Het grasbaanseizoen weer geopend! men. In deze ontmoeting muntten de Tsje chen uit door improductiviteit. Het merkwaardige was, dat op den twee den Paaschdag, toen in het Olympisch sta dion werd gespeeld, de Tsjechen toonden, dat zij toch heusch wel doelpunten konden maken. Hun was blijkbaar in 24 uur bijge bracht, dat een overwinning slechts behaald kan worden door te schieten en liefst raak te schieten! Vjjf doelpunten tegen D.W.S. waren het resultaat van, waartegenover de Amster dammers er slechts twee konden stellen. De belangstelling was buitengewoon groot en op beide dagen tezamen hebben zeker 40.000 toeschouwers de vier wedstrijden be zocht. Aan spanning, aan sensatie zelfs heeft het nietontbroken. Zooals reeds moest op den eersten dag de ontmoeting BohemiansBlauw-Wit verlengd worden en in het extra-kwartier plaatsten de Blauw witters zich met twee goede doelpunten den eindstrijd. Ajax won met 21 van D.W. S., waarbij D.W.S. met pech te kampen had door het feit, dat zij een reserve doelman moest opstellen, die eigenlijk beide doelpun ten had kunnen verhinderen. Op den tweeden dag vlotte het bij D.W.S. niet zoo goed, de Bohemians speelden veel beter en wonnen met 52. Natuurlijk ging de grootste belangstelling uit naar den wed strijd tusschen Ajax en Blauw-Wit. Hier waren twee volkomen gelijkwaardige ploe gen in het veld, die elkaar in niets toegaven, Aan beide zijden werd enthousiast gespeeld en er was meer stemming op en om het veld dan bij den laatsten internationalen wed strijd tusschen Nederland en Zwitserland. De beide doelpunten van Blauw-Wit wer den gemaakt door Oudendijk, terwijl Wil- ders voor de rust in eigen doel schoot en Gerritsen enkele minuten voor het einde den gelijkmaker produceerde. Er moest dus weer verlengd worden en in het zevende kwartier kon wederom geen beslissing wor den verkregen. Strafschoppen moesten den winnaar aanwijzen: Keizer hield er een van de drie, Ferwerda twee, zoodat Blauw-Wit dit tornooi won. De uitslagen waren: Eerste Paaschdag Ajax-terrein: Blauw-WitBohemians 20 na verlenging Ajax—D.W.S. 2—1 Tweede Paaschdag Olympisch Stadion: \erliezersronde Bohemians—D.W.S. 5—2 Eindstrijd Ajax—Blauw-Wit 2—2 na verlen ging; Blauw-Wit wint na het nemen van strafschoppen. HET FEYENOORDSTADION GEOPEND. 5—2 van Feyenoord wint met Beerschot Het groote moment van de openings plechtigheid, waarmede Zaterdagmiddag het nieuwe Feyenoordstadion werd in gewijd, was aangebroken, toen de ver tegenwoordiger van H.M. de Koningin, jhr. mr. dr. J. D. H. de Beaufort, kamer heer in buitengewonen dienst, het rood- witte-lint, dat door een haag van Feyen- .oordspelers, opgesteld op het glanzend groene grastapijt, werd vastgehouden, doorknipte en met krachtige stem naam der Koningin het stadion geopend verklaarde. Vreugdeschoten weerklonken, een mannenkoor zong in diepe stilte het eerste couplet van het Wilhelmus. Het groote massale stadion der Rotterdam- sche club was officieel ingewijd. Het was bepaald jammer, dat de weer goden zoo weinig hebben medegewerkt. Het was guur en koud en enkele fiksche hagel buien waren oorzaak, dat het verblijf in het stadion, vooral voor de velen, die een on overdekte plaats hadden, verre van aange naam was. Maar niettemin, de 30.000 toe schouwers het stadion was voor de helft gevuld waren en bleven in een feeststem ming. Om 3 uur reeds was de openingsplech tigheid aangevangen. Een estafette-looper, één uit den keten, die het oude terrein van Feyenoord met het nieuwe stadion verbond, kwam het terrein op, waar alle actieve leden van Feyenoord, het kranige kampioenselftal in het midden, stonden opgesteld in club tenue. Mr. T. D. Zijlker, plaatsvervangend voor zitter van den raad van commissarissen van de N.V. „Stadion Feyenoord" sprak de over drachtsrede uit, waarin hij H.M. de Konin gin dank bracht, dat het H.M. heeft willen behangen zich te doen vertegenwoordigen en om goed te keuren, dat het Stadion Feyenoord in haar naam zal worden ge opend. De voorzitter van „Feyenoord", de heer L. van Zandvliet, zeide, dat van de zijde der vereeniging niets onbeproefd gelaten zal worden om aan te toonen, dat Feyenoord een inrichting als deze waardig is. De laatste der sprekers was de burge meester van Rotterdam, mr. P. Droogleever Fortuyn, die zijn groote waardeering uit sprak jegens allen, die in het tot stand korner. van dit machtige bouwwerk hun aandeel hebben gehad. Het doorknippen van het lint hierboven reeds gememoreerd vond vervolgens plaats en na een indrukwekkend bewegings spel der Feyenoordleden op het veld kon een aanvang worden gemaakt met den voetbalwedstrijd tusschen Feyenoord en Beerschot, welke ontmoeting door de Rotter dammers met 52 werd gewonnen. Het was een aantrekkelijke wedstrijd, waarin Feyen oord beter speelde, dan in de beide reeds plaats gehad hebbende kampioenwedstrij den. Vooral Vente op de midvoorplaats was op dreef. Hij maakte drie doelpunten, allen van goed gehalte. Beerschot viel wat tegen, maar de mogelijkheid bestond, dat men zich niet geheel kon geven in verband met het Antwerpsche Paaschtornooi, waarin deze club zou uitkomen. Toch viel er veel te be wonderen in het spel van Braine, Ceuleers, Isenborghs, van den Eynde, Meuldermans en anderen. De rust was ingegaan met 31 voor Feyenoord. STANIOL (zilverpapier) bedrukken wjj óók ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320 NEDERLANDSCH ELFTAL SAMEN GESTELD. Lungen midvoor. Het Nederlandsch elftal, dat op 4 April a.s. te Antwerpen tegen België zal spelen, is als volgt samengesteld: Halle (Go Ahead) Wilders Caldenhove (BlauwWit) (D.W.S.) Paauwe Anderiessen v. Heel (Feijenoord) (Ajax) (Feijenoord) Wels Spaendonck Lungen Bakhuijs v. Nellen (Unitas) (Nept.) (A.F.C.) (H.B.S.) (D.H.C.) Als reserves zijn aangewezen: Van Male (Feijenoord), v. d. Hoven (Longa), Pellikaan (Longa), Vrauwdeunt (Feijenoord) en Bergman (Blauw-Wit). DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de Zaterdag in de Engel- sche league gespeelde voetbalwedstrijden luiden: Eerste afdeeling. BirminghamPreston North End 10 Charlton A.Wolverhampton W. 40 ChelseaHuddersfield Town 0 Grimsby TownDerby County 34 Leeds UnitedSheffield Wednesday 11 LiverpoolManchester United 20 Manchester CityBolton Wanderer 22 MiddlesbroughArsenal 11 PortsmouthEverton 2—2 Stoke CitySunderland 5—3 Westbromwich AlbionBr entford 10 Tweedé afdeeling. BarnsleyConventry City 30 Blackburn RoversAston Villa 34 BlackpoolChesterfield 01 BradfordDoncaster Rovers 10 BuryBradford City 5- Leicester CitySwansea Town 0- Newcastle UnitedPlymouth Argyle 2- Tottenham HotspurNottingham F. 21 Westham UnitedSouthampton 40 De uitslagen van de Maandag in de En- gelsche league gespeelde voetbalwedstrijden luiden: Eerste afdeeling. BirminghamMiddlesbrough 00 Charlton AthleticChelsea 1- Derby CountyHuddersfield Town 33 EvertonManchester United 23 Manchester CityLiverpool 51 PortsmouthGrimsby Town 21 Preston NorthendBrentford 11 Sheffield Wednesday-Bolton W. 20 Stoke CityArsenal 00 WestbromwichLeeds United 30 Wolverhampton W.Sunderland 11 Tweede afdeeling. BarnsleyWestham United 00 Blackburn RoversBlackpool 20 Bradford CityChesterfield 22 FulhamDoncaster Rovers 10 Leicester CityBradford 31 Nottingham ForestSwansea Town 61 SouthamptonPlymouth Argyle 00 Tottenham HotspurBury 20 Kegelen. SAMENSTELLING VAN HET BCNDSELFTAL. Voor den bonden wedstrijd welke Zondagmiddag tusschen de vertegenwoor digende tientallen var den Haariemschenw, Amsterdamschen-, Helderschen- en Alk- maarschen Kegelbond zal worden ver- kegeld is het tiental van onzen plaatse lijken bond als volgt samengesteld: M. Jimmink (Koekoek), M. Olie, C. A. de Witte, J. de Bakker (Alcmaria Victrix), G. J. Genefaas (Koekoek), C. H. de Lange (Z.E.K.Z.?), J. Eeckholt, J. van Spanje (O.K.A.), C. v. Wijngaarden (Z.E.K.Z.?) en A. Köllmann (Op de Lat). Rserve: Chr. Dekker (Schagen), J. H. de Haas, M. Burdorf en C. Klerk. Wandelen. DE KAASKOPPEN—PAASCHMARSCH. Uitstekend geslaagd. De Alkmaarsche wandelsportvereeniging ,De Kaaskoppen" had op den tweeden Paaschdag een Paaschmarsch georganiseerd voor seniores over 35 en voor juniores over 20 K.M. Nog ver voor tien uur was het in den Mu- ziektuin, waar start en finish waren, een ge zellige drukte en goed op tijd werd de colonne vereen igings wij ze samengesteld.- Precies om kwart over tien werd afgemar cheerd. Verschillende vereenigingen hadden de clubvlag meegenomen, er waren tam boers, die onderweg hun marschen zouden slaan, er was een afdeeling van de burger wacht uit den Helder (en de Alkmaarsche burgerwacht werd door één lid vertegen woordigd! en zoo trokken ongeveer 250 wandelaars langs een schitterend parcours rondom Alkmaar en door het nabije duin landschap. De stemming was en bleef uit stekend onder de deelnemers, die hun rust weer genoten in den muziektuin en toen het tweede gedeelte in de directe nabijheid van Alkmaar aflegden. De jeugdmarsch van 20 K.M. werd ook met veel animo geloopen en vooral de Heldersche groep onder leiding van den heer J. Wijma trok de aandacht. Vier jeugdige Alkmaar- ders wisten eveneens het geheele parcours te loopen en maakten daarmee een fraaie propaganda voor deze sport. De E.H.B.O., die gaarne medewerkt, had het druk met de voetverzorging, de Padvin ders maakten zich zeer verdienstelijk, den :er v. d. Plank is men dank verschuldigd voor het uitzetten van het prachtige parcours en de Kaaskoppen kunnen tevreden zijn met dezen dag. De jury, bestaande uit de heeren Slooten, Benjamin en Oudejans, besliste, dat de wis selbeker gewonnen werd door de W.S.V. Watergraafsmeer, die den beker voor den tweeden keer won. De tweede prijs werd gewonnen door „Ik wil" uit Amsterdam. Golven. KRIJGT BERGEN AAN ZEE EEN GOLFCLUB? Naar wij vernemen, bestaan er ernstige plannen om te Bergen aan Zee te komen tot oprichting van een golfclub Wielrennen. WIELERCLUB ALCMARIA. Alcmaria heeft Zondag op den weg een trainingsrit georganiseerd voor alle klassen. Er is deze maal heel hard gereden. Twee A-klassers hebben nu eens bewe zen, dat zij Alcmaria's wegmatador J. Groot kunnen weerstaan. Dat is gelukkig, niet alleen voor deze renners, maar ook voor J. Groot, want kon hij verleden jaar en daarvoor een clubrit rijden zooals hü dat wilde, nu moet htf elke rit alle zeilen bijzetten en dat traint veel beter. Enkele renners der A-klasse moesten door pech uitvallen en ook onder hen zit ten er, die het drietal A. Bosma, J. Groot en K. Eenhoorn heel dicht naderen! Om er drie te noemen: Han Mulder, F. de Haan en D. Veld. In de B-klasse ondervonden J. Hollebeek en P. Roers, twee goede sprinters, dat ook C. Kuilenboer een goede sprint heeft en niet voor hen behoeft onder te doen. In een zuivere klassementsprint schelen deze drie renners elkaar nog geen wiel- lengte. In de C-klasse zitten twee renners, Jos Bruin en Wester, die in een sprint elkaar geen halfwiel toegeven, zoodat ook zij er hun deel toe bü droegen om dezen- mor gen tot 'n schoonen wielersportdag te doen worden. De uitslagen waren: A-klasse, 7 klassementen, 64 K.M. (1 uur, 42 min. en 14 sec.): 1. A. Bosma 35 pnt., 2. J. Groot 31 pnt., 3. K. Eenhoorn 23 pnt. en 4. F. de Haan 12 pnt. B-klasse, 6 klassementen, 55 K.M. (1 uur, 30 min. en 24 sec.): 1. J. Hollebeek 32 pnt. 2. C. Kuilboer 27 pnt., 3. P. Evers 25 pnt., 4. J. Homan 11 pnt. en 5. J. Mulder 10 pnt. C-klasse, 5 klassementen, 46 K.M. (1 uur, 15 min. 2 sec.): 1. Jos. Bruin 27 pnt., 2. Wester 27 pnt., 3. Vendel 18 pnt., 4. N. Bal vers 10 pnt. en 5. P. de Das 8 punten. Paarden. DRAVERIJEN OP ,WOUDESTEIN". De uitslagen van de Zondag op „Wou- destein" te Rotterdam gehouden drave rijen zijn de volgende: A-farm reliefprijs, draverij vierde klas se, afstand 1650 meter: 1. Achilles (eig. stal Hollandia), K.M.-tijd 1 min. 33 4/5 sec. 2. Zilver Queen (eig. E. G. in 't Veen) K.M.-tijd 1 min. 34 7/10 sec. Anselorprijs handicap tweede en derde klasse, afstand 2000 meter: 1. Akista (eig. J. Vrijlandt, Rotterdam) K.M.-tijd 34 2/5 sec. 2. Woudduifje G. (eig. F. A. Bosveld, Den Haag) K.M.-tijd 1 min. 35 1/10 sec. Aura 5 prijs, handicap heat eerste klasse, afstand 1610 meter: le heatOlym- pia (eig. Th. L. van der Sande, Rotter dam) 2 min. 25 4/5 sec. 2e heat Dreamer's Star (eig. F. A. Bosveld, Den Haag), 2 min. 25 sec. 3e heat Mc. Gregor (eig. H. van de Pol, Heemstede) 2 min. 25 4/5 sec. Beslissing: 1. Mc. Gregor K.M.-tijd 1 min. 32 4/5 sec. 2. Olympia. 3. Dreamer's Star. Draverij a. Kortebaandraverij handicap, afstand 800 meter: 1. Zoo Doorlooper (eig. H. van der Pol). 2. X Smiling (eig. J. Haan Jzn.) 3. Bartinus (eig. D. de Vries). 4. Zonnebloem V (eig. J. de Vlie ger. Draverij b. Voor alle paarden die ge start zijn in draverij a: beslissing: 1. Fa- tima (eig. J. Haan Jzn.) 2. Yledizoon (eig. G. van der Oord). 3. Wilhelm (eig. V. Vergay). 4. X Smiling (eig. J. Haan Jzn.) WEET GOED! DE |l ALKMAARSCHE COURANTl|l GEEFT ALLES WAT U WETEN MOET! Motoren. De strijd om de hegemonie tusschen Rijk, Houtop en Hartman. MATIGE TIJDEN. Het is zoo langzamerhand traditie ge worden, dat Alkmaar of als men het iets zuiverder wil stellen dat Alcmaria V. V. V. het seizoen voor de motorsport opent. Vroeger bestond er in deze nog wel eens concurrentie van Dordt, maar die tijden zijn voorbij. En zoo heeft Alkmaar dan gisteren, den Tweeden Paaschdag, het seizoen geopend met flinke races. Er waren twee factoren, die een beletsel waren voor het voor de volle 100 slagen der wedstrijden. De eerste en misschien wel de voornaamste was het weer. Want terwijl de grasbaanraces eigenlijk een echte warme temperatuur eischen, was het giste ren nog steeds Maart, dus koud, guur, onge zellig. Wat al weer heel gewoon is in ons land! De tweede factor was de baan. Alkmaar heeft jarenlang den naam gehad van de beste en snelste motorgrasbaan te bezitten. Dien naam heeft het gisteren niet verdiend. Want de baan was maar heel matig, zwaar te rijden en rul, terwijl de grasmat verre van sterk was. Het gevolg was. dat naar mate de wedstrijden vorderden, de baan steeds slechter werd, wat weer tot gevolg had, dat een paar renners tuimelden. Geluk kig zonder zich zelf ernstig te „beschadigen!" Maar niettegenstaande bovengenoemde factoren, mag Alcmaria V. V. V. tevreden zijn met haar initiatief, want de races zelf waren van voldoende gehalte. Natuurlijk was lang niet elke race spannend en voor de pauze vooral was er van strijd betrekkelijk weinig sprake. Pas het laatste nummer voor de rust bracht de noodige sensatie en daarna is het verder uitstekend gegaan. j De wedstrijden. Wij zullen de wedstrijden niet op den vpet volgen, maar beginnen met de nieuwe lingen, die in de 250 en 350 c.M.3 startten. Die in de eerstgenoemde klasse brachten er vrijwel niets van terecht, zulks in tegen stelling met die in de 350 c.M.3-klasse, waar in heel goed gereden werd.- Het vijftal ren ners bleef steeds bij elkaar en hoewel tal van baanmoeilijkheden overwonnen moesten worden, bleek, dat alle vijf de stuurkunst meester waren. De jongere broer van Houtop won na feilen strijd met Giesbers en Mole naar. Ook de juniores reden in 2 klassen, n.1. in die der 350 en 500 c.M.3. In de eerste klasse was v. d. Berg onbetwist de sterkste. Hij won elk der drie manches. In de eerste manche leek het er op, dat Veth favoriet zou zijn, maar v. d. Berg liep hem in de tweede ronde met gemak voorbij en had verder, evenals in de twee volgende manches slechts met Abelskamp af te rekenen. Hij won echter steeds zeer verdiend en eindigde als nummer één. De tweede klasse, die der 500 c.M.3, ver liep minder prettig. Er waren oorspronkelijk zes deelnemers en daarom had men de be paling gemaakt, dat de eerstaankomende zes, de tweede vijf, enz. punten kreeg, ter wijl uitvallers met 0 punten genoteerd zou den worden. Maar er kwamen slechts vijf renners aan den start, waardoor de punten telling reeds verkeerd was geworden. En nu wilde het geval, dat Westerop reeds direct bij den start in de eerste manche een onwilligen motor had en geen kans zag, om ook maar één ronde te rijden. Hij kreeg dus 0 punten. Maar in de tweede en derde manche was hij heer en meester van het veld en won verschil, dus in Resul- totaal beide manches met groot taat: twee keer 6 punten, 12 punten. Dijs won met gemak de eerste manches, die overigens geen strijd te zien gaf, de tweede manches was van Westerop, terwijl Eeninkwinkel tweede werd. Hier was wel strijd en vooral Dijs reed zeer snel. Echter niet al te zeker en in de derde ronde viel hij. Om tóch nog verder te rijden. Intus- schen was het veld gedund tot drie man. Westerop kreeg 6, Eeninkwinkel 5 en Djjs 4 punten. Toen kwam de derde manche. Westerop gaf de anderen geen enkele kans en won zonder moeite. Riemersma werd nu tweede en Dijs derde, terwijl Eeninkwinkel de vierde plaats veroverde. Gevolg: Westerop 6, Riemersma 5, Dijs 4 en Eeninkwinkel 3 punten. Optellen gaf het volgende lijstje: 1. Dijs 6 4 4 14 ptn.; 2. Eeninkwinkel 4 5 3 12 pt.; 3. Westerop 0 6 -f 6 12 pt. Men zal begrijpen, dat deze volgorde ge heel onzuiver is. En als men de berekening maakt: eerste aankomende 1 pt., tweede 2, enz. en zij, die een manche niet uitrijden, 5 punten geeft, dan komt men tot de volgende plaatsing: 1. Westerop 5 1 1 7 pt.; 2. Dijs 1 3 3 7 pt.; 3. Eeninkwinkel 3 2 4 9 pt. Wel een groot verschil in klasseering! De seniores in de 350 c.M.3 hadden twee series en een herhalingsrit noodig, voordat de finale kwam. In de eerste serie liet Jan Rijk zien, dat hij het nog kan. Gestart op de derde plaats achter Iesberts en Kuiper, had hij na twee ronden de eerste plaats al veroverd na feilen strijd met Iesberts. Toen was de strijd voorbij ook en zonder veel sensatie verliepen de volgende vier ronden. De tweede serie bracht een verrassing. Want de favoriet Houtop kwam niet over den eindstreep. Met Jac. Al ging de Utrech tenaar terstond in hoog tempo weg, maar eerstgenoemde kreeg al gauw een onwilligen motor en toen leek het er op, dat Houtop met veel verschil zou winnen. Hij deed het al te kalm en werd in de derde ronde bij verrassing gepasseerd door v. Aartsen. Direct stoof Houtop weer weg, maartoen liep zijn ketting van het wiel-af en was het: afstappen. En v. Aartsen won en Jac. Al werd zoowaar nog tweede. De herkansing bracht toen o.a. Kuiper, Houtop en Hartman aan de start. Het ver loop der race bracht de noodige spanning en Houtop vooral liet nu zien, wat hij kon. Van de start af nam hij den kop en won, ver voor de anderen. Intusschen had Roest stiekum-aan de tweede plaats veroverd en reed zoo snel, dat niemand er meer aan te pas kwam. Nog net op tijd plaatste Moeke zich ook In de finale, 12 sec. achter Houtop! Deze finale is een der mooiste races ge- Worden. De finalisten waren de Jonge, Rijk, Roest, Moeke, Iesberts, v. Aartsen, v. d. Linden, Jac. Al en Houtop. Een prachtige start en toen bleek, dat Houtop, Jac. Al en Rijk in deze volgorde de leiding hadden. Reeds na één ronde lag Rijk tweede en zoo bleef het drie ronden lang. Toen ondernam Rijk den beslissenden aan val op Houtop, kwam naast hem, en na har den strijd moest Houtop Rijk laten gaan. Hij won zeer verdiend in den besten tijd van den dag: 2 min. 54,6 sec. De 500M3 klasse seniores eischte even eens twee series, een herkansingsrit en een finale. Iesbert startte in de eerste serie het bes te en veroverde daardoor de eerste plaats. Echter, het ging niet zoo heel ge makkelijk, want Rehorst lag eenige ronden lang vlak naast hem. Op het kritieke mo ment moest Rehorst echter opgeven. Tusschen Versluys en de Graaf volgde toen nog een aardige strijd om de tweede plaats, maar het was als zooeven, Versluys motor sloeg af! Toen was de aardigheid er af, hoewel de Graaf nog een serieuze po ging deed, om Iesberts te verrassen. Wat niet lukte. In de tweede serie was Houtop zoo onge lukkig, reeds direct na den start met een nukkerigen motor te sukkelen, waardoor hij vrijwel kansloos was. Rijk en v. Dijk voch ten een heerlijk robbertje om de eerste plaats. Hartman volgde op eenigen afstand en zoo bleef het. Maar Houtop kwam los en passeerde plotseling Hartman. Toen werd de strijd plotseling zeer fel en zoo waar wist Hartman in de vijfde ronde Houtop weer voorbij te komen! En wat de Utrechtenaar ook deed, de herkansingsrit zou hem moeten helpen. Die herkansing was een der allerbeste races. Houtop liet het er niet bij zitten en vloog terstond weg, waarachter Rehorst, van Aartsen, de Jonge, Versluys en 't Ging echter tuschen de eerste drie, van v. d. Linden. wie er twee in de finale zouden komen. En plotseling gebeurde het: in de vijfde ronde ging v. Aartsen binnendoor en ver overde in één rush de eerste plaats. Houtop gaf niet op. Versluys kwam direct achter v. Aartsen aan en net op de eindstreep klopte hij hem met een banddikte verschil! Voo? beiden kon dezelfde tijd genoteerd worden* De finale werd niet geheel zuiver verreden. Aan den start kwamen Iesberts, v. Dijk, Hart-* man, Houtop, Rijk, v. Aartsen en de Graaf. Deze zeven begrepen de belangrijkheid van den start en toen de vlag viel, kwam alles bij elkaar. Men gaf elkaar geen ruimte en om erger te voorkomen, moest Rijk afne men. Hij staakte toen meteen maar. Hartman was het eerste weg met van Dijk op de hielen. Daarachter lagen Houtop, Iesberts, v. Aartsen en de Graaf. Het robbertje werd uitgevochten door Hartman en van Dijk, waarbij laatstge noemde achtervolgd werd door het pech- duiveltje. Hij moest helaas ontijdig den strijd staken. Iesberts had intusschen de derde plaats op Houtop veroverd, was nu plotseling tweede geworden. En Houtop? Die kreeg maar niet voldoende snelheid uit zijn motor en verloor méér op de rechte einden, dan hij in de bochten won. En Hartman werd één, met Iesberts ach ter zich, maar met meer dan 50 M. verschil! Er volgden nog twee langebaan-races vooc senioren, resp. voor 350 en 500 M3-motoren. In de eerste startten tegelijk 13 renners! Wij stonden in de noordelijke bocht, een prachtig en machtig gezicht! Houtop was zeer snel weg met Roest, Maller en Rijk. Maar weldra had Rijk de tweede plaats veroverd, om even later aan den kop te liggen. Want Houtop was on verwacht afgezakt tot de achtste, plaats! In dezelfde ronde maakte Roest kennis met de grasmat en bofte, dat al de anderen hem net niet raakten! Rijk bleef twee ronden lang vrijwel onbe dreigd aan den kop: toen kwam Houtop weer opzetten, passeerde een heel groepje en lag toen weer tweede. Meteen viel hij Rijk aan en nu volgden de twee laatste ron den. Naast elkaar ging het duo Houtop-Ryk door de bochten; geen verschil was te zien. Tótdat de allerlaatste bocht de meest on gezellige beslissing bracht. Beide renners hadden zeer veel snelheid, stuurden daardoor steeds meer naar buiten en toen bij het uit gaan der laatste bocht Houtop per ongeluk even met den elleboog Jan Rijk raakte, bot ste deze tegen de afrastering en viel! Houtop werd eerste, maar de jury beslis te, dat beide renners recht hadden ofc> de eerste plaats, die dus gedeeld werd door Houtop en Rijk. Dat was sportiviteit, ook en vooral van Houtop! Iesberts was intusschen tweede en Hart man derde geworden. De langebaan-race met 500 M3 motoren bracht minder sensatie. Het begin was ook hier zeer goed met acht renners aan den start. Maar na 2 ronden was er alleen nog stryd tusschen Hartman, Houtop en Rijk, waarbij zich tenslotte nog de Graaf voegde. Slechts kunnen we vermelden, dat Hart man won vóór Houtop, de Graaf en Rijk. De gedetailleerde uitslagen waren: DE UITSLAGEN. De gedetailleerde uitslagen waren: Nieuwelingen. Motoren tot 250 cc.: 1. J. Bron 3.34,4; 2. P. Poppen 3.35; 3. J. Mercey 3.52 min. Nieuwelingen. Motoren tot 350 c.c.: 1. J. A. Houtop 3.27,2 minuten; 2. H. Giesbers 3.27,8 min.; 3. J. Molenaar 3.29,6 min.; 4. J. A Goris 3.34,6 min.; 5. J. Gies bers 3.38,2 min. Juniores tot 350 c.m3. le manche: 1. Q. v. d. Berg 3.12,6; 2. H. Th. F. Abelskamp 3.13,6; 3. J. Veth 3.16,2 en 4. Kloen 3.17 min. 2e manche: 1. Q. v. d. Berg 3.21; 2. H. Th. F. Abelskamp 3.21,6; 3. Th. Kloen 3.22,4; 4. J. Veth 3.33 min. 3e manche: 1. Q. v. d. Berg 3.23; 2. H. Th. F. Abelskamp 3.31; 3. J. Veth 3.25,4; 4. Th. Kloen 3.35,6 min. Einduitslag: 1. Q. v. d. Berg 1 1 1 3; 2. H. Th. F. Abelskamp 2 2 2 6; 3. J. Veth 3 4 3 10; 4. Th. Kloen 4 3 4 11 punten. Juniores tot 500 c.m.3 le manche: 1. W. Dijs 3.10,4; 2. K. Rie mersma 3.13,4; 3. M. Eeninkwinkel 3.17,6; 4. J. H. Iesberts 3.19,8 min.; 5. J. Westerop. 2e manche: 1. Westeiop 3.09; 2. M. Eeninkwinkel 3.25,2; 3. W. Dijs 3.30,8, min. 3e manche: 1. Westerop. 3.21; 2. K. Rie mersma 3.27,8; 3. W. Dijs 3.36,2; 4. M. Eeninkwinkel 3.36,4; 5. J. H. Iesberts 3.55,6 min. Einduitslag: 1. W. Dijs 6 4 4 14 punten; 2. M. Eeninkwinkel 4 5 3

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10