besproken en er is tevens over gestemd, zoodat aan de zaak niets verandert. In over weging werd dan ook gegeven, dat de afdee ling haar vraag introk. De heer Glas (Groentencultuur) zeide, dat deze zaak in hun vereeniging is besproken en zij een uitspraak wenschen der algemeene ver gadering. Sint Pancras steunt bet voorste]. De afdee ling steunt de vraag van GroenteneuKuur en zei daarin tevens, dat wanneer geen afdoende antwoord wordt gegeven, zij dan een motie van afkeuring zal indienen tegenover het be stuur. De secretaris merkte op, dat dit een bedrei- ging js die ten vole aanvaard wordt. Rondvraag. Betreffende betaling premie vroege aardappelen werd opgemerkt dat de?e naar alle waarschijnlijkheid zal opgehouden worden naar den ontvangen steun, Aangaande leellvergynning. 15 pet, vroege goedgekeurde aardapelen zal nog nader op gaaf gedaan worden of opgave in het keuren kan geschieden bij den plaatselijken vertegen woordiger. De heer Hennenburg wenschte dat van een- gevoerd vakgoed een zak omgestort wordt. De heer Wagenaar bepleitte de 'zichtbaarheid van het product in iederen zak op de boven laag en daarnaast dat alle aandacht besteed werd aan het wegen van het product. OUDORP Distributie bak- en braadvet, Deze week zal een aanvang worden ge maakt met de distributie van bak- en braadvet onder de werkloozen en de te- werk-gestelden. Evenals tot dusverre ge schiedt met onvermengde margarine en gehakt in blik zullen bij het uitbetalen der steungelden bonnen worden verstrekt, wel ke bij den daarvoor aangewezen winkelier tegen bijbetaling van een bepaald bedrag voor bovenvermelde artikelen kunnen worden ingewisseld. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was heden: Djalak (uitreis) te Singapore; Nachtegaal (uitreis) te Basra; Kievit (thuisreis) te Jodhpoer; Edelvalk (thuisreis) te Marseille. DE RIETVINK NAAR INDIE. Morgen zal het vliegtuig Rietvink van A'dam naar Batavia vertrekken. 'De be manning zal bestaan' uit de heeren G. Bax (gezagvoerder), A. v. d. Sijde (2de be stuurder), R. Smit (werktuigkundige) en P. Pronk (radiotelegrafist). De post voor 't toestel moet uiterlijk vanavond te Am sterdam zijn. JAPANSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. Nabij Ehime in Zuid-Japan op het eiland Sjikokoe is een watervliegtuig in zee ge stort. Twee leden der.bemanning wisten het leven te redden, de gierde is verdwenen. DE „EDELVALK" OP SCHIPHOL GELAND. Het van Indië komende K. L. M.-vlieg tuig „Edelvalk" is vanochtend om 11.25 uur op Schiphol geland. (Ongecorrigeerd.) Brutale roofoverval op tachtigjarigen landbouwer. Gisteravond is op den 80-jarigen land bouwer A. Druif, wonende in de Buurtschap Heetveld, gemeente Leusden, een brutale roofoverval gepleegd. De man, die zich om ongeveer negen uur ter ruste had begeven, hoorde na een half uur gestommel in den koestal. Na eenige oogenblikken hoorde hij een zwaar voor werp vallen, dat achteraf een looden gewicht bleek te zijn, dat gebruikt werd om de deur van den stal gesloten te houden. D. schonk aan het geval weinig aandacht en sliep weer in. Toen hij tegen half twaalf wakker werd, zag hy tot zijn ontzetting een forsch ge bouwden man voor de in de kamer staande secretaire staan. Nauwelijks had hij beseft wat er gaande was, of de indringer liep op de bedstede toe en gaf D. met een stuk looden kabel een zestal "slagen op het hoofd. Daarna nam hij ijlings de vlucht. Ofschoon de landbouwer behalve een ernstige hoofdwonde ook een neusfractuur had opgeloopen en hem bovendien drie tan den uit den mond waren geslagen, stond hij onmiddellijk op, greep een sabel, die aan den muur hing, en zette den vluchteling na. Hij moest evenwel spoedig onverrichter zake terugkeeren. Een knecht en een dienstbode, die bij den landbouwer inwonen, waren jnmiddèls wak ker geworden en waarschuwden onmiddel lijk omwonenden en de marechaussee te Leusden. Tot dusverre is het nog niet gelukt, den dader aan te houden. Uit de boerderij wordt niets vermist. Het parket uit Utrecht arri veerde vanmiddag om een onderzoek in te stellen. DE STAKING IN DE POOLSCHE MIJNEN. 3400 stakers. Sinds acht dagen staken de 3400 arbeiders van de Giesche-mijn in Janow. Vrijdag j.1. zijn des morgens de 1500 arbeiders, die in de mijn gebleven waren, in hongerstaking gegaan. Gisteren heeft men 43 dezer voed- selweigeraars volkomen uitgeput uit de mijn moeten halen en naar het ziekenhuis moe ten overbrengen. Een hunner is aan de ge volgen van ijn voedsel weigering overleden. Aangezien de Silezische Wojwode den ver tegenwoordigers der vakvereenigingen toe gezegd heeft de eischen der stakers te zul len bestudeeren, heeft men besloten de voedselweigering "n de mijn voor 48 uur te onderbreken, LEGERVLIEGTUIG VERNIELD. Vanochtend om elf uur is het legervlieg tuig D. 597, komende van Soesterberg, bij het lenden op het vliegterrein nabij Hars kamp in een dennenbosch terecht gekomen en totaal versplinterd. De inzittenden, de officieren Goedjee en Schepers, werden uit het toestel geslingerd doch bekwamen slechts lichte verwondin gen. Nadat dokter Beumer uit Otterloo den ge wonden de eerste geneeskundige hulp had verleend, werden zij naar een ziekenhuis in Utrecht vervoerd. GLAZENWASSCHER GEVALLEN. Vanochtend tegen twaalf uur is de 24- jarige opgehuwde glazenwasscher A. P. Pothof van een ladder gevallen, ter hoogte van de tweede verdieping van het pand van de N. V. Hema aan de Groote Markt te Nijmegen. Het slachtoffer werd met ernstige ver wondingen naar het ziekenhuis overge bracht. Men vreest ernstig voor zijn leven. Nader vernemen wij: De 24-jarige glazenwasscher is bij aan komst in het Canisius ziekenhuis, waarheen hij met ernstige verwondingen was over gebracht, overleden. DE VLEESCHCONSERVENFABRIEK TE UMUIDEN. Verzoek om surseance van betaling afgewezen. De civiele kamer der arrondissements rechtbank te Haarlem heeft heden het ver zoek tot surséance van betaling afgewezen, dat ingediend was door den heer H. A. de Bruijn, directeur der vleeschconservenfa- briek te IJmulden, welke destijds gehakt in blik leverde aan het departement van so ciale zaken. Over een eventueele faillissement is nog geen beslissing genomen. DE PAUSELIJKE ENCYCLIEK. De Duitsche autoriteiten op zoek naar het pauselijk schrijven. Het schijnt, dat aan de Duitsche autori teiten was medegedeeld, dat een pauselijk schrijven inzake de katholieke kerk in Duitschland in alle katholieke kerken zou worden voorgelezen, want einde van de af- geloopen week werd een onderzoek inge steld in de drukkerij en de bureaux van het katholieke dagblad „Germania". Geen spoor van het schrijven werd hier gevonden. Het schijnt, dat het document in de pro vincie werd gedrukt en met de meeste voorzorg in de bisdommen werd bezorgd. Te Berlijn werd het rondgebracht door motorrijders. Het gerucht ging eveneens, dat huiszoe king werd verricht bij den bisschop van Berlijn, mgr. von Preysing. Dit gerucht wordt evenwel niet bevestigd. Duitsch protest bij het Vaticaan. De Duitsche ambassadeur bij den Heili gen Stoel heeft opdracht gekregen te pro testeeren tegen het pauselijk schrijven over Duitschland. Volgens inlichtingen van zekere Duitsche kringen zou de Duitsche regeering de mo gelijkheid overwegen het concordaat op te zeggen. Duitschland schond het concordaat. Vatikaanstad, 23 Maart (Havas). Volgen indrukken, die opgedaan zijn in krin gen van geestelijken, zoowel seculiere als reguliere, benevens in internationale krin gen, wordt bevestigd, dat de inhoud en de omvang van de gisteren over Duitschland gepubliceerde encycliek duidelijk verder gaat dan hetgeen men in dezelfde kringen des morgens verwachtte, toen het document werd aangekondigd. De passages, die het meest de aan dacht trekken zijn die, welke betrek king hebben op de voortdurende schen dingen van het concordaat door het Duitsche rijk, die welke herinneren aan de heiligheid van eerbiediging der ver dragen, welke door Duitschland syste matisch geschonden worden en de pas sages, welke betrekking hebben op de verwarring tusschen de rechtsinterpre- tatie en het belang der natie, waarbij de paus steunt op een profaan auteur, n.L Cicero, op de veroordeeling van de rassenleer, van een nationalen God, van een nationale kerk, van den terugkeer tot het Gerjnaansche, voor-christelijke heidendom en tot het heidensche veel godendom en op het aan de kaak stellen van het gebruik eener goddelijke ter minologie voor doeleinden der practi- sche politiek, waarbij tevens gesproken wordt over een z.g.n. Uebermensch, die zich met God gelijk stelt. GROOTE DORPSBRAND IN POLEN. Op een boerderij te Krosno is een brand uitgebroken, die door een feilen wind werd aangewakkerd en oversloeg naar 25 andere hoeven, die alle in de asch werden gelegd. L: totaal gingen bij dezen brand 80 boeren- behuizingen verloren. Vijf boeren bekwa men ernstige verwondingen. „DAILY TELEGRAPH" VERBODEN. De Londensche „Daily Telegraph" meldt, dat het blad in Italië verboden is op grond van het hoofdartikel van 15 Maart j.1. ge titeld „De nieuwe protector van den Islam" en van een opschrift boven een telegram uit Madrid, luidende: „Italianen met de ba jonet teruggedreven". D* „Daily Telegraph" mag niet meer los verkocht worden, noch per post aan abonnees worden toegezonden. BELEEDIGING VAN DEN DUITSCHEN RIJKSKANSELIER. Een maand gevangenisstraf geëischt. Wegens beleediging van het hoofd van een bevriende staat in casü het Duitsche rijk stond voor de Haagsche rechtbank te recht de 47-jarige Amsterdamsche bootwer ker L. Th. B. Verdachte had in een heerenmodezaak aan de Boekhorststraat te Den Haag tegen de winkelier een uitgeweken Duitscher gezegd: „Het zijn alle drie boeven". Dit sloeg op de drie voornaamste bestuurders van de Duitsche republiek, die bovendien door ver dachte nog met andere kwalificaties betiteld waren, welke zich evenwel minder voor pu blicatie leenen. Het was een ongelukkig toeval geweest, dat deze particuliere ontboezemingen door een passeerenden agent in burger gehoord werden en een proces-verbaal was het on vermijdelijk gevolg. Voor de rechtbank verklaarde verdachte dien avond dronken te zijn geweest anders had hij dat niet gezegd want hij deed hee- lemaal niet aan politiek. Als hij nuchter was geweest, had hij ook den agent wel herkend, Het gebeurde had hem ontzettend gespe ten. De officier van justitie mr. P. R. Blok vond de dronkenschap, zoo die er was ge weest, geen excuus. Verdachte had al een heele ljjst veroor deelingen achter den rug. Spr. eischte een maand gevangenisstraf. Uitspraak 6 April. WIERINGEN (Maart). Geboren: Jannetta Roelfina, d. van R. v. Ee en G. Rijken. Tietje, d. van A. Kramer en Th. A. Bergsma. Aaltje, d. van W. Pijlman en M. Nieuwenburg. Catha- rina Rinske, d. van K. Jaspers en M. Rinia. Ondertrouwd: W. Pathuis en K. Veenstra. Overleden: Geertje Gerda ten Bokkel, C jaar, d. van P. ten Bokkel en M. Hooge- steger. gaat het nieuwe kwartaal in. Indien U thans een neemt, ontvangt U alle nummers vóór 1 April GRATIS. van Dinsdag 23 Maart 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 4 Ned -Indië 1934 5V, Duitschl '30 m. verkl. BANKINSTELLINGEN. Amslerd Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned, Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg, Kunstzijde Unf# Tam Vorige koers 101»/. 101»/1B 28'/a 160 200 83*/4 166 71»/. Calvé Delft Cert. Nederl. Ford 280 Philips Gloeil. Gem. Bezit 3311/, Unilever 1681/» INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting i 69'/« 68 Anaconda 468/18 44u/ipS Bethleh. Steel 69»/. 68-V« Cities Service 37ie 3°/ic*3/s Kennecott Copper «et* 46'»/],451-H^g Republio Steel 31 nAo SOf-^/is Standard Branda llVj li1/® Steel comm. 85»/4 847/i6"!" U S. Leather8»/» S CULTUUR MAATSCH. H. V. 5087» 510-11 Java Cultuur244 244-67, Ned Ind. Suiker Unie. 1757» 178-7, Vorstenlanden 399/j8 387* Dito actions 23,00 22.10 MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.. i 175 1737. Redjang Lebong 2007] 200 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 390 3937. Kon Petr408»/» 4147a-5 Perlak 1247a 122-3 Phillips Oil 39»/4 389/ia Shell Union 227, 227,-3 Tide Water 15 14|-u/l8 RUBBERS. Amsterd Rubber 326 324|-5£ Deli Bat Rubber 2?2»/4 260-1 Heesa Rubber 2941/, 2827,-5 Oostkust e e 131 Serbadiadi205»/4 1927,-4 Inlerc. Rubber 73/:6 7-Vis SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot. 1387, 137 Scheepvaart Unie 1331/» 129-7, TABAKKEN. Deli Batavia 301»/4 2881-90 Oude Deli3427, 329*-30 Senembah 354»/, 339-41 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 60 587® Southern Pacific 45S/1S 44j»-Vis Southern Railw. Cert. 297a 28'/j6 Union Pacific107»/* 106 Canadian Pac. 10'%6 11 §Noteering per 50. x) ex-coupon thxclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: laatste k 2.30-2.45 10117a 1013/a 277» 158 1987, 80 166 693/4-70 857» 280 331-3/4 168-3/4 New-York 1.82»/». 1.82»/». Londen 8.927» 8.927. Berlijn 73.49 73.50 Parijs 8.39 X 8.39^ Brussel (Belga) 30.78 30.78 Zürich 41.62 41.63 K Kopenhagen 39.87Ms 39.87 X Steockholm 46.05 46.05 Oslo 44.877, 44.87 K Italië 9.65 Praag 6.37 <X:<X)0<X>0VWVA^WWW<X>WW><X>9 Waarschuwing Alle goederenbij ons geadverteerd worden verkocht, Alhm, Courant, Telef, 3,3,2,0, 00000000000000000<><><><^000<X><XX>^

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7