Agenda JUoomciaal TUeuau tBucyectiike Stand Jiackt&etichtM Advectentiën LEMON-CHEESE 30000 Aambeienzalf Br. Benedictus NET MEISJE Tapvergunning Kiest 2.2.3.2. SINGERTAX DE TOKO" 71 Beiile Paaschdagen ConceiTDancing BAL Fa. HIKFbREIJER Kerseneiljes BINCEBS Paaschtaarten HERM. DU CROCQ tt Van 27 Maart tot en met 7 April, tentoon stelling van schilderijen enz. in perceel Langestraat 87; morgen (Zaterdagmiddag) 3 uur, opening. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Ziegfeld, de revuekoning; hooldrollen Frank Morgan, Reginald Owen, Fanny Brice e.a. Toegang boven 14 jaar. Beide Paaschdagen voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdag, hoofdnummer Silhouetten (rom.); hoofdrollen Luli'von Hohenberg, Fred Hen- nings, m. m. v. ballet Weensche Staatsopera. Toegang boven 14 jaar. Beide Paaschdagen van 2 uur af doorloo- pende voorstelling; Maandagav. twee voor stellingen, n.1. om 7.15 en 9.45 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Tar- zan's gevaarlijkste avonturen (rom.-sens.) hoofdrol Herman Brix. Toegang boven 14 jaar. Beide Paaschdagen van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. Zaterdag-, Dinsdag-, Woensdag- en Don derdagmiddag, half 3, kinder-matinee, ver tooning van Zoo'n aap van een jongen, hoofdrol Jackie Cooper. City-theater, 8 uur, hoofdnummer HolL film Amsterdam bij nacht (kom.); hoofd rollen Louis de Bree, Piet Kohier, Annie van Duyn e.a. Toegang boven 14 jaar. Beide Paaschdagen van 2 uur af doorloo- pende voorstelling; telkens 's av. 7.15 en 9.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 27 Maart. 8 uur, zaal van Gü zen, Arb. Tooneelver. Ontwaakt, opvoering van „Toen 't oorlog was". Zondag 28 Maart (Eerste Paaschdag) 2 uur, in de Overdekte, bridge-wedstryd. 8 uur, Lentefeest in 't Gulden Vlies; n.m. 4 uur matinee. Restaurant London, dansen. Maandag 29 Maart (Tweede Paaschdag). Motorraces op het Sportpark te Alkmaar. 8 uur, in de Overdekte, bridge-wedstrijd. 8 uur, Lentefeest in 't Gulden Vlies; n.m. 4 uur matinee. Restaurant London, dansen. en Bordeaux. De oorlogsschepen van de vier groote mogendheden, die aan het controleplan meedoen, zullen zich waar schijnlijk er toe bepalen, na te gaan of schepen die op weg zijn naar Spanje, een observation-officer aan boord hebben. Onze landgenoot kolonel Akkerman wordt administrateur te Lissabon, terwijl kolo nel Oele belast wordt met het toezicht in een de- zones aan de Fransch-Spaansche grens.' In tctaal moeten 27 observatie- administrateurs te land en ter zee worden benoemd, die allen moeten beschikken over het noodige personeel, met de benoe mingen indeeling waarvan de Board gedurende de eerste tien dagen dat hij aan het werk is, de handen vol heeft, te meer omdat men rekening dient te houden met capaciteiten en antecedenten van de candidaten, terwijl zich zeer veel gega digden zelf komen melden. De controle op de Spaansch-Portugee- sche grens valt buiten de competentie van de Board, aangezien deze geregeld is bij een onderlinge overeenkomst tusschen Engeland en Portugal. Vice-admiraal van Duim verzekerde ons dat er te Londen in de bureaux van de Board zeer hard gewerkt wordt, eiken dag tot laat in den avond, om zoo spoedig mo gelijk met het geheele schema gereed te zijn. Onmiddellijk na paschen keert hij naar Londen terug en weldra hoopt hij dan het apparaat, dat hij in opdracht van de non-interventie-commissie te zamen met zijn medewerkers heeft geschapen, in werking te kunnen stellen. Va.i Engelsche zijde verleene men zeer vlot alle gevraag de medewerking, ook wat betreft het be schikbaar stellen van personeel en bu reau-ruimte. Aanvankelijk was men ondergebracht in een der regeer in gsge- bouwen aan Whitehall, doch thans zijn de bureaux defintief gevestigd in het Co- lumia-house aan Aldwych nabij 't strand. DE SPAANSCHE BURGEROORLOG. Betrekkelijke kalmte aan het front. Niettegenstaande de verbetering, welke in het weer is ingetreden, zijn geen gevechten gevoerd aan het front van Guadalajara, al leen op den linkervleugel is de artillerie in actie geweest. De vliegtuigen van de opstan delingen hebben eenige honderden bommen geworpen op de concentraties van de re- geeringstroepen achter het front, alsmede op verdedigingswerken en op den weg van Guadalajara naar Madrid. Belangrijke ob jecten werden getroffen in de dorpen Cal- lejas en Terrejon de Ardoz tusschen Alcala de Henaras en Madrid. Een zestigtal vlieg tuigen namen aan deze tocht deel en allen keerden naar hun basis terug. Gisteren hebben de regeeringstroepen een aanval gedaan in den sector Viudad a Areal ten westen van Pozoblanco met het doel deze stad te omsingelen. Te negen uur in den ochtend begonnen zij met een voorbe reidend artillerievuur op de stellingen van de troepen van Franco, welke op drie kilo meter van Pozoblanco aan weerszijden van een zijriviertje van de Guadamatillas lagen. De generale staf van de rechtsche troepen had evenwel dezen aanval voorzién, trok de troepen terug en ontplooide zè langs beide oevers van de rivier over een lengte van twee kilometer. De regeeringstroepen liepen onvoorzichtig in dezen val, zij werden met hun trein door de opstandelingen omsingeld en verslagen. De opstandelingen maakten een groote hoeveelheid materieel buit. Naar schatting namen meer dan vier internatio nale brigades aan dezen aanval deeL In den middag deden de regeeringstroe pen een nieuwen aanval ten oosten van Po zoblanco, gesteund door twaalf vechtwagens. Het spervuur van de artillerie der rechtsche troepen belette de regeeringsmilitie evenwel den weg te overschrijden, waarachter de loopgraven van de Francotroepen lagen. De tanks moesten terugkeeren, de regeerings- infanterie trachtte toch'den aanval door te zetten en zy wist bovengenoemden weg te bereiken. Verder kwam zy niet en met zware verliezen werd zij teruggeslagen. DE „VLIEGENDE HERTOGIN" VERLOREN BESCHOUWD. Het zoeken naar de Hertogin van Bredford is vruchteloos gebleven en men heeft thans alle hoop opgegeven de hertogin nog levend terug te vinden. Zooals men weet, is de zeventigjarige her togin Maandag j.1. met haar vliegtuig opge stegen om alleen een tocht te maken boven het overstroomde Fen-district. Niettegenstaande haar hoogen leeftijd be stuurde de hertogin geregeld haar eigen vliegtuig en haar luchtreizen waren zoo menigvuldig, dat zij den bijnaam „vliegende hertogin" kreeg. Men vreest, dat zij tijdens een sneeuw storm in zee is gestort. OUDE NIEDORP „Nieuw Leven". Ten lokale van den heer A. Mijts te Ver laat had Donderdag een vergadering plaats van de tuinbouwvereeniging „Nieuw Le ven". De voorzitter, de heer J. Kostelijk, sprak sombere woorden waarin duidelijk de nood, welke ook thans nog onder den land- en tuinbouwers heerscht, naar voren werd ge bracht. Den secretaris zeide, dat de proeven wel ke het vorig jaar met tabakszand werden genomen tegen de draaihartigheid van de kool niet veel resultaat hebben gehad. Van de Coöp. Zaaizaadvereeniging West- friesland te Wijdenes is een schrijven inge komen, waarin deze mededeelde, dat door de N.A.C. goedgekeurd zaaizaad coöperatief kan worden aangeschaft Op de aanvraag van den plantenziekten- kundigen dienst om subsidie van de vereeni ging wordt, hoezeer het nut van dezen dienst ook wordt ingezien, afwijzend be schikt, omdat de Noordermarktbond hier voor reeds een subsidie verstrekt. De voorzitter deelde mede, dat op de vroe ge aardappelen 15 pCt. wordt beperkt. Bou wers met minder dan 50 aren land worden vrijgesteld van deze beperking. Hierna werd een jaarverslag over 1936 door den secretaris uitgebracht, waaruit wij vermelden, dat de vereeniging thans uit 161 leden bestaat. De financiën zijn weliswaar een weinig achteruit gegaan, doch de veree niging heeft nog een behoorlijke reserve. De penningmeester bracht hierna het financieel verslag uit. Ontvangen werd 193.25 en uitgegeven f 311.40, nadeelig saldo 118. Op 1 Jan. 1937 was in kas 119.97. Op de spaarbank staat 1725.83, terwijl de bijgeschreven rente bedraagt 60.52, zoodat het totaal bezit der vereeni ging bedraagt 1906.32, terwijl de vereeni ging tevens bezat een aandeel Ned. Spoor wegen 50. Aan de orde kwam de bespreking tot op richting van een Coöp. Verkoopbureau van goedgekeurde aardappelen. Het doel is voor dit product zooveel mo gelijk te maken. Spr. geloofde, dat Friesland en de ZA.P. in deze wel mede zullen wer ken. Jammer is het, dat de heer Langedijk afwezig is, die de geestelijke vader van dit voorstel is, om een en ander te kunnen toe lichten. De wijze van verkoop van thans laat veel te wenschen over. Het bestuur heeft ten aanzien van deze kwestie een en ander zoodanig geformu leerd, dat getracht zal worden den verkoop prijs tijdig vast te stellen, onder welken prijs, niemand mag verkoopen. De heer v. d. Veer vroeg of men er wel zeker van is dat men van de zustervereeni- gingen medewerking heeft ten aanzien van dezen verkoop. Spr. betwijfelde het voorts of Friesland en Z.A.P. willen medewerken. De voorzitter zeide van andere gedachten te zijn. Zij zullen toch zeker niet willen, dat met de prijzen geknoeid wordt, zooals thans. De heer de Veer zeide de handel te wil len uitsluiten, wanneer we de regeering in deze niet noodig hebben en bepleitte pro- centsgewijze uitbetaling. Hierover werd uitvoerig van gedachten gewisseld. De heer Meereboer wilde o.a. op den voorgrond stellen aan de regeering te vra gen geen prijs vast te stellen voor de goed gekeurde aardappelen, omdat de koopers anders zeker niet boven dit bedrag zullen tan. Na ampele bespreking werd besloten van dit punt een voorstel te maken aan den Noordermarktbond. Daarna volgde een bespreking over een cursus ter selectie van goedgekeurde aard appelen. Verscheidene leden geven zich hiervoor op, terwijl overeenkomstig de wensch van de vergadering toch nog zal worden ge tracht om den cursus dit jaar te doen plaats hebben. De voorzitter werd met algemeene stem men herkozen. De heer van Essen werd gekozen in de vacatüre-Gaayaard. Voorstellen bondsvergadering. De heer J. Stipriaan zeide, dat het lossen aan de vei ling niet altijd juist geschiedt. De voorzitter zeide, na eenig debat, dat van deze kwestie geen voorstel kan worden gemaakt. Dit dient thuis onder de rond vraag. De heer de Veer zou er liever een voor stel van willen maken. De voorzitter zeide, dat, wil men er een voorstel van maken men de feiten zeker moet kunnen aanwy zen. De heer de Veer zeide, dat de veilingslei der aansprakelijk is. De regeling is thans, dat de kooper, ofschoon hy het recht heeft om de kool te wegen, ook bij minder ge wicht het opgegeven gewicht te nemen. De voorzitter maande tot voorzichtigheid. Na ampele bespreking, waarbij verschil lende leden hét woord voerden werd beslo ten een en ander in de bestuursvergadering van den N.M.B. ter sprake te brengen. De heer de Veer zeide het verplicht veilen van andijvie, waartoe het vorig jaar werd besloten, te willen schrappen, daar deze re geling eerder nadeel dan voordeel brengt. De heer Klaver zeide gaarne de meening te willen vernemen van de vergadering t.a.v. het minimumprijzenfonds, waarvoor tot he den pCt. werd geheven. Verschillende vereenigingen stelden voor hiermede te sta ken en het fonds te verdeelen. Besloten werd om een amendement op de voorstellen van de andere vereenigingen in te dienen. Tot afgevaardigden van den Noorder marktbond werden gekozen de heeren J. Kuiper en v. d. Veer en tot eerste reserve lid de heer Witsmeer. Tot tweede reserve- lid de heer K. Silver. Bij de rondvraag vroeg de heer Heinis naar de steunuitkeering van aardappelen. Spr. had gehoord dat in Obdam deze steun reeds werd uitgekeerd. De heer Klaver zeide te dezer zake infor maties ingewonnen te hebben. Inderdaad is in Obdam de steun uitbetaald, doch het bleek, dat de markt dit geld heeft voorge schoten. De heer v. d. Veer vroeg of de nieuwe teeltvergunning spoedig afkomt. In Waar land heeft men deze reeds gehaald. De voorzitter dacht, dat dit ook hier wel spoedig zal plaats vinden. Ten aanzien van dit punt wees spreker er nog op, dat er nog gelegenheid bestaat om den bouw van kool te wisselen met goedgekeurde aardappelen. Andersom is niet mogelijk. Diefstal. Naar wij vernemen, hebben onbekende daders zich in den nacht van Woensdag op Donderdag eenig gereedschap eigen gemaakt, eigendom van de firma de Moei te Alkmaar, welk gereedschap "was opge borgen in een schuurtje Vrouwenvredebond. Woensdag had ten lokale van den heer Fe ijs te Oude Niedorp een bijeen komst plaats, uitgaande van den Vrou wenvredebond. Als spreker trad dezen avond op de heer J. de Haas van Amster dam met als onderwerp: „Op de twee sprong, een historisch belangrijk tijdperk". Ruim 50 personen waren aanwezig en de spreker had een aandachtig gehoor. SCHOORL Pensionhoudersvergadering. De heer Y, Minkema te Camperduin schrijft ons: Het verslag van bovengenoemde ver eeniging heeft de inzender onjuist weer gegeven. O. a. wordt melding gemaakt van een voorstel van denheer Minkema om als nog het bestuur Van de V.V.V. in te lich ten waar en hoe de gids verspreid zal wor den. Dit werd z.gn. met algemeene stem men afgewezen. Gaarne wÜ ik hierover opmerken dat door mij geen enkel voorstel in stemming is gebracht. Hiervoor was de vergadering te gering bezocht. Immers, vier leden en vier bestuursleden waren aanwezig. Wel heb ik den voorzitter gevraagd aan het bestuur van de V.V.V. te willen berich ten in welke plaatsen de gids van de P.H.V. zal worden verspreid en in deze omstandigheden het algemeen belang bo ven persoonlijke verschillen te willen stellen. De voorzitter heeft toen zijn bezwaren hierover duidelijk uiteen gezet. Ik blijf echter van meening, dat door samenwerken meer is te bereiken dan door steeds afbrekende kritiek, van wel ke zijde dan ook. KOEDIJK Slot tuinbouwcursus. Donderdagavond werd in één der school lokalen de laatste les gehouden van een tweejarigen tuinbouwcursus onder leiding van het hoofd der school, den heer Stuffers. Tegenwoordig waren de heeren Rietsma uit Hoorn en W. Visser, voorzitter van de tuin bouwvereeniging „De West". De heer Stuffers opende met een woord van welkom aan de heeren Rietsma en Vis ser, Beets en de cursisten en begon een praatje te maaen met de leerlingen, door ze met het een en ander over den tuinbouw te vragen, welke vragen beantwoord moesten worden. Ook het bewaren en overhouden van groenten werd aan bespreking onder worpen, Eveneens maakten de ziektever schijnselen en de bestrijdingsmiddelen een punt van bespreking uit en tevens het selec- teeren der producten. De vragen werden naar genoegen beantwoord. De heer Stuffers wekte op, om met aandacht werkzaam te blijven. De heer Rietsma sprak zijn ge noegen uit over het gebodene en wees op het getuigschrift, dat wordt uitgereikt, als een bewijs van heoretische kennis. Weten schap en techniek gaan vlug vooruit, en daarmede kan men zijn kennis vermeerde ren, veel kan er van het geleerde verloren gaan, maar men heeft te letten in het bedrijf op de practische kennis. Spr. wees ook op de vervolgcursussen. Hierna werd aan 11 leerlingen het diploma uitgereikt. De heer W. Visser sprak als voorzitter van ,,De West" waardeérende woorden tot den heer Stuffers en den heer Rietsma en de cursisten. De heer K. Mol sprak een op rijm samen gesteld dankwoord tot den heer Stuffers voor de les en reikte hierbij een boekwerk over, getiteld: „Wat vliegt daar?", welk boekwerk met dank werd aanvaard. Tenslotte waren de heeren Butter en Jöngsma als bestuursleden van „De West" aanwezig. ALKMAAR. GEBOREN: Cornelia Alida Catharina, d. van Willem Hendrik Roozendaal en Cornelia Catharina Admiraal. ONDERTROUWD Hermanus Abraham Pabbruwe en Hen- drika Johanna Stokreef. Nicolaas Corne- lis Poland en Louise Rendke Elisabeth Smit. Maximiliaan Verver en Wilhelmina Hen- drika Koenen. Johan Groen en Agatha Cornelia Jonker. Martinus Evert Johan- nes Bakker en Catharina Koch. Cornelis Marie Kouwenberg en Johanna Reinierse. OVERLEDEN: Jacobus de Vries, wedr. van Hendrikje Haan, 76 jaar. Het bureau van den Burgerlijken Stand zal voor spoedeischende aangiften geopend zijn op den Tweeden Paaschdag des voor middags van 9.30 tot 10 uur. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 26 Maart 1937. Op de heden gehouden Graanmarkt warén in totaal 299 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 25 HX. voertarwe 8.50f 9; gerst chev. 9.2510.50; 105 H.L. haver 8.259; 63 H.L. boonen, w.o.: paarde 7.80, bruine 1012, citroen 16, dui ven 7.509.75 en witte boonen 20 24; Tuinboonen 18; 3 HX. kanariezaad, geen prijs; 10 H.L. Karwijzaad 23; 12 HX. Diversen; 44 HX. erwten, w.o.: kl. groene 8.3010, groote groene 20 en grauwe erwten 2025. Alles per 100 KG. Handel stug. DE KAASMARK T. ALKMAAR, 26 Maart 1937. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 35 sta pels, wegende 72000 K.G. kaas aangevoerd. Kleine fabriekskaas 21.50. Met rijksmerk. Handel matig. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN.. AMSTERDAM, 26 Maart 1937. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 181000 KG. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Maart '37. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 15000 KG. Roode kool f 1.70—2.40; 10000 K.G. Gele kool 2.10—2.80; 16500 K.G. D. witte kool 11.10; 2000 K.G Groene kool 2.60—2.80; 9000 K.G. Uien: gele drieling 60 cent, gele uien 0.901 en grove 0.901.10; 3200 K.G. Bieten O.f 1; 725 K.G. Peen 1; 425 K.G. Prei 2.10, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 26 MaarF'1937. 28500 K.G. Roode kool 1.60—2.80; 31200 K.G. Gele kool 1.70—2.90; 21500 K.G. D. witte kool 11.40; 62000 KG. Uien 1.101.20, drielingen 60 cent, groote 1.20—1.30; 1800 KG. Peen 0.80—1. kleine 50 cent, alles per 100 KG. WARMENHUIZEN, 25 Maart 1937. 47900 KG. Roode kool S 1.40—2.40; 5400 KG. Gele kool 1.40—2.80; 1285a KG. D.-witte kool 11.20; 5900 KG. Uien: Drielingen 60 cent, Uien 0.801.20 en Grove uien 11.40; 1975 KG. Peen 8090 cent en kleine 50 cent. WARMENHUIZEN, 26 Maart 1937. Aan voer en prijzen waren heden als vólgt: 15700 K.G. Roode kool 1.40—2.40; 2975 KG. Gele kool 1.40—2.90; 8625 KG. D. witte kool 1—2 en 325 KG. Uien 0.70. SCHAGEN, 25 Maart 1937. (Eierveiling). Aangevoerd 68000 stuks Kipeieren, waarvan de pryzen als volgt: 5456 KG. 3.25 3.30, 56—58 3.30—3.45, 58—60 3.35— 3.60, 60—62 3.40—f 3.60, 62—65 3.60— 3.80. 4000 stuks Eendeieren f 33.15. Alles per 100 stuks. Verloofd: GEES FABER en J. DE JONGE. Westerweg 51, Alkmaar. Olympiaweg 77, Amsterdam-Zuid. Geen ontvangdag. By vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar van 25 Maart 1937 is verklaard in staat van faillissement KLASINA VEERMAN, weduwe van KLAAS VISSER Jzn., zonder beroep, wonende te Eenigen- burg, gemeente St. Maarten, met benoeming van den E.A.Heer Mr. W. A. Ubbens, Rechter in die Rechtbank tot Rechter-Commissaris en van den ondergeteekende tot Curator. Dr. Mr. R. R. L. M. BROMBERG. Kennemerpark 17. Alkmaar. Telefoon 2629. gevraagd voor de ochtenduren. Leeftijd 1516 jaar. Ridderstraat 15. Aanmelden tusschen 67 uur. Gevraagd door agent van politie zit-f*laapkamer of zit- slaap kamer met volledig pension en aparte bediening. Brieven onder lett. E 109, bureau van dit blad. WEGGELOOPEN jong zwart poesje, witte borst en voetjes. Terug te bez. s.v.p. KRUISLAAN 2. te koop gevraagd. Brieven letter F110, bur, v. d. blad. 57 LANGESTRAAT TEL. 3150. (CHROEiVKAAS). U kent die bekende Engelsche delicatesse wel, die op het brood of bij afternoon tea gebruikt wordt. Thans een Hollandsch fabrikaat tegen een populairen prijs 55 ets. pep pot. Heerlijk vërfrisschend en toch weer eens iets anders. Probeert U maar eens. BERGEN middag en avond 2en Paaschdag 8-2 uur Entree f 0.25 j LASTICFLOH Ij Elastieken Kousen sluiten omhetbeen als een TWEEDE HUID. omdat ze rekbaar zijn in 2 richtingen. Overtuigt U Zich van de ideale eigenschappen. Ask. LASTICFLOR Elastieken Kousen laat men U gaarne zien in de bandage-vakzaken. J. E. TEN KORTENAAR MIENT 17. TEL. 2413. Fa. JOH. LAUWERS, PAYGLOP 3. ALKMAAR De vulling is dezelfde als van de heerlijke Kersenbonbons van vanaf f 1. TULBANDEN GEBAKJES PETIT FOURS ALLERHANDE NOUGATEIEREN m. SLAGROOM BANKETBAKKER!: In kringen waar men tbt oordeelen bevoegd is, beschouwt men deze zalf als het eenige afdoende middel. VerkHjgb. bij Apothekers en Drogisten L 1.— per pot. Nieuwe modellen Langestraat i Tel. 2759

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3